Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 30., csütörtök 20:15

Kellett volna ma 6-kor ajánlani Pingvin78, hajlandó vagyok megvárni a nap végét, de sokáig nem húzhatjuk. Ha nem jön az az ajánlás, akkor holnap RR77 kapja a lehetőséget.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. május 30., csütörtök 2:13

Betépve (Blow, 2001)

Köszönöm szépen az ajánlást, az utóbbi időben több filmet is láttam, ahol Depp volt a főszereplő, nézegettem a szerepeit, de ez nagyon elkerülte a figyelmemet eddig, nem is hallottam róla korábban.
Anyaka és Kerlon értékelése jól összefoglalja a dolgokat, J.D. nagyon simán hozza a szerepét, pozitívum, hogy igaz történeten alapul, ilyenkor jobban belegondolok a dolgokba, de sajna nem tudtam valamiért teljesen átélni a filmet, nem marad meg örök emléknek, csak mint egy jobbfajta alkotás. Ha a Keleti nyugalom... c. filmre megadtam a nyolcast, akkor ez is megérdemli simán:

8/10.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 28., kedd 22:08

Az USA-ban Beyond the Gates címmel tolták.

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. május 28., kedd 21:57

Blow
Hát igen ezt a filmet a befejezése emeli a jó kategória fölé. Köszönöm az ajánlást , ezért szeretem a filmklubbot, magamtól sose néztem volna meg ezt a filmet, nehezen is vettem rá magam hogy elkezdjem, de gyorsan beindult a film, 10 perc után már pörgött is minden, az idő pedig csak repül végig. Johnny Depp jó volt, de engem Cruz kicsit zavart, valamiért nem kedveltem itt.

Metascore ismét hozza a random pontozását az 52/100 egy vicc, mehet rá a 8,5 :taps:

más:
A Shooting Dogs-nál az IMDB képen miért az a film címe hogy Beyond The Gates? :hmmm:

Avatar
yvettebourne
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:03
Kedvenc játékosaid: Guti
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: yvettebourne » 2013. május 28., kedd 19:20

Blow


Egy ilyen tipikus gengszteres-drogbárós filmre számítottam, amik az én ízlésemtől elég távol állnak, úgyhogy nem túl nagy elvárásokkal ültem le megnézni. (A két órás játékidőn meg persze húztam a számat, de én már csak ilyen vagyok. :D )
Kellemes meglepetés ért. Bár a film tényleg hosszú, és elég lassú is a cselekmény, mégsem unatkoztam egy percig sem, és ami a lényeg, hogy nagyon tetszett. Igazából a vége dob rajta, ahogy ezt már többen is írták, de az jó nagyot. Az utolsó 20 perc viszi el a dolgot a simán jóról baromi jóra. A főszereplő monológjai, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ahogy éveken keresztül várja a lányát, engem érzelmileg nagyon megfogtak, kicsit meg is hatódtam.
Johnny Depp meg Johnny Depp, ezen nincs mit magyarázni :D (Bár ezt a szörnyű hajat még most sem sikerült feldolgoznom teljesen :lol: )
Többet nem nagyon tudok írni, többé-kevésbé már mindent leírtatok előttem.
Ha a hotelesre 8-ast adtam, akkor ez minimum

9/10
"A person doesn't just wake up and stop loving somebody! Love is forever."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. május 28., kedd 11:01

Kértem volna én előre, de nem számoltam ezzel, csak vasárnapra terveztem be, akkor volt időm, csak akkor meg végigaludtam nagyjából az egész napot, meg lázban feküdtem. Köszönöm a lehetőséget!
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 28., kedd 10:17

A lényeg, hogy szerencsére sikerült becsúszni vele, de nem fogok mindig plusz napot adni, ha gebasz van, akkor inkább kérjetek határidőt. Egyelőre senki nem kért, úgyhogy már most mondom, hogy vasárnapra kell a Blow mindenkinek!

