Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. április 12., vasárnap 21:15

Milyen Barcás fúzió?

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. április 12., vasárnap 21:13

Mesrine: 1-2

Először is engedtessék meg, hogy megköszönjem ezt a barcás fúziót, jó volt testvéreim! :)

Már egy ideje tervezgetem nézni a filmeket, de eddig szokás szerint nem került rá sor.
Vincent Cassel már régóta a kedvenc színészeim között van, érdekesek voltak a 24-re jellemző többkamerás felvételek. Érdekes volt ugye maga Mesrine karaktere is, ugye az Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az ember efektíven elítéli amit tesz, de ugyanakkor szimpatikus is, hiszen francia Robin Hoodként általában a kőgazdagokat és a bankokat fosztogatta. Ahogy ő is mondta, egy bűnöző nem lehet példakép...
Az első rész valamivel jobban tetszett. Ha lehet így: 1.: 7,5 pont, a 2.:6,5, de ha egybe kell akkor 7-es.
"And my heart will leave you never."

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. április 12., vasárnap 20:02

Halálos közellenség 1-2
csak pontszámot írok, később majd egy kicsit bővebben is. bocsi.
7,5/10 ; 7,5/10
Kép

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. április 12., vasárnap 11:43

halálos közellenség 1-2

jó film(ek), sokadjára is :) örülök h ezt ajánlottam (ajánlottuk), ahogy nézem az eddigi pár értékelést a többségnek tetszett. reméltem, hogy így is lesz, máskülönben nem mertem volna beajánlani (főleg a hossza miatt). klasszikus európai, francia film, semmi okádék halivúdi moslék nincs benne, úgyhogy az már eleve pár plusz pont. próbálok gondolkodni, hogy láttam-e már más, európai gengszterfilmet önéletrajzi formában, nem igazán emlékszem ilyenre, úgyhogy lényegében ez is egy plusz. igazából az a durva, hogy mesrine figurája nem is egy klasszikus gengszter típus, hisz nincs benne semmi szervezett bűnözésben, ő inkább ilyen magányosban verető csibész/betyár/gazember :lol: , akinek az élet élvezete mindenek felett áll, és le*zarja az összes társadalmi szerepet/elvárást/normát. mint a legtöbb életrajzi filmet, lényegében ezt is egy szereplőnek kell a hátán vinnie, amit cassel meg is old. imádom a palit, nagyon-nagyon jó (és erősen alulértékelt) színésznek tartom, mesrine szerepét meg mintha ráírták volna, félelmetes jól tolta. ha valamibe bele akarok kötni a film kapcsán, három (elenyésző) dolog: 1. szerintem is sok a 2x2 óra, bár tudjuk, hogy az életrajzi filmek mindig hosszúak, egy bő 3 óra bőven elég lett volna a történethez. 2. amit talán nmate írt, hogy a sztori végével kezdődik a film. mindig gutaütést kapok az olyan filmektől ahol az elején ellövik a poént, aztán úgy indítanak, hogy "X évvel/nappal/órával korábban".... sosem értettem, miért jó ez... 3. néha kicsit tényleg túl sokat ugrálnak az időben, X évek simán kimaradnak, de nem érzem annyira gáznak, hogy ez miatt lehúzzam a filmet.

szóval jó film, van benne minden, suna, alkohol, erőszak, csibészség, szökés, gyilkolászás, romatika, minden ami kell.

együtt pontozok 9/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27402
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. április 12., vasárnap 10:31

Halálos közellenség 1-2

Vincent Cassel neve garancia volt arra, hogy jól fogok szórakozni, mert nagyon bírom a tagot. Viszont mégis felemás érzéseim vannak a filmekkel kapcsolatban. Egyrészt egy nagyon jól előadott életrajzi krimi volt a Halálos közellenség, ami újfent bizonyította, hogy a franciák képesek nagyon magas minőséget szolgáltatni a filmjeikkel. Azonban teljesen feleslegesnek éreztem a 2x 2 órás játékidőt. Egy filmként, egy jó 3 órás játékidővel szerintem sokkal dinamikusabb lett volna a történet, mert így rengeteg üresjárat tarkította a játékidőt. Legfőképpen a 2. filmben. Cassel jelenléte viszont még így is képes volt a legtöbb esetben kihúzni a szarból a filmet, így hiába ült le itt-ott a játékidő, azért nem nagyon panaszkodtam...

