Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. október 4., péntek 14:31

francois írta:imdb top 250-ből bármit
Ez egy nagyon durva szűkítés lenne. Szerintem például biztos nincs BS&TH film se a top 250-ben, pedig azok is 90%-ban hatalmas klasszikok, ezeredjedjére is megnézősek. :D

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. október 4., péntek 14:16

akkor inkább ugy fogalmazok h mondjuk imdb top 250-ből bármit... :)
Kép
Kép
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 4., péntek 13:35

Santi írta:Nem rossz ötlet, de kérdés ki mit fogad el vagy mit tart klasszikusnak. Nekem pl. Jim Carreytől A maszk vagy az Ace Ventura is klasszikus a maga nemében, de van aki szerint csak bugyuta ripacskodó vígjátékok, szót sem érdemelnek.
Igazából, ha valakinél egy Maszk vagy Ace Ventura nem klasszikus a vígjátékok között, akkor ott komoly gondok vannak :D

Lehet szeretni meg nem szeretni, de 20 év után is röhögnek még rajta az emberek, és imádják.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. október 4., péntek 13:18

Nem rossz ötlet, de kérdés ki mit fogad el vagy mit tart klasszikusnak. Nekem pl. Jim Carreytől A maszk vagy az Ace Ventura is klasszikus a maga nemében, de van aki szerint csak bugyuta ripacskodó vígjátékok, szót sem érdemelnek.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 4., péntek 13:06

francois írta:mit szólnátok egy klasszikusok körhöz? :hmmm:
Igazából ez egy jó ötlet :D Ha jó klasszikust hoz az ember, akkor mindig örömmel nézem újra. Én minden ötletet támogatok :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. október 4., péntek 12:48

mit szólnátok egy klasszikusok körhöz? :hmmm:

- mindenki azt ajánl amit akar
- ahogy nézegetem itt/ott a filmes topicot, megdöbbenve látom mennyi ember nem látott még egy csomó jó filmet.
- nekem pl van egy csomó classic amit akárhányszor meg tudok nézni és egyszerűen rohadtul nem unom.
- utóbbiból adódik a hátrány, lehet h egy olyan kör lenne, ahol pl. egy-két-három ember már minden filmet látott volna és nem akarna ennyit újrázni.

?
Kép
Kép
Kép

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. október 4., péntek 6:29

Köszönöm szépen a bizalmat, hogy ajánlhattam, örülök, hogy a többségnek tetszett a filmem.
Az első kör után (milyen hangulatos kör volt :sziv: ) tehát ismét sikerült a turnus legjobb filmjét hozni, egyiknél sem ezt tartottam az elsődlegesnek, nem a versengésről szól ez a dolog.

Eddig az összes turnust végigtoltam, ezeket hoztam nektek:

1. Elcserélt életek (Changeling, 2008) - 9,26-os átlaggal zárt.
2. Jákob lajtorjája (Jacob's Ladder, 1990) - 6,03.
3. Szentjánosbogarak sírja (Hotaru no haka, 1988) - 6,74
4. Felperzselt föld (Incendies, 2010) - 7,28
5. Az osztály (Klass, 2007) - 6,35
6. A halál jele (Salinui chueok, 2003) - 5,43
7. A vadászat (Jagten, 2012) - 7,85 (az előző ajánlás után gondolom sokan örülnek a javításnak).

Átnézve az összes filmet, nagyon változatos turnusok voltak, rengeteg emlékezetes filmmel, jó dolog ez a Filmklub. B-)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. október 4., péntek 2:56

Beírogattam elvileg mindent, nézzétek át, mert lehet félrenyúltam.
Isti, neked az első két filmet változtattam, ha mégse tetszik így, szólj, Faust majd bírál.

Szerintem nem volt különösebb baj a körrel, számomra a Jagten mély nyomot hagyott, remek film. Meg is nyerte a kört, szóval ha a következő körben indul lorddzsí, automatikusan ajénló lesz. A legrosszabb film a Margaret, surprise motherfucker :mrgreen:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. október 4., péntek 0:42

A táblázatban sikerült megcsinálnom a tizedesjegyeket. Szerintem valamilyen formátum hiba lehet. Vagy nincs csak számra állítva, vagy kötözködik a tizedesvessző miatt, és a pont nem tetszik neki. Képlet hiba nem hiszem, hogy lenne.

