Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. szeptember 9., kedd 16:35

:mrgreen: szereti az ilyenjellegű filmeket, nem lesz gond. remélem :mrgreen:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. szeptember 9., kedd 16:34

Annak a végén biztos nem lesz hepifinis, maximum depihiszti. Nézd inkább egyedül. :lol:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. szeptember 9., kedd 15:40

En is asszonnyal neztem :mrgreen:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2014. szeptember 9., kedd 15:11

Victor írta:Ma-holnap megnézem az utolsó elmaradt filmem, a Dr. Halált, eddig vártam az asszonyra, igazából vele akartuk megnézni, de sosincs rá ideje :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:

tipikus romantikus összebújós darab :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. szeptember 9., kedd 15:01

A vér kötelez
Nekem a majd három óra hosszú filmek túl hosszúak, akármennyire is lefoglaljon. Ez már nálam egy kis negatívum volt, de ami jó az egészben, hogy szinte az egyetlen. Megint abban a sz.r helyzetben vagyok, hogy nem tudok mit írni, mert előttem francois mindent elmondott gyakorlatilag. Tőlem is jár a pacsi, de amiatt, mert ilyen filmre (már csak a hossza miatt sem) az életben nem kerestem/találtam volna rá, pedig nem rossz film ez, sőt! A címe találó, a színészek (a főszereplőn kívül) jól teszik a dolgukat, az alap koncepció jó, a kibontakozás is kellemes. Összességében nálam ez egy erős átlag, és elmondhatom, hogy tetszett.
7/10

Ma-holnap megnézem az utolsó elmaradt filmem, a Dr. Halált, eddig vártam az asszonyra, igazából vele akartuk megnézni, de sosincs rá ideje :mrgreen:

Az ajánlásomért bocsi, ha sokan látták és filmklubba annyira nem illőnek gondoltátok, de azért páran mégis megköszönték és tetszett nekik, ennek örülök. :)

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2014. szeptember 9., kedd 13:41

ja én elfelejtettem, hogy nem módosítok, most aránylag jol belőttem a pontokat.

rolikám, a master pedig ugy latom h nem csak nekem nem tetszett :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. szeptember 9., kedd 12:43

Éretlenek (Les sous-doués) - 1980

Aranyos kis egyszernézős, de van itt nekünk ugyanabból a korból egy másik francia vígjáték ebben a körben, ami bár nem tökéletes viszonyítási alap, de sztem ahhoz képest ez már jóval jobb volt. Nem is annyira a poénok miatt, mert abból azért jópár mellément nálam, hanem inkább az ötletesség, szellemesség miatt díjazom igazán ezt a filmet. Ajánlásnak sajnos már nem annyira jó, ez itthon eléggé ismert sztem, de Victor többi lehetősége sem volt ilyen téren különb, úgyhogy végülis mind1.

6,5/10


Akinek már megvan minden film az nmate kollégánál módosíthat, maximum 2 filmet, ahogy szoktuk. Én nem változtatok, max a sajátomat lehetne, de azt direkt fölé lőttem fél ponttal, úgyhogy marad. :mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. szeptember 9., kedd 12:28

francois írta: legrosszabb film: the master
amatőr :mrgreen:
Kép

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2014. szeptember 9., kedd 12:09

dr halál

hú, nagyon kemény film volt igy másodjára is. al pacino és mellékszereplők is fantasztikusak, nagyon egyben van az egész. nagyon durva témát boncolgat, az abortusz mellett a másik olyan téma, amin órákig lehetne elmélkedni. sztem az egésznek a kulcsa a filmben is sokszor hangoztatott önrendelkezési jog. én mivel nem vagyok hívő, így nem is vagyok az eutanázia ellen. egy normális, többlépcsős, sok szakvéleményes szűrés után kontrollált körülmények között bőven lehetne alkalmazni. kevorkian elég megosztó személy lehetett a valós életben is, én már csak azért is tisztelem, mert volt akaratereje végigvinni az egészet. a történet végére lehet kicsit átesett a ló túloldalára a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!gyilkossággal, de sztem ő is tudta, hogy az egész Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!egy okafogyott szélmalomharc és sitt lesz a vége

ha nem én ajánlom 10-es lenne, de igy legyen csak 9/10



éretlenek

sok emberrel ellentétben én még nem láttam, nem véletlen, hisz sosem nézek ilyen filmet, szoval ilyen szempontból jó ajanlás volt. olyanbol viszont rossz, h már volt egy ilyen film ebben a körben. sok mindent nem tudok róla írni, szobabiciklizés közben elment, néhányszor felnevettem rajta Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!pl mikor a gép csapkodta őket, de semmi különös. leginkább azon röhögtem, hogy ilyen 30 éves emberekkel játszatták a 18 (aki sokszor bukott, 20-22) éves gyerekeket. akárcsak a jupiter, ez is tucatfilm, de egy fél ponttal talán jobb volt.

