Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
francois
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. augusztus 6., kedd 14:12

jagten

csak röviden.

valamivel jobb filmre számítottam, de azért nem volt rossz. klasszikus, nyomasztó hanglatú skandináv film, amit a téma csak még komolyabbá tesz. ami miatt viszont rossz volt nézni, az a sok naiv, buta ember, akik ha "meghallják a startpisztolyt, egyből tömegesen rohanni". Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!azért milyen durva belegondolni, hogy egy 6 éves kislány gondol egyet, hazudik egyet és ennyivel tönkre lehet tenni egy embert egész életre

igazából amíg az embernek nincs gyereke (nekem nincs), addig sztem teljesen máshogy néz egy ilyen filmet.

7.5/10
Kép
Kép
Kép

gunner
Kedvenc játékosaid: Deco, Messi, Zidane, Puyol,Ramsey

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. augusztus 6., kedd 9:35

Haladékot szeretnék kérni Remy ajánlására (The place beyond the pines), sajnos laptop-töltő hiány miatt nem tudok huzamosabb ideig gép előtt lenni, plusz dolgom is rengeteg van :(

Santi
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. augusztus 5., hétfő 21:31

Írjatok be nekem a Margaretre egy hármast. Háromnegyed óra után kinyomtam, majd később ha több időm és türelmem lesz rá, akkor be fogom fejezni, de most nem megy, pontoznom viszont muszáj, hogy a klubban maradjak.

Később ha megnézem majd végig az elkövetkező napokban, akkor tolok egy teljes normális értékelést és a pontszámot meg a turnus végén megváltoztatom, ha kell. Bocsi. :/

Tádám
El Siete
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. augusztus 5., hétfő 18:56

nmate írta:Kicsit most off, de újráztam a Bobby Longot, ez még mindig az egyik legjobb hangulatú film amit valaha láttam. Szóval, nálam eddig ez itt az ultimate legjobb ajánlás a filmklub történetében :mrgreen:
:) Jó ezt olvasni, büszkévé teszel :mrgreen:
RealRaúl77 írta:Én azóta kétszer néztem újra :mrgreen: :mrgreen: Imádom azt a filmet.
A másik az Örökös :lol: Bár azt csak egyszer.
Szintén :D

Amúgy várom már a két filmet amit még nem láttam, mert elég jó pontok röpködnek, főleg, ha azt vesszük, hogy eddig ebben a körben nem "divat" 8 pontot adni... és ez meghozta a kedvem.. csak időm nincs, de szerintem csütörtökig egyet minimum megnézek.. :)
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Kép

Remy
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 5., hétfő 8:21

realistahuni írta:Pont mint a Rozsda és Csontnál. Remélem tartod ezt a vonalat Remy és akkor jóba leszünk. :mrgreen:
Figy.. én csak jó filmet ajánlok :D :mrgreen:

Margarettel meg sry kések, mert nem otthon vagyok, és így nehéz megnézni, de rajta vagyok az ügyön.
2014 - La Décima!
2016 - La Undécima!
2017 - La Duodécima!
2018 - La Decimotercera!

Merci Zizou & CR! :sziv:

Luka Modric Ballon d'Or 2018!

realistahuni
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. augusztus 5., hétfő 0:32

The place beyond the Pines

Grat Remynek, egymás után két jó ajánlást dobott be. Pont tegnapelőtt néztem a Drive-ot, és már ott szimpatikusnak tűnt Gosling stílusa, fapofa ide vagy oda, ez egyszerűen jól áll neki. Ilyen amúgy Christian Bale, én őt viszont nem bírom, Goslingnak jobban áll ez a stílus.

A filmről: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Erős volt az eleje, aztán amikor Luke meghalt, gondoltam ez így szar lesz. Hát mondjuk úgy, hogy a haláltól a 15 éves ugrásig van egy-két fölösleges jelenet, viszont ez a rész sem lóg ki olyan nagyon, érdekes ahogy lebuktatja a korrupt zsarukat, szóval alig van a filmnek gyenge pontja.

Összegezve: egyszerű, letisztult, mégis sokatmondó, nem unalmas, elgondolkodtató és megható is. Pont mint a Rozsda és Csontnál. Remélem tartod ezt a vonalat Remy és akkor jóba leszünk. :mrgreen:

Egyik legjobb film amit láttam eddig a klubban.
Erős 9/10

Eszterke
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. augusztus 4., vasárnap 18:16

Margaret

Hogy ez mennyire egy hosszú, unalmas és lassú film volt... Nagyon sajnálom, de abszolút nem tetszett. A főszereplő lányt nem szerettem, antipatikus volt, irritált, de nem alapvető módon egyébként sem kedvelem különösebben Anna Paquint, bár kétségtelenül jól hozta ezt a karaktert, bármennyire is távol állt tőlem.
Hosszú beszélgetések az osztályokban, asztal mellett, telefonon, miközben gyakorlatilag semmi nem történik, csak elmélkedünk a helyes és helytelen dolgokon, ami alapvetően nem volt egy rossz koncepció, ha nem ennyire hosszú az egész.
Az anya karaktere szerintem elég erős volt, de valahogy őt sem különösebben sikerült megkedvelnem, inkább csak sajnáltam.

A végén Lisa kifakadását is valahogy őszintétlennek és erőltetettnek éreztem. Egyáltalán nem olyan volt, mintha tudná, hogy "ő ölte meg", számomra egyszerűen csak önző volt. Dögöljön meg a szomszéd lova is, még akkor is, ha a buszsofőr megérdemelte volna, hogy kirúgják, sőt, hogy lecsukják, azt is. Tényleg drámát csinált az életéből, ami már így sem fenékig tejfel. Persze nyilván, ez hatalmas trauma, és nyilván, ezt nagyon nehéz feldolgozni, de ő belerántja a környezetét is, rajtuk vezeti le minden indulatát. Ezért olyan antipatikus nekem.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!És nem, a végén oda vetett abortusz sem tette elviselhetőbbé.

Mark Ruffalo szinkronja egyébként borzasztó volt...

A zenéje egyébként nagyon tetszett, általában arra mindig külön is figyelek egy filmben, és itt nagyon-nagyon passzolt. Különösen a városi vágóképek alatt.

A a palesztin-zsidó párbeszédek miatt, ami érdekes volt, csak nem egészen értem, hogy miért került bele, ha egyébként a lány igazságérzete volt a fő téma (és senki nem tanította meg neki, hogy attól hogy kiabál nem lesz igaza?), és a zenéért adok rá 4.5-öt.

A Jagtent már láttam pont a múlt hónapban, gondoltam is rá, hogy talán ajánlani fogja valaki. Nagyon erős film lett, nagyon jó színészi munkával, és nagyon érdekes témával.
A hideg szaladgált a hátamon a kislánytól, egyszerűen elképesztő volt az egész, és megint csak rádöbbentett, hogy bár általában a gyerekekről mindenkinek az ártatlanság jut eszébe, de mégis csak a gyerekek azok is, akik nagyon kegyetlenek tudnak lenni.

Nem nagyon akarok mást hozzáfűzni, nagyon tetszettek a szarvasokról bevágott kockák, nagyon jó metaforának tartom.
Tetszett na. Súlyos volt, de nagyon jó film.

8/10

A Place Beyond the Pinest pedig reményeim szerint holnap sikerül értékelnem. Igen nagy elvárásokkal ülök neki.
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

realistahuni
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. augusztus 4., vasárnap 15:13

Margaret

Végre befejeztem, kellett két nap mire a végére tudtam érni, egyszerre fél óránál többet képtelen voltam megnézni. Összességében nem annyira vészesen rossz a film, viszont a fele legalább így is semmitmondó hülyeség. Anna Paquin nekem tetszett mint szinész, és mint nem szinész is. :mrgreen: Most láttam először, de szerintem korrekt módon lehozza a tinédzser szerepét, ennek ilyennek kellett lennie, igazi minden ellen lázadó, érzelmekkel teli, drogos, piás, kurváskodom csaj, mint a mostaniak 90%-a.
Sajnos egyéb pozitívumot nem nagyon találtam, igaz, hogy akar valami mondanivalót közvetíteni a film, de sehogy sem jön össze.
Jean Reno meg ebben a vén gazdag sznob szerepében nagyon halovány, mint ahogy Matt Damonnál is csak a név van jelen a filmben, nem a teljesítmény.

Összegezve tehát a főszereplő személye egy 5/10-re menti nálam a filmet, de amúgy hatalmas csalódás.

Más: Kiváncsi vagyok lordgabi ajánlására, sokan szeretik itt a skandináv filmeket, viszont nekem személy szerint egy sem tetszett amit láttam, mostanában pedig isti jánlása és a Gengszterek fogadója c. film alaposan elvette a kedvem a skandináv filmektől. :kivagyhe:

RealRaúl77
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. augusztus 3., szombat 20:56

Én azóta kétszer néztem újra :mrgreen: :mrgreen: Imádom azt a filmet.
A másik az Örökös :lol: Bár azt csak egyszer.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

nmate
Kedvenc játékosaid: Figo, Ronaldo, Bergkamp, Modric, Arbeloa

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 3., szombat 20:32

Kicsit most off, de újráztam a Bobby Longot, ez még mindig az egyik legjobb hangulatú film amit valaha láttam. Szóval, nálam eddig ez itt az ultimate legjobb ajánlás a filmklub történetében :mrgreen:
AntiCRclub vezető

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 3., szombat 13:32

francois írta:hu, oké. multkor valaki beirt egy menetközbeni modositast azért gondoltam
Ja, de csak szeretett volna módosítani és mondtuk, hogy türelem :mrgreen:
AntiCRclub vezető

Demes

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. augusztus 2., péntek 20:05

Margaret
Hmm. Hát ez nekem nagyon nem jött be sajnos, nem az én filmem volt. Két részletben sikerült csak letolnom mert elég nagy falat volt számomra egyben. Engem nem idegesített egy szereplő sem (Paquin szerintem jó volt, nem idegesítő), viszont valahogy úgy nem érdekeltek a történések. Na ez van, sajnos ez nekem nem volt egy jó élmény. :/
5/10

The Place Beyond the Pines
Na ez viszont már jobb volt. :)
Volt egy pár üresjárat a filmben, de gyorsan túllendül rajta a film és megint történik valami. Talán a 140 perc kicsit sok, de simán jó. Mondjuk az meglepő volt hogy a Ryan barátunkatSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!50 perc után kilőtték, viszont jó volt hogy átpasszolták utána a fonalat Avery-nek majd a gyerekeknek arra jár a pacsesz.
Kicsit lehetett volna jobb, simán dobott volna a filmenSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!hogyha coopert a végén lelövi, az úgy egy ütősebb lezárás lett volna. De egy abszolút korrekt film, talán a kör eddigi legjobbja:
8/10

francois

HozzászólásSzerző: francois » 2013. augusztus 2., péntek 16:27

nmate írta:
francois írta:nyomozo

8.5-ről 7.5
Kör végén.
hu, oké. multkor valaki beirt egy menetközbeni modositast azért gondoltam :D
Kép
Kép
Kép

Santi
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. augusztus 2., péntek 16:01

francois írta:SANTI!

van kedved cserélni?
Van, ha még tag leszek, mert még mindig nincs időm a Margaretre, pedig úgy volt, hogy ma már lesz, de mindig jön valami fontosabb. Azért lesz rá egy hétvége Faustnak hála, csak találok rá 4 órát az életemből.

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 2., péntek 15:32

francois írta:nyomozo

8.5-ről 7.5
Kör végén.
AntiCRclub vezető

francois

HozzászólásSzerző: francois » 2013. augusztus 2., péntek 15:23

the place beyond the pines

probaltam visszaolvasgatni, látom eddig 3-an irtak róla :lol:

eléggé féltem a filmtől, bevallom utálom ryan goslingot, és mikor olvastam h tiszta drive feeling az egész, akkor még jobban elkzdtem huzni-halasztani a megnézését.

igen, a gyerek itt is hihetetlen fapofával tolja végig az egészet, a legnagyobb öröm azonban az volt, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!nem kellett sokáig nézni. :lol: nah meg a másik szupersztár eva mendes... azon kívül h a film elején a topját majdnem átszúrta a mellbimbója, sokat nem nyújtott, de hála a jó égnek nem is szerepelt tul sokat :D

viccet félretéve jó film, és ahogy néztem azt a pár hsz-t, nekem is az a legnagyobb bajom h a középső rész marha unalmas. olyan mintha lett volna egy jó 100-110 perces forgatókönyv, de a rendezőnek kiadták volna ukázba hogy ennek már pedig 140 percnek kell lenni, így beltett egy jó nagy adag tölteléket. amugy aránylag jol megoldották az korszakokon átívelő problémákat, a három történet közül az első és az utolsó kifejzetten jó volt, bár a végének nem örültem Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!tul sablonos lett, simán kinyirtam volna coopert a végén.

szoval sokat morogtam, de ennek ellenére jó film

7.5/10

ha jol tudom lehet menet közben is modositani, a nyomozót egy kicsit tulértékeltem, valoszinuleg azért mert előtte gyengébb filmek voltak. meg amugy is megfogadtam h szigorubb leszek, szoval

nyomozo

8.5-ről 7.5

SANTI!

