Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. január 16., péntek 0:11

Hitchcock

Nem igazán tudom, hogy miképp álljak a filmhez. Egyrészt, a kör ajánlásai közül számomra egyértelműen a legszórakoztatóbb választás volt, ugyanakkor hihetelenül középszerű az egész. Olyan, mint egy vasárnap esti könnyed vígjáték. Ha nem Hitchcock lenne a címe, alapból Helen Millert azonosítanám be főszereplőként. Hopkins sem rossz, de szerintem nem igazán illett a szerepre. A cselekmény által kaptunk egy kis ízelítőt a korabeli amerika álprűd világából is, ma már egészen szórakoztató lehet figyelni, amikor egy mellbimbón rugóznak. Természetesen abban az időben is a virágzott a promiszkuitás és prostitúció :) Jessica Biel megérne egy bűnbeesést.

6,5/10

A Hitchcockra adott pontszám ismeretében Franszoász filmjének értékelését utólag feljavítanám, egyértelműen magasabb minőséget képviselt:

Chinjeolhan geumjassi 6,5 helyett 7,5.

Cserbenhagyás

Ha a Hitchcock volt a vasárnap esti könnyed vígjáték, akkor a Cserbenhagyás a vasárnap délutáni. Több erős jelenetet készíthettek volna, helyette teljes középszerbe fulladt a film. Itt sem a főszereplő volt a valódi főszereplő, Mark Ruffalo - szintén hót közepes- vívódása vitte el az egészet. Tipikus 40 plusszos anyukáknak való harmadvonalas film.

4/10

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. január 15., csütörtök 22:23

Elvileg éjfélkor lejár a határidő, francois, messideco egy filmmel, Istimester négy darabbal tartozik.
Nekem eléggé sok melóm volt a héten, biztosan nem jutott volna idő a filmezésre, így megértem, ha például valaki erre a hétre tervezte a befejezést, és végül közbejött valami. :sly:
Vasárnap, tizennyolcadika, 23:59 - végső határidő, utána nagy vakáció!

Aki pedig módosítani szeretne, az bátran beírhat kettőt.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27402
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. január 15., csütörtök 22:09

RealRaúl77 írta: Utolsó ember a Földön

Érdekes volt. Bejött a hangulata. Valamiért kedvelem a régi filmek hangulatát.
Tökéletes kezdés, valahogy így :D Délután már megnéztem, de elfelejtettem írni róla. Szóval ez egy Legenda vagyok előd? Mert nekem elég sokszor ugrott be a film a játékidő alatt. Az elején még úgy, ahogy lekötött, de valahogy a vége felé, már elvesztettem a fonalat. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jobban tetszett a story, amíg egyedül volt a főszereplő. Elgondolkodtató helyzet, amiről órákig lehetne beszélgetni. És összességében azért meg kell hagyni, hogy nem egy rossz film, így nem is értem a sok lehúzást, nálam egy 6,5-öt mindenképpen megérdemel. Talán egyszer majd újrázom is.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. január 15., csütörtök 21:34

Majdnem elfeledkeztem róla. Megnéztem reggel, csak elfelejtettem.

Utolsó ember a Földön

Érdekes volt. Bejött a hangulata. Valamiért kedvelem a régi filmek hangulatát.
Élveztem, és bár a vége kicsit csalódás volt, mármint a legvége ütős volt azért, vagyis nem is szószerint ütős, inkább kicsit megható, elgondolkodtató. De az azt megelőző 10-15 perccel én nem voltam kibékülve. Sőt.
Ami kicsit negatívum nekem, hogy sok minden számomra kis kérdőjel marad, amit szívesen megtudtam volna a dolgokról, de hát valószínűleg Robert sem igazán tudott róla, szóval úgymond mi sem tudhattunk. Ja.. és van szerintem néhány logikai ellentmondás is, de ebbe most nem mennék bele.
Összevetve a többi pontszámommal:

7.5/10
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. január 15., csütörtök 16:40

gyilkos túra

nem volt ez olyan rossz, ritka mikor aránylag egyhuzamban végi tudok nézni egy régi filmet... :D a csúcspont után azt hittem kicsit jobban pörgetik a témát, de jó volt ez, bár 20 percet le lehetett volna csapni az egészből. benjo vs gitár párbaj nagy volt az elején :D

6.5/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. január 14., szerda 19:20

francois írta:bár sokat nem számít, 15.ig bizton nem tudom megnézni a két filmet, de hétvégén meglesznek
Megvárunk, de nem szeretnék csalódni. :sly:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. január 14., szerda 19:05

Black's Game
Egyszernézős film, nem igazán kötött le. A helyszín adott hozzá némi pluszt, de elég sablonos volt, semmi extra.5/10 Nem nagyon láttam még izlandi filmet, bár nemrég szedtem le valami Izland kaland névre hallgatót. Azt látta már valaki? :D

A bosszú asszonya
Na ez viszont elég jó volt, szeretem a bosszú-filmeket. Megfogott a hangulata, gondolok itt a zenére, meg a képi világra. 7/10

Hitchcock
Még nem láttam a Psychot, igazából nem is érdekel. Anthony Hopkins zseniális itt is, de ezen kívül nem nagyon tudok pozitívumot mondani. Persze Scarlett is jó volt :sziv: :D 6/10 egy kis jóindulattal.

