Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. szeptember 26., kedd 17:38

xiaomi poco x3 Vs poco f5 pro

fules az jbl tune 230 nc tws

nyilvan nem egy vilagbajnok kombo de az olcsobb teloval sokkal eroteljesebb, tisztabb, hangosabb volt.
ugyanaz a zene ugyanaz a toltottsegi szint max hangeron.

ferni
Hozzászólások: 8249
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. szeptember 26., kedd 17:33

'shutterisland írta: az normalis, hogy ugyanaz a JBL fules sokkal rosszabbul szol egy dragabb (250 vs 450 ojro) telefonhoz kapcsolodva ? :kivagyhe:
milyen az a két telefon meg a füles neve?

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. szeptember 26., kedd 17:25

az normalis, hogy ugyanaz a JBL fules sokkal rosszabbul szol egy dragabb (250 vs 450 ojro) telefonhoz kapcsolodva ? :kivagyhe:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. szeptember 24., vasárnap 20:05

hehetheoriginal írta: EU torveny, mindenre 2 ev van, utana lehet olvasni eleg gyorsan.
https://www.eccnet.eu/consumer-rights/w ... warranties

Igy vittem vissza adidasba pl bo masfel ev utan kiszakadt nmd xr1-et (amit nem is ott vettem)
Mivel ez a fules anno 300 penz volt, de most is kb 200, en nem hagynam annyiban. igy en odadurrantanek nekik egy europai fogyasztovedelmet, hogy erezzek a torodest, es hogy vmi kurvagyorsan csereljek a cuccot.

Nem fogom annyiban hagyni, de gondolom ez nem lesz gyors menet. Nekem meg kellett most valami bluetooth-os füles gyorsan, mert sokszor a melóban is azt használom.

Ha eljutok oda, hogy megcsinálják, akkor eladom valamelyiket.

Köszi a linket! :-* Semmiképpen nem fogom hagyni magam. Összerakok nekik egy erőteljes mailt és meglátjuk. Kár, hogy Norvégiában vettem a cuccot, azt megbántam. Ha itt vettem volna akkor csak bemegyek a boltba és zaklatom őket személyesen. :)

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. szeptember 24., vasárnap 19:58

ANDS írta:
Steve írta: Na most jön a vájtfülű Hehe és jól meghúzza a fülemet..
De..

Gondoltam ide hányoma személyes tapasztalataimat.

Sennheiser Momentum True Wireless 3..Rohadtul elégedett voltam. Majd természetesen a garancia lejárta után egy héttel(a qva anyjukat) behalt a noice cancelling. Sípoltúgy hogy beszakadt a dobhártyám. Kuka.

Meguntam a szarakodást a blútuszos dolgokkal. Végülis vettem egy Apple AirPods Pro 2nd gen-t és nagyon kellemes meglepetés volt.

Megértem, hogy az apple túlárazott, meg van más ezer alternatíva..De döbbenet jó cucc ez.

Őszintén eléggé szkeptikus voltam, azt éreztem az utóbbi időkben minden ami almas az csak túlárazott cucc, de ez a kombó ahogy beállítottam a fülest, spotify-t..nagyon szépen szól. Azt tudom mondani, szebben mint a Sennheiser.

Lehet erre is kapok 425 dávnvótot, de gondoltam megosztom a tapasztalataimat, hátha valakinek segítség.

Számomra ez a gyors bluetooth kapcsolat, ahogy a telefon és a füles együtt él és a hangminőség, több mint kielégítő.
Nem teljesen értem, mi van a blútuszos dolgokkal, meguntad a szarakodást, de gyors???

Én azt tapasztaltam, hogy zenehallgatás során lényegesen jobb minőséget kapok a vezetékkel összekapcsolt fejhallgatóval, mint blútuszos kapcsolattal.
Részemről bedugom a fejest az ipad pro jack kimenetére, és egész jól szól.
Ha külső dac-ot is beiktatok a rendszerbe, több lesz a részlet, kisebb a torzítás, javul a tér és a dinamika.
Kerlon írta:

nem ársávok alapján van a garancia?
Tudtommal igen, számít az ár. És ha cégre veszed, hiába drága cucc, akkor csak 1 év garit kötelező adni, magánszemélynek meg akár 3 év is jár.
Meguntam a blutooth-os dolgok rossz kommunikációját.

Volt Sennheiser és Bose is, mindkettő minőségi cucc, de a kapcsolódáskor sokszor nem találták egymást a füles és az ájfon.

