Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. április 28., vasárnap 10:19

Onnan derül ki, hogy a filmklub oldalára mindig felrakom poszterrel és imdb-s linkkel együtt. :kacsint:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. április 28., vasárnap 8:35

Húú! Még jó, hogy elolvastam az értékeléseket. Azt hiszem egy teljesen más filmet néztem meg, mint azt kellett volna. Jó, hogy nem kezdtem el arról írni. Egyébként honnan derül az ki egyértelműen, hogy melyik Red-et kell megnézni?
Mindenesetre nem bánom, jó film volt a másik is szerintem, de akkor ma este megnézem az ajánlást is. :mrgreen:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. április 27., szombat 20:26

Huhh. :D Jó, akkor még rá is érek... Mondjuk szerintem jövőhéten mindenképpen megnézem őket, mert lesz elég szabadidőm. Amúgy ajánlásnál mindegy a műfaj :
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. április 27., szombat 18:06

Jövőhét vasárnap (május 5.) éjfélig van határidő a Bosszúra, gkovi filmjére pedig az azt követő vasárnap a határidő.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. április 27., szombat 17:30

Na én beleestem abba a dologba, hogy nem jó két felé figyelni és így az első hétről le is maradtam. Szóval, ha még nem raktatok ki ilyen indokkal, akkor a Bosszút és a Forró éjszakában-t jövőhéten bepótolnám. Sajnos kiment a fejemből a dolog... :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. április 26., péntek 15:55

In the Heat of the Night

7|10

Krimi a jobbik fajtából. Nem a legjobból, mert nekem túl hamar lelőtte a gyilkos kilétét, azzal, hogySpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az elején túlságosan beteg módon ábrázolta a fiút, ahogy gyilkolja a legyeket, így hamar meglett a néző első gyanúsítottja.
Ettől eltekintve, és innentől kiválóan keverte a szálakat a forgatókönyvíró, és nagyon jól terelte a gyanút, de sajnos engem már nem igen vezetett el máshova, ha valaki elkapja az a pillanatot akkor őt sem fogja.
Egyetlen szál volt, amit nagyon gyengének éreztem az pedig Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Endicott, akit sokáig hitt Virgil a tettesnek, pedig nem az a jellem volt, annak ellenére, hogy rasszista volt.
A legjobb karakter nekem a filmben Gillespie-é volt. Szerintem hatalmasat játszott, és így utólag megnézve örömmel látom, hogy meg is kapta érte az Oscar-t, mert egyből az villant be, hogy "Na ez megérdemelné." (A másik megérzésem a forgatókönyvíró volt, és ő is bezsebelte megérdemelten, bár amikor láttam, hogy öt díjat kapott, már tudtam, hogy ez a kettő benne van.)
Komoly történethez képest némi humor is volt a filmben, ami pont kellő mennyiségű volt, és jó.
Sidney Poitier (Virgil-t) egyébként ismerhetik páran, mert gyerekként láthattuk egy-két filmjét a tv-ben. Lee Grant-et, a halott férfi feleségét, pedig felnőttkorban, pár horror filmben.. :D
Technikailag a korhoz képest modern volt a megvalósítása szerintem, így arra nem lehet panasz.
Manapság sajnos nincs ilyen jó forgatókönyvvel ellátott krimi, pedig minden más adott lenne, hogy összedobjanak egy kiváló darabot.
Az értékelésem kicsivel 7 alatt van, de mivel kerekítenem kellet így 7 lett. Valamivel több feszültséget kellett volna a filmbe csempészni szerintem. Illetve a már fent leírt jelenetet kevésbé agresszív módon ábrázolni, hogy a nézőt ne vezesse egyből célra. Persze ezt mi mai fejjel mondjuk, de akkoriban egy nagy csavarnak számított, ma már sokan ellőtték, ezért ismerjük, de a 70-es években nem ismerték, így nem véletlen, hogy ennyi díjat nyert.

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. április 26., péntek 11:49

In the Heat of the Night

Na hát, köszönöm az ajánlást (az előzőnél, mintha ez lemaradt volna, de természetesen jeremah-nak is jár a köszönet!). :D
Alapvetően is rajongok a régi filmekért, ez is megvett nagyjából az első percben, ahogy meghallottam a főcímdalt. Jazz :mrgreen:

Jó volt a történet, nem nagyon van rajta mit ragozni, jó kis nyomozós dráma, ami szakít időt, hogy boncolgassa kicsit a feket-fehér ember viszonyát Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!nagy jelenet volt, mikor a néger rendőr felpofozta a "kertész" pasast, 1967-ben mint tudjuk ez még bőven kérdés volt, és őszintén szólva jól csinálja, nekem legalábbis tetszett. Igaz mondjuk, hogy sejtettem, ki lesz a gyilkos Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!főleg, amikor újrajátszatta a néger rendőr srác azt az estét, amikor az őrmester megtalálta a holttestet, és utána a kiscsaj megjelent másnap, hogy terhes de alapvetően érdekes volt, ahogy magát az esetet kibontakoztatták.

Kicsit a közepe felé belassul, meg hát egyébként is hagy időt arra, hogy minden folyjon a maga útján, de ez egy 40 éves filmnél azért nem is meglepő. A kameraállás váltásai meg zseniálisak voltak néha. :mrgreen:

7,5/10. Ennyit bőven megér. Köszi még egyszer.
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. április 26., péntek 4:35

Érdekes ajánlásnak tűnik, a film kora miatt rizikós, de abszolút nem hallottam róla, eddig jól alakul a kör :agree:
"And my heart will leave you never."

