Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Ewr
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013. július 20., szombat 19:30
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Ewr » 2020. június 10., szerda 17:50

Perfect Blue

Na ez megint remek kezdés volt, Remy nálam eddig 2/2. :D
Jól mutatta be a film a Mima életében lévő kettősséget, hogy milyen a magánéletben, illetve a színpadon. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Olyannyira más a két életstílus, hogy az elején, mikor a boltban vásárol és bevillannak a koncertes jelenetek, azt hittem, hogy azokat csak képzeli, álmodozik róluk.

A zenék nagyon nyomasztóak voltak, ez meg is maradt: még most is rohadt creepy :mrgreen:
Rendezés zseniális, a rajzolás volt egyedül, amit kissé idejétmúltnak érzek, de főleg csak azért, mert még jó minőségben is kissé életlen volt, de ezt kb 5 perc után megszoktam.

Aronofskyt nagyon bírom, a Requiem egy álomért pedig az egyik kedvenc filmem, úgyhogy kicsit ledöbbentem, amikor megláttam ezt a jelenetet. Utánaolvastam és megtudtam, hogy Aronofsky megvette a jogokat, azért is tette bele ezt a részt a saját filmjébe.

Faust spoileréhez:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!én azt a skizofrénes részt még most se tudom hova tenni, ugyanis a nő a saját nevét használta, olyasmit mondott, hogy azt képzeli, hogy ő a frissen felfedezett popsztár Mima. Aztán az is lehet, hogy ez megint csak egy képzelődés volt, mert utána már megint a sorozatbeli nevét használja.

A stalker karakter szerintem létezik, gondolom ő is hozzájárult ahhoz, hogy Rumi tudta, hogy Mima mit vesz a boltban, melyik lábával lép le a metróról és rajta keresztül frissítette a blogot. Sokszor mutatták, hogy kamerázik is.


Sonic:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nekem is nagyon gyanús volt a vége, az is felmerült bennem, hogy Mimat rakták a gyogyóba, aki meghízott és Rumi lefogyott, hogy jobban hasonlítson Mimara és ő látogatta meg. Ezt viszont nagyon túlgondoltnak tartom, csak nem hagy nyugodni az a tetves tükörbe mosolygás. :kivagyhe:


A másik színésznő felvetett egy remek kérdést a filmben, ami szerintem nagyon elgondolkodtató, de inkább spoilerbe teszem:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! "Honnan tudhatod, hogy aki egy másodperce voltál, ugyanaz vagy-e most is? Az emlékek folytonossága azt a képzetet kelti bennünk, hogy egyetlen, állandó személy vagyunk."
Kíváncsi vagyok, hogy erről mit gondoltok.


Köszi az ajánlást, mindenképp újrázni fogom később, ez tipikus többször nézős film szerintem. :)

8,5/10

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. június 9., kedd 18:08

Sonic
Meglepoen jo, es meg meglepobb hogy mennyire nem "anime"-os. Sokkal jobban hasonlit egy 70-es 80-as evek beli kemenyvonalas thriller mozira.
Én ezért szeretem ezt a műfajt. Szerteágazó a stílus, egy egy népszerűbb darab, egymásnak a szöges ellentéte, akár.
De többnyire van egy sajátos látásmód/mondanivaló (ami vagy bejön- vagy nem), karakteres rajzstílus, esetleg csipetnyi kultúra.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. június 9., kedd 17:03

Perfect Blue:

Eskuszom az elso 10 perc utan elkezdtem szidni Remy-t hogy miert kellett leszpojlerezni az egesz filmet ezzel az Aronofsky es Black Swan parhuzammal. Feltem hogy ugyanaz lesz csak anime formaban. De szerencsere nem teljesen. Vannak hasonlosagok de szerintem inkabb csak a kiindulopontban. Lehet hogy Nolan es Aronofsky meritettek innen de szerintem ez sokkal jobban hasonlit a nagy klasszikusokra. Raúlito emlitette Bunuelt es Bergmant es csatlakoznek - igaz nekem egy masik rendezo filmjei ugrottak be. Nev szerint Polanski Repulsion-Tenant-Rosemary trioja. Mesterien van elmosva a valosag es a kepzelges mezsgyeje ebben az anime-ban. Olyannyira hogy egy reszerol meg most sem tudnam megmondani biztosan hogy tenyleg megtortent-e, vagy csak a fohos fejeben letezett. Mindez kivalo erzekkel kiegyensulyozva, hogy meg ne legyen idegesitoen eroltetett. Melle tokeletesen nyomaszto hangulat tarsul. Az igazsag az hogy rajzolas szempontbol lattam mar szebb anime-t, nem emiatt lesz maradando az biztos, de azert az elvart szintet hozza. Eellenben elonyere valik a kicsit elnagyoltabb watercolor szeru latvanyvilag a temaja miatt.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Par dologra kiternek ami felmerult:
- Mimania: szerintem reszben kepzelges csak. Az elejen akit kiszurt a koncerten biztonsagi ember es akit elpufoltek a huliganok az letezik, de a fanatikus rajongo gyilkos karaktert mar Mima fantaziaja epiti fel ra. A valosagban a ficko nem gyilkol, es nem o szerkeszti a honlapot sem, hanem Rumi.
-Befejezes: Nagyon gyanusan fura a vege a filmnek. "Itt valami buzlik" erzes uralkodik el a nezon amikor Mima belevigyorog a tukorbe (vagy a tukorbol? :) Szerintem csak direkt beszurta ezt a szadista rendezo hogy megkerdojelezzuk meg egyszer az egesz cselekmenyt. De ki tudja, lehet megis van valami... Meg kellene nezni ujra. :mrgreen:


Valoszinuleg megnezem megegyszer, ez olyan filmnek tunik amit erdekes megnezni ujra ugy hogy kozben mar tudom mikor mire figyeljek kulonosen.

Meglepoen jo, es meg meglepobb hogy mennyire nem "anime"-os. Sokkal jobban hasonlit egy 70-es 80-as evek beli kemenyvonalas thriller mozira. Jo ajanlas minden szempontbol, mert eredeti minosegi, es szerintem van mirol ertekezni spoilerben is... :) Köszi az ajanlast!

7.5/10
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: füst » 2020. június 9., kedd 10:22

Perfect Blue

Először az ajánlásról írnék. Magamtól nem hiszem hogy megnéztem volna bármikor az animét, ezért örülök hogy egy ilyen kis kötelező motivációs jelleggel nem maradtam le róla. Van kb. 1 tucat egész estés film amit szeretek, és nem igazán igénylem hogy többet ismerjek meg.
És még azokat is amiket szeretek, azzal együtt szeretem, hogy sok zavaró dolog felett szemet hunyok. Nem hiába, más a japán kultúra, ami tükröződik a karakterábrázolásokban, a sztoriban és sokszor még a rajzolástechnikában is, pl. túlzott artikulációk, gigaszemek. Egyfajta csicsás pátosz, mesterkélt tökélesség, vagy arra való törekvés jelzi a legtöbb általam látott animét, amitől erősen el kell vonatkoztatnom ha élvezni akarom. De, így is meg lehet találni a szépséget egyikben másikban, és néha még nekem is sikerül.
Másfelől;
Nagyon nehezen tudok értékeléskor ugyanazon a skálán elhelyezni egy animét mint egy élőszereplős filmet, mert a színészi játékkal, ami nagyon sokat számít egy filmnél, ennél a műfajnál csak hang formájában találkozunk, minden más a rajzolók tehetségén múlik, és noha sokszor csodálatos dolgokat láthatunk, a legszebb animáció sem tud olyan hatást kiváltani belőlem mint egy élőszereplős film. Szép, szép, de máshogy szép.