Ez a probléma abszolút nincs az Airpods-nál. Eddig még egyszer sem fordult elő, hogy a mobil és a füles nem látják egymást.

Szóval ezt untam meg és ezért vettem az Airpods-ot. Rohadt gyorsan és stabilan csatlakozik.


A kábeles dolgok nem érdekelnek egy ideje, hiába jobb a hangjuk.

A buszon, metrón, futáskor és sétáláskor használom főként és akkor előny a bluetoothos füles.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1213
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. szeptember 24., vasárnap 19:39

ANDS írta: Nem teljesen értem, mi van a blútuszos dolgokkal, meguntad a szarakodást, de gyors???

Én azt tapasztaltam, hogy zenehallgatás során lényegesen jobb minőséget kapok a vezetékkel összekapcsolt fejhallgatóval, mint blútuszos kapcsolattal.
Részemről bedugom a fejest az ipad pro jack kimenetére, és egész jól szól.
Ha külső dac-ot is beiktatok a rendszerbe, több lesz a részlet, kisebb a torzítás, javul a tér és a dinamika.
Egy lapon nem emlitheto a minoseg, ha kabeles vagy bluetooth-os kapcsolatot hasonlitod ossze.
Amugy mivel az Airpods Apple, ezert gyorsan csatlakozik, gyorsan valt az eszkozok kozott. De a bluetooth meg mindig bottleneck, bar azert a minosege eleg messze van egy (bluetooth) fejhallgatotol.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11129
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 24., vasárnap 17:47

EU torveny, mindenre 2 ev van, utana lehet olvasni eleg gyorsan.
https://www.eccnet.eu/consumer-rights/w ... warranties

Igy vittem vissza adidasba pl bo masfel ev utan kiszakadt nmd xr1-et (amit nem is ott vettem)
Mivel ez a fules anno 300 penz volt, de most is kb 200, en nem hagynam annyiban. igy en odadurrantanek nekik egy europai fogyasztovedelmet, hogy erezzek a torodest, es hogy vmi kurvagyorsan csereljek a cuccot.
thereisonly1ronaldo

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2023. szeptember 24., vasárnap 14:13

hehetheoriginal írta: Steve, mindenre 2 ev gari van törvényileg az EUban, hiaba magyarazza a gyarto, hogy 1 ev. A ket evbol csusztal ki?
En most vettem ifont
Nekem mindenki azt magyarazta, bolttol fuggetlen, hogy a gyartoi gari egy ev. Barmi ami ezen feluli akar eu s kotelezettseg, az szavatossag a konkret eladotol. (Ezert nem veszek draga cuccot, kis boltoktol)
ZIDANE

ferni
Hozzászólások: 8249
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. szeptember 24., vasárnap 13:56

zsuninnyo írta:
Santi írta: Magic Mouse. Úgylátom nem volt még említve, használtam, botrány szar és túlárazott.
A billentyűzetüket nem próbáltam, csak a macét, de 100 dolcsi az egerük meg a Magic Keyboard is, ha jól látom. Hát 10-et nem adnék érte. :lol:
Mondjuk en nem hasznalok egeret, de a magic mouse szamomra is egy felfoghatatlan dolog, na es foleg a totlese... De ettol fuggetlenul meg akik hasznaljak, imadjak, es tenyleg minosegi.
Én nagyon benne vagyok az egér témában, elhiszem hogy jók a featurek rajta, de maga az alakja is egy vicc egyszerűen. Lehetetlen komfortosan használni.

Ha nem gamingre használod, ahol sokszor fel kell adni a komfortot, hogy jobb legyen a teljesítmény ingame, akkor kb a legideálisabb egérforma az amik el is vannak terjedve.


Full ellazítva csak tegyétek le a kezeteket az asztalra, mint látjátok ez közel sem az, hogy ki van terülve a kezed az asztalon, mert akkor tényleg a Magic Mouse lenne a top :lol:


Szóval egy átlag egér kb majdnem fel is veszi ezt a formát a tenyered belsejében, de ez mindenkinek más picit, sokat számít a kézméret, de szerencsére már hatalmas a minőségi választék egerekben.

Az a jó ha full ellazított állapotban tudod használni az egeredet és ha napi sok órát nyomogatod rengeteget számít ez, főleg hosszú távon.

Én például irodai munkára is csak ilyen gamingre tervezett egeret vennék, nagyon brutál milyen jókat gyártanak és már rengeteg gyártó tudja hozni ezt a minőséget. Persze itt is vannak ratyik, de ha utánanéz az ember nem lehet nagy baj.

