Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. június 26., péntek 17:06

Ne idegesits Roli, hat a tuloldalon ezt meg te dobtad be. :D Mindjart a Dogtooth-t valasztom, ha nem birsz magaddal.

Okes, okes, legyen es nem bantalak. :) Szerencsedre korrekt darab, ha nem is rajongom erte, szoval szivesen ujrazom.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. június 26., péntek 17:00

Na megjöttem a filmemmel, Mr. Sonic átadta a helyét, úgyhogy pacsi neki.

Mikor először láttam teljesen elvarázsolt (uh de langyin hangzik :mrgreen:), de tényleg, szerintem egy igazi gyöngyszem. A hangulata, a fényképezés, a párbeszédek, na és a csajszi... szerelem első látásra, majd meglátjátok :sziv:.
Kicsit lassan indul, de azért nem egy piteevés, nem kell megijedni :D Javaslom senki ne nézzen trailert meg ne olvasson semmit, csak szépen vegye meg és egy nyugis pillanatában nézze meg, remélem jól fogtok szórakozni, kíváncsi vagyok a véleményekre. Én tegnap néztem harmadjára, imádom.
Tudom hogy 2-3 emberke látta már, de annyi baj legyen, megéri újrázni. A film pedig nem más, mint a

Spring.
Kép

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2020. június 26., péntek 16:41

Jobb kesobb, mint soha margojara. :mrgreen:

Perfect blue

Baromi nehezen sikerult ravennem magam, legfokepp azert, mert anime. Lattam ket reszt a narutobol, egy reszt valami nanabol, meg 10 percet a death notebol, egyik sem tetszett ezek kozul. Ez a film szerencsere mas volt ilyen szempontbol.

Kezdenem a pozitivumokkal: a zene es a rajzolas (animalas, nem tudom pontosan melyik van itt :mrgreen: ) kivalo, csak ugy, mint a tortenet nagy resze. Bejott, hogy csak 80 perces volt a film, tobb ideig nem is tudta volna szerintem ezt a szintu feszultseget fent tartani, illetve 80 percnyi anime pont az, amit egy evben fogyasztani akarok. :mrgreen:

Azt hiszem spoilerezni mar picit felesleges a reszemrol, hiszen mar mas filmekrol megy a kibeszeles, igy csak roviden annyit mondanek, hogy az olyan filmekben amik a fejeddel baszakodnak, szerintem szukseges egy nem konnyen, am de nem is nehezen megertheto lezaras. Lehet csak en vagyok hulye az ilyen filmekhez, de a vege utan par oraval is ultem, hogy most mi is tortent, mi volt valosagos, es mi nem, es minel tobbet gondolkozom rola, annal tobbszor valtoztatom a velemenyem egyes jelenetekrol. Felre ne ertsetek, sokkal jobban szeretem azt, ha lehet es kell is gondolkodni egy filmen a vege utan, de itt ugy erzem, hogy van en vagyok ostoba, vagy a film tolta tul egy picit ezt. :mrgreen:

Osszesegeben egy jo ajanlas, es egy jo film volt, valoszinuleg sose neztem volna meg magamtol.

7/10

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: füst » 2020. június 26., péntek 10:58

Mit össze nem szenved. :mrgreen:
Én is megnéztem a Ghost storyt, még emésztem.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8253
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 26., péntek 10:52

Eskuszom holnap megirom az ertekelest, de ma dolgozok ejfelig. :lol: A pontszamot beirtam par napja, elnezest a keslekedesert.

Avatar
Limaten
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014. február 23., vasárnap 15:52
Kedvenc játékosaid: Gerrard, Henry, Modric, Zidane, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Limaten » 2020. június 25., csütörtök 23:06

Filth

Hát ez másodjára is érdekes volt, még mindig nem igazán tudom hova tenni.
Az első harmadban elpuffogtatják az összes poént (sztem amúgy jók voltak) sűrítve, aztán utána átvált valami... , ömm..., valamibe.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! Egy ideig ismétli magát, h Robbo folyamatosan geciskedik, de már kicsit uncsi volt, nem lépett szintet a szemétsége. Én örültem volna, ha valami növekvő tendeciát látunk ebben, h megnézzük, meddig képes elmenni, mi az amit még bevállal. Nem igazán tartotta fent az érdeklődésemet, nem arról van szó, hogy nem bírtam nézni, h már megint mit talált ki főhősünk, hanem egyszerűen nem érdekelt. Kívülről néztem végig a filmet, szurkolni valakinek kb. lehetetlen volt, azonosulni bárkivel meg pláne.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A végén nekem nem volt semmilyen katarzis, erősnek sem hatott a dolog, adta magát, elvesztette amiért eddig küzdött, az egyetlen kiút az egészből meg elúszott (a végén jól értettem, hogy nem hallgatta meg az üzeneteit, így nem tudta, h Mary és a fia jönnek?). Volt pár logikátlan dolog is, amikre már konkrétan nem emlékszem, de az érzet megvan, hogy párszor összehúztam a szemöldököm.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Még a stáblista előtti animációba is bele fogok kötni :D, így, h ilyen rövid volt, indokolatlannak éreztem. Kicsit olyan hatása volt, mintha az utómunkálatok végén maradt volna egy kis fölös zsé, aztán nem tudtak vele mit kezdeni, és ez lett az eredménye.
A zene jó volt, ilyen széles skálán mozgó soundtracket sztem még nem hallottam (a La Traviata-an fel is röhögtem :D ).

Legyen 6.5/10, de ha valaki megkérdezne engem, hogy milyen érdekes filmet ajánlanék, embertől függően még ajánlanám is.

Avatar
Ewr
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013. július 20., szombat 19:30
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Ewr » 2020. június 25., csütörtök 23:02

Elnézést a nagy csúszásért, szopatott rendesen az élet, de azt csak nem fogom hagyni, hogy Faust kidobjon a klubból. :kalapos:

Filth

Azzal kezdeném, hogy sokakkal ellentétben én élveztem a filmet. :mrgreen:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nagyon tetszett, hogy Bruce kitervelte, hogy mindenkit manipulál és megszégyenít minden áron csak azért, hogy övé legyen az előléptetés, de ahelyett, hogy sikerrel járna kb. minden rosszul sül el és kicsúszik a lába alól a talaj.
Igazi mocsok volt és jól esett a lelkemnek, hogy nem lett megjutalmazva érte.


Volt itt minden: drogok, szex, folytogatás, rasszizmus, megcsalás, zaklatás, hatalommal való visszaélés, pedofília.
Ezeket nem tudtam élvezni, de nem is ez volt a céljuk. Ami érdekes, hogy mindezek ellenére is éreztem empátiát a végén Bruce iránt. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Akartam, hogy összejöjjön az özveggyel és jó útra térjen.
Az is tetszett, hogy kb. az egyetlen pozitív és önzetlen cselekedete a filmben az volt, hogy próbálta megmenteni az összeesett férfi életét. Emiatt ismerte meg a szőke csajt és a fiát. Karma? :)


Én szeretem McAvoy játékát, itt is nagyon rendben volt szerintem.

Negatívumként én a film végi csavart említeném, azt nem éreztem annyira fontosnak, még annak ellenére se, hogy tudom, hogy még többet ad hozzá a karakterhez. Illetve a fő nyomozás se volt valami érdekfeszítő, sok jelentősége nem is volt a sztorit illetően. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Azt pedig nem értem, hogy a gyilkos banda miért akart megölni egy zsarut, aki látta, ahogy megölik az ázsiai pasast, mégsem tartóztatta le őket eddig. :hmmm:


Összességében tetszett és egyetértek a többség pontozásával is, nálam is 7/10.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. június 25., csütörtök 21:28

Faust, nyugi nem ölted meg a kört, nekem sok a meló a héten, de hétvégén újranézem a filmedet. Szerintem pozitívabban fogom értékelni, mint elsőre.
"And my heart will leave you never."

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. június 25., csütörtök 20:25

A Ghost Story

Felemás viszonyom alakult ki e filmmel: a zene és a képi világ megfogott ugyanakkor, bármennyire is kedvelem a lassú tempójú filmeket, cselekmény és jó dialógusok nélkül nehezebben "emésztem meg a látottakat, pedig amúgy vevő vagyok az eredeti filmnyelvi megoldásokra és ebben az esetben nagyon is tetten érhető a szándék a rendező részéről, hogy döntően a képek segítségével meséljen el nekünk valamit.
Ugyanakkor voltak zavaró elemei a filmnek, ami miatt nem nézném meg újra: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A pite hosszú elfogyasztását majd az azt követő gyors gyomorreakció szimbólumát értem, de már az is picit felesleges volt, a szellemek kommunikációja viszont teljesen szükségtelen volt, ahogy a film ritmusát megtörő monológ is, pláne hogy - mint fentebb is írtam - a rendezői és operatőri szándék is elsődlegesen a képi közlés volt :hmmm:
Mindent egybevetve főleg vizuálisan sokat adó alkotás, érdemes volt egyszer látnom ilyet is, de nem tudok rá magas kalkulust adni.

6/10
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: mocsok » 2020. június 25., csütörtök 9:38

Igen, én is így jártam. :-(

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8253
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 25., csütörtök 9:37

Holnap ejfelre mocskosul hozza mindenki a Mocskot, kulonben mocsok leszek sajna. :-(

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. június 24., szerda 10:07

Faust írta: Pedig abban az ágyban fekvős jelenetben több érzelem van, mint 10 romcsi filmben összesen. :-( Brutáljó.
+1
Baromi életszerű volt. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Mintha ez nem is lett volna szkriptben megírva. Látszott, volt benne 1-2 bizonytalan mozdulat, nem egy begyakorolt sorozat volt, hanem pusztán életszerűen, érzelemből ment minden.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27337
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. június 23., kedd 22:19

MOCSOK

Másodjára már kevésbé jött be. McAvoy érdekes figura. Alapvetően nem vagyok a nagy rajongója, de azt sem tudom mondani, hogy nem bírom, viszont belőle a kevesebb néha több.

Itt összességében működött a karaktere, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a legvégén lévő dráma pedig fel is tette az I-re a pontot. Viszont a film eléggé csapongó. Mintha nem találná önmagát. Egyszerre akar fekete humorral, poénos részekkel előrukkolni, de közben megmaradni egy szürrealista drámának, elborult, elvont alkotásnak. Nem éreztem volna, hogy végig képes működni. És ez a legnagyobb problémám vele, hogy másodjára még jobban eljöttek ezek a dolgok. Elsőre egy erős 7-es film volt, most annál, ha nem is sokkal, de gyengébbre vizsgázott.

6/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8253
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 23., kedd 22:15

Pedig abban az ágyban fekvős jelenetben több érzelem van, mint 10 romcsi filmben összesen. :-( Brutáljó.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. június 23., kedd 22:01

Ghost Story

Jó ajánlás, és bátor is :D De szerintem nagyon illik a filmklubba.
Az már más tészta, hogy nekem nem tetszett igazán. Másodjára se. Tényleg szépen van fényképezve, és érdekesen mutatja be a gyászt, de rohadtul untam.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Mikor Rooney Mara eszi a pitét hosszú perceken keresztül, ott azért elgondolkodtam hogy tökön szúrom magam. Imádom a csajt (Phoenix felesége amúgy, ha valaki nem tudná :mrgreen:) és szívesen is nézném sokáig, csak nem evés közben. Meg mikor fekszenek... :x Tarr Bélánk elismerően csettintene :D
Nekem tetszett ez a lepedős megoldás, egyszerű mégis hatásos. A szellemek beszélgetése elég vicces volt, meg lettem volna nélkülük is.

Egyszer mindenképp érdemes megnézni. Nálam 6/10.
Kép

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. június 23., kedd 19:03

A Ghost Story

Szóval.
Remek ajánlás volt, abszolút elgondolkodtató film és nem mellesleg gyönyörűen fényképezett, meglehetősen egyedi stílusban. Nekem néhol tényleg Mr Robot ugrott be, ott éreztem hasonlókat, főleg olyan jelenetekben, ahol a kamera fókusza nem feltétlen a cselekmény központja volt.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Én a pités jelenetért oda-vissza vagyok. Kibaszott erős, nagyon jó beállítással és zűrös hangulattal. Az egész film a gyásznak azt a részét fogja meg,ami csendben zajlódik. A balesetből sem látunk semmit, csak azt a részét, ahol még nem találják meg őket, de már megtörtént és csend van.
A gyászból is ezt kapjuk meg, amikor magára marad egyszer a halottal, egyszer
pedig otthon - és itt jön a piteevés. Alapvetően én imádom az ilyen szinten lassú filmeket, amikor az elnyújtottság egy szép képi és / vagy zenei aláfestéssel történik. Hatásosan, hagy időt átélni nekünk a pillanatnyi helyzetet, adott esetben, hogy mennyire fos és üres minden egy gyász esetén.
A monológ. A csend miatt idegen volt, de szerintem illett a filmbe, onnantól valahogy az egész fel is pörgött. Nem hinném, hogy a popcorn nézőknek szólt, én inkább ilyen dadaista momentumként éltem meg a film közepén ezt. Érdekes volt még itt az ugrás ugye, szerintem benne csak utána tudatosult, hogy mi történik és hogy csak akkor tudja végleg elhagyni ezt a "purgatóriumot", ha meglesz az a cetli. Nem hinném, hogy tudatos volt az, ő csak el akarta engedni.
A szellem a megformálása egy kicsit néhol kínos volt nekem, nagyon lavírozott ilyen szorongás és kínosan nevetséges között, ez főleg az egymással való kommunikációnál mozdult el utóbbi irányába. Értem, hogy nem volt fontos a megjelenése, mivel nem ez volta lényeg, hanem hogy ezzel közelebb tudjunk kerülni a gyászoló érzelmeihez, de valahogy nálam kicsit túllendült.


Tényleg tessék tévén nézni.
8

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8253
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 23., kedd 13:09

Hat operatorkent en teljesen odaig vagyok erte. :)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. június 23., kedd 12:56

Megnéztem én is, fasza kis filmklubos film, tetszett is, majd írok bővebben, csak sok a meló. Előlegben annyi, hogy a fényképezés kurva jó, sokszor úgy éreztem, mintha Mr. Robotból lenne egy-egy jelenet, nálam ez már :sziv:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8253
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 23., kedd 12:52

Tetszett az. :mrgreen:

Este hazaerek, ertekezek a Mocsokrol. Meglepo modon szerettem, miutan tuleltem az elso 15-20 percet.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. június 23., kedd 12:45

soadroli írta: na, Faust megölte a kört :mrgreen:
amúgy ma újranéztem :'( . alszok még rá egyet :D
En megneztem vasarnap de nem tudom eldonteni hogy tetszett vagy nem. :D
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 36 regisztrált és 0 vendég