Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. július 18., szombat 6:07

Ne dobjatok ki kérlek :salute: Ghost storyt amint írtam, már láttam. Táblázatba beírom a pontszámot, írok a filmről is.
"And my heart will leave you never."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. július 18., szombat 0:50

The invention of lying

Na, az ilyen cuccokért szeretem ezt a filmklubbosdit igazán, mert ezt pl. a címe/castingja/plakátja/sztorija alapján soha a büdös életbe nem néztem volna meg. Hogy megérte-e? Bár annyira nem tetszett, abszolút igen!

Maga az alapfelállás óriási, és az első 20-25 percben kegyetlenül sisteregnek a petárdák, bár néhol kicsit erőltetetten (hiszen igazat mondani, és nem szükségszerűen kimondani mindent ami átfut az agyunkon az két teljesen különböző dolog), de nekem feküdt a dolog, élveztem.

Aztán valahogy kifulladt minden a közepe felé. Szerintem nagy kár, hogy a film elment a standard romcsi családi vígjáték irányba, és egyszerűen nem mert merészebben élni a koncepciójával. Mert így csak egy mókás vázat kaptunk az ezerszer látott és gyűlölt sablon köré építve, ami pont annyira szellemes, hogy ne idegesítsen, és végignézd a filmet. Tudod, hogy a végén összejönnek, tudod a tanulságot, tudsz mindent, semmi bátrat nem húz, a kritikai felhangja is megreked az elején. Pedig óriási lehetőségek voltak benne.

A karakterek is rendben vannak, Gervais elviszi az egészet a hátán, kockafej gárner pedig erre jó, semmi másra. De erre is vannak jobbak. Mindegy. :mrgreen:

Tipikusan olyan film, amit véletlenül végignézel a tv-ben amikor épp elkapod, pedig több lehetett volna. De mindezek mellett nem tudom azt mondani, hogy nem élveztem, sokszor kuncogtam, mosolyogtam, és alapból nagyon jól esett, ritkán nézek vígjátékokat, pont azért, amit említettem, mert pár klasszikuson kívül tizenkettő egy tucat mind. De néha egyébként nem is kell több, be kell látni. Csak valahogy a lelkem kívánta a vitriolos, cinikus, gátlástalanul kritizáló komédiát, ami a szinopszisban jelen van. De sajnos a pc századában ilyet már soha nem fogunk látni, csak a kilúgozott szart.

Köszönöm szépen az ajánlást Pipa!

6/10

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2020. július 17., péntek 22:32

Spring

A filmlub eddigi legjobb filmje szamomra. Nagyon betalalt az egesz. A karakterek baromi szimpatikusak, es en szemely szerint mar az elso percektol kezdve azonosulni tudtam Evannal. A szineszi alakitasok is nagyon a helyen voltak, Olaszorszag es (ha nem tevedek) az Amalfi Part egyreszrol gyonyoruek, masreszrol nagyon egyedi hangulatot kolcsonzott a filmnek. Gondolok itt elso sorban arra, hogy amikor a filmben a szepseg, a szerelem bimbozasa volt eloterben, akkor a gyonyoru reszeit mutattak meg, amikor a horror/szorny resze jott elo a filmnek, akkor a vad vihar, stb. Nekem ez tetszett nagyon. :agree: Ja, es talan a legfontosabb: nagyon hiteles volt a film szamomra. Elhittem, hogy a szereplok mit miert csinalnak, elhittem azt hogy miert szerettek egymasba, es elhittem az egesz tortenetet, es egyaltalan nem esett ez nehezemre. Az egyetlen dolog ami nem tetszett az a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!douchy amerikai csavo szegmens, az szerintem teljesen felesleges volt a filmbe.

Szeretnem a filmet parhuzamba allitani egy picit a Ghost Storyval. Az ertekelesemben irtam, hogy szamomra a film nem jott at annyira, mert nem tudtam azonosulni a szereplokkel, koszonhetoen annak, hogy nem eltem at meg veszteseget. Ebben a filmben szinte mindennel tudtam azonosulni, es emiatt egybol berantott a film, es szinte ugy ereztem, hogy egyutt lelegzek a szereplokkel. A Ghost Storynal pedig az ellenkezoje volt, vegig harmadik szemlelokent neztem a filmet, mert egyszeruen nem tudta kivaltani belolem azokat az erzeseket, de kozben tudom azt, hogy az a film is siman ki fogja majd belolem valtani, amikor megnezem majd egy 10 ev mulva.

