Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
yvettebourne
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:03
Kedvenc játékosaid: Guti
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: yvettebourne » 2013. június 30., vasárnap 9:52

Insomnia

Nagyjából azt tudom elmondani róla, amit előttem már írtatok. Sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből, mert az alapsztori egészen ötletes. Én azt hittem, az álmatlanságnak sokkal nagyobb szerepe lesz a történetben, ehhez képest igazából csak egy háttérdolog volt, ez nekem kicsit csalódás. A főszereplő meg nem hogy szimpatikus nem tudott lenni, egyenesen ellenszenves volt, a kezdeti kevés kis szimpátiát már ott eljátszotta, mikor Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!lelőtte szerencsétlen kutyust, onnantól meg igazából nem tudott érdekelni, mi történik vele. A krimi része a dolognak meg szintén valahogy olyan elhanyagoltnak tűnt, összességében az egész film egy kicsit zagyva nekem. A főszereplő játékától sem dőltem el igazából. Szerencsére nem volt túl hosszú a film, én különösebben nem is untam egy-két üresjárattól eltekintve.
Egy jó ötletből csináltak egy közepes filmet, nekem ez nem több 5/10-nél.
"A person doesn't just wake up and stop loving somebody! Love is forever."

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. június 30., vasárnap 0:37

Álmatlanság
Pedig jól indult, de aztán mégse. Nagy reményekkel startolt a film, fölöttébb izgatott voltam a krimi vonallal és a főszereplő sztorijával, de sajnos egyik se sikeredett túl izgalmasra főleg hogy a krimi szál hamar elhal onnantól pedig csak a szereplőnk mélyrepülését figyeljük. Kár érte mert a film közben nagyon sok jó tippem támadt hogy "na majd ez fog történni", pár talán jobb lett volna mint az igazi.

Azért jó hogy többen megemlítettékSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a kutya megölését. Azt hittem abban csak én nem értem a logikát.

6/10

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2013. június 30., vasárnap 0:06

Insomnia /Istimester/

Nos, vágjunk neki a hetedik turnusnak is. Délután néztem meg, de volt egy kis elfoglaltságom és most jutottam el odáig, hogy értékeljek. Leszögezném, hogy nem láttam a későbbi változatot, de nem is tervezem megnézni. Ennyi bőven elég volt. Külön hangulata van a filmnek, bizonyára az északi tájnak a ridegsége miatt. ÉS ez különös érzést csempész a nézőbe is. Maga a film jól kezdődik, egy ideig húzta az agyszálamat, hogy na vajon, mi lesz, hogy lesz, úristen. Ám egyszer elért egy olyan pontra, amikor már teljesen kezdett átmenni egy unalmasabb, az eseményeke lelassulásába. A főszereplő lesüllyedésébe, a tettes megtalálására és onnantól már szinte, egyáltalán nem izgatott a filmben történtek. Szép, ugyanakkor keserű helyen játszódik. Nagyon lassan telt el ez a bő másfél óra. Az első 30-45 perc az ami még úgy, ahogyan de figyelemfelkeltő, onnan leült a film és egyszerűen már szenvedtem. Nem könnyű a film. A történet, story meg kimondottan érdekes volt, egy darabig. Nem volt a legélvezhetőbb mű, nagyon nehézkes és kínszenvedés volt...

De mielőtt pontot adnék, egyet kell, hogy értsek Francois véleményével, amit a spoilerbe írt. Nem bírom felfogni, hogy más lehetőség nem lett volna arra a bizonyos módszerre... de mindegy.

5/10
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 30., vasárnap 0:00

Insomnia

Szerintem semmi baj nem volt ezzel az ajánlással, bár Hepburn néninek jobban örültem volna ez egyértelmű :mrgreen:
Szóval. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az egyik problémát ott látom a filmben, hogy nem lehet eldönteni mi is ez. Kicsit krimi, kicsit karakterábrázolós dráma, kicsit thriller... olyan semmilyen. Mint az egész kép és színvilága a filmnek, vagy épp a színészi teljesítmény (Skarsgard sem volna nagy kunszt szvsz).
De mégis, valamiért ebben rejlik egy picit a varázsa. Az egész film, mintha ezt akarná, borús és zavaros lenni. A néző ne tudja hol van, ne tudja mi folyik itt, milyen stílusú film ez. Olyan, az egész, mint maga az álmatlanság. Ez önmagában szerintem zseniális húzás lenne, csak van egy kis baj.

Kurva unalmas a film. Egyrészt a sztori nem köti le az embert, pláne, hogy hamar elhal a krimi szál jelentősége. Másrészt semmi szimpátiát nem sikerült kialakítani a főszereplővel kapcsolatban. Szerintem ezek miatt nem működik az "insomnia" hatása és a visszajelzések alapján ezt még Nolan sem tudta megoldani.

Spoiler nélkül szummázva: Nem tud kiemelkedni, pedig benne volt a potenciál...

6/10

...és ha már most nem jött össze, csütörtökön hozok én egy '61-es remekművet :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. június 29., szombat 1:04

Insomnia

Isti ajánlásaival általában nincs gondom, sőt, de ez sajnos mellément.