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: gkovi » 2013. május 27., hétfő 23:57

Keleti nyugalom - Marigold Hotel

Kedves kis történet, estére lazítani jó film volt. Színészek játéka nagyon jó volt, csak Judi Denchről (Evelyn) nekem mindig akaratlanul M ugrott be a Bondból. :mrgreen: Így azok a jelenetek amikben szerepelt kicsit furcsák voltak, de ez csak az én hülyeségem. :D Engem leginkább a film képi világa fogott meg. Voltak benne elgondolkodtató dolgok, de ezt már részletezték előttem.

7,5/10

Fuh, ez szoros volt. :D Bocs Santi, de ezen a héten összejött minden.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2013. május 27., hétfő 22:35

Keleti nyugalom- Eszterke ajánlása

No hát ez így hétfő este, egy nehéz és fárasztó nap és egy kurva tagozatvezető után kimondottan üdítő filmecske volt. Nem terveztem, hogy ma nézem meg, de Santi még időben szólt, hogy mi a szitu. Na gyors leszek, mert alig bírom már a szemem. A színészek nagyot alakítottak, nagy dicséret, tetszett a munkájuk. Máskülönben egy vígjátéktól többet vártam volna, ennek ellenére voltak jó poénok, voltak amik át is jöttek, de olyanok is amik egyáltalán nem nyerték el tetszésemet. Ismétlem önmagam, így hétfő este, vagy egy fáradt nap után könnyű film és szépen kitudja kapcsolni az agyat. Van egy- két mondani valója a filmnek, ami így a film után belemászta magát az agyamba.

No így hirtelen először ennyi, nagyon le vagyok amortizálva, köszi az ajánlást.

6/10
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. május 27., hétfő 20:47

Keleti nyugalom - Marigold Hotel

Aranyos film volt. Egy több szálon futó szerelmi történet. Amit így az ember nem igazán gondolt volna a film elején. Sok tanulsággal, mondani valóval. Amit érdemes is átrágni, átgondolni. Mindegyik szereplő bemutatott életszakasza (ami legtöbbször a múltba is visszanyúlt, bemutatásra kerültek a gyökerek is, nem csak az a pár nap) tartalmazott valami mély gondolatot, amin lehet rágódni, amit érdemes megfontolni, ami tanulságot hordoz, ami kicsit életre nevel, ami talán egy jobb életre nevel. Nem kívánom kifejteni ezeket, hisz mindenkinek mást jelent. Mindenki más következtetéseket von le, mindenkinek más áll a középpontban, éppen az adott életszituációtól, érzelmi, lelki világától függően. És az nyilván, hogy nekem mit mond, nekem mi a fontos, az senkit nem érdekel.
Egy kellemes délutáni/esti mozi volt. Az ember akaratlanul is jól érzi magát alatta, mert a film árasztja magából a pozitív dolgokat, a szeretetet. Persze vannak negatív történések is benne, de az is olyan hősies, vagy épp egy jó dologhoz vezető.
Nem szeretném tovább ragozni, a lényeget szerintem leírtam.

7.5/10
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 27., hétfő 10:14

Jó, akkor most nem leszek olyan szigorú, ma még várok, viszont így gkovira és L.Mikire is. Amúgysem szívesen teszek lapátra senkit, de ma éjfél után már télleg muszáj leszek, ha még addig is lógni fogtok a Marigold Hotellel.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. május 27., hétfő 7:08

Ki vagyok rúgva? Suli meg egyéb elfoglaltságok miatt vasárnapra ütemeztem a film megnézését, de lázban fetrengtem egész nap :/ Ha lenne rá lehetőség ma délután jönnék vele.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. május 26., vasárnap 23:07

Keleti nyugalom

Az első egy óra valami kínszenvedés volt. Ahhoz képest, hogy vígjáték is, egy valamirevaló poén nem volt benne. Második órábanSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!megy a harc a szerelemért , tök kiszámítható az egész. Lányoknak meg a szerelmeseknek biztos tetszett nagyjából a film, nekem nem jött be, egyszer nézhető, talán túl könnyed is. Habár ott volt a meleg faszi, annak érdekes volt a sztorija...
Amit pozitívumnak vennék az mindenképp a két kultúra találkozása volt...de összességében rohadt kevés a film. Szereplők sem nyújtottak semmi extrát kivéve Maggie Smith-et ő hozta a Harry Potterből(csak onnan maradt meg) azt a szigort ami rá annyira jellemző, ő jó volt.


