Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. május 10., vasárnap 13:38

Contratiempo
Remy írta: CONTRATIEMPO

Sokat írni nem igazán lehet erről a filmről. Iskolapéldája annak, hogy lényegében ebben a filmben minden jól működik. Jó a sztori, csavaros, kellően hatásos, nem túl hosszú és bátran lehet ajánlani az embereknek, akik egy jó krimi/thriller filmet akarnak nézni.

A tökéletes korrekt film, amire az emberek 7-8 pontokat simán rádobálnak.

7,5/10
Tegnap neztem, de igazabol en sem tudok tobbet mondani. Nekem kicsit talan tul csavaros lett, de nem ment a sztori es az elmeny hatasara. Tok jo munkat vegeztek a keszitok, viszont nem ereztem igazan kiemelkedonek a filmet. Erosnek viszont eros volt.

Kelloen nyomaszto es a feszultseg igazan erzodott. Orulok, hogy belefutottam a filmklub altal.

Az ajanlas miatt adok plusz fel pontot, mert nem hinnem, hogy mostanaban szembe jott volna a film es kar lett volna az elmenyt kihagyni. 8/10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. május 10., vasárnap 12:49

CONTRATIEMPO

Sokat írni nem igazán lehet erről a filmről. Iskolapéldája annak, hogy lényegében ebben a filmben minden jól működik. Jó a sztori, csavaros, kellően hatásos, nem túl hosszú és bátran lehet ajánlani az embereknek, akik egy jó krimi/thriller filmet akarnak nézni.

A tökéletes korrekt film, amire az emberek 7-8 pontokat simán rádobálnak.

7,5/10

(Tényleg bocsi, hogy ilyen rövid lett)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. május 9., szombat 22:18

Lenyomtam a Homárt és a Sunsetet, a pontszámokat beírtam, de az értékelésekhez még kicsit összekaparom az agyam. :D Szuper film mindkettő.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. május 9., szombat 18:26

The Sunset Limited

Másfél óra faszaság. Köszönöm az ajánlást, sosem hallottam még róla. Felüdülés volt. Nem is nagyon tudok róla mit írni. Örülök hogy láttam, mindenkinek látnia kellene.

Jó film, meg fogom még nézni párszor.

9 / 10

Avatar
Ewr
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013. július 20., szombat 19:30
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Ewr » 2020. május 8., péntek 17:07

Támogatom a május 22-ét, az bőséges idő azért.

Mickey örülök, hogy ennyire tetszett neked is, meg sajnálom is, hogy számodra most nem tudtam újat mutatni.

Egyetértek veled abban, hogy nem való mindenkinek, néhány ismerősömnek sose ajánlanám, mert tudom, hogy nem az ő világuk. Éppen ezért nagyon kíváncsi vagyok, hogy itt milyen lesz a fogadtatása.

Nézd meg mégegyszer egy kis lazulós hétvégi karanténos estén, ha időd engedi. Lehet, hogy én is újranézem, illetve megnézem milyen az a 120 perces verzió. :D

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. május 8., péntek 15:36

The Legend of 1900....Az óceánjáró zongorista legendája

Na, ezt láttam, nem is egyszer. Nem is oly rég. :) :salute:

Megvolt a rendezői(feliratos) és a magyar szinkronos"tömörített" is. Szerintem nagyon is élvezhető a "rövidebb" változat is, szinkronosan. Talán ez még jobban oda is szögezi az embert. Szép termetes játékidővel bír így is.

Látvány( Koltai Lajos ) úgy úgy kameraman, hangzás...ZENE, alakítások, forgatókönyv és a film mondanivalója/végkifejlete( ami ha nem vagy elég empatikus, még ellenszenves is lehet sztm ). Rendkívül sajátos értékrendet, és látásmódot/felfogást tár a néző elé. Megint csak azt tudom mondani, hogy ez sztm nem minden emberből azt váltja ki, amit. Meglehet hogy sokan nem azonosulnak majd vele. Egy teljesen más történetet is ki lehetett volna ebből hozni, de akkor nem az lenne, ami. Talán akkor nem is lehetne javasolni, minden egyes lelki szegény embernek....

Fantasztikus, kötelező. Csak át kell érezni, fel kell fogni és azonosulni vele.

