Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. március 27., péntek 11:00

L'instinct de mort
Nyitójelenethez.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szerintem nem feltétlen probléma, hogy előrevették. Már ha azt nézem mi volt a cél a filmmel. Elvégre ez a két film Jacques karakterdrámája, különböző körítésekkel. Sztori másodlagossá lett téve, amit sajnálok, mert mondjuk 12x1 órában kibontva egy remek sorozatot lehetett volna csinálni ebből.

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. március 27., péntek 10:54

Halálos közellenség I-II.

Életrajzi filmként nálam nem állja meg a helyét. Szándékosan szoktak biográfiák bemutatásánál 1-1 meghatározó motívumra/időszakra szűkíteni a kört és ezt minél bővebben kifejteni, ellenkezőjére nincs elég idő. Ezúttal majdhogynem a reciprokát vették ennek a "formulának", a lehető legtöbb fontos(nak tulajdonított) eseményt kiemelték Mesrine életéből és mindegyikhez egy-egy jellemzőt társítva mutatták be a főhőst.
Sikeresen megtöltötték így a 4 órás játékidőt, de a hangsúlyt nem találták el. Pontosabban emiatt a két rész két különböző célközönségnek készült. Hogy ez mennyire negatívum, mennyire pozitívum, nem tudom, de így egységesnek nem nevezném...

L'instinct de mort
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A nyitójelenet indulhatna a legrosszabb kezdések kategóriában. Lényegében véve ellőtték egy elég hosszú alkotás poénját, de ez inkább megjegyzés, mivel feltételezhetően egy ilyen eset elég nagy port kavarhatott. Szóval csak a tudatlanok (mint én) számára lehetett furcsa. Történetvezetés szempontjából meg indokolatlan.
Amivel viszont tényleg problémám volt: ebben az epizódban pedzegették Mesrine azon oldalát, amit kevésbé ismerhetett a nagyérdemű, olyan részletességgel, ami miatt maga a lényeg háttérbe szorult. Gyakorlatilag ez a film egy spin off volt a történetet ismerőknek, a többiek számára meg háttér-információk tömkelege.


L'ennemi public n°1
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Itt viszont végre rátértek a lényegre. Mesrine nem "csak" egy a sok hazardírozó, prostizó gengszter közül, akinek a munkássága megbélyegezte magánéletét. Nem. Ő az, aki gúnyolódik a hatóságokon, nyílt háborút üzen és vív a rendszerrel szemben. Ő az, aki képes a média legnagyobb fegyverét (a szenzációhajhászást) felhasználni és a média ellen fordítani. A lányával való beszélgetés éppen elég volt ahhoz, amit az első részben majd egy órán át építgettek...
Tehát sokkal céltudatosabbnak éreztem ezt a részt. Tulajdonképpen ha idevették volna nyitásként a Schneider-szálat a börtönös, kínzós jelentekkel a L'instinct de mort-ból, akkor született volna egy valamivel hosszabb, de egységesebb alkotás azoknak, akiknek fogalmuk sem volt Mesrine életéről. Az én értelmezésem alapján ugyanis az ott történtek határozták meg a munkásságát, majd így a későbbi megítélését.


Életrajziként nem feltétlenül tetszett, de gengszterfilmnek kifejezetten korrekt alkotás mindkét rész. Jó ajánlás volt, nem unatkoztam egy pillanatig sem, Cassel remekel és a film atmoszférája is kellően jól lett felépítve. Viszont külön venném a két filmet. Közös a nevező, de más az egyenlet. Ezek alapján az első: 7/10 ; a második: 8/10.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. március 26., csütörtök 12:50

Én is külön fogom. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. március 26., csütörtök 12:01

francois írta:sztem felesleges külön értekeleni, sokan csak 2-3 mondatban ellövik a sablonokat és ennyi, nem látom értelmét. valaki beírja rá h nyócfél, akkor mindkettőnkhöz beírjátok azt a pontot és kész.
Oks, akkor majd a ha megnézte mindenki eldöntjük, hogy kell-e külön aztán kész.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. március 26., csütörtök 11:59

