Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. augusztus 11., kedd 14:47

Én is kicsit el vagyok maradva de a héten minimum 2 filmet hozok, de inkább hármat.
Kép

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. augusztus 11., kedd 12:40

Picit én is meg vagyok most csúszva a legutóbbi két filmmel, de a hosszú hétvégén - ha addig nem kúrtok ki - tudnám hozni az elmaradásokat.

Addig nem tudom lesz-e időm filmezni, megyek most nyaralni, remélem belefér, bocsi mindenki. :(

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. augusztus 10., hétfő 9:20

nmate írta: Szerintem Alison Brie nagyon jó volt egyébként,
Őt is nagyon szeretjük, csak másért, szóval Brie Larson.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. augusztus 9., vasárnap 15:47

Sorry, késtem, most volt feles 2 órám, de nem ígérem, hogy a Tropa jön időben. Jó lenne ennél több időt beletenni, de sport, nyaralások és egyéb szociális tevékenységek mellett kb. lehetetlen nekem. Remélem télen is indítunk egyet, akkor több az idő ezekre.
Pipita írta: Short Term 12

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szeretném megjegyezni, hogy Marvel kapitány egy vállalhatatlan geci. Az már kb a film elejétől egyértelmű volt, hogy komoly problémákkal és feldolgozatlan traumákkal küzd, és csak idő kérdése volt, hogy mikor derül ki, hogy pontosan mi is történt vele. De ettől függetlenül ez nem jogosítja fel őt arra, hogy így viselkedjen a férfival, aki szereti őt. Vállalhatatlan karakter volt, aki vállalhatatlanul viselkedett, és e mellett szerintem nem szabad elmenni. Erre nem jogosít fel semmi, egyszerűen nincs jogod másokkal kibaszni csak azért mert neked épp szar. És ő azért ha belegondolunk, elég undorító dolgokat művelt a párjával, aki elvileg a legfontosabb ember az életében --> eltitkolt terhesség, eltitkolt abortusz időpont, random dühkitörések, és ez csak néhány példa. Undorító volt ezt látni. Nagyon szívesen megnézném a második részt, ami azt dolgozza fel, hogy milyen hatással volt a terápia kettejük kapcsolatára, vagy hát a nő egyedfeljődésére.

8 / 10
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Persze, józan paraszti ész alapján semmi nem jogosítja fel erre a viselkedésre, ez
kvázi csak a jéghegy csúcsa. El sem kell menni ilyen szociális otthonba, hogy ilyen kapcsolatokkal találkozz. Rengeteg szart nehéz lenyelni, az ember pedig akarat akaratlanul azon az emberen adja le a feszültséget, akit szeret, mert tőle azt várja, hogy a végén majd megbocsát és elengedi ezeket.

A végét szerintem elbaszták a filmnek én negatívan zártam volna le.


Szerintem Alison Brie nagyon jó volt egyébként, én imádom a csajt, remélem több Marvel kapitány faszságra nem pazarolja magát. Az egész gárda a rendben volt igazából.
A sztorivezetés nekem elég lapos, de a karakterek kapcsolatai valahogy fenntartják az érdeklődést. Az a fajta film, amiből inkább saját gondolatok maradnak meg, nem bizonyos jelenetek. Jó ajánlás volt, de a filmre 6.5-et adnék, a vége miatt és mert fele ennyi játékidővel is el lehetett volna érni ezt a hatást.

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. augusztus 8., szombat 12:35