Nálam ez most kapásból 9/10 ( de csak mert többször megvolt ) :mrgreen:
De még lehet alakul, de csak is fölfelé !

szerk:
Jó ajánlás ! :agree:

szerk2:
most megint megnézzem? :hmmm: :kalapos: na majd meglátom, hogy alakul az idő.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. május 8., péntek 14:04

Koltai. :salute:

Nagyon regota meg akarom nezni, prima ajanlas!


En azt mondom, hogy a turnus majus 22-en zarul. Aki addig hoz mindent, befejezi a kort, aki nem, nem. Ha az utolso ertekelesed leadtad, modosithatsz 3 pontszamot ha szeretnel.

Uccuneki. :)

Avatar
Ewr
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013. július 20., szombat 19:30
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Ewr » 2020. május 8., péntek 12:46

Ewr írta: Na akkor én hoznám is az utolsó filmet:

Az óceánjáró zongorista legendája (1998)
La leggenda del pianista sull'oceano

Vannak azok a filmek, amiket egyszer láttam, nagyon jónak tartok és fel is kerültek a toplistámra, illetve vannak azok, amikkel nem tudok betelni és újra meg újra megnézek belőlük jeleneteket.
Az utóbbihoz tartozik az óceánjáró zongorista legendája is.

Giuseppe Tornatore rendezése, a zseniális zenék és Tim Roth alakítása az, ami miatt végül erre a filmre esett a választásom, nagyon kíváncsian várom, hogy nektek hogy fog tetszeni.

Dolgoz fel olyan témákat, amikről lehet sokat beszélni, de alapvetően egy könnyed darabnak tartom, amiben szerintem mindenki találhat olyat, ami kedvére van. Jazz kedvelők előnyben. :kalapos:

Remélem nem láttátok sokan, főleg azért, mert akkor nagy szarban leszek, hogy mit hozzak helyette. :mrgreen:

Egy kiegészítés:
Most utánanéztem a kölcsönzőben és 2 változat van a filmből, egy 120 perces és egy rendezői 160 perces. Én a 160 percest láttam csak eddig, viszont ahhoz sajna szinkron nincs, úgyhogy teljes egészében csak felirattal lehet megnézni.

Avatar
Ewr
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013. július 20., szombat 19:30
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Ewr » 2020. május 8., péntek 12:36

Na akkor én hoznám is az utolsó filmet:

Az óceánjáró zongorista legendája (1998)
La leggenda del pianista sull'oceano

Vannak azok a filmek, amiket egyszer láttam, nagyon jónak tartok és fel is kerültek a toplistámra, illetve vannak azok, amikkel nem tudok betelni és újra meg újra megnézek belőlük jeleneteket.
Az utóbbihoz tartozik az óceánjáró zongorista legendája is.

Giuseppe Tornatore rendezése, a zseniális zenék és Tim Roth alakítása az, ami miatt végül erre a filmre esett a választásom, nagyon kíváncsian várom, hogy nektek hogy fog tetszeni.

Dolgoz fel olyan témákat, amikről lehet sokat beszélni, de alapvetően egy könnyed darabnak tartom, amiben szerintem mindenki találhat olyat, ami kedvére van. Jazz kedvelők előnyben. :kalapos:

Remélem nem láttátok sokan, főleg azért, mert akkor nagy szarban leszek, hogy mit hozzak helyette. :mrgreen:

Avatar
Limaten
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014. február 23., vasárnap 15:52
Kedvenc játékosaid: Gerrard, Henry, Modric, Zidane, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Limaten » 2020. május 8., péntek 0:22

The Sunset Limited

Hát egy pár éve már watchlisten volt, aztán eltűnt, köszönöm, h előkapartátok :D.

Rám is hatással volt már a legelején a képek sorozata, tökéletes felvezetés volt. Aztán belekezdtek. 2 nagyszerű színész, nagyszerű játékkal. Végéig tartja a magas szintet, egyáltalán nem hullámzik. Abszolút egyedi filmélményt ad, 2 név nélküli szereplő végig egy szobában. A hosszát is többen dicsértétek, beállok mögétek :D .

Ahogy Ewr kollégának,nekem is kicsit a már túl természetellenes párbeszédek hatottak furán egy-két ponton. A zene is inkább volt színházba való, mint filmbe.