A Nolan-féle remake-t nem láttam, így nem viszonyítom hozzá, de ha ez a film jobb, akkor azt hiszem soha nem fogom megnézni. :mrgreen:

Nagyon jól indul, igazi sötét hangulatú thriller módjára, hogy aztán a játékidő telésével egyre inkább egy laposodó, ötlettelen krimibe csapjon át. Maga a sztori nem egy nagy szám, de épp elég egy tisztességesen összelapátolt filmhez. Érdekes vonal az alvászavar, és a folyamatos nappal kontrasztja, de kb teljesen felesleges: az insomnia szinte teljesen lényegtelen pont a filmben, csak a középszerűséget próbálja takargatni néhol. Tetszett az egyszerű, de lényegretörő fényképezés, viszont rettenetesen irritált a néhol teljesen dezorientáló vágás - kérdés, hogy utóbbi koncepció volt-e az alvászavarból fakadó fáradtságra, vagy csak szar volt a vágó. Szvsz utóbbi.

A hangulat amúgy igen borús, amit a puritán, homogén helyszínek, díszletek is fokoznak.

A teljes középszerűségtől, ahogyan az lenni szokott, egy jó színész menti meg az egészet: Skarsgard jelenléte kicsit felhúzza az átlagot, nagyszerű színésznek tartom.

Sajnos csak ennyit tudok mondani, bizakodom a jobb folytatásban. :(

5,5/10

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. június 28., péntek 19:45

Insomnia

4.5|10

Na megjöttem az értékeléssel is, habár előbb megnéztem, de dolgoztam eddig. Sajnos most szigorúbb leszek, mint a tesztkörben. Na meg ott az újaknak több dolgot el lehetett nézni. :)
Ahogy előttem írták a film nem tudta tartani a feszültséget minden ponton, ezért unalmas lett pár helyen hosszú perceken át. Ezt mondanám rendezői hibának, de mivel a másik film is hasonlóan gyatrább thriller vonalat képvisel (krimi vonalra később térek rá), ezért a forgatókönyvvel lesz a hiba.
Al Pacino változat sem volt valami kiemelkedő. Bár ott a szereplőválasztás is rossz volt. Itt viszont nem volt ilyen gond. Bár az egy főszereplőnkön kívül voltak érdekes alakítások. Meg a tizenéves Froya, aki kinézett vagy huszonötnek. :)
Ennek a filmnek nem skandináva beütése volt a hangulatán, hanem unalmas. Ez egy depresszívebb északi filmtől nagyon messze van.
Ami még nem tetszett, hogy hamar lelőtték a gyilkos kilétét, ezzel megölték a krimi mivoltát is. Gyakorlatilag annyit kellett gondolkodni rajta, mint egy jól megalakított hollywood-i látványfilmnél, csak 100-ad annyiba került a megvalósítása. (szerencsére)
Ezektől elvonatkoztatva inkább lélektani drámát akart bemutatni a rendező, de ezt filmen nem ilyen egyszerű megvalósítani, és könnyebb dolga lett volna, ha használja a krimi, és thriller által elérhető folyamatos feszültséget. Nem is lett tökéletes így az ábrázolás, de ez az egy része, amit így is átlagosnál jobbra lehet értékelni, és ez vitte fel eddig a pontszámomat is.
Az igazat megvallva, akárhogy gondolkodok rajta, mindenféle variációban, más színészgárdával, költségvetéssel, ez a forgatókönyv nem lehet jobb. Ennyi van benne, ezt lehetett kihozni. Mert Erik Skjoldbjærg, és Christopher Nolan "bicskája" is beletört.


Szerk.: Akinek gond a filmbeszerzés, az keressen meg privátban. Vannak meghívóim, ha kell. Bár már ezelőtt is mondtam.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. június 28., péntek 17:15

álmatlanság

reménykedtem benne h jobb lesz mint a remake, de sajnos csalodnom kellett. az még hagyján h krimihez képest baromi unalmas volt, de a legszomorubb az egészben, h vhogy semmi nordic feelinget nem éreztem a filmben. a főszereplő arc jol tolja az egyre mélyebbre kerülő karaktert, de nagyjabol ennyi a pozitivum. a másfél óra bőven elég neki, örülök h nem pakoltak rá még fél óra semmit. sajnos nálam ez teljesen felejthető kategoria.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az meg hogy lelövi a kutyát... áhhh... vett volna egy 3 kilos karajt, abba is kuldhette volna a golyot... :-@

5.5/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 28., péntek 13:25

Akkor kezdeném is az értékelést.

Álmatlanság

Erik Skjoldbjarg 1997-ben megalkotta, majd Christopher Nolan 5 évvel később remake-elte az Álmatlanság című filmet. Számomra mindig meglepetést okoz, hogy a Skandináv filmek milyen nagyszerű hangulatot tudnak árasztani magukból, és ez alól az Insomnia sem kivétel.