Monos

Tegnap csapatunk kiesése után arra gondoltam, hogy egy maradandó filmélménnyel fel kellene dobnom a nap hátralévő részét. E filmre esett a választásom és bár a témája miatt nem nevezhető olyan alkotásnak, mely örömet okoz, ugyanakkor egyéb téren nagyon is letaglózó.
Ahogy Limaten is írta a történet és a cselekmény valahol Latin-Amerikában játszódik, ez már épp elegendő - legalábbis számomra - hogy felcsigázza az érdeklődést. E térségből leginkább a brazil és az argentin alkotók tudtak eddig a nemzetközi figyelem homlokterébe kerülni, de most már a többi ország filmjei is egyre izmosabbak. Én Kolumbia filmművészetét például nem ismertem, de a múltkori ajánlás és e film épp elég ok arra, hogy kövessem ezentúl :)
Engem már a kezdő képkockák - ekkor még döntően a végig gyönyörű fényképezés és vágóképek miatt - bevonzottak, hamar a film hatása alá kerültem. Persze a magas hegységek és a dzsungel már eleve jó választás helyszíni forgatásra, de a történet és a cselekmény illetve a nagyon intenzív és szuggesztív színészi játék együtt eredményez egy olyan atmoszférát, ami beszippantja a nézőt...
A film története egy egyre fokozódó "feszültséghalmaz": látszólag ugyan egy fejős tehénre és egy elrabolt nőre vigyázni még gyerekkatonák számára sem lehet(ne) túl megerőltető feladat, a kis csapat számára mégis problémákat szül: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a tehenet felelőtlenségből lelövik, a nő pedig kétszer kísérel meg szökést, mely próbálkozások közül a második sikeres is lesz. E kudarcok kikezdik a Monos egységének látszólagos kohézióját.
A kamaszok egy része belefásul a tényleges harc nélküli, de agresszív szituációkkal tarkított mindennapokba (közülük egy meg is szökik), némelyikük mindenáron meg akar felelni a Szervezet kiképzőjének és vannak olyanok, akik áldozatává válnak a csoportdinamikának. A csoport felőrlődik és kiképzőjük megölése után egy részük önjáróvá válik és fegyveres akciókat kezdeményeznek már a Szervezet utasítása nélkül is: a "nevelésük" meghozza a nemkívánatos eredményt, gyilkológépekké váltak, akiket nem lehet kontrollálni. Ugyanakkor kérdés, hogy a sikeresen elszökő Rambonak van e visszaút a normális életbe, tud-e majd a táradalomba visszaintegrálódni...

Egyszerűen nincs hibapontja a filmnek: a zene, a képi világ és a gyerekszínészek naturalista, tűpontos játéka, a beszédes mimika és gesztusok együttesen egy tökéletes műalkotást eredményeznek, így az osztályzatom nem is lehet más, csak 10/10 Köszönet az ajánlásért és a különleges filmélményért Limaten :salute:
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Limaten
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014. február 23., vasárnap 15:52
Kedvenc játékosaid: Gerrard, Henry, Modric, Zidane, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Limaten » 2020. augusztus 7., péntek 18:34

Elvileg én jövök, és egyelőre maradunk Dél-Amerikában :D, mivel a választottam a
Monos
című alkotás.

Legutóbbi körben az volt a célom, hogy olyan filmet hozzak, amit még senki sem látott, és az se baj, ha nem a legrosszabbul pontozott film lesz. Első rész sikerült, a másodikhoz kellet soadroli ajánlása, úgyhogy köszönöm neki :-* :D .
Megpróbálom ezt még1x elérni, bár kétségeim vannak e felől, mivel fesztiválfilm.
Na de lássuk.

A mai időkben játszódik, nem tudjuk pontosan hol, de nem is fontos. A kolumbiai polgárháború ihlette a filmet, ahol rengeteg gyerekkatonát alkalmaztak. Egy ilyen gimnazista korú gyerek csapat mindennapjaiba csöppenünk bele, akik valamennyire el vannak szigetelve, egy fogollyal és egy tehénnel.

Engem eleinte nem nagyon húzott be a film, aztán szép lassan beőrölt és nyomot is hagyott bennem. Érdeklődve várom, hogy ti mit gondoltok róla :) .

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. augusztus 7., péntek 1:03

SHORT TERM 12

Jó film, kiváló ajánlás, összeségében remek megvalósítás, de a témáját tekintve brutálisan felháborít az a tény Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!hogy sajnos léteznek ilyen esetek.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Most már 10+ éve látom testközelből azt, hogy milyen azoknak a fiataloknak, akik nevelőszülőknél vagy otthonokban vannak/voltak. Rettentő szomorú, de még szomorúbb az, hogy a való világ még kegyetlenebb, mint ez a 90 perces játékidő.

