Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Halfkey
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. január 5., péntek 14:42

hehetheoriginal írta: Ha nincs limit akkor csakis roborock s7, vagy uj modell s8, annal nincs jelenleg jobb a piacon, egy mini Kärcher cucc is egyben, mert vizzel fel is mos, (nyilvan nem helyettesit egy fullos takaritogepet), de nagyobb szutykot is feltakaritasz vele. Erdemes teszteket nezni rola yt-n
A dokkolocuccal egyutt erdemes, en a regebbi s7 vmax ultrat vagy mit vennem, az s8 bem tud annyival tobbet, viszont dragabb
Próbáltál amúgy mást? :) Annyira mindig mondod hogy ‘csak ezt’.

Nekem viomi s9 van, ebben azt szeretem hogy felmosás és porszívás mellett UV fertőtlenít is - kisgyerekekkel jól jött Covid alatt.

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2024. január 5., péntek 13:05

Köszi, megnézem, az hogy van feketében az főleg jó :D

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11372
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 5., péntek 12:41

Ha nincs limit akkor csakis roborock s7, vagy uj modell s8, annal nincs jelenleg jobb a piacon, egy mini Kärcher cucc is egyben, mert vizzel fel is mos, (nyilvan nem helyettesit egy fullos takaritogepet), de nagyobb szutykot is feltakaritasz vele. Erdemes teszteket nezni rola yt-n
A dokkolocuccal egyutt erdemes, en a regebbi s7 vmax ultrat vagy mit vennem, az s8 bem tud annyival tobbet, viszont dragabb
thereisonly1ronaldo

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2024. január 5., péntek 12:30

Megint bedobnám a már sokszor beszélt robotporszívó témát. Tudom, először a szemműtét :lol:

Ez most szülőknek lenne, szóval nincs teteje az árnak. :D Ház kb ott is 90 négyzetméter, csak hidegburkolat, van kutyaszőr, női haj, unoka csinálta kosz, minden is. Szóval nem gond ha esetleg fel is töröl, meg az se ha nem kell utána takarítani, meg a gépet takarítani minden használat után. (Rottyon mindkét "öregnek" a háta, had pihenjenek, nem kell annyit hajolgatni.) Szóval jöhet minden. :)

Egy haver a Xiaomi Robot Vacuum X10-et ajánlotta, mert hogy öntisztító meg minden. Használ esetleg valaki ilyet?

Köszike :)

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2024. január 3., szerda 14:09

Nekem ezek a tünetek mar akkor jöttek amikor doglodtek a telefonok. Aksicsere vagy egy hardreset sem igazán segített. Ha raraksz egy főzött romot akkor menthető. De szerintem egyszerűbb venni egy másikat
ZIDANE

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9172
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2024. január 3., szerda 11:04

Csaladban van egy Redmi 9T telefon. Nem akart bekapcsolni. Toltore dugtam, probaltam kulonbozo toltokkel, kulonbozo kabelekkel, de semmi. Bekapcsolo gombot nyomtam 10, 20, 30, 40 masodpercig, volt olyan forum, ahol irtak, hogy inkabb gyorsan kell nyomkodni, de az se mukodott. A recovery mod se jott be, pedig kiprobaltam a power es vol up/down gombokat minden kombinacioban.

Vegul ejszakara egy fultisztitot egy befottes gumival a bekapcsolo gombra szoritottam, reggel bedugtam tolteni, par masodperc mulva bejott a toltesi kep, par perc utan bekapcsolt. Egyszer mar elojott ugyanez a hiba egy honapja, akkor ugyanigy megcsinaltam. Anyum telefonja, azt mondta, hogy eloszor a chrome kiirt egy hibat, ujrainditotta, de mar nem kapcsolt be. Most meg egyszeruen kikapcsolt. Szoftveres hiba vagy az akksi kezdi megadni magat? Jart mar igy mas is?

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11372
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 31., vasárnap 16:46

egyszerűen windows update a rendszerben felajánlja
de lehet hogy a gép nem kompatibilis (nem elég új a motyó a win11hez), ezt itt tudod checkolni:
https://support.microsoft.com/en-us/win ... 2e24476997

ha nem megy a win11, mert nem jo a gép hozzá, akkor nyilvan nem érdemes key-t venni hozzá :smile:
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2687
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. december 31., vasárnap 16:41

zsuninnyo írta:
Nika91127 írta:

Na... kemény. Azt se tudom már, mi van a laptopon, gondolom win 10. Ahhoz van olcsó key?
Van, de a win10 tamogatasa 2025ben vegeter. Viszont azt nezd meg tudod-e egyaltalan upgradelni 11-re!
Bocsi, buta orvos vagyok.
Azt hogyan kell? :)

zsuninnyo
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. december 31., vasárnap 16:38

Nika91127 írta:
ferni írta: 2 euró egy Win 11 Pro key.