van kedved cserélni? jövő héten én jönnék, de nem tudom még mit kéne hozni, neked meg gondolom már uis megvan :D
Kép
Kép
Kép

Anyaka
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. augusztus 2., péntek 12:24

nmate írta:Jagten
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Igazából bárki lehetett volna. Az apa is, mert tett rá utalást előtte, hogy lelövi. A nap miatt, meg csak körvonalakat lehetett látni, de a szakállt nem igazán tudtam kivenni, viszont a haja az inkább az övére hasonlított, a gyereknek ilyen hülye feje volt, magas hajjal.

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 2., péntek 7:50

Jagten
Anyaka írta:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A végén pedig a gyerek lőtt rá ez egyértelmű. Az apja nem hibázott volna.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szerintem nem hibázott ő sem, mellé akart lőni direkt, hogy érezze a törődést. :)
AntiCRclub vezető

Anyaka
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. augusztus 2., péntek 1:02

Jagten

7|10

Na ez jó volt. Bemutatta, hogy sok hülye ember, kis helyen is megfér. :D A vége felé, már konkrétan nehéz volt elviselni, és az én agyam is kezdett elborulni.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Olyan befejezéseket képzeltem el, hogy odament volna a lányhoz, és amikor megkérdezi hol van Fanny, mosolyogna, és fejbe lőné magát, hogy megjegyezze, hazudni vicces...
Az óvoda főnöke a túliskolázott, de mégis buta ember, a saját sztereotípiájával, hogy a gyerekek nem hazudnak. De sajnos nagyon is tudnak, még beszélniük se kell hozzá tudni... Ha az öreg férfi, akit odahívott valamilyen pszi... foglalkozású ember volt, akkor megint csak egy újabb személyt köszönthetünk, aki valahogy átjutott a vizsgákon. Valószínű magolással. Mert, amikor egy gyerek bólogatni kezd valamire, a szavak után, az hazugság, és ezt nem felismerni, vagy legalább némi kétellyel fogadni ostobaság. Majd ezután már a bepisilős, rémálmos gyerekekbe is belelátják a mártírt. Meg a boltosok is. A többi szülő. Az anya... :vivo: Nem tudom, hogy ez nagyon sarkított jellemek voltak, vagy sem. Mert igazából egy normális világban az lenne egyértelműen, de a miénkben ez inkább jellemző. :D Az meg már egészen banális volt, hogy mindenkinek elmondták az elején mi történt, csak a vádlottnak nem tisztázták.
A kislány viselkedése is egészen XXI. századi. Erre csak annyit mondanék, hogy elég korán kezdi... :sly:
A végén pedig a gyerek lőtt rá ez egyértelmű. Az apja nem hibázott volna. Bár ő sem lehet egy nagy elme, ha nem jött rá, hogy a gigantikus dán virslit az ő képéről mintázta, amit a lány pofájába nyomott a haverral. Bár ez is elég abszurd, hogy gigantikus dán kolbászt néz két tini az ájpeden.
A lezáratlanság pedig megint okos ötlet, mert ezzel jobban bemutatja, hogy soha nem mossa le magáról, hiába nem ment börtönbe.

A színészek jók voltak, de azért nem mindegyik, mert volt erőltetett szereplő is. Meg némi klisé is helyet kapott, bár ezt a kártyát mindenhol kijátsszákSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!, mert ettől lesz szívszorító a dolog, ha meghal egy szeretett állat. Ettől eltekintve minden rendben. Talán több természeti képet mutattam volna, és így kerek két órába belefért volna, egy kis színezés, a szürke hangulatba. Na meg kikapcsolta volna a néző agyát is egy pillanatra, és nem kap beteg elméleteket, illetve nem ír ilyen beteg értékelést. :)

Ja, és annak, aki látta, ezt a videót ajánlanám, és az első mondatok szavait. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ha a filmben előjött volna a bokor, meg letérdel szó lehet, csak egy óra húszperces lenne. :lol:
KATT

Faust
El director de fotografía
Kedvenc játékosaid: Raúl, Alonso, Ramos

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 1., csütörtök 23:24

Vasárnap éjfélig van haladék mindenkinek a Margaretre.
Nature calls. Out&back in. Reload. Team goal. Back home. Let's keep it up.

Fuera Bale

Vissza: “Minden más”