Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. május 9., szombat 14:36

nmate írta:
Remy írta: Francois már említette a karaktereket, és igazat is adok neki. Iszonyat idegesítőek voltak, mintha tényleg az összes gyökér akart volna lenni.
Abszurdnak nevezik ezt az ábrázolásmódot. Nem negatívum.
Lehet benne van a hiba, de nekem itt most ez negatívum volt.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. május 9., szombat 14:32

Remy írta: Francois már említette a karaktereket, és igazat is adok neki. Iszonyat idegesítőek voltak, mintha tényleg az összes gyökér akart volna lenni.
Abszurdnak nevezik ezt az ábrázolásmódot. Nem negatívum.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. május 9., szombat 14:22

Kálvária

Pontosan ettől tartottam, ezért sem akartam megnézni ezt a filmet. Hiába a sok éltető kritika, a Kálvária nem nekem készült. Bár tény, az első percek megadták az alaphangulatot, viszonylag magasra tették a lécet, majd jött egy hosszú, egészen a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!templom felgyújtásáig tartó monoton játékmenet, ami megmondom őszintén elvitte a kedvemet a filmtől. Brendan Gleeson játéka természetsen elsőosztályú volt, élmény volt nézni a jeleneteit, de az említett részig tartó játékidővel ő sem tudott mit kezdeni.

Aztán jött a váltás, elérkezett a csúcspont, Gleeson és a film is maxon pörgött. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nagyon tetszett a pap életének hanyatlása, a végjáték, a közeledés a vasárnaphoz. Az utolsó másodpercek pedig tényleg betaláltak.

Azonban az összkép így sem volt teljesen jó. Francois már említette a karaktereket, és igazat is adok neki. Iszonyat idegesítőek voltak, mintha tényleg az összes gyökér akart volna lenni. Szóval, akárhogy is kalkulálok, max 6/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. május 9., szombat 11:58

nmate írta:Na Calvaryval mi a helyzet?
Amint hazaérek, írok róla. Tegnap este végeztem vele, de este már nem volt erőm írni. :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. május 8., péntek 11:58

Na Calvaryval mi a helyzet?

Amúgy nálam is elképzelhető lesz 1-2 nap csúszás suli miatt, előre is elnézést kérek.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. május 7., csütörtök 21:18

Bibliotheque Pascal

6|10

Én remélem nem vagyok elmaradva semmivel. Most csak röviden tudok írni én is.
Nekem nem tetszett a film különösen, átlagos. Értem a témáját, a különböző filmes eszközök használatát, de nem áll össze bennem, hogy ez egy kimagasló darab lenne.
Sokszor olyan, mint egy filmművészetis diák első próbálkozása. Beletesz mindent, amit tanult, meg előveszi a jelmeztárból az összes szürreálisnak tűnő ruhát. Főleg az a félig magyar, félig monarchiás szedett-vedett egyenruha a zenekaron. Még nekem is bökte a szemem pedig nem vagyok jelmezszakértő. Ha nem tudom, hogy 2010-es filmet nézek, rávágtam volna, hogy 80-as évek.
Egyébként voltak jó pontjai a filmnek, a főszereplőn kívül, a végén a mese lezárása, és valóságba való beillesztése egész korrekt jelenet volt. Önmagában pedig jó ajánlás.
Én egy jó színházi előadássá alakított változatot szívesebben megnéztem volna belőle, mint filmet, ott jobban életre lehet kelteni ezeket a mesei elemeket.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. május 7., csütörtök 16:53

Ja, nekem is necces lesz, kicsit rám szakadtak a dolgok, de ha Avengers belefér csak megoldom ezt is :mrgreen:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 7., csütörtök 16:38

Jelenleg jól állok, de előreláthatólag nem tudom biztosítani, hogy a mostani ajánlást tudom majd jövő hétvégére hozni. Viszont utána pótolnám. Lehet mégis betoppanok vele, de inkább gondoltam most szólok...
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. május 6., szerda 7:46

What we do in the shadows

Tegnap nekiestem a meccsetek után. Watchlisten volt már egy ideje, nem is láttam, hogy már elérhető. Mindenesetre jó, hogy bedobtad ajánlásként.