A film. Még péntek este megnéztem. Érdekes volt, nyomokban tetszett, bár őszintén szólva ahogy közeledtünk a végéhez elvesztettem az érdeklődést, ezáltal újra meg kellett néznem egnap ahhoz hogy összeálljon a kép. Mert noha nem túl bonyolult a sztori, azért van benne csavar, ami sajnos úgy ment át a tudatomon, hogy alig váltott ki belőlem ingert.
Második nézésre még jobban megerősödött bennem ugyanaz az érzés; céltalan a történet.
Nem kapom meg a kis jutalomfalatomat a film végén, hogy miért is mentünk át Mimával együtt a történteken, és ezért kallódtam el a film végére. Másfelől az üldözési jelenet megvalósítása volt az, ami kizökkentett;

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Arra gondolok amikor Rumi üldözte Mimát. Ugye amit látunk az üldöző képében, az nem Rumi, hanem Mima képzelgése. Az lebeg, könnyedén ugrál erkélyről át a tetőre majd a földre és gond nélkül üldözi a főhősünket. De mi nézők biztosan tudhatjuk hogy az Rumi, és hiteltelenné válik az egész számomra, hogy képes lett volna a jóval korosabb és... robosztusabb Rumi háztetőről háztetőre ugrálva kergetni a csetlő-botló Mimát. Mindezt ugye légies mozgással megjelenítve egy képzelgés formájában, egyszerűen ellentétes volt amit láttam és amit tudtam a jelenetről, ezért teljesen kizökkentem addigra.

De. ha félreteszem azt, hogy a sztori számomra nem kielégítő, néhol klisés, az akkor is tetszett, ahogy a tudathasadás folyamata, illetve a rádöbbenés pillanata meg lett jelenítve. Tetszett a tipikus 90-es évek anime stílusa, elnagyolt de realisztikus rajzolás. És noha a meztelen jelenetes bevágásokat túlnyomó részben indokolatlannak tartottam (ez is egy olyan jellegzetes stílusjegye az animéknek, ami kiidegel, perverz japánok), azért tetszett hogy a pl. brutálisabb jeleneteket ugyanúgy megmutatták nekünk, ezért komolyabban vehető volt az egész történet. És ahogy Faust is mondta, az operatőri munka. Ilyen kis apróságok, de nagyon tetszett amikor az erőszakolós jelenetet forgatták, és a kis technikai szünetben nézi Mima a csillárt, ahogy ragyog, és azt nekünk is mutatták. Ez csak példa volt, de számos ehhez hasonló volt a filmben, amik tetszettek.
Nem tervezem hogy többször megnézem, de azt nem bánom hogy most láthattam. Noha nem az én ízlésemnek való ez a film, találtam benne értékelhető dolgokat, és ha megpróbálom objektívan megközelíteni, akkor is az kell mondjam, ez jó.
But not my cup of tea, 6/10.

A fakószemű vigyori margójára;
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nem hiszem hogy képzelgés. Valós személynek kell lennie, mert interakcióba lépett másokkal, lefogják, beszélnek hozzá. Már az elején koncerten is. emellett többször látjuk a történéseket az ő szemszögéből miközben Mima máshol tartózkodik. Ha mégis egy fantomról van szó, akkor nagyon rossz megvalósításnak tartom.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. június 9., kedd 9:45

Megtisztelő, srácok, köszönöm is az ajánlást. :mrgreen:

Hamarosan jövök. :lol:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. június 9., kedd 9:12

Pipitát várom én is a legjobban. :mrgreen:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Én sem vagyok biztos abban, hogy akkor most a deformált arcú tag létezett-e vagy, de inkább amellett vagyok, hogy a megtestesülése volt az egész terrornak. Csúnya és gonosz, hogy a néző egyből arra gondoljon, hogy megvan a rosszfiú. Aztán jön a váltás, a tag meghal, a végjáték pedig elkezdődik és színre lép a hús vér gonosz. :hmmm:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 9., kedd 0:29

Perfect blue

Örülök, hogy bedobtad Remy, másodjára jobban tetszett.