Illetve a súly ami rengeteget számít, sajnos a legtöbb ember hozzá van szokva ilyen 100-150 grammos monstrumokra, miközben minden térem jobb egy könnyebb, 60 gramm körüli egérnél nem nagyon vennék nehezebbet. Szintekkel kevésbé megterhelő használni, főleg ha van egy normális egérpadod.

Logitechnek van ez a végtelen görgője, kb az az egyedüli funkció, ami miatt érdemes egy irodai munkánál azt választani ha valaki már megszokta, de amúgy mindenben jobbak már ezek.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2023. szeptember 24., vasárnap 12:53

hehetheoriginal írta: Steve, mindenre 2 ev gari van törvényileg az EUban, hiaba magyarazza a gyarto, hogy 1 ev. A ket evbol csusztal ki?
nem ársávok alapján van a garancia?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. szeptember 24., vasárnap 12:27

hehetheoriginal írta: Steve, mindenre 2 ev gari van törvényileg az EUban, hiaba magyarazza a gyarto, hogy 1 ev. A ket evbol csusztal ki?
Az egy év. Itt nincs semmi szervíz ahova fizikálisan be tudnék menni reklamálni, a fülest meg Norvégiában vettem, oda nem utaznék vissza megreklamálni.

Így beregesztriltám online a hibát, onnan írtak vissza, hogy sorry de kapjam be.. :|

Még futok velük pár kört hátha kiverem belőlük a javítást, ha cserét nem is.


Amúgy ez volt a kávégépemmel is. Lecsapta a biztosítékot, valami elektronikai hibája volt. Kb két éves volt. Cserélni nem cserélt a Philips, de bevitték a szervízbe, majd kicseréltek benne majdnem mindent és kb egy zsír új kávéfőző lett. :agree:

zsuninnyo
Hozzászólások: 1213
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. szeptember 24., vasárnap 12:09

Santi írta: Magic Mouse. Úgylátom nem volt még említve, használtam, botrány szar és túlárazott.
A billentyűzetüket nem próbáltam, csak a macét, de 100 dolcsi az egerük meg a Magic Keyboard is, ha jól látom. Hát 10-et nem adnék érte. :lol:
Mondjuk en nem hasznalok egeret, de a magic mouse szamomra is egy felfoghatatlan dolog, na es foleg a totlese... De ettol fuggetlenul meg akik hasznaljak, imadjak, es tenyleg minosegi.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11129
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 24., vasárnap 11:45

Steve, mindenre 2 ev gari van törvényileg az EUban, hiaba magyarazza a gyarto, hogy 1 ev. A ket evbol csusztal ki?
thereisonly1ronaldo

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. szeptember 24., vasárnap 11:43

Magic Mouse. Úgylátom nem volt még említve, használtam, botrány szar és túlárazott.
A billentyűzetüket nem próbáltam, csak a macét, de 100 dolcsi az egerük meg a Magic Keyboard is, ha jól látom. Hát 10-et nem adnék érte. :lol:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. szeptember 24., vasárnap 11:15

hehetheoriginal írta: Nem tudok nyilatkozni apple füles tekintetében, nekem semmi gondom nem nincs.
Amúgy sztem csak egy firmware update kell a sennheisernek, vagy véletlen elallitottal vmit az appban :kalapos:
Muszáj volt megemlítselek mint vájtfülű, mert szereted a minőségi motyókat. Ráadásul a az Apple cuccokat meg nem.
:mrgreen:

Viccet félretéve természetesen próbáltam a firmware updatet és csináltam egy restartot is.

Imádtam az összes Sennheiser cuccomot, régi kábeles a mai napig működik gond nélkül és használom melóhoz..ezért is csalódás.

Valami mechanikusan mehetett tönkre, rágugliztam és nem vagyok egyedül. Maileztem a Sennheiserrel,mivel ilyen közel a garancia dátum, de elhajtottak.


Viszont mint tapasztalat gondoltam megemlítem, hogy ez az Airpods Pro 2nd gen ez qva jó. Eléggé szkeptikus voltam, mert hosz az ilyen sztandárd motyokók nem érhetnek fel a minőségi cuccokhoz, gondoltam én. De nagyon jól eltalált cucc.

