Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. január 5., hétfő 19:55

Nekem is csak az a film van már hátra, megnézem a napokban.
"And my heart will leave you never."

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. január 5., hétfő 17:16

becsületből befejezem a kört.

sztem egyébként nagyon betett a klubnak, hogy meg lett kötve az emberek keze, hogy mit ajánlhat, rengeteg a gyengébbnél gyengébb film. sokszor látom h hiába próbál az ember valami színeset, különlegeset ajánlani, 80%-ban bukta lesz belőle. talán anno az én ötletemre kezdtük el szinesíteni a rendszert, nem jött be, sajnálom, pedig jó ötletnek tűnt. vissza kellene térni a mindenki azt ajánl amit akar sémához, lehet lesz 12 dráma, de sokkal fogyaszthatóbbak lesznek a filmek. én pl azért huzom a végét, mert tudom h egyik film sem lesz jó...

az utolsó ember a földön

nagyjából annyira élveztem, mintha szórakozás gyanánt egy recsegő sokol rádióból kellene déli kronikát hallgatnom a kossuthon. ez a film, a mai filmes világban edződöttek számára (legalább is gondolom a többségnek) egy ultragagyi kategoria. oké, 60-as években ennyire tellett, meg akkor biztos nagyot szólt h hú zombis-vámpíros film, de mai szemmel ez már szinte nézhetetlen. utána sem olvastam, de gondoltam elég sok filmnek (pl legenda vagyok) alapjául szolgált. az egyetlen ami pozitivum az a történet építkezése, minden másban borzalom. színészi játék, zombik megjelenítése, zene, stb stb.

4.5/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. január 4., vasárnap 12:31

Hitchcock - 2012

A filmről messidecot adom szinte egy az egybe, max annyi változtatással, hogy sztem még egy-két jelenetére sem fogunk emlékezni pár év múlva, mert abszolút közepes körüli, vagy talán attól picit jobb film, de nem több. Egyszer azért érdemes megnézni, rajongóknak meg természetesen kötelező.
Fontosabb dolog, amit megemlítenék, hogy így hogy 1 nappal előtte láttam a Psychot, hát bizony tartalmaz apró spoilereket, szóval akit úgy érdekel Hitchcock munkássága + ez a film, annak előbb mindenképpen a Psychot javaslom megtekintésre és utána ezt.

6/10

ui. (Psycho): Amúgy ha már Psycho, nekem így 50 év múlva látva picit kevés volt. Valószínűleg, mert már a mai filmeken edződtem vagy nemtudom miért, de nekem egy percig nem volt feszült, a késelős jelentek is inkább humorosnak hatottak, mint komolynak, maga a történet pedig nem volt elég érdekes.
Természetesen a korában valószínűleg több téren is újító illetve forradalmi meg merész filmnek számíthatott, de nekem mai szemmel nézve már elavult, viszont el tudom hinni, hogy annak idején mekkorát robbanthatott és megértem az imdb pontszámát, viszont én nem azt értékelem, hogy akkoriban ez milyen jelentőségű volt, hanem, hogy most hogy tetszik.
A befejezés egyébként még mindig üt, bár kissé túl szájbarágós sztem, de lehet akkoriban ezt télleg ennyire meg kellett magyarázni. Mindenesetre hatásosak az utolsó képkockák... Anthony Perkins nagyot alakított.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. január 3., szombat 14:05

Ami engem illet, megnéztem a Psychot, holnap sztem a Hitchcockot is letudom és akkor onnantól kezdve az utolsó két film már hamar meglesz.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. január 1., csütörtök 22:51

BÚÉK Filmklub!
A határidő: január 15, csütörtök, 23:59! :) :box:

Az elmaradások:
5 film: Istimester (Reservation Road, Chinjeolhan geumjassi, Hitchcock, Deliverance, The Last Man on Earth), soadroli (Black's game, Chinjeolhan geumjassi, Hitchcock, Deliverance, The Last Man on Earth)
3 film: Santi és francois (Hitchcock, Deliverance, The Last Man on Earth)
2 film: RR77 (Deliverance, The Last Man on Earth)
1 film: Anyaka, messideco, lordgabi, Remy, Victor (The Last Man on Earth)