8/10

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. május 7., csütörtök 20:26

Sunset Limited:

Nagyon szeretem ezt a filmet, es bar mar joparszor lattam mindig jo ujranezni. Egy nagy hosszu parades parbeszed az egesz ket zsenialis szinesz altal kivitelezve. Vegtelenul egyszeru de ugyanakkor nem is kell mas ahhoz hogy kivaloan szorakozzak. A tema amit feszeget orokoervenyu vita, valoszinuleg mindig is az marad es passzol a filmhez, illetve jo alapot kolcsonoz neki. De szamomra nem is maga a tartalom hanem a kivitelezes az ami magas polcra teszi ezt a filmet. Keszulhetne tobb ilyen film a folytatasok es rebootok helyett, mert ez tenyleg valami egyedi es minosegi. Ha vegignezek egy mozimusoron mostanaban akkor barmennyire is nem akarom kicsit egyet tudok erteni a professzor bizonyos erveleseivel...

9/10
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. május 7., csütörtök 13:35

Gosford Park

Akkor szeretném azzal kezdeni hogy már egy ideje aggódom a jó öreg McGalagony Professzorért és Tywin Lannisterért. Őket nagyon jó volt újra látni, hiányoztak a képernyőmről, bár előbbi nem változott macskává, utóbbi pedig nem tanított két mondattal politikai stratégiát, szóval azért marad bennem némi hiányérzet, dehát semmi sem lehet tökéletes.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Próbálom kiemelni a pozitívumokat. Érdekes volt látni ahogy bemutatja nem is csak az alsó és a felső réteg között feszülő ellentéteket és különbségeket, hanem a rétegeken belül húzódó viszályokat is próbálja megmutatni - azt hinné az ember, hogy legalább az alsó rétegben van ilyen közös sors, közös együttérzés szerű szolidaritáska, vagy valami, de ilyen gyakorlatilag nincs. Mindenki mindenki farkasa, és akinél csak egy picit is több hatalmad van - még ha az a hatalom összességében teljesen jelentéktelen mérték is - azt nyugodtan megpróbálhatod eltaposni, ez az élet rendje.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!VISZONT. Annyi szereplő és annyi név van, gyakorlatilag egy nevet sem tudtam megjegyezni. Szeretem az in medias res filmeket, itt erről szó sem volt. Szerintem az első órát nyugodtan ki lehetett volna vágni. A halálig gyakorlatilag nem történt semmi és kínszenvedés volt nézni, figyelni meg főleg. Első két próbálkozásra ki is nyomtam, harmadszorra bealudtam rajta, negyedszerre sikerült leerőszakolni magamon nagy nehezen, de nem boldogan. Az utolsó 30-40 perc már jó volt, nyomozás, fordulatok, minden, tök király, csak addigra már annyira elvesztettem az érdeklődést hogy semmi sem tudott igazán felrázni. Minden idők lkegnagyobb fordulatát is produkálhatta volna a film, akkor sem tudott volna kárpótolni az első 66 percért, aminek egyszerűen nem látom a létjogosultságát.

Számomra abszolút ingerszegény és közömbös volt a film, egyik szereplőt sem tudtam igazán megkedvelni vagy megutálni, semmilyen szinten nem tudta elkapni az érdeklődésemet, az abszolút közömbösség az amivel igazán jellemezni tudnám az egészet.

És ez lesz a pontszámom is.

5 / 10

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. május 7., csütörtök 9:57

Esküvő után

Köszönöm, nem láttam még . :salute:

Szép film, megindítja az embert, már akibe szorult némi empátia. Hétköznapi karakterek, jól eljátszott szerepek. Nem csöpögős, sokkal inkább beleélős jelenetekkel felnagyítva a drámát.
Az Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!indiai és a birtok körüli jelenetek különösen tetszettek, jót tett a szemnek. Jól sikerült a forgatókönyv sztm, egyszer egyszer kezdtem lustulni, de aztán újra felkeltette a figyelmemet. A rendező remek munkát végzett bizonyos dolgok szempontjából. Számos jelenet volt, amivel érzékeltette, hogy itt nem minden kerek, lesz ez másként is. A megvalósítás kapcsán élményszámba mentek Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a közeliek.... arc, szem, kéz és a kevésbé cicomázott színészek. Az egészhez sokat hozzáadott.