Mindenképpen pozitívum, hogy csak másfél órás a film. Kellő idő volt ez arra, hogy a drámai pillanatokat megtoldják némi humorral és a végeredmény egy érzelmi bomba legyen. Bár számomra újat nem mutatott, kevésbé hatott meg, akit egy kicsit is foglaloztat a téma, annak tökéletes lehet. 7,5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. augusztus 6., csütörtök 19:24

Itt is nyaralás. De hozom, ahogy tudom. Tropát már láttam legalább :D

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. augusztus 6., csütörtök 13:38

Short Term 12
Átmeneti állomás

Igazság szerint rögtön a Pajaros de Verano után néztem meg, de akartam egy kis időt adni a gondolat-érlelésnek. Aztán meg elhavazódtam, úgyhogy csak most jutottam el az írásig, de legalább nem leszek kidobva. :mrgreen:

Szerintem nagyon fontos film, nagyon fontos témát boncolgat, nagyon jó ajánlás, 10/10 e téren. Meg a téren is, hogy Marcus milyen ismerős, mint korábban írta is valaki. Igen, Marcus gyakorlatilag Vinicius Junior. :mrgreen:

https://www.instagram.com/p/B8wscz2ILQq/

Egy az egyben, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!főleg a hajnyírás után, vagy amikor sapkában van. :mrgreen:
Na, rasszizmusbó ki.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szeretném megjegyezni, hogy Marvel kapitány egy vállalhatatlan geci. Az már kb a film elejétől egyértelmű volt, hogy komoly problémákkal és feldolgozatlan traumákkal küzd, és csak idő kérdése volt, hogy mikor derül ki, hogy pontosan mi is történt vele. De ettől függetlenül ez nem jogosítja fel őt arra, hogy így viselkedjen a férfival, aki szereti őt. Vállalhatatlan karakter volt, aki vállalhatatlanul viselkedett, és e mellett szerintem nem szabad elmenni. Erre nem jogosít fel semmi, egyszerűen nincs jogod másokkal kibaszni csak azért mert neked épp szar. És ő azért ha belegondolunk, elég undorító dolgokat művelt a párjával, aki elvileg a legfontosabb ember az életében --> eltitkolt terhesség, eltitkolt abortusz időpont, random dühkitörések, és ez csak néhány példa. Undorító volt ezt látni. Nagyon szívesen megnézném a második részt, ami azt dolgozza fel, hogy milyen hatással volt a terápia kettejük kapcsolatára, vagy hát a nő egyedfeljődésére.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Egyébként ügyesen adagolták a vicces jeleneteket, a drámai jeleneteket, a mélységet, a szomorúságot, a fájdalmat, a traumát, ügyesen játszadoztak az érzéseinkkel. Nagyon fontos témákat dolgoz fel a film, jó volt nézni, elgondolkodtató és hasznos, mindenképp helye van a filmklubban.

Fasza ajánlás volt, köszönöm szépen!

8 / 10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. augusztus 5., szerda 19:46

Na, hosszú volt az elmúlt bő 2-3 hét. Ideiglenes hazaköltözés, családi nyaralás, stb... holnaptól utolérem magam végre. :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: füst » 2020. augusztus 5., szerda 18:23

Tropa de Elite

Tetszett, az van hogy rögtön utána megnéztem a második részt, és csalódottan vettem tudomásul hogy 3. nem lesz. :mrgreen:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
Örülök hogy akciófilm is ajánlásra került a filmklubban, és örülök hogy ilyen minőségben. Nem tökéletes film számomra, de könnyen megtaláltam benne a szépségeket. Főleg azért, mert több ez mint egy sima akciófilm. Tetszik a filmen átivelő narrálás, egyrészt mert a Rioi alvilági életet a főszereplő szemszögéből ismerjük meg, másrészt ezáltal több információ is jut el hozzánk, így ebben a formában több lesz általa a film.
Másrészt könnyen együttérzek a kommandósokkal, a való életben is rühellem a drogokat, és mindent ami körülveszi, az illegalitás, a tisztességtelen üzletet, az egyszerű meggazdagodást, a leépült drogosokat, az egészet úgy ahogy van. Ezért aztán minden pillanatát élvezem amikor Nascimento beolvas a rajtaütés során a drogosoknak, illetve amikor Matias teszi ugyanezt a társainak jópár jelenettel később.