Én már megnéztem Isti filmjét is, de megvárok néhány értékelést még, hogy tudjam a tiétekhez is viszonyítani a bennem kialakult képet, elsőre IMDb-re egy hatost tudtam csak nyomni, az ajánlásért pedig pacsi.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. december 27., szombat 21:37

istimester írta:Svartur á leik

Köszönöm az ajánlást, kifejezetten tetszett!
Nincs mit! :) Örültem, ezért van a klub.
Hala... :mrgreen:
"And my heart will leave you never."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27406
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. december 27., szombat 15:33

Victor írta: Remy, minden bántás nélkül kérdezem, mi az a "zseniális hangulat" a filmben, ami téged elkapott?
Nehéz szavakba önteni, de engem a 70-es és 80-as évek filmjei (A többség) egyszerűen lenyűgöznek, legalábbis a hangulatuk. A filmet bár már régen látta, de az erdő hangulata, az, hogy szinte érzed a növényeket, a folyót, még mindig olyan, mintha most pár perce néztem volna meg.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. december 27., szombat 15:02

Gyilkos túra
Hát, hogy őszinte legyek, rég unatkoztam ennyire egy film alatt. Az egész játékidő során talán ha 2-2 percekre lekötött. Az elején Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az a közös zenélés aranyos volt ,meg a bácsi tánca is (bár az inkább vicces), de nekem kicsit túl húzták ezt a jelenetet. Jon Voight ebbe a filmbe az általam a Csomagcsatákból ismert William Leroyra hajaz egyértelműen. Nekem a kenuzás is kicsit sok volt, már kezdtem unni magam rögtön a film elején.
A 40. percben kezdtem el először izgulni, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!amikor megjelent a két beteg balf.sz, kifejezetten szurkoltam, hogy lőjék le az egyiket. Egy jó negyedóra megint szinte a semmivel telt el, nagyon tördelt volt nekem az egész. Gyakorlatilag 1 óra után már semmi izgalommal nem találtam magam szembe, csak néztem és vártam, hogy most mi van. Remy, minden bántás nélkül kérdezem, mi az a "zseniális hangulat" a filmben, ami téged elkapott? Nem tudok sajnos többet mondani erről a filmről, gyakorlatilag semmi pozitívumot nem véltem benne felfedezni. Hú, ne haragudj, de nálam ez egy jószívű:
3,5/10

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: istimester » 2014. december 27., szombat 1:22

Svartur á leik

Ízleld, izlandi gengszterfilm :mrgreen: A kèt kezemet összeraknàm, ha a hazai filmgyàrtàs tudna egy ilyet. Az alapötlet a klasszikus gengszterfilm - beszerveznek, kiràly vagyok, elvisz a yard - vonalat követi, de abszolút autetntikus módon illeszti bele a helyi, jelen esetben az izlandi környezetbe. Én szeretem az északi filmek hangulatàt, ezért talán itt is kicsit pozitívabban értékelem az összképet. A színészek is hoztàk, amit kell, simàn elhittem, hogy a szőke ribi egy szőke ribi :) Bár a filmek homoerotikus vonalától általában hányok, de az ominózus jelenetet nem éreztem soknak. Köszönöm az ajánlást, kifejezetten tetszett!


7/10

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: istimester » 2014. december 26., péntek 0:36

Big Bad Wolves

Nem tartom indokoltnak Tarantino dicséretét, szerintem ez egy erősen low-budget B-kategóriás mozi. Az in medias res kezdés után kaptunk egy egészen az utolsó kockákig lineárisan haladó cselekményt, de véleményem szerint a film közepét nem igazán sikerült megtölteni tartalommal. A nyomozó karakterét kifejezetten együgyűnek véltem. Azt természetesen nem tudhatom ez mennyire volt szándékos a film készítőinek a részéről.

Egy jelenet volt, amit kifejezetten a komolyan vehetetlen kategóriába soroltam, mégpedig az erdei sírásós részt. Az apuka begurul egy óriási sedannal, majd hang nélkül odasétál az emberünk mögé, mindezt millió ág és egyéb törékeny, hangot kiadó organikus erdei hulladék közt. Az sem tetszett kimondottan, amikor az arabokat a patkányokkal együtt emlegették.. A többi közepes, kávéval - két HoC rész között - elmegy.

