Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2020. november 14., szombat 16:23

Faust írta: Együtt tudunk vele érezni? Igen, egy ideig. Egyetérteni? Ugyanúgy. Támogatni? Na ebben ügyes nagyon a film, hiszen egy ideig kvázi megyünk Marióval, szurkolunk neki, aztán ahogy egyre borul meg, és arányosan Antonio egyre nyomorultabbul néz ki, szép lassan a szimpátiánk átáll. Holott neki sem kéne szurkolni. Teljes agyfasz, és ezt az érzelmi hintáztatást nagyon ügyesen csinálja a film, semmi nem fekete, semmi nem fehér, hullámvasút, amin ülünk. És ha filmet nézünk, a hullámvasút jó. Amúgy meg szar. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! Pl. a vége felé már istenesen unszimpatikus Mario, de azért amikor épp születik a gyermeke, és közben Antonionál beszarik az ügyvédtől, akkor azért megint újra szorítunk neki. Utána meg 5 perc múlva bazmeg megy beadni az aranylövést ahelyett, hogy a születendő gyermeke és az anyja mellett lenne, elmészafaszba.
Lehet en vagyok forditva osszedugva, de en egy pillanatig nem tudtam egyeterteni Marioval, megerteni meg csak-csak. Nalam ez a szimpatia ugralas se volt, en szamomra inkabb egy ogorog tragedia hangulatat idezte meg, ahol mindenki szopik, es egyedul akkor lett volna elkerulheto, ha ezeknek az embereknek nem talalkozik a sorsa, vagy ha Mario beszel valakivel (pszichologus, feleseg) arrol, ami a lelkeben zajlik.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. november 13., péntek 20:53

Quien a hierro mata

Nemrég végeztem vele, egész jó volt. Bár én az első pár perc után teljesen másra számítottam, mint ami végül kikerekedett a sztoriból.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!én egy tipikus bosszúfilmet vártam, azt hittem hogy az otthonban majd meghalódik az öreg, ezért majd a két cigánygyerek kinyírja Mario feleségét, és utána elszabadul a pokol :mrgreen:
Hát nem ez lett, de így is tetszett. Kicsit el volt nyújtva az eleje, de a vége kárpótol.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Azt mondjuk nem értettem, hogy hogy nem veszik észre az orvosok hogy Mario pumpálja az öregbe a cuccot. Nem vagyok orvos, de azé' na. :D
A 2 testvér tényleg idegesítő volt, de szerintem jól hozták a karaktert, főleg Tono. A főszereplő is jó volt, eddig talán csak az Amíg alszol-ban láttam.
A befejezés nekem is nagyon bejött, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!szurkoltam hogy mindketten maradjanak életbe, de végül csak a picinek sikerült. Majdnem happy end.
Jó ajánlás volt, köszönöm szépen.
7/10
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. november 13., péntek 19:51

Quien a hierro mata

Megnéztük már ár napja, csak egyrészt nem nagyon volt időm/kedvem/erőm részletesebben értékelni, másrészt szeretek a nekem tetsző filmekre hagyni