Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. április 12., vasárnap 21:32

Valaki tud adni tippet hogy honnan tudom beszerezni a japan filmet, ha nincs nCore-om? Ezzel kicsit meggyult a bajom.
Lehet az én, majdani ajánlásommal így lesznek bajok :mrgreen:
okoskodok majd rajta.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. április 12., vasárnap 21:25

Ajeossi:

Mikor elkezdtem nezni azt hittem hogy mar lattam, de kozben kiderult hogy lehet megsem. Nem tudom eldonteni... :mrgreen: Szerintem egy nagyon hasonlo remlett, de meg nem modnom melyik film volt az.

Kicsit kettos erzeseim vannak. Nagyon szeretem a koreai filmeket es ez is egesz jo volt, de voltak benne dolgok amik nem tetszettek. Egy ket szinesz tuljatszotta a szerepet szerintem vagy csak siman bena volt, es voltak jelenetek amik tul teatralisak voltak. Talan a legnagyobb bajom az volt vele hogy nem volt benne karakteres gonosz, helyette tobb teljesen felejtheto karaktert kaptunk. Nehol kicsit nehez volt kimatekolni azt is hogy ki kivel van, foleg a film elso feleben, de a masodik feleben mar kezdtem felismerni a szereploket szerencsere. Szerintem a sztori lehetett volna osszeszedetteb, jobban megirt. Legendas statuszba nalam biztosan nem fog kerulni, de ettol fuggetlenul jo volt.

Egy porgos koreai bosszufilmnek jo volt, de ennel mar lattam joval jobbat is ebben a kategorianak.

6.5/10


Valaki tud adni tippet hogy honnan tudom beszerezni a japan filmet, ha nincs nCore-om? Ezzel kicsit meggyult a bajom.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. április 12., vasárnap 20:53

Derszu Uzala

Huztam, amig tudtam, kicsit tartottam tole. Nem kellett volna, nagyon kellemes csalodas volt.

Regi, kelet-europai filmhez illoen kicsit tulsagosan szinpadias, foleg akkor, amikor a teljes katonai tarsasag is jelen volt. A fenykepezes az elejen zavart es bar nem hiszem, hogy szandekos, de remekul megadja a fokuszt arra, amire kell: az emberekre. Tetszettek a fenyek, mindig mindent latni lehetett es bar olcsonak tuntek a helyszinek, de ha az ember kimegy a vadonba, valoban hasonlot lat.

A vilag naturalis megkozelitesevel Derszu szemen keresztul egy extra reteget kaphatunk, amiben el tudunk melyulni. Kontrasztba kerul ennek kovetkezteben ket vilagkep es nem egymas ellen feszulnek, hanem kiegeszitik egymast jo parbeszedekkel. Mindenkinek megvan a maga boldogsaga, celja es ertekrendje, amik osszessege remek mondanivaloja a filmnek.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Tetszik, ahogy a tortenetet egy egesz utazasra epitettek. Nem derul ki, hogy a katonak pontosan mit is csinalnak, miert vannak ott, de nem is szamit. Kellett egy motivacio, a felterkepezes (vagy micsoda) pedig tokeletesen megfelel, hogy ne firtassuk a mierteket. Az ut maga volt a tanulas, a beke pedig a megerdemelt jutalom, de egy ido utan buntetes. Embere valtogatja.

Az elmulast remekul sikerult bemutatni annak minden velejarojaval, de legfokeppen az ettol valo felelemmel es fajdalommal. Van akinek sikerul beletorodnie, van akinek nem. Derszu beletorodott, de nem tudott ugy elni, hogy ettol megnyomordjon. Onmaga szeretett volna lenni, ami ertheto es veszelyes. A kovetkezmenyei megvoltak, de ez mindenkeppen egy erdekes moralis kerdes Arszanev szempontjabol.


Az uresjaratok jol kiegeszitettek a filmet es csak neha ereztem azt, hogy siettettem volna a tortenetet. Ha ezt ma forgattak volna, szerintem feldobtak volna a taj egyedisegevel.

Nekem a zene eleg osdi volt, neha bantotta a fulemet. Ez viszont a keleti blokk filmjeire altalanosan is elmondhato.

Jo elmeny volt es szamomra tenyleg nagy meglepetes egy tolem idegen filmvilagbol. Nem gondolom, hogy mostantol a szovjetek filmarchivumaban keresnem a filmeket esti programnak, de biztosan kevesbe fogok toluk elzarkozni.

