Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. június 2., vasárnap 13:05

Betépve (Blow) - 2001

Csak a film közben vettem észre, hogy én ezt már láttam valamikor, így aztán egy-két jelenetet már előre tudtam, de még így sem volt rossz.
Sajnos nem volt igazán időm rá, így az utolsók között írok róla és nem is igazán tudok olyat írni, ami még nem hangzott volna el.
Mindenképpen csak osztani tudom azok véleményét, aki szerint egy remek film, mert sztem is az, bár nagyon egyszerű, de komoly témákat érint és kellően drámai, ugye főleg a vége.
Egy problémám van vele, mégpedig, hogy itt a klubban nálam ez még mindig too mainstream. Igyekszem a filmet pontozni, de persze picit bennem van az is, hogy mint ajánlás milyen. Ezzel együtt is egy szép magas pontszámot fog kapni tőlem, mert szó se róla, nagyon jó film, de nemjó ajánlás (nálam).

8/10


gkovi, te is gyere a filmmel éjfélig!

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2013. június 2., vasárnap 11:19

Betépve- Realistahuni ajánlása

Hú érdekes film volt. Aludtam egyet rá, hogy tisztábban lássam a dolgokat. Igaz történet alapján készült ugyebár. És így most utána olvasva szépen megüti a drámaiság fokát. Főleg a legvége, na ott tényleg kijött. És az az arc a legvégén, plusz mellé a szöveg...

Tulajdonképpen a film egy része amolyan ördögi kör. Úgy kezdődik, ahogyan befejeződik. Ugyanis Jung próbálta elkerülni a pénztelenséget, nem akart olyan lenni, mint szülei. Szegények. Míg anyja egy igazi hisztis p :cens: csa, addig az apja egy rendes és családcentrikus emberként lett megjelenítve. És hát a vége is hasonlóképpen lett, pláne ez az ismerős szöveg: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!,,Ne a gyerek előtt".
Végén jön be a legnagyobb drámai rész: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!,,Lánya azóta sem látogatta meg"
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Elképesztő érzés volt belegondolni, beleélni magát az embernek, hogy igen ott a lánya csak szereti, megbocsátott neki és hopp egyszer csak szólt az őr, és szellemként tűnt el. Szívszorító azért, hogy igaz történet. A pénz, a pénztelenség, a pénz utáni vágy hova vezet... Semmi sem jött össze neki, megszegett egy ígéretet.

A színészek nagyszerűek voltak, főleg Johnny Depp. Nagyon jól játszotta a szerepét, de tulajdonképpen mindenki. Nagyon jól adták át a valóságot a filmbe, a filmet a valóságba. Végig figyelemmel kísértem, a vége volt egy picit elhúzott, de nagyon jó volt. Az elején amikor elkezdődött és jött a füvezések, azt hittem, hogy hasonló lesz a Biznisz című filmhez, azt hiszem még tavaly nyáron itt ajánlották... pontosabban a régi helyen. Az első letartóztatásánál a dagi haverja Tun kiszállt, neki is azt kellett volna.

Tegnap este egy olyan 6 pontot szerettem volna adni rá, de így átgondolva így hogy nyomot hagyott bennem és élményt többet adok. Mikor jött lefelé a film, egy rossz érzésem volt, hogy szar film lesz...

...de mégsem. Köszi az ajánlást!

Ja és még valami: RealRalú77 nagyon jól leírja a dolgokat. :agree:

7,5/10
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. június 2., vasárnap 1:24

