Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
mathers
Hozzászólások: 1028
Csatlakozott: 2014. július 10., csütörtök 2:25
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Modric, Iniesta, Ronaldinho, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: mathers » 2014. október 23., csütörtök 19:22

Ha képbe vagyok akkor jövő hét csütörtökig kell megírni a kritikákat, ugye? Sorry ha rosszul tudom elvagyok havazva mostanában.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. október 23., csütörtök 18:06

Most akkor ez az, amiből rendezőit kellene nézni?

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2014. október 23., csütörtök 13:51

isti vagy lordgabi! nem akar valamelyikőtök cserélni velem?

így nem leszek jó anyaka után.
Kép
Kép
Kép

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. október 23., csütörtök 13:31

Lehallgatnak a zidegenek, belelátnak a fejedbe. :D

Az első fél óra valóban vízválasztó, de csak, azért, mert az egy hosszú bevezetés gyakorlatilag.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2014. október 23., csütörtök 13:06

ilyen a világon nincs ba*meg. egy az egyben ugyanezt a filmet akartam ajánlani. egy eldugott fos és vki betolja előttem. és ez másodjára játszódik itt le. le*zopom magam

annyit előljáróban megjegyzek, hogy én óriási buktát várok itt ezzel a filmmel kapcsolatban. Ismerve a közönséget 1, max 2 ember fog rá jobb pontokat adni.

az értékelésem már kész volt mikor eldöntöttem, h ezt ajánlom, de egy kicsit át kellett írnom.

Kokuhaku

Ajjaj kérem szépen, ez már erősen hajaz egy dokumentarista stílusban megcsinált művészfilmre (nem is véletlenül lett volna nálam ez ilyen bekategorizálhatatlan műfaj).
A téma, mint olyan sok ázsiai filmben természetesen itt is a bosszú :D Úgy látszik az ázsiai nép már csak ilyen haragtartó :D A sztoriról ahogy anyaka is említette nem igazán lehet írni spoiler nélkül. Ami nagyon tetszett, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!királyul volt megcsinálva, hogy az egyik gyerek teljesen megzakkan, a másik viszont próbálja élni "normális" életét, nagyon jól működött az egész ilyen sztereó kontrasztban. A vége is elég jóra sikeredett Viszont ami nálam a film igazi sava borsát adja, az nem a történet hanem az egész előadás módja. Bevallom őszintén nem két filmet láttam eddig életem során, de ez valami rettentő furcsa volt. Töménytelen vágás, ugrálás, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a szereplők külön-külön fejezetben mesélik el történeteiket, hogyan élik meg az egészet.

Ha a első fél óra után nem adja fel az ember, akkor már nyert ügye van a filmnek, nem is fog elengedni.


8/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. október 23., csütörtök 1:56

Az ajánlásom:

Confessions

Leírást ne nagyon nézzetek, mert spoileres az összes, amit olvastam. Trailer mehet.
Ennyi elég a történetéről előljáróban:

Yoko Moriguchi egy középiskolás tanárnő. Négy éves kislányát holtan találják az iskola medencéjénél - élete romokban, a rendőrség véletlen balesetnek könyveli el a halálesetet, azonban Yoko tudja, hogy valaki szándékosan tette.

A filmről röviden annyit, hogy elég sötét. Főirányvonala egyfajta pszichodráma.

