Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. november 22., vasárnap 15:11

La cara oculta - 2011

Szeretem a spanyolajkú filmeket, magát a nyelvet is meg minden eddigi ilyen film a klubban szinte kivétel nélkül tetszett, így voltak elvárásaim, de most nem jött össze ez valahogy.

Az alapfelállás remek lenne, a történet viszont sajnos egy mese, nagyon elrugaszkodott, amit én nem nagyon szeretek. Csak néhány gondolat a teljesség igénye nélkül:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!1. Ha valahova készülök, megyek vagy jövök a kulcs kezemben, nem a táskán vagy a táskában vagy a polcon vagy akárhol, hanem a kezemben. Nem létezik, hogy valaki felkészül valahova bezárni magát (alapból ez is egy marhaság, na mind1) és ilyen figyelmetlen a kulccsal.
2. Alapból egy ilyen bunker ajtaja belülről miért nem nyitható kulcs nélkül? Teljesen logikátlan. Persze tudom, ezzel megfőne a film.
3. Az első két okomra még lehet mondani szőrszálhasogatás, viszont normális ember ilyen fájdalmat nem okoz a párjának, ha igazán szereti, ilyet nem tesz vele. Tudom, hogy a nők agya sokszor másképp jár meg mindig próbára tesznek minket, de sztem ilyet mégcsak próbaképpen se tennének.
4. Az állandóan vihar, mennydörgés, villámlás nagyon olcsó feszültségkeltési forrás. 1x ellehet játszani, de hogy ott állandóan vihar van és nyilván mindig este, szintén hihető.

Az utolsó 20 perc az viszont eléggé oda lett téve.
Ha kinyitja Fabiana, akkor visszatér a volt nő Adrian életébe, ha otthagyja, akkor megmarad neki a pasi, és úgytűnik otthagyja meghalni, na ez egy kegyetlen rész volt.
Aztán később végül mégis mégis kinyitja és bemegy, amaz meg megcsinálja ugyanazt vele, megérdemelte, de szintén kegyetlen, mert így semmivel sem jobb nála. Ahogy Pipita mondta, itt ebben a filmben mindenki egy mocskos geci és szerintem ez is életszerűtlen.

Egyébként a Pipita hsz-t, ami szintén nagyrészt az életszerűtlenségekről szól, így utólag végigolvasva nagyon adom, és ezek szerint akkor nemcsak nekem volt nagyon mű ez az egész.

4,5/10

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. november 12., csütörtök 6:04

Örülök, hogy tartottad végül a szavadat, és hoztad a filmeket. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. november 12., csütörtök 0:08

Egy galamb leült egy ágra...

Huh :(
Majdnem egyezik Santi véleményével az enyém. Nem személyes ez, de abszolút nem jött be. Voltak percek amikor élveztem, de tényleg nagyon irritált az alkotás. Filmtechnikai szempontokból tökéletes, de olvasva a filmről valami jobbra számítottam.

5/10

13 assassins

Ez már egyszer megvolt, akkor ötöst adtam rá, most valamivel jobb a véleményem róla, sokat számít a hangulat egy filmnél. Akkor ötöst adtam, most ez egy 6,5

La cara oculta

Na ez igen, ez már döfi volt. A klasszikus zene nagyon ott volt a szeren, kissé a közepetáján leült, de amikor Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!kitisztázódott az eltünés körülménye, azután remek volt, és a vége rendesen odatette magát. Nagyon tudnak a spanyolok filmet csinálni, ezt már bizonyították párszor :)

7,5

----------------

Bocsi a késésért, illetve az ígéretem be nem tartásáért a hosszú értékelésekről, de most is a szobatársam laptopját kértem kölcsön :(

Köszi a filmeket, és a türelmet, majd jövök egy összesítéssel később.
"And my heart will leave you never."