Sajnos a film nem volt ram igazan mely hatassal, ezert tolem 8 pontot kap. Ha meg mindig a hatasa alatt lennek lehet, hogy magasabb lenne.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. április 12., vasárnap 19:03

Crash
Ütközések

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A várost (világot) átjáró előítéletek és rasszizmus, ami mindenki életére bélyeget nyom. Azt hiszem egy mondatban így tudnám összefoglalni ezt a filmet. Mert hiába játszódik Los Angelesben a történet, a helyszín nem számít, lehetett volna bárhol, ahol kettőnél több nép él együtt. Én is hiába próbálok túllendülni ezeken, ugyanúgy összeszorított farpofákkal, lélegzetvisszafojtva sétálok a tök üres Hős utcában, ahogy Brendan Fraser felesége is belekapaszkodik a férjébe, mihelyst szembe jön az utcán két kevésbé szimpatikus alak.

Nagyjából erről szól a Crash is az én értelmezésem szerint. Mindegy, hogy ki vagy és hol vagy éppen, mindegy, melyik társadalmi osztályba tartozol, az előítéleteid úgyis meg fogják határozni az életedet, még ha próbálsz is tenni ellene. Lehetsz te a kikúrt polgármester, a feltörekvő fekete rendőrfőnök, a rasszizmus ellen küzdő közrendőr, egy random mexikói munkás, vagy egy piti bűnöző. Az előítéletek alapjaiban fogják meghatározni az életedet és ez ellen nem tehetsz semmit, próbálkozni is mindhiába.

Tetszett, hogy rengeteg szálon futott a film. Ennek így volt értelme igazán – gyakorlatilag minden nép- és korcsoport, és minden társadalmi osztály le volt fedve, és ez így van rendjén. Mindegyikük teljesen más életet él és mégis van bennük valami közös, ami alapján összeértek a filmben a szálak. Nekem nagyon tetszett a vágás és a történetvezetés, mindig volt valami kapocs, pedig ezt azért nehéz összehozni. Általában aki ilyen sok szálon futó történetet rendez, eddigi tapasztalataim alapján gyakran belebukik a dologba. Itt ezt nem éreztem, hálistennek.

Külön imádtam a befejezést. Azt hinnéd, hogy lezárult ez a 8-9 szál amin futott a film, és ezzel mindennek vége. De nehogy azt hidd, hogy ezzel itt ennek tényleg vége. Ez csak egy kiragadott példa volt, de ugyanezek az élettörténetek újra elindulnak nap mint nap, ugyanezek, újra és újra és újra, és megy tovább és tovább, végtelen körforgásban minden ugyanúgy.

Brendan Fraser filmjeit amúgy bírom. Illetve a 2004-es évjárat most annyira nincs meg a fejemben, de talán az Oscar díj picit túlzás. De persze az Akadémia már akkor is tudta osztogatni a díjakat :D NA ÉPP ERRŐL SZÓL A FILM TE RASSZISTA. elnézést, ezt muszáj volt. :D Szóval a témaválasztás ötös, a történetvezetés ötös, a vágás ötös, az idő ötös - két óra pont jó, kb minden karakter egyforma időt kapott (Brendan Fraser karaktere és a politika szerintem kaphatott volna picit nagyobb hangsúlyt, de ezt azért nem rónám fel :mrgreen: )


Tetszett, jó volt, nem láttam még, köszönöm az ajánlást.

8,5/10

Jövök a többivel is mindjárt egyesével azt hiszem, csíny letudva. :shutup: :mrgreen:
Faust írta:Azért az, hogy 90 előtti film, és Chaplin, az kurva nagy szakadék, lehet ott csemegézni. :D Nyilván teljesen más fejjel nézi az ember, és nem tudja kizárni az őt ért hatásokat (pl. megnézed a Hetediket, utána mindegyik Hitchcock kurva unalmas, pedig ugye az öreg nélkül nem létezne Fincher sem), de azért a nyitottság néha meghálálja magát. Ha pedig látsz egy rossz/unalmas/lassú filmet, sebaj, szar mostanság is van bőven.

A spoilereidhez:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Én nem látom a Kapitányt ekkora tahónak, a tapétázás valóban ostobán hangzik, de igazából ennyit tud tenni. Ha nem invitálja magához, Dersu éhenhal az erdőben, nincs jó választás.

