Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. szeptember 12., péntek 11:31

Anyaka írta:
hehe írta: mivel a wifi káros az egészségre, nem igazán javallott pl kisgyerek jelenléténél használni, én elég sok embert ismerek, aki épp ezért kábeles netet használ.

Akkor ideje felvilágosítanod őket, hogy az erdő közepén ugyanakkora a sugárzás, mint a router mellett. Meg majd kérdezd meg miért pont a router-t választják ki, az mindig érdekelt. Gondolom mobiltelefonjuk, tvjük, számítógépjük van, sőt talán mikrójuk is. :lol:
Kisgyerek mellé Farady-kalitka kell. Nincs mese! Lehet nagy üzlet lenne faraday babakocsi, faraday kiságy. A mai világba úgyis el lehet adni.
Ha az apple a gyártó, akkor biztos :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. szeptember 12., péntek 11:28

hehe írta: mivel a wifi káros az egészségre, nem igazán javallott pl kisgyerek jelenléténél használni, én elég sok embert ismerek, aki épp ezért kábeles netet használ.

Akkor ideje felvilágosítanod őket, hogy az erdő közepén ugyanakkora a sugárzás, mint a router mellett. Meg majd kérdezd meg miért pont a router-t választják ki, az mindig érdekelt. Gondolom mobiltelefonjuk, tvjük, számítógépjük van, sőt talán mikrójuk is. :lol:
Kisgyerek mellé Farady-kalitka kell. Nincs mese! Lehet nagy üzlet lenne faraday babakocsi, faraday kiságy. A mai világba úgyis el lehet adni.

rinaldo
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. június 26., szerda 19:09
Kedvenc játékosaid: R9, Marcelo, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rinaldo » 2014. szeptember 12., péntek 10:33

Sziasztok.

Van egy Philips 7130-as TV tunerem, ami xp alatt tökéletesen megy, de szeretnék win7-et felrakni és a dobozán lévő leirás szerint xp-ig van támogatása. Van esetleg bármi módja annak, hogy win7en müködésre bírjam? Bármi driver ami vinne?

Valaki tud segíteni?

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Csabi » 2014. szeptember 11., csütörtök 17:14

When u fall down and your #iPhone6 is in your pocket
and u hear a crack, u'll just be thinking "Lord pls let
that be my leg"
:lol: :lol:

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. szeptember 11., csütörtök 12:40

VanillaSky írta:
pl akinek nincs otthon wifi, de van teló és 3g-s tablet.
Nehezen tudom elképzelni, hogy van zseton 320-as telefonra meg tabletre, de a pár ezres wifire nem futja. Tipikus, aki hülye haljon meg esete lenne.
mivel a wifi káros az egészségre, nem igazán javallott pl kisgyerek jelenléténél használni, én elég sok embert ismerek, aki épp ezért kábeles netet használ.
én is csak most vettem routert pár hónapja egy új laptophoz.

az 5 giga adatforgalmat a spotify - youtube kombó meg vígan lecopja :mrgreen:
Kép
Kép
Kép

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2947
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2014. szeptember 11., csütörtök 12:19

VanillaSky írta:Kíváncsi vagyok, hogy mi a faszra lő el egy ember 5gb netet telefonon kizárólag?
Nekem pont 5 gigás keret van 1 éve és még egyszer sem "sikerült" elhasználni, pedig volt,hogy míg a barátnőm vásárolt addig telefonon néztem hd-ban a streamet :lol: Haveri társaságban is folyamat én osztom a netet mobil wifiről szóval van használva rendesen. Egyenlőre elég.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. szeptember 11., csütörtök 11:47

VanillaSky írta:
(5 GB-ig maximum 21,6 Mbps-al megy, utana azt is lejjebb veszik)
Kíváncsi vagyok, hogy mi a faszra lő el egy ember 5gb netet telefonon kizárólag?
Kicsit ez olyan, mint amikor 12-13 eves a kis Pentium 2-es gepem utan megkaptam tesom AMD Athlon-jat, ugyhogy a 2x2GB helyett lett egy 40 gigas hardom. Eloszor nem hittem volna hogy valaha is tele tudom pakolni dolgokkal, majd par even belul 500 giga se volt eleg.

Csak netezessel nyilvan nem fogsz elhasznalni 5GB-ot.
De ha elkezdessz neten zenet hallgatni.. 96kbit/s-el szamolva is 2 ora zenehallgatas 90-100 MB-ot esz meg. Vagy a youtube is eszi rendesen. Velem is elofordult mar hogy egy hetig nem volt netem otthon, mobilrol csinaltam egy hotspotot es mar kesz is vagyunk. A par szaz megammal nyilvan nem kezdtem el filmeket leszedni, de ilyen csomaggal siman belefert volna 2-3 film is. Egy atlag felhasznalo nem fog ennyit elhasznalni, de extrem esetben azert jol jon. :Đ

Avatar
Kecskezs
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 4:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kecskezs » 2014. szeptember 11., csütörtök 10:47

VanillaSky írta: Nehezen tudom elképzelni, hogy van zseton 320-as telefonra meg tabletre, de a pár ezres wifire nem futja. Tipikus, aki hülye haljon meg esete lenne.
Az is előfordulhat, hogy az adott térségben a vezetékes internet szolgáltatás vagy nagyon sz@r, vagy ki sincs építve.

Vagy akinek van zseton 320-as telefonra az költözzön is, mert megteheti? :mrgreen:


Szerk.: Bár ez már iPhone-tól független téma.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. szeptember 11., csütörtök 10:44

pl akinek nincs otthon wifi, de van teló és 3g-s tablet.
Nehezen tudom elképzelni, hogy van zseton 320-as telefonra meg tabletre, de a pár ezres wifire nem futja. Tipikus, aki hülye haljon meg esete lenne.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. szeptember 11., csütörtök 10:41

VanillaSky írta:
(5 GB-ig maximum 21,6 Mbps-al megy, utana azt is lejjebb veszik)
Kíváncsi vagyok, hogy mi a faszra lő el egy ember 5gb netet telefonon kizárólag? Gondolom, ha valaki hazaér, akkor használja a pc,laptop,táblagép,ps...akármit netre nem egy szaros 7 cmes kijelzőt. Szóval napközben amíg munkában vagy iskolában van az ember mire kell a korlátlan netcsomag? Ha ez a munkája akkor meg nem egy kis kijelzőn végzi, hanem normál méreteken. A 320as ár meg baráti egy szaros műanyag fogyóeszközért, persze a hülyéjének jó lesz ha ennyiért meg is veszi.
pl akinek nincs otthon wifi, de van teló és 3g-s tablet.
Kép
Kép
Kép

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. szeptember 11., csütörtök 10:35

(5 GB-ig maximum 21,6 Mbps-al megy, utana azt is lejjebb veszik)
Kíváncsi vagyok, hogy mi a faszra lő el egy ember 5gb netet telefonon kizárólag? Gondolom, ha valaki hazaér, akkor használja a pc,laptop,táblagép,ps...akármit netre nem egy szaros 7 cmes kijelzőt. Szóval napközben amíg munkában vagy iskolában van az ember mire kell a korlátlan netcsomag? Ha ez a munkája akkor meg nem egy kis kijelzőn végzi, hanem normál méreteken. A 320as ár meg baráti egy szaros műanyag fogyóeszközért, persze a hülyéjének jó lesz ha ennyiért meg is veszi.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. szeptember 11., csütörtök 10:09

wtf :lol:

320ezer egy szaros telefonért :lol:

ebből olyan laptopot veszel, hogy megőrülsz, takarodjanak már :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. szeptember 10., szerda 22:39

Anyaka írta:De mi megtehetjük, hogy ennyit adunk érte. Az Usába meg csak 80-90ezret kérnek 2 év hűséggel, csórók azok mind. :Đ
Meg regebben olvastam egy cikket, hogy az USA-ba akkora a laptop piacon a harc, hogy tobb ceg is szinte profit nelkul adja el a termekeit, mert ugyis tudjak hogy az europai piacon annak sokszorosat megkeresik.
3 eve haverommal 875 dollarert hozattam egy dell laptopot amerikabol (akkoriban 200k lehetett), itthon masfelszer annyiba kerult volna. (raadasul 1 hetet kestek a kiszallitassal, ugyhogy karpotlaskent egy kicsivel jobb laptopot kuldtek)
Realista24 írta:16 ezer, de korlátlan minden, annyi nettel, hogy sosem fogy el, egyrészt.
Másrészt ami itthon 6 ezres kategória, az kint a 16os.
Pont most neztem, hogy nalunk digi mobillal van egy havi 4 euros berlet, ami minden fajta halozatra korlatlan beszelgetes, mint ahogy a net is korlatlan (5 GB-ig maximum 21,6 Mbps-al megy, utana azt is lejjebb veszik)

Mondjuk jelenleg is 2k-ert kapok 500 perc halozaton belul, vegtelen sms, 60 perc es sms halozaton kivul, 450 MB net (ezen kivul kaptam 300 mega netet bonuszba, amit 10 napig hasznalhattam fel. Ezen kivul ingyen be lehet jelolni a kedvenc hazai csapatomat. Mindig kapok sms-t ha jatszanak vagy ha golt rugnak. Meccs utan pedig 10 napig felhasznalhato 25 vagy 50 percet/sms-t)

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: revolver » 2014. szeptember 10., szerda 22:25

A vodánál lehet kifogni jó csomagokat, de inkább a kisvállalati résznél, lakosságinál teljesen lekorlátozták az egészet. Arról nem is beszélve, hogy sehol sincs LTE-jük, mondjuk a 3G lefedettség viszont elég jó. Na mindegy nem tudom, hogy kalandoztam ide.

Mindig csak felszab ez az egész árazás, bár amikor arra gondolok, hogy egy iPadnél Artisjus díjat kell fizetni, mindent megértek.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. szeptember 10., szerda 22:19

Nekem 10-es van, mert én még telefonálok is, az is korlátlan. Ettől függetlenül még jó, hogy a nagy átlagnak nincs nagyobb díjcsomagja, hiszen a fészbúk ingyen van, meg a viber.

Ezek az árak azoknak a "fanoknak", akik már első nap meg akarják kapni, de mondjuk nem állnak sorba valamelyik szomszédos országban. Amúgy valamivel olcsóbb lesz, de akkor is lehúzás a magyar ár.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. szeptember 10., szerda 22:12

Realista: azért itthon nem általános a 16 ezer forintos előfizetés, inkább ilyen 5-6 ezer forint az átlag előfizetői díj
16 ezer, de korlátlan minden, annyi nettel, hogy sosem fogy el, egyrészt.
Másrészt ami itthon 6 ezres kategória, az kint a 16os.

Mondjuk a vodafonenál most találni olyat, hogy 1 Ft és havi 19900 ft, igaz csak 500 mb nettel.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: revolver » 2014. szeptember 10., szerda 22:05

Anyaka, honnan jött ez az árlista? Ugyanúgy 220-230-ról fog indulni a sima 6-os, mint tavaly az 5S.

Realista: azért itthon nem általános a 16 ezer forintos előfizetés, inkább ilyen 5-6 ezer forint az átlag előfizetői díj

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. szeptember 10., szerda 21:54

Valaki kérdezte, hogy megy külföldön, Anglia:
iPhone 5s 16GB Gold
EE Extra - 4GB £43.99
Inc. 4GB data, unlimited minutes and texts
Pay Today
£19.99

Pay Monthly
£43.99

:lol: :lol: :| :ike:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. szeptember 10., szerda 21:48

Anyaka írta:De mi megtehetjük, hogy ennyit adunk érte. Az Usába meg csak 80-90ezret kérnek 2 év hűséggel, csórók azok mind. :Đ
299 dollárért láttam a 16 gigásat...BIG JOKE.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. szeptember 10., szerda 21:46

De mi megtehetjük, hogy ennyit adunk érte. Az Usába meg csak 80-90ezret kérnek 2 év hűséggel, csórók azok mind. :Đ


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 73 regisztrált és 0 vendég