Revolutionary Road

6.5|10

Érdekes, de nem a kedvenc Di Caprio alkotás. Kifejezetten feltűnő volt, hogy a filmben majdnem az összes női alak (legalábbis a 3 legjelentősebb szereplő) negatív volt, ebből Kate Winslet kicsit zavaró is, ezzel a frigid viselkedéssel, ami kicsit nehézzé tette a filmet már az elejétől... :)
Elmúltak az érzelmek, de senki nem változtatott. Mindez gyávaságból, és ez lett a végeredmény. Ha nem film lenne, akkor ezt pár perc alatt le lehetett volna rendezni, két (vagy legalább egy) bátrabb embernek, nyíltan. Ha úgy veszem, hogy a Titanic nagy szerelmétől, idáig jutottak, akkor érdekes körképet ad az egész. Gondolom nem véletlen a szereplőválasztás, ha ez volt a célja, akkor jól bemutatta, hogy mit tehetnek a szürke, és mindent felőrlő hétköznapok a nagy "életre" szóló szerelemmel. Megmutathatja ez a film az igazságot is a kapcsolatokról, de nem feltétlen végződik mindig ilyen drámaian, mint ahogy lefesti. Egyedül az őrültnek beállított John volt a legnagyobb pozitívum a filmben, kemény volt az biztos, viszont legalább őszinte, és nem szerepet játszott! (Bár így hülyén hangzik egy filmnél, de értitek a lényeget. )

A pontom inkább 6.8 körül lenne, de mivel kerekítünk öttizedre, ezért ennyi. Imdb-n 7, de ott meg egészre kell, és azért nem 6-os fim volt. :)

Az ajánlásomhoz meg annyit, hogy ennél volt "durvább" dolog is nagyjából húsz kilométerre tőlem délre (de tőletek se sokkal messzebb), egy Magyarországgal szomszédos országban. Nem tudom, hogy hányan emlékeztek egy olyanra, hogy délszláv (balkáni, szerb-horvát) "háború" (mészárlás). Ahol magyar ölt sokszor magyart parancsra, ha nem akkor meghalt, és a saját katonáikat is lelőtték a felek, ha kellett. Sok ismerősöm volt, odaát, és úgy tértek vissza, hogy máig nem tudták feldolgozni, és teljesen más emberek lettek, amikor a nagy százhúsz kiló feletti erős, mindig mosolygós emberek összegörnyedve jöttek az üres tekintetükkel az utcán, akkor elgondolkozhatott az ember, hogy mégis mit éltek át. Egy évvel később én is kimentem, és láttam a szétlőtt családi házakat, meg a lebombázott hidakat. Nem is értettem már akkor sem, hogy miért volt célpont egy egyszerű családi ház. Még egy hivatalos intézményt megértenék, mint stratégiai célpont egy háborúban, ahol vannak bizonyos szabályok, de ez nem háború volt. Az alaptörténet szinte ugyanaz, mint ennél a filmnél, csak modernebb kivitelben, és Európában. Na meg a nagy Ensz, Nato, akkori kormány, és társaik itt is megmutatták mit is érnek. Még a magyar, és más külföldi állampolgárokat se menekítették ki. Rengeteg menekült jött a határon, természetesen papír nélkül, volt, aki csecsemővel a kezében, és választás elé állított egy határőrt, akkor talán élet, és halál urát, ha nem engedi át, akkor a Murába ugrik a gyermekével együtt, mert az is jobb, mint, hogy visszatérjen, és ott alázzák, s halljon meg...

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. június 2., vasárnap 0:38

A kutyákat lelövik, ugye? (Shooting Dogs)
Hát ez durva. Igazság szerint nem tudom mit írjak róla, mert sokkoló, hogy ilyen dolgok megtörténtek/történnek miközben kulturált, civilizált társadalomnak vallja magát az emberiség. Tudom Afrikában, azért még sok helyen más a helyzet, illetve '94 is már lassan 2 évtizede volt, de hogy más ország nem lép közbe ilyen esetekben és végig nézik miközben lemészárolnak egy népcsoportot, azért ez több, mint visszataszító. Nagyon szeretném megköszönni az ajánlást Anyakanak, mert nagyon megérintett a film. Tetszik Joe és Marie kapcsolata és Cristopher filozófiája, akinek a személye a remény rabjaiba is tökéletesen beleillik... Nem szívesen osztályozom a filmet, mert a tartalma nagyon felkavaró a számomra és nem, mint filmként, hanem, mint történetként tudnám értékelni, ami 10/10, de ez nem a tetszik, hanem a nagyon durva és megbotránkoztató kategória.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. június 1., szombat 17:52

