Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. március 23., hétfő 15:09

R. Carlos írta:Szerintem az Ace 4 gyengébb egy picivel mint az S3. Úgyhogy ezzel nem értek egyet.
Valamiért azt érzem hogy a benchmark eredmények ismét megtették a kellő hatást....

Szerintem az fontos tényező, hogy nem egy x éves használt telefont veszel. Nálam sokkal jobban hozzáértők szerint is remek telefon az Ace 4, átlagos, mindennapi használatra - vagy többre, jobbat ennyi pénzért kérni sem lehetne. Ráadásul nem valami noname gyártótól származik (nem mintha ne lett volna még kínai telefonom). Ha csak pontszámokat nézel érdemes lenne előtte tapasztalatot szerezni egyes hardverek/szoftverek sebességével, képességeivel kapcsolatban. Az nem mérvadó hogy megnyomkodtál egy S3-at, ami ki tudja milyen szoftverrel futott, be volt e lakva, stb-stb.

Dual SIM telók terén eléggé adja magát hogy valami "kínai" megoldást kell keresned. Amit linkeltél személy szerint nem is ismertem, valami kiforrottabb márkanév mellett döntenék, van bőven...

Avatar
Marci
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 1:00
Kedvenc játékosaid: Sergio Ramos, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marci » 2015. március 23., hétfő 13:25

Olyan kérésem lenne, hogy ezt betudnátok nekem "árazni"? Fogalmam sincs mennyit érhet most. 2 éves, nincs gari.

HP Envy Sleekbook 6-1040ew


Product Number B6X82EA
Microprocessor 1.7 GHz Intel Core i5-3317U
Chipset Intel HM77 Express
Microprocessor Cache 3 MB L3 cache
Memory 6 GB DDR3
Memory Max Supports up to 8 GB DDR3 (2 DIMM)
Video Graphics AMD Radeon HD 7670M (2 GB DDR3 dedicated)
Hard Drive 500 GB SATA (5400 rpm)
Up to 24 GB partition for system recovery
Display 39,6 cm (15.6") HD BrightView LED-backlit (1366 x 768)
Network Card Integrated 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
Wireless Connectivity 802.11b/g/n; Bluetooth
Sound Beats Audio with 2 speakers and HP Triple Bass Reflex Subwoofer
Keyboard Full size island-style
Pointing Device HP Imagepad with on/off button and support for multitouch gestures
External Ports Multi-format digital media card reader1 HDMI
1 headphone-out
1 microphone-in
1 USB 2.0
2 USB 3.0
1 RJ45
Dimensions 3 7.4 x 25.28 x 1.98 cm
Weight Starting at 2.15 kg
Power 65W AC power adapter

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. március 23., hétfő 11:02

4.46.1-est démont használj, mert attól felfelé mindenféle kémprogikat építettek a telepítőbe, amik a háttérben tevékenykedhetnek neked.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. március 23., hétfő 8:45

elég régóta valamiért nem működik a daemon tools.
próbáltad letörölni és újra rakni? nekem megoldotta.
tudtok mondani hozzá hasonló programot amivel fel tudom rakni a játékokat?
van a virtul clonedrive, ingyenes, és nem rossz progi, esetleg power iso. az alcoholt mondtam volna először, de te azt mondtad, nem nagyon jöttél rá a mikéntjére. keress rá youtubeon :)

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2015. március 23., hétfő 8:42

Anyaka írta:Pár hete vettem egy Galaxy S4-et 12 ezerért, persze el is adtam. Nem pálya az s3 45-ért, annyiért kapsz használt s4-et is. 60 körül van az s4 újonnan a kedvezményemmel.
1.5-2 gb ram kell az újabb android mellé. Mindenképp olyan telefont néz, amiben ennyi van, akkor nem kapsz leállásokat, meg fagyásokat.
Ezt tudomásul véve a következő telefont néztem ki: http://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3 ... mek-leiras . Erről eléggé pozitívak a vélemények (annyi van, hogy 5/2 mpx a kamerák felbontása a boltokban). Nektek mi a véleményetek? Ha tudtok jobbat, akkor írjatok már. A dual sim nálam fontos tényező, mert 2 kártyám van.
tucsoki írta:
R. Carlos írta:Kedves mindenki,

