Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 28., szerda 23:58

Francois:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Én annyira nem igényeltem a hátterét az egésznek. Középkorú, dagi, őszülő bankár (ami biztos nagyon izgi meló lehet...), kertvárosi kecó, feleség, nincs gyerek - az egész merő dögunalom. Ráadásul amikor már új alakjában visszamegy, és elbeszélget a feleségével, kiderül 1-2 dolog - főhősünk teljesen boldogtalan volt.

Az átváltozás meg...hát abba azért nem kő belekötni, ennyi erővel az összes 60-80-as évek közötti scifibe beleköthetünk. :D Mellesleg ma már nőből is csinálnak férfit, és vica versa, ha van az a pénz.

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. augusztus 28., szerda 18:32

A pofonok földje

Nem szoktam túl sok vígjátékot nézni, pont azért, mert nincsenek jók manapság... mindegyik ugyanaz a fos. Erőltetett poénok, vagy már a trailerben ellövik azt, ami tényleg jó lenne...
A korábbi, vagy éppen ismeretlen filmekkel is, mint ez is, ugyanez a bajom. Nem volt vicces, nekem. Nem tudtam nevetni, talán kétszer mosolyodtam el rajta. Egy vígjáték legyen már vicces, persze ez szubjektív, de pont ettől jó ez a műfaj, vagyis jó lenne, na mindegy.
A hosszúságával is bajom volt, lehetett volna mondjuk egy órás, akkor lehet jobb lett volna, ezt a másfél órát is kb. 3 részletben néztem meg.
Ajánlásnak jó volt, de mint film, nem tetszett, bocsesz.
3/10.
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. augusztus 28., szerda 18:22

seconds

fú hát érdekes egy film volt. nem az klasszikus régi film feeling, de vhogy mégis :lol: ebből lehetne egy mai szemnek megfelelő zsír kis remaket csinálni :D (sőt már van is, talán a koreai Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!shi-gan a tartalmát tekintve vmennyire megfelelő párja lehetne)

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az igazat mevallva a film jó 3/4-ig nem tudtam hova tenni az egészet, nem igazán hittem, hogy lesz bármi vége is az egésznek, olyan se eleje, se vége történetnek éreztem. jó lett volna pl. megtudni h miért akar megváltozni, sztem történet szempontjából fontos lett volna h mi a mozgató rugója az egésznek. a plasztikát nem jellemzem, de azért ilyet ma sem tudnak csinálni, nem hogy 40 évvel ezelőtt, h egy csunya kis kövér hapsiból, vmi menő snájdig fiatalember legyen :lol:. meg azért az is hihetetlen, hogy csak úgy a semmiből előhúznak egy festőt. aztán hála a jó égnek kezdett ugye kirajzolódni (főleg a parin), hogy miről is van szó, hiába az uj külső, nem tud megváltozni. a vége viszont nagyon tetszett, azt hitte, hogy majd megint kap egy uj külsőt aztán minden jó lesz, de hát nem :lol: egyszer megkapta a lehetőséget, nem élt vele, kész ennyi. komoly volt az a kis szoba, nem tudtam mit keres ott az a sok ember, aztán a végén kiderült, hogy az ott bizony a death row :D

szóval régi filmhez képest aránylag jó volt :)

6,5/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 28., szerda 14:43

Kénytelen vagyok most bedobni az ajánlást, mivel holnap hajnalban egy röpke 48 órás forgatásra megyek. :lol:

Az előző körökben mindig tudtam jó előre, mit fogok bedobni, most viszont nagy dilemma volt - és nem azért, mert nem tudtam választani a lehetőségek közül, hanem mert egyszerűen fingom sem volt. Az első gondolatom a Dark city volt, ami jót tenne a közhangulatnak szvsz, viszont szerintem elég sokan látták (több emberről is fixen tudom). A palettát mindenképpen színesíteni szeretném, meghazudtolni viszont nem fogom magam. :mrgreen: Szóval egy olyan filmet választottam, amit kb. másfél hónapja láttam, és elég nagy hatást gyakorolt rám bizonyos szempontból. Többen a falnak fognak menni tőle, mert fekete-fehér is, meg régi is, de az itteni, lassan standard rinyaáradatot tekintve igazából leszarom, már elnézést.