A sztori egyben van, nagyon hitelesnek tűnik az egész. Ahogy a mezei rendőrök a könnyű pénz érdekében szívesen félrenéznek, ha valami törvénytelent látnak, és a kommandósok akik mindezért lenézik egyszerű társaikat, és akik élet-halál harcot vívnak nap mint nap. Ebből fakadóan egészen messze ívelő gondolataim támadnak a rendőrség megítéléséről, főleg az egyetemisták tekintetében. Vajon mennyire jó az, ha a rendőrökben ellenséget látnak a fiatalok, nem pedig a rend őreit. És maga a film dobja is a fricskát, mintha a saját gondolataimat láttam volna viszont. Gondolok arra, amikor Maria barátait elrabolják majd kivégzik a drogkereskedők... és Maria Matias segítségét kéri, aki erre visszaválaszol; Már nem zavar hogy rendőr vagyok?
Ebben számomra minden benne van, nagyon nem tartom jó dolognak ha valaki ellenségnek tekinti a rendőrséget, vagy ha erre ösztönöz másokat. Mert végső soron, ha bajba kerülsz, ha igazán bajba kerülsz, akkor csak tőlük számíthatsz segítségre. De ez már off, tényleg messzire visz, csupán arra akartam rávilágítani mennyire tetszik hogy ilyen gondolatokat ébreszt bennem a film.


A favellák hangulata magával ragad, mindig jó érzés ide visszatérni 1-1 film erejéig. Tudom hogy mélyszegénység, meg nyomortelep meg minden, de annyira egyedülálló hely a világban, amiből nincs másik, és a maga egyediségében izgalmas az egész.

Néhol klisés a film, néhány karakter komolytalan, pl. a drogbáró vagy némelyik rendőr, de ezek nem annyira zavaróak, csak említés szintjén jöhetnek szóba...


7/10. Köszönöm az ajánlást!
A short term-et is láttam már, csak erről könnyebb volt írni, ezért kezdtem ezzel, de az is jön nemsokára

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2020. augusztus 4., kedd 21:41

Na, vegre be tudom gepelni a Pájaros de veranot.

Osszesegeben egy jo film volt, szamomra rengeteg unalmas jelenettel es uresjarattal. A filmrol elozetesen nem olvastam el semmit, jo ideig abban a benyomasban voltam, hogy egy kolumbiai torzs eletet fogjuk kovetni, es a cselekmeny az lesz, hogy a csavo hogy szerzi meg a hozomanyt. :D

Tetszett a filmben a nyersesegge, tenyleg olyan erzese volt az embernek, hogy nem szineszeket nez, hanem egzakt embereket.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Mar füst is irta, de az a Leonidas gyerek kibaszottul irritalo volt, es en barmifele gond nelkul odaadtam volna a futermelonek, meg akkor is, ha a csalad az elso. Amit tett, arra nincs mentseg, a legundoritobb dolog amit valaki tehet, es az az ember tenyleg nem eri meg semmilyen szinten azt, hogy masok meghaljanak miatta.

A masik karakter akit vasvillara kellett volna hanyni az az anyuka volt, hat ekkora nyomott ladat bazmeg, nem csoda hogy a fia is egy fereg lett. Elviszi a lanyat, hogy aztan kinyirjak oket, hulye fasz. Meg az egesz filmben egy kepmutato szar volt. Fu, nagyon felidegesitett.

A foszereplo faszi, es a nagybatyja? voltak szamomra igazan szimpatikusak, de a futermelo csavo is sokkal kozelebb allt hozzam, mint barki mas, nala csak azt nem ertettem, hogy miert nyirta ki a hirmondot, amikor egyedul a Leonidast kellett volna elkapnia.

A fel-fel bukkano madaraknak milyen jelentesei voltak?


Osszesegeben egy 7/10 volt szamomra a film.

