Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2023. március 2., csütörtök 14:44

A legfontosabb hogy az rgb pörögjön fullba, ne hallgass hehére. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11454
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. március 2., csütörtök 14:41

Amugy ezzel csak az a baj, hogy ha van uj baszo gep, akkor uj baszo monitor is kell hozza :kalapos:

De lehet meg mindig olcsobb osszessegeben, es tobb mindenre hasznalhato nyilvan, mint egy ps+tv kombi :kalapos:
A vizhutes nagy parasztvakitas, a legtobbet odaveri meg egy olcsobb leguto is
nekem evek ota hiba nelkul mukodik (corsair) es mikor max teljesítmény van, nincs az az erzesem, hogy mindjart felszall a faszba az asztalrol az egesz
thereisonly1ronaldo

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: cart » 2023. március 2., csütörtök 14:40

A vizhutes nagy parasztvakitas, a legtobbet odaveri meg egy olcsobb leguto is :D
Csereben szepen vilagit, plusz nagyobb a meghibasodas eselye.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11454
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. március 2., csütörtök 14:33

Anthony írta:
soadroli írta: valaki épített mostanában új PC-t? nekem lassan ideje lenne, mert már elég régi a masina. bármilyen tipp jöhet, honnan, mit érdemes stb :D
Azért bedobhatsz egy költségvetést, mert manapság olyan elmebeteg dolgok vannak a piacon, hogy egy-két millás gép már lassan nem is számít nagy szónak.
Anyagiakon mulik.

Ha van rá della, meg van pénz lóvéra, akkor legfrissebb intel i9, már ddr5 alaplap es ram (6000mhzes ramok ara harmadara esett tavaly ota, egy 32Gb kit még sokaig jo lesz)
Videokartyaval nem tudsz sporolni, en mindig stabilitas miatt nvidia parti voltam, nézz meg teszteket es statokat es valaszd ki a neked megfelelo ar/ertek aranyut a 3000 vagy 4000es szeriabol. Amd-ket nem ismerem.
M.2 ssd sztem alap, legalabb a windowsnak (samsung 980 vagy 990 prora szavazok)
Vizhutes is a procihoz alap sztem, jobb megoldas is sztem.
Ket tipp: figyelj a videokartyara milyen hutessel adjak, soknal van mar gyarilag vizhutes, viszont sok alaplap nem tamogatja a dupla vizhutest (1 for cpu, 1 for gpu), akkor vagy olyan alaplapot kell keresned, vagy hagyomanyos ventis gput kell keresned.
Masik: haz belso meretet jol nezd meg vasarlas elott, legujabb videokartyak mar akkorak, mint faust meg ziro pofaja egyutt. Tehat nem fer be a hazba.
Egy olyan millió körül mar sulyos baszo hosszu evekre stabil gepet raksz ossze. Ahogy neztem korabban, ez van, ez az ar, plane hogy a lerugott szarfos hasznalt regi vasakat is hardverapron csillag arakon adjak
thereisonly1ronaldo

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: cart » 2023. március 2., csütörtök 14:26

1,5 millióból elég jó gépet lehet összerakni :mrgreen:

Én amúgy itt szoktam nézni mit ajánlanak:
https://prohardver.hu/tema/milyen_aszta ... friss.html

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2023. március 2., csütörtök 13:35

Minek a PC, veszel egy ROG Strix Scar-t és megvagy. :mrgreen:

Néztem tech2 lacinál meg vr-nál is, elég beteg konstrukció. :lol:
Nem illik.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8081
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anthony » 2023. március 2., csütörtök 13:32

soadroli írta: valaki épített mostanában új PC-t? nekem lassan ideje lenne, mert már elég régi a masina. bármilyen tipp jöhet, honnan, mit érdemes stb :D
Azért bedobhatsz egy költségvetést, mert manapság olyan elmebeteg dolgok vannak a piacon, hogy egy-két millás gép már lassan nem is számít nagy szónak.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: soadroli » 2023. március 2., csütörtök 13:06

valaki épített mostanában új PC-t? nekem lassan ideje lenne, mert már elég régi a masina. bármilyen tipp jöhet, honnan, mit érdemes stb :D
Kép

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. február 24., péntek 11:25

Srácok szárító/mosógépes kérdés

Adott egy Bauknecht 97d6, nincs benne ilyen lint catcher szöszfogó akármi, és mostanában eléggé szöszöl, fehér ingeken nagyon látszik. Hogy lehetne kitisztítani? Van egy 20 perces tisztító program de az sokat nem ér.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1280
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. február 20., hétfő 8:35

tubatibi írta: Sziasztok!

Van egy adott Revolut számla, ami nem volt használva, maradt rajta némi összeg, viszont a fizikai kártya nem lett aktiválva és az összekapcsolt bankkártya is időközben lejárt.

