Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. július 2., csütörtök 20:09

A ghost story:

Az elso es legfontosabb gondolatom az hogy a film nem igazan tudott megerinteni erzelmileg. Ez nem a film hibaja, egyszeruen (szerencsere) nem kellett atelnem olyan szintu gyaszt hogy azonosulni tudjak vele. Gondolom ez lenne a film legerosebb pontja, ugyhogy az elmeny nem volt teljes szamomra. That out of the way: A film nagyszeruen van megkomponalva es fenykepezve. Nekem a legnagyobb pozitivumok a valtasok voltak. Egyik pillanatrol a masikra tud a film teljes 180 fokos hangulatvaltast csinalni. Ez es a kepi megjelenes menti meg a filmet szamomra az unalmas kategoriatol. Mert azert szerintem ha nem tud erzelmileg teljesen azonosulni valaki akkor kicsit vontatottnak erzodik. Az emlegetett jelenetek kozul nekem az Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!intellektualis hillbilly monologja volt ami nem tetszett. Egyszeruen nem illik bele a filmbe. Olyan mintha bele akartak volna tenni egy "cool" 10 percet Vakartam is a fejemet. Ezutan a film kicsit el is rugaszkodik a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!tavoli multba es jovobe utazassal (mondjuk a kis pioneer csalad sztorija tetszett) amit mar felesleges filozofalasnak ereztem kicsit raerositve a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!kantaros nadragos nietzsche baratunk mondandojara. Osszessegeben a film elso felet szerettem jobban, a masodik felet kevesbe es a vegere el is vesztett egy kicsit. Ettol fuggetlenul tetszett, kulonleges film, nem lesz a kedvencem de orulok hogy lattam. Koszi az ajanlast.

7/10


Spring:

Ez a film egy bizonyos pontig bejott. Tetszett a titokzatossaga, es lekotott. Aztan egy ponton - Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!mikor a srac rajon hogy mivel van dolga es elindulnak a nagy utazasra - elmult a varazsa. Az ezutani reszt nem elveztem tulzottan. Az a velemenyem, hogy ha ez a pont a film vegehez kozelebb lett volna, es rovidebb ideig kell nezni ami utana tortenik az szerencsesebb lett volna. Emellett van a filmnek egy kis kommersz horror hatasa. Szamomra nem zavaroan de azert aterzodik rajta, foleg a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!suttyo britt turista es a suttyo amcsi turista reszeknel. Mufaj miatt nalam elonyt elvez szoval engem szerintem ez kevesbe taszit el mint mast. Ezek fura filler reszek voltak amik nem vittek semerre a filmet. Kulonlegesebb mint a tucathorrorok, de szerintem kvalitasokban vannak hianyossagai. Egyebkent a veget nem ertettem... itt volt valami rejtett mondanivalo, vagy csak elegansan elvagtak? :lol: Ennek ellenere azert rendben volt, bar tul maradando elmeny de nem banom hogy megneztem. Koszi az ajanlast.

6/10
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. július 2., csütörtök 17:16

Spring

Nagyon egyedi, műfaját tekintve nehezen kategorizálható film és ez már épp elég, hogy megkedveljem :) Mert mi is a műfaja? Romantikus film, horror vagy scince fiction? Kicsit mindegyik, de érdekes módon nem a meghökkentő jelenetek fogtak meg - bár némelyik egy, ennél a filmnél jóval nagyobb költségvetéssel készülő szuperprodukciónak is becsületére válna - hanem a szereplők dialógusai és a operatőri munka (mondjuk az olasz táj még egy gyenge filmet is képes feldobni :D)
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A szép fényképezésen kívül az üzenete miatt érdemes e filmet végig nézni vagyis hogy elég erős-e egy bimbózó szerelem és egy kezdődő kapcsolat ahhoz, hogy józan ésszel szinte felfoghatatlan információk alapján elfogadjuk a másikat? Nehéz erre válaszolni, bár női főhősünkbe valóban könnyű beleszeretni :)
Tetszett még a természetes, lecsupaszított színészi játék amely ellenpontozta az átalakulós és "étkezős" jeleneteket. Eredetivé teszi a filmet az elmúlás szimbólumok (a kecske tetembe belebújó kígyó, az elhervadó virág illetve az újjászületést jelképező hernyók gyakori szerepeltetése.

Tetszett, kissé bizarr egyúttal érdekes és egyedi így szerintem 7,5/10
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. július 2., csütörtök 16:28

nmate írta: De :D
Én bevallom, nincs kedvem hozzá. Talán hétvégén valamelyik este, mondjuk elmaradva nem vagyok.
pedig most tényleg jó filmet hoztam szerintem, igazi filmklubost :D
Kép

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. július 2., csütörtök 16:24

A Ghost Story
Kísértettörténet

Nem tetszett.