Gyilkos túra
Rosszabbat vártam, egyrészről mert Remy ajánlotta :mrgreen: , másrészről meg elég régi film, bár még éppen határeset nálam :D Elég korrekt kis film lett, bár meglepődtem ezen a sok gg;oscar-jelölésen. A színészek rendben voltak, de közepe fele már annyira nem kötött le, és utána se kapott el igazán. 6,5/10

Az utolsó ember a Földön
Hát ezzel kicsit megszenvedtem. franszoával én is egyet értek. Rossz film volt, de nem pontozom le annyira, mégiscsak '64-es, 4/10.

és sorry a sok elmaradásért. köszi mindenkinek az ajánlott filmeket.
Kép

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. január 14., szerda 12:11

bár sokat nem számít, 15.ig bizton nem tudom megnézni a két filmet, de hétvégén meglesznek
Kép
Kép
Kép

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. január 12., hétfő 18:58

The Last Man on Earth
4.5|10

Én már megnéztem egy hete a filmet, de gondoltam még bevárom a többieket, bár senki se kapkod, így inkább lezárom én is a kört. Maga a film nagyon jó alapokra lett építve. De a színészi játék, meg a kameramozgások néha kritikán aluliak voltak. Így inkább egy színházi darabnak menne el. Nem járt el ez felett az idő, ma is tökéletes lenne, ha normálisan megcsinálták volna, mert láttam én olyan filmet az 50-es évekből, ami mai szemmel is normális módon meg lettek csinálva. Minden pontom a forgatókönyvre, meg a film alapelemeire megy, a többi kevésbé lenne pozitív értékelésben.

Ebből a körből sajnos kiemelni most nem tudok egy filmet se, de még legrosszabbat is nehezen találnék. Túlságosan színtelen, szagtalan volt ez a tizedik.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. január 12., hétfő 18:44

Nekem már csak 1 film van hátra, majd holnap vagy holnapután hozom a többivel, nem akartam külön-külön beirkálni.
Kép

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. január 12., hétfő 18:19

Remek, Santi is végzett a turnussal. :agree:

Ne feledjétek, kettőt módosíthat mindenki! :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. január 12., hétfő 13:00

Az utolsó ember a Földön (The Last Man on Earth) - 1964

Nagyjából azt mondom én is, amit francois, efölött is eljárt már az idő. Nem fogom lehúzni, mert én nem szenvedtem úgy vele, meg nem kimondottan rossz, de igazából a filmnek csak momentumai voltak, egyébként felejthető.

5/10

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. január 12., hétfő 8:48

Gyilkos túra (Deliverance) - 1972

Megmondom őszintén néha nemtudok mit kezdeni ezekkel 40-50 éves filmekkel és a (számomra) érthetetlenül magas imdb pontszámukkal.
Akkoriban nyilván nem éltem, így nemtudom milyen jelentőségű film volt vagy ez milyennek számított a korszakában, de ma bármelyik másodvonalas, krimi, thriller, kalandfilm vagy jelenleg futó bűnügyi sorozat aktuális epizódjában több izgalom van, mint ebben. Addig, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!amíg Burt Reynoldsot ki nem írták a filmből még csak-csak, de film utolsó harmada már különösen nehezen telt.
Egyébként a mögöttes tartalma maga nem lenne rossz, úgymint a nagyvárosi ember vs. természet/vademberek, a társadalom törvényei vs. a természet törvényei, némi rendszerkritika, személyes drámák, lelki terror stb. ezek mind-mind jelen vannak, csak sajnos a film érdektelensége miatt egyik kérdés sem mozgatott meg igazán. Jó ajánlás, de középszerű film.

5,5/10

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. január 12., hétfő 7:06

lordgabi írta:A határidő: január 15, csütörtök, 23:59! :) :box:

Az elmaradások:
5 film: soadroli (Black's game, Chinjeolhan geumjassi, Hitchcock, Deliverance, The Last Man on Earth)
4 film: Istimester (Reservation Road, Hitchcock, Deliverance, The Last Man on Earth)
2 film: Santi (Deliverance, The Last Man on Earth), francois (Hitchcock, Deliverance)
1 film: Anyaka, messideco, Remy, RR77 (The Last Man on Earth)

Remélem mindenki tud elég időt szentelni az elmaradásának, tiszteljük már meg egymást ennyivel, így a végére...hosszabb szünet fog következni. :(
Én is adós vagyok még egy filmmel. Szerdán vizsga. Csütörtök délelőtt hozom.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. január 12., hétfő 1:35

francois írta:bár ahogy látom senkinek nem tetszett a film, így gondolom nagyon nem is figyelte senki, de nem véletlenül ajánlgattam a rendezői verziót, van benne egy speciális dolog ami máshol eddig nem láttam. full színesből indul a film az idő előre haladtával fokozatosan mennek ki a színek, a film vége meg már fekete-fehér
Én most nem újráztam, anno DVD-n láttam, és ott így volt, ahogyan te is írtad, külön tetszett ez is benne, nem is tudtam, hogy van más verzió. :x