A segítségeteket szeretném kérni. Nem vagyok egy nagyon nagy mobiltelefon szakértő. Jelenleg van már egy okostelefonom, mely Alcatel típusú, de nem igazán bírja már szegényke. Sokszor akad, fagyadozik, gondolom az egy magos cpu és a kevés ram miatt. Szeretnék egy új telefont venni és egy ismerősöm facebookra most tette ki, hogy eladó a Samsung Galaxy S3 típusú telefonja, garanciástól, 45000 Ft-ért (melyből részemre azért mert egy csapatban játszottunk kb. 5.000 Ft kedvezményt adna). Afelől érdeklődnék, hogy megéri-e ennyiért ez a telefon és, hogy hosszú távon beválna-e nekem (én 2 év használatra gondolok itt minimum)? Nem vagyok egy nagy telefonos még most lesz csak mobilinternetes csomag az előfizumra, eddig nem is nagyon nyomkodtam a telefonom csak ritkán, inkább a laptopomért vagyok oda. Ezek függvényében kérnélek titeket, hogy mondjátok meg, hogy megéri-e ez vagy sem.
Tekintve hogy ennyiért már zsír új Samsung Galaxy Ace 4-et kapsz ami finoman szólva is elég jó ajánlat, nálam nem éri meg a dolog.
Szerintem az Ace 4 gyengébb egy picivel mint az S3. Úgyhogy ezzel nem értek egyet.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2015. március 22., vasárnap 19:33

elég régóta valamiért nem működik a daemon tools.
tudtok mondani hozzá hasonló programot amivel fel tudom rakni a játékokat?
az alcohollal nem tudtam rájönni hogy hogy kell :-@

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. március 22., vasárnap 18:48

Esetleg vehetsz WP-s Lumiát, ha még nem találkoztál a rendszerrel akkor egy Media Marktban tutira kitudod próbálni.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. március 22., vasárnap 18:45

Pár hete vettem egy Galaxy S4-et 12 ezerért, persze el is adtam. Nem pálya az s3 45-ért, annyiért kapsz használt s4-et is. 60 körül van az s4 újonnan a kedvezményemmel.
1.5-2 gb ram kell az újabb android mellé. Mindenképp olyan telefont néz, amiben ennyi van, akkor nem kapsz leállásokat, meg fagyásokat.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. március 22., vasárnap 18:31

R. Carlos írta:Kedves mindenki,

A segítségeteket szeretném kérni. Nem vagyok egy nagyon nagy mobiltelefon szakértő. Jelenleg van már egy okostelefonom, mely Alcatel típusú, de nem igazán bírja már szegényke. Sokszor akad, fagyadozik, gondolom az egy magos cpu és a kevés ram miatt. Szeretnék egy új telefont venni és egy ismerősöm facebookra most tette ki, hogy eladó a Samsung Galaxy S3 típusú telefonja, garanciástól, 45000 Ft-ért (melyből részemre azért mert egy csapatban játszottunk kb. 5.000 Ft kedvezményt adna). Afelől érdeklődnék, hogy megéri-e ennyiért ez a telefon és, hogy hosszú távon beválna-e nekem (én 2 év használatra gondolok itt minimum)? Nem vagyok egy nagy telefonos még most lesz csak mobilinternetes csomag az előfizumra, eddig nem is nagyon nyomkodtam a telefonom csak ritkán, inkább a laptopomért vagyok oda. Ezek függvényében kérnélek titeket, hogy mondjátok meg, hogy megéri-e ez vagy sem.
Tekintve hogy ennyiért már zsír új Samsung Galaxy Ace 4-et kapsz ami finoman szólva is elég jó ajánlat, nálam nem éri meg a dolog.

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2015. március 22., vasárnap 16:35

Kedves mindenki,

A segítségeteket szeretném kérni. Nem vagyok egy nagyon nagy mobiltelefon szakértő. Jelenleg van már egy okostelefonom, mely Alcatel típusú, de nem igazán bírja már szegényke. Sokszor akad, fagyadozik, gondolom az egy magos cpu és a kevés ram miatt. Szeretnék egy új telefont venni és egy ismerősöm facebookra most tette ki, hogy eladó a Samsung Galaxy S3 típusú telefonja, garanciástól, 45000 Ft-ért (melyből részemre azért mert egy csapatban játszottunk kb. 5.000 Ft kedvezményt adna). Afelől érdeklődnék, hogy megéri-e ennyiért ez a telefon és, hogy hosszú távon beválna-e nekem (én 2 év használatra gondolok itt minimum)? Nem vagyok egy nagy telefonos még most lesz csak mobilinternetes csomag az előfizumra, eddig nem is nagyon nyomkodtam a telefonom csak ritkán, inkább a laptopomért vagyok oda. Ezek függvényében kérnélek titeket, hogy mondjátok meg, hogy megéri-e ez vagy sem.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. március 20., péntek 20:30

