Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2014. október 13., hétfő 22:08

Hátsó ablak

Amennyire emlékszem, mert nem ragadt meg túlzottan a dolog:

Elég nagy elvárásokkal ültem le a film elé, mivel Hitchcock egyik, ha nem a legjobb filmjének tartják, és több helyen olvastam, hogy milyen izgalmas, fordulatos, stb. Nem láttam eddig túl sok Hitch filmet, de sztoriban, fordulatokban eddig mindegyik felülmúlta a Hátsó ablakot. A szituáció valóban izgalmas, és megvan az egésznek az a nagyon bájos stúdiófeelingje, amit én szeretek a régi filmekben, de úgy a közepétől fogva már nagyon nem tudott lekötni a dolog. James Stewartot bírom, de itt nem erőltette meg magát túlságosan - a dialógok úgy en bloc idegesítettek végig, szóval nagyon nem talált meg a film. Tetejébe még hosszú is, ráadásul

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a vége szerintem rohadtul felháborító és béna, nehezen nyomták le a torkomon, hogy erre vártam két órát.

Mint ajánlás pöpec, bár talán jobban megérte volna valami kevésbé ismert Hitch filmet bedobni. Amit francois mondott, van benne ráció: ajánlásokkal kapcsolatban nyugodtan kérdezzetek nálam, vagy más klubtagban, akinek bíztok az ítélőképességében.

Azért köszi. :)

6/10

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. október 13., hétfő 22:05

lordgabi írta:
francois írta:javasolnám h az új ajánlók először mindig konzultáljanak valamelyik régi motorossal, mert annak semmi értelme h vki hoz egy olyan filmet amit már mindenki látott.
Nem első eset, korábban az elején Remy is a Száll a kakukk fészkére c. alapművet ajánlotta, és talán volt még hasonló...ám ami jó, az jó!
Nem mintha te kerülnéd a mainstream vonalat... :coffee:
"And my heart will leave you never."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2014. október 13., hétfő 21:59

Véreskezű leszek ebben a körben (akkor is, ha magamról lesz szó :mrgreen: ), csütörtök éjfélkor repül mindenki, aki még nem értékelte a Rovert.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. október 12., vasárnap 18:11

The Rover
Már megnéztem egy pár napja, abban a tudatban voltam, hogy értékeltem, aztán még jó, hogy ránéztem, mert nem :lol: már mindent elmondtak előttem, így érdemben semmit nem tudok hozzátenni, blődségeket pedig nem akarok körmölni. Remyvel-francois-val értek egyet. Pattison amúgy engem is meglepett, én hálaég a vámpíros hülyeségben nem láttam, de a Harry Potterben igen, utóbbi alapján annyira nem tudtam hova tenni, itt viszont nem játszott rosszul egyáltalán szerintem. Egyszernézősnek tökéletes volt, de valahogy hiába vagyok oda az "ilyesféle" filmekért, valahogy most engem sem ragadott magával a gépszíj, nem varázsolt el, annyira nem kapott el a hangulata a dolognak. A közepe kifejezetten langyos volt szerintem, az utolsó kb. negyedóra azért mentett rajta.

6/10

Avatar
mathers
Hozzászólások: 1028
Csatlakozott: 2014. július 10., csütörtök 2:25
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Modric, Iniesta, Ronaldinho, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: mathers » 2014. október 12., vasárnap 15:10

Hátsó ablak

Meglepően jó és szórakoztató ahhoz képest, hogy nem mai darab. Egy helyszínen játszódik, de tökéletesen mutatja azt be. Ahogy néztem a képsorokat olyan érzésem volt, hogy bárcsak ott lehetnék abban a korban. Sajnos a film túl hosszú így az vannak benne üres járatok főleg az elején. Várni kell még beindul a film. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Épp ezért én az első 30 percet meg is vagdostam volna még. Kevesebb játék idővel sokkal profibb lett volna a film, de így sincs oka szégyenkeznie, mert bőven megállja a helyét még ma is és a feszültséget mindig a megfelelő mennyiségben adagolja. Röviden ennyi lenne. Ami nagyon nem tetszett, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!nem derült ki mit is ásott el a virágok alá az ürge? De lehet kiderült csak már régen láttam és nem emlékszek rá. 8/10

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2014. október 10., péntek 17:40

rover

remy nagyjából leírta amit én is gondolok. egyedi hangulatú film, egyedi képvilággal, meg "zenével", nekem általában bejönnek ezek a vontatott, monoton filmek (mármint a modernebbek, nem a régiek) és a road moviekat is csípem, de itt valahogy nem volt összhang. sajnos a posztapokalipszis dolog sem érződött annyira, pedig próbálták jól megcsinálni ezzel a okádék moslék kosz mindehol feelinggel. gájpírsz vhogy végig idegesített, mintha túljátszotta volna ezt az egész "ájdontker" karaktert. csillámboy viszont meglepően jó volt, lehet hogy meredek, de nálam nagyjából ő vitte a filmet a hátán.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az viszont sejtehető volt h meghal, nem lehetett kihagyni

igazából onnan tudom h nem jöttem be ez az egész, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!rohadtul nem érdekelt mi van a kocsiban... amugy meg hülyeség volt az egész, mikor elvitték a kocsiját és utánuk ment, csak annyit kellett volna mondani, hogy bazz, vigyétek a kocsit, csak a csomagtartóból had vegyem el ami kell oszt' cső...

ajánlásnak annak ellenére jó volt, hogy idei film, sztem olyan igazi faustos cucc, de még 1x megnézni nem fogom.