Saját véleményem szerint élmény nézni, hogy egy pillanatra sem gabalyodik saját magába ez az eszelős pontossággal felépített sztori, és ahogy lemegy az első "vallomás", jön a következő kiegészítve, vagy más megvilágításba helyezve az egészet. Végig olyan feszültséget tart fent, hogy legszívesebben kinyomnád, mert a levegőt se úgy veszed már, ahogy kellene, de nem tudod, mert visz magával az egész. Olyan kérdéseket feszeget, mint a gyermekek kegyetlensége, a bosszú, vagy ki lehet élet, és halál bírája, kit véd a törvény.
A képi világa rideg, az operatőri munka ezt tovább fokozza. Néhol kikapcsol ez a feszes ábrázolás, és szinte átcsap (ázsiai filmekre jellemző) vidám jelenetekbe, de ez is kellett bele valamilyen szinten, hogy ne őrüljön bele az ember, bár tény, hogy europid embereknek ez a legfurcsább, de ez szükséges, mert ezzel még jobban nyomatékosítja a sötétebb részeket. Legalább a számunkra ritkán előforduló, néha gyerekes, furcsa jeleneteket, ellensúlyozzák kellemes, viszonylag mára ismert zenei aláfestéssel, vagy egy-két Silent Hill-ből ismert hangeffekttel. Ezt a részét lehetne részletezni, de majd Faust kielemzi, egy kettes értékelés mellett, :mrgreen: mert olyan apróságokat is ki lehet emelni, mint a torz, és domború tükrök, amik jelzik, hogy a felszínen nem minden az, aminek látszik.
A színészek közül nem érdemes kiemelni senkit a tanárnőn kívül, ő elég jó, és ismert színésznőnek számított Ázsiában a film előtt is, most sem alakított rosszul. Végig tökéletes hidegvérrel alkalmazza a terrort, hogy elérje a célját.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ők megölték a lányát, mivel értelemszerűen nekik nincs gyerekük, cserébe ő eléri, hogy megöljék a saját anyjukat.
Tovább nem is írok semmit, mert hátha spoilerezek, majd menet közben a többit.
Végig szürreálisnak érzi az ember a film történéseit, pedig korántsem az, bármikor történhet hasonló a valóságban is, sőt történt is már nem egyszer.
Értékelni ne egyből a megnézés után tegyétek. Érdemes rá aludni egyet, mert, ahogy jár rajta az agyad, úgy értékelődik ki igazán.
A film végén pedig ajánlott meghallgatni újra a Radiohead - Last Flowers számát, hogy lenyugtassa az agyat. :lol:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. október 22., szerda 22:24

Nem a pontszám miatt aggódom. De a klubbot nem akarom megölni a negyedik körben. Na meg kőkeményen rombolja az ártatlan lelki világokat. :lol:
Maga a film nagyon jó, de nehéz is, a felépítése miatt is, meg a története miatt is. Illetve lassúnak érződik, közben meg gyors, és a japán beszéd is elég gyors. Bevallom még nekem is baromi nehezen indult be az elején, de aztán beszippantott.
Mindegy éjfélig még nézegetem őket, aztán lesz, ami lesz.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. október 22., szerda 21:46

Azt hozd, amit igazán szeretnél. Lehet 4,8-on fog zárni, mert nem bírjuk majd megemészteni, de az most mellékes, nem szabad, hogy az lebegjen a szemed előtt. És speciel örülnék valami szokatlannak, aztán majd lehet egy kettessel díjazom majd. :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2014. október 22., szerda 20:10

Csapjad. :mrgreen:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. október 22., szerda 19:26

Holnap én jövök igaz?
Bár még nem sikerült választani az ázsiai misztikus pszicho thriller dráma (még kimondani is rossz :lol: ), és az európai misztikus krimi film között. Előbbinél tartok, hogy kicsit erős lenne ide, bár Faustnak biztos tetszene. :mrgreen: De ahhoz a hangulathoz a többieknek át kell szellemülni egy nagyon beteg világba. Persze, ha bátorítást kapok rá, én bevállalom. :roll:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27354
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. október 22., szerda 10:47

Hátsó ablak

Húha, nehéz helyzetben vagyok. Remek történet, de unalmas kivitelezés, legalábbis, ha mai szemmel nézem az alkotást. Alapból odavagyok az egy helyszínes filmekért, így hamar kíváncsivá tett a film, de ahogy teltek a percek, úgy döbbentem rá arra, hogy miért is nem működik tökéletesen az egész. Egy teljesen felesleges felvezetéssel indul a film, majd rengeteg üresjárat juttatta el a történetet ahhoz az utolsó néhány perchez, ami még mai is megállná a helyét.

Mindezek ellenére látszik, hogy Hitchcock mennyire gondosan készítette el ezt a filmet. Akkoriban biztos hatalmasat robbantott, de a lassúsága mára már feleslegessé vált. Mondjuk úgy, elszállt felette az idő. A tapasztalataim alapján a 90 perc az a határ, aminél tökéletesen működnek ezek a filmek, és ha itt is ez lenne a helyzet, akkor egy ponttal biztos többet adok rá.