A film legnagyobb pozitívuma, hogy az alkotók érezhetően ismerik és megfelelően alkalmazzák a vámpírkultusz köré épült történeteket. Nem volt céljuk az erőltetett és legtöbbször értelmetlen újítások bevezetése, egyszerűen visszautalgattak a régi mondákra, meg a zsáner filmes klasszikusaira. Ebből adódóan a főhősök is "hitelesnek" tekinthetők: más időkből megmaradt, kényszerből izolált életet élő különcök. Poénforrásnak ez meg bőven elég.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Két dologgal volt bajom: tipikus 21. századi vígjáték volt, ahol gyakorlatilag nincs semmilyen átívelő történet, csak ad-hoc bekerülnek a karakterek és inkább sitcom jellegű az egész, mintsem film. Bár nyilván nem a sztori miatt ül le az ember egy paródia elé, azért főbb motivációkkal felruházhatták volna a hősöket. Pl. Petyr bedurvul és megpróbál mindenkit vámpírrá változtatni, vagy Deacon vámpírkirály akar lenni stb.
A másik Nick volt. A beszédstílusa, meg a karakter és a hülyeségei eléggé idegesítő volt egy idő után...

Alapvetően egy minőségi zsánerparódia (mint ahogy a két korábban ajánlott Scott Pilgrim és Kung Fu Hustle is, csak azokat lehúztátok Scooby Doo szintre :lol: ), pár remek poénnal és szolid alakításokkal. Imdb-n 7-est adtam rá, itt az ajánlást is értékelem: 7,5/10

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. május 5., kedd 18:12

What we do in the shadows

-Sokat nem tudok írni a filmről, bejött ez a horrorvígjáték.

-Nagyon bejött az áldokumentumfilm, a kameramozgások gondolom Faustnak nagyon nagy orgazmust okoztak, főleg Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!mikor Stut megharapták a vámpírok, azt nagyon élveztem ahogy bemutatták.

-Stu karaktere Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!bírtam, hogy ő csak Stu :D 24x elmondja, hogy mivel foglalkozik, de nem értik, és miatta bajba is kerülnek :lol:

Érdekes, egyedi film volt, végignevettem az egészet.

7/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. május 4., hétfő 21:43

Ez fasza kis film, nemrég néztem :D
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. május 4., hétfő 21:41

Na megjöttem. Feliratos filmmel. :mrgreen:

Nem fog sikert aratni de hát sosem azért hozom a filmeket. :lol: Még én sem néztem végig, de az első fél óra volt annyira szórakoztató, hogy rápróbáljak.

What we do in the shadows

Új-zélandi mókás áldoksi horrorvígjáték három vámpírról. Dióhéjban ennyi, szerintem imádnivalóan fikázza ki a megszokott vámpírkliséket. Hangulatos cucc, szerintem jót fog tenni ennyi komolyabb darab után - és különben is, ilyen még nem volt.
:)

Trájler

Aki nagyon menő, moziban is nézheti, ha jól tudom most adjak itthon.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. május 4., hétfő 20:36

danianevem írta:
francois írta:van ma ajánlás? vagy haluzok és nem is hétfőn szokott lenni? :lol:
Még az én ajánlásomat sem nézted meg. :D Amúgy igen, majd Faust hozza elvileg.
nagyon nem is vágyom rá h megnézzem :lol: elég volt tegnap a kálváriát végig olvasni :lol: gyűlölöm a feliratos filmeket, nem látok el addig a tv-n :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. május 4., hétfő 19:14

francois írta:van ma ajánlás? vagy haluzok és nem is hétfőn szokott lenni? :lol:
Még az én ajánlásomat sem nézted meg. :D Amúgy igen, majd Faust hozza elvileg.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. május 4., hétfő 19:12

van ma ajánlás? vagy haluzok és nem is hétfőn szokott lenni? :lol:
Kép
Kép
Kép

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. május 4., hétfő 13:32

Bibliotheque Pascal

-A film a román újhullámra jellemző realisztikusságal indít, főleg mikor a jogi hátterét olvassák fel a főszereplő keresetének. Nem tudom mennyire követitek az ország filmiparát, de érdemes belenézni párba, nagyon jó darabok készülnek. Itt is volt már ajánlva romániai film (A dombokon túl), valamit az origo is írt pár éve egy nagyon jó cikket róluk: ITT. Ha valakit érdekel privátban szívesen küldök még pár címet, azok közül melyek tetszettek nekem.

