Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. szeptember 23., hétfő 21:09

A határidő mikor is jár le napra pontosan? Nem vagyok teljesen tisztában vele, bocsi. :/

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. szeptember 23., hétfő 16:03

Ha már elkezdődött a módosítás, akkor én is élnék vele:

Margeret > 4.5
Jagten < 7.5

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. szeptember 23., hétfő 16:01

Akkor:

John Carpenter's Cigarette Burns 3->4
Kung fu Hustle 4.5->4

Ezek nálam kb. egy szinten vannak a Margarettel így utólag átgondolva. Küldöm Faustnak is.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. szeptember 23., hétfő 10:48

Egyértelmű, hogy igen (2). Amikor sokan voltunk, kétszer ennyi ajánlás volt, akkor volt 3 lehetőség, az újak körében pedig 1. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. szeptember 23., hétfő 8:33

Ha jól látom nem lett beírva, de gondolom az eddigi körök alapján, akinek csak 1 film hiányzik az változtathat 2-t.

Legalábbis remélem, mert én változtatnék 2-t :mrgreen:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. szeptember 23., hétfő 3:26

Dombokon túl (Dupa dealuri, 2012)

Az első 45 perc alatt sok dolog átfutott az agyamon, hogy mi lesz még ezután, a maradék másfél óra alatt, majd eltelt néhány perc és elaludtam (pedig felkeltette az érdeklődésemet, megtörtént események ugye)...Másnap visszatértem ugyanide, folytattam a filmet, de egyáltalán nem tudott rám hatni + fáradtság. Harmadik nekifutásra - visszatekerve az első óra elejéhez, 62. perc - sikerült végre végignéznem, szinte semmiféle meglepődést nem tapasztaltam egyszer sem, olyan üres, szürke volt ez a filmélmény, és nem biztos, hogy a hossza miatt.
A szereplők nagyon jól alakítottak, mindenki nagyon hitelesen hozta a karakterét + gratula az interjúhoz (bár van benne pár helyesírási hiba) Francois, kedvelem a blogotokat, sokszor itt nézelődök filmek után.
Remy értékelése rövid, tömör, mindenben egyezik a véleményünk. Köszi az ajánlást realistahuni, lehet megnézem a közeljövőben a rendező másik filmjét is, remélem az "befogadóképesebb" darab, már beszereztem.
A végén összevetem az összes filmről alkotott véleményemet, és esélyes, hogy feljebb csúszik majd, más film pedig lefelé, jelenleg egy stabil:

6/10.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. szeptember 22., vasárnap 23:20

The Iceman

Nem igazán tudok róla mit mondani. Két napja néztem meg, de már most alig emlékszem belőle valamire, ez azért sokat elmond. Pedig nézés közben élveztem, meg nem volt ez rossz, csak hát mégis, semmi extra szvsz.
A színész (Micheal Shannon) hatalmasat alakított, nagyon hiteles volt.
A vágásokkal/rendezéssel nem teljesen voltam megelégedve, eleinte tetszett az össze-vissza ugrálás az időben, de aztán engem eléggé megkevert, néha nem tudtam követni, hogy ki kicsoda, ki mit csinált mikor...
De azért jó volt ez.

6 / 10

Lassan jövök a román filmmel is, Pilgrimet meg már láttam, de úgyis tervben volt az újranézése, szóval jár a pacsi az ajánlásért. :D

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. szeptember 22., vasárnap 22:17

Jah, és csak két jégember van. (a másik Kimi)
:rock: :rock: :sziv:

http://www.youtube.com/watch?v=XsZkCFoqSBs :salute: :'(
"And my heart will leave you never."

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. szeptember 22., vasárnap 22:08

The Iceman

Majdnem jó...

Nem is tudom, mivel kezdjem.

Jó alapanyag, remek színészek, helyenként jó történet, és aztán semmi. Hiányzik a lüktetés, nincs a filmnek tempója, és semmi újat nem nyújt a gengszterfilmek között.

Az okés, hogy igaz történet alapján, most fáradt vagyok, de elolvasnék egy rövidebb életrajzot a paliról. Képesek a rendezők, sajnos, túlmisztifikálni az ilyen alakokat, ezért is rajong az USA a sorozatgyilkosokért (ahogyan a Natural born killersben is mondják).

A színészek remekek. Csak néztem és bámultam, amikor megnéztem a névsort, na mondom, neb... Persze ez a háttérszemélyzet, a sminkesek stb. érdeme is nagyrészt, de ezt brutálisan eltalálták.