Fordulatos sztori, jól teljesítő szereplőgárda, igényes és egyedi megvalósítás.
Összességében tetszett.

7.5/10
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. május 6., szerda 18:16

Esküvő után

Tudnak ezek a dánok.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nem vártam azt a fordulatot, hogy Jörg halálos beteg lesz, illetve meg is hal. A zipzár felhúzása a gyereknek akár szimbolikus jelentéssel is bírhat, mint átveszi a szerepét a családban, plusz az a kézfogás is azt jelezte felém.

Még ami észrevétel: csak a Raining man-re futotta a büdzséből? Kétszer is szerepel a dal, van valami jelentése? Utána kell olvasnom :D

Az operatőri munka fantasztikus, mikor a szereplők arcára közelít a kamera, az hidegrázós, kár hogy nem sokszor lehet ilyet látni.

A karakterek jól kidolgozottak, senki sem fekete vagy fehér, pont mint az életben.

Biztos, hogy pár értékelést, kritikát el fogok olvasni a filmről.


Bár félve ültem le néznni, még is tetszett:

erős 7 pont :)

Igyekszem haladni a többivel is, még a Contratiempot nem láttam, illetve újrázom a Lobstert is.
"And my heart will leave you never."

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. május 6., szerda 15:25

Ne haragudjatok srácok, nagyon sokminden csúszott be az elmúlt időszakba, esélyem se volt filmeket nézni :( De a héten nekiülök egy jó Filmklub maratonnak, és pótolom őket!
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. május 6., szerda 11:29

Kill The Irishman

Szép lassan csak sikerül pótolnom a filmeket.

Sajnos ezt csak két részletben tudtam megnézni, így vegyesek az érzéseim is. Az első 45 perc nem igazán tetszett, unalmas volt a sztori, sok volt a karakter és annyira gyorsan haladtunk az időben, hogy iszonyúan zavart. Egyik pillanatban még épp próbálja felszedni a csajt, a másikban pedig már a két gyereke ott áll a főszereplő mellett.

Na igen, a főszereplő. Valószínűleg ez is közrejátszott, hogy számomra Danny Greene a film első felében egy elég érdektelen karakter volt főszereplőként is, viszont a film végére rendesen megkedveltem. :D Valószínűleg ezért is tetszett sokkal jobban a második 45 perc, mert át tudtam érezni a szerepét.

Maga a sztori átlagos, és kiszámítható, de ezzel semmi probléma nincs. Inkább a film hossza zavart, mivel 1,5 órába nem igazán sikerült kibontani minden szálat, és elég fejkapkodós lett az egész.

Összességében egynek teljesen jó volt, köszönöm az ajánlást. A pontszámom 7/10.

Avatar
Ewr
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013. július 20., szombat 19:30
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Ewr » 2020. május 6., szerda 0:35

The Sunset Limited

Nehéz lesz ezt a filmet értékelnem, ugyanis nagyon érdekesnek találtam, az élet legfontosabb témáin vitatkoznak benne és rendkívül elgondolkodtató.

Viszont valahogy nem éreztem természetesnek a karakterek párbeszédét. Rögtön kb. gondolkodás nélkül válaszoltak egymásnak, nem volt semmi szünet, folyamatosan oda-vissza pörögtek a gondolatok.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az kifejezetten idegesített, hogy Tommy Lee Jones karaktere vagy hatszor bejelentette, hogy ő most hazamegy, aztán persze maradt még egy kicsit. Elég feleslegesnek éreztem.

Egyébként érdekes volt, hogy a film nagyrészében Jackson az, aki megfogja Jonest néhány gondolatával, mindenre rá tud kontrázni, majd a végén Jones egy nagy adagot zúdit Jacksonra, aki már nem tud rá reagálni.
Nem tudom ti hogy vagytok vele, itt én úgy éreztem, hogy kicsit állást foglalt a film.



Összességében szerintem nagyon érződött rajta, hogy ez eredetileg egy színdarab, néhány része nagyon teátrális volt és ez nálam eléggé lerontotta a filmélményt, ami nagy kár, mivel a témákat szerintem jól boncolgatta.