Avatar
Limaten
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014. február 23., vasárnap 15:52
Kedvenc játékosaid: Gerrard, Henry, Modric, Zidane, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Limaten » 2020. augusztus 4., kedd 20:46

Short Term 12

Nem is tudom mivel kezdjem. Jó volt, nagyon jó. Ez a téma is a gyengéim közé tartozik, lehet csak ezért, de végig lekötött. Előttem már említették az arányokat és én is azt emelném ki elsősorban. Nagyon jól van balanszolva a film, semmit nincs túltolva, valamiből kevesebbet (humor), valamiből többet (dráma), de mindenből eleget kapunk és semmiből sem sokat.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az az érzésem volt, hogy a történetnek se eleje se vége (én nem kapcsolnám össze őket Jayden érkezésével és Marcus távozásával), valahol becsatlakozunk, aztán valahol kilépünk. Ezért díjazom azt a "mesterséges keretet" a két meséléssel és Sammy futásával, nekem bejött.
Mindenki jót játszott, senki nem lógott ki lefelé, csak a főszereplők felfelé.
Zenére nem emlékszem, de arra se, hogy zavaró lett volna, ez már nálam jó pont :D .
Nem tudom mi tudnék még mondani róla, egy nem túl hosszú, nem túl bonyolult film, ami kellően tud hatni azokra is, akik nem állnak közel a témához. Nem túl művészi, nem túl hollywoodi. Mint már mondtam, balanszos :D.

Nálam eddig ez a legjobb :agree: .
8,5/10

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. augusztus 4., kedd 16:30

Onszorgalombol megneztem a füst által (nem)ajanlott Das Experimentet. Versenyen kivul:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Menet kozben kiderult hogy mar lattam a filmet. :mrgreen: Ettol fuggetlenul jol szorakoztam. Erdekes az alapotlet es sodor magaval ahogy eszkalalodik a helyzet percrol percre. Kifejezetten jol formaljak meg a kulonbozo jellemeket a szineszek es eleg vegyes a felhozatal is. Jol epul a feszultseg. Minden mukodik szerintem. Viszont van egy problema - egyaltalan nem tudom ezt athelyezni a valosagban. Olyan nincs hogy egy ilyen kiserletnel ennyire amator legyen a szervezes. Mikor mar majdnem kinyirjak bent egymast, akkor egyetlen egy cingar fazon ul a monitorok elott a megfigyelo szobaban, es annak az egynek sincs semmi fogalma arrol hogy mit kene csinalni. Sehol egy panik gomb vagy kozvetlen vonal a rendorseghez - nulla biztositek. A kiserlet resztvevoi siman bemennek a control szobaba. Szoval ez kicst amator, de nyilvan igy nagyobb dramai hatast lehetett elerni mert el tudott szabadulni a pokol. Szerintem ha kicsit jobban atgondoljak lehet okosabban is meg lehetett volna oldani. Mindegy ettol fuggetlenul szerintem jo film. Elgondolkodtato hogy mekkorat fordulhatnak emberek egy ilyen extrem helyzetben egyik pillanatrol a masikra. Nem tudom mennyire hiteles ilyen szempontbol amit lattam, de jo volt agyalni rajta kicsit. Koszi az ajanlast (vagy inkabb tippet) :)
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. augusztus 4., kedd 15:38

Tropa de Elite

Sonic tökéletesen összefoglalta, amit én is e film kapcsán gondolok, így már nem is értékelek, csupán pontozok :D Komolyra fordítva a szót csak némileg tudom kiegészíteni az előttem szólót.
Nekem is a referenciát a Cidade de Deus jelenti e mozgókép kapcsán, már csak a témaválasztás (a favellák és a brazil alvilág ábrázolása, rendőrségi tehetetlenség és korrupció) hasonlósága miatt is, így ahhoz mérten látom én is e filmet gyengébbnek, de önmagában vizsgálva is vannak gondok: nem túl érdekes és kidolgozatlan karakterek, a színészek játéka nem túl erős, minimális történet, felszínes társadalomrajz... Pozitívumként csupán a feszes tempót és cselekményt lehet feljegyezni, illetve a film hangulatát, de ez sem végig tökéletes, engem is idegesített Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a gyakori "zacskózás" és a kiképzés bemutatása is felesleges volt, ráadásul eléggé közhelyes...
Egyszer megnézhető film, de számomra nem maradandó élmény, így csak 5,5/10
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. augusztus 2., vasárnap 22:47

