Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 19., péntek 2:08

No, azt hiszem, feleslegesen várok tovább. Dub21-től, yvettebourne-től, goregrindtől, Pingvntől és Milanitótól elbúcsúztunk.

Katt, és katt.

Amennyiben tévedés történt, és értékelték már a Svindlert, jelezzék, és elnézésüket kérem.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. július 19., péntek 0:00

Anyaka írta:Bemutat egy tinédzser (egyébként 30 éves) lányt, aki túldramatizálja az élet problémáit, sajnáltatja magát, majd elkövet minden hülyeséget, ami miatt később, megint sajnáltatná magát. Tipikus XXI. századi felfogás. Már az első perctől kezdve látszódott az életszemlélete... A mai kor gondolatmenetét.
Lehet, hogy jó dologért küzdött volna, de közben csak a saját lelkiismeretével harcolt.
A film egyetlen átlagosnál jobbra értékelhető pontja a színészek. Egész jól alakítottak, bár a sztárok beugrós szerepei nem tartoznak ide, mert az nem mérvadó. A rendező heppje, hogy három órásnak kell lennie hülyeség, mert ez nincs egy két órás film se. Persze bemutathatja a csodás, koszos New York-ot hosszú perceken át, de senkit nem nagyon köt le. Ahhoz, hogy ez a film 2011-ben Oscar-t nyerjen, kellett volna egy jobb rendező, mert Kenneth Lonergan nem váltotta meg a világot, még ha Tarantino-san szerepet is osztott magának a filmben.
Ezt a 9/11-es felvetést, meg remélem nem gondoltad komolyan. Egy amerikai/zsidó lány, aki egy palesztin lánnyal vitázik, más amerikaiakkal kiegészülve. Ez akkor lett volna értékelhető, ha egy kívülálló véleményt hallunk, és nem két ellentétest, főleg, hogy még közük se volt a háborúhoz, csak a szájukba adott szavakat hangoztatták. Ez a jelent maximum egy saját zászlórúd fényesítés volt, hogy az amerikai lány elmondja az igazat, de eközben a másik amerikai lány megvédi, félretéve a büszkeségét, az igazsággal lesújtott arab lányt. De ez már sarkított dolog, mert egyébként semmi jelentősége nincs.
A filmet 6-osra értékeltem a színészek miatt, de egyébként egy átlagot kapna. Ezzel a játékkal, jobb rendezéssel komolyabb mű is összejöhetett volna, akár jelentősebb díjakkal.
azért idéztem be mindent, mert totál ugyan ez a véleményem.

adva van egy középszerű dráma, ami olyan szörnyen hosszan van tálalva, hogy ezáltal azt a közepes mivoltát is csunyán elbukja. az első 10 perc után megtörténik a szituáció ami vinné a filmet, de utána egy órán keresztül semmiről nem szól az egész, megtörik az egész és brutális töltelék jelenetek sora következik.

az hogy a csaj, egy önmagát sajnáltató hisztériás, hazudozó picsa még önmagában nem lenne baj, de a körítés, meg ahogy felépítették az egészet az valami borzalmas gyenge volt, mint valami b kategóriás tévéfilm. erre oscart adni? ugye ez csak vicc? :( mark ruffalo, matt damon, jean reno nulla a szerepüket tekintve, csak azért kerültek bele, hogy a nevekkel el tudják adni.

anyakával abban is nagyon egyet értek, hogy az egész cuccot le lehetett volna tolni 90 percben, a lényegre koncentrálva, ehelyett hozzátoltak 1 óra körítést, mindenféle zsidózásról, lovaglásról meg operával aminek olyan szinten nem volt semmi köze az egész témához h hihetetlen. még jó h nem a 3 órás verziót kellett megnézni :(

nekem a szereplők sem tetszettek, a hisztérias kiscsajjal nem lett volna a gond, de a végére már nagyon erőltetett lett ő is.

kb 40-45 perc után azt vártam h mikor lesz vége, brutális szenvedés volt, de inkább le tudtam egyhuzamban.

nagyon jó indulattal

5/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 18., csütörtök 23:44

nmate írta:Elég sokan repülnek jelen állás szerint, erről volt szó az elején. :mrgreen:

