Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
rikko
Hozzászólások: 893
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rikko » 2024. február 21., szerda 19:56

Gondolom garanciás. Ergo ha nem zúzod rommá és nem működik, akkor pont a garancia miatt vagy biztonságban. Legalábbis itt a németeknél így működik.

filatáska
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: filatáska » 2024. február 21., szerda 19:50

Holnap érkezik meg a tv-m. Kifizetve, áruházi átvétel. (MediaMarkt)

A kérdésem, hogy én ott ki tudom bontatni és leellenőriztetni, hogy rendesen működik -e, nincs semmi baja? (tudom őket kellett volna kérdeznem, de volt pár kérdésem aztán ezt elfelejtettem :roll: )

Csak azért parázok, mert én szállítom el (rendesen szabály szerint állítva, nem fektetve, alul párna, nem dől el meg minden fiszem-faszom), aztán ne otthon érjen bármilyen meglepetés.
Gondolom utána már a farok rossz végén lennék, nem tudnám bizonyítani, hogy én megfelelően szállítottam.
Vagy csináljak képeket, videót arról hogyan szállítom? :lol:

Bocsi, csak mindig a legrosszabbra készülök, rossz szokás. :D

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2024. február 21., szerda 8:45

Ezek a gepek egyebkent a szegelyt is szepen levagjak, vagy ra kell igazitani?
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. február 21., szerda 8:44

Husqvarna Automower 415X 1500m2
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2024. február 21., szerda 8:40

Realista24 írta:
Steve írta: Sorry a duppla miatt.

Robot fűnyírókat nézegetem, de az a baj, hogy túl nagy a felület és ekkora kertre mocskos drágák.

Pedig teljesen lapos a kert,nagy zöld terület,tökéletes lenne a robotfűnyíró.
Számold ki mennyi időt toltesz funyirassal, számold at, nézd meg mikor vagod, mit tudnál helyette csinálni a családdal és akkor dől el hogy drága vagy sem.

Halfinak meg hasznos lenne, ha leirnad a pontos tipust es hogy mekkora a kert. Szerintem.
A pontos típust azért nem írtam,mert nem tudom fejből.4éves a fűnyíró, azóta kijött egy millió új típus, ahogy nézegettem legutóbb.

De persze, ha érdekli komolyabban pont ez a típus akkor szívesen elővadászom a fűnyírót és megnézem. Jelenleg így télen el van rakva.

A kert az 1400nm.

A nagyobb felülethez olyan robotfűnyíró kell,ami drágább.Alapvetően csak ez fog vissza.

Amúgy szeretek füvet nyírni és mivel itthonról dolgozok újra minden nap, így jót is tesz a plusz tevékenykedés.Szeretem szépen megcsinálni és utána élvezni az eredményt.A kerti munkát én nem látom munkaként.

A legnagyobb előny szerintem, ha elutazunk több időre és nem kell mást megkérni a fűnyírásra. Meg nyilván lehet helyette élvezni az életet.

Amúgy ha valaki ekkora felülelthez tud ajánlani robotot,ami jó azt szívesen veszem.Köszi.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. február 21., szerda 8:10

h3x0r írta:
Realista24 írta:

Számold ki mennyi időt toltesz funyirassal, számold at, nézd meg mikor vagod, mit tudnál helyette csinálni a családdal és akkor dől el hogy drága vagy sem.
Ez akkor igaz, ha szamodra a funyiras csak egy hazimunka, amit hetente - kethetente kotelezoen meg kell(!) csinalni. Sok embernek viszont ez egy kikapcsolodas, amit szeret. Te elmessz horgaszni, mas meg funyiras kozben tud egy kicsit elcsendesedni (nyilvan van egy kis hatterzaj, de egy ido utan fel se tunik. Vagy eleve noise cancellinges fulessel indulsz neki), a lenyeg, hogy nem kapja 5 kulonbozo helyrol folyamatosan az informaciokat; lehet kozben elmelkedni, gondolkodni temakrol vagy csak zenet, podcastot hallgatni.
Ez igaz, de Steve szavaibol az jott le, hogy azert nem vesz, mert marha draga, nem azert mert imad fuvet nyirni.

En pl. ugy vagyok vele, mint amit irsz, mondjuk nincs is nagy fuves reszem, 100-120nm, de imadom vagni, es latni az eredmenyet a raforditott melonak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2024. február 21., szerda 8:05

Realista24 írta:
Steve írta: Sorry a duppla miatt.

