Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. június 4., csütörtök 0:30

Közben leadtam az igényeket és eldöntöttem, hogy ebből u530 touch lesz. Még egy láma kérdést engedjetek meg:

Ha a gyengébb konfigurációt választom, utólag lehet venni hozzá memóriát bővítés céljából, és azt bele is teszik nekem garanciával vagy bárhogy, vagy ez laptopoknál nem opció?

Egyébként még egyzer köszönöm a válaszokat, nagyok vagytok. :) :salute:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. június 4., csütörtök 0:16

Pipita írta: 200k fölött tuti nem adnék érte, de inkább 150 körül keresgélek igazából. Szeretném, ha:

-8 GB RAM jó lenne, amennyiben ez reális.
-egy olyan videókártya meg processzor, amivel vígan elfigázgatok lehetőleg max grafikán (nem vagyok tisztában az újításokkal, lehet hogy ez nem reális. akkor alacsonyabb is belefér, nyilván)
-legyen érintőképernyős
-az aksi minél tovább bírja

Ennyiért, ilyet még nem találtak ki. A Flex2 840M-es változatával lehet játszani, de 250.000 Ft i5-el. i3-al 190. De a következő 16-os Fifát ez sem viszi már el a legnagyobb beállításokon. Garancia továbbra is kérdéses a gyártónál... 4 cellás akkumulátor se való túl sokra. Az biztos, hogy ennyit nem ér egyik sem. Változtass szerintem az igényeken, főleg a kijelző nyomkodását érdemes átgondolni, hogy tényleg kell e. Meg ha Lenovo-t nézel érdemes végiggondolni azt is, hogy ha valami meghibásodik, és szervizelni kell, akkor ráérsz 1-2 hónapot gép nélkül lenni, amíg kijavítják(ha sikerül nekik).

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. június 3., szerda 23:01

Köszi, ennek tekintetében kicsit meg is reformálom a keresést, bár az az U530 elég jónak tűnt :( :D

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. június 3., szerda 22:48

Pipita írta:Hello mindenki :mrgreen:

Eljöttaz ideje annak, hogy új laptopot vásároljak, és tanácsokat szeretnék kérni.

200k fölött tuti nem adnék érte, de inkább 150 körül keresgélek igazából. Szeretném, ha:

-8 GB RAM jó lenne, amennyiben ez reális.
-egy olyan videókártya meg processzor, amivel vígan elfigázgatok lehetőleg max grafikán (nem vagyok tisztában az újításokkal, lehet hogy ez nem reális. akkor alacsonyabb is belefér, nyilván)
-legyen érintőképernyős
-az aksi minél tovább bírja

Egyelőre ezeket néztem ki, de rohadtul nem tudok dönteni:
Lenovo Flex 2 14"
Lenovo Flex 3
Lenovo U530

Igazából azért kutattam főként Lenovok után, mert az előző gépem az volt és imádtam, de hasonló árkategóriában ha tudana valaki bármit ajánlani, nagyon hálás lennék.
Illetve a fent linkelt laptopokról ha bárkinek bármi tapasztalata van, nyugodtan írjon róla, megköszönném. :)
Én nem vagyok egy nagy okos laptop terén, de:

én csakis nvidia-s vidikarit vennék, ilyen intel videókártyák sztem nem jók játékra. Prociból sztem i5 a minimum ha játszani szeretnél, és 8 gb ram minimum. Lehet, hogy gyengébb gép is jó játékra, de sztem erősebb gép tovább bírja. Bár laptop eredetileg nem játékra való...sajnos. :mrgreen:

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. június 3., szerda 22:32

Hello mindenki :mrgreen:

Eljöttaz ideje annak, hogy új laptopot vásároljak, és tanácsokat szeretnék kérni.

200k fölött tuti nem adnék érte, de inkább 150 körül keresgélek igazából. Szeretném, ha:

-8 GB RAM jó lenne, amennyiben ez reális.
-egy olyan videókártya meg processzor, amivel vígan elfigázgatok lehetőleg max grafikán (nem vagyok tisztában az újításokkal, lehet hogy ez nem reális. akkor alacsonyabb is belefér, nyilván)
-legyen érintőképernyős
-az aksi minél tovább bírja

Egyelőre ezeket néztem ki, de rohadtul nem tudok dönteni:
Lenovo Flex 2 14"
Lenovo Flex 3
Lenovo U530

Igazából azért kutattam főként Lenovok után, mert az előző gépem az volt és imádtam, de hasonló árkategóriában ha tudana valaki bármit ajánlani, nagyon hálás lennék.
Illetve a fent linkelt laptopokról ha bárkinek bármi tapasztalata van, nyugodtan írjon róla, megköszönném. :)

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. június 2., kedd 18:48

Ja, az lehet. Nem olvastam vegig, csak azt neztem, hogy frissites.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. június 2., kedd 18:42

___Samy___ írta:Win 8-at megeri frissiteni win 10-re? Az elobb felajanlotta a windows, de nem tudom elfogadjam-e.
Még nem lehet . Majd július 29.én válik elérhetővé , most még csak regisztrálni lehet a frissítésre . Én biztos váltani fogok .
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. június 2., kedd 18:36