Szóval.

SECONDS

Magyarul Másolatok és Második lehetőség címen is fut. Frankenheimer nyugtalanító remeke kiválóan idézi meg a hidegháború, és a vietnami konfliktus okozta amerikai közhangulatot. A történet nem túl bonyolult: egy középkorú bankárt felhívja egy 20 éve halott(nak hitt) barátja, és felkínálja neki a lehetőséget, miszerint új arcot, új személyiséget, új életet kaphat. természetesen főhősünk belemegy, azonban kétséges, hogy meg tud-e bírkózni mindezzel.

Bár a régi filmek minden gyermekbetegsége jellemző a műre, semmi esetre sem mondanám, hogy nem időtálló a cucc. Sőt... A sztori jó, sötét és nyomasztó, a játékidő kényelmes, és szerintem a színészi játék sem annyira stilizált, mint amennyire az jellemző volt a hatvanas-hetvenes években. Úttörő film a maga nemében, hiszen akkoriban kevesen vállaltak be ilyen rizikós témákat. Az operatőrnek külön csók jár részemről: torzított lencsék, még manapság is szokatlannak számító kameraállások, lázálomszerű jelenetek jellemzik a filmet, melyek nagy hatással voltak mai rendezőkre is, elég csak Aronofskyt, vagy épp Lynchet említenem.

A film közepe felé van egy rész, amitől felállt a szőr a hátamon, azon kívül viszont abszolút pozitív élmény volt, a finálé az egyik legsötétebb, amit valaha láttam. Klesszik. Én 7,5 és 8 közé lőném be a magam értékrendje szerint, meglátjuk, melyiket írom be. Remélem párotoknak tetszeni fog. :)

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 28., szerda 12:32

Holnap éjfél a Carpenter-film határideje.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. augusztus 28., szerda 0:13

A pofonok földje (Kung fu hustle, 2004)

Nem vagy egyedül, nekem is tetszett. :D Köszi az ajánlást Santi, eddig nem hallottam róla, nem is nagyon keresgélek ilyen filmek után, mert átlagban egy kezemen megtudom számolni, hány vígjátékot nézek meg egy év alatt, de ez most jól esett, egy ilyen unalmas nap végére. Egyetértek Francois véleményének a nagy részével. Első ránézésre én is maximum 4 pontra gondoltam, de sikerült pozitívan csalódnom. Még a Forrest Gump is eszembe jutott egy jelenetnél, "nagyon jól" megcsinálták az akció-jeleneteket, rengeteget röhögtem a sok idiótaságon. A közelmúltban megnézett vígjátékok közül a legjobb pontszámot ez fogja kapni, 2/10, 3/10, 6,5/10, ez pedig IMDb-n hetes, itt pedig egy féllel több, hiába nem egy örök emlék, nem újranézős darab:

7,5/10.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. augusztus 27., kedd 20:18

kung fu hustle

fú én lehet h totál egyedül leszek a véleményemmel, de nekem tetszett :D ami már csak azért is marha nagy szó, mert mikor megláttam az ajánlást, meg ránéztem h mi ez, már akkor biztos voltam benne, hogy ez nagyon maximum 4 pont lesz. nem szeretem sem a vígjátékokat, sem a kung-fus baromságokat, de ez vmiért tetszett. írhatnám azt is mint sokan, hogy utálom ezt a stílust és tök mindegy h miről szólt 2 pont mert utálom és kész.

simán végignéztem, nem is állítgattam meg, nem nézegettem az órát mint sok más filmnél. kellően poénos volt, jót tett az egésznek a sok rettentően gagyi számítógépes trükk (még a brazil kört is géppel csinálták :lol: ) és nekem ez a sok eltúlzott verekedés is tetszett :D ami viszont szinte végig irritált az a zene, vhogy nem jött be. ami még furcsa volt, h az első fele az inkább vígjáték, a második fele meg már inkább 'komolyabb' valaminek tűnt, ugye a szereplők is h megváltoztak (pl házinéni).