Kiváló ajánlásnak tartom a Halálos közellenséget, mert korábban még csak nem is hallottam ezekről a filmekről. A rendezés fasza (bár ugye a játékidőből lehetett volna faragni) a színészek szintén, így összességében egy erős, az életrajzi filmek körében teljesen korrekt helyet elfoglaló alkotással ismerkedhettem meg, ami sok hollywoodi társával ellentétben nem a hatásvadász elemekre épült. Az elsőt valamivel jobbnak tartom, de összességében - mégis csak egy történetet mutatnak be - nem nagyon akarok különbséget tenni. 7/10 - 7/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. április 12., vasárnap 10:15

Emlékeztetőül: ma 23:59 a határidő Mesrinere.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. április 11., szombat 14:08

Jaj, azt a filmet nem csípem :lol:

Viszont beugrott közben, hogy az O Brother, Where Art Thou-ban is volt crossroads jelenet :lol:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. április 11., szombat 14:01

Hát nem tudom, hogy de nekem meg ez ugrik be Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az ördög és a zene párbajokról:

https://www.youtube.com/watch?v=vOBKxUT9Da4 :mrgreen:

Itt is jó a zene, csak ez betegebb. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. április 11., szombat 13:37

Crossroads

Na. Valóban nem egyszerű róla írni, ebben egyetértek Danival. Viszonylag korrekt volt, bár nem minden téren. Végig nagyon jó hangulatúak blues zenék, igazából emiatt lesz magának a filmnek is nagyon jó kis atmoszférája. Ebből tízes. A sztori közepes, de ilyen filmnél ez nem mérvadó, mivel abszolút nem erről szól. Annál inkább fontosak a karakterek, amiben viszont szerintem a közepes szintet sem üti meg a film. Eugene pl kifejezetten idegesítő és gyenge volt.Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Továbbá valóban igaz, valamivel több szerepet kaphatott volna ez a "sell my soul to the Devil" vonulat, egy jó roadmovieba több misztikum kell.
A gitárpárbaj mondjuk kecire adta :rock: Ez ugrott be alatta egyből :mrgreen:

Mint ajánlás: pacsi.
6/10

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. április 10., péntek 13:40

danianevem írta:
Alapvetően jó film, de tipikusan olyan, amire 1 év múlva már csak nagyon felületesen fogok emlékezni.
Hát, ja ez igen, ez benne van. Én ősszel láttam, de már nekem is kopnak az emlékek. De tipikusan az a film, amit ha 5-ször nézel meg, akkor sem unod, mert nem a sztori a lényeg, hanem a hangulat, az életérzés, ahogy írtad is. Szóval kb bármikor elő lehet venni, ha megvan hozzá az alapkedv. Ez volt az egyik, amiért ajánlottam.
Nem akartam világot megváltani, csak egy kellemes, kikapcsolós, hangulatos filmet akartam hozni. Ez volt a másik.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. április 10., péntek 10:49

Crossroads

Nem egyszerű írni a filmről. Az alapszituáció mellett az egész alkotás "már látott" motívumokból épül fel. A történet kiszámíthatósága ezúttal mondjuk nem igazán befolyásolta az élményt, mivel a cél a blues, mint életérzés/világkép bemutatása volt. Ezt pedig kifejezetten stílusosan kivitelezték, bár helyenként már elég szájbarágósra vették a figurát. A másik pozitívumként Willie karakterét és sztoriját tudnám kiemelni. A karate kölyök is egész jó volt, de kicsit talán túlzottan sablonosra sikeredett a karakterfejlődése.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az egészen hangulatos flashbackek és a zenei téma emelik ki az "átlag roadmoviek" közül.
Alapvetően jó film, de tipikusan olyan, amire 1 év múlva már csak nagyon felületesen fogok emlékezni. 5,5/10

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. április 9., csütörtök 23:19

Én a legvégén pontozok. Nem akarok befolyásolni senkit. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. április 9., csütörtök 22:52

Anyaka írta:A másik filmmel még mindig nagy a csend, de talán haladtok vele. Ha szr azt is meg lehet mondani.
Pontot ti sem adtatok rá fránszoával.

