Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. március 19., csütörtök 13:44

én is benne vagyok, bár forradalmi ötletem nem igazán van. de pl. ilyen eszembe jutott, hogy 1 film helyett lehessen ajánlani pl 2-3 antológia sorozatrészt. (vagy ilyesmi, ha valaki úgy érzi hogy csak szar filmet tudna hozni :mrgreen: ) elég nagy fasság, de legalább ötlet :mrgreen:
Kép

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2020. március 19., csütörtök 13:33

Benne vagyok, kezdhetjük minél hamarabb. :D

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. március 19., csütörtök 13:24

Csak es amennyiben eletbe lep valamifele tilalom, erdekelne itt barkit egy, akar teljesen uj alapokra helyezett turnus? Kitalalhatunk teljesen uj szabalyrendszert is akar, akar valami lazabbat is, bar nekem semmi otletem jelenleg. Azt tudom, hogy sokat akarok majd filmet nezni es olvasni, aztan legalabb minimalis kozossegi elmenyt lehetne belole kovacsolni.

Irjatok barmit ami otlet, aztan vagy elinditjuk vagy nem. :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. március 19., csütörtök 13:23

Na, toljuk! :mrgreen:

Csütörtök van, hétvégén el is lehetne kezdeni, vagy hétfőn legkésőbb. :hmmm:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Remy 2020. március 19., csütörtök 13:24-kor.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8485
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Sierra » 2020. március 16., hétfő 1:08

Faust írta:Lehet a közeljövőben reaktiválódik a dolog. :mrgreen: :-(
Pattanjunk fel a nosztalgia járatra. :mrgreen: mint amikor fél évig otthon tespedtünk és hajnalban eszmecseréltünk az aznap látott filmekről :lol: :lol: epic volt

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. március 15., vasárnap 22:32

Lehet a közeljövőben reaktiválódik a dolog. :mrgreen: :-(

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. augusztus 4., péntek 23:23

Realista24 írta:Hogy mit szenvedtek ezen, amikor körök óta nem működik :lol:

Átnevezhetem filmajánlónak, aztán aki nézi nézi, aki nem nem, értékelést meg lehet írni. Görcsöltök itt fölöslegesen.
Nekem valahogy motiváló volt az, hogy az adott film ajánlójának "tartozom" annyival, hogy határidőn belül hozzam az értékelést. Persze nem mindig fért volna bele, de pont mindig találtam, sokszor utazás során olyan lyukakat, ahol meg tudtam nézni. Kell egy rendszer, egy keretet adni az egésznek, jó dolog ez, még ha 3-4 filmnél tovább nem is tart ki a legtöbbek lendülete. A watchlistemen csücsülő eszméletlen mennyiségű film, inkább elriaszt, viszont a heti egy filmajánlás az teljesen fogyaszthatónak tűnik. :)

Szívesen jövök ősztől a kör befejezésére, vagy akár új kezdésére, mert sok érdekes filmet nézhettem meg az ajánlásaitoknak köszönhetően.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. július 20., csütörtök 13:22

Valahol sejthető volt ez sajnos nyaralások és a fesztiválszezon miatt. Még csak egy filmet kell megnéznem, ezt hozom becsületből is talán még az éjszaka folyamán. Bocsi lordgabi a részemről, igyekeztem. :-(
"And my heart will leave you never."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. július 19., szerda 10:39

Hogy mit szenvedtek ezen, amikor körök óta nem működik :lol:

Átnevezhetem filmajánlónak, aztán aki nézi nézi, aki nem nem, értékelést meg lehet írni. Görcsöltök itt fölöslegesen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. július 19., szerda 8:42

lordgabi írta:Elég szégyen, de ez akkor így maradt!? :(
Nekem is csak egy film van, de en mondtam hogy a nyár sose a filmezesrol szól es sose működött a nyári filmklub. En be akarom fejezni a kort amint tudom hozom a filmet de szerintem függesszuk fel es folytatjuk szeptemberben. Szerintem.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6456
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2017. július 19., szerda 1:12

Elég szégyen, de ez akkor így maradt!? :(
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. június 30., péntek 1:25

Nekem még csak a Homokkavicsokat kell hoznom, amúgy megvagyok az osztrákkal is :) Sajnos a fesztiválszezon kicsit bekavar.
"And my heart will leave you never."

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6456
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2017. június 30., péntek 1:00

Én nagyjából már végeztem, csak még nem írok be mindent egyelőre.