Robot fűnyírókat nézegetem, de az a baj, hogy túl nagy a felület és ekkora kertre mocskos drágák.

Pedig teljesen lapos a kert,nagy zöld terület,tökéletes lenne a robotfűnyíró.
Számold ki mennyi időt toltesz funyirassal, számold at, nézd meg mikor vagod, mit tudnál helyette csinálni a családdal és akkor dől el hogy drága vagy sem.
Ez akkor igaz, ha szamodra a funyiras csak egy hazimunka, amit hetente - kethetente kotelezoen meg kell(!) csinalni. Sok embernek viszont ez egy kikapcsolodas, amit szeret. Te elmessz horgaszni, mas meg funyiras kozben tud egy kicsit elcsendesedni (nyilvan van egy kis hatterzaj, de egy ido utan fel se tunik. Vagy eleve noise cancellinges fulessel indulsz neki), a lenyeg, hogy nem kapja 5 kulonbozo helyrol folyamatosan az informaciokat; lehet kozben elmelkedni, gondolkodni temakrol vagy csak zenet, podcastot hallgatni.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 21., szerda 6:50

Sztem azt a kb 1000 eurot megeri, hogy soha tobbe ne kelljen funyirassal baszkodni

Ezek a robotporszivo es funyiro dolgok ma mar alapnak kene lenniuk mimdenhol, ha mar az ember kemenyen dolgozik, legyen meg az eredmenye, hogy megtehesse, hogy visszakapja az ezekkel a dolgokkal elvesztett idejet.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. február 21., szerda 6:23

Steve írta: Sorry a duppla miatt.

Robot fűnyírókat nézegetem, de az a baj, hogy túl nagy a felület és ekkora kertre mocskos drágák.

Pedig teljesen lapos a kert,nagy zöld terület,tökéletes lenne a robotfűnyíró.
Számold ki mennyi időt toltesz funyirassal, számold at, nézd meg mikor vagod, mit tudnál helyette csinálni a családdal és akkor dől el hogy drága vagy sem.

Halfinak meg hasznos lenne, ha leirnad a pontos tipust es hogy mekkora a kert. Szerintem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2024. február 20., kedd 23:42

Sorry a duppla miatt.

Robot fűnyírókat nézegetem, de az a baj, hogy túl nagy a felület és ekkora kertre mocskos drágák.

Pedig teljesen lapos a kert,nagy zöld terület,tökéletes lenne a robotfűnyíró.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2024. február 20., kedd 23:40

Halfkey írta: Fűnyíró amúgy érdekes kérdés. Én nem szeretek benzinesekkel dolgozni, folyton beszopat minden ilyen motoros kerti gép, permetező, fűkasza, minden szart kellett már szervízelnem meg visszaküldenem.

Akkor van az elektromos meg az akksis. Nekem a "fű" nem hobbim, nem fogok vele pár naponta baszakodni. Ha meg nem mm-es füvet akarok nyírni akkor az akksi merül, és ahogy merül gyengül is. Amiket eddig béreltem vagy kölcsönkértem, mind szopás volt.

Ha meg most arról van szó hogy drágább vagy olcsóbb elektromos, hát azzal a kábelkérdést pont nem oldottad meg.

Szóval érdekelne haxor hogy pontosan melyik fűnyírókra gondolsz, mert szerintem itt a legtöbbeknél nem az ár miatt szívás a dolog, hanem a kerti adottságok. De ha azt mondod a 150 ezres elektromos fűnyíró jobb mint a 30 ezres, akkor én kipróbálom és bérelek azt is, ezen nem múlik :D
Ha akksisat vennél Ryobit ajánlom. Nekem az van és azt nem értem,hogy él túl engem évek óta. :lol:

Még egyszer sem takarítottam,fűnyíráskor megyek vele mindenen át. :kalapos:

Van egy baromi nagy akksim az elég mindenre, de van egy kis cserém is, az a fele kertre elég.