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. november 9., hétfő 18:31

Egy galamb leült egy ágra... (En duva satt på en gren...) - 2014

Attól függetlenül, hogy már véget ért a kör megígértem, hogy megnézem majd a filmeket, amint lesz időm és kedvem és ezzel kezdtem. Bár ne tettem volna, mert életem egyik legrosszabb filmélménye volt...
Én ilyet, hogy 10-15 perc után már azt kellett néznem mennyi van még hátra már nagyon régen, de az is lehet hogy sosem éltem meg. Legalább 6x hagytam abba (pedig én aztán a 3 órás filmeket is végignézem egyhúzóra) és sztem ha nem lett volna ajánlás itt, önmagamtól 10 percen belül kaszáltam volna.
Egyébként megtudom érteni, ha mondjuk operatőri szempontból vagy egyéb filmtechnikai okokból "kötelező tananyag", de én nem ezt keresem egy filmben.
Egy-két helyen megjelent az a fajta északiakra jellemző abszurd/fekete humor, amit én a skandináv filmekben kedvelek, ezért emelem hármasra a pontszámomat, de most sztem egy darabig megint nem lesz kedvem filmezni ezután.

3/10

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. november 2., hétfő 0:18

Nem tudom, van-e még értelme, de úgy érzem helyesnek, ha pótlom a hiányom, és nem hagyom lezáratlanul a végét. Kissé komolytalan már, de azért nem fogom vissza majd magam, akkor sem, ha esetleg nem is lesz, ki olvassa. Akkor is így helyes, hogy kellő tiszteletem teszem, még annak ellenére is, hogy jó magam is bajosan fejeztem be a kört.
Helyenként spoileres lehet, szóval aki belevág, csak miután látta.
Látom lordgabi közben érdeklődött. Este 10 óta írom, "csupán" ezért csúszok vele :mrgreen:

Den brysomme mannen

Baromi érdekes volt. Végig megvolt egy "kellemes" kellemetlen hangulata, mely talán leginkább a skandináv filmek egyik jellemzője. Legalábbis a legtöbb skandináv film, amit láttam, nagyon sikeresen tudott operálni ezzel a hangulattal.
Érdekes nagyon a történet is. Olvastam itt is sokat beszéltek róla, több teória is született. Nem tudom mit akart jelképezni maga a film, de mindenesetre elgondolkodtatóak, amiket írtak itt róla. Eleinte nem kívántam túlmisztifikálni. Úgy néztem, és úgy gondoltam, hogy simán csak groteszk maga a műfaj. Irreális dolgokat állított úgy be, mintha tök természetes lenne. Szeretem ezt a műfajt mind az irodalomban, mind a filmekben, de nagyon óvatosan kell vele bánni, mert könnyen egy agyatlan marhaság lehet az egész. Hál'Isten ez itt nem volt tapasztalható.
Egyszerűen nem találok rá rossz szót. Nagyon jól volt megoldva a buszos, zászlós-várós a puszta közepén rész, a furcsa életek bemutatása (meló, barátnő, szex, szerető), meg az egész ásás is. És tették mindezt olyan feszült beállításokkal, képvilággal, cselekvéssel és színészi játékkal, hogy borzasztóan élveztem. (két figura volt igazán fergeteges, a főnök, a mindig mosolygok, még ha ki is rúglak, meg az első csaj, akit kb semmi nem érdekelt, neki minden oké, csináld csak, és közben kedves hangnemben beszélek, még ha a beled kéne kitépnem is)
Hogy maga a film mi akart lenni, azt sajnos nem tudom, de az itteni találgatósok elég érdekesek voltak. Talán a filmben egyszerre pozitív és negatív is az, hogy csak sejteti, hogy mit is akar jelképezni. Jó, hogy lehet rajt agyalni, és talán ez is fog meg leginkább, azért lesz emlékezetesebb, viszont mégiscsak könnyebb lenne felfogni, feldolgozni, értékelni, ha tudnánk, hogy mi is volt. A lezárás is el lett találva a körkörösséggel, és sokat is sejtet.
A zene pedig valami zseniális választás, nagyon imádtam.