Ha egy teljesen newcomernek kellene ajánlanom egy animét, alighanem ezzel kezdeném. Bár kihasználja a műfaj előnyeit, gyakorlatilag semmi nincs benne, ami miatt nem csinálhatták volna meg filmben: nincs benne semmi scifi vonulat, semmi nagyszabású Akira-féle pusztítás, semmi Mijazagi-féle idióta lény - szikár pszichothriller az egész, annak pedig nagyszerű.

Durva látni, pár darab mennyire megelőzte a korát mind témában, mind narratívában, mind megvalósításban. Ahogy Remy írta, Aronofsky, de talán Nolan (lásd Memento) sem lenne ugyanaz a művész a Perfect blue nélkül. Satoshi szerintem rendkívül jó arányérzékkel adagolja a feszültséget, és mind Mima, mind a néző dezorientáltságát is tökéletesen láttatja. A film második fele viszonylag egyenletes, de mindig van pár pillanat, amikor kicsit összezavar, hogy aztán megint tisztázza a dolgokat (pl. amikor a való életből a sorozat egy jelenetére vág, de teszi ezt úgy, hogy nem tudod, hogy az a film Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!pl. amikor a doktornő megállapítja, hogy skizofrén, és csak képzeli, hogy énekesnő, a legtöbb néző felszisszen, hogy "na, itt a megoldás", aztán látod, hogy mégse :mrgreen: . Mindig amikor épp összeraknád a dolgot, megkavar kicsit, viszont nem annyira, hogy ledobjon magáról a film, ezt rohadt nehéz megcsinálni.

Ahogy egy megrepedt üvegpohárként törik szét Mima gondolatvilága és valóságérzékelése, úgy esünk szét mi is vele, és őszintén megmondom, nem értem 100%-osan a végét, hogy most Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!megvan-e a feloldozás, vagy lappang-e még valami itt. Pl. a torzarcú csávót abszolút nem tudom hova tenni, hogy ő most létező karakter-e, Rumi cinkosa, vagy csak az egész borzalom manifesztációja Mima fejében? Mert van pár jelenet, ami megkérdőjelezi ezt. Ezt is. :mrgreen:

Kemény látni, hogy a főszereplő még azt sem érti, hogy mi az az URL vagy honlap, annyira gyerekcipőben járt még akkor a dolog, de már akkor látták sokan, a sok pozitívum mellett mit szabadíthat az internet a világra. Persze ez közhelynek tűnhet, de kétlem, hogy 97-ben ez annyira egyértelmű lett volna a többség számára.

Imádom, mennyire filmszerűen képesek megcsinálni a japók a komolyabb hangvételű animéiket, gondolok itt az operatőri munkára elsősorban. De minden rendben van a Perfect blue-val, ránézek majd Satoshi többi munkájára is, meghozta a kedvem. Kíváncsi vagyok különösen Pipita véleményre, aki a legnagyobb Aronofsky-fan akit ismerek. Bár nincsenek sokan. :mrgreen:

Kicsit már a legelején megakadt a lelkesedés ahogy látom, nem tudom, mennyi köze van ennek az ajánlás anime mivoltához. Ne féljetek tőle, abszolút nélkülözi az animék legtöbb, európai fejjel nehezen emészthető elemeit. Fogjátok fel úgy, mint egy jó pszcihothrillert, abból amúgy is ritka a kiemelkedő.

Kíváncsi vagyok, miként értelmezitek a látottakat, remélem elindul a spoilerlavina ha még megnézzük páran. Ha van rá időtök/affinitásotok, youtubeon van pár fasza 8-12 perces analyse videó, megéri meglesni őket. Az ajánlást köszönöm, jó indítás!