A vége erősebb lenne szerintem, ha a legeleje a legvégére lenne bevágva, tényleg el is felejti az ember, pedig az az üzenet egyik lényege. Az ember, aki kiszakadt a természetből a civilizációba, ahol végül ugyanolyan feleslegesen pusztítják el, ahogyan maga a civilizáció is a természetet - a sírhelyén pedig ledarálják az erdőt, és falut építenek. Brrr.


Nagyon örülök, hogy "gazdagabbnak" érzed magad tőle.
+Mickey

Nyilván, van is pár kedvencem 90 előttről is, de sokkal könnyebben leköt egy újabb film, mint egy régi, próbálok, de nem tudok tenni ellene. Egyszerűen magasabbak az elvárások feléjük vagy nem tudom. Nem tehetek róla, jobban élvezek egy újabb filmet. A fekete-fehérektől egyenesen kivagyok már, és óriási hátrányból indulnak. :( :D

Dersu: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Engem felidegesített. Nem csak ennyit tud tenni, biztos lettek volna alternatív megoldások, kompromisszumok, de leszarta, nem is figyelt a barátjára. Úgy érezte kiegyenlítette a számlát és innentől neki nincs dolga Dersuval, csak az hogy végignézze ahogy bezárva szép lassan elfogy és meghal. Hogyha érdekelte volna, legalább megpróbált volna közös nevezőt találni vele, ahogy Dersu sem kényszerítette semmire az erdőben. Addig sem igazán nyerte el a kapitány a szimpátiámat, de azon a ponton engem végleg elvesztett. Viszont a film eleje-vége tényleg nagyon erős, és tényleg lehet jobb lett volna nem ezzel kezdeni, persze okos történetvezetési trükk meg csomóan alkalmazzák és tök jó, csak egy két és fél órás rohadt lassú elgondolkodtató film közben a film végére tényleg elfejeti az ember, hogy hogyan is kezdődött az egész és csak az utazás marad meg. Pedig milyen kár is lenne, ha csak az maradt volna meg!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. április 12., vasárnap 9:04

Ewr, kifejezetten örülök, hogy ennyire tetszett. Úgy tűnik, hogy te leszel az, aki miatt megérte bedobni ezt a filmet. :agree: :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. április 12., vasárnap 8:45

Nekem a főszereplő neve eléggé megmaradt, még mindig emlékszem rá. De másra nem igazán.
:mrgreen:
Illetve a karakterek arcberendezésével sem volt ilyen jellegű gondom, megvolt a difi.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Ewr
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013. július 20., szombat 19:30
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Ewr » 2020. április 12., vasárnap 2:35

Ajeossi

Az elmúlt években elég sok Dél-Koreai filmet néztem, épp ezért meglepett, hogy egy ilyen minőségi, szórakoztató darab kimaradt. :D
Az elejétől érdekelt a sztori Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!titokzatos főszereplő, aki eszméletlenül képzett és hidegvérű, kíváncsi voltam a karakter hátterére.

Maga a főcselekmény nem mutat semmi újat, viszont a mellékszálak Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!szervkereskedelem, gyerekek kisajátítása, a drogbiznisz mocskainak bemutatása számomra érdekesek voltak és a film tempóját is csak dícsérni tudom, sosem éreztem, hogy túl sok akció lett volna és nem is untam egy percét sem.
Sőt amikor jöttek az akciódusabb részek, azokat kifejezetten élveztem is.

Itt viszont ki kell térnem arra a számomra legnagyobb negatívumra, amit már Faust is írt, hogy sokszor nagyon zavaró volt a filmből teljesen kimozdító kamerarángatás. A végére jobbnak éreztem, de nekem ez volt az egyetlen nagyobb gyengepontja az egésznek.
Illetve a neveket én se tudom megjegyezni, de ehhez hozzászoktam a Koreai filmeknél. :mrgreen:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A csavart a szemgolyókkal elég könnyű volt lekövetni, ettől függetlenül tetszett a végső leszámolás és az, hogy az angolul beszélő rosszfiú tiszteletből meg akart küzdeni Bácsinkkal.