Van rajta valami gomb azonnali elnémításra? Lehet érintkezési hibája van, meg kell próbálni kihúzni a szalagkábelt, és úgy hagyni.
Aztán a második tippem valami szoftveres gond lesz. Illesztő programokon kívül minden más média program kukába menjen, a fenti gombot is ilyen vezérli.
Lehet még baja a realtek-nek is, de azt külső hangkártyával tudod csak letesztelni.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. március 20., péntek 14:41

Lehet kérdeztem már itt, de nem emlékszem pontosan. Mitől lehet, hogy a laptopom gondol egyet és eldobja a hangot? Egyszer csak gondol egyet és elnémul az egész. Csak a reset segít rajta. Viszont egyre sűrűbben csinálja, már napi 2-3-szor is akár. Win7-nél kezdte el csinálni, azt hittem az újrarakás segít rajta, de Win8-nál is csinálja. Mitől lehet ez?

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2015. március 19., csütörtök 21:28

a komolyabb AMD procikkal is jól járhatsz, olcsóbbak és ugyanúgy van bennük egy sor akkukímélő illetve egyéb okosság.
ugyanígy a komolyabb radeon kártyás notik is árkímélőbbek. a laptop márkából ne vegyél hulladékot illetve ha lehet nézz revieweket, hogy melegszik -e, milyen a hővezetés, anyagminőség stb.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. március 19., csütörtök 19:29

Mennyit szánnál rá...?

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. március 19., csütörtök 15:40

tucsoki írta:
rashidm írta:Laptoppal kapcsolatban volna kérdésem: ha újat szeretnék vásárolni, és azt szeretném, hogy azért normális videókari legyen benne, milyet lenne érdemes nézni? Illetve prociból csak az i3,i5,i7 a jó? Többiről (ipon.hu-n nézem, ott van AMD, Celeron, Pentium) nem hallottam.
Mi a normális? Ne szaggasson a Sims 4?
Kicsit összetettebb téma, nem lehet "ez meg az jóval" válaszolni. Kérdezek én: mennyi rá a keret, mik az igényeid, mire használnád?
Leginkább Autocad (sima és Civil 3d) használatra lenne, tehát erős proci, sok ram kellene hozzá. Illetve, ha van egy kis szabadidőm, akkor ki szeretnék játszani néha (Mass Effect, AC, Enemy Unknown, Wetlands 2, Saints Row 3, stb), mert eddig ezeket csak neten láttam (régi gépem volt mindig, és nem futottak el rajtuk azok, amiket szívesen kipróbáltam volna). :mrgreen:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. március 19., csütörtök 14:57

rashidm írta:Laptoppal kapcsolatban volna kérdésem: ha újat szeretnék vásárolni, és azt szeretném, hogy azért normális videókari legyen benne, milyet lenne érdemes nézni? Illetve prociból csak az i3,i5,i7 a jó? Többiről (ipon.hu-n nézem, ott van AMD, Celeron, Pentium) nem hallottam.
Mi a normális? Ne szaggasson a Sims 4?
Kicsit összetettebb téma, nem lehet "ez meg az jóval" válaszolni. Kérdezek én: mennyi rá a keret, mik az igényeid, mire használnád?

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. március 19., csütörtök 13:39

Ami igazán érdekel az a DX 12 , a többi nem igazán .
Eredeti 8.1-et használok , biztosan váltok .
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. március 19., csütörtök 13:19

Kerlon írta:
Magyarul megkapod a 30 napos verziót?
Teljeset. Eddig is az volt a cél, hogy ingyenes legyen. Az a kérdés, hogy milyen változat lesz ingyen, mert biztosan le lesz butítva.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. március 19., csütörtök 12:57

Attól függ mennyi a kereted rá és milyen felhasználásra lesz. 840M-nél kell kezdeni sztem, ha jobb videókártya kell, bár az is még csak az erős középkategória laptopoknál. 200 alatt viszont nincs jobb megoldás.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. március 19., csütörtök 12:28

Laptoppal kapcsolatban volna kérdésem: ha újat szeretnék vásárolni, és azt szeretném, hogy azért normális videókari legyen benne, milyet lenne érdemes nézni? Illetve prociból csak az i3,i5,i7 a jó? Többiről (ipon.hu-n nézem, ott van AMD, Celeron, Pentium) nem hallottam.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 43 regisztrált és 0 vendég