Igazabol nem tudok mit mondani rola, koszonom az ajanlast, es a filmet, egy nagyon eros 8-as a reszemrol.


Lodito hodito

Nem tetszett, pedig lelkes voltam a film irant az alapsztorit olvasva.

A film elso tiz perce utan szamomra mar kimult a tema, es picit ugy ereztem, hogy barmilyen uj karaktert mutatnak, annak muszaj mondania valami irto vicces/meghokkento igaz dolgot, hogy felullicitalja az elozo jelenet irto vicces/meghokkento igaz dolgat. Ennek hatasara az elso husz percben csak azon gondolkoztam, hogy megha csak igazat is tudnak mondani, attol az meg nem jelenti azt, hogy 0-24 narralni kell minden gondolatukat az embereknek. Emiatt szamomra ezek a poenok inkabb a cringe kategoriaba estek.

A karakterek egyaltalan nem voltak szamomra szimpatikusak, a szerelmi tortenet szamomra eleg lapos es egysiku volt, illetve a ket szinesz kozott 0 kemia volt. A vallaskritika tetszett, de azt is sokkal jobban lehetett volna talalni, nekem picit kellemetlen volt az egesz humor. Igazabol rohogni hangosan talan csak egyszer rohogtem, szurkolni a fohosnek es a szerelmenek nem igazan szurkoltam, igy komediabol es romantikabol is megbukott nalam a film.

A film legnagyobb pozitivuma az volt, hogy fent van a Netflixen. :mrgreen:

Szamomra ez most 5/10

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. július 17., péntek 22:20

Engem sajnos ki kell dobjatok. :(

A melo mellett epp koltozunk is a csaladdal, szoval nem csak idom, de kedvem sincs filmezni.

Ne haragudjatok sracok, az elozo turnust nagyon elveztem, es a jovoben is kaphato leszek ra, de most nem fog menni. Nektek jo filmezest! :agree:
Ja es grat a bajnoki cimhez. :mrgreen:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: füst » 2020. július 17., péntek 22:12

Tegnap este megnéztem, azóta emésztem. :D De holnap megírom a gondolataimat.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. július 17., péntek 22:10

Kozben frissitgettem a tablazatot, remelem up to date:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1964865998

Ha minden igaz mar nem sok potolnivalo van.

füst: Spring
Caraway: Filth, A Ghost Story, Spring és Lódító hódító
gunner: A Ghost Story

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. július 17., péntek 21:59

The Invention of Lying

Érdekes alapötlet, de kicsit csalódás volt. Ez egy lightos Ricky, kár hogy nem angol a cucc, de gondolom csak az amcsiknál tudta rá összekaparni a pénzt. Volt 1-2 jó pillanata, és amúgy nem tudok rá haragudni, kedves kis film, de egy idő után unalomba fullad.
Én is éreztem benne a társadalomkritikát, ami Rickynek nagyon jól megy, de szerintem ha otthon csinálják sokkal jobb lett volna. Itt szerintem nagyon visszafogták.

A kedvenc vígjáték sorozataim is britek és az ő nevéhez fűződnek, (office, extras, life's too short), aki nem látta azonnal pótolja őket, főleg az utolsót, semmin nem sírtam annyit mint azon. tessék 2 jelenet: :lol: :lol:

Amúgy jó ajánlás volt, ez egy 6-os nálam.
Kép

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2020. július 17., péntek 20:16

Spring

Hú ennek kicsit ülepednie kellene még. Így nem sokkal a film után azt tudom mondani, hogy fura volt. Nem mondanám rossznak, de vegyes érzéseim vannak.

Egész jól indul a film, jó felvezetést kap a történet. Olaszországba érkezéstől szépen be is indul, és majdnem a végéig élvezetes is marad. Tetszik, hogy sokszínű műfajilag, a romantikus szál sincs túltolva benne. Ahogy előttem említették, a főszereplő nő utalásai elég feltűnőek voltak már arra, hogy vele fog történni valami. Viszont lehetne egy 20 perccel rövidebb szerintem, néha már úgy tűnt, hogy húzzák az időt. Engem is ott vesztett el némiképp, mikor Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!rátörte Evan az ajtót a lányra. Az annyira életszerűtlen volt, bár egy lénnyé való átváltozásos jelenetnél nem tudom miért életszerűségekről írok. Viszont 100ból 99 ember a futást választotta volna inkább. :D . Utána pedig az egész vontatottá vált számomra.