-Nem tudom tudatosan-e, szerintem igen, Hajdu merített ezeknek a filmeknek a stílusából, de ez ugye csak az elején és a végén érződik elsősorban, keretet adva ezzel a filmnek. A köztes rész Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a fantázia, álom stb. az a rendezői szabadságára/költségvetésre volt bízva. Egy kritikát olvasva, azért válaszotta a rendező a Regátot (ahogy a filmben is említik :D ), hogy egy ilyen történet tényleg a Balkánon kell, hogy játszódjon.

-Szürrealizmus elsőrendő mozgatója a filmnek. Ugye mindenki ismeri a bürokrácia útvesztőjét, de ez Romániában sokszorosa még a közép-kelet európai átlagnak is. Egy megértő hivatalnokkal találkozunk, aki gyakorlatilag dönt igennel vagy nemmel a további kérdésekben, már is egy szokatlan alak. A mese, álom, fikció nem szüli azt, hogy a vizualitás átvegye a film lényegét, így tökéletesen elég ez.

-Kiemelném a jelmezes és az operatőr munkáját, nélkülük szerintem eltörpült volna az alkotás.

Beugrott egyik középiskolai tanár mondása:
-Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ne a szépet mond, hanem az igazat.

9/10
"And my heart will leave you never."

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. május 4., hétfő 12:45

Calvary

(Entschuldigung, bitte)

Reagálok a többiek véleményére, esetenként kiegészítem az én észrevételeimmel. Engedelmetekkel:
danianevem írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Igazából csak egy negatívumot tudnék felhozni: Fiona karaktere. Akár az In Bruges-ben, akár a The Guardban, de még a Seven Psychopatsban (bár itt nem egyértelműen) sikerült írni egy olyan társat a főszereplő mellé, aki kellően elmélyítette a főhős személyiségét, ezáltal beteljesítve a katarzist.
Itt viszont pont ez hiányzott. Minden téren sikeresen építkeznek, egyre komolyabb csapások érik Jamest, igazából nem akar elköszönni, miért is akarna (remek húzás). Viszont a lányával olyan szinten toporognak egy helyben, hogy az hihetetlen.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Teljesen egyetértek ezzel, én is kiakartam hangsúlyozni.

danianevem írta:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A fényképezés fantasztikus
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Bár nem látványfilm, de tényleg nagyon jó volt, pedig nem is hd-ben néztem. Az ír part nagyon remekül volt szemléltetve, bár csak háttérelem volt. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Plusz a végén, gondoltam, hogy humánusabb lesz a gyilkosság, de eléggé naturalistára sikerült...

nmate írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A mű sikerének kulcsa, hogy nem fél mélyre hatolni a témában, McDonagh tökös gyerek.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

A dogmatika tényleg legérdekesebb és legkényesebb témáit feszegeti, kellően tapintatosan de azért pikánsan is, nem vitte túlzásba mégsem, és ez jó így szerintem.

Anyaka írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ami kifejezetten tetszett az a karakterek tudatos kialakítása a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!hét főbűn szerint. Kevélység, fösvénység, bujaság, irigység, torkosság, harag, jóra való restség. Mindegyik megjelenik valakinél, és elég gyakori emberi tulajdonságok is, így sokan magukra ismerhetnek a nézők közül is.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

:coffee: Na, ez nem is tűnt fel nekem, a film nem rágja az ember szájába, de lehetett volna követni, jó meglátás :)


RealRaúl77 írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A konkrét történésekre nem térnék ki, bár bőven lehetne beszélni azokról is, de úgy gondolom, nem ott kell keresni a lényeget, hogy mi történt a filmben, hanem számomra inkább az érdekes, és biztos vagyok benne, hogy a film egyik célja is az volt, hogy ezt átadja, mi történt Hámesz atyában. Alapból egy érdekes személyiség volt, mely a film folyása alatt folyamatosan bontakozott ki, és folyamatosan fejlődött. Nem mindennapi atya volt, az biztos, nem mindennapi körülményekkel (előélet, lánya, alkohol).
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Végig ezen töprengtem a filmen: hogy a katolikus egyház ezt megengedi? Arról hallottam, hogy sok megözvegyült ember beáll valamelyik rendbe, de úgy tudom, hogy a 7 szentség közül hatot vehet fel egy ember, a papság és a házasság közül az egyiket. Utánaolvasok, ez nem teljesen világos számomra. Kicsit eltértem most a témától, de emiatt is volt abszolút furcsa a karakter.