Bevallom őszintén sosem voltam oda az európai krimi filmekért, de meg kell hagyni, hogy ez egy jó alkotás, és ha valaki filmet kérne tőlem ebben a kategóriában, akkor biztos vagyok benne, hogy az elsők között ajánlanám ezt.

Skjoldbjarg meglepően depresszív hangulatúvá tette a filmjét, melyben a főhős egyre mélyebbre süllyed, és egyre nagyobb lesz a lelki teher számára. Erre a szerepre mondhatni tökéletes választás volt Stellan Skarsgard, mert láthatóan együtt élt a szerepével. (A karaktere szemmel látható fejlődésen megy keresztül, és gyönyörű ívet ír le a film alatt) A történések folytán egyre kevesebbet beszélt, és egyre verejtékesebb lett a homloka, így mutatva be azt, hogy a fény az alagút végén kezd eltűnni, és válik a sötétség rabjává.

A norvég helyszínek, és szürkés képi világ csak fokozta a film hangulatát, bár ez nem újdonság, amikor egy skandináv filmről beszélünk. Nagyon értik az efféle ábrázolást.

A film legerősebb pontja a story, melyet egyszerűen nem lehet nem szeretni. De sajnos azt kell mondanom, hogy néhol unalmassá tud válni, amit kicsit furcsálltam a film alatt, hiszen érdekelt a története, de mégis valami nem stimmelt. A viszonylag rövid, alig másfél órás mű nagyon lassan telt el. (Ez valószínűleg az miatt van, hogy nem szimpatizálok túlságosan ezzel a műfajjal).

Az Insomnia egy korrekt krimi-thriller film, megfűszerezve egy karakterdrámával, melyen a skandináv védjegyek tökéletesen észrevehetőek. 6,5/10 (nem feledkezek meg róla, a turnus végére akár fel is mehet fél ponttal)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2430
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. június 28., péntek 11:19

Sztem meg legyen mindenkinek legalább enkórja, aki filmes ember és filmeket néz, töltöget 2013-ban. Ez az alap sztem. Számtalan lehetőség volt a közelmúltban bejutni az oldalra.

Otherwise:

itt a film

és ez a felirat jó hozzá

:coffee:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. június 28., péntek 0:15

Esetleg visszahozhatnánk a dropbox szisztémát az ilyen esetek miatt, ha valaki lemenedzseli. Úgyis már csak egy filmet kell beletenni.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. június 28., péntek 0:12

Eredeti nyelven nézzétek. Úgy hangulatos, a hanglejtéseket nem lehet szinkronizálni :)
Így legalább hozhatok ismét régi filmet sokak örömére.
Én biztos nem fogom lepontozni :)

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8485
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. június 28., péntek 0:08

Jó ajánlás, pont a múltkor néztem Zsocával ezt a filmet, hogy meg kéne lesni.
Szerintem is, a 2002 Nolan féle Insomnia ennek a remake-je, de az tényleg elég fos. Reméljük ez jobb. :)

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. június 27., csütörtök 20:34

Na kezdődjön a kör, annyira ismerős Isti filmje, de nem tudom, hogy láttam-e valamelyiket is... :mrgreen:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 27., csütörtök 20:19

Magon van, a magyar hd verzióban van angol nyelv, magyar felirat.

Mégsem, az a 2002-es.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. június 27., csütörtök 20:06

ha jol tudom akkor a nolan féle verzio az remake. remélem jo lesz, mert az al pacinos film botrányosan rossz :mrgreen:

ha valaki talál belőle hd-t, létező felirattal szoljon már, mert én sehol sem találok :/
Kép
Kép
Kép

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2013. június 27., csütörtök 19:14

Érdekesnek bizonyul, főleg azért, mert van egy konkurenciája, vagy riválisa a filmnek. Egy 2002-es amerikai, Álmatlanság. Egyik verziót sem láttam, de majd sor kerül rá.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. június 27., csütörtök 18:12

http://www.imdb.com/title/tt0054698/
Ha jól számolom, pont 52 éves a film és a színészek is találnak, nem lett volna rossz :D

Jó lesz ez is. Csapassuk!
"And my heart will leave you never."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. június 27., csütörtök 18:00

istimester írta:
IMDB
Érdekesnek néz ki. Ma vagy holnap le is tolom, mert különben egyből csúszok is a filmmel (1 hét nyaralás miatt) :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6456
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. június 27., csütörtök 17:59

Hmm, jónak tűnik! :hmmm:

Én is köszönöm a bizalmat, remélem sikerül megtalálnom addig a "tökéletes" ajánlást. :salute:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. június 27., csütörtök 17:52

istimester írta:Megúsztátok az eredetileg tervezett 52 éves Audrey Hepburn und George Peppard darabot
Potenciális ajánlásaim között volt Tiffany reggelije (nem ez a címe tudom) előző körben, én annak jobban örültem volna, no mindegy, ez is érdekesnek tűnik :mrgreen:
Így legalább hozhatok ismét régi filmet sokak örömére. :lol: :zoldsalas: :lilasalas:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 23 regisztrált és 0 vendég