Allkeyshopon szoktam keresgélni ilyeneket.
Na... kemény. Azt se tudom már, mi van a laptopon, gondolom win 10. Ahhoz van olcsó key?
Van, de a win10 tamogatasa 2025ben vegeter. Viszont azt nezd meg tudod-e egyaltalan upgradelni 11-re!

Nika91127
Hozzászólások: 2687
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. december 31., vasárnap 15:10

ferni írta: 2 euró egy Win 11 Pro key.

Allkeyshopon szoktam keresgélni ilyeneket.
Na... kemény. Azt se tudom már, mi van a laptopon, gondolom win 10. Ahhoz van olcsó key?

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. december 31., vasárnap 14:45

2 euró egy Win 11 Pro key.

Allkeyshopon szoktam keresgélni ilyeneket.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11372
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 31., vasárnap 14:39

nem hinnem hogy teljesen legális, de leszarom, billnek már igy is túl sok pénze van :lol:
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2687
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. december 31., vasárnap 14:25

hehetheoriginal írta: Ja meg annyi, hogy tegyel ra win11-et, (pl ebayen van licenszkod hozza 2-3k huf-ert, megkapod emailben, aztan windows official letolt, csinalsz usb boot driveot, telepit, licenszkod beir, ennyi; tehat nem kell utana mokolni vele, egy gepre telepitheted, ugyanez igaz az office-ra is), mert sokkal fejlettebb es gyorsabb oprendszer, mint a win10 vagy a regebbiek, igazabol a mukodese kezenfekvo, hasonlo, megszokod gyorsan, plusz lehet ugy modositani is a dolgokat, hogy ergonomikus legyen az adott felhasznalonak
Azta, ezt így lehet?

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11372
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 31., vasárnap 14:14

Ja meg annyi, hogy tegyel ra win11-et, (pl ebayen van licenszkod hozza 2-3k huf-ert, megkapod emailben, aztan windows official letolt, csinalsz usb boot driveot, telepit, licenszkod beir, ennyi; tehat nem kell utana mokolni vele, egy gepre telepitheted, ugyanez igaz az office-ra is), mert sokkal fejlettebb es gyorsabb oprendszer, mint a win10 vagy a regebbiek, igazabol a mukodese kezenfekvo, hasonlo, megszokod gyorsan, plusz lehet ugy modositani is a dolgokat, hogy ergonomikus legyen az adott felhasznalonak
thereisonly1ronaldo

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1985
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2023. december 31., vasárnap 14:05

zsuninnyo írta:
_Bushido_ írta:
Kérdés.
Vélhetően a win10esben meghalt a videokártya. A monitoron a képi megjelenés osszeesett. Hatalmasak lettek az ikonok, minden fel van nagyítva. Illesztőprogramja elvileg okes, mert nincsen sárga 3szögben felkiáltójel. Újat venni 30e min, igaz?
Csak a megjelenites aranya valtozott valoszinuleg 100%-rol 150-200ra. Ahol a felbontast tudod allitani, ott azt is, nezz ra. Egy videokartya hiba nem igy nez ki, akkor minden szetzuhan zold fekete pixelek lesznek mindenhol mert nem tud kirenderelni semmit. Es mar a gep inditasatol kezdve latnad, nem csak a windowsban (mivel nem oprendszer fuggo). Ha a videokartya kuka, jo esellyel be sem tudsz lepni a windowsba, vagy meg a memoria halhat meg, ami kekhalalt okoz allandoan.
A memóriákat kiszedtük mindet, az volt az első ötlet, egyesével visszatettük. 4 db 4 GB-os volt benne. És mikor z egyikhez elértünk, akkor újra nem ment a gép. Szóval vagy a memória vagy a foglalat, amiben az benne volt, az halhatott meg. most 3 db 4 gb-ossal megy. Illetve ment.
Utána esett szép a gép az asztalon, a hatalmas ikonokkal.