Kb. így néz ki:

https://docs.google.com/file/d/0B7yhoeh ... sp=sharing
(Csak letöltve látszik teljesen.)

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. október 3., csütörtök 23:20

Ez lemaradt:

Legjobb ajánlás:
Seconds (Faust)
Aki emlékszik még az erre a filmre adott pontszámomra most biztos meglepődött, hogy ezt neveztem meg, mint legjobb ajánlás, de ami tény az tény: a film témája megmozgat, elgondolkodtat és lehet róla beszélni. És valószínűleg Faust nélkül (thx érte) soha nem láttam volna, amit bizonyosan bántam volna, mert bár minőségileg nálam nem lett top a film, a témája miatt azért egyszer mindenképpen érdemes megnézni és kicsit elfilózni rajta.

Legrosszabb ajánlás:
Nincs.
Talán jöhetett volna ide az eléggé ismert Scott Pilgrim, de azt mondom érdemes volt megismertetni a filmklubbal ezt a filmet is, ami a képregények vászonravitelét egészen újszerű módon képzeli el. Más kérdés, hogy ki az, akinek ez bejön és ki az akinek nem. De ilyet eddig még nem láthattunk az biztos. Szóval ezt sem mondanám rossz ajánlásnak.

Legjobb film:
Jagten (lordgabi)
LG nem vállalt nagy kockázatot ezzel az ajánlással az bizonyos. Egy északi film Mikkelsennel, szinte borítékolható a siker. Annak rendje és módja szerint nekem is bejött, értékelésemben taglaltam a miérteket így erre most itt külön nem térnék ki.

Legrosszabb film:
Margaret (messideco)
Erre már csak úgy emlékszem, hogy a film, amikoris mindenki Pipita véleményét adta. :mrgreen: Nincs is egyébként ezen mit ragozni, mert télleg nagyon jól összefoglalta, nagyon gyengusz volt, pedig jóval több is lehetett volna.

Kellemes meglepetés:
A nyomozó (Pipita)
Egy újkori magyar filmtől nem vártam ilyen jó szórakozást, de ez megadta azt. Egyáltalán nem éreztem azt a "na ez mennyire tipikusan magyar" érzést a film alatt mint más hazai filmeknél általában. Kellemes csalódás volt na, jár a pacsi! :agree:

Negatív meglepetés:
Nincs.
Egyik filmmel elé sem ültem le hatalmas elvárásokkal, így csalódnom sem kellett, sőt sokszor eléggé alulmotiváltan néztem meg egyet-kettőt (ezért elnézést kérek, de olykor sűrű és fárasztó napjaim voltak, az elmaradásokat azonban pótolnom kellett), így könnyebb volt feldolgozni, amikor valamelyik film nem a legjobban sikerült.


Bármennyire is volt egy átlagban rossznak mondott kör ez, azért számomra akadt 4-5 olyan film, amiért most is úgy érzem, hogy érdemes volt tagnak lennem. Bár sajnos az én ajánlásom nem sült el túl jól, de a következő körben újrapróbálkozom, ha rajtam múlik itt leszek akkoris.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. október 3., csütörtök 23:14

ÚÚÚÚ geci... most ugrott be, hogy értékelni nem értékeltem. A napokban megnéztem a maradék filmjeimet. Nem vagyok mostanság egyáltalán aktív a fórumon, de az itteni eseményeket fél szemmel figyeltem azért.

Szűkszavú leszek most, sajnálom.