PK után a második legjobb filmélmény a körben.

9/10


Movie 43

Egy esti lazulásnak szódával talán... talán elmegy. Sok minden nem maradt meg a filmből, csak hogy egy agyatlan baromság. A groteszk műfajnak a pont nem túl jó és értelmes használata. Volt egy-két találó rész, amire azt mondom, hogy tartalmaz valamit, a többi kuka.
Talán amit meg tudok említeni, és elgondolkodtatott, valamilyen szintem érdekes volt, bár hatalmas agyfasz, de azért a háttérben talán mozog valami, az a rész, amikor magántanuló a srác, és a szülők úgy bánnak a gyerekkel, mint egy lúzerrel, hogy ne maradjon ki a gimis közegből. Baromi torz, és beteg, de igenis valós problémáról van szó.
A gépes-gyerekes "reklám" pedig megható volt kissé.
A többi említésre sem méltó. A macska meg pfeeejj....

4/10


The Last Picture Show

Egyetértek a legtöbbetekkel, ma már talán tényleg kissé szürke és lapos alkotás. De annak, aminek csinálták, és főleg akkoriban, valóban fantasztikus alkotás. Amit mondani akar, amit képvisel, azt tökéletesen átadja, és bemutatja. Nem igazán találok bent kivetnivalót ilyen szempontból.
Mindenképp jó filmélménynek mondanám, akkor is, ha már nem ad kifejezetten túl sok extrát. A legnagyobb ereje, hogy minden egyes mozzanata ilyen, vagy olyan formában még ma is tökéletesen igaz, és legalább annyira fájó, mint a filmben. Annak ellenére, hogy azóta a világ sokat változott, rengeteg új dolog megjelent, de lecsupaszítva, alapjaiban még ma is érvényes a mondanivalója.
Igazat megvallva kissé jobb filmet vártam, egy kissé másra is számítottam, annak ellenére, hogy nagyon tudom értékelni azt is, amit kaptam, az idő azért meglátszódik rajta, ha mint értékelendő filmként nézzük (az előző bekezdést tartom, hogy az időtálló).

Alapjáraton nem adnék rá ennyi pontot, de az eddigi értékeléseimet figyelembe véve 8.5-et kellene adnom. 7.5-öt gondoltam alapból. Az arany középút lesz a nyerő úgy, hogy a Take Shelter-t 7-re, a Camp X-Ray-t pedig 7.5-re módosítanám. Így:

8/10


En duva satt på en gren och funderade på tillvaron

Zseniális. Zseniális hangulat, és zseniális filmművészet. Ugyanaz a skandináv hangulat. Azok a beállítások, azok a percekig tartó feszült képek, ahol alig van mozgás, a szövegek is sokszor pofon egyszerűen, mégis igen kifejezőek, egyszerűen olyan feszült, és zseniális hangulatot teremtenek, hogy az leírhatatlan. A visszatérő apró motívumok, a látszólag értelmetlen jelenetek, a látszólag logikátlan szerkesztésmód mind ezt a hatást erősítették. Nem tudom jól leírni, hogy mit képviselt a film, mert nem találom a megfelelő szavakat, így be kell érni a fenti pár sorral.
Itt is, mint a norvég testvérénél, fukarkodtak a magyarázatokban. Csak hagyták, hogy a dolgok történjenek. De úgy gondolom, hogy lejött a lényeg, és nagyon szívbe markoló. Legalábbis nekem, aki egy olyan időszak előtt áll, hogy talán az egyik, ha nem a legmagasabb lécet kell megugranom az életben, és néha azért felvillan, hogy mi lesz velem, ha leverem.... Emiatt nagyon meg tudott fogni a bemutatott élethelyzet, a besavanyodott, életunt két "főszereplő", akik elég vicces módon választottak szakmát, és jelmondatot, (ez nagyot ütött).
Baromi jók voltak a színészek szerintem. Látszólag semmit sem csináltak, de úgy érzem, mégis ezt a legnehezebb hitelesen átadni.
Nem tudom igazán tovább fejtegetni, pedig úgy érzem alig beszéltem róla, pont azért, mert nem tudom igazán jól kifejezni. Minden egyes jelenet már csak a beállítástól kibaszott feszült volt, és imádom ezt a fajta stílust.