Mindenesetre örültem, hogy láthattam. Élveztem is. De nem tudok ódákat zengeni róla. Legyen egy erős 7,5/10 pont. Tetszettek a színészek benne. Jók voltak. :agree:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. október 21., kedd 11:38

francois írta:vhogy jobban élveztem mint a multkor. ebből is látszik, h nem mind1 h az ember milyen hangulatban filmezik, egyazon mű egyik nap lehet 5, a másik nap meg 7 pontos is.
Egy az egyben. Pl Intouchables nekem itt 7 vagy 7,5 volt, de asszem 2x is láttam azóta és már stabil 8-as, inkább 8,5, de a te Bizniszed szintén 6-ról már 7-7,5re tartom azóta, nagyon fasza hangulatú kis film.
Vagy, amit lehúztam, mint film, pl a John Carpenter's Cigarette Burns, de máig megvan bennem a kép, amikor a faszi a belét tekeri felfelé szalag helyett a moziban, míg ugyanakkor sok 7-es filmből egy képkockára sem emlékszem már szinte. Úgyhogy a pontszám nem minden.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2014. október 21., kedd 11:23

hátsó ablak

kb. egy évvel ezelőtt láttam, de annyira nem emlékeztem semmire, h muszáj volt újráznom. sokan áradoznak hitchcockról és annak ellenére, hogy gyűlölöm a régi filmeket, adtam neki egy esélyt és anno pont azért választottam ezt a filmet, mert azt mondták h ez a legjobb... gondoltam megnézem és ha jó akkor nézem a többit is... hát azóta sem néztem hitchcockot :lol:

vhogy jobban élveztem mint a multkor. ebből is látszik, h nem mind1 h az ember milyen hangulatban filmezik, egyazon mű egyik nap lehet 5, a másik nap meg 7 pontos is. szóval a film. hosszú. az első 33. percben konkrétan semmi nem történik. nem mondom h hűbelebalázs módjára már a nyitóképkockának vérfagyasztónak kellene lennie, de itt tényleg marha lassú az eleje. pofáznak a semmiről, aminek semmi értelme és köze nincs a továbbiakhoz. ha ezt lehúzzák 10 percre, már +1 pont járna. aztán szép lassan beindul a cselekmény, de továbbra sem rágom le a körmeimet. és pont ez a bajom a régi filmekkel. durva unalmas az össze. mai felgyorsult világban meg főleg annak tűnnek. tényleg csak a történet tartotta bennem a lelket, sztem az ilyen rejtélyes gyilkolászós filmeket. a másik plusz azért jár, mert nagy rajongója vagyok az egy helyszínen játszódó cuccoknak. szóval fél óra után szép lassan beindul a történet, onnantól aránylag élvezhető egészen a végig, amit sztem meg azzal rontottak el, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!túl rövid. elkapják, puff vége. vmit magyarázhatnának h egyértelmű legyen, pl. mi volt elásva, vagy h akkor most tényleg a bőrödben cipelte e ki, mert az sem volt egyértelmű. mondjuk az is gyenge volt h egy jegygyűrűn bukott meg...

nah, szóval elment. ajánlásnak pocsék, filmnek tűrhető, köszi.

6.5
Kép
Kép
Kép

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. október 21., kedd 10:35

Ha egyben dokumentum film is, akkor lehet. :mrgreen:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. október 21., kedd 9:15

Semmilyen körülmények között sem lehet animációs filmet hozni? :hmmm:
"And my heart will leave you never."

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2014. október 19., vasárnap 15:43

pont ugyanolyan hosszú mint a "rossz" verzió :D nah mindegy majd megoldjuk :)
Kép
Kép
Kép

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. október 19., vasárnap 13:57

Vagy csak írd le, hogy milyen hosszú, arról be lehet azonosítani. :)

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2014. október 19., vasárnap 13:21

jó, akkor majd mindenkinek küldök privátot, meg fósztot megkérem h tegye ki excelbe
Kép
Kép
Kép

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. október 19., vasárnap 12:40

Én is kiírom majd az oldalra, hogy rendezői, de többet nem tehetek. A linkről írjál privátokat, mert ide nem jöhet ugye, az oldalra meg szintén nem, mert atw törli. A régi oldalt is azért törölte, akkoriban mindig megvolt osztva ott a download link.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2014. október 19., vasárnap 12:30

Írd meg nekem privátba, és megy az excelbe.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 57 regisztrált és 0 vendég