De majd ha túlél többet,mint a garanciaidőszak, majd akkor jön a hurrá optimizmus. :kalapos:



@Halfkey Csak a tokot tudod megtalálni, a füleseket egyenként nem. Amúgy jogos a kérdésed, jobb lenne úgy.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. szeptember 24., vasárnap 11:04

zsuninnyo írta:
En meg mindig nem ertem ezt a felfogast, mi az amiben az apple tularazott cuccot ad el? Melyik termeke dragabb, mint mas gyartoe es rosszabb / ugyanolyan a minosege?
Talan az apptletv azt mondom draga, ahhoz kepest mennyire lehet szukseges egy atlag usernek. De annak meg kb nincs alternativaja, mert a tobbi ilyen cucc az nevetseges.
Ill a kiegeszitok.
Kábel, telefontok. Ez a kettő fixen. Ipari hulladék szint.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 24., vasárnap 11:02

zsuninnyo írta:
Steve írta:
Megértem, hogy az apple túlárazott, meg van más ezer alternatíva..De döbbenet jó cucc ez.

Őszintén eléggé szkeptikus voltam, azt éreztem az utóbbi időkben minden ami almas az csak túlárazott cucc, de ez a kombó ahogy beállítottam a fülest, spotify-t..nagyon szépen szól. Azt tudom mondani, szebben mint a Sennheiser.

Lehet erre is kapok 425 dávnvótot, de gondoltam megosztom a tapasztalataimat, hátha valakinek segítség.

Számomra ez a gyors bluetooth kapcsolat, ahogy a telefon és a füles együtt él és a hangminőség, több mint kielégítő.
En meg mindig nem ertem ezt a felfogast, mi az amiben az apple tularazott cuccot ad el? Melyik termeke dragabb, mint mas gyartoe es rosszabb / ugyanolyan a minosege?
Talan az apptletv azt mondom draga, ahhoz kepest mennyire lehet szukseges egy atlag usernek. De annak meg kb nincs alternativaja, mert a tobbi ilyen cucc az nevetseges.
Ill a kiegeszitok.
Halfkey írta: Az airpodokat meg tudod találni find me-vel? Mind a kettőt külön?

Nekem ez az egyik nagy félelmem, hogy eltűnnek a francba :D Kulcs, pénztárca, állandó frusztráció volt míg nem kaptam az asszonytól airtaget hozzá.
Csak a tokot. (tudtommal, de lehet kepes kulon a fulhallgatokat is)

Fejből a kábel, a tv, a mac stand pl 100%. Szerintem a számítógép is, de ez hitvitába tudna átmenni.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. szeptember 24., vasárnap 10:29

egyebkent ezeknel a bluetoothos fuleseknel mennyire szamit hangminosegben, hogy milyen telefonhoz van kapcsolva ?
pl egy 100 ezres fules ugyanazt adja le, ha 450 ezres vagy 100 ezres modellhez van kapcsolodva ?

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 24., vasárnap 9:40

No, végül s23 lett, 256 GB-os. Asszonynak az tetszett:)

zsuninnyo
Hozzászólások: 1213
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. szeptember 24., vasárnap 9:33

Steve írta:
Megértem, hogy az apple túlárazott, meg van más ezer alternatíva..De döbbenet jó cucc ez.

Őszintén eléggé szkeptikus voltam, azt éreztem az utóbbi időkben minden ami almas az csak túlárazott cucc, de ez a kombó ahogy beállítottam a fülest, spotify-t..nagyon szépen szól. Azt tudom mondani, szebben mint a Sennheiser.

Lehet erre is kapok 425 dávnvótot, de gondoltam megosztom a tapasztalataimat, hátha valakinek segítség.

Számomra ez a gyors bluetooth kapcsolat, ahogy a telefon és a füles együtt él és a hangminőség, több mint kielégítő.
En meg mindig nem ertem ezt a felfogast, mi az amiben az apple tularazott cuccot ad el? Melyik termeke dragabb, mint mas gyartoe es rosszabb / ugyanolyan a minosege?
Talan az apptletv azt mondom draga, ahhoz kepest mennyire lehet szukseges egy atlag usernek. De annak meg kb nincs alternativaja, mert a tobbi ilyen cucc az nevetseges.
Ill a kiegeszitok.
Halfkey írta: Az airpodokat meg tudod találni find me-vel? Mind a kettőt külön?

Nekem ez az egyik nagy félelmem, hogy eltűnnek a francba :D Kulcs, pénztárca, állandó frusztráció volt míg nem kaptam az asszonytól airtaget hozzá.
Csak a tokot. (tudtommal, de lehet kepes kulon a fulhallgatokat is)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég