Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. július 17., szerda 22:24

Akkor ha mindenkinek ok, cserélnék messidecoval, és ő ajánl helyettem holnap.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. július 17., szerda 18:41

A svindler (The Hustler, 1961)

Elég sokszor böngésztem már az IMDb TOP250-et, de valahogy nem ragadt meg bennem ez a cím, így kimerem jelenteni, hogy nem is hallottam róla korábban. Ha ismerem a témát, akkor nem is szántam volna rá magam valószínűleg, szóval köszönöm az ajánlást Máté.
Nagyszerűek voltak a színészek végig, de nekem is nagyon hosszú volt ez az egész.
Santi véleményével értek egyet a legjobban + köszi Remy, hogy megemlített A pénz színe c. filmet, valamikor megnézem azt is, a pontszám fél ponttal jobb, mint a kollégáé:

6/10.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 17., szerda 18:33

Nekemnyóc csak legyen ajánlás.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. július 17., szerda 13:23

Várom Sierra válaszát, és este kiválasztom a filmet (szerencsére csak 4-5 közül kell), és akkor jönnék, ha Sierra és a főnökség is benne van :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 17., szerda 12:38

Csak a szokásos: aki holnap éjfélig nem jön a Hustlerrel, repül. Nincs apelláta. :mrgreen:

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. július 17., szerda 0:23

The Hustler

Mivel eppen nem vagyok otthon, es a hetvegeig elorelathatoan nem is erek haza, ezert a bovebb velemenyt majd A nyomozoval egyutt fogom megirni, de a pontszam alljon most itt, nehogy kicsusszak az idobol. Jo kis film volt, szeretem a fekete-feher mozikat, ugyhogy ez nalam most egy 7.5. Koszonom szepen az ajanlast!
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. július 16., kedd 19:56

messideco írta:Vállalkozó egyénnek ott lennék én :) Szívesen belemennék a cserébe :D
Holnapra mondok biztosat, de lehet cserélünk akkor. :)

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. július 16., kedd 11:11

A nyomozó
Ez igen! Nem tudom, ki ajánlotta, mert lusta vagyok visszakeresni, de köszönöm neki. Megfelelően beteg volt számomra :mrgreen: a két kedvenc karakterem Küklopsz és a PSP-ző mama volt, de persze "főhősünket" se szabad elfelejteni, mert hatalmasat játszott.
a története tetszett, a lebonyolítás tetszett, a színészek szinte egytől egyig hatalmasat nyújtottak, számomra minden jó volt. 10-re viszont mégsem tudom értékelni sajnos, ugyanis 1-1 pont levonás jár a zenéért (ami engem borzalmasan idegesített és szerintem nem illett sokszor oda) és a történet folyamatos ellaposodása miatt, így az én értékelésem:
8/10

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. július 16., kedd 7:15

Vállalkozó egyénnek ott lennék én :) Szívesen belemennék a cserébe :D
"And my heart will leave you never."

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. július 16., kedd 2:12

The Hustler
Én kedvelem a régi filmeket, számomra érdekesek, régi színészek, fekete-fehér minden, ebben se volt másképp, tetszett a bárok hangulata, az emberek, olyan klasszikus. Sajnos a közepe felé kicsit lelassul a film, egy pár perccel simán lehetne rövidebb az alkotás, de korrekt alkotás volt- Nekem a csaj irritáló volt nekem a filmben, kicsit a karakter is meg ahogy játszotta, olyan semmilyen volt.
7,5/10

Nyomozó
Szó-szó ez nem jött be annyira. Nem volt rossz, de kicsit lassú, de volt benne pár jó dolog Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!(a fejében lejátszódó tárgyalás talán ami a legjobban tetszett)
Sajnos annyian írták a végén a fordulatot hogy már annyira nem is lett fordulat,Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!de azért nem volt rossz ahogy fejbelövi a csajt aztán csak ül tovább :D
Legyen 6,5/10

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. július 16., kedd 1:20

Sierra, ha kell ötlet ajánláshoz nekem van már négy filmem átlag 7.5-es pontokkal, és biztos senki se látta, mind 2012 után készült, szóval nem is némafilmről van szó. Van thriller is. :) Bármelyiket viheted, ha már úgyse kerültem be. Bár az 5 óra 20 perces Keresztapa v4.0-t nem adom. :D :lol:
De javasolhatom az évfordulós filmeket is. Van egy idén harminc éves film, amit Faust avatarjából ítélve kedvelhet. :D

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 16., kedd 0:50

A svindler

Ahhoz képest, hogy 51-es film, simán megállja a helyét manapság is, csak a tipikus korabeli világítás zavart (mindenkinek 2-3 árnyéka van :mrgreen: ), de ez maradjon az én problémám.

Korrekt kis film, két nagyszerű zsínésszel. Newmant annyira nem ismerem, talán ez volt az első film, amiben láttam, ellentétben George C. Scottal, aki a kedvenc színészeim közé tartozik, hatalmas zseni volt a fószer. Még az Ördögűző 3-ban kedveltem meg, és a Dr. Strangelove óta tartozik az elitembe. Kivételes kisugárzása volt, méltathatnám oldalakon keresztül...

Node. A filmmel nem sok bajom volt, viszont a hossza az problémás. A nyújtottság annyira nem lenne gázos, inkább a jellemfejlődés elosztásával volt a bajom. Szerintem Eddy túl hirtelen "tér észhez", gyakorlatilag egy seggfej 1 óra 50 percen át, aztán hipphopp, teljes fordulat. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Persze nyilván a csajszi öngyilkossága adta meg neki a hatalmas, kellő löketet, de többekkel ellentétben én a sztori közben nem fedeztem fel a jeleit a fejlődésnek. Oké, hogy elküldi Charile-t, de folyamatosan iszik, kocsmákban veri át az embereket, aztán elmegy pénzért játszani.

A másik ilyen problémám a film végével volt: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!bizonyos szempontból szimpatikus, hogy nem félórás volt az utolsó nagy csata, de Zsíros Alfie ilyen kurva gyorsan feladja? Nemár.

Plusz mókás volt, hogy rengeteg helyen a vágással oldották meg a necces helyzeteket, tapsoló tömegre vágás épp mielőtt elmegy a fehér golyó, stb. :mrgreen: (És párszor még így is elment, direkt figyeltem). De nyilván nem profik voltak a színészek, bár ahogy elnézem, gyakoroltak a szerepre.

Ezektől eltekintve jól szórakoztam, bár nem hinném, hogy valaha újráznám. Köszönöm az ajánlást, Máté. :)

6,5/10

Sierra írta:Ha jól emlékszem jövőhéten én ajánlok, még fogalmam sincs mit kéne.
Lehet nyugodtan cserélni bármelyik vállalkozó szellemű egyénnel, aki már megnézte a Svindlert. :)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 15., hétfő 19:56

Nyomozó ps.: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!kipróbáltam a paradicsom+kóla kombót, de semmi extra, bár lehet józanulkéne :lol:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 15., hétfő 15:17

Nyomozó

Fúú, ebből micsoda film lehetett volna. Remek alapkoncepció, némileg tudom hasonlítani az Insomniához. Mind hangulat, mind sztori terén. Ez valamivel jobban tetszett, sokkal dinamikusabb volt. szerk: Neeem, ez rossz szó, inkább azt mondanám: folyamatosabb.
Pozitívum: szórakoztató, egyedi ötlet, a főszereplő karaktere telitalálat. Nyomott hangulat, erős skandináv elemekkel, de azért érezni, hogy magyar... jól összekomponálták. No, meg azok a kis egysoros beszólások a jelen kor filmművészetére.
Negatívumok:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szájbarágósra sikeredettek Tibi elmélkedései. Tulajdonképpen nem is kellett magam megerőltetni, nem beszélve arról, hogy már erősen lehetett sejteni a megbízó személyét, de még abszolút "elmegy" kategória, ugyanis ez inkább klisének tudható be. Elég gyakori filmekben az ilyen "fordulat". Aztán, az anya. Most vele végül is mi lett?
Továbbá gyenge mellékszereplők + az az idegesítő Editke.
Egy erős hatosban gondolkoztam, de mivel jó ajánlás, legyen: 6.5/10

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. július 14., vasárnap 2:07

The Hustler

A fekete-fehér filmekkel nincs bajom, persze jobban szeretem a színes alkotásokat, de megnézek 1-1 ilyen darabot is, ha arról van szó. Jelen esetben "kötelező" volt, de egyáltalán nem zavart a dolog. Viszont az ilyen régi filmekkel már vannak gondjaim. Valószínűleg ezért sosem fogom végignézni az imdb top250-et, mert szerintem legalább a negyede -de inkább több- iszonyat régi film, amik valamiért teljesen hidegen hagynak. Nyilván az is közrejátszik, hogy a modern filmeken nőttem fel, így egy régebbi filmet nem tudok úgy értékelni, hiszen teljesen más értékrendek szerint készültek ezek a filmek.

Na ennyit a felvezetésről. :D Azt hiszem egy érdekes filmről beszélhetünk, még csak hasonló témájú filmet sem láttam még, ez a billiárdos sztori egészen különleges szerintem. A film felépítése -Eddy szempontjából- furcsa, mert ugye szó volt itt a jellemfejlődésről. Nos én arra számítottam volna, hogy szépen lassan alakul át a karaktere, ehelyett folyamatosan hullámzott. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ugye amikor először játszik Zsíros Alffal, akkor még nem tud leállni, nem tud betelni a 18 ezer dollárral sem, megy a saját feje után, aminek persze vereség lett a vége, ami abban a szituban érthető is volt. Aztán megismerkedett Sarah-val, akinek hatására teljesen megváltozott a világszemlélete, nem érdekli többet az a létforma, amit addig Charlie-val éltek, itt azt gondoltam már elindult a fejlődés útján. De nem így történt, mert újra találkozik Bert-tel és ismét elkapja a láz, hiába van ott a nő mellette. Aztán persze a film végére megint rájön, hogy "hibázott", hiszen ha nem viszi magával Sarah-t, valószínűleg nem is lesz öngyilkos. Bár ki tudja... És a film végén döbben rá az egésznek a lényegére. A vége egyébként különösen jó lett szerintem, remek finálét csináltak. Van pár unalmasabb rész benne, pár érdektelen párbeszéd vagy jelenet, de ez bőven belefér szerintem. A színészek kifogástalanul játszottak, Newman és George C. Scott is. Utóbbi itt is parádézott, még ha keveset is játszott összességében. A szinkrontól megpróbálok eltekinteni, sajnos nem sikerült eredetiben beszerezni, de ismét pocsék volt a szinkron, biztos vagyok benne, hogy rontott a filmen. :(

Összességében egy érdekes filmélmény, bár nem valószínű, hogy valaha is újranézem, mert mint említettem nem kedvelem a régi filmeket, de így hogy kötelező volt a megtekintése, kellemes időtöltésnek mondanám.

7/10

ui: most látom imdb-n, hogy az egyik pultos Jake LaMotta volt, akiről Scorsese csinált egy életrajzi filmet Robert De Niroval és Joe Pescivel. :D Mekkora már. :mrgreen:



A nyomozó

Na ez fasza volt. Szépen összerakott film, remek színészekkel, a főszereplő, Anger Zsolt nagyon ismerős volt, főleg a hangja, aztán ugrott be, hogy a Hacktion-ben játszik. :D Kicsit irritáló volt a karaktere, de a színész remekül formálta azt meg, igaz, a film végére mintha kicserélték volna. Persze a legvégén nem csókolja meg a csajt még véletlenül sem. :D
A történet király, a film első fele nagyon fenntartja az érdeklődést, legalábbis engem magába szippantott, de a második fele már kicsit ellaposodik szerintem, pedig ott történnek az érdemi dolgok. A befejezés korrekt, azon szakadtam, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!amikor az Ágnes felé fordítja a pisztolyt az meg fejbelövi magát. Ő meg csak ül ott tovább fapofával. :lol: Jó színész ez az Anger Zsolt, már a Heksönben is feltűnt. Voltak nagy szövegek benne. :mrgreen: Amikor az anyja "szobatársa" a kórházban megszólal, hogy csak sníper (így magyarosan mondta) puskával tudja lekapni a kis geciket, azon besírtam. :lol: :lol: Aztán az ügyvédnél, hogy "hát én sem Eviannal locsolom a virágokat". :D Majd a vége felé, amikor Szirmai feleségénél van, azt mondja a nő, hogy úgy kérdezősködik, mintha egy nyomtatott kérdőív ülne a kanapén. :lol: Szóval voltak benne nagy dumák. Mást nem is nagyon tudok róla írni, pöpec kis film, de ami nálam lehúzza azok a zenék, ami kicsit nyersre sikeredett, illetve a hangulata. Nekem eléggé nyomasztó volt végig, főleg a tudattal, hogy mi is a foglalkozása Malkávnak. So hiába volt frankó a sztori meg a történet (sőt összességében a megvalósítás is, a fényképezés is király volt), a hangulata nem kapott úgy el, sőt így hogy nyomasztónak éreztem, ez veszít az értékéből nálam. Elsőre adjunk neki egy

7,5/10

Ha jól emlékszem jövőhéten én ajánlok, még fogalmam sincs mit kéne. :D Körülnézek a vaccslisztemen. :Đ

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 14., vasárnap 0:33

A svindler

Newman zseniális -->
Santi írta: A színészekre viszont egy panasz nem lehet. Egyszerűen ezekre az emberekre elég ránézni és az ember szinte libabőrös lesz, sokszor nem is kell csinálniuk érte semmit már a megjelenésük is elég. Manapság kevés ilyen színészt tudnék mondani, ebben a filmben három ilyen is volt mindannyian mesterien alakítottak. Ők húzzák fel a filmet
Ilyen a szememben James Dean és Marlon Brando is. A mostaniak közül én Ryan Goslingot sorolom ebbe a kategóriába. (tudom én vagyok az egyetlen :mrgreen: )

ebben megegyezik a véleményünk. Maga a film egy kissé lassú volt, és untam is néhol, de összességében azért jó film volt. A story egyszerű, de van mögötte tartalom, és igen, a győzelem nem csak kupákban/érmekben mérhető. Sok esetben a győztes nem is biztos hogy győztes, illetve a vesztes nem biztos, hogy vesztes.

Bírom ezeket a filmeket, mert van egy jó varázsuk, ami hiányzik a legtöbb mai alkotásból. Ajánlásnak tökéletes, és örülök, hogy egy régi darab is érkezett. 7/10

folytatása a filmnek --> A pénz színe Newman oscart kapott érte.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. július 13., szombat 19:46

A svindler (The Hustler) - 1961

Engem sosem érdekelt, ha egy film fekete-fehér és 100 éves, most sem zavart, viszont ha nem ad sokmindent az már igen. Ez pedig sajnos ilyen, picit lapos, picit kevés a történet és néha unalmas is, a mondanivaló sem teljesen világos.
A színészekre viszont egy panasz nem lehet. Egyszerűen ezekre az emberekre elég ránézni és az ember szinte libabőrös lesz, sokszor nem is kell csinálniuk érte semmit már a megjelenésük is elég. Manapság kevés ilyen színészt tudnék mondani, ebben a filmben három ilyen is volt mindannyian mesterien alakítottak. Ők húzzák fel a filmet, egy olyan szintre amivel jobb lesz az átlagnál és meggyőződésem, hogy ha ma ezt a filmet leforgatná valaki teljesen ugyanígy csak más színészekkel, akkor 6-tól nem nagyon lenne nagyobb átlagpontszáma imdb-n. Ettől voltak nagyok ők, de nekem az egész filmet kell néznem mindennel együtt, így az erős alakításokkal sem lesz több sajnos, mint:

5,5/10

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 12., péntek 21:09

realistahuni írta:Megmondom őszintén, én a nő karakterét nem igazán értettem, hogy mit akar, mi a célja, de újranézni semmiképp nem fogom.
Végül is csak Eddie karakterfejlődése köszönhető a nőnek... :)

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. július 12., péntek 19:04

Álmatlanság (Insomnia) - 1997

Nemtudom így késve igazából mit is írhatnék, ami még nem hangzott el, mert nagyjából adom a többség véleményét, de azért hozzátenném, hogy sztem nem volt ez olyan borzasztóan rossz csak simán egy picit gyenge.
Maga a krimiszál elég vékony és hamar el is szakad, de a főhős drámája már sokkal érdekesebb, de ezzel kapcsolatban is maradtak bennem bőven hiányérzetek.
Ajánlásnak egyébként jó volt, de a filmből talán többet is ki lehetne hozni, viszont annyira nem mozgatott meg, hogy tervbe vegyem a Nolan féle remaket, főleg, hogy a többség szerint az ennél is gyengébb lett.
A közepestől valamivel gyengébb, de még a nézhető kategória, viszont könnyen felejthető. A késésért elnézést kívánok még1x. :/

4,5/10

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. július 12., péntek 9:01

Sierra írta:Only one question: akkor miért jelentkeztél erre a körre? :mrgreen:
Akkor még annyi szabadidőm volt, hogy szinte nem tudtam mit kezdeni vele, de az elmúlt napokban sok minden összejött. :/ A továbbiakban meg fogom tudni oldani a filmeket, csak ez az eleje így döcögős lesz kicsit, viszont a 4.-5. körre sztem már utolérem magam és onnantól sztem szépen prímán fogok jönni a filmekkel.
Faust írta:Jóarc vagyok és Santira még várok...
Tegnap nálunk vihar volt és áramszünet, mostpedig dolgozok, de elnézést kérnék télleg, mert már sokkal korábban le kellett volna tudnom, nem az utolsó napra halasztani. Ma éjfélig behozom, if it is possible.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 140 regisztrált és 0 vendég