8.5/10


La cara oculta

Itt vagyok bajban. Olvastam egy-két értékelést, és nagyjából minden egyes szavával egyet tudok érteni. Én mégis valahogy élveztem a filmet.
Baromi jó az alapötlet. Nagyon feszült és idegőrlő maga a film. Az egész egyszerűen zseniális. Nehezen tudok másik filmet mondani, amit mostanában láttam, és ilyen jó alapokra építkezhet. Ez a szellemes húzás is remek volt.
Mégis olyan hibákat vétettek a készítők... Egyszerűen úgy érzem, hogy egy hatalmas ziccer maradt kihasználatlanul.
A karakterek valami borzalmasak. Gyűlöltem őket egytől-egyig. Az új barátnő tehet legkevésbé a dolgokról, de kurvára nem tudtam azonosulni a döntésével, még akkor is, ha kissé meg tudom érteni. A faszi valami botrányos személyiséggel rendelkezett, legszívesebben fejbe lőném. A kiscsajt meg nem is értem, hogy mit gondolt, hogy mire lesz ez jó... Mégis, amikor végig kellett néznie, hogy keféli az új nőt, kb egy nappal az eltűnése után... na az ütős jelenet volt, az tényleg bele tud marni az emberbe. De mégis... mit várt? Szakított, majd eltűnt. Oké, hogy felháborítóan gyorsan, de várható volt, hogy új nő lesz. Barátnőmmel mondjuk ezen eléggé összevesztem. Azt hiszem, érthető, én voltam a hülye.
A végjáték a másik negatívum. A film vége felé közeledve pont azon agyaltam, hogy ez így szép és jó, de basszus, nem tudok olyan befejezést elképzelni, amire azt mondanám, hogy na baszki ezt odatették. Úgy éreztem, bármit hoznak ki belőle, elmarad az elvárható hatás egy ilyen film lezárásánál. Hát, nem is sikerült, legalábbis nekem kongóan üres volt a vége.
Egy hatalmas lehetőséget hibázott el ez a film, mégis hálás vagyok, hogy láthattam, mert borzasztóan jó az alapötlet. Pedig 10es film lehetne belőle.

Kieg.: A zene egyébként itt is zseniális volt, nagyon együtt élt a filmmel.