Bocsi a dupláért.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. január 12., hétfő 1:11

A határidő: január 15, csütörtök, 23:59! :) :box:

Az elmaradások:
5 film: soadroli (Black's game, Chinjeolhan geumjassi, Hitchcock, Deliverance, The Last Man on Earth)
4 film: Istimester (Reservation Road, Hitchcock, Deliverance, The Last Man on Earth)
2 film: Santi (Deliverance, The Last Man on Earth), francois (Hitchcock, Deliverance)
1 film: Anyaka, messideco, Remy (The Last Man on Earth)

Remélem mindenki tud elég időt szentelni az elmaradásának, tiszteljük már meg egymást ennyivel, így a végére...hosszabb szünet fog következni. :(
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. január 9., péntek 15:17

Gyilkos túra.

Nem nagyon tudott megfogni. Unalmas volt szerintem. Sajnos a szereplőket sem tudtam megkedvelni, nem tudtam azonosulni velük, így a drámai szál nem nagyon hatott meg, a szereplők lelki gyötrődése nem igazán volt kidolgozva, talán csak a legvégén látszódott egy kicsit. A durva jelenet, hát volt, aztán kész, nem éreztem az erejét. Olyan semmilyen volt az egész. A film nagy részén pedig mintha az eurosportot néztem volna.
Nem akarok nagyon alacsony pontszámot adni, mert rossznak nem volt rossz. A jótól is messze állt viszont, így megmaradt a súlytalan középszerben.

5/10
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. január 9., péntek 13:28

istimester írta:Chinjeolhan geumjassi2, A képi világ. Valakinek tetszik a komorság, másoknak nem. Nekem tetszett. De gustibus non est disputandum.
bár ahogy látom senkinek nem tetszett a film, így gondolom nagyon nem is figyelte senki, de nem véletlenül ajánlgattam a rendezői verziót, van benne egy speciális dolog ami máshol eddig nem láttam. full színesből indul a film az idő előre haladtával fokozatosan mennek ki a színek, a film vége meg már fekete-fehér
Kép
Kép
Kép

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. január 9., péntek 0:25

Chinjeolhan geumjassi

A skandináv filmek jobban szeretem a keletieknél, de a maga nemében ehhez sem lehet semmilyen kifogásom. Nem láttam a trilógiát, így nem tudom a másik kettő filmhez viszonyítani, önálló alkotásként kezelem. Összességében kevésnek éreztem a történetet, a vége felé kifejezetten túlhúzták. Ugyanakkor néhány alkotóeleme kifejezetten felhúzza az összeképet:

1, A legkiemelkedőbb egyértelműen a zene. Jó érzékkel nyúltak a komoly darabokhoz, nem volt harsány vagy zavaró.
2, A képi világ. Valakinek tetszik a komorság, másoknak nem. Nekem tetszett. De gustibus non est disputandum.
3, A főszereplő.

6,5/10

Köszönöm az ajánlást.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. január 8., csütörtök 18:56

Az utolsó ember a földön
Nem tudok róla többet írni, mint amennyit francois írt. Teljesen egyetértek vele, de nálam kicsit kevesebb pontot ér, bocsi.
3,5/10
rengeteg a gyengébbnél gyengébb film
+1, a régi köröket én is erősebbnek éreztem ,noha én csak szemlélő/értékelő vagyok.

elnézéseteket kérem, régen mindig az elsők között voltam az értékelőknél, de mostanában kevesebb időm/energiám/kedvem jutott az egészre. ha lesz következő kör, mindenképpen jelentkezni fogok megint (persze értékelőnek). Általában szoktam forduló utáni összegzést tartani, most is így teszek (saját kategóriák). Francois igazát bizonyítja (már ami a színvonalat illeti), hogy az eddigi körökben mindig nehéz volt választanom kedvencet, annyi jó volt, és volt, hogy rossz szinte nem is akadt köztük, most viszont nem tudtam eldönteni, melyiket írjam az "ami a legkevésbé tetszetthez", míg gyakorlatilag olyan, ami igazán tetszett, csak egy volt.

Legjobban tetszett: Hitchcock
Ami a legkevésbé tetszett: Gyilkos Túra. Gondolkoztam még Az utolsó ember a földön filmen, de az nem volt ennyire unalmas.
Pozitív meglepetés: Hátsó ablak
Csalódás: A bosszú asszonya. A többiekhez képest (bár még nem mindenki értékelte) toronymagasan én adtam rá a legkevesebb pontot, ha megnézitek az értékelésem, akkor megláthatjátok miért. Lehet, ha nem Te ajánlottad volna francois, nem ez a film került volna ide. :agree:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 130 regisztrált és 0 vendég