A film kiáltott egy jobb rendezőért, a forgatóköny aránylag okés. Nincs efektíven baj magával a rendezéssel sem, csak befejezetlen valahogy, másképp nem tudom megmagyarázni. A végén érdekes az, hogy játszanak, és a nézőre bízzák az ítélethozatalt, ami jelen esetben szerintem nem helyénvaló. Tényeket nem közöl a film, gyorsítják az időt, az éveket, az eseményeket, mintha el akarnák tussolni, nekem ez jött át. Valahogy legyen pártatlan a rendezés, nem olyant akarok mint Capote Hidegvérrel c. regénye (bár még nem fejeztem be), de itt több szempontból részlehajlónak éreztem a filmet. Mea culpa.

Nehéz pontszámot adni, majd változtatok esetleg:

6/10

Pilgrin kollégával is jövök a héten.
"And my heart will leave you never."

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. szeptember 21., szombat 14:46

Scott Pilgrim vs. the World

5.5|10

Hát nem nagy kedvenceim a tinédzservígjátékok, ez sem kifejezetten jött be. Talán, ha 10-12 évesen nézem meg, akkor leköt a videojátékos kivitelezés, meg a tiniszerelem. Nagyon erőteljesen megcélzott egy célközönséget a film, így nem mindenki esik bele, ezért szerintem a körben is megosztó lesz.
Nem volt túl nagy vígjáték, sokkal inkább "geekromantikus film". ( ez ilyen újhullámú filmkategória) :lol:
Ami növelte a hangulatát azok a zenék. A karakterek sem alakítottak nagyot, sőt talán Scott karaktere is gyengébb volt az eddigi filmjeihez képest, ahol majdnem mindig ezt játszotta.
Szóval nem volt az én filmem, de köszönöm az ajánlást. Egyszer meg kellett nézni. Másnak biztos jobban bejön a tiniszerelem, egy kis geek stílusba csomagolva, és némi mesekönyves történeti szállal, kivitelezéssel kiegészítve.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27365
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 20., péntek 23:45

Dombokon túl

Huhh... Igazából csak egy bajom volt a filmmel, méghozzá az, hogy annyira kötött le az egész története, mint a plafon nézése. Egyszerűen nem hatott meg, és semmi érdeklődést nem tudtam iránta tanúsítani.

DE ettől függetlenül kézzelfogható volt a film precíz, gondos kidolgozása, mely alapján érthető a sok filmes jelölés, díj. A forgatókönyv kidolgozott volt, jól építették fel a történetet, ez még akkor is lejött, ha egyáltalán nem érdekelt a film. A karakterek benne rengeteget fejlődtek, és a végére tényleg Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!egyfajta fejetlenség lett úrrá rajtuk.

A színészi játék szintén remek volt, illetve a képi világa is rendben volt. Igazából a lényeges pozitívumokat már leírtátok többen is. A negatívum meg csak az érdeklődés hiánya volt. 6/10, sry :/
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. szeptember 20., péntek 0:46

Két hete van mindenkinek, utána nincs tovább. Aki eddig lógott a KFH-val és a Secondsel, azoktól elbúcsúzunk.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. szeptember 19., csütörtök 17:05

Scott Pilgrim a világ ellen
Pár hónappal ezelőtt láttam, no meg 2-3 héttel ezelőtt, úgyhogy nem nézem meg újra :) Engem megfogott az egész filmnek a 'természete', a lezajlása, a hangulata. Egyszerűen tetszett, jól kitalált kis történet volt ez, a szereplők remekül alakítottak (a srácot nem is tudom elképzelni más filmben), minden klappolt.
Az elején azt hittem, nem fog tetszeni, idegesített kicsit a film (no meg a kínai csaj, pedig nincs rasszizmus), de miután megismerkedett a mindig más hajszínű dögös kis csajszival (nekem rózsaszínessel jött be a legjobban azok közül) (pár kört megérne :mrgreen: ) na utána már kifejezetten tetszett az egész, ugyanis addig tulajdonképpen semmi különöset nem véltem felfedezni, teljesen átlagos , a mi kis realisztikus világunkban játszódó filmnek tűnt.
Azok az effektek, melyeket ezeréves játékokban tapasztalhattunk, a hozzáillő hanghatással nosztalgikus élményeket hoztak fel bennem, ráadásul vérprofin volt megcsinálva, az egész egy humoros, de mégis komoly alakítássá tette ezt a filmet.
Scott a lúzer szerepét nálam a film végére se küzdötte le annyira, bár az elején tapasztaltakhoz képest valóban nagyon felnőtt (csajozásban és 'harcban' is).

többet nem írnék a történetéről, mert az már hatalmas spoiler lenne, lényeg a lényeg, ezt én is ajánlom mindenkinek, egy laza, üde, humoros kis film, kis képregényes-videójátékos extrával megfűszerezve.