Bár nem tudom, ebből hány jelezte előre :hmmm:
Konkrétan Istin kívül senki.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 18., csütörtök 22:57

Igen 'zmeg :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. július 18., csütörtök 22:52

nmate írta:Elég sokan repülnek
nmate írta:Bár nem tudom, ebből hány jelezte előre
Hány jelezte előre, hogy repülni kíván? :mrgreen:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. július 18., csütörtök 22:46

Margaret

6|10


Már láttam sajnos, és megnéztem újra pár lényegesebb pontját felelevenítés miatt.
De a véleményem nem változott róla. Bemutat egy tinédzser (egyébként 30 éves) lányt, aki túldramatizálja az élet problémáit, sajnáltatja magát, majd elkövet minden hülyeséget, ami miatt később, megint sajnáltatná magát. Tipikus XXI. századi felfogás. Már az első perctől kezdve látszódott az életszemlélete... A mai kor gondolatmenetét.
Lehet, hogy jó dologért küzdött volna, de közben csak a saját lelkiismeretével harcolt.
A film egyetlen átlagosnál jobbra értékelhető pontja a színészek. Egész jól alakítottak, bár a sztárok beugrós szerepei nem tartoznak ide, mert az nem mérvadó. A rendező heppje, hogy három órásnak kell lennie hülyeség, mert ez nincs egy két órás film se. Persze bemutathatja a csodás, koszos New York-ot hosszú perceken át, de senkit nem nagyon köt le. Ahhoz, hogy ez a film 2011-ben Oscar-t nyerjen, kellett volna egy jobb rendező, mert Kenneth Lonergan nem váltotta meg a világot, még ha Tarantino-san szerepet is osztott magának a filmben.
Ezt a 9/11-es felvetést, meg remélem nem gondoltad komolyan. Egy amerikai/zsidó lány, aki egy palesztin lánnyal vitázik, más amerikaiakkal kiegészülve. Ez akkor lett volna értékelhető, ha egy kívülálló véleményt hallunk, és nem két ellentétest, főleg, hogy még közük se volt a háborúhoz, csak a szájukba adott szavakat hangoztatták. Ez a jelent maximum egy saját zászlórúd fényesítés volt, hogy az amerikai lány elmondja az igazat, de eközben a másik amerikai lány megvédi, félretéve a büszkeségét, az igazsággal lesújtott arab lányt. De ez már sarkított dolog, mert egyébként semmi jelentősége nincs.
A filmet 6-osra értékeltem a színészek miatt, de egyébként egy átlagot kapna. Ezzel a játékkal, jobb rendezéssel komolyabb mű is összejöhetett volna, akár jelentősebb díjakkal.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. július 18., csütörtök 21:50

A svindler

Sajnálom, hogy úgy esek be vele, de nagyon elhúzódott a film. Nagyjából egy hete kezdtem el nézni, de egyszerre 20 percnél nem igazán tudtam többet nézni egy nap. Volt oylan is, hogy bealudtam rajta, és több 10 percet újra kellett nézni, mert nem igazán volt tiszta. Nem jött be. Egyáltalán nem. Untam. Hosszú is volt. Nem kötött le. A téma, a tartalom nem jött át. Nem annyira kedvelem a billiárdot. A főhős egyáltalán nem kedveltem, a csajt sem. A szerelmi szál sem volt jó emiatt. Igazából egyik szereplőt sem kedveltem. Nálam ez fontos. Nem volt semmi baj azzal, hogy fekete-fehér, meg hogy régi, még színes '12-es filmnél sem jött volna be. Leginkább az volt a gáz, amikor a végén Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a csaj halálánál semmit nem éreztem. Leszartam, nem hatott meg. A megcsalós rész sem igazán jött be. Gyűlöltem.
Volt bent persze pozitívum is. A régi filmek hangulata pl. De ez azért nem túl jó, mert minden régi filmnél megvan. De mondjuk a főhős küzdése, a mindenáron győzni akarás, meg nem alkuvás, magabiztosság (még ha az erősen eltúlzott is, bár nem alaptalan teljesen). Ezeket, mintha egy mondanivalót nézzük, az akkor az király. Meg igazából bemutatott néhány undorító mocskos faszságot, amit lehet gyűlölni, ilyen szempontból jó volt. De ez még így is csak nagyon gyenge közepes.