6/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. október 10., péntek 16:45

Remy írta: És még Főnix sincs :mrgreen:
Hát igen, az meg a másik :mrgreen: De még lehet ebben a turnusban :shifty:
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. október 10., péntek 16:37

soadroli írta:Fú én ezzel nagyon meg fogok szenvedni, nem szeretem az ennyire régi cuccokat :D
És még Főnix sincs :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. október 10., péntek 16:27

Fú én ezzel nagyon meg fogok szenvedni, nem szeretem az ennyire régi cuccokat :D
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. október 10., péntek 13:06

lordgabi írta:
francois írta:javasolnám h az új ajánlók először mindig konzultáljanak valamelyik régi motorossal, mert annak semmi értelme h vki hoz egy olyan filmet amit már mindenki látott.
Nem első eset, korábban az elején Remy is a Száll a kakukk fészkére c. alapművet ajánlotta, és talán volt még hasonló...ám ami jó, az jó!
Mentségemre legyen szólva, akkor még nagyon az elején voltam a "filmes életemnek" :mrgreen: így pont előtte láttam pár héttel, és úgy gondoltam jó lesz. De végül azért voltak néhányan, akik nem látták.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2014. október 10., péntek 12:58

lordgabi írta:ám ami jó, az jó!
értem, csak egy így akkor sem jó.
Kép
Kép
Kép

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. október 10., péntek 12:46

francois írta:javasolnám h az új ajánlók először mindig konzultáljanak valamelyik régi motorossal, mert annak semmi értelme h vki hoz egy olyan filmet amit már mindenki látott.
Nem első eset, korábban az elején Remy is a Száll a kakukk fészkére c. alapművet ajánlotta, és talán volt még hasonló...ám ami jó, az jó!
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. október 10., péntek 12:04

Nekem ez kilencesmajdnemtíz :D De majd bővebben később.
"And my heart will leave you never."

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2014. október 10., péntek 11:29

javasolnám h az új ajánlók először mindig konzultáljanak valamelyik régi motorossal, mert annak semmi értelme h vki hoz egy olyan filmet amit már mindenki látott.

azt hiszem anno azt beszéltük, hogy jó támpont lehet, hogy az imdb-n max 100.000 szavazó legyen a filmnél, és ha lehet ne legyen benne a top 100-ban. nos ez itt nem igazán sikerült a tekintve a majd 250.000-es szavazó bázist :lol:

annyira nem fogott meg, kb fél éve láttam, alszok rá még1et, hogy megnézzem e még1x...
Kép
Kép
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2014. október 10., péntek 11:23

Nálam a háccsóablak kissé csalódás volt, majd írok róla. :)

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. október 10., péntek 9:32

Nyugi, jövő héten én jövök md. :mrgreen:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. október 10., péntek 6:18

Majd szóljatok, ha olyan film érkezik amit még nem láttam :mrgreen: :coffee:
"And my heart will leave you never."

Avatar
mathers
Hozzászólások: 1028
Csatlakozott: 2014. július 10., csütörtök 2:25
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Modric, Iniesta, Ronaldinho, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: mathers » 2014. október 9., csütörtök 23:09

Igen. IMDB link is lemaradt. Látszik, hogy életem első film klubja. :/ Holnap, ha felkeltem megírom róla én is a véleményem csak most meló van és nem tudok itt lenni sokat se fejben se fizikálisan. :)

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. október 9., csütörtök 22:53

mathers írta:Szóval én a Hátsó ablak című filmet hoztam. Ez egy elég régi film, amit mostanra már többször is feldolgoztak.
Hátsó ablak (Rear Window, 1954)
Erre gondolsz ezek szerint. :)
Én írtam pár éve írta:Alfred Hitchcock filmje, egyetlen szobában zajlik le végig (12 dühös ember pl., nemrég néztem meg), amely már önmagában kialakít egyfajta hangulatot, amely végig elkísér a film során. James Stewart és Grace Kelly alakítását kell igazából kiemelni, de az ápolónő karaktere is tetszett, + a szomszéd lakásban a kiscsaj. Szóval egy eléggé feszült film, de sajnos volt, hogy unatkoztam a film közben, nagyon jól bemutatja az akkori kor polgárainak az életét, egy hátsó ablakból nézve, az utcák nyüzsgését, az emberek mindennapjait, az estei programjukat, egy komoly film, de több pontot nem tudok adni rá: 7/10.
Visszakerestem direkt, akkor nyolcas volt (a másik oldalon), de néhány nappal utána már hetesre értékeltem az IMDb-n, tuti, mert visszanéztem, hogy mikor adtam rá a pontot, szóval jelenleg ennyi, nem hiszem, hogy újranézem.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. október 9., csütörtök 22:44

Na, király. Már úgyis terveztem ezt a filmet egy ideje...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 136 regisztrált és 0 vendég