5/10

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. december 25., csütörtök 15:18

holnap hozok legalább egy filmet, de Az utolsó ember a földönre az előzetese miatt nehezen tudom magam rávenni :mrgreen:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. december 25., csütörtök 13:19

Azért alacsonyabbak a pontok, mert sokan kiestek. Ott pedig páran feljebb húztak volna, legalább 2 filmet is 7 fölé. Ettől függetlenül gyenge kör volt, de nem a filmek miatt.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. december 25., csütörtök 8:59

Nem, de most sincs, a Kokuhaku 7,5-n áll. Inkább az a durva, hogy 8 felett végző film utoljára az 5. körben volt istimestertől 'A mások élete'.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2014. december 25., csütörtök 6:40

Durva hogy az osszes film atlaga 6 es 7 koze esik. :) Ilyen volt mar korabban?
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2014. december 23., kedd 13:26

jó az a jan 15, addigra okés leszek mindennel :)
Kép
Kép
Kép

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. december 22., hétfő 18:19

Legyen január 15, csütörtök, 23:59! :) :box:

Az elmaradások:
7 film: Istimester (Big Bad Wolves, Black's game, Reservation Road, Chinjeolhan geumjassi, Hitchcock, Deliverance, The Last Man on Earth)
5 film: soadroli (Black's game, Chinjeolhan geumjassi, Hitchcock, Deliverance, The Last Man on Earth)
3 film: Santi és francois (Hitchcock, Deliverance, The Last Man on Earth)
2 film: RR77 és Victor (Deliverance, The Last Man on Earth)
1 film: Anyaka, messideco, lordgabi, Remy (The Last Man on Earth)

Istié a legvészesebb, de ő a héten már ráér, van elég idő, azt hiszem, már tiszteletből is meg lehet oldani a határidőig mindenkinek. :hmmm:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. december 22., hétfő 17:51

Remy írta:
Santi írta:január 31. :mrgreen:
Legyen december 30. éjfél. Ez elég idő arra, hogy mindenki tudja pótolni a filmeket.
Ez esetben én nem biztos, hogy végezni fogok időre.
Remy írta:Amúgy van egy érzésem, hogy itt jött el a vége a filmklubnak. Már sajnos nem olyan, mint korábban.
+1
Már ebbesem kellett volna belefogni, csak megint nagy volt a kezdeti hév, igazából ez már 2-3 turnus óta nem az igazi.
Télleg kellene egy jó féléves pihi, aztán nyár elején lehet majd gondolkozni a 11.-en, ha lesz rá érdeklődés.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. december 21., vasárnap 23:50

Gyilkos túra

Három részre osztanám:
1.Expozíció
2.A túra maga
3.Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a magyar cím kibontása

Külön-külön mindegyik jó volt, de nagyon elfárad a film mindegyik rész végére. Unalmas volt számomra, pedig érdeklődve vártam, jó filmnek tűnt.

Mint ajánlás okés :)

5/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. december 21., vasárnap 16:54

lordgabi írta: 9 pontot adtál rá, amikor beajánlottad, ezt elnéztem. Te is messideco filmjével tartozol - többek között. :x
Akkor legyen annyi, nekem is annyi van beírva, csak szerénykedtem :D
Kép

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. december 21., vasárnap 16:45

messideco írta:Elkerülte a figyelmemet.

7-es pontszámot adok az ajánlásomra (Black's game).

Köszi, hogy szóltál! :)
Nincs mit.
soadroli írta:
lordgabi írta: Soadroli, a saját ajánlásaitokat megnéztétek már? Pontszám? :hmmm:
Persze hogy megnéztem, már 3x is, látatlanba nem ajánlunk (bár lehet jobban jártam volna :mrgreen: ). 8,5/10
Az elmaradásokkal előbb-utóbb jönni fogok :D
9 pontot adtál rá, amikor beajánlottad, ezt elnéztem. Te is messideco filmjével tartozol - többek között. :x
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 148 regisztrált és 0 vendég