Betépve (Blow)
Jó kis film volt, kösz az ajánlást. Általában Johnny jó filmekben játszik (leszámítva azt a vámpíros ganét'). Itt is jó volt, és a film is lekötött, de a vége fele annyira már nem. A többi szereplő is szimpatikus volt, Cruz kisasszonyból csak 1 valami hiányzott, és az benne van a gatyámba :mrgreen: :mrgreen: Sorry, most nem írnék többet. Jó film volt, egy 7,5/10-et adok neki, majd lehet felviszem 8-ra.
Kép

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 1., szombat 13:10

Pingvin78 írta:Teljesen igazad van, végül is elkerülhetetlen emberi érzések, annyit tehetünk, hogy legalább bevalljuk magunknak, és próbáljuk eldolgozni, megbocsátani, amit kell..:) Ha hazudnánk magunknak, álszenteskednénk, csak rosszabb lenne... ugyanúgy dolgoznának, csak nem is tudnánk róla. Csak hát.. kényelmesebb, egyszerűbb lenne néha nehezen irányítható késztetések, gyarlóságok nélkül élni:), de hát ettől vagyunk emberek, azért a jó része miatt csak van értelme, hogy ösztöneink, érzéseink, indulataink is vannak:) majd ha már nagyfejű pici szürke humanoidok leszünk, majd hiányoznak:))
Elég jól összefoglaltad.
Sajnos, mi egyszerű kisemberek nem igazán tehetünk az ilyenek ellen, nem is a mi 'dolgunk' lenne.
Az utolsó mondatodban szereplő jövendölést meg szerencsére nem éljük meg. Nem is igazán akarom azt az állapotot elképzelni. Igaz a rossz dolgok is eltűnnének ilyen témában, de a jók is. És ugye tartja a mondást, valamit valamiért. Szeretni kell a pozitív érzéseket, gondolatokat, viszont el kell viselni a negatívakat is. És inkább ez utóbbi mint, hogy egyik se legyen.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Pingvin78
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 20:38

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Pingvin78 » 2013. június 1., szombat 12:55

Teljesen igazad van, végül is elkerülhetetlen emberi érzések, annyit tehetünk, hogy legalább bevalljuk magunknak, és próbáljuk eldolgozni, megbocsátani, amit kell..:) Ha hazudnánk magunknak, álszenteskednénk, csak rosszabb lenne... ugyanúgy dolgoznának, csak nem is tudnánk róla. Csak hát.. kényelmesebb, egyszerűbb lenne néha nehezen irányítható késztetések, gyarlóságok nélkül élni:), de hát ettől vagyunk emberek, azért a jó része miatt csak van értelme, hogy ösztöneink, érzéseink, indulataink is vannak:) majd ha már nagyfejű pici szürke humanoidok leszünk, majd hiányoznak:))

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 1., szombat 12:48

Pingvin78 írta:Az ilyen elvtelen gerinctelen gané karakterek néha engem is bosszantanak, hiába kéne ezt is bölcs elfogadással tudomásul venni, mint az élet velejáróját, azért sokszor mégis indulatot vált ki belőlem is a bűnöző/drogos téma:)))
Hát igazából attól, hogy bölcs elfogadással tudomásul veszed, még simán válthat ki ilyen mély, negatív érzelmeket a téma/a létezésük tény. Semmi probléma azzal, hogy valaki indulatot, gyűlöletet, mély megvetést vagy bármi hasonlót kezd érezni a témával találkozván (legyen az csak film, vagy könyv).
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 1., szombat 12:44

yvettebourne írta:Én akkor kezdtem el igazából sajnálni, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ott áll, muszáj pénzt szereznie, hogy a lányával lehessen, de szerencsétlen csak egy módot ismer a pénzcsinálásra, mivel egész életében nem csinált semmi mást, csak drogot csempészett... Ez valahol nagyon szomorú volt nekem.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Hát igazából egészen magának köszönhette, hogy nem ismert más módot pénzszerzésre elmehetett volna bankot rabolni is :lol: De amúgy igen, a lánya iránt érzett szeretetet nagyon meghatóan ábrázolták, és elég erősen is építkeztek erre. Én is akkor kezdtem igazán szimpatizálni vele, amikor látszódott az, hogy hogyan képes érezni, szeretni, küzdeni valakiért. (Meg mondjuk a menyasszonya halála is kellően szívszorító volt).
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Pingvin78
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 20:38