7.5/10


Jûsan-nin no shikaku

Szintén egy bajos film. Szintén borzasztóan élveztem az alapjait a filmnek. Remek sztori, remek lehetőség. De a karaktereket itt is elbaltázták, ugyanis borzasztóan silányul lettek kidolgozva. Nem éreztem veszteséget náluk, hiszen nem is ismertem őket. Ez egy filmet nagyon tönkre tud tenni. Akarva akaratlan össze kellett hasonlítanom a Hét mesterlövésszel a hasonlóságuk miatt. Úgy érzem, egy gyengébb alapokból hoztak ki nagyságrendekkel jobb filmet, mégpedig azért, mert ott a hét főszereplőből legalább 5 a szívemhez nőtt, így megvolt a kellő drámájuk. Vagy meg kell említenem King egyik könyvét, az Az-t. Az abszolúte kedvenc könyvemnek tartom, pedig be kell valljam, hogy sok jobb könyvet olvastam. De olyan szinten megszerettem mind a hét gyereket a könyvben - szemléltetés: Beverlybe kis túlzással fülig szerelmes lettem -, hogy mégis ez a legkedvesebb számomra. Ilyenkor tud izgulni értük az ember, ilyenkor érzi úgy, hogy szinte együtt lélegzik velük és együtt küzd az ügyükért.
Itt sajnos nem tudtam ezt érezni. Fingom nem volt kik ugrálnak ott. Nagy nehezen megjegyeztem néhányukat, de nem igazán tudtam velük azonosulni. Két, majd három embert kedveltem. Aki összeszedte őket, na neki volt egy olyan kisugárzása, ami meg tudta kapni az embert, jó választás volt vezérnek, és a színész is. Valamint volt az egyikük, úgy emlegették, hogy ha sarokba szorítják, akkor kivágja magát onnan. Na rajta éreztem ezt. A színész is illett hozzá. Amikor ránéztem, azt láttam, hogy bazd meg, ez egy ezredet is szétbaszna egyedül. És hozta is, baromi jól volt megformálva, arra is számítottam, hogy majd ő gyakja szét a köcsögök fejét. Meg voltam győződve róla. 2 és felediknek mondanám a vadembert, a 13-ukat. Kellemes karaktere volt, egy kis színt vitt a többi közé, és olyan bolond volt, hogy gyorsan meg lehetett kedvelni. De az arány nem túl jó.
A főgonosz viszont zseniálisan volt megalkotva. A gonoszságára nagyon hatásosan ráépítettek, és tipiks japán kegyetlenséggel oda is baszták az arcodba. Nagyon átjött, nagyon átadták, és nagyon gyűlöltem az embert, tényleg kívántam a vérét látni, hogy az elválasztott fejéből folyik kifele.
Így bár az ügyért szorítottam, az elhullott jók esetében viszont nem éreztem túl nagy drámát. Ezen felül baromira el volt húzva a végjáték. Talán, ha ebből csípnek le, és kicsit jobban koncentrálnak a 13-ra...
A vége szintén nem volt túlzottan eltalálva szerintem. Kissé drámaibbra számítottam, talán az is jobb lett volna, ha végül elbukják a küldetésük. Hiányt éreztem a legvégén az az igazság. Olyan semmilyenül volt befejezve. Ráadásul a srác, aki túlélte... Hát pont nem érdekelt. Nem is nagyon ismertem, annak ellenére, hogy egyike volt a megjegyezhetőbbeknek. Mondjuk a vadember feltűnése pozitív meglepetés volt.
Mindezek ellenére baromira tudtam élvezni végig, és eléggé lekötött.

8/10


Annak ellenére, hogy hova fajult, és jó magam is elakadtam egyszer, nagyon élveztem a kört, mert úgy érzem, hogy borzasztó jó filmeket nézhettünk. Minden egyes ezzel eltöltött perc megérte az időt. Köszönöm mindenkinek az ajánlását, öröm volt a filmeket nézni. Sajnálom, hogy egy ideig nem lesz klub, mert amúgy nincs sok ötletem, hogy milyen filmet nézzek, de majd megoldom valahogy.
A mielőbbi viszont látásra, remélem újult erővel, előbb-vagy utóbb azért folytatódik a hagyomány!
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. november 1., vasárnap 23:08

Nem tökmindegy? :lol:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. november 1., vasárnap 23:06

RR77, soadroli, messideco, mi a helyzet veletek? :/
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. október 31., szombat 23:53

Megfogom nézni a filmeket, de ennek már nem volt semmi értelme, úgyhogy majd csak ha úgy lesz időm és hangulatom hozzá. 4 ember vette komolyan, úgyhogy én sem szuszakoltam bele a napirendembe, más filmeket sem néztem. Szabadidőmben egyéb projektekkel foglalkozok mostanában, nem a filmezés a prioritás.
Egyébként sztem ezután jóidőre zárolhatja a topicot valamelyik moderátor.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. október 29., csütörtök 9:34

teljesen komolytalanná vált
Ja. Kár érte.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. október 28., szerda 21:50

Faust írta:Én már leszarom.
Oké, kipirosítottalak.