10/7 lenne, ha nem néztem volna meg most, hogy a csaj hogy néz ki igazából :mrgreen:

10/8,5

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. szeptember 19., csütörtök 16:43

Na azt hittem mire az én ajánlásom jön addigra már annyi vígjáték lesz előttem hogy megint valami drámával kell előhozakodnom, de nem így történt szóval remélem van igény valami kevésbé komolyra. :)

Az ajánlásom végül a Scott Pilgrim a világ ellen.
Nem a világ legismeretlenebb vígjátéka, de nagyon kevés embert ismerek aki látta is, szóval remélem újdonsággal szolgálok a mindenkinek. Én is úgy láttam a filmet hogy leültettek elé, hogy tessék megnézzük a Scott Pilgrimet, semmit nem tudtam róla, a címe sem árul el semmit a filmről de így számomra egy nagyon kellemes meglepetés volt, remélem nektek is az lesz.
Jó szórakozást B-)

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. szeptember 19., csütörtök 11:51

Lesz. Az utolsó ajánlás jön, Demes az ajánló. Oldallal elmaradtam egy héttel ma frissítem, elnézést. :/

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. szeptember 19., csütörtök 11:29

Ma lesz ajánlás?
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. szeptember 18., szerda 14:09

ha már dombokon túl, engedjetek meg egy kis reklámot

filmes blogunk készített egy rövidke interjút a film egyik főszereplőjével

http://smokingbarrels.blog.hu/2013/09/1 ... stratannal
Kép
Kép
Kép

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. szeptember 17., kedd 21:14

A pofonok földje

Pedig jól indult.
Az első félórában szrrá röhögtem magam, tovább is volt helyenként pár jó poén, de aztán kezdett erőltetetté válni az egész.
Érződik a paródiajelleg a filmen, főleg a Superman-idézetet élveztem a legjobban, de ugye a kung-fu témát feldolgozó filmeket parodizálja, és ugye már már természetfölötti tulajdonságokkal ruházza fel a hősöket. Az erő velük volt, humor volt, de aztán még sem volt tökéletes massza.
Örülök Santi ajánlásának, és annak is, hogy megmerte lépni, egy-egy gyáva ajánlással szemben (mert volt olyan is, még ebben a körben is), távol keleti akció-vígjáték elég meredek volt, de végül is nem rossz.

Pontszám, szerettem volna ha nagyobbat kellett volna, de 6
"And my heart will leave you never."

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. szeptember 17., kedd 19:07

A vadászat

Gondolom már majdnem mindent leírtatok a film kapcsán, így csak pár észrevétel:

-A főszereplő kiválasztása tökéletes volt. Mikkelsennél pszichopatább kinézetű egyén aligha van mostanában a filmvásznon. Bár ő próbált normális lenni, de ránézésre két év börtönt adnék :mrgreen:
-Azon kevés filmek közé tartozott, ahol nem untam meg, nem vártam a végét, stb, hanem végig fenntartotta a figyelmemet, és érdekelt a vége. Jók a skandináv filmek na.

7,5/10


Még jövök meccs előtt KFH-val is :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. szeptember 17., kedd 1:45

Dupa dealuri

6.5|10

4 hónap, 3 hét, 2 nap jobban bejött a rendezőtől, de ezzel sem volt túlzottan gond. Viszont a Jagten még mindig jobb számomra a körben, így ezért eggyel alá pontozom, de a végén lehet felmegy a kettő együtt.
A film témája kicsit elvont lehet azok számára, akiket nem igen foglalkoztat a vallás. Emellett még a másik oldalnak is igen nehéz film a fanatizmus miatt. Persze lehet rá tekinteni, mint szerelmi történet, de az nem kíséri végig a filmet.
Az egész kolostori rendszer, pedig szerintem a Ceausescu-féle rendszerre épül. Gondolom nem véletlen a hasonlóság. :)
Ez az egész igaz történeten alapuló esemény kicsit elgondolkodtató, főleg, hogy ebben az évezredben történt.
Ami a többit illeti, azt nagyjából leírtátok előttem, így most ennyivel rövidebb az irományom.

-----

Az ajánlásommal kapcsolatban eddig, örülök, hogy francois-nak feltűnt, hogy nem az überlehangoló dráma volt a célom, hanem kicsit a szórakoztatás, és a kikapcsolódás, mert a végére besokalltok ennyi könnyű drámától, főleg, ha én is azzal jöttem volna. :) Nem jó így a kör végére kerülni, mint ajánló, már le vagytok szedálva a többi film által. :lol:
Illetve látom előjött a rendező pár hibája is, ami egyébként nem olyan vészes, ha figyeljük, hogy ez az első filmjei egyike gyakorlatilag. Idővel talán jobb lesz.
Egyébként közben megjelent az eredeti ajánlásom felirata. Úgyhogy örülök neki, meg nem is... :D
A saját ajánlásom pontszáma pedig 7.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 93 regisztrált és 0 vendég