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Pingvin78 » 2013. június 1., szombat 12:41

Nálam van a baj, ha időnként időben fordított sorrendben jelennek meg a hozzászólások, és időnként visszaugrik az időben, és az utolsó néhány eltűnik, pedig az előbb már láttam őket?:)

Az ilyen elvtelen gerinctelen gané karakterek néha engem is bosszantanak, hiába kéne ezt is bölcs elfogadással tudomásul venni, mint az élet velejáróját, azért sokszor mégis indulatot vált ki belőlem is a bűnöző/drogos téma:)))

A Shooting dogs még mindig foglalkoztat. Elképesztő, mennyire felkavarja az extrém helyzet a helyes-helytelenről alkotott fogalmainkat... Beavatkozni, nem beavatkozni...a Black Hawk Down incidens utáni külpolitika, a kínos játék a szavakkal, hogy akkor ez most pontosan mi is, ami ott zajlik, hogy nehogy lépni kelljen az ügyben.. merthogy a beavatkozás maga is véres következményekkel jár, és kérdés, hogy jobb lesz-e bármi is utána, vagy ez az egész az emberiség történelmének kikerülhetetlen momentuma, az az önámítás, ha hős megmentő szerepben tetszelegnek a fejlettebb országok, és jól lelőnek/lebombáznak mindenkit, vagy az a nagyobb hazugság, ha azt mondjuk, hogy ez az ő ügyük, és nem csak hogy nem dolgunk, hanem nincs is jogunk beleszólni, mert a nemzeti parkban sem lehet megmenteni a thomson gazellát az oroszlántól... ilyen az élet, lásd Irak, Afganisztán... De ha már ott van az ember, ha már egyszer éppen ott van, milyen érzés lehet, hogy nem tudja az ember, mi helyes.. Szinte undort, dühöt érez az ember, hogy milyen primitív állatok ezek, de ugyanott élő, nekünk pontosan ugyanolyan emberek meg angyali bölcs szelíd elfogadással várják még a biztos halált is, egyáltalán nem állatiasak.. akkor most mi van... kötelessége-e az embernek embert ölni, ha mások már elkezdték..? Borzalmasan sarkos, extrém, szélsőséges szitu, ami annyira fekete-fehér, hogy pont ettől szűnik teljesen a hagyományos értékrend, a józan ész, hirtelen minden felborul, és és csak a vívódás, a halálfélelem és tehetetlenség marad... nem lehet jó embernek lenni, mert ahol mosolyogva kaszabolnak szét egy síró csecsemőt, ott az ismert világ minden szabálya szertefoszlott...
Ha az ember éppen nem találja helyét a világban, nem leli küldetését, elégedetlen, nem elég boldog, nem ad eleget az élet... akkor ez a sztori jól felpofozza, pofánbassza, hogy minden perc ajándék, és kötelességünk értéket, értelmet adni neki... hasznos történet, ezeket nem szabad elfeledni.

Avatar
yvettebourne
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:03
Kedvenc játékosaid: Guti
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: yvettebourne » 2013. június 1., szombat 12:33