Scott Pilgrim a világ ellen

Fura volt. Bár meg lehetett szokni, és azután már ennek a videójátékos feelingnek inkább a látványosabb részét láttam, nem pedig azt, hogy gagyi. Nem volt rossz ötlet amúgy ezek az effektek, nem láttam még ilyet. Bár annyira nem a világom, ezzel nem lehet lenyűgözni engem, itt sem történt meg, bár nem volt azért rossz.
A történet is elég gagyi, sablonos, szörnyen kiszámítható, néhol még szánalmasan gyenge is volt, hogy csak fogtam a fejem. Nem volt azért brutál gyenge, kicsit élvezni is lehetett ezt a lazább sztorit, néhol egész szórakoztató volt. Sajnos ez utóbbi pozitívumok voltak kisebbségben.
A poénok jók voltak többnyire. Tetszettek. Voltak viccesen gagyi effektek is, amik bár számomra a fenti negatívumok közt vannak, mégis viccesek voltak. Olyan effekt, ami gagyi, és nem az én világom, mégis elmosolyogtam magam. (Sapkás dolog ennek az iskolapéldája.) Szövegek is elég jók voltak többnyire. Ebben a filmben van az első buzi, akit bírtam. Geci nagy arc volt. :mrgreen: Neki volt talán az egyik legnagyobb dumája.
Tetszett a csaj haja is :mrgreen:

Nem volt szar, de nem volt jó sem: 6.5/10


Dombokon túl

Lehet velem van a baj, viszont nekem ez nem jött át. Lassú volt, dögunalmas, és hosszú. Láttam elég magas pontszámok röpködtek rá, lehet csak rosszkor néztem, rossz hangulatomban. Nem tudom. Nem kötött le, nem érdekelt, nem jött át a feeling, nem bírtam beleélni magam. Pedig általában a hasonló filmek oda szoktak kötni a gép elé, de valahogy ez nem. Nem volt most olyan hangulatom. Lehet adok neki még egy esélyt majd máskor. De most:

4/10


A jégember

a triumvirátus számomra legerősebb tagját hagytam a végére. Gecire bejött. Nem is tudtam, hogy igaz történet, csak a vége miatt, amikor mondják, hogy mi történt vele, amiatt kerestem rá, lehet fél pontot ez dob amúgy rajta. Mindig nagyobbat üt, ha igaz alapú a sztori.
Eléggé lenyűgözött az, ahogy bonyolította a Lengyel maga körül a dolgokat. Próbálta kiásni magát, de csak egyre mélyebbre, és mélyebbre jutott. Nagyon tetszett az, hogy sok minden nem volt egyértelmű, és eléggé át kellett gondolni, hogy most mi van. Nem rágták a szánkba, csak utaltak dolgokra legtöbbször, épp annyira, amennyire kell. Ez tetszett. Főleg az, hogy az ember azért kis agyalással rá is jöhetett.
A hangulat is jó volt, a feszültség is kellő mennyiségű volt. Nyomasztó is volt. És megfelelően beteg is volt. Hihetetlen egy érdekes ember volt a főhős.
Persze voltak bosszantóan sötét részek bent, irritáló karakterek, felesleges történések. Nem volt minden fenékig tejfel, de azért elég király volt.

8.5/10
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. október 3., csütörtök 22:41

Scott Pilgrim a világ ellen (Scott Pilgrim vs. the World) - 2010

A koncepció nem jött be. Ez a képregény-videójáték szerű megvalósítás, hiába újszerű és látványos meg minden, de nekem inkább lett tőle gagyibb ez az amúgysem túl tartalmas tiniromkom. És körülbelül ezen áll vagy bukik minden, mert ha ez nem jön be, akkor jó eséllyel nem is fog tetszeni a film.
Volt azért egy-két jó poén, Ramona adja és feltűnt a szereplők között egy ismerős név, bizonyos Mark Webber :mrgreen: is, de mint kiderült sajnos nem az F1-es, valamint a zenék javítottak valamelyest még a dolgon de nekem ez nem elég.

3,5/10


módosítanék:

The Hustler: 5,5 -> 6,0
John Carpenter's Cigarette Burns: 4 -> 4,5

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. október 3., csütörtök 19:53

The Iceman


Tetszenek az ilyesfajta filmek, elég korrekt életrajzi alkotás, egyik kedvencem ez a műfaj, meg a gengszterfilmekért is odavagyok. Színészek korrekt szintet hoztak, bár a történettől egy kicsit többet vártam, de összességében jó volt.
Többet nem is tudnék írni róla, előttem megtették már.