Ami nálam magasabbra teszi az átlag akciófilmeknél az a főszereplő, Bácsi ( :kalapos: ) belső viszálya, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!nem meri vagy nem szeretné magához közel engedni a kislányt, ugyanis még mindig gyötri a saját gyermeke elvesztése.
Ezért is volt számomra gyönyörű a film vége, ami nagyon távoláll a happy end-től, mégis mindkét karakter élete egyik legboldogabb pillanatát éli át.
A kislánynak végre van valakije, akit érdekel és szereti őt, míg Bácsi végre átadhatja a szeretetét, amit nem tudott megtenni a felesége halála óta.


Nagyon jó film, nagyon jó ajánlás, lehet, hogy sosem láttam volna és kimaradok az elményből. :)

8/10

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. április 11., szombat 19:43

Holnap mind a négy filmről írók, megnéztem mindet :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. április 11., szombat 18:55

Chained

Letudva.

Részemről,
Nem különösebben rajongok az ilyen lelkületű produkciókért, nem is mindig nézem végig őket.
Mondhatni bicskanyitogató....abszolút nem sokszornézős, szerethető alkotás. Idegesítő, igazságtalan és gonosz. Mint a való világ.

Van pár kérdés az emberben a film után. Miért cselekedett úgy a srác, miért nem tette azt amit esetleg megtehetett volna, a befejezés miértje, a stáblista mikéntje....stb. Ezek sem szerettetik meg velem a darabot.

De egyébként meg marhára nem lehet beleokoskodni, hogy is tudna bárki ehhez hozzászólni.
Egy ilyen "élethez", ehhez a felfoghatatlan helyzethez. Sehol senki, aki pálcát törhetne felette. Sőt, talán -Felettük- !
De akkor is felbac.

Na de ha túlmegyünk a lélektanon, meg a csúnya gonosz stb dolgon....akkor egész rendben van.
Jó a fényképezés, a színek....tetszik a hangzás, bár az elején a magyar szinkronnal nem voltam kibékülve.
Az elmebeteg sztori egy két helyen kicsit belassult, már vártam hogy jön a nagy bumm...Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!aztán persze a végéig várnom kellett. , de a tetőpont és a zárás megtette a hatását.
A karakterek sztm nagyon rendben voltak. A főszereplőink jellemének ábrázolása, a karakterfejlődés és ahogy egyik és másik a komplett cselekményhez viszonyult, ahogy eljátszották...ahogy egymáshoz viszonyultak ...frankó volt.

Lehet rajta agyalni sokat, keresni a miérteket és mikénteket ( ahogy írtam már ), megfejteni a továbbiakat, csámcsogni a logikai helyességen stb...

Mindenesetre nekem felbasta az agyamat, helyenként. Máskor meg kicsit beálmosodtam rajta.

Egyfelől lehúznám a filmet, másfelől meg felértékelném.
De legalább megint egy olyan rendezés, amit nem igen keresek fel, ha nem így, itt...

Ugyan nem szórakoztam jól, de bőven van benne potenciál és értékelhető dolog.
így,

6.5/10
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. április 11., szombat 14:39

Ajeossi

Ezen filmet se igen nézem meg, önszántamból...de jó hogy beajánlották, mert szeretem ezt a műfajt is.
Hasonlóak az érzéseim, mint annál a borzaszót magyar címmel rendelkező alkotásnál. :mrgreen:

Láttuk már ezt is máshol, de ez számomra nem von le semmit a film értékéből. Nekem bejött a filmzene, a főhős és a bűnszervezet is. Valamiért a kislány játéka nem fogott meg....illetve a harci jeleneteket talán máshogy is leforgathatták volna, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!de azért a leszámolás az ütősre sikeredett. szépen helyretette őket


Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Klassz volt a fekete megjelenés...jól állt a main karakternek

Angolul vizslattam, egy kissé fura volt. Persze manapság elég sok filmet nézek eredeti szinkronnal, de a minősége akkor is hagyott némi kívánnivalót maga után.