valószínűleg soha többet nem nézek sem hasonló filmet, sem ezt, de kifejezetten jól esett h nem vmi sírós drámát kell megint végigszenvednem :D


7/10

samponozd a jó édes anyádat :lol: :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 26., hétfő 23:20

Ja, de én már be is írtam a táblázatba pl.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. augusztus 26., hétfő 21:52

Akkor Sierra helyére a nyakát írjam be ajánlónak? :)

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. augusztus 26., hétfő 21:12

Bocsi skacok, mégsem fog menni a dolog. :(
De a többieknek további jó filmezést! :)

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. augusztus 26., hétfő 20:12

John Carpenter's Cigarette Burns

Nem tetszett.
Egyébként sem vagyok nagy horrorrajongó, sőt kifejezetten ki nem állhatom a műfajt egy-két nagy kivételtől eltekintve, ez meg aztán pláne... fuh.
Gyomorforgatónak és unalmasnak találtam, még ha nagyon bátor ajánlás is volt, amit értékelek.
Számomra az egyetlen pozitívuma, hogy csupán egy óra volt, ha tovább tart, lehet kinyomom :"D
Úgyhogy sajnálom, ez a film egyáltalán nem nekem való volt.
2/10
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. augusztus 26., hétfő 17:57

John Carpenter's Cigarette Burns
Nem vagyok nagy horror fanatikus, inkább csak az F kategóriás "mesterműveken" nevetek haverokkal. Ez a film nem volt hosszú, nem is volt annyira unalmas, hanem olyan semmilyen volt, a vége viszont eléggé adta, kicsit kihúzta a filmet az unalomból.
Szóval legyen egy 7/10

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. augusztus 25., vasárnap 21:07

Ha megvagy a filmekkel, miattam nyugodtan ajánlhatsz. De, azért elküldöm neked privátban majd a hét elején, hogy én mit ajánlanék. Hátha meggyőz, és azt mondod rá, hogy ez jobban érdekel, mint a sajátod. :Đ

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. augusztus 25., vasárnap 14:42

Faust írta:Sierra: vasárnap éjfélig menni fog? Ha ige, akkor okés, viszont Anyakával az ajánlást dumáljátok le, mert nem akarok segget csinálni a számból.
Szerintem menni fog, az ajánlásnál meg nekem úgy is jó, ha végül nem ajánlok.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 24., szombat 23:49

Sierra: vasárnap éjfélig menni fog? Ha ige, akkor okés, viszont Anyakával az ajánlást dumáljátok le, mert nem akarok segget csinálni a számból.
nmate írta:Faust papától valami ultrabeteg filmet várok el, ami nem horror :mrgreen:
To be honest, fingom sincs, mit hozok.

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. augusztus 24., szombat 23:14

Köszönöm szépen :)
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 24., szombat 18:36

A pofonok földje: Néha túlzó ökörség (ezek magukban nem lettek volna rosszak), néha pedig B kategóriás kínai akciófilm látszatát kelti (ez borzadály). Nekem ez így a kettő mixelve nagyon nem jött át, nem épp életem legjobb filmje. Külön még működtek is volna az ökörségek.
Az ajánlás miatt viszont megy a pacsi, ilyen filmek is kellenek, még ha nekem nem jön be, akkor is. :agree: 4.5/10

Faust papától valami ultrabeteg filmet várok el, ami nem horror :mrgreen:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. augusztus 24., szombat 16:34

Kóron ott a sorozat, jelöld ki ezt a részt, és lent is van néhány perc alatt. 405MB. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 24., szombat 16:32

Enkór, "Horror mesterei" így keress rá.

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. augusztus 24., szombat 16:17

Srácok, honnan húztátok le a John Carpentert? Mert ilyen sebességgel jövő héten sem fogom még nézni, a hatgigás hd-t meg nem szedném le kórról ha nem muszáj.
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 94 regisztrált és 0 vendég