Majd vasárnap délután jönnek amúgy a +1-ek meg a 2 mondatosok :D

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. április 9., csütörtök 22:48

Halálos közellenség 9/10. Egybe pontozom (ha külön-külön kellene, akkor mindkettőre 9)

Most nincs energiám írni róla, legközelebb jövőhéten lesz alkalmam rá, akkor írok majd bővebben.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. április 8., szerda 21:39

Crossroads

6|10

Jó film volt ez, de nem tartalmazott semmi extrát. Én jobban örültem volna, ha a családi film jelleg helyett elmennek kicsit komolyabb irányba. Így nem tekinthető igazán misztikusnak se, zenei filmnek. A színészek jók voltak, bár a kisgyerek kicsit idegesítő néha. De Francis szép lány, Seneca meg mindig is jó volt, ahányszor eddig láttam.
Az ördög téma is túlságosan hanyagolva volt, ha kicsit több teret adnak neki, akkor a sokkal sötétebb lehetett volna a film, némi lidérccel, meg a kutyával kiegészítve. A végén pedig betoppan Sam és Dean. :vivo:
Történetileg rém egyszerű, és kiszámítható, ez az a film, aminek az első tíz percében tudod a végét, de a szórakoztatást így is jól szolgálja. Kellemes délutáni film.
A zene is jó volt, bár az a filmtől külön áll. Elsőre így egy jó erős pontszámot adok rá.

A másik filmmel még mindig nagy a csend, de talán haladtok vele. Ha szr azt is meg lehet mondani. :mrgreen:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. április 8., szerda 21:03

Na, ez lesz az én filmem B-) :rock: :rock:
"And my heart will leave you never."

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. április 7., kedd 10:58

én is 3 hétben gondolkodtam, azért nem jöttem eddig, sorry.
Kép
Kép
Kép

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. április 6., hétfő 22:14

van film .

Egy olyan filmet hoznék, ami szerintem egy kellemes kikapcsolódás, de nem feltétlenül az a tökéletes film, amit mindenki emleget majd.
Bár epizódszerepe van csak, de a filmet leginkább Robert Johnson munkássága határozza meg. A század elején élt blues zenészt, ki alapjaiban határozta meg a stílust, és aki rengeteg nagy zenészre, zenekarra hatással volt, rengeteg misztikum övezi. Rendkívül keveset tudunk róla, a zenéjén kívül sok minden nem maradt fent. Az, hogy mindössze 27 évet élt, tovább tetézte ezt, nem beszélve arról, hogy elég rejtése körülmények közt halt meg. Már a születése körül is bizonytalanságok vannak, 1910 körül született (legtöbb helyen '11-et írnak), és '38-ban halt meg, szifilisz, tüdőgyulladás, mérgezés, vagy épp az ördög, azt máig nem lehet tudni.
Egy elég híres legenda, hogy eladta a lelkét az ördögnek, így lett egy átlagos gitárosból hirtelen a kor legjelentősebb zenésze. Egyébként összesen mindössze 29 dala volt, nem egy nagy mennyiség, mégis halhatatlanná tették a nevét.
A film maga az "eladta a lelkét az ördögnek" témát járja körül (többek közt). Láthatjuk, hogy lesz a karatekölyökből nagyszerű zenész, amikor a 80-as években felkerekedik Blind Dog-gal, aki akkor már az egyetlen élő, aki Robert Johnsonnal együtt játszott. Ketten kergetnek egy 30., kiadatlan dalt.
Engem a film könnyedsége fogott meg, valamint a rengeteg sok remek zene, a blues páratlan ritmikája, jó hangulatot adott a filmnek. Kell hozzá az, hogy fogékony legyen az ember erre a fajta zenére, akkor lehet igazán élvezni.
A filmben felbukkan egy személyes kedvenc is Steve Vai személyében. (1; 2; 3; 4)

Maga "az eladta az ördögnek a lelkét" erősen visszaköszön a Supernatural-ben, így Robert Johnson talán ismerős lehet már néhány Supnat fannak, ahol a keresztúti démonok, a szerződések,és a pokolkutyák erősen ebből a mítoszból merítkeznek. A 2. évad, 8. részt ajánlom megtekintésre a film után/előtt, kissé más szemszögből vizsgálja meg ezt a témát.

Robert Johnson néhány száma (a nevük néhányuknak elég beszédes): Me and the devil blues; Crossroad; Hellhound on My Trail; Sweet Home Chicago; Love in Vain. Akinek tetszik, akit érdekel a többire úgyis rákeres.

Szóval a filmem, melyet szeretettel ajánlok mindenkinek egy lazulós, esti kikapcsolódásra:

Crossroads
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. április 6., hétfő 22:00

Lehet lesérült locsolás közben. :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. április 6., hétfő 21:56

Gondolom ezt is elfelejtette. :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 145 regisztrált és 0 vendég