Pár perce egyik haver (infós rendszergazda) segített, leszedtük a videókártya drivert egy programmal, aztán újraindítás és a win10 magától tett fel egyet, ami neki kell. Egyelőre most épp müxik a rendszer, újra a megfelelő méretben vannak az ikonok.

De ettől függetlenül , amit hehe írt, abban van valami, jogos.
Kettő helyett kéne egy gép, ami minden igényemet kielégíti, videó égetést akár gyorsabban is megcsinálja, mint ez a 20-30 perc. Minden oldalt kezel, ahogy kell. stb...

zsuninnyo
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. december 31., vasárnap 13:48

_Bushido_ írta:
Kérdés.
Vélhetően a win10esben meghalt a videokártya. A monitoron a képi megjelenés osszeesett. Hatalmasak lettek az ikonok, minden fel van nagyítva. Illesztőprogramja elvileg okes, mert nincsen sárga 3szögben felkiáltójel. Újat venni 30e min, igaz?
Csak a megjelenites aranya valtozott valoszinuleg 100%-rol 150-200ra. Ahol a felbontast tudod allitani, ott azt is, nezz ra. Egy videokartya hiba nem igy nez ki, akkor minden szetzuhan zold fekete pixelek lesznek mindenhol mert nem tud kirenderelni semmit. Es mar a gep inditasatol kezdve latnad, nem csak a windowsban (mivel nem oprendszer fuggo). Ha a videokartya kuka, jo esellyel be sem tudsz lepni a windowsba, vagy meg a memoria halhat meg, ami kekhalalt okoz allandoan.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1985
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2023. december 31., vasárnap 13:34

ANDS írta:
_Bushido_ írta: A témában abszolút tudatlan vagyok, úgyhogy tanácsot kérnék számítógép ügyben.

Van 2 gépem.
Egyik egy full alap, még xp, netezésre, pl AMD Radeon HD 5570 videokártyával.
Másik videók keszitéséhez is, win10es, AMD radeon 6410d videokártya.

Kérdés.
Vélhetően a win10esben meghalt a videokártya. A monitoron a képi megjelenés osszeesett. Hatalmasak lettek az ikonok, minden fel van nagyítva. Illesztőprogramja elvileg okes, mert nincsen sárga 3szögben felkiáltójel. Újat venni 30e min, igaz?

Lenne egy opció, teljes új gép, kB 6 éves, szerintem kB felé annyi, mint ez most, ASrock h110m-hds alaplappal, i3 7100es procival, asaus rx 570 4gb videokártyaval. 60e. Jól érzem, hogy ez így megéri, igaz? Inkább befektetni egy jobb gépbe, mint a régiben 1 alkatrészt cserélni.
Az xp- s gépre már nincs semmi támogatás. Sem a Microsoft, sem a virusirtók nem fejlesztenek rá, szóval netezêskor nincs rajta semmi védelem, adathalász progik, trójaik, kémprogik simán lehetnek a gépeden. Azt az oprendszeres gépet már tavaly én is kivontam a netezésből, csak munkára használom, arra jó. De net, meg e- mail már nem mehet rajra szerintem.2002 óta használtam.

Az i3- as proci gyengébb, hamarabb elavul, mint az i5- ös. Nekem azt javasolta a rendszergazda, hogy i5- ös gépet vegyek. (i5, 8GB ram, ssd). De attól függ, mire használod. Lehet, a két regi gép helyett érdemes lenne venni egy darabot, csak kicsit modernebbet.
Pedig az xps gépen "tökéletesen" megy minden. Néha felugrik az ablak, hogy az XP támogatottsága x éve megszűnt, de semmi más. Egy alap Avira vírus irtó van rajta, néha jelez is ha letöltök valamit.
Az a "baj", hogy nagyon tetszik az XP egyszerűsége. Ikonok és egyebek elhelyezkedése.

Nézek, keresgélek még kicsit neten, hátha van más opció is. Csakhát ez az i3as legalább itt van "mellettünk"

Nika91127
Hozzászólások: 2687
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. december 31., vasárnap 13:21

_Bushido_ írta:
hehetheoriginal írta: gyorsan avultak mindig is a szgépes dolgok, a csillagáron újonnan kijött cuccok pár év elteltével töredékáron megvehetők, hardver folyamatosan fejlődik, de a szoftver - a hétköznapi átlag felhasználásra, illetve a nem különösebben extra munkára való cuccok - azok évek óta nagyjából ugyanazok. szóval sztem jobban megéri egy pár éves teljes használt konfigot venni, mint tákolgatni a 10-15 éves teljesen elavult cuccot. rengeteg időt megtakaritasz vele hosszutavon, ha pl a mostani 30 perces video renderelést vagy feliratozást lerövidited 10 percre, az 3 videonal mar 1 ora plusz, ha 2-3 percre, akkor kb 10 perc a masfel ora helyett....
nyilvan nem kell átlagfelhasználásra i9 meg 1000gb ram, de egy nem tul regi i5 egy ssd-vel meg egy atlag videokartyaval 16 vagy 32 gb rammal nagyjabol mindenre jo. attol fugg mennyit akarsz ra kolteni, de en azon a parezer forinton nem sporolnek, ha az eredmeny az, hogy idot takaritasz meg vele.
KB így látom most ezt én is.
Ez az imént említett i3 7100es procis gép 60e.
Vannak még 70-80ért is, de ismerős szerint ez a 60 ezres tudásban jobb. De a kérdésre válaszolva 60, max 70e, amiben gondolkozok. Mivel a videó égetést leszamitva csak átlag felhasználásra kell, ezért (régebbi) űrgépet nem akarok venni.

(bár pl telóban is régi űrtelefont vettem, mate 20 pro, ami anno a csúcs huawei volt, és pöpec eddig)
http://www.computerimperium.hu/images/H ... SFF_51.jpg

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1985
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2023. december 31., vasárnap 12:45

hehetheoriginal írta: gyorsan avultak mindig is a szgépes dolgok, a csillagáron újonnan kijött cuccok pár év elteltével töredékáron megvehetők, hardver folyamatosan fejlődik, de a szoftver - a hétköznapi átlag felhasználásra, illetve a nem különösebben extra munkára való cuccok - azok évek óta nagyjából ugyanazok. szóval sztem jobban megéri egy pár éves teljes használt konfigot venni, mint tákolgatni a 10-15 éves teljesen elavult cuccot. rengeteg időt megtakaritasz vele hosszutavon, ha pl a mostani 30 perces video renderelést vagy feliratozást lerövidited 10 percre, az 3 videonal mar 1 ora plusz, ha 2-3 percre, akkor kb 10 perc a masfel ora helyett....
nyilvan nem kell átlagfelhasználásra i9 meg 1000gb ram, de egy nem tul regi i5 egy ssd-vel meg egy atlag videokartyaval 16 vagy 32 gb rammal nagyjabol mindenre jo. attol fugg mennyit akarsz ra kolteni, de en azon a parezer forinton nem sporolnek, ha az eredmeny az, hogy idot takaritasz meg vele.
KB így látom most ezt én is.
Ez az imént említett i3 7100es procis gép 60e.
Vannak még 70-80ért is, de ismerős szerint ez a 60 ezres tudásban jobb. De a kérdésre válaszolva 60, max 70e, amiben gondolkozok. Mivel a videó égetést leszamitva csak átlag felhasználásra kell, ezért (régebbi) űrgépet nem akarok venni.

(bár pl telóban is régi űrtelefont vettem, mate 20 pro, ami anno a csúcs huawei volt, és pöpec eddig)

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11372
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 31., vasárnap 12:35

gyorsan avultak mindig is a szgépes dolgok, a csillagáron újonnan kijött cuccok pár év elteltével töredékáron megvehetők, hardver folyamatosan fejlődik, de a szoftver - a hétköznapi átlag felhasználásra, illetve a nem különösebben extra munkára való cuccok - azok évek óta nagyjából ugyanazok. szóval sztem jobban megéri egy pár éves teljes használt konfigot venni, mint tákolgatni a 10-15 éves teljesen elavult cuccot. rengeteg időt megtakaritasz vele hosszutavon, ha pl a mostani 30 perces video renderelést vagy feliratozást lerövidited 10 percre, az 3 videonal mar 1 ora plusz, ha 2-3 percre, akkor kb 10 perc a masfel ora helyett....
nyilvan nem kell átlagfelhasználásra i9 meg 1000gb ram, de egy nem tul regi i5 egy ssd-vel meg egy atlag videokartyaval 16 vagy 32 gb rammal nagyjabol mindenre jo. attol fugg mennyit akarsz ra kolteni, de en azon a parezer forinton nem sporolnek, ha az eredmeny az, hogy idot takaritasz meg vele.
thereisonly1ronaldo


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 39 regisztrált és 0 vendég