Ennyi voltam, sziasztok. :mrgreen: Na jó, szóval azt hiszem sejtem hogy miért ajánlotta Faust is megértem hogy szakmabeliként imádja az ember a filmet.Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! Engem viszont elképesztően zavartak és untattak ezek a túlnyújtott snittek, egyáltalán nem szórakoztatott sajnos. Sőt, az elején konkrétan céltalannak éreztem és tartom is hogy sok jelenetben teljesen feleslegesen voltak ezek így elnyújtva.

Ezzel együtt voltak pozitívumai a filmnek. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nekem a pités rész kifejezetten tetszett, oda például pontosan indokolt volt ez a hosszú snitt. Ahogy nekem a monológ is nagyon tetszett, kizökkentett az addigi semmiből, érdekes volt, szerintem abszolút az egyik legnagyobb fénypontja volt a filmnek. Igen, Marvelen szocializálódott popcorn zabáló gyökér vagyok, de itt legalább volt némi izgalom a filmben. Na jó, ez túlzás, de rengeteg vontatott, unalmas rész volt. Bambultam bele az üres állóképekbe, ez legalább újra visszanyerte a figyelmemet. A másik ilyen nagy pluszpont még amikor a mexikói család tányérjait tördelte, illetve az utolsó 5-10 perc még, ami nagyon tetszett. Ez utóbbi dobott is egy fél pontot az összképen, még ha nem is volt semmi sokkoló újdonság benne. A zene is 10/10 még mellette, gyakran elég hátborzongatóra sikeredett, megadta a hangulatát a filmnek, sokat dobott az egészen, dehát ez legyen már az alap, ha már beszélni nem beszél senki. Nekem kifejezetten tetszett mikor először jelent meg a másik szellem, szerintem nagyon hátborzongató jelenet volt. Ezek a jelenetek abszolút 10/10, így simán lehet ha az egész film 40-50 percre van redukálva akkor sokkal jobban tudtam volna élvezni.

Amik nem tetszettek: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a főszereplő csávó. Hát egy világi balfasz, beszélni sem lehet vele, egy értelmes mondata nem volt, az ilyen ember meg is érdemli hogy végignézze ahogy megkúrják a nőjét. :lol: Na jó, ez csúnya volt. Szóval nem volt szimpatikus, ettől függetlenül nyilván együtt lehet érezni vele sok ponton. Nem tetszettek még a hosszú vágások, mint már említettem. Nekem sajnos így 2020-ban nem tudja fenntartani a figyelmemet egy olyan film amiben hosszú hosszú másodperceken annyit látok hogy egy ember meg egy lepedő áll egy helyben és néz, vagy hogy a semmi közepén van egy ház. Ez így nagyon kevés és szörnyen unalmas, ráadásul sokszor abszolút céltalannak éreztem, amolyan operatőri faszverésnek. Ami az operatőrünknél el is érte a kívánt hatást. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kb a harmincadiktól a 80. percig folyamatosan nézegettem hogy mennyi van még hátra, az pedig nem túl jó jel. Az utolsó 5-10 perc ötös, előtte is van néhány nagyon jó jelenet, de összességében azért nehéz szülés volt ez nekem sajnos.

5,5 / 10

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. július 2., csütörtök 15:53

soadroli írta: remélem nem öltem meg a kört :x
De :D
Én bevallom, nincs kedvem hozzá. Talán hétvégén valamelyik este, mondjuk elmaradva nem vagyok.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. július 2., csütörtök 15:50

remélem nem öltem meg a kört :x
Kép

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. július 2., csütörtök 13:34

Holnap hozom amivel megcsusztam, koltozkodunk es nem volt idom (ahogy energiam sem) filmezni.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 29., hétfő 20:04

Filth

Megérkeztem végre, röstellem.

A filmet nagy ívben kerültem mindig McAvoy miatt, egyszerűen képtelen vagyok elviselni a faszit. Újabb bizonyíték, hogy ez a hozzáállás elég nagy baromság, hiszen a kezdeti nehézségek után, azt kell hogy mondjam, tetszett a film.