4.5/10
Love football, hate antifa.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. május 26., vasárnap 23:06

Keleti nyugalom - Marigold Hotel
A nagyszerű színészi játékon kívül nem sok jót tudok erről mondani. Emlékszem annó agyonreklámozták a moziban (túl sokat voltam tavaly :lol: ), és nem tűnt rossznak. Egy-két jó poéntól eltekintve nekem nagyon unalmas, és lapos volt. Nagyon nem tudok mit írni róla, de végül örülök, hogy megnéztem. 6/10
Kép

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2013. május 26., vasárnap 18:22

Garden State - Demes ajánlása

Először is köszönöm a haladékot, másodszor elnézést a késésért, harmadszor pedig, jövőhét szombaton ismét fellépésen leszek, így nem tudom, hogy mikor de valamikor tuti, hogy jövök a filmekkel. Azt hiszem legkorábban pénteken...

No de a film. Hát (tal nem kezdünk mondatot) egyáltalán nem nyűgözött le, helyenként unalmas is volt. Néha- néha keltette csak fel az érdeklődésemet, ami jócskán kevés. Érdekesen kezdődött a film, úgy hittem, a végén, hogy így fog befejeződni, és mégsem. PEDIG, mekkora vége, csattanó lett volna, azt az Úristenit, de nem. Végig ment a nagy semmi, a végén nyálas befejezéssel... Van mondani valója, csak rosszul lett az átadva. EGyszer meglehet nézni, többször nem. Nem látom benne az érdekeset. Viszont a két főszereplő tetszett benne. Többet nem nagyon tudok írni róla, nem bánom, hogy megnézem, hiszen legalább megismertem, de nagyot csalódtam benne. A zene az azonban tényleg nagy pozitívum.

Pardon az ajánlótól, nem neki szól, az ajánlás ötös, viszont maga a film...

3/10

Ebben a három pontban benne van a jó zene és a két főszereplő játéka, plusz még a lovagos jelenet..., jó akkor legyen 3,5 pont.

Végleges pontszám: 3,5/10

Köszöntem az ajánlást, hamarosan ismét jelentkezek.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 25., szombat 15:37

Utolsó ajánlás jún 6., de mivel erre is kell idő megnézni, ezért a zárás végleges eredménnyel jún. 16-20 körül lesz valahogy.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. május 25., szombat 15:19

Mikor lesz vége ennek a turnusnak?

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. május 25., szombat 13:31

yvettebourne írta:Valaki ehhez a Shooting Dogshoz tudna dobni egy torrentet? Nem találok sehol értékelhető verziót. :/
Magyart tudod küldeni én is. De eredeti nyelvhez először a feliratot kellene megtalálni. Mivel elég hülyén vannak elnevezve így passz, hogy melyik változathoz lettek írva. Maximum időzíteni kell.
Egyébként a nagy torrentkeresőkön: kalózkikötő meg isovadász vannak, csak ugye a felirat. :)

Avatar
yvettebourne
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:03
Kedvenc játékosaid: Guti
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: yvettebourne » 2013. május 25., szombat 12:27

Santi írta: Értékelhető minőség, jó nyilván nem HD, de én is ezen fogom nézni, ha egyszer eljutok odáig. Ha szar legalább nem kell visszaosztani és nem foglalja a helyet a gépen. :-)
Jobban szeretek eredeti nyelven filmet nézni, de azért köszi. :-)
"A person doesn't just wake up and stop loving somebody! Love is forever."

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 25., szombat 12:14

Santi írta:A film onlány:
http://gloria.tv/?media=171677
Értékelhető minőség, jó nyilván nem HD, de én is ezen fogom nézni, ha egyszer eljutok odáig. Ha szar legalább nem kell visszaosztani és nem foglalja a helyet a gépen. :-)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 87 regisztrált és 0 vendég