Én akkor kezdtem el igazából sajnálni, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ott áll, muszáj pénzt szereznie, hogy a lányával lehessen, de szerencsétlen csak egy módot ismer a pénzcsinálásra, mivel egész életében nem csinált semmi mást, csak drogot csempészett... Ez valahol nagyon szomorú volt nekem.
"A person doesn't just wake up and stop loving somebody! Love is forever."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 1., szombat 12:16

yvettebourne írta:
RealRaúl77 írta:Blow-Betépve
Szerintem egy kicsit félre értetted, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az utolsó buliját pont, hogy nem a pénz, hanem a lánya miatt csinálja. Mivel a nő azt mondja neki, hogy ha tejel, akkor lehet csak a kislánnyal. Szóval a lánya miatt vállal be egy utolsó kört, és pont emiatt veszíti el végül, ez az egészben a legnagyobb tragédia. Szerintem.
Igaz-igaz. Attól függetlenül a pénz maradt a mozgatórugó, csak külső nyomásra.
Igen, azt hiszem ez így egy kicsit más színbe tereli a dolgokat.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
yvettebourne
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:03
Kedvenc játékosaid: Guti
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: yvettebourne » 2013. június 1., szombat 12:04

RealRaúl77 írta:Blow-Betépve
Szerintem egy kicsit félre értetted, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az utolsó buliját pont, hogy nem a pénz, hanem a lánya miatt csinálja. Mivel a nő azt mondja neki, hogy ha tejel, akkor lehet csak a kislánnyal. Szóval a lánya miatt vállal be egy utolsó kört, és pont emiatt veszíti el végül, ez az egészben a legnagyobb tragédia. Szerintem.
"A person doesn't just wake up and stop loving somebody! Love is forever."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. június 1., szombat 8:28

Blow-Betépve

Hát szóval... az angol címre való rákeresés nem biztos, hogy a kívánt eredményt hozta. :kivagyhe: :Đ Persze aztán meglett a magyar címmel.
Ha már a magyar címnél tartunk. Nem jó szájízzel ültem le nézni. Címből adódóan az az előérzetem támadt, hogy nem fog tetszeni. Nem szeretem az ilyen drogozós filmeket. Ez, amiről szólt, ez is csak néhány fokkal jobb, de egyértelműen jobb, de még mindig nem annyira kedvelem. A filmben meg pozitívan csalódtam. Talán azért mert igaz történet alapján készült. Ez nekem mindig sokat számít. Utána is olvastam rögtön a film végeztével.
Az eleje mondjuk tényleg nem túl fényesen indult, bár azért a Ponyvaregényből jól ismert dallamok az strandos jelenet környékén, igencsak bejöttek :mrgreen: némiképp kompenzált.. De... Egyszerűen nem bírom az ilyet. Úgy a való világban sem, nem bírnám leírni az érzést, amilyen szintű gyűlöletet, megvetést, utálatot érzek ez irányába. Legyen akár "csak egy film", ott is. Mert tudom, hogy ez a valóságban is megvan. Szóval lehet, hogy rosszul indított a film, de igazából máris jól, mert hihetetlen nagy intenzitású gyűlöletet, azaz érzelmet tudott kiváltani. Persze, ha semmi más pozitívum nem lenne, mint a gyűlölet, mint érzelem, akkor az sem lenne túl jó, mert akkor nyilván végig szarul lennék a film alatt, mert negatív dolgokat érzek, és ez nem túl előnyös.
De maradjunk csak a gyűlöletnél. Nálam a film ezzel operált leginkább egyébként. Olyan személyeket sorakoztatott fel a filmvásznon, akiket két kezemmel fojtanék meg, ha lenne rá lehetőségem. Egyszerűen undorító, agyonütni való emberek voltak, akiknek semmi pozitív tulajdonságuk. Azt hiszem persze részben direkt volt ez így eltúlozva, egyfajta görbe tükör a társadalomnak is szerepet játszott ebben.Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Kezdjünk mondjuk az anyával. Olyan szinten egy undorító ember volt végig. Az örökös rinyálás, miközben a kisujját sem mozdítaná. A "nyalja mindenki az én picsámat" életszemlélet, amennyiben nem így van, robban a bomba, ő a világ közepe, akinek mindig kénye kedvére kell tenni, és minden neki áll feljebb. Undorító. Aztán ott telt be a pohár, amikor ugye feladta saját fiát. Semmi emberi érzés, szeretet, család iránti elköteleződés nincs benne, egy üres, rothadt ember. Miközben férjétől a legnagyobb szeretetet, és törődést megkapja. Aki egyébként egy nagyon szimpatikus, és jó embernek volt ábrázolva, egyetlen hibával, hogy szarul választott feleséget.
Ott vannak az állítólagos barátok, akik szépen hátba támadták őt. Diego, meg a Derek. Egyértelműen az a pénzéhesség, hogy még a hozzánk közelálló barátokat is bármikor átbasszuk, csak hogy egy nullával több legyen. Gyakorlatilag a pénz elvakítja annyira, hogy normális emberi kapcsolatokra ne legyen képes.
Majd aztán ott a felesége. Aki, amíg van pénz, bájos, meg csodás, meg szerető feleség, meg mittudomén mi. Aztán hirtelen átváltozik az anyjává, és itt zárul is a kör, egy keretes szerkezettel. Amit igyekezett elkerülni az valósult meg. Becsődölt, elfogyott minden, és erre fel kell fognia, hogy az anyját vette el feleségül. Ugyanaz a reakció, ugyanaz a jelenet, ugyanaz az árulás. Hányingerkeltő az egész nő. Aztán a börtönben feltette a habot a tortára.
Persze George sem egy szent. Gyerekkorának megrázkódtatásaiból kiindulva jutott, ahova jutott, hajszolta a pénz elvakultan, és egy csodás lehetőség nyílt neki, és élt is vele. Innen pedig lavinaként ragadták magával a dolgok. Egyre jobban beleásta magát, meg persze a függőségbe is. Amíg jól megy a bolt persze semmi probléma. Kezdődtek a bajok, kezdődött a leépülés, ami persze már nem egy leányálom. De újra, meg újra visszatér, na csak egy utolsó dobás, mint a dohányos az ezredik utolsó szálával. Ez is lett a veszte. Bár a visszatérésre inkább a bankkal történt tragédia vezette rá, mondjuk azt nem teljesen értettem, hogy az mi volt. Ő is megromlott teljesen. Elveit, szeretteit (vagy hát inkább csak a lányát), új céljait (lánya születésével, amik keletkeztek benne) feladva a pénz, a pénz, a pénz és a pénz lett az úr, a hajtóerő, a mozgatórugó, amiért feláldozott mindent. Utólag persze bánva tetteit, de hát akkor már késő volt.