6.5/10

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. május 6., szerda 0:17

Crash

Ez az első film, amiről nem igazán tudok írni. :mrgreen:

A téma átjött, a karakterek semlegesek voltak, a sztori pedig egyáltalán nem mozgatott meg. Furcsa ez, mert a 2 óra tök gyorsan eltelt, de egy pillanatig sem izgatott a film, valahogy számomra nem pörgött fel az egész.

A rasszizmusról már leírtatok mindent, viszont a film befejezése szerintem is nagyon jól sikerült. Tetszett, hogy nem zárták le teljesen, mivel ez a kérdés és téma egy örökös körforgás, ami mindig is megmozgatni majd az embereket.

Az elején az antipatikus karakterekből a film végére szimpatikusabbak lettek, és fordítva, ez teljesen jó volt így. A szálak végül jól összeértek, bár szerintem kicsit túl sok volt a karakter, talán kettővel vagy hárommal csökkenthették volna a számukat, és akkor jobban átjön az egész.

Összességében egy tipikus olyan film, ami minőségi, jó a témája, de valahogy mégis hiányzik belőle valami, amitől igazán üthetne.

Köszönöm az ajánlást, a pontszámom egyelőre 7/10.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. május 4., hétfő 23:36

THE LOBSTER

A rendezőtől eddig egy filmet láttam ( lehet több, de ez ugrik most be ) "Egy szent szarvas meggyilkolása".

Érdekes darabra sikeredett.
Abszolút nem hétköznapi, ami jó, mert nem is láttam eddig....köszönöm is az ajánlást.

Az alapvetés egész fontos a hétköznapi életben, az ember életében. Ezt szépen ültette bele ebbe a disztópiába, amiben durva szürrealizmus vegyült a fekete humorral és drámával, meg persze románccal is. Remekül játszottak a karakterek, a cselekmény, az egyes jelenetek is ötletesen ki lettek találva, kellő érzékkel túl lettek húzva.
Furcsa volt a színészek teljesítménye, nagyon jól átjött, klasszul visszaadták az egésznek a hangulatát. A hangzás is rendben volt, bár később repetitívnek tűnt, ámbár a stáblistás muzsika nagyon megtetszett. A képi világ is magával ragadja az embert, pláne a második fejezetben látottak bilincseltek le, ez közelebb áll hozzám.
Viszont maga a történetvezetés, inkább az első felében volt érdekes. A Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!társtalan csapattal már kevésbé fogott meg, félbe is szakítottam a dolgot, kajáltam egyet. Fejben is kezdtem fáradni, lehet pihentebben kellett volna nekifeküdni.
De ahogy a románc kezdett kibontakozni, felerősödni....úgy nyertem vissza az érdeklődésemet, és viszonylag gyorsan véget is ért a film, ütős zárással. Tehát nem tűnt hosszúnak, csak egy bizonyos része nem akart csúszni.

A pontozással bajban vagyok kicsit, mert sok értékelhető része van a fenti műnek, de engem azért bosszantott is, zavart és ingerelt. Elég beteges, felkavaró történésekkel, nem éppen ideális világképpel.
Nem lesz a kedvencem. Nem bilincselt le, vagy égett a fejembe. Nem szórakoztatott.
De bőven nem mindennapi, továbbá átlag feletti sztm az alkotás. A többit már embere válogatja.

6.5/10
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. május 4., hétfő 20:38

A HOMÁR

Kétes érzések kavarognak bennem. Egyrészt egy érdekes élmény volt, de mindez érthető pozitívan és negatívan is. Ennek ellenére nem engedett el, tartotta a két lépés távolságot ugyan, de nem engedett. A szürkés képi világa, az egész atmoszféra, az abszurditása, majd a zárókép mégis azt eredményezte, hogy azért csak meg kellett ezt nézni.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Egy elég komoly disztópia a film. A rendszer, ahogy nyomást gyakorol az emberekre igazából a Farrell - Weisz párosnál csúcsosodott ki. Őket végig tudtam követni, a sztorijuk jó, főleg a nyitott záróképpel megfűszerezve. Viszont, ami nem róluk szólt, nem fogott meg, egyszerűen nem érdekeltek.

Lanthimostól a Kutyafog jobban betalált. Erről nem is tudok igazából többet írni, de az ajánlást köszönöm. 6/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 145 regisztrált és 0 vendég