A vége is elég furára sikeredett, ott maradtak kérdőjelek. Viszont összességében jó volt, végre valami egyedinek mondható "horror", még ha nem is kifejezetten mondható annak.

6/10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27246
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. július 17., péntek 17:12

Lódító hódító

Örültem az ajánlásnak, mert kicsit ki voltam égve filmezés terén, mikor jött a Spring meg azoktol is, amiket magamtól is néztem filmeket. Vártam, hogy egy könnyed jó szórakozás lesz... félig meddig sikerült is.

Tök jó az alapötlet. Lényegében egy kiforditott Hanta Boy, romantikus szállal fűszerezve. Maga a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!film, amiről szól, az igazmondas és hazugságok nem pusztán fekete es fehér dolgok. Minden mellett megvannak a pozitiv es negativ hatasok is. tök kiraly.

Egészen addig amig be nem jott a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!vallási rész, ami szintén lehetett volna akar érdekes, de talan az egy kulon filmet is megert volna, addig teljesen elveztem a koncepciot.

Végül viszont maradt keserű szajiz, igy 6nal tobbet nem tudok rá adni, de ettől függetlenül orultem, hogy lattam.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2020. július 17., péntek 13:47

Már megnéztem :D

Lódító hódító

A romantikus vígjátékok nem épp a kedvenceim, de van néhány film a műfajon belül amit szeretek(500 Days of Summer). Az alapötlet nagyon tetszett, még el is gondolkodtam rajta, hogy néha mennyire tudnék örülni egy ilyen világnak, ahol mindenki őszintén mindent a másik szemébe mond. A film viszont eléggé sablon lett sajnos, pedig jól indult, jókat nevettem az elején Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!(az első randi, bankban hazugság).
Továbbá tetszett nagyon magának a vallásnak a kiparodizálása,Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! például ahol pizzás dobozról olvassa fel a pontokat. :lol:

Viszont a romantikus szál szerintem nagyon lapos volt, tele klisékkel egy percig sem volt meg az az érzés, hogy valami váratlant meghúznak. A poénok egy idő után nagyon erőltetettek voltak, néha már fárasztóak.

A mellékszereplők teljesen kidolgozatlanok maradtak,kb semmit sem tudunk meg róluk.

Nem volt rossz film, egy kellemes esti kikapcsolódásnak megfelelő, de ebből az alapötletből sokkal többet is kilehetett volna hozni.

5.5/10
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ha a végén elmaradt volna a happy end akkor 6-os. :D

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. július 17., péntek 13:28

Petr írta:
sonic írta: Ennek a filmnek a magyar cime mennyi borzaszto rossz te jo eg. Lodito hodito. :lol: valaki nagyon kreativ volt.

Pipita raadasul ragaszkodott hozza, hogy igy hivatkozzunk ra es ne lehessen atirni a tablazatban. Legalabbis en kiolvastam a szavaibol.
https://youtu.be/ooOELrGMn14?t=11

köszöntem szépen a frappáns visszavágás lehetőségét, kabbe gyíkok, én leléptem. :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. július 17., péntek 13:27

Petr írta:
sonic írta: Ennek a filmnek a magyar cime mennyi borzaszto rossz te jo eg. Lodito hodito. :lol: valaki nagyon kreativ volt.

Pipita raadasul ragaszkodott hozza, hogy igy hivatkozzunk ra es ne lehessen atirni a tablazatban. Legalabbis en kiolvastam a szavaibol.
Szemetlada. :lol:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: füst » 2020. július 17., péntek 13:26

Akkor nézd meg a Lódító hódítót addig. :mrgreen:

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2020. július 17., péntek 13:23

Petr írta: Realfan1: Filth, Spring, Lódító hódító
Filthről írtam már korábban(6.5/10), Springet próbálom beszerezni, mert az istenért sem akarja elkezdeni a letöltést :-@

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. július 17., péntek 13:15

sonic írta: Ennek a filmnek a magyar cime mennyi borzaszto rossz te jo eg. Lodito hodito. :lol: valaki nagyon kreativ volt.