8/10

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. június 7., vasárnap 1:00

Perfect Blue

Pár órával ezelőtt néztem meg Remy ajánlását és ilyenkor ajánlatos egyet aludni, megemészteni a látottakat, de túl sok minden kívánkozik ki belőlem a film kapcsán:
Kezdjük azzal, hogy bár Aronofsky neve merült fel Satoshi kapcsán, de mialatt néztem a Perfect Blue-t nekem más nevek ugrottak be: korábban az álom és a valóság elmosódását mozgóképen Luis Bunuel valósította meg ilyen magas színvonalon, a tudatalatti zavarairól pedig Bergman óta kevesen adtak ennyire pontos látleletet, a japán mester ötvözte erősségeiket :salute:
Már műfaji besorolás is érdekes, hiszen bár elsősorban lélektani thrillerről beszélhetünk, közben fordulatos krimi is. A fő téma a Remy által is jelzett karrierváltás, de emellett Satoshi több témát is kibont a fentebb vázoltak mellett: mennyire veszélyesek lehetnek a rajongók a rajongás tárgyára; nem mindegy, hogy ki kezeli a sztár közösségi felületeit és hogy milyen különbségek lehetnek a tudathasadások között.
Megfogott, hatással volt és egy ideig el nem ereszt így nálam: 10/9 :)
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. június 5., péntek 22:16

Be kell valljam, hogy bár elismerem az anime művészi hatását, amit a filmnyelvre, filmművészetre gyakorolt/gyakorol - láttam is párat - de alapvetően nem az én világom. Ugyanakkor Remy, Aronofsky nevével nagyon megfogtál, a Fekete hattyú korszakos remekmű :coffee: Egy szó, mint száz már holnap megnézem az ajánlásod :)
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. június 5., péntek 21:42

Remy


Jó dolog ez is, meg a felsoroltak is.Merőben más, mint amit kaptatok tőlem.
Biztos jó pár embernek tetszeni fog, az előző kört látva.

Hajrá Urak.

bocs, bepofátlankodtam... :)
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. június 5., péntek 20:50

Hát, nem Rock filmet hozott miért lelkesedjünk :mrgreen:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. június 5., péntek 20:10

ugyan, csak mindenki kiszabadult és a kocsmában van :mrgreen: főleg a keleti fertájon :lol:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 5., péntek 20:01

Ezt a lelkesedest. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Rip filmklub, rip remy.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 5., péntek 18:43

Nekem elegge bejott, amikor lattam, aki csipi Aronofskyt annak tetszeni fog. Ujrazom azert a hetvegen, kivalo ajanlas, koszi! :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. június 5., péntek 18:17

Kezdjük!

Lehetséges, hogy nem leszek népszerű, mivel kezdésnek egyből egy animét hozok (meg nyilván amúgy se vagyok az :D ), de Mickey legutóbbi ajánlásánál eldöntöttem, ha lesz még filmklub, akkor nagy eséllyel újból egy ázsiai alkotást hozok, azon belül is egy animét. Bár legszívesebben a Akira-t vagy a Ghost int he Shell-t ajánlanám, de azok már vannak annyira blockbuster címek, hogy nem illenének bele a képbe. Viszont a terv adott, kell egy anime, ami megmutatja, hogy miért is egy külön művészeti ág az anime.

PERFECT BLUE

Ha van kötelező anime, akkor a Perfect Blue köztük van. Egyrészt nagyon komoly dolgokat vesz elő (identitásválság, karrierizmus, zaklatás, internet árnyoldala[1997-et írunk!!!]), másrészt pedig ha ez az anime nem létezne, illetve Satoshi Kon nem létezne, akkor valószínűleg Darren Aronofsky sem, a Black Swan sem, legalábbis nem olyan formában, ahogyan mi ismerjük, illetve a Rekviem egy álomért is más lenne, de még Nolan Eredet-e sem biztos, hogy valaha elkészült volna…

Satoshi Kon egy aljas zseni. Kegyetlenül erősen játszadozik az agyunkkal. Összemossa a valóságot és az álmokat, ez lényegében a rendező védjegyévé is vált, mert több alkotásában is visszaköszönt. Mindezek mellé pedig téged is meginvitál egy kalandra, ahol pöröghetnek az agysejtjeid. Egy profi pszicho-thriller, szürrealista elemekkel tarkítva, anime köntösben.