Ewr írta: Nem tudom mennyire spoiler, de a film címe Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ha jól emlékeszem elhangzik, amikor Grace felveszi a telefont és úgy szól bele, hogy "Short term 12", tehát ez a 12-es számú intézet/létesítmény.

A Marcust játszó színész még a Get Out-ban és a Knives Out-ban szerepelt, onnan lehet ismerős
Köszi a valaszt, en nem vettem eszre az apro reszletet, de igy mar ertelmet nyer a cim. Get out-bol remlett a srac valoban, ott is jol nyomta.


Tropa de Elite

Nagyon sok jot hallottam a filmrol, de nalam nem tudott felnoni a hype-hoz. Szerintem a hasonlo temat feldolgozo Cidade de Deus egy klasszissal jobb film - tudom nem fair az osszehasonlitas mert mas jellegu filmrol van szo, de elkerulhetetlen. :) Persze ez nem jelenti azt hogy rossz, csak picit csalodas volt. Nekem a tortenetvezetes kaotikus volt, nem allt ossze egy koheziv elmennye. Rendkivul brutalis, de valamiert megsincs akkora impactje, nem tudott atuto lenni. Nem tudom hogy azert-e mert tultoltak, vagy azert mert nem tudtak elegge erdekesse tenni a karaktereket hogy erdekeljen a sorsuk, vagy csak rosszul voltak idozitve a kulcsmomentumok. Parszor feljohajtottam, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!mar megint zacskoval fojtogatnak valakit, felgyujtottak egy teljesen jelentektelen karaktert, de kicsit sem erdekelt - ilyenekre gondolok. Mintha a film csucspontja szet lett volna osztva tobb kulonbozo pillanatra es igy nem szolt nagyot. Szamomra a film leggyengebb szakasza a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!kikepzes volt. Untam, es elcsepeltnek ereztem plussz jol leultette a cselekmenyt. Osszessegeben leginkabb az nem teszett hogy osszeszedetlen a forgatokonyv. Emellett szeirntem jobban kibontott, jobban megirt karakterek es 1-2 kiemelkedo szineszi alakitas hianyzott ahhoz hogy igazan emlekezetes legyen. Pozitivumkent a hangulatot emelnem ki, az teljesen rendben volt, es ez menti meg nalam a filmet. Viszont igy nem lesz nekem maradando, csak siman jo. Koszi az ajanlast!

6/10

Johet a kovetkezo! :D
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. augusztus 1., szombat 11:08

Short Term 12

Megint egy remek ajánlás és újabb kedvenc film egy meglehetősen nehéz témáról. Mivel tanárként keresem a kenyeremet, tudtam azonosulni az intézményben dolgozóival, még ha - szerencsére - eddig ennyire szélsőséges szituációkat nem is kellett megélnem. De én is ismerem már valamennyire a felnőttekkel szemben bizalmatlan gyermekek, kamaszok viselkedését és le a kalappal mindenki előtt, aki pszichológusként vagy segítőként foglalkozik velük!
Rátérve a filmre, szerintem a rendező Destin Daniel Cretton nagyon jól eltalálta az arányokat, pedig nem egyszerű, már a témaválasztással "csapdába" kerülhetett volna az alkotó, hiszen vagy érzelgős, giccsbe hajló melodráma lesz a "végtermék" vagy túl távolságtartó és döntően narratív dokumentumfilmet kapunk... Előbbi esetében megtelnek a mozik és fogynak a zsepik, de a kritikusok és az igényesebb fogyasztók fanyalognak, utóbbi esetben kevés nézőre lehet számítani. Szerencsére itt nem ez történt, kaptunk egy a komoly filmet, jól adagolt drámai jelenetekkel és humoros, kedves epizódokkal, pont megfelelő ritmusban.
Ami kiemelendő szerintem Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!hogy Grace, Jayden és Marcus karakterének ábrázolásával és történeteiken keresztül a rendező bemutatja a gyermekkori bántalmazás lelki hatásait és e sérülések hosszú távú következményeit, amit csak különböző cselekvésekkel - merthogy beszélni ezekről nem nagyon lehet eleinte - lehet feldolgozni (rap, hajvágás, rajzolás és mese, bántalmazó autójának szétverése) és néha még ezek a "praktikák" is csak részleges megkönnyebbülést hoznak...
Grace kiemelt figyelmet fordít Jaydenre, hiszen 10 évvel ezelőtti tükörképét látja a lányban, akit nagyon nehéz megszólítani és elérni. A Brie Larson által remekül megformált karakterrel a rendező megmutatja nekünk, hogy felnőttként is milyen nehéz elengedni a gyermekkori traumákat és emiatt a jelen- és a jövőkép is bizonytalan.
A film jól keretbe is van foglalva, hiszen az alapvetően drámai tónust az elején és a végén is oldja Mason két vidám sztorival, bár tudjuk hogy az első esetében van egy része a történetnek, amit nem szeret
Nehéz eldöntenem, hogy Grace, Jayden vagy Marcus megformálója játszik e nagyobbat, de mindhárom színészi teljesítmény megért volna egy-egy Oscar vagy Golden Globe jelölést...


Nagy köszönet az ajánlásért :salute: a pontszámom 8,5/10
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Ewr
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013. július 20., szombat 19:30
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Ewr » 2020. július 31., péntek 21:47

sonic írta: Short Term 12

Nem jöttem rá miért ez lett a film címe. :D Általában nem szeretem az efele depresszios szenvedos filmeket, es a film vegeig ezzel is hasonloan voltam, Nem annyira esett jol nezni, de Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a lezaras felfele huzta az elmenyt, kaptunk egy reszleges feloldozast, de nyilvan a tema miatt nem igazan lehet happy end-nek mondani, inkabb ilyen pozitiv ending, de illett a filmhez. "A felhok felett talan kek az eg" uzenettel bucsuzik a film, de azert nyitva maradnak boven kerdesek a szereplok sorsaval kapcsolatban, es olyan traumakrol van szo amik vegleg nem tunnek el talan sose. A ket sztorizas az elejen es a vegen szepen keretbe foglalta a filmet, es Marcus rap-je mellett a legjobb jelenetek. Orulok hogy nem nyujtottak tul szerintem pont annyi volt a jatekido ami meg belefert. Karakterek kozul szerintem Marcus-e volt a legjobb es egyben ove a legjobb alakitas is. Valahonnan amugy ismeros a szinesz. A tobbiek pedig rendben voltak. Egyedul Nate-et nem ertem hogy o mit keresett ebben a filmben. Lehet azert raktak bele hogy az olyanok mint en akinek (szerencsere) semilyen kapcsolodasi pontja nincs ezzel a temaval is tudjon valakivel azonosulni. Korulbelul en is ilyen esetlenul es kenyelmetlenul mozognek egy ilyen kozegben. Latszott rajta hogy total kivulallo. Egyszeru film egy bonyolult temarol, nekem osszessegeben tetszett. Köszi az ajanlást!

6.5/10
Nem tudom mennyire spoiler, de a film címe Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ha jól emlékeszem elhangzik, amikor Grace felveszi a telefont és úgy szól bele, hogy "Short term 12", tehát ez a 12-es számú intézet/létesítmény.

A Marcust játszó színész még a Get Out-ban és a Knives Out-ban szerepelt, onnan lehet ismerős :D

Avatar
Ewr
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013. július 20., szombat 19:30
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Ewr » 2020. július 31., péntek 21:40

Pájaros de verano

Nekem is kellett aludnom rá egyet, mert a megtekintés után tudtam, hogy egy jó filmet láttam, de mégis sokszor untatott és idegesített néhány dolog.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! A történet szép kerek, tényleg érdekes, ahogy a hatalom és vagyon megkárosítja az embereket és a hagyományok háttérbe szorulnak, majd eltűnnek.