6/10



kis pedánsként végeztem is :lilasalas:

legrosszabb ajánlás: a mi házunk
legrosszabb film: the master
legjobb ajánlás: apám sufnija
legjobb film: vér kötelez

köszi mindenkinek mindent, kicsit sajnálom, h ez ilyen lelketlen kör volt, de a legközelebbi jobb lesz, főleg ha a régi tagok is visszaszállingóznak!
Kép
Kép
Kép

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. szeptember 6., szombat 22:02

A mi házunk (A Home of Our Own) - 1993

Szépen csordogált a film, egészen rendben is volt, mint egy egyszerű családi film egy szegény sorsú amerikai családról.
Nem volt nagyon jó, de nem is akart sokat és olyan jó 6 pontra elég lett volna nálam egészen addig, ameddig el nem jött az utolsó negyed óra...

De ott viszont... kiakadtam. Komolyan meg kellett állítanom a filmet 10 perccel a vége előtt és tartani egy kis lélegzetvételnyi cigiszünetet, mert már nem bírtam, hogy ezt a szart próbálják meg letolni a torkomon megint. Nem ez a valóság, és undorító dolognak tartom, hogy megpróbálják megetetni velünk ezt a maszlagot. Nemtudom hanyadszor játszák már el ezt. Nem is pazarlok rá több szót... Vártam egy órát az értékeléssel míg picit csillapodok, így aztán jóindulatom jeléül:

3/10

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. szeptember 5., péntek 22:20

A vér kötelez (Blood In, Blood Out) - 1993

Tipikusan az a film, amit valójában csak egy szűkebb tábor érezhet igazán magáénak, na de ők viszont maximálisan.
Akit egyáltalán nem kap el ez az életérzés, az viszont bele fog majd kötni ebbe, bele fog majd kötni abba, mert van mibe. A legnagyobb probléma talán a Miklót alakító színész volt, akit én személy szerint nem bírtam már az elejétől fogva és sajnos ez picit rá is nyomta a bélyegét a film egészére. A börtönben vele történteket sem tartottam igazából élethűnek. Egy ilyen puha kiskölyköt egy ilyen börtönben már az első nap felfalnak és kicsinálnak és csicska lesz vagy kurva, esetleg hulla (mekkora rím :mrgreen: ), nem az, hogy később még ő válik kiskirállyá. Persze ez meg most úgy hangzott, mintha én annyira tudnám, mert a fél életemet ilyen börtönökben éltem volna le, de sztem ezt nem nehéz kitalálni mi a sorsa ott egy ilyennek.

Eslőre megijedtem a közel három órás hossztól, de végül a játékidővel nem volt problémám, egy ilyen filmnél az csak úgy repül (lásd: Scarface, ott se panaszkodnak a 3 óra miatt) ellentétben egy lassú, vontatott lélektani drámával, ahol minden percet dupla vagy tripla annyinak érzel. Ott szokott inkább gond lenni ezzel, itt most nem volt óranézegetés. Egy szünetet tartottam, azt is csak kényszerből.

Amit még kicsit bánok az a minőség. Igazán kár érte, hogy a legjobb minőség, ami elérhető belőle az egy átlagostól is gyengébb DVDRip. :-(
A zárójelenetet, egyébként majdhogynem megkönnyeztem és irigykedve néztem, majd belegondoltam, hogy mennyire sajnálatos, hogy nálunk ezren 1001 felé húznak. Az ivászatot leszámítva egy évben ha összetudunk hozni 3 vagy 4 közös programot már sokat mondtam. Közel nincs ekkora összetartás és testvériesség a barátok között, mint Cruz és Paco között. Jó ajánlás, thx Máté!