4/10
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 18., csütörtök 21:47

Elég sokan repülnek jelen állás szerint, erről volt szó az elején. :mrgreen:

Bár nem tudom, ebből hány jelezte előre :hmmm:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. július 18., csütörtök 21:19

A svindler
Hát nagyon nehezen vettem rá magam, de a régi filmekkel mindig így vagyok. A TOP250-ben láttam már, de magamtól tuti nem néztem volna meg. Összességében nem bánom hogy láttam, de hosszú volt én unalmas. A színészek viszont hozták a maxot, nem csoda a sok jelölés. Csak miattuk volt érdemes nézni szerintem. Nem fogom újranézni, az tuti, egy jóindulat 6/10-et kap.
Kép

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. július 18., csütörtök 20:47

ahhoz képest hogy egy fél óráig pofáztál arról hogy 2 város összesen 3 és fél mozija vetítette, még szinkronos verziója is van :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. július 18., csütörtök 20:10

A Svindler

Először nagyon féltem, hogy bármiben is hasonlítani fog egy másik Svindler c. filmre, legalábbis én úgy emlékszem, hogy van egy Jason Statham-es ilyen c. film, de most nem találom, na mindegy. :mrgreen:

Egy a lényeg, hogy ez a film nagyon jó volt, és ajánlásnak még jobb.
Bevallom engem a fekete-fehér egy kicsit mindig zavar, alapból lassúbbá teszi nekem a filmet, ráadásul itt a játékidő is kicsit túl hosszú volt, + ez a színvilág, így ez nem segített élvezni a dolgokat, de a történet, az, hogy végre megjött a kedvem a billiárdhoz, na meg a színészek, nagyon felhúzták nálam.

Igazából tényleg azt mondom, hogy a színészek miatt már érdemes volt megnézni, ráadásul magamtól sosem tettem volna így.
Már 2 napja láttam, így nem teljesen friss az élmény, de valamiért kettős érzések vannak bennem... kicsit lassú volt, de jó színészek, jó történet..

Hát legyen 6.5/10
köszi szépen!
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. július 18., csütörtök 20:00

Tökös csávó ez az Előd, hogy ilyet bedob :mrgreen: Kíváncsi leszek.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. július 18., csütörtök 19:57

Csak jelzem, hogy ha tényleg mókusok elé kell vetni az urat, én ténylegesen meg tudom tenni. :lol:
Love football, hate antifa.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27401
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. július 18., csütörtök 19:53

Anna Paquin, Mark Ruffalo, Jean Reno, Matt Damon.... eddig oké is volt, aztán ránéztem a játékidőre :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. július 18., csütörtök 19:40

messideco, egy még józan pillanatában írta:Béláim!

Először köszönetet szeretnék mondani Sierra kollégának, aki lehetővé tette, hogy jó pár helyet ugorjak előre az ajánlási sorrendben.

Ennek függvényében gyakorlatilag három filmre redukálódott a lehetséges opciók száma, végül rövid mérlegelés után döntöttem.

A film nem túl régi, hozzánk is talán egy éve jutott el, és az sem volt hátrány a választás során hogy szerepel a filmben az egyik kedvenc férfi illetve női színészem is.

A film a Margaret lenne. A filmet a fent említettek mellett olyan sztárok teszik teljessé, mint Jean Reno, Mark Ruffalo és Matthew Broderick sőt Scorsese tapasztalata is kellett, hogy a film elkészülhessen, de erről írok pár sor múlva.

A film az IMDB-n 6,4, a rottentomatoes-en 72, és a metascoren 61-en áll, de ez ne tántorítson el senkit. A forgatókönyv gazdagsága miatt a film bitanghosszú. Sokkan a pokolba kívánnak majd a 150 perces játékidő miatt, de próbáljátok a filmben felfedezni azt a profizmust, ami jelen van.