RealRaúl77 írta:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amit Máté írt, az Istenkérdés, nem is fordult meg az fejemben, csak most, hogy olvastam az írását, mindenesetre jó meglátás, mondasz valamit.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Erre sem figyeltem oda... Végülis Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a kálvária, a szenvedéstörténet, és az emberek általi üldöztetés, csapások stb. megvolt, de a feltámadás és ezáltal a megváltás, ami a katolikus hittételek lényege, az nem következett be. Inkább vértanúként funkcionál a karakter szvsz, nem mint megváltó.

És akkor pár saját gondolat:

-archetípusokat mutat be a film, tele sztereotípiákkal, gyakorlatilag az emberek pozitív oldala nincs reflektálva a nézők felé.
-a rendező miatt gondoltam, lesz pár nyomasztó vicc, hát volt is benne, meg a karakterek is hordoztak némi jellemkomikumot, de ezzel a keserű atmoszférát nem tudták feloldani, legalábbis nálam.


Jó film, ajánlásként elmegy kategóriás :mrgreen:

8/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. május 4., hétfő 11:39

calvary

hát ez sajnos santihoz hasonlóan nekem sem jött be. pedig imádom az ilyen pár szereplős kisvárosi full drámákat, de míg a legtöbbjüket az életszerűség viszi el, itt semmi ilyen nem volt, a bedobott szereplők 90%-a teljesen szürreális volt. mint mikor csinálnak egy olyan, vmi C kategoriás akciomoviet, hogy "dobjunk le 10 embert egy laktalan szigetre és meneküljenek meg, de egy értelmes se legyen köztük, csak hülyék" ... volt egy baromira erős indítás Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!azt még elnézem, ha egy ember van olyan hülye hogy halálosan megfenyegetik, aztán tesz rá és másnap felkel mint ha semmi sem történne.., de utána teljes unalomba fulladt az egész. oké, hogy bemutatták a pap kálváriáját, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ahogy a sok beteg ember teljesen leépíti és ő maga is meghülyül, de annyira életszerűtlen, erőltetett és főként unalmas volt, hogy elég nehezen tudtam végignézni. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!és igazából az sem érdekelt, hogy melyik hülye lehetett a gyóntatószékben, pedig gondolom ha erősen figyeltem volna a hangra, a későbbiekben biztos felismertem volna. bár az igazat megvallva, sztem itt teljesen huszadrangú kérdés volt, hogy melyik hülye lesz az

egyedül brendan gleeson játéka tartotta bennem a lelket, uhogy megy egy

6/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. május 4., hétfő 10:54

Örülök, hogy tetszett. A filmet (főleg a spoileres rész utolsó bekezdése alapján) úgy értelmezted mint én, úgyhogy arról felesleges lenne írnom, inkább a magyar filmekre vonatkozó gondolatodra reagálnék.

Az ajánlásomnál előítéletességnek neveztem a magyar nézők általános mentalitását, viszonyulását a hazai alkotásokhoz. Elvárják a hollywoodi filmek színvonalát, de ha magasabb büdzsét biztosítanak egy filmhez, akkor egyből kritizálnak, hogy miért nem lehet másra költeni azt a pár száz milliót (ami nemzetközi szinten talán nem is kimagasló összeg). Ha közönségfilmet próbálnak készíteni, akkor vagy az alkotók esnek át a ló túloldalára (komolytalan és túlzó koppintások), vagy megint csak a nézők cincálják szét az alkotást, miszerint a magyar filmeseknek nincs eredeti ötlete. Ha meg valaki megpróbál eltávolodni a mainstream vonulattól, akkor az a baj, hogy a rendező egy művészieskedő hipszter, aki az elefántcsonttornyából akarja megmondani a frankót. Ezáltal maguk a filmek nem, vagy csak ritkán részesülnek megfelelő fogadtatásban. Na meg a kritikusok... Akik olyan elképesztően következetlenek, hogy nem csoda, ha már senki sem bízik meg a dicsérő szavaikban. Főleg, ha az egy magyar filmmel kapcsolatos... Megjegyzem: én is csak külső szemlélő vagyok, de leginkább ennek tudom be a helyzetet. Valamint szerintem nincs temérdek el nem ismert magyar gyöngyszem, csak pár, ami valahogy elveszett a sok "selejt" között.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. május 4., hétfő 9:39

nmate írta:Messideco?
Pár óra és jövök, elnézést a késért :)
"And my heart will leave you never."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 61 regisztrált és 0 vendég