Pipita raadasul ragaszkodott hozza, hogy igy hivatkozzunk ra es ne lehessen atirni a tablazatban. Legalabbis en kiolvastam a szavaibol.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. július 17., péntek 13:11

Ennek a filmnek a magyar cime mennyi borzaszto rossz te jo eg. Lodito hodito. :lol: valaki nagyon kreativ volt.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. július 17., péntek 13:06

Kozben osszegyujtve, hogy kinek mi hianyzik a tablazatbol:

füst: Spring
soadroli: Lódító hódító
Realfan1: Filth, Spring, Lódító hódító
Caraway: Filth, A Ghost Story, Spring, Lódító hódító
gunner: A Ghost Story

Ezen felul volt, aki meg csak szamot irt be, de ertekelest nem hozott. Gyerunk, ne fogyatkozzunk meg nagyon. :)

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. július 17., péntek 12:36

The invention of lying:

Arra jutottam hogy osszessegeben nem igazan tetszett. Ez nem az en filmem. Az alapotlet jo es az elejen kikerekedik belole par jo poen de egyreszt hamar elfarad es eroltetette valik masreszt a romantikus vonal gyakran egy owen wilson-os zs kategorias rom-kom szintjere rangatja le az amugy jobb sorsra erdemes filmet. Ez utobbival nalam el is vagja magat a film elegge, de ha eltekintek a romantikus szaltol akkor is ott van meg hogy szamomra eleg antipatikus szineszek probaljak a film teljes hosszan at frissen tartani azt a poent ami nagyjabol a 20-dik perc kornyeken farad el (legalabb is szamomra). En egyebkent teljesen vevo vagyok ra ha egy film ostorral uti a kereszteny vallas altal/neveben osszehordott rengeteg ostobasagot, vagy a tarsadalom vegtelenul kepmutato mivoltat - ugy hogy kozben a komoly mondanivalot csipos humorral talalja. Peldaul Life of Brian nagy kedvencem. Sajnos nalam ez a film nem tud a kozelebe erni humor szempontbol, egyeb elemeiben pedig nem tudott olyat villantani nekem ami kiemelne a kozepesbol. Ez alapjan a pontszamom is:

5/10

Egyebkent az ajanlas nagyon jo volt, valtozatosabba tette a felhozatalt, es valami ujdonsagot lathattam. Ugyhogy koszonom az ajanlast.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. július 17., péntek 12:08

En kozben hozom az ajanlasom.

Az elozo korban a Hrutart hoztam, most az eszaki vonalat elhagyva del-amerikaba repitelek titeket, egyenesen Kolumbiaba. Ciro Guerra filmjeit nagyon szeretem, a tuloldalon ajanlottam mar tole az El abrazo de la serpiente (Embrace of the Serpent) cimu remekmuvet. Gondolkodtam rajta, hogy itt is ezt ajanljam, de mivel Roli es gunner mar biztosan latta, inkabb hozom a masik kedvencemet tole, a Pájaros de veranot (Birds of Passage).

Mindenki kedvenc kolcsonzojen igenyes angol egetett felirattal van fent, valahol biztos megvan enelkul is. Magyar feliratot itt talaltok: https://www.opensubtitles.org/en/subtit ... passage-hu

Egyebkent a fejemben volt meg az Abre los Ojos (Open Your Eyes) is, de szerettem volna olyat ajanlani, amit kisebb esellyel lattatok.

A nagyon tomor velemenyem a filmrol az, hogy remekul bemutatja a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!bunozes es cselszoves hatasait egy adott kozossegre es egyenekre (erdemes figyelni Leonidas "fejlodeset" vagy a hatalom es penz altal valo megreszegedest). A helyi emberek eletet is remekul abrazolja. Remek hangulata van es csodalatos kepekkel operal. Tobbet nem is irnek rola, mindenki tapasztalja meg a filmet es a kulturat, amit kozvetit.

Jo szorakozast! Aki pedig nem latta Guerra masik emlitett filmjet, koron kivul melegen ajanlom, hogy nezze meg. :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27246
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. július 16., csütörtök 20:57

Na, utolértem magam. Pontszám bent, Lódítóról holnap írok.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 73 regisztrált és 0 vendég