Milyen hangulatos volt a klub elején még a heti két ajánlás idején, teljesen komolytalanná vált mostanra sajnos... :/
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8294
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. október 28., szerda 1:30

Én már leszarom.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. október 27., kedd 1:08

Nagyon remélem, hogy én is be tudom fejezni. Igyekszem :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. október 26., hétfő 0:29

Remélem a többiek is pótolni tudják a filmeket elsejéig, örülök neki, hogy végigtoltad, és mindig bőven kifejtetted a véleményedet az ajánlásokról ebben a turnusban is. :agree:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. október 25., vasárnap 20:53

Jelentem kész vagyok! Egy kivételével az összes elég jó volt, szóval úgy érzem fasza kör volt ez is, a lemaradásoktól, és a döcögésektől eltekintve. Hogy mikor lesz időm mind a 6 filmről írni, azt nem tudom, de ígérem a héten megteszem. Talán szerdán, a zh után. Talán. Pontokat addig nem írok, mert úgy könnyebben elmarad, mondván, "áá, úgyis pontoztam már..."
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. október 24., szombat 13:08

Már csak egy van vissza. Majd egyben írok mindegyikről.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. október 23., péntek 0:12

9-10 nap maradt a végső határidőig, négyen már befejeztük a turnust, remélem csatlakoztok még néhányan hozzánk, és lezárjuk valahogy ezt a kört/ezt az időszakot is.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. október 21., szerda 1:45

Jûsan-nin no shikaku
13 Assassins

Komoly bajban voltam már az elejétől kezdve, a sok fura név meg a hasonló arcok meg minden, iszonyú nehéz volt számomra nyomon követni hogy akkor ki kicsoda, ki kivel van, nagyban megnehezítette a filmet.
Egyébként tök korrekt volt, ezt leszámítva teljesen élvezhető
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A főgonosz az elején szerintem elég kemény volt, a végére viszont már tényleg csak a megtébolyodottat lehet látni benne, mondjuk ez szerintem életszerű volt, sokan így végzik/végezték. :)

A 13. gyilkos marha nagy forma volt imádtam. :lol:

És a végső csata eleje szerintem zseniális volt, imádtam ahogy megoldották, de amikor elkezdődtek ezek a kardozgatások meg nem tudom, addigra már nagyon unalmassá vált, egyszerűen belefáradtam, nehéz volt onnan elviselni. Különösebben a végével sem vagyok kibékülve, lehetett volna valami epicebb lezárást köríteni, ha már fél óráig tartott a harcjelenet.

TOTAL MASSACRE!


Összességében tetszett, féltem hogy sok lesz benne az a vonal, amit pl a pofonok földje képvisel, szóval elég erős ellenérzésekkel ültem neki. Ehhez képest tényleg szórakoztató volt ez a két óra. Köszöntem szépen ezt az ajánlást is. :)

7 / 10

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. október 16., péntek 1:59

Megnéztem a két filmet, majd összedobok egy irományt róluk :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. október 13., kedd 2:42

The last picture show
Az utolsó mozielőadásSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Népmesésre venném a figurát, egyet is értek Santival meg nem is, nem is történt semmi a filmben de mégis. Eleinte azt hittem, gyűlölni fogom, fekete-fehér is, és az eleje tényleg érdektelen volt - számomra legalábbis mindenképp - de ahogy telt az idő, egyre inkább érdekfeszítővé és a maga módján izgalmassá, vagy talán inkább feszültebbé vált.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az, hogy az emberek hogy alakítanak ki kapcsolatokat, most abba nem igazán mennék bele, de mindenesetre tetszett az, hogy senki sem volt tökéletes, mindenkinek bemutatták a hibáit és a pozitív tulajdonságait is. A film fekete-fehér volt, de a szereplők nem, és ez tök jó volt, sajnos viszonylag ritka az ilyen ábrázolás.
Jó, mondjuk a pedofil papgyerekben nehéz a pozitívumot keresni, meg Sonny logikáját sem találom igazán. "Nem csinált semmit, csak elrabolta a kislányt és levette a bugyiját" hát cseszd meg, mit kellett volna még tennie? :roll:
Ja, Sam karaktere, Sam zseniális volt, messze a legtökéletesebb karakter az egész filmben, egyedülálló volt - sajnos. :)
Sonnyban láttam az x-et, hisz csomót tanult az öreg Samtől, elvártam volna tőle hogy értelmesebb legyen, de hát fiatalság bolondság, a végére benőtt a feje lágya, és még szerencséje is volt.
Billy, csóri Billy, sajnáltam nagyon. Igazából két jelenete volt talán csak a filmben és ez alapján tök lényegtelen szereplő lehetne, de az a két jelenet szerintem a legerősebb képsorok között voltak a két órában, érdekes figura volt. :agree:
Duane egy idegbeteg vadállat, de legalább megtalálta a hivatását :lol: Az a spontán "menjünk Mexikóba - menjünk!" rész az zseniális volt a kér sráccal. :lol: :lol:


És akkor azt hiszem ennyi amit írni szerettem volna. És amit nem szeretnék, de egyszerűen nem lehet szó nélkül elmenni mellette:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jacy. Na ezért tart itt ez az ország. Hogy ebbe egy deka jó tulajdonság nem szorult. Apró jelét nem látni annak hogy bármi emberség lenne benne. Színészkedik, hazudozik, mártírkodik, aláz, gúnyol, manipulál, kihasznál... már az első pillanatoktól fogva. Mikor Duane-t hülyíti de azzal a szerencsétlen balherével, aki egy blúzt nem tud kigombolni, elmegy medencés orgiára. Igen, megnyerted az élet nevű játékot drágám :lol: :lol: aztán megjött apuci munkatársa, vagy nem tudom ki volt az öreg, de drága szereplőnk megint nagyot húzott. öreg fasz kellett a picsádba! imádtam ahogy az öregember lekezelően kidobta a picsába. ezt érdemled, ribanc!
Aztán szegény Sonny fejét is elcsavarta, az az ötlet amúgy honnan jött neki? azt nem teljesen értettem hogy miért kezdett el nyomulni rá. Vagy cska azért, mert hallotta hogy boldog a nénivel, és hát ne legyen már...?Jó, de ez még nem is lenne baj, legyen kurva, törjön szíveket, stb. De aztán feleségül veteti magát Sonnyval, MIÉRT?!? szinte azonnal lelép a francba és már a házasság után rögtön akkora hárpia hogy ilyet 70 éve kielégületlen bkv ellenőrök nem tudnának alakítani. Hát ilyen tényleg nincs. Az emberiség legalja volt ez a lány de tényleg, és nekem meg még volt pofám szidni a La Cara Oculta szereplőit :lol: :lol: Több szót erre a szaréletűre nem pazarolnék már.


Szóval összességében jó film volt, annak ellenére hogy fekete-fehér (előítéleteim vannak sajnos, tudom, én vagyok a szűk látókörű, de nem tudok vele mit tenni.), fenn tudta tartani az érdeklődésemet. Ráadásul erős pozitívum hogy az idő teltével egyre inkább feszültebbé és érdekesebbé vált. Átlagosnál picit jobb volt, de a kedvencem azért nem lesz. Köszönöm az ajánlást, mert sose találtam volna rá, és főleg nem néztem volna végig valószínűleg, hogyha nem kötelező. :)

6,5 / 10

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. október 10., szombat 2:14

A spanyol filmért jár a pacsi. Imádtam, annak ellenére, hogy tele van idegesítő és agyfasz kategóriájú dolgokkal. A vicc, hogy nagyjából a filmről előttem szólókkal értek egyet, azzal a különbséggel, hogy tőlem valószínű magasabb pontszámot kap. Bővebben a napokban, bár Pipita elég jól írt a filmről, nem tudom, hogy tudok-e újat nyújtani, de azért szeretném megfogalmazni én is a saját véleményem a magam módján, akkor is, ha sok átfedés lesz. Igyekszem hétvégén, de lehet, csak a keddi zh után jutok el odáig.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 31 regisztrált és 0 vendég