Vissza- és utánaolvasva nem értem a folyamatos, Trainspottinggal való párhuzam felállítását - értem én, hogy az író ugyanaz, és ugyanúgy Skóciában járunk, és még drogoznak is benne, de az ég világon semmi köze nincs egymáshoz sem hangulatában, sem megközelítésében, sem az ún. mondanivalóban. A Mocsok egy számomra nagyon döcögősen és irritálóan induló, de erőteljes élménnyé váló rollercoaster ride. Bruce önpusztítását kvázi POV-ben nézzük végig, fékevesztett sebességgel. Hogy ezt mennyire lehet élvezni, illetve hogy mennyire ez a film célja, jó kérdés, én csípem a fekete humort de ezt annyira nem tartom annak. Mindenesetre működik. McAvoy jól tolja nagyon, abszolút hihető, és az egyik legnagyobb fasszopó geci akit valaha vásznon láttunk. :lol: Kétségbeejtő, egyszersmind némileg hiteles kórkép - nyilván nagyon görbe az a tükör, de simán el tudjuk képzelni az efféle áskálódásokat a hivatalos szerveknél, állami cégeknél, stb.

Hogy volt-e rá bármi szándék, hogy kicsit megsajnáljuk Brucet? Jó kérdés, alapból engem mindig kiakaszt kicsit, amikor mindig valami gyerekkori traumával akarják megmagyarázni, hogy valaki egy idióta, és egyetlen pillanatra sem sajnáltam a film során. You get what you deserve.

Mindenesetre ez a nőnek öltözős móka ez nekem furcsa volt, először azt hittem, hogy a csávó látens(?) meleg, több jel is utal rá a film során, aztán elvileg nem, csak így akart közel kerülni az elvesztett feleségéhez (wtf). Oké...azt sem értettem, hogy kerültek oda a végén a kollegái, miután kidobta a faszit az ablakon.

Viszont az utolsó 10 perc elég jó, Bruce pedig a legvégén tökéletesen summázza az egész filmet. Nem is lehetne máshogy vége, ahová lezúzta magát, onnan nincs visszaút. A negyedik fal megbontásával nagyon hatásos a legvége, és ez volt az egyetlen jelenet a filmben, amiben indokoltnak éreztem a használatát, a többi inkább erőltetett faszság volt, semmint dramaturgiai eszköz.

Nehéz egyébként bármit írni, annyira atomjaira szétesett alkotás, de teljesen koncepciózusan, és működik is. Nem lesz soha a top 100-amban sem (ha egyáltalán össze tudnék rakni egyet :mrgreen: ), de örültem, hogy láttam, és köszönöm az ajánlást. Meglepett, a jó értelemben.

7/10

Avatar
Limaten
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014. február 23., vasárnap 15:52
Kedvenc játékosaid: Gerrard, Henry, Modric, Zidane, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Limaten » 2020. június 28., vasárnap 20:15

A Ghost Story

Faust annyira beharangozta ezt, h úgy készültem, hogy így vagy úgy, de kell zsepi :mrgreen:, sajnos nem taglózott le, de egy bőven jó filmről beszélünk.
Igazi különlegesség, tetszetős az elgondolás és a megvalósítás. A 4:3-at adtam, tényleg olyan volt, mintha főhősünk be lenne zárva egy dobozba. Zene is pacek volt.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A három jelenetet említeném meg, amikről már korábban szó volt, meg hát azok voltak az emlékezetessebek.
Az összebújás full jó volt. Érzelmes, hihető, nem tökéletes, hanem valódi. :sziv:
A pités jelenettől kicsit rosszul voltam, de jó értelemben. Nem attól, hogy "hogy találhattak ki ilyet, hogy több percen keresztül nézzünk vkit enni", hanem már-már sikerült együtt éreznem a csajjal annak ellenére, h (szerencsére) eddig még nem veszítettem el senkit, aki nagyon közel állt volna hozzám. Sőt, alapból utálom, ha a képernyőn esznek, egyből kijön a mizofóniám, és még is nagy plusz a jelenet.
A monológos rész sztem jó volt, megtörte a filmet, de jó irányba, mint ahogy a 2 szellemes gagek is. Az a fajta a fűszer volt, ami a rizscsirkéből is ebédet csinál.
Az eltűnős megoldás nagyon bejött, a főszereplővel együtt én is kicsit lelki békére találtam :salute:


Mindezek ellenére se tudott behúzni, csak majdnem. Nem tudom mi hiányzott, vagy éppen mi volt benne számomra sok, lehet egy második nézésre majd kiderül.
Megadom rá én is a 8/10-et.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 27., szombat 0:03

Pipita írta:
Faust írta: En ugy emlekeztem mintha nalunk is lett volna, de letoltam a sotet oldalon 1-2 kort, lehet keverem a dolgokat. Arra emlekszem, hogy utaltam kurvara, de ujrazni kene mert nagyon regen volt.
Én akartam ajánlani, de lebeszéltél róla, akkor jött a Mientras duermes :mrgreen: viszont az eurobarcás értékeléseket szívesen elolvasgatnám, kíváncsi vagyok. Ki küldte oda, itt jelen van? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nagyon helyes, mert imadom a Mientras duermest.

Martirokat ajanlani barkinek, barhol. Edes istenem. :lol: :lol:

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. június 26., péntek 23:36

Petr írta:
Pipita írta: Én akartam ajánlani, de lebeszéltél róla, akkor jött a Mientras duermes :mrgreen: viszont az eurobarcás értékeléseket szívesen elolvasgatnám, kíváncsi vagyok. Ki küldte oda, itt jelen van? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

En voltam, utaltak is erte. :D Majdnem megoltem a kort. Ezert fenyegetem Rolit.
Szép munka, részemről jár a pacsi meg a 10/10 :mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. június 26., péntek 23:31

én annó itt is megöltem egy kört a The Masterrel, ott meg a Mártírokkal ha jól emlékszem. a mai napig nem értem :mrgreen:
Kép

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. június 26., péntek 23:08

Pipita írta: Én akartam ajánlani, de lebeszéltél róla, akkor jött a Mientras duermes :mrgreen: viszont az eurobarcás értékeléseket szívesen elolvasgatnám, kíváncsi vagyok. Ki küldte oda, itt jelen van? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

En voltam, utaltak is erte. :D Majdnem megoltem a kort. Ezert fenyegetem Rolit.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. június 26., péntek 22:57

Faust írta: En ugy emlekeztem mintha nalunk is lett volna, de letoltam a sotet oldalon 1-2 kort, lehet keverem a dolgokat. Arra emlekszem, hogy utaltam kurvara, de ujrazni kene mert nagyon regen volt.
Én akartam ajánlani, de lebeszéltél róla, akkor jött a Mientras duermes :mrgreen: viszont az eurobarcás értékeléseket szívesen elolvasgatnám, kíváncsi vagyok. Ki küldte oda, itt jelen van? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 26., péntek 21:16

En ugy emlekeztem mintha nalunk is lett volna, de letoltam a sotet oldalon 1-2 kort, lehet keverem a dolgokat. Arra emlekszem, hogy utaltam kurvara, de ujrazni kene mert nagyon regen volt.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. június 26., péntek 20:46

Pipita írta: Filmklubban még biztos nem!

Csak megidéztük néhányan, néhányszor :mrgreen: :mrgreen:
eurobarca filmklubban volt, nagy sikert aratott. :D
Kép

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. június 26., péntek 20:35

Faust írta: A Dogtooth mar volt. :mrgreen:
Filmklubban még biztos nem!

Csak megidéztük néhányan, néhányszor :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2020. június 26., péntek 19:36

Filth

Még mielőtt elfelejteném, nem leszek hosszú, mert rohannom kell, már késésben vagyok így is :mrgreen: Hétvégén ha lesz időm, megpróbálok írni hosszabban erről és a Ghost Storyról is. Csak, hogy ne dobjatok ki innen, így most hozok egy gyors véleményt.

A filmet másodjára láttam most, elsőre nagyon tetszett. Sőt a befejezése all time top20 nálam, nagyon imádom.

Viszont maga a film így másodjára már nem hozta el azt a hatást, mint először. McAvoy alakítása nagyon tetszik, mint már korábban említették zeneileg is erős. A történet elég ingadozó volt, néhol már nem nagyon kötött le. Lehet annó az újdonság varázsa miatt volt 8/10 a listámon, vagy a befejezés nyomta meg ennyire már akkoriban is.

Most egylőre adnék egy 6.5/10-et rá. Köszi az ajánlást, már újrázni szerettem volna mostanában, le is volt töltve.

Sajnálom, hogy megkéstem. Igyekszem innentől nem lemaradni. :)

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 26., péntek 17:36

A Dogtooth mar volt. :mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. június 26., péntek 17:11

Petr írta: Ne idegesits Roli, hat a tuloldalon ezt meg te dobtad be. :D Mindjart a Dogtooth-t valasztom, ha nem birsz magaddal.
Azért ne hasonlítsuk össze a kettőt :mrgreen: Hát bocsi, tényleg remélem nem látták sokan mert akkor kénytelen leszek egy másikat ajánlani és abba nem lesz köszönet :D

ja és körön kívül még Faustnak ajánlom a Jokert :mrgreen:
Kép


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 37 regisztrált és 0 vendég