francois írta:sztem felesleges külön értekeleni, sokan csak 2-3 mondatban ellövik a sablonokat és ennyi, nem látom értelmét. valaki beírja rá h nyócfél, akkor mindkettőnkhöz beírjátok azt a pontot és kész.
Sztem én is ugyanezt írtam. :)
Santi írta:Külön értékeljétek. Anyakához tartozik az első rész, franszoához a második. Egybe is értékelhetitek, de akkor ha mondjuk valaki azt mondja 7 pont egybe, akkor úgy fogjuk beírni, hogy mind a kettőre 7-7 pontot adott.
Szóval bárhogy értékelhetitek végülis, biztos én is egybe fogom pontozni, de az oldalon meg a táblázatban mi külön kezeljük, mert az imdb is külön kezeli.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. március 26., csütörtök 11:57

nmate írta:Na, majd a "köcccsögbarszás" ( :mrgreen: :mrgreen: ) francois is leírja, hogyan látja a dolgot.
nem tudom mire gondolsz, mit kellene leírnom? :D

értékeléssel majd én is jövök, de úgy döntöttem h előbb újrázom a filmet. bár kb fél évvel ezelőtt néztem (ha jól emlékszem) harmadik alkalommal, bőven belefér újra mert csípem. nmate értékelése egyébként teljesen korrekt, nagyjából mindent jól lát. kevésbé akartam extrát ajánlani ami ilyen hűha, whoa de jó, inkább arra mentem h élvezzük a dolgot, meg nézesse magát a cucc. soha nem lesz egy megagiga klasszikus, ellenben a hossza ellenére szerintem nézeti magát, bőven lehet élvezni. vincent cassel meg nálam amugy is csúcs, nagyon kedvelem a palit is, meg a filmjeit is. itt meg, hogy lényegében róla szól minden, brillírozhat is, meg is teszi. bár még csak 48 éves, de sztem neki ez a film lesz pályája csúcsa. igaz sok filmben szerepel, de ennyire sehol nincs (és nem is lesz) központban.

sztem felesleges külön értekeleni, sokan csak 2-3 mondatban ellövik a sablonokat és ennyi, nem látom értelmét. valaki beírja rá h nyócfél, akkor mindkettőnkhöz beírjátok azt a pontot és kész.
Kép
Kép
Kép

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. március 26., csütörtök 11:44

Santi írta: Majd frissítem már az oldalt is, ha lesz egy kis időm (kedvem :mrgreen: ).
Kész

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. március 25., szerda 22:11

Na, majd a "köcccsögbarszás" ( :mrgreen: :mrgreen: ) francois is leírja, hogyan látja a dolgot.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. március 25., szerda 22:01

Nem kell külön a két részről írni, se külön értékelni. Mehet egyben, aztán majd beírod ugyanazt a pontot mind a két helyre, úgysincs közte különbség, aki talál annak jó a szeme. Vagy átlagold a két pontot.
A szöveg is menjen egybe, egyszerűbb nektek is, mint egy fél történetről írni, meg így nem veszélyeztet senkit sem a spoilerezés, ha véletlen beleolvasna a második részbe, és csak egyet látott.
Azért így a jobb, mert ez továbbra is egy film hiába két részbe van nem lehet külön tekinteni rá, az első le sincs zárva, csak az adott jelenet, és esemény szintjén. Szerintem.

Amúgy aki látta már a másodikat is, annak itt a vége, csak "eredetiben":

VIDEÓ (valahol egy perc körül indul, de érdekes az eleje is)


---

Közben megelőztél. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. március 25., szerda 21:43

L'ennemi public n°1

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Javulni nem javult az biztos, inkább esett picit a színvonal. Részletesebb próbált kidolgozni több eseményt, azonban a sok változó mellékszereplővel ez nem működik szerintem jól. Mesrine karaktere továbbra is erős és mélyül azokkal főbb vonásokkal, amiket az előzőekben leírtam, szépen felépítve ezzel a halálát, ami kb értelmet nyer.
De mondom, Mesrinen kívül minden más kevés sajnos ahhoz, hogy kiváló legyen. Nagyjából sorozatot kellett volna a témából csinálni, mert hogy ez most 2, 3 vagy 4 órás film, az tök mindegy, egyik sem fed(ne) le sok mindent.
A két rész közötti váltás nem jött át még, hogy azzal a rövid narratívával szóban elintéztek 1-2 dolgot. Bár jelentősége nem volt, csak nem illett ide.
De ezen negatívumok ellenére én élveztem, csak úgy mint az első részt, viszont sikerült lerontani az összképet, pedig az erősebb, feszültebb jelenetek a film második felében szerepeltek szerintem. Ja és Cassel munkája lenyűgöző, ezt nem győzőm hangsúlyozni.