Win 8-at megeri frissiteni win 10-re? Az elobb felajanlotta a windows, de nem tudom elfogadjam-e.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. május 31., vasárnap 15:00

rashidm írta:
realmadridfan írta:Szia! A Wahl márkát is nézd meg, nekem egy ilyen van kb 1 éve, tökéletes, otthoni használatra még túlzás is, de úgy voltam vele, hogy hamar visszahozza az árát (kb 1 év, az élettartama bőven több lesz). Kicsit drágább, de ha 10k a keret, annyiért is vannak gépeik. :)

http://kutyanyiro.hu/spd/unas_528608/Wa ... hajvagogep
Köszi, megnézem őket. :salute:
Egy a bajom a Wahl-lal, hogy ha jól láttam, akkor max 13 mm-s hajat tudnék csinálni vele, én meg annyira tüsit nem szeretnék. :D

Mondjuk ezt megnéztem: http://www.arukereso.hu/hajvago-szakall ... mek-leiras és itt már vannak nagyobb fésűk hozzá.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. május 31., vasárnap 14:48

realmadridfan írta:Szia! A Wahl márkát is nézd meg, nekem egy ilyen van kb 1 éve, tökéletes, otthoni használatra még túlzás is, de úgy voltam vele, hogy hamar visszahozza az árát (kb 1 év, az élettartama bőven több lesz). Kicsit drágább, de ha 10k a keret, annyiért is vannak gépeik. :)

http://kutyanyiro.hu/spd/unas_528608/Wa ... hajvagogep
Köszi, megnézem őket. :salute:

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2015. május 31., vasárnap 14:27

Szia! A Wahl márkát is nézd meg, nekem egy ilyen van kb 1 éve, tökéletes, otthoni használatra még túlzás is, de úgy voltam vele, hogy hamar visszahozza az árát (kb 1 év, az élettartama bőven több lesz). Kicsit drágább, de ha 10k a keret, annyiért is vannak gépeik. :)

http://kutyanyiro.hu/spd/unas_528608/Wa ... hajvagogep

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. május 31., vasárnap 13:55

Hali!

Akarok venni majd fizukor egy hajnyíró gépet és az lenne a kérdésem, hogy milyen márkájút érdemes venni? Nagyon max egy 10k-t áldoznék rá. Nézegettem, hogy mik vannak: Moser, Remington, Philips. Ezek jó minőségű cuccokat gyártanak?

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. május 31., vasárnap 13:17

Én évek óta egy Logitech F 510-et nyúzok , teljesen meg vagyok vele elégedve . Sokakkal ellentétben nekem nem jön be a XBox 360 ergonómiája .
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2015. május 31., vasárnap 13:06

___Samy___ írta:köszi srácok, akkor körülnézek, hogy hol kapom meg a legolcsóbban
bár nem szántam rá ennyit, de ha ez a legjobb vétel pc-hez is, akkor egye fene
én is ilyet használok, vezeték nélkülit, évek óta megvan, semmi baja. Annyi,hogy alapból elemes volt,de vettem hozzá akksit,így bőven bírja a strapát.
Jó vétel a vezetékes is persze!
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. május 31., vasárnap 12:58

köszi srácok, akkor körülnézek, hogy hol kapom meg a legolcsóbban
bár nem szántam rá ennyit, de ha ez a legjobb vétel pc-hez is, akkor egye fene
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2015. május 31., vasárnap 11:49

Laptophoz praktikusabb a vezetékes (nem merül+olcsóbb is). Ha jól tudom 2.7m hosszú a kábel, úgyse játszanál annál messzebbről. Még ha HDMI-vel tévére kötöd akkor is valószínűtlen, hogy annál messzebb akarnál játszani (HDMI kábel+2.7m). 360-at vegyél, az 7.5e, az a legjobb szerintem is. Fölösleges duplaannyit kiadni az X1-es kontrollerért, nem tud többet. Gagyit semmiképpen ne vegyél, mert rövidtávon elromlik és nehezen működik játékokhoz, ahogy tucsoki is írta.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. május 31., vasárnap 11:35

___Samy___ írta:egy gamepadra lenne szükségem a laptophoz, fifa/pes-hez meg gta-hoz használnám
fogalmam sincs melyik a jó, meg melyik éri meg legjobban, soha nem volt még rá szükségem
szóval ha valaki tud segíteni, azt megköszönöm :)

két feltétel lenne, az egyik ,hogy vezeték nélküli legyen, a másik meg hogy ne kerüljön egy vagyonba
13k környékén van wireless xbox 360-as kar (a vezetékes konstrukció fele annyi), ennél jobb vételt nem valószínű hogy találsz. Teljesen kompatibilis a PC-s játékokkal, bedugod és játszol, nincs szükséged extra segédprogramokra amiket órákig kell bűvölni egyes játékoknál.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. május 30., szombat 19:33

egy gamepadra lenne szükségem a laptophoz, fifa/pes-hez meg gta-hoz használnám
fogalmam sincs melyik a jó, meg melyik éri meg legjobban, soha nem volt még rá szükségem
szóval ha valaki tud segíteni, azt megköszönöm :)

két feltétel lenne, az egyik ,hogy vezeték nélküli legyen, a másik meg hogy ne kerüljön egy vagyonba
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. május 30., szombat 14:13

Áhh tárgytalan, sikerült megoldani.
Az Intel illesztőprogramot kellett frissíteni, addig nem engedélyezte a váltást.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. május 30., szombat 13:31

Van közületek bárki, aki küzdött olyan problémával hogy laptop esetében nem tud váltani a másik videokartyara? Marmint van egy Intel megbegy Amd radeon. Utóbbit nem használja a gép. Drivert telepítettem, de elbsem indul.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 69 regisztrált és 0 vendég