Ez a folyamatos tragédia is jót tett nagyon a filmnek. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Gyerekkori megrázkódtatások, menyasszonya elvesztése, barátai hátbatámadása, bankkal történt katasztrófa, lánya elvesztése. Azért ez így nem kevés, és nem is apróságok. Az úgy tönkre tud tenni egy embert. És hát alapvető empátiát vált így ki a nézőből. Kellett bele ez a szál, hogy ilyen erőteljes legyen. Kellett, mint falat kenyér a filmnek Johnny Depp játéka. Lenyűgöző volt, amit nyújtott. Szerencsére nem vált be azon félelmem sem, hogy egy sablon film lesz. Persze megvannak az erőteljes elemek, azért mégsem ebből állt ki az egész. Jó volt ez nagyon.

8.5/10

Ja igen, és a végére nagyon kellett az a mondat, hogySpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!"a lánya egyszer sem látogatta meg". Az a jelenet sor a végén, amikor beflesselte a csajt, és rájövünk, hogy az nem igaz volt, az nagyot dobott rajta, a drámaiságán, meg az egész filmen.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 31., péntek 23:28

Pingvin78 írta:Létezik az, hogy eltűnik egy hozzászólás??:)
erről istimester tudna neked regélni. :D
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Pingvin78
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 20:38

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Pingvin78 » 2013. május 31., péntek 22:20