Remek ajánlás, a film nem tökéletes, de engem megfogott. Az első rész 8.5/10-et kap, a második legyen kevesebb mutatván a spoilerben leírt különbséget, de azé' jószívűen ráhúzom a 8/10-est.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. március 25., szerda 18:29

Külön értékeljétek. Anyakához tartozik az első rész, franszoához a második. Egybe is értékelhetitek, de akkor ha mondjuk valaki azt mondja 7 pont egybe, akkor úgy fogjuk beírni, hogy mind a kettőre 7-7 pontot adott. Majd frissítem már az oldalt is, ha lesz egy kis időm (kedvem :mrgreen: ).

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. március 25., szerda 18:19

Én külön fogom, IMDB is külön szedi.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. március 25., szerda 18:11

tulajdonképp egybe értékeljük vagy külön? :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. március 25., szerda 0:39

L'instinct de mort

Kezdetnek leszögezném: gyengém a műfaj. A szervezett bűnözés, a 20. század közepén élő gengszterek kis túlzással egy végtelen mély aranybánya a szememben. Francia filmiparból relatíve kevés művel találkoztam ilyen téren, talán a Próféta ami mély nyomot hagyott bennem.
Szóval mivel hendikeppel indul, jó kedvvel ültem le nézni és tetszett is igazából. Vannak hiányosságok, de ezt spoilerben.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Történet: sablon életrajzi, egy gengszter felemelkedése, sok szót külön nem érdemel, max annyit, hogy ez a fokozatos felvezetés a hirtelen időbeli ugrásokkal kicsit fura volt, nem voltak megfelelő áthidalások a történetben. A vágás is amúgy pont ilyen néha, gyorsan és hirtelen másik helyszínre/időre vált a film, elég frusztrálóan tud ez hatni.
A főszereplőnk viszont több karaktert kap. Nem sablon a faszi, hanem egy állat, igazi antihős. Ösztönből cselekszik, semmi gondolkodás. Nem egy klasszikus nagypályás gengszter, kicsit francia Al Capone beütése van, csak őt körözik világszerte és sokkal nagyobb balfasz. De most komolyan. Nagyjából minden amit kitervel balul sül el, hullanak mellette az emberek, mint a legyek, mintha a GTA-ban lenne. Az asszonynál is mi amore, aztán 1 perc múlva majdnem fejbe lövi, hát nem semmi. De jól hozza amúgy Cassel a karaktert, kíváncsi vagyok a folytatásban el tud-e még jobban ez mélyülni.
Mellékszereplők is jók amúgy, jó volt látni Gerard Depardieut is. Nem sokat szórakoztak a felépítésükkel, rutinosan olyan karaktereket írtak meg nekik akiket már 100x láthattunk más filmekben, így ránézésre tudjuk mit képviselnek.

Képi világ semmi extra, zene szintén, de nagyon passzol és hangulatos. Élveztem a filmet, nálam már most a kör ajánlása, majd a második rész után pontozok. :)

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. március 23., hétfő 20:53

megfelelő
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. március 23., hétfő 20:40

Jövő héten ne legyen ajánlás, és a 3. ajánlás előtti éjjel legyen a határidő. Deal?

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. március 23., hétfő 20:18

Zsírnak tűnik. Döntsétek el, hogy elvigyen-e ez két hetet, vagy sem.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. március 23., hétfő 12:11

Van francia is, csak mivel rajta van a magyar nyelv, így magyarnak írják ki, egyébként lehet választani a lejátszóban hangsávot. DVD-től felfele, BD, DVD9 mind olyan. Lényegében mindegyik ilyen, kivéve a két legkisebb méretű.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. március 23., hétfő 9:40

Persze Victor.

Nekem amúgy az a bajom, hogy nem találok rendes verziót, ami nem kretén szinkronos.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1058437905

itt lesznek majd az értélekések, szerkesztem.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. március 23., hétfő 9:35

értékelőnek szeretnék idén is jönni. csatlakozhatok még?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 95 regisztrált és 0 vendég