Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. október 12., kedd 9:11

Faust írta:Mondjuk a mjuzikeltol mentsen meg az isten. :mrgreen:
Majd ügyesen sorsolok :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dokumentumfilmet kicsukjuk? (én megvagyok nélküle...)

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. október 12., kedd 8:43

Mit akarsz, az utobbi par korben magamhoz kepest felulpontoztam mindent, a zeneklub ket het alatt visszataszitott a naci enemhez. :mrgreen:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. október 12., kedd 6:42

Faust írta: Mondjuk a mjuzikeltol mentsen meg az isten. :mrgreen:
Mindig ez a finnyásság Faust koma, zeneklubban is, itt is :kalapos: pedig egy jó kis My Fair Lady mekkorát szólna :lol:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. október 12., kedd 2:00

Mondjuk a mjuzikeltol mentsen meg az isten. :mrgreen:

Avatar
géza
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2021. október 12., kedd 1:38

Ajánlanék:
1. nmate
2. Remy
3. soadroli
4. Faust
5.Realfan1
6. Raúlito
7. Géza
Csak nézek:
1.
Műfajok:
1. Dráma
2. Akció
3. Thriller
4. Krimi
5. Scifi
6. Horror
7. Történelmi
8. Háborús
9. Vígjáték
10. Életrajzi
11. Misztikus
12. Romantikus
13. Animáció (ez mondjuk gyűjtőfogalom kissé, de van annyira extra íz hogy műfajilag szabadon választható legyen)
14. Fantasy
15. Western
16. Sportfilm (?)
17. Kaland
18. Szkeccsfilm
19. Musical

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2021. október 12., kedd 0:13

Realfan1 írta:
Ajánlanék:
1. nmate
2. Remy
3. soadroli
4. Faust
5.Realfan1
6. Raúlito
Csak nézek:
1.
Műfajok:
1. Dráma
2. Akció
3. Thriller
4. Krimi
5. Scifi
6. Horror
7. Történelmi
8. Háborús
9. Vígjáték
10. Életrajzi
11. Misztikus
12. Romantikus
13. Animáció (ez mondjuk gyűjtőfogalom kissé, de van annyira extra íz hogy műfajilag szabadon választható legyen)
14. Fantasy
15. Western
16. Sportfilm (?)
17. Kaland
18. Szkeccsfilm
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2021. október 11., hétfő 22:06

Ajánlanék:
1. nmate
2. Remy
3. soadroli
4. Faust
5.Realfan1
Csak nézek:
1.
Műfajok:
1. Dráma
2. Akció
3. Thriller
4. Krimi
5. Scifi
6. Horror
7. Történelmi
8. Háborús
9. Vígjáték
10. Életrajzi
11. Misztikus
12. Romantikus
13. Animáció (ez mondjuk gyűjtőfogalom kissé, de van annyira extra íz hogy műfajilag szabadon választható legyen)
14. Fantasy
15. Western
16. Sportfilm (?)
17. Kaland

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. október 11., hétfő 22:01

Ajánlanék:
1. nmate
2. Remy
3. soadroli
4. Faust
Csak nézek:
1.
Párhuzamosan, majd írjon bele akinek még eszébe jut, nem baj ha több van mint 16, max kisorsoljuk hogy az első 16 mehet a konyhaasztalra. De a keverék műfajokat ne írjuk fel.
Műfajok:
1. Dráma
2. Akció
3. Thriller
4. Krimi
5. Scifi
6. Horror
7. Történelmi
8. Háborús
9. Vígjáték
10. Életrajzi
11. Misztikus
12. Romantikus
13. Animáció (ez mondjuk gyűjtőfogalom kissé, de van annyira extra íz hogy műfajilag szabadon választható legyen)
14. Fantasy
15. Western
16. Sportfilm (?)

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. október 11., hétfő 21:58

Ajánlanék:
1. nmate
2. Remy
3. soadroli
Csak nézek:
1.
Kép

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2021. október 11., hétfő 21:55

Remy írta: Nyilván nem Halálos irambant kell bedobni, de például simán jó ajánlásnak tűnhet egy nem fősodrású klasszikus film mondjuk a 70-es évekből, vagy mondjuk egy Gene Hackman film, stb. Azért van bőven választék.
Wait, a legutobbi korben ajanlottam egy klasszikus filmet es megfeneklett a buli. Mondjuk lehet nem attol mar elotte is alig volt lendulet. :D
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. október 11., hétfő 21:50

Ajánlanék:
1. nmate
2. Remy
Csak nézek:
1.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. október 11., hétfő 21:49

Nmate (akcio/drama)
Remy (drama/thriller)
Anyamkinja (gengszter/romantikus)
OK, ez tetszik. 16(12 felé) műfajt kell összeírni párba, párhuzamosan mehet a jelentkezes, ezen feltételek mellett.