Kezdetben élőszereplős verziót akartak az egész sztoriból, végül szerencsére anime lett belőle. Egyrészt Satoshi zsenije megmutathatta magát, másrészt pedig jóval hatásosabban letetett rajzolt formában átadni az egész film nyomasztó és fojtogató atmoszféráját, illetve az álmok és valóság keveredését.

Valószínűleg nagyon megosztó lesz a film, de remélem akad 1-2 ember azért, akinek tetszeni fog majd. Megijedni nem kell, a játékidő igencsak rövid.

Gondolkodtam még kategória: Metropolis, Memories, Paprika, illetve a már említett Akira, Ghost int he Shell kettőst is kötelező nézni.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 2., kedd 21:56

Na, átrágtam magamat a rengeteg szavazaton, most pénteken kezdünk. :mrgreen:

18:00!

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. május 30., szombat 11:53

soadroli írta: na, jó lesz ez. aki nem tudja még mit fog ajánlani, szívesen cserélek vele. Faustnak már elküldtem, valszeg ezért is rakott be utolsónak :mrgreen:
Az a randomizer volt. :mrgreen:

Koszonom Petr!

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. május 30., szombat 11:15

Faust írta: Röstellem, nem emlékszem, ki csinálta a táblázatot, csinál egy újat? Köszönöm szépen!

Done.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1964865998

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. május 30., szombat 10:40

na, jó lesz ez. aki nem tudja még mit fog ajánlani, szívesen cserélek vele. Faustnak már elküldtem, valszeg ezért is rakott be utolsónak :mrgreen:
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. május 30., szombat 3:28

Na, összejött egy ilyen sorrend:

1. Remy :fpalm:
2. füst
3. Faust
4. sonic
5. Pipita
6. Petr
7. Ewr
8. Realfan1
9. Limaten
10. Caraway
11. Raúlító
12. soadroli
---------------
13. nmate
14. géza
15. gunner

Úgy gondoltam, hogy induljunk neki 12 ajánlóval. Ideális esetben az kerek 3 hónap, de úgyis kiesik mindig valaki, ez esetben a vonal alatt lévő filmklubberek sorrendben elfoglalják a kieső helyét. Tehát ha pl. Pipita kipottyan, nmate jön a helyére, ha utána pl. Limaten, a helyére géza kerül. De ne essen ki senki, bár heti egy film ha nem fér bele, akkor újra dübörög a gazdaság. :lol:

Viszont mivel heti egy ajánlás van, véres kézzel dobok ki mindenkit, beleértve magamat is, ha csúszás van, a régi séma szerint: ha két elmaradt filmed van egy ajánlás napján, akkor sajna ez a turnus off számodra. Tehát ha pl. a második és a harmadik ajánlás hiányzik a negyedik ajánlás napján éjfélkor, akkor vége. Nem erőszakolnám, hogy sorrendben haladjunk, de azért pöpec lenne, ha valaki nem a kilencedik héten értékelné a második heti filmet. :mrgreen:

Heti egy filmmel több lehetőség van a filmekről párbeszédet kialakítani, és már nem is tépném a számat, hogy milyen szellemben gondolkodjatok az ajánlásokról, az előző turnus hibátlan volt szerintem ebből a szempontból. Esetleg annyit fűznék hozzá, hogy ha kicsit eltolódik a hangsúly egy műfaj felé (drámával szokott ez megesni), akkor próbáljunk kicsit frissíteni a dolgon, hogy ne fáradjon el az egész. Szerintem szükségtelen, de továbbra is bombázhattok PÜ-kkel, ha tanács kell, ma ürítettem a ládát, úgyhogy üresen tátong. :mrgreen:

Jelen állás szerint a jövő péntek a választott kezdés időpontja, ez még módosulhat.

Amennyiben bárki szeretne még jelentkezni, feel free, értelemszerűen a queue legvégére kerül.

Röstellem, nem emlékszem, ki csinálta a táblázatot, csinál egy újat? Köszönöm szépen!

Hajrá! :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 50 regisztrált és 0 vendég