Nálam az egyik nagy negatívum, hogy érzelemmentes volt majdnem az összes karakter. Nagyon monoton módon beszéltek, főleg Rapayet volt az, akin azt láttam, hogy kb. semmi sem érdekli igazán. Persze aztán a cselekedetei mást mutattak, de épp ezért volt nekem fura. Érdekes, hogy akik valamit dobtak a hangulaton azok Moisés és Leonidas voltak, akiket legkevésbé kedveltem. :lol:
Nem tudom, hogy ez a színészek miatt volt, vagy rendezői döntés, esetleg a nyelv, ami ennyire monoton hangzású, de nekem nagyon nem tetszett.

Amit még megfigyeltem, hogy az erőszakos részeket sokszor nem mutatták meg, pl: Moisés lelövése, Leonidas mocskossága, a nagybácsi lelövése, Rapayet lelövése, illetve a ház lerombolása is messziről lett felvéve. Az egyetlen, ami beugrik, hogy mutatták, az az amcsik fejbelövése volt. Nem mondom, hogy ez zavart volna, csak érdekesnek tartom.

Ursula képmutatása tényleg nagyon idegesítő volt, mindig a hagyományokat próbálta őrizni, kivéve, ha róla volt szó. A filmben mondja Rapayet, hogy ők nem érhetnek megölt emberekhez, erre a végén Ursula simán átöleli a lelőtt lányát. Aki mellesleg miatta volt éppen ott a gyerekekkel...

Olvastam, amiket írtatok és én azzal értek egyet, hogy Rapayet helyesen cselekedett, hogy nem adta át Leonidast. Az biztos, hogy hű maradt a karakterhez. Látszott, hogy neki a család volt a legfontosabb, ezért kb. mindenét felajánlotta azért cserébe, hogy se háború ne legyen, se Leonidast ne kelljen átadniuk. Sajnos ez a terv felborult, amikor a nagybácsit megölték, ott már nem lehetett békét kötni.


Nagyon jó ajánlás volt, a filmet még így egy nappal később is nehezen tudom hova tenni, nagyon szép volt, a történet is jól kidolgozott és tanulságos, de néha túl lassúnak éreztem és a karakterek ábrázolása se jött át igazán.

Jelenleg 6,5/10 de valószínűleg még módosul a turnus végén.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. július 31., péntek 17:58

Short Term 12

Nem jöttem rá miért ez lett a film címe. :D Általában nem szeretem az efele depresszios szenvedos filmeket, es a film vegeig ezzel is hasonloan voltam, Nem annyira esett jol nezni, de Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a lezaras felfele huzta az elmenyt, kaptunk egy reszleges feloldozast, de nyilvan a tema miatt nem igazan lehet happy end-nek mondani, inkabb ilyen pozitiv ending, de illett a filmhez. "A felhok felett talan kek az eg" uzenettel bucsuzik a film, de azert nyitva maradnak boven kerdesek a szereplok sorsaval kapcsolatban, es olyan traumakrol van szo amik vegleg nem tunnek el talan sose. A ket sztorizas az elejen es a vegen szepen keretbe foglalta a filmet, es Marcus rap-je mellett a legjobb jelenetek. Orulok hogy nem nyujtottak tul szerintem pont annyi volt a jatekido ami meg belefert. Karakterek kozul szerintem Marcus-e volt a legjobb es egyben ove a legjobb alakitas is. Valahonnan amugy ismeros a szinesz. A tobbiek pedig rendben voltak. Egyedul Nate-et nem ertem hogy o mit keresett ebben a filmben. Lehet azert raktak bele hogy az olyanok mint en akinek (szerencsere) semilyen kapcsolodasi pontja nincs ezzel a temaval is tudjon valakivel azonosulni. Korulbelul en is ilyen esetlenul es kenyelmetlenul mozognek egy ilyen kozegben. Latszott rajta hogy total kivulallo. Egyszeru film egy bonyolult temarol, nekem osszessegeben tetszett. Köszi az ajanlást!

6.5/10
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 77 regisztrált és 0 vendég