7,5/10

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. szeptember 5., péntek 12:16

Ellopták Jupiter fenekét (On a volé la cuisse de Jupiter) - 1980

Először megnéztem az előzményfilmet és utána néztem ezt. Az inkább krimisebb, ez pedig inkább vígjátékosabb, csak az a baj, hogy egyik sem jó egyik műfajban sem.
Ha valakit érdekel, akkor ez az előzménye: A szoknyás zsaru. Ebben jön össze lömerszié a zsarucsajjal.

Ami azt illeti a többiekkel értek egyet. tizenkettő egy tucat, a kor átlagos bárgyú, de aranyos humorú vígjátékai közé sorolható, onnan nem emelkedik ki semmilyen formában, igaz nem is süllyed el köztük.

5/10

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. szeptember 4., csütörtök 23:08

Anyaka írta:Les sous-doués

7|10

Valóban nem a legjobb az ajánlás, a többi is elég ismert lett volna, de ez nem baj, ezen a téren lehet fejlődni.
A film egy nagyon jó vígjáték, könnyed humorral, és végig leköti az embert, szinte nincs üresjárat, mint a Louis de Funès filmeknél. Az összes karakter megkedvelhető, még a gép is. A trükkök egész jók a végén, párat nálunk is hasznosítottak, főleg a cipőtalp, meg a mikrofon volt a menő. Röviden ennyi most. :salute:

A filmnek van másik része is, akit érdekel.
Minden szavát adom, volt, hogy hangosan röhögtem közben (nem sok vígjátéknál fordul elő), a kedvenc karakterem a szemüveges arc volt, az egyik általános suliban egy kiköpött, ugyanilyen gyerek volt az osztálytársam, szemüveg nélkül, csak sokkal bambább kiadásban. :Đ A második részének a címe: Éretlenek a tengerparton (1982), eléggé elmarad az elsőtől, minden tekintetben - ezt olvastam róla, ha nagyon nem lesz mit nézni, talán előkapom majd ezt is.
Kellemes meglepetésként ért ez a film, féltem tőle Miki darabja után, megmondom őszintén, de pozitívan csalódtam, pacsi az ajánlásért, egy erős: 7,5/10.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2014. szeptember 4., csütörtök 15:03

nem, persze, csak még1x megakarom majd nézni, hogy friss legyek :)
Kép
Kép
Kép

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. szeptember 4., csütörtök 13:59

Végre kész a laptop, ma estétől belevetem magamat, és végre befejezem a turnust időben. B-)

Beírtam a kimaradt pontokat, Francois, ne feledkezz meg a saját ajánlásodról sem, még nem pontoztad/értékelted. :shifty:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. szeptember 4., csütörtök 13:19

A mi házunk
Hát, ahogy láttam, eléggé megoszlanak a filmről a vélemények. Van, akinek nagyon bejött, és van, aki szerint elég gyenge. Hogy őszinte legyek, én valahol a kettő közt vagyok. Ha úgy nézem, nem nagy durranás a film, viszont nem tették olyan magasra a lécet, hogy ne tudják megugorni, ami megsüvegelendő szerintem. Egy egyszerű film, egyszerű történettel. Kathy Bates valóban nagyot játszott, őt én is kiemelném. Igazából nem tudok sok mindent elmondani róla, egyszernézős volt ez is, egy nagy átlagos:
6/10

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. szeptember 3., szerda 22:32

Elvileg bennevan a filmben, úgyhogy lényeges. Ha nem lenne lényeges, akkor a kivágták volna. Ha mondjuk csak annyi lenne az egész, hogy 1 másodpercnyi képkockán nyitott szájjal bámul a semmibe valaki és erről maradtam le, akkoris érdekelne, mert azt is a film részének szánták, különben mint írtam kivágták volna.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2014. szeptember 3., szerda 21:44

Santi írta:De azért legközelebb egészen beszerezhető filmet ajánljunk már.
Nem szeretem a szőrszálhasogatókat... :roll: :mrgreen: Semmi lényegesről nem maradsz le, fent van a youtubon, online- filmeken azon a bizonyos legnagyobb torrent oldalon is. :)
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. szeptember 3., szerda 19:03

szerk.: semmi, hülye vagyok :lol:

De azért legközelebb egészen beszerezhető filmet ajánljunk már. :smile:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. szeptember 3., szerda 18:24

15-25 másodperc, semmi érdemleges.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Megérkezik az osztag a csehóba, és ennyi... Spoilerbe ti is ezt írtátok korábban + eredeti nyelven, online is megnézhető ugyanez, ha kételkedsz! :D
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 82 regisztrált és 0 vendég