Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. május 12., kedd 1:10

Bibliotheque Pascal

Na, elnézést a késésért, és azért is hogy most ilyen skiccet hányok ide, de kicsit több péniszt tolt az arcomba az egyetem, mint amire számítottam és a film sem kötött le annyira, hogy csúsztassam a dolgomat vagy inkább aludjak 2 órával kevesebbet.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!- én sem mondtam volna meg, hogy magyar film
- érdekes atmoszféra, szép színes fényképezés, mintha Wes Anderson és Refn stílusait kevernénk
- minden nagyon lassú a film alatt, még amikor futnak benne, az is annak tűnik
- szerintem nem elég beteg, nem elég hatásos, mindössze csak a hónaljszagot éreztem az egész betegesnek szánt lelkivilág projekciónál, többek között emiatt érzem unalmasnak, nem dobta fel semmi annyira, hogy átlendüljön
- színészi teljesítményektől sem estem hasra, bár nem erre épít a film

Most ennyi, szorri, bár a sok "+1" meg "ahogyan a sanyi írta" kommentek után nincs mit szégyellnem :lol:
4/10

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. május 12., kedd 0:57

What We Do In The Shadows

5.5|10


Kell hozzá egy hangulat, de akkor nagyon élvezhető vígjáték. Sokszor várhatóak az adott poénok, de nem volt vészes, bár akadt néhány elég fájdalmas favicc. A hossza miatt nem is ment át unalmasba, hiába a végére már csak ismételték önmagukat. Kicsit Addams Family-sek voltak a karakterek. Nekem egy nagy gondom volt vele, hogy nem igazán állt össze a történet, kiragadtak pár napot és azt mutatták be a vámpírok életéből, nem jutott el a film a-ból b-be, minden ment ugyanúgy tovább. Talán ez miatt igaza van annak, aki inkább egy vígjáték sorozatot nézne meg jobban belőle.
Amúgy jó ajánlás volt. Egyenlőre ennyi a pontom, de már úgyis látok módosítani valót a táblázatban, majd a végén élek is vele.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. május 11., hétfő 21:08

Érdekes ajánlás, watchlistes volt már. :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. május 11., hétfő 19:28

Bibliotheque Pascal
RealRaúl77 írta: ami a szitut illeti, és végül éreztem rajta erőteljesen, hogy magyar. Nem az a gagyi magyar, de valahogy ezeknek a filmeknek meg van egy olyan sajátos hangulata, mely hamisíthatatlanul magyar.
Én nem, nekem pont a Francoise által említett Kusturica ugrott be, illetve a Macska-jaj. (persze ez jóval drámaibb volt) Magyar... egyáltalán nem éreztem.

Fura, nagyon fura egy film volt. De nem igazán jött át. A rendező elképzelése, miszerint ennyire kontrasztosra csinálja a filmjét, nálam pont ellenkezőleg talált be. Kevésbé élveztem, nem akart összeállni egy egésszé az alkotás. Voltak jobb pillanatai, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a tengerpartos jelenet a fegyveres emberrel, illetve annak későbbi játékpercei nagyon betaláltak. Talán az volt nálam a film csúcspontja. De összességében unalmasnak találtam, talán már túl művészi akart lenni a film. Mint ajánlás kiváló, de a végeredmény sajnos nem. 5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. május 11., hétfő 19:10

Eszeveszett mesék (Relatos salvajes, 2014)

Volt már szerencsém hozzá, mivel az Oscar külföldi filmes kategóriáját szívesen követem, pont abban indult. Megérdemelte volna ez a film is a díjat, mint ahogyan a végső győztes Ida kivételével mindegyik. :D

6 egymáshoz illesztett elborult történetből áll, valamennyi eszméletlenül precízen van kidolgozva és a hosszukhoz képest hihetetlenül tartalmasak. Ehhez még párosul, amit írtál, hogy stílusban is jól elkülönülnek, így egysíkúnak egyáltalán nem lehet nevezni.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Egyedüli problémám az volt, hogy tényleg elég komoly kérdéseket tesz fel, de mire magunkban végigpörgetnénk a helyzetet és megválaszolnánk, addigra már a következő sztori közepén járunk nyakig az útszéli paraszthúgyban. :mrgreen: Egyébként erre is figyeltek a készítők, az elején mindig igyekeztek szépen lassan építkezni, de nekem még így is túl masszívan hatott helyenként.
A hat sztori közül az El más fuerte (a kocsis) tetszett a legjobban, az látványban, zenében, redneckségében, elborultságban, szóval mindenben klappolt. A többivel sem volt bajom, talán csak sorrendileg módosítottam volna és nem az esküvőit tettem volna a végére, mert annál azért pörgősebb volt a film.

Remek ajánlás, mert pont olyan film, ami tuti eltűnik majd (főleg, hogy nem kapta meg a szobrot) a sok blockbuster között. Imdb-n 8-as, de csakúgy mint Faust filmjénél, hozzáadok még egy felet. 8,5/10

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6466
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. május 11., hétfő 17:42

Eszeveszett mesék (Relatos salvajes, 2014) - sajnos nem kerültem gépközelbe még mindig, nálam 8,5 vagy 9 pontos lesz, majd a vége felé fogom értékelni, jó szórakozást kívánok hozzá, remek történetek, feliratos, remek zenék, van amelyik tragikus, van amelyik humoros, és bármelyikőnkkel megtörténtet, olyan is. Nézzétek, remélem nem láttátok sokan! :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6466
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. május 11., hétfő 15:40

Nekem is 8, különleges film, fõleg ami a kategóriákat illeti + a hangulatot, max hetes lenne alap esetben, de megérte a plusz egy pont, pacsi.
Hamarosan hazaérek, és hozom az ajánlást is, és átnézem az írásaitokat Faust filmjérõl, lehet írok is pár bekezdést.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. május 11., hétfő 14:10

what we do in the shadows

jó film volt nagyon tetszett :lol: tök minimál film, totál noname szereplőkkel de szinte végig lekötött, pedig az igazat megvallva nem nézek túl sok vígjátékot. játékidő pont elég volt, örültem h nem csaptak hozzá még fél órát. vki írta lentebb nem is film hatása volt, hanem inkább olyan sitcom féleség, ezt nagyon adom. simán csinálnék belőle egy sorozatot :D

abszolút jó ajánlás, jó film, ügyes voltál fószt, megbuksizlak :D

8/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. május 10., vasárnap 23:54

francois írta:szerintem sem. aki eddig nem nézte meg, ezután sem fogja
Faust még a Calvaryt is hozza pl :lol: Keddre megleszek.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. május 10., vasárnap 23:42

Hát hirtelen nem tudom hová tenni ezt a Bibliothéque Pascal-t. Erre aludnom kell egyet. Érdekes film volt.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. május 10., vasárnap 21:25

szerintem sem. aki eddig nem nézte meg, ezután sem fogja
Kép
Kép
Kép

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. május 10., vasárnap 20:57

nmate írta:Legyen 1 hét szünet? :lol:
Szerintem nem kell
"And my heart will leave you never."

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. május 10., vasárnap 20:46

Holnap vagy holnapután jövök a bibliotékával, ma nem volt rá időm.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. május 10., vasárnap 20:05

bibliotheque pascal

hát gyerekek, nekem fogalmam sincs hova tegyem ezt az egészet. az elején azt hittem vmi kusturicás balkáni réteg/művész fos lesz és agyhalált kapok már a felénél, de szerencsére idővel kiderült hogy mégsem, és vmi történetet csak kihoznak belőle. iszonyat kontrasztos film, most kb a faun labirintusa ami beugrott, ott is két, egymásnak hanyatt-homlok ellentmondó világon toltak sztereoban az arcunkba. realraul írta, hogy érezni lehetett vmi magyaros hatást, én egy dekát nem véltem benne felfedezni... főszereplő csaj jól tolta, és egy két üresjáratot leszámítva aránylag élveztem (ami furcsa, mert az utóbbi 5-6 évben, zsigerből kerülök minden ilyen típusú filmet)

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!egy dolog spoilerbe.
- sztem ez a gyerek-álomvilág-fantáziakivetüléses dolog tök baromság volt, abszolut nem illett az egészbe. gondolom a hivatalba is azért kezdett el hazudozni, hogy jobban hasson az emberre, de valljuk be kicsit túlzásba vitte, nem is értem hogy gondolta, hogy majd bekajálják :lol:


záró képsor tízpertíz volt, a film maga, hm nemtom, legyen
7/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. május 10., vasárnap 18:53

What We Do In The Shadows
1-2 hónapja láttam, nagyon bejött. Tele van jó poénokkal, végig leköti az embert. Negatívumként a színészeket említeném meg, elég amatőrök voltak szerintem, de ettől még bőven jó a film. Jó, hogy behozták hozzánk is a mozikba, azért ilyen vígjátékot nem mindennap lát az ember, főleg nem a nagy vásznon. 7,5/10
Kép

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. május 10., vasárnap 18:24

Santi írta:Sztem meg sablonos/sztereotíp karaktereket sorakoztatott fel és közhelyeket puffogtatott. Attól, hogy ezt valószínűleg szándékosan tették még nem fog tetszeni.
Ezt most olvasom, leírtam amúgy az írásomban miért használtak ilyen karaktereket. Nem véletlen.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. május 10., vasárnap 18:20

naná, hogy egy szabad percem sincs 3 mondatot írni a filmről :vivo:

Bibliothéque Pascal

7.5/10

jó pár film lesz, amiről hosszabban szeretnék majd értekezni a kör végén, ez biztos benne lesz, ha eljutok odáig :roll: annyit hadd jegyezzek meg, ez is jó ajánlás volt, remek turnusban van részünk szerintem.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. május 10., vasárnap 15:12

Legyen 1 hét szünet? :lol:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. május 9., szombat 15:09

Sztem meg sablonos/sztereotíp karaktereket sorakoztatott fel és közhelyeket puffogtatott. Attól, hogy ezt valószínűleg szándékosan tették még nem fog tetszeni.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2015. május 9., szombat 14:36

nmate írta:
Remy írta: Francois már említette a karaktereket, és igazat is adok neki. Iszonyat idegesítőek voltak, mintha tényleg az összes gyökér akart volna lenni.
Abszurdnak nevezik ezt az ábrázolásmódot. Nem negatívum.
ezzel nincs is baj! de mint írtam (legalábbis ugy rémlik) ez a film próbált életszagú lenni, amibe sztem ezek a karakterek nem fértek bele.
Kép
Kép
Kép


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 41 regisztrált és 0 vendég