Shooting dogs

Úúúúristen.... Ez iszonyatosan durva. Jó volt a film, de képtelenség különválasztani a filmet a témától. A téma extrém durva, ilyesminek nem kellene léteznie. A film ilyen szempontból könnyű helyzetben van, csak nem kell elrontani, amit a téma ad. És nem is teszi.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A megdöbbentő szelídség és elfogadás a biztos halál előtt... a felfoghatatlan, érthetetlen euforikus mészárlás.. talán ők is valami természetes tudatmódosító hatása alatt álltak... a katonák és fehérek hátralevő élete feltehetően olthatatlan bűntudatban telik, hogy nem tettek, nem tehettek semmit... a legalább áldozzanak a gyerekek, mielőtt MEGÖLIK őket... az überdurva és sokkolóan logikus kérés, hogy miért nem lehet agyonlőni őket, emberségesebb lenne... ha már a biztos halálnak teszik ki őket, és ezt el is fogadják, csak annyit kérnek, legalább legyen gyors haláluk...legalább a gyerekeknek!!! Elképzelhetelen az egész...

Jól, kellő tisztelettel, tapintattal nyúltak a témához. tényleg nem tudom különválasztani a filmet a tartalomtól, és nem is akarom, nem láttam még, és köszönöm, hogy láthattam.
10/10 pont.

Pingvin78
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 20:38

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Pingvin78 » 2013. május 31., péntek 12:57

Létezik az, hogy eltűnik egy hozzászólás??:)

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. május 31., péntek 1:17

lordgabi írta:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nem emlékszem pontosan, de mintha a népirtásról szólt volna, hogy nem ismerték el annak ezt az egészet.Bár, aki most nézi, és ért angolul, majd lefordítja talán, mert nekem már nincs meg a film.

Ez a Di Caprio-s ajánlás érdekesen jött ki. Épp most néztem meg a Gatsby-t. Legalább lesz jó összehasonlítási alapom. :) Bár láttam, de akkor, amikor megjelent, így nem tudnék róla érdemben beszélni.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. május 31., péntek 1:03

Ebben a turnusban csoda, de ezt már láttam korábban: IMDb-n 6 pontot adtam rá valamikor, de újranézem majd. :-)

A kutyákat lelövik, ugye? (Shooting Dogs, 2005)

Nem hallottam korábban a filmről, és ezekről a harcokról sem, köszi az ajánlást Anyaka!
A film két főszereplőjét ismertem, Hugh Dancy a Hannibál c. sorozatból lett általam ismert, azóta kicsit megférfiasodott, de egyből felismertem volna, ha nem nézem meg a stáblistát előtte.
Szörnyű időket mutatott be a film, valahogy most lassan telt el a játékidő, mint más, hasonló kategóriába tartozó filmeknél, de ezt nem veszem negatívumnak, be kellett mutatni mindent... Vademberek...
Sok dolog eszembe jutott közben, hogy miféle emberek vannak, országok, nem érdekes részletezni. :ike:
A végén jó volt hallani az aktívan tevékenykedő, felkért túlélőkről, sajna nem értettem az egyik (valódi?) tájékoztató beszédet (1 óra 38 perc körül), mert nem volt közben felirat, sem magyar narráció, de sebaj, IMDb-n hetes, itt:

7,5/10.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Pingvin78
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 20:38

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Pingvin78 » 2013. május 30., csütörtök 21:27

Elvesztettem a fonalat, lehet, hogy én jövök az ajánlással?:)

Ha igen, és nem volt még, akkor ez lenne az, így hirtelen:

http://www.imdb.com/title/tt0959337/

Régebben láttam, és szerettem, bár közismert tehetségek játszanak benne (szóval a sztárokat szerepeltető film itt hátrány talan, gondolom:), de én sajna nem is nagyon ismerek ismeretlen filmeket, nem vagyok annyira gyakorló ínyenc, amik nem közismertek.. azokról én is lemaradtam.

Jól hozott, intenzív karakterek, igényes az egész, és főleg tökéletlen emberek árnyalt személyiségéről szól az egész. Normál, hétköznapi emberi dolgok, kissé filmes teátralitással, de összességében hiteles, koherens, egyben lévő az egész. Nem nagyon szórakoztató, nem annyira könnyed, de szerintem velős, valamiféle boldogságkeresgélés a téma, a realitások és a tökéletlen világ tükrében:)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 86 regisztrált és 0 vendég