7,5/10
Love football, hate antifa.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. október 3., csütörtök 19:53

The Iceman
Jó film volt, tetszett. Michael Shannon nagyot játszik, idáig szerintem csak a Man of Steelben láttam, de nagyon megkedveltem. Franco is felbukkant, nem láttam még ilyen kis szerepben :D Evans is jó volt és Liotta is. Mostanában elég sok hasonló típusú filmet láttam, úgyhogy annyira nem izgultam a végkifejletért. Amúgy a kör egyik legjobbja volt, 7,5/10.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára soadroli 2013. október 3., csütörtök 19:53-kor.
Kép

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. október 3., csütörtök 19:36

Miattam a jövő héten indulhat a következő. :lol:
Ez a kör jó volt az ismerkedésre az ízlésekkel, legalábbis nekem. :)
Köszönöm mindenkinek az értékeléseket, ajánlásokat! :salute:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. október 3., csütörtök 19:07

Előre láthatóan milyen hosszú lesz a szünet? Főleg a tervezett filmjeim miatt kérdezem :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. október 3., csütörtök 18:50

The Iceman

Tetszett, de azt hiszem lesz újranézés, mert jelenleg nem vagyok éppen toppos formában. Már az előzőkörben (a mi körünkben) is tetszett az ajánlásod, így ez is jó volt, főleg, mivel egyébként valószínűleg soha nem néztem volna meg (nem is hallottam volna róla).
Úgyhogy köszönöm szépen.
A fényképezése nagyon tetszett, bár azért a sötétsége rányomta egyébként sem rózsás hangulatomra a bélyeget.
Legyen ez most 7/10, a másik krimire is ennyit adtam.

Semelyik pontszámomon nem szeretnék módosítani, köszi szépen mindenkinek. Bár nagyon szeretnék jönni (ha lesz), következő körre is, de mivel januártól külföldön leszek, és nem tudom hogy s mint lesz netem, ez még kérdőjel.
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. október 3., csütörtök 16:09

istimester írta:nyomozó 7,5 -> 7
seconds 7,5 -> 7
kfh 4,5 ->4
Csak 2-t lehet változtatni, melyiket hagyjam ki?

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3294
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. október 3., csütörtök 15:52

dupa delauri

Faust Schmitt C - Schmitt V. Azzal kibővítve, hogy eleve komoly előítéletekkel ültem le filmet nézni a témából adódóan, de ez legyen az én problémám.

6/10

Iceman

Ez viszont telitálat, számomra a kör legélvezhőbb filmje, a nyilvánvaló történetvezetés ellenére. Igazi in medias res, semmi felesleges tökölés. Lehet pont ezért tetszett, nem kellet a hátteréről gondolkodni és lekötötte a figyelmet. Agyilag off vagyok mostanában, elég sokat írok munkaügyből kifolyólag, így kellett valami hasonló. Hogy mennyire követi a valós eseményeket, arról fogalmam sincs, de nem is folyásolná be az értékelésemet.

7/10

változások

nyomozó 7,5 -> 7
seconds 7,5 -> 7
kfh 4,5 ->4

legjobb film: jagten
legrosszabb: Margaret
legjobb ajánlás: Iceman
legroszabb: KFH

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. október 3., csütörtök 14:10

Scott Pilgrim vs. the World

"Jézusom, az ütéstől a festék kiment a hajából!"

Hát, oké, ez egy nagyon nagy WTF. Lehet, hogy csak a takonykór miatt nem jött át, ami a héten megtámadta az agyam, vagy egyébként sem tetszett volna, de...
De.
Mi volt ez? xDDD
Fárasztott, és számomra vicces sem volt, egy-két jelenettől eltekintve (azokon viszont jót röhögtem, a többin meg csak simán kerekre tágult a szemem). Lehet az én hibám, vagy egyszerűen csak az ilyen filmekre fenntartott agysejtjeim már elpusztultak a Kung-fu Hustle alatt, nem tudom.
Plusz Scott karaktere nagyon-nagyon-NAGYON irritált, 25 perc után legszívesebben beleléptem volna az arcába. Sajnos a TV-nk nem 3D-s, így a hátralevő időben sem tudtam lecsillapítani ezt az igen heves vágyat.

A zenéi viszont nagyon jók voltak, úgyhogy adok egy jószívű 5/10-et. Újra megnézni biztos nem fogom, viszont egy ideje már szerettem volna, úgyhogy köszi az ajánlásért. Ha magamhoz tértem, letolom az Icemant is.
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 45 regisztrált és 0 vendég