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. április 25., csütörtök 23:58

Bosszú

Amikor elkezdtem nézni, egyfolytában a Funny Games ugrott be, de ez azért nincs annyira elhanekézve. :mrgreen:
Tényleg jól indul, figyelemrekeltő sztori, de azért van valami abban amit sokan mondanak a filmmel kapcsolatban, hogy szépen ível lefelé.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amúgy belőlem elég vehemens érzéseket váltott ki a három mocskosgyerek, simán elképzeltem, hogy az öreg kivégzi őket apástól, anyástól, gyerekestől. :mrgreen:
És igen Előd, a kutya itt simán felsőbbrendű lény mint az a három abrtszmaradék, az ilyen viselkedés a legalja nálam, írtani kellene ezeket.
Negatívumok: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Engem az a riporternő idegesített, semmi haszna, funkciója nem volt, csak úgy ott volt és ügyetlenkedett... Másik, hogy azért elég kiszámítható és nyálas a vége, de azért egyszer simán nézhető volt.

7/10
Love football, hate antifa.

Milanito
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 23:37
Kedvenc játékosaid: Gera, Morientes
Kedvenc csapatod: Real Madrid és FTC

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Milanito » 2013. április 25., csütörtök 23:58

Üdv itt! Akkor nyomás előre :D

bocs az offért, de talán itt vagyok hon.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. április 25., csütörtök 23:32

Én hoztam korábban, nem aratott túl nagy sikert, hátha majd most...ja nem. :Đ
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: gkovi » 2013. április 25., csütörtök 22:41

Bocsi, nem nagyon figyeltem az utolsó köröket.
Akkor legyen ez: Forró éjszakában (In the Heat of the Night)

Pingvin78
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 20:38

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Pingvin78 » 2013. április 25., csütörtök 20:52

Red

Ez azért a könnyebbik út:) Egy nyilván mindenkit megmozgató, fekete-fehér sztori. Kicsit talán túl egyszerű is. A főszereplő szerintem végig elég korrekt, higgadt, és nem hiszem, hogy komoly felelősség terhelné a történtekért, viszont kicsit irreálisan strapabíró:) A "rossz" oldal, az egyetlen árnyalt karaktertől (a megtért gyermek) eltekintve pedig irreálissan gyökét idióta... Mármint ekkora gecik sajnos vannak csőstül.. csak az fura, hogy ennyire indulatvezérelt, lobbanékony, beteg természetű emberek ilyen jómódú/befolyásos pozícióba kerültek, és mégis, megér nekik ennyit az ügy... Szóval egy elfogadható sztori, élvezetes az egész, de érezni (és ettől kicsit súlytalanná is válik), hogy csak azt hozza, ami tutira működik, nincs igazi egyéni kimagasló értéke.
6/10

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. április 25., csütörtök 20:18

Santi írta:
gkovi írta:Nem tudtam eldönteni melyik filmet válasszam.
A másikat. :D Ahogy előttem a kolléga is mondta, ez már volt, valami mást hozz.
De ha lehet, akkor még ma, különben ha sokat késlekedsz, kénytelen leszek másnak átadni az ajánlás lehetőségét.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. április 25., csütörtök 17:38

gkovi írta:Nem tudtam eldönteni melyik filmet válasszam.
A másikat. :D Ahogy előttem a kolléga is mondta, ez már volt, valami mást hozz.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. április 25., csütörtök 17:22

Végül is csak egy körrel ezelőtt volt :lol: :lol: :lol:

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: gkovi » 2013. április 25., csütörtök 17:19

Ez nehéz szülés volt.:D Nem tudtam eldönteni melyik filmet válasszam.
Végül erre esett a választásom:
Osztály
Remélem nem láttátok már sokan, és valami újat tudok mutatni. Mást nem is fűznék hozzá. :-)

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. április 25., csütörtök 13:17

Red
Én is többet vártam az elején Én is a filmtől, a vége kicsit túlzás volt számomra a befejezés pedig fölöttébb furcsa.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A kutyája még mindig halott, meghalt 2 gyerek, de le se sz.rja, boldogan éli tovább az életét? Ráadásul az egyik srác nem is volt annyira köcsög. :kivagyhe:
Viszont szerintem nem volt vontatott, a másfél óra bőven jó volt, Brian Cox játéka pedig nagyon tetszett, nagyon laza volt.

A többit már mind leírták úgy hogy már csak a pontszám marad
6,5/10

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: gkovi » 2013. április 25., csütörtök 11:49

Bosszú

Szeretem az ilyen filmeket, amik valamilyen érzelmet próbálnak kiváltani a nézőből. Ebben a filmben szerintem ez tökéletesen sikerült. Vége felé kicsit túlzásokba estek úgy éreztem. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nem hiszem, hogy egy súlyos baleset után valaki elmegy vissza azokhoz akik megakarták ölni, ráadásul mindezt egy kutya teteméért. Mondjuk lehet ezzel azt akarták ábrázolni, hogy az öreg már az őrültég határán van a sok szenvedés miatt, amit az életében átélt. Azt hittem az öreget teljesen összetöri a végén, hogy meghalt a két fiú. Ehhez képest 5 perc alatt túltette magát rajta. :ozil: Ugyebár hasonló volt a két testvér, mint az ő két fia (jó fiú és a gonosz nagy testvér) és itt is a nagy testvér miatt halt meg a fiatalabb, mint az öreg gyerekei esetében. Arra is rámutatt a film, hogy egy mezei embernek mennyire nincs esélye egy nagy hatalmú, befolyásos ember ellen.
Nekem tetszet, igaz néhol kicsit vontatott volt.
7/10

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. április 21., vasárnap 19:41

Őszintén szólva nekem már most hiányzik a Filmklub. :D De másfél hónapnyi mértéktelen deepthroat elé nézek, úgyhogy inkább nem csatlakozom.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 55 regisztrált és 0 vendég