Hányattatott sorsú film, rendes forgalmazásba máig nem került, így óriási bukás lett: az Amerikai Egyesült Államokban pl. 50 ezer dollárt termelt. A forgatás már 2005-ben elkezdődött, akkor a főszereplő Anna Paquin 23 éves körül volt, most viszont 29. A rendező és a filmstúdió közötti nézelteltérés a film hosszával kapcsolatban végzetesnek tűnt, és megpecsételte a sorsát. Színészeitől is segítséget kért a rendező, Broderick anyagilag támogatta a film befejezését, míg Ruffalo támogatásáról biztosította a rendezőt, hogy ragaszkodjon a 180 percre tervezett, eredeti forgatókönyvhöz, amit személy szerint mesterműnek titulál.

A megoldás Scorese és a vágója voltak, akik készítettek egy 150 perces verziót a filmből. A film mindössze egy hónapig volt a mozikban, 14 moziban. A leglelkesebb rajongókhoz juthatott csak el (és jóvoltomból hozzátok), akik többségét megfogta a faricskált alkotás, és kampányba kezdtek a nagy-brittaniai dvd-kiadásban szerepeljen a rendező által preferált eredeti hossz is. A hosszabb változat nem tartalmaz sok új jelenetet, inkább a város hangulatát megjelenítő vágóképek, jobban kifejtett cselekménymozzanatok és párbeszédek töltik ki a játékidőt. Én ha jól emlékszem, a rövid változatát láttam a filmnek, szerintem az legyen egységes.

Számomra nem tűnt fel, de a rendező a 9.11. tragédiáját is feldolgozza elég erősen, elsősorban New York légterét, illetve a megromlott közbiztonságot ábrázolva, de majd rájöttök.

Az Akadémia figyelmét nagyon elkerülte a film, sokak szerint (maga Helen Mirren későbi győztes is nyilatkozta), hogy Anna Paquin legalább jelölésig kellett volna jusson az Oscar-gálán, helyette A segítség cselédlányait illetve a Vasladyt szerette a filmes bagázs.

Abszolút kihasználatlan lehetőség volt a film, hogy széles körben nem terjedt el, az a rendező, de főleg a stúdió hibája, akik nemes egyszerűséggel gyávák voltak széles közönség számára feltárni, ezt a többek között Scorsese által is mesterműnek kikiáltott darabot (ne legyen túl nagy majd az elvárásotok, az nem szokott jól kisűlni).
Az infókat az origo filmrészlegéről szedtem: cikk

Még egyszer meg fogom nézni én is a filmet, és talán a pontozást is átgondolom, egyelőre hetest adtam pár hónapja rá  A magon is a 150 perces, standard változat érhető el, azt nézzétek.

Trailler
Online megtekintés
Letöltés

Uff, szóltam. Ha nem lesz jó vessetek a mókusok elé! Jó filmezést!

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. július 18., csütörtök 19:25

na mi van már? :D ugy bebasztál h nem találsz ide? :D
Kép
Kép
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 18., csütörtök 14:39

Rám ne, mert nem leszek gépnél.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. július 18., csütörtök 6:54

Akkor ma érkezem :)

Lehet olyan is, hogy strandon/sörözni leszek az adott időpontban, akkor Remy/Faust vagy valaki másra ráírok facen, hogy írja be majd az ajánlásom :D
"And my heart will leave you never."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. július 18., csütörtök 5:44

Sierra írta:Akkor ha mindenkinek ok, cserélnék messidecoval, és ő ajánl helyettem holnap.
Roger that.

Én meg lemondtam az eredeti ajánlásomról, így viszont halvány lila pukkancsom sincs, mit fogok betolni.
:lol:

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2242
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: mocsok » 2013. július 17., szerda 22:31

the hustler

na, kicsit nehezen vettem rá magam, de csak megnéztem.
nem igazán kedvelem a régi filmeket, a fekete-fehér se vonzott túlságosan, ennek ellenére tetszett a film.
én nem éreztem hosszúnak. amikor kicsit meguntam akkor jött a finálé így aztán végig lekötött.
szeretem az ilyen laza, menő karaktereket. itt meg volt belőle bőven.
a téma is tetszett, szóval jól szórakoztam.
fasza ajánlás.

7,5/10


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 130 regisztrált és 0 vendég