Hamvaiból felélesztve újra lenne használva, viszont első bökkenő, hogy az új bankkártyát nem engedi hozzárendelni, folyamatosan hibaüzenetet dob ki.
Tud fogadni pénzt a számla, viszont pl. visszaírni nem tud chaten belül a Barátoknak sem. Mintha korlátozva lenne.

Cél:
- Összekapcsolni az új bankkártyával
- Egy új fizikai kártyát igényelni
- Normálisan használni a számlát

Ki milyen irányba indulna el?
Ha semmi sem működik akkor a számla megszüntetése után mennyi idő az, hogy újat hozzon létre? Egyáltalán lehetséges ez?
Support. Csak ok tudnak segiteni. Erosen ketlem, hogy a szamla torles - uj nyitasa mukodne. Az igencsak fura akcio lenne.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2023. február 19., vasárnap 21:04

Sziasztok!

Van egy adott Revolut számla, ami nem volt használva, maradt rajta némi összeg, viszont a fizikai kártya nem lett aktiválva és az összekapcsolt bankkártya is időközben lejárt.

Hamvaiból felélesztve újra lenne használva, viszont első bökkenő, hogy az új bankkártyát nem engedi hozzárendelni, folyamatosan hibaüzenetet dob ki.
Tud fogadni pénzt a számla, viszont pl. visszaírni nem tud chaten belül a Barátoknak sem. Mintha korlátozva lenne.

Cél:
- Összekapcsolni az új bankkártyával
- Egy új fizikai kártyát igényelni
- Normálisan használni a számlát

Ki milyen irányba indulna el?
Ha semmi sem működik akkor a számla megszüntetése után mennyi idő az, hogy újat hozzon létre? Egyáltalán lehetséges ez?
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. február 19., vasárnap 18:30

h3x0r írta:
ferni írta: Hahó

Volt itt már téma robotporszívó :mrgreen: Én meg nem értek hozzá.

Olyat kellene kutatnom valakinek ami mos is fel, küszöbmagassággal minél jobban meg tudjon küzdeni, pénz nem akadály. Szőnyeg nincs, palotapincsi van. :mrgreen:

Valami full extrás is jöhet vagy biztos itt is van olyan aminél már nincs értelme többet költeni.

Minden tippet köszi előre is.
roborock s5 max - kb 2 eve napi szinten hasznalom. Karacsony elott neztem par tesztet, de meg igyis jobb szivoereje van, mint nehany ujabbaknak. Szonyegre felmegy, kis kuszobokkel is elboldogul, nagyobbakkal mar kevesbe. De ez is max annyibol kenyelmetlen, hogy be kell vinni a szobaba es megnyomni a gombot. Nagyon kicsi szonyegeket nem birja vagy ha a fuggony leer a foldig, azt is bekapja, de a szekek koze szepen bebujik, ahova kell. Telefonon latod a terkepet, no-go zonakat tudsz beallitani, vagy beallitod, hogy minden nap delben induljon el, stb.

6-os: a fo kulonbseg, hogy ebbe mar van kamera. Appon belul eloben latod merre megy. (ha elutazol, siman korbe tudsz vele nezni a lakasban :D ) Bizonyos targyakat felismer, mondjuk ott hagysz egy cipot a foldon, az s5 max neki megy es eltolja a szoba masik vegeig, ez felismeri es az appon belul mutatja, hogy ott maradt egy cipo.

7-es: ezzel nincs sajat tapasztalatom, de elvileg jobban most fel. Egyiknek se olyan nagy a por tartalya, ha automata urito allomassal veszed (van olyan, ami csak a port szivja ki, van ami a vizet is feltolti), az meg kenyelmesebb, hogy nem kell naponta uritened (nyilvan attol is fugg, hogy mekkora a lakas, milyen gyakran inditod el. Ha csak heti egyszer rakod be, siman megtelik egy nagyobb szoba utan is)
h3x0r szerintem tök jól összefoglalta.

Nekem is Roborock S5 Max van.Nagyon elégedett vagyok vele.

Az automata üritő állomás biztos hasznos amúgy, de (itt legalábbis) annyival drágább, hogy nekem biztosan nem éri meg.

A kamera sem hiányzik. Szóval ha ma bedöglene az S5 maxom lehet uolyat vennék. Én elégedett, én is kb 2 éve napi szinten járatom.

Amazonon vettem hozzá utángyártott szettet.Tisztítókefe, felmosó, minden, meg minden alkatrész volt benne kb fillérekért. Szóval az is előny, hogy tudsz utángyártott cuccokat olcsón venni, más márkánál ez nem biztos, hogy így lenne.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. február 19., vasárnap 17:15

ferni írta: Hahó

Volt itt már téma robotporszívó :mrgreen: Én meg nem értek hozzá.

Olyat kellene kutatnom valakinek ami mos is fel, küszöbmagassággal minél jobban meg tudjon küzdeni, pénz nem akadály. Szőnyeg nincs, palotapincsi van. :mrgreen:

Valami full extrás is jöhet vagy biztos itt is van olyan aminél már nincs értelme többet költeni.