Mi lesz, befejezzük, van annyi idő, hogy hozzátok az elmaradásokat? :(
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Veidt » 2017. június 23., péntek 3:53

Homokkavicsok

Háborús filmek terén (sajnos) van még mit pótolnom, így örültem az ajánlásnak. Kicsit nehéz helyzetben vagyok, a többiek nagyon jó gondolatokat írtam előttem, így tőlük átragadnék néhányat: a játékidő valóban túlnyújtott volt egy 45-60 perccel, a romantikus szálat talán kár volt ennyire erőltetni.

Rendezés és színészi játék terén semmi kifogásolnivalót nem találtam a filmben, előbbi különösen nagy szó, tekintve, hogy több mint 50 évvel ezelőtt készült. Sütivel ellentétben nekem McQueen játéka is kifejezetten tetszett (volt több nagy jelenete is, pl a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!megkínzott coolie lelövése, vagy a halála előtti pár sor. Az alaphelyzet is érdekes volt, igazából semmit sem tudtam erről a korról ezen a helyszínen. A történet zseniális volt.

Külön érdekes volt, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jameson és Eckert megtagadták a kimentést és ezzel együtt az amerikai állampolgárságot. Végül is, ez is csak egy háborús, de háborúellenes film.

8/10
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. június 22., csütörtök 4:48

The Sand Pebbles


Na, sikerült behozni a lemaradást. :)
McQueen és a háborús filmek nagy kedvenceim, kicsit talán elfogult vagyok így ezzel a filmmel kapcsolatban. A játékidővel kapcsolatban egyet kell értenem Norbival, mert bár végig lekötött, (amiben közrejátszhatott, hogy nem nagyon van ilyenkor éjszaka mást csinálni :mrgreen: ) egy 40-45 percet le lehetett volna csípni belőle. Főleg a játékidő első felénél éreztem ezt, ahogy vége lett, még talán néztem is volna tovább. A McQueen filmek nagyja már megvolt, de személy szerint vele kapcsolatban volt talán a legnagyobb hiányérzetem. Nem hozott Papillon magasságokat, egyszerűen csak a karakterét, se többet, se kevesebbet. Ha már karakterek, a többiek se lettek nagyon elmélyítve, viszont ezen a téren nem is éreztem ennek kifejezetten szükségét.
A téma és a történet engem megfogott, erről a konfliktusról behatóbban még nem volt semmilyen tapasztalatom, így mindenképp tudott újat mutatni, és más volt, mint a háborús filmek legtöbbje. Ha még ezt a konfliktust tovább boncolgatták volna, például a romantikus szálak kárára, annak örültem volna.
Személy szerint örülök hogy megnéztem, régóta watchlisten volt, viszont ha itt nem dobom be, lehet mégtovább halogattam volna. :hmmm:


Pontozni kicsit nehezebb ezt az elfogultságom miatt, de legyen

7,5/10

amivel azért megpróbálom korrigálni, hogy például témáját tekintve közel állt hozzám. :)
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6456
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2017. június 19., hétfő 14:11

Faust és bbelthazor még nem jelzett vissza a PÜ-re, BB nem is nézte még meg, nem is volt online mostanában, remélem megnézi a napokban, ellenkező esetben búcsú.
A többiek mind jeleztek, realistahuni is sanszos, hogy nem tudja megoldani a folytatást, de várok, hátha szépen zárul a turnus, és minél többen befejezzük. B-)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2017. június 19., hétfő 12:20

Ezer bocsánat mindenkitől, annyira el voltam havazva, hogy nem jutott eszembe :-( köszönöm lordgabi, hogy emlékeztettél privátban, hogy elmaradásaim vannak!
Töményen, pár szóban elemezném a filmeket, mert előttem már a legtöbben leírtak mindent.

Puszta formalitás
Gerard Depardieu-t szeretem, a thrillereket is szeretem, szóval pozitív előjelekkel ültem le elé. Szerintem a francia ebben a filmben nyújtotta egyik legjobb alakítását. Közel járt nekem ez a film a tökéleteshez, elgondolkodtató, remek párbeszédekkel gazdagított, és ami még jobban kiemeli a többi közül, hogy egyedi.

9/10

Fény az óceán felett
Ennek is felcsigázott a története, a leírása, Rachel Weiszet pedig szeressük :mrgreen: A film viszont annyira nem fogott meg, tipikus egyszernézős nekem. A játékidőt épp emiatt kicsit sokalltam is. Kicsit kiszámítható volt nekem. Csak a zene miatt adok...