- Új ajánlás után +3 napja van mindenkinek az az előttit befejezni.
- Persze bármi közbejöhet, mindenkinek van lehetősége van kitolni filmre határidőt, 1x1 héttel vagy 2x3 nappal.
- Mindenképpen hetente dobnék be egy filmet, max 8 hét, mert ott szokott elveszni a lelkesedés. Rövid, de pörgős kör lenne, lényeg lenne a maximális lelkesedés.
- Ha több ajánló jelentkezik, sorsolással eldőlne a 8 fő + várólista lenne mellé.
- Minden ajánló kap 2 műfajt, abból egyikben kell választania egy filmet. Egymás után nem fognak jönni ugyanolyan műfajok, szerintem ennyit biztosítsunk.

Egyelőre ennyi, megirom majd a rendes kiirast, tablazattal csatolva. Korábbi filmeket beleirjuk, lehetőleg onnan ne jöjjön semmi.
Addig is
Ajánlanék:
1. nmate

Csak nézek:
1.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nmate 2021. október 11., hétfő 21:51-kor.

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2021. október 11., hétfő 21:28

nmate írta:
Remy írta:
Nyilván nem Halálos irambant kell bedobni, de például simán jó ajánlásnak tűnhet egy nem fősodrású klasszikus film mondjuk a 70-es évekből, vagy mondjuk egy Gene Hackman film, stb. Azért van bőven választék.
Igen, ilyesmire gondoltam, amikor azt írtam, megkötni valamit minden körhöz, ez lehet csak műfajok szétdobálva, de vegyes is, pl. 1. vígjáték 2. olasz rendező 3. 18+ 4. true story 5. imdb top250.... stb.
Akár össze is lehetne kötni ezeket, mint például a 70-es évekhez hozzásorsolni egy műfajt. Számomra a vígjátékok aranykora volt ez az időszak, de minden műfajban rengeteg klasszikus készült amik örökzöldek a mai napig.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. október 11., hétfő 21:23

Szoval reszemrol mehet, viszont az ajanlast mashogy hatarolnam be. A Remy altal vazolt dologgal az a problema, hogy nagyon beszukult, nem az izlesedet kovetne a dolog, pl. most nekem ajanlanom kene egy 80-as evek beli komediat hat inkabb nem ajanlanek. Egyreszt inkabb belatas kene mindenki reszerol, hogy lehet ajanlast modositani utkozben az eltervezetthez kepest, ha elotted bedobtak 4 dramat akkor nem tolod be az otodiket. Masreszt ezt mar mondtam parszor es megbukott. :mrgreen:

En gondoltam regebben egy olyanra, aztan elkaszalodott, hatha most relevansabb:

Jelentkezok utan osszeirunk duplaannyi mufajt, jelen esetben 8 ajanlo eseten 16 mufajt, de le lehet redukalni mondjuk 12-re, es mindenki kapna kettot. Aztan sorrendet sorsolni, es nem lehetne ket azonos mufaj egymast kovetoen. Ezzel lehetne egy

Drama
Drama
Eletrajzi
Genszter
Drama

Helyett mondjuk egy

Akcio
Scifi
Drama
Horror
Thriller

Szeru listat csinalni. Ket mufajbol tud valasztani mindenki, annyi belatassal hogy figyelsz az elotted levo filmek tempojara (pl ket lassabb dramaszrru cucc utan nem tolod be a 2001-et, hiaba scifi, stb). Es azert ket mufajbol mindenki tud a szivehez kozel allot valasztani, plane ha crossoverben gondolkodik (akciovigjatek, scifi horror, stb)

Pl.

Nmate (akcio/drama)
Remy (drama/thriller)
Anyamkinja (gengszter/romantikus)

Elso ketto osszebeszel, hogy akarnak-e dramat, es ha igen akkor a masik mar tud agyalni/visszalepni a masik javara. :kalapos:

Ebben szivesen segitek, erdekelne is, viszont baba mellett megkoszonom, ha a moderalast atveszed. Szerintem induljon mindenki tiszta lappal.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. október 11., hétfő 21:05

Jovok minnya csak kezdem a furdetest. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. október 11., hétfő 21:02

Remy írta: Teljesen jó gondolat.