Minden tippet köszi előre is.
roborock s5 max - kb 2 eve napi szinten hasznalom. Karacsony elott neztem par tesztet, de meg igyis jobb szivoereje van, mint nehany ujabbaknak. Szonyegre felmegy, kis kuszobokkel is elboldogul, nagyobbakkal mar kevesbe. De ez is max annyibol kenyelmetlen, hogy be kell vinni a szobaba es megnyomni a gombot. Nagyon kicsi szonyegeket nem birja vagy ha a fuggony leer a foldig, azt is bekapja, de a szekek koze szepen bebujik, ahova kell. Telefonon latod a terkepet, no-go zonakat tudsz beallitani, vagy beallitod, hogy minden nap delben induljon el, stb.

6-os: a fo kulonbseg, hogy ebbe mar van kamera. Appon belul eloben latod merre megy. (ha elutazol, siman korbe tudsz vele nezni a lakasban :D ) Bizonyos targyakat felismer, mondjuk ott hagysz egy cipot a foldon, az s5 max neki megy es eltolja a szoba masik vegeig, ez felismeri es az appon belul mutatja, hogy ott maradt egy cipo.

7-es: ezzel nincs sajat tapasztalatom, de elvileg jobban most fel. Egyiknek se olyan nagy a por tartalya, ha automata urito allomassal veszed (van olyan, ami csak a port szivja ki, van ami a vizet is feltolti), az meg kenyelmesebb, hogy nem kell naponta uritened (nyilvan attol is fugg, hogy mekkora a lakas, milyen gyakran inditod el. Ha csak heti egyszer rakod be, siman megtelik egy nagyobb szoba utan is)

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11454
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 19., vasárnap 16:32

Faust írta:
Halfkey írta: Ha a pénz nem akadály, szerintem van az az összeg hogy hehito a kamionos egyenruhában, YMCA zenére naponta kitakarítson :D
Megcsinalja azt olcson is, szerencsere a munkaja egyszersmind a hobbija is.
kinek milyen gondolatok járnak ugye a fejében es mire vágyik :lol:
thereisonly1ronaldo

zsuninnyo
Hozzászólások: 1280
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. február 19., vasárnap 15:47

Tjacks írta:
hehetheoriginal írta:
roborock s7 maxv ultra, a dokkolócuccal együtt.
legjobb ami ma kapható
nincs itt baj kérem szépen, még hehito, a fogyasztói társadalom aktív tagja is a hanyatló nyugat vívmányait használja :mrgreen: olcsó cucc, minden háztartásban elfér!
Akarod mondani *uralkodo kelet

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. február 19., vasárnap 15:14

Halfkey írta: Ha a pénz nem akadály, szerintem van az az összeg hogy hehito a kamionos egyenruhában, YMCA zenére naponta kitakarítson :D
Megcsinalja azt olcson is, szerencsere a munkaja egyszersmind a hobbija is.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4416
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 19., vasárnap 15:06

Ha a pénz nem akadály, szerintem van az az összeg hogy hehito a kamionos egyenruhában, YMCA zenére naponta kitakarítson :D

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11454
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 19., vasárnap 14:58

azt mondta pénz nem akadály :lol:
bentre - szintenként - egy ilyen, kintre vmi robotfűnyíró, aztán mehet is a sör meg a chips, nincs dolog :D
thereisonly1ronaldo

Tjacks
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2023. február 19., vasárnap 14:51

hehetheoriginal írta:
ferni írta: Hahó

Volt itt már téma robotporszívó :mrgreen: Én meg nem értek hozzá.

Olyat kellene kutatnom valakinek ami mos is fel, küszöbmagassággal minél jobban meg tudjon küzdeni, pénz nem akadály. Szőnyeg nincs, palotapincsi van. :mrgreen:

Valami full extrás is jöhet vagy biztos itt is van olyan aminél már nincs értelme többet költeni.

Minden tippet köszi előre is.
roborock s7 maxv ultra, a dokkolócuccal együtt.
legjobb ami ma kapható
nincs itt baj kérem szépen, még hehito, a fogyasztói társadalom aktív tagja is a hanyatló nyugat vívmányait használja :mrgreen: olcsó cucc, minden háztartásban elfér!

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11454
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 19., vasárnap 14:25

ferni írta: Hahó

Volt itt már téma robotporszívó :mrgreen: Én meg nem értek hozzá.

Olyat kellene kutatnom valakinek ami mos is fel, küszöbmagassággal minél jobban meg tudjon küzdeni, pénz nem akadály. Szőnyeg nincs, palotapincsi van. :mrgreen:

Valami full extrás is jöhet vagy biztos itt is van olyan aminél már nincs értelme többet költeni.

Minden tippet köszi előre is.
roborock s7 maxv ultra, a dokkolócuccal együtt.
legjobb ami ma kapható
thereisonly1ronaldo


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 130 regisztrált és 0 vendég