Legyen ez is
7/10

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A végén vártam, hogy a híró elpatkol, aztán nem....
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. április 11., szombat 12:18

Derszu Uzala
Hasonlóan érzek mint az előttem író kolléga. Tényleg egy szép film, a két főszereplő is nagyon szimpatikus, főleg Derszu, akinek ez volt a 2. filmje imdb szerint.
Azt nem mondom hogy gyorsan elrepült a bő 2 órás játékidő, volt pár túlnyújtott jelenet szerintem. Viszont ha ezt régebben látom, akkor lehet hogy nálam is kultstátuszban lenne. De most nem kapott el annyira ahogy azt szerettem volna. De nagyon jó ajánlás volt, valószínű sose néztem volna meg, és nem is hallok róla. Kicsit ég is a pofám hogy nem jönnek a szavak egy ilyen filmhez, de hát ez van :D Szerintem a végén dobogós lesz.
7/10
Kép

Avatar
Limaten
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014. február 23., vasárnap 15:52
Kedvenc játékosaid: Gerrard, Henry, Modric, Zidane, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Limaten » 2020. április 11., szombat 11:08

Derszu Uzala

Hú, hát rég láttam ilyen régi filmet, ez akkor esett le, amikor Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! eltévedtek a tónál és először elővette az iránytűt, fél másodperc kellett, h kijöjjek abból az értetlen állapotból, h mégis mit néz a telefonján :fpalm: . Szóval kicsit lassan ment az átszellemülés :D. Talán nem is sikerült teljesen. Valahogy nem éreztem át a film varázsát, csak egyes pillanatokat. Nem mondanám, h untam, mert nem. A szűk két és fél óra gyorsan elment. Megható és szép történet szépen fényképezve, de nem mondanám, h érzékelhetően gazdagabb/több lettem volna a film után :/.

7/10

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. április 10., péntek 23:39

Komolyan gondolkodom a konyv megvetelen, csak tul sok van igy is a polcon, ami olvasasra var.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. április 10., péntek 22:26

Derszu Uzala

Ami az egyiknek természetes, az a másiknak maga a csoda....

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!K:" Néhányszor én is neki köszönhettem az életemet "
Kk: "Érdekes, Derszu erről nem mesélt soha."
K: " Ő ezt természetes dolognak tartja, pedig a legtöbb ember szereti elmesélni az ilyesmit, és a saját szerepét gyakran eltúlozza "


A kezdő képsorokat, muszáj volt megnézni, ismételten....így lett kerek egész.

Köszönöm.
"Ember"

8.5 / 10

https://moly.hu/konyvek/v-k-arszenyev-derszu-uzala
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

pluszegy
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2018. augusztus 16., csütörtök 11:17

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: pluszegy » 2020. április 10., péntek 19:19

gunner írta: Szerintem láttuk már páran :hmmm:
Hát 4 film közül választottam, de megnéztem a táblázatot és 3 már volt ajánlva az előző körökben, úgyhogy ez maradt :hmmm:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. április 10., péntek 16:06

Akkor ezt a kört most kiülöm. Mindkettőt láttam. :mrgreen:

Bár az Ütközések megérne egy újrázást, szerintem meg is fogom tenni. A Chained is jó. D'Onofrio-t szeressük.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. április 10., péntek 15:38

Na akkor én is hozom a kis filmemet. Valószínű nem leszek vele népszerű, de hát ez van :D
Először a Spring-et akartam, de azt már minimum hárman látták. Ez mellett volt még 4 film, és a kevésbé beteget hozom végül.

Chained (Láncra verve)

A rendező egy bizonyos Jennifer Lynch, David Lynch lánya, lehet páran hallottak már az öregről :kalapos: Annyit elárulok hogy nem lesz könnyű darab. Nyomasztó, komor hangulatú de végig fent tartja a figyelmet. Remélem nem látta még itt senki, és hogy azért pár embernek tetszeni fog.
Jó filmezést B-)
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. április 10., péntek 14:39

Hirtelen azt hittem valakinek van toke bedobni a Cronenberg-fele Karambolt. :mrgreen: Mit kapna. :lol:

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. április 10., péntek 14:31

Szerintem láttuk már páran :hmmm:
"And my heart will leave you never."

pluszegy
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2018. augusztus 16., csütörtök 11:17

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: pluszegy » 2020. április 10., péntek 13:55

Ha minden igaz én vagyok (az egyik) következő ajánló, úgyhogy akkor jönnék is a filmemmel:

Crash (Ütközések)
https://www.imdb.com/title/tt0375679/?ref_=nv_sr_srsg_2
Régen láttam ezt a filmet, de azt tudom, hogy anno nagy hatással volt rám és egy jó darabig a kedvenc filmem volt. Itt az ideje nekem is újranézni, mert sok mindenre már nem emlékszem.

Az előző két ajánlással még adós vagyok, azokat a hétvégén értékelem. Kellemes Húsvéti ünnepeket mindenkinek!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 45 regisztrált és 0 vendég