7/10

Der siebente Kontinent
Nekem mindig dob egy filmen, ha igaz sztori alapján íródott, mert azok mindig jobban meg tudnak hatni (jó, nem megyek bele, ma már mindenre rá akarják aggasztani...). Ajánlásnak amúgy is kiváló volt, mert magamtól tuti nem találok rá és/vagy nem nézem meg. A gondom az volt vele, hogy jó sokáig unatkoztam, szerintem baromi nehezen indult be az egész, utána pedig a nyomasztó, depresszív hangulat valamiért annyira nem ragadott magával. A végén viszont beindult, kezdett magával sodorni, szóval összességében egyáltalán nem rossz kis film ez.

6,5/10

Ennyit volt időm megnézni, ígérem, a héten a maradékot is hozom. Ha nem, akkor nyugodtan tiltsatok ki :mrgreen:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. június 18., vasárnap 2:20

Nap, széna, eper

A jó éjszakai műszaknak köszönhetően volt lehetőségem behozni a lemaradásom, ezért elnézést is kérnék mindenkitől. :shutup:
Nagyon hangulatos, igazi kikapcsolódás volt, a maga bájaival. Féltem tőle, de kár volt, a kései időpont ellenére is végig lekötött és élvezhető volt. :) Nyilván a helyén kell kezelni, de ami a célja, azt nagyon jól hozza, és tényleg egy kellemes időtöltés. Nekem még pluszt is adott, mivel még nem éltem ebben az időben, jó volt megismerni a körülményeket. :)
Pontban ez

10/7
Köszönöm az ajánlást.

Hetedik kontinens

Na ez viszont már jobban feladta a leckét, szerencséjére a vontatottságának egy részét betudom az éjszakázás sajátjának. :mrgreen: L.Mikit tudom alátámasztani, egyszer csak átfordul a film, viszont nekem addigra már "elvette a kedvem" az egésztől, és nagyon nehezemre esett "lelkesedni érte". Továbbra is elvárás részemről hogy egy film kikapcsoljon, ez inkább egy tisztességes mindf*ck volt ezen a kései órán. :lol: Nagyon nem akarom lehúzni, úgyhogy annyiban maradtam vele, hogy egyszerűen nem az én világom. :ike:

Pontban
10/5
Valószínűleg nem fogom újrázni, de mindenképp érdekes élmény volt. :hmmm:


Ha jól tudom, még a sajátommal vagyok adós, de továbbra is éjszakás vagyok, így rövid időn belül hozni fogom azt is.

Mégegyszer elnézést mindenkitől a csúszásért, vizsgaidőszakból az éjszakai műszakba esve kicsit kerestem a helyem mostanában. :shutup:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6456
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2017. június 16., péntek 0:27

Én is örülnék, ha egyszer meglennénk az alap filmekkel, a következő körben pedig kettőt ajánlanának ugye az "előző" dobogósai. BarcaNorbi volt a legbecsületesebb, vagy a legtöbb idővel rendelkező, ha kiszáll valamelyik dobogós, vagy nem kerül oda Norbi filmje, akkor ő ajánlhat majd a kilépő helyett.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. június 15., csütörtök 14:27

BarçaNorbi írta:
L.Miki írta: Es akkor van még egy filmem, igyekszem minél hamarabb hozni! Aztán ha elfogadtok egy javaslatot nyáron szüneteljünk fejezzük be a kort, es szeptemberben folytatjuk a bónusz ajánlásokkal mit szóltok?
Az csupán három film lenne, ha jól tudom, szerintem az már csak bele fogni férni mindenkinek az idejébe, ha már idáig kitartott. Viszont elképzelhető, hogy szeptembertől régi vagy új tagok is csatlakoznának, én nem venném el tőlük a lehetőséget. :)
Attól függetlenül csatlakozhatnak, es ezzel a három filmmel indítanánk, utána meg jönnénk a többi ajánlások.
Csak azért mondom mert eddig soha nem működött a filmklub történetében a nyári filmezések, talán egyszer. Ilyenkor nem szeretünk filmet nézni vagyis nem, hogy nem szeretünk csak ilyenkor más életmódot élünk. En ahogy előre tekintek a nyárra előre látom, hogy milyen zsúfolt napjaim, heteim lesznek, és ha netalántán en is benne lennék az első háromban nincs meg az ajánlásom se. :lol:

De ez csak egy javaslat volt, többség dönt.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 20 regisztrált és 0 vendég