Csendes, nincs benzin gőz,erős,visz mindent.Nincs szarakodás kábellel, vagy benzinnel. Feltöltöd,használod.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2024. február 20., kedd 18:41

Halfkey írta: Szóval érdekelne haxor hogy pontosan melyik fűnyírókra gondolsz, mert szerintem itt a legtöbbeknél nem az ár miatt szívás a dolog, hanem a kerti adottságok. De ha azt mondod a 150 ezres elektromos fűnyíró jobb mint a 30 ezres, akkor én kipróbálom és bérelek azt is, ezen nem múlik :D
AL-KO Classic Plus 5.15 VS-B
2016 ota megvan, ma is elsore indul. 2x volt levego szuro cserelve, 2x elszakadt a beranto zsinor (egyik se nagy tetel), olajat szoktam benne cserelni tavasszal es nyar kozepen, na meg a benzin. Ezen kivul egyszer kellett ra kolteni talan 20k korul, amikor tavaly tavasszal egy vas csovet sikeresen "bedaraltam". Egyetlen "extra" praktika, hogy minden telen ugy rakom el, hogy ne maradjon benne uzemanyag; addig hagyom jarni, amig le nem all.

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kiserik » 2024. február 20., kedd 18:11

Halfkey írta: Fűnyíró amúgy érdekes kérdés. Én nem szeretek benzinesekkel dolgozni, folyton beszopat minden ilyen motoros kerti gép, permetező, fűkasza, minden szart kellett már szervízelnem meg visszaküldenem.

Akkor van az elektromos meg az akksis. Nekem a "fű" nem hobbim, nem fogok vele pár naponta baszakodni. Ha meg nem mm-es füvet akarok nyírni akkor az akksi merül, és ahogy merül gyengül is. Amiket eddig béreltem vagy kölcsönkértem, mind szopás volt.

Ha meg most arról van szó hogy drágább vagy olcsóbb elektromos, hát azzal a kábelkérdést pont nem oldottad meg.

Szóval érdekelne haxor hogy pontosan melyik fűnyírókra gondolsz, mert szerintem itt a legtöbbeknél nem az ár miatt szívás a dolog, hanem a kerti adottságok. De ha azt mondod a 150 ezres elektromos fűnyíró jobb mint a 30 ezres, akkor én kipróbálom és bérelek azt is, ezen nem múlik :D
Ajánlom olvasgatásra, kérdezésre:

https://prohardver.hu/tema/funyirok_mil ... _1-50.html

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. február 20., kedd 18:06

Béla írta:
Realista24 írta: Szerintem meg terko kell neki.
Az meg mellé egy kis műfű. Aztán lehet is menni hányni.
Így. De a 600nm gaz is ugyanez.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Béla
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:20
Kedvenc játékosaid: Sergio Ramos, R9

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Béla » 2024. február 20., kedd 18:04

Realista24 írta: Szerintem meg terko kell neki.
Az meg mellé egy kis műfű. Aztán lehet is menni hányni.
2013.05.28
11.45

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. február 20., kedd 17:58

Szerintem meg terko kell neki.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 20., kedd 17:33

lustaság ellen semmi se véd :mrgreen:

amugy neked a ráülős ipari 4-kerekű gépjárműfűnyíró kell.
vagy a vállra akasztható baszógép, ilyenekkel nyomják rendes helyeken - nyugaton - mindenfelé a közszolgák
thereisonly1ronaldo

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. február 20., kedd 17:02

De ne ilyen általános okosságokat mondogass, hanem egy konkrét fűnyírót amiről TUDOD (nem rágugliztál hogy na ez lehet jó) hogy meg fog bírkozni 600 négyzetméter gazzal (nem vetett gyeppel). Ha van ilyen, én vennék, de erre a kereskedők is húzzák a szájukat.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 20., kedd 16:59

Robotfunyiro.
Gond - és fű - egy szal se :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. február 20., kedd 16:58

Fűnyíró amúgy érdekes kérdés. Én nem szeretek benzinesekkel dolgozni, folyton beszopat minden ilyen motoros kerti gép, permetező, fűkasza, minden szart kellett már szervízelnem meg visszaküldenem.

Akkor van az elektromos meg az akksis. Nekem a "fű" nem hobbim, nem fogok vele pár naponta baszakodni. Ha meg nem mm-es füvet akarok nyírni akkor az akksi merül, és ahogy merül gyengül is. Amiket eddig béreltem vagy kölcsönkértem, mind szopás volt.

Ha meg most arról van szó hogy drágább vagy olcsóbb elektromos, hát azzal a kábelkérdést pont nem oldottad meg.

Szóval érdekelne haxor hogy pontosan melyik fűnyírókra gondolsz, mert szerintem itt a legtöbbeknél nem az ár miatt szívás a dolog, hanem a kerti adottságok. De ha azt mondod a 150 ezres elektromos fűnyíró jobb mint a 30 ezres, akkor én kipróbálom és bérelek azt is, ezen nem múlik :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 66 regisztrált és 0 vendég