Vevő is lennék rá, VISZONT, ami az elmúlt körök legnagyobb rákfenéje volt, hogy szinte mindenki ugyanolyan "na most jól bedobok egy Isten háta mögötti művészieskedő filmet, hogy megmutassam vele" filmet ajánlott. Ha nem is szándékosan, de az érzésem ilyen volt tőle.

Nyilván nem Halálos irambant kell bedobni, de például simán jó ajánlásnak tűnhet egy nem fősodrású klasszikus film mondjuk a 70-es évekből, vagy mondjuk egy Gene Hackman film, stb. Azért van bőven választék.

Kicsit lehetne lazább, nem mindenáron csak az élet legnagyobb kérdéseit megválaszoló sztorik. :hmmm: Talán emiatt is tud belefásulni a társaság.
Igen, ilyesmire gondoltam, amikor azt írtam, megkötni valamit minden körhöz, ez lehet csak műfajok szétdobálva, de vegyes is, pl. 1. vígjáték 2. olasz rendező 3. 18+ 4. true story 5. imdb top250.... stb.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. október 11., hétfő 20:50

Teljesen jó gondolat.

Vevő is lennék rá, VISZONT, ami az elmúlt körök legnagyobb rákfenéje volt, hogy szinte mindenki ugyanolyan "na most jól bedobok egy Isten háta mögötti művészieskedő filmet, hogy megmutassam vele" filmet ajánlott. Ha nem is szándékosan, de az érzésem ilyen volt tőle.

Nyilván nem Halálos irambant kell bedobni, de például simán jó ajánlásnak tűnhet egy nem fősodrású klasszikus film mondjuk a 70-es évekből, vagy mondjuk egy Gene Hackman film, stb. Azért van bőven választék.

Kicsit lehetne lazább, nem mindenáron csak az élet legnagyobb kérdéseit megválaszoló sztorik. :hmmm: Talán emiatt is tud belefásulni a társaság.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. október 11., hétfő 20:29

Estét.

Azon gondolkoztam, ahogy lassan jönnek a rossz idők, gyűlnek a vörösborok és a stoutok a polcon, kevesebbet járok kocsmába, nem kelek 5-kor bringázni, szóval néha maradnék a seggemen és filmeznék itthon, ehhez nem lenne rossz egy filmklub.
Viszont én elbaszott szigorú módon mennék neki, fix határidőkkel, mivel voltak gondok vele az elmúlt időszakban. Szívesen moderálnám is, ha Faust és a többiek akik vitték nem ragaszkodnak hozzá.

- Új ajánlás után +3 napja van mindenkinek az az előttit befejezni, úgy láttam eddig mindig, aki 7-10 nap alatt nem fejezte be, az addig húzta, amíg csak lehetett.
- Persze bármi közbejöhet, mindenkinek van lehetősége van kitolni filmre határidőt, 1x1 héttel vagy 2x3 nappal.
- Mindenképpen hetente dobnék be egy filmet, max 8 hét, mert ott szokott elveszni a lelkesedés. Rövid, de pörgős kör lenne, lényeg lenne a maximális lelkesedés.
- Ha több ajánló jelentkezik, sorsolással eldőlne a 8 fő + várólista lenne mellé.
- Előnyt élvezne aki már volt filmklub tag, ajánlott már és nem lépett ki menet közben az elmúlt 3 körben. Sorry, én ezt tenném a sallangmentes működés érdekében.
- Nézni bárki jöhet, határidő természetesen ott is áll.

Amennyiben 1 héten belül elkezdenénk, bőven Karácsony (nem a Geri) előtt befejeződne a 8 kör.

Opcionális dolgok, azon is gondolkodtam, hogyan lehetne feldobni. Pl.
- bedobni egy kalapba műfajokat/országot/rendezőt/évszámintervallumot/bármit, randomizálni körökre és ugyanúgy sorsolni mellé ajánlót. Az ajánlások sokszínűségét biztosítanánk, persze ez jár némi kötöttséggel, de azért egy-egy műfajon belül is nagyon széles skálát lehet bejárni.
- bármit bedobhattok, értékelésre, "elemzésre" ötletek.

Vélemény?

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. május 25., kedd 12:31

Szerintem hagyjuk az Eb utánra. Nekem minden energiámat (lehetőleg) leköti a torna :D
"And my heart will leave you never."

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. május 25., kedd 11:55

Nekem mostanaban biztosan nem fer bele, de par honap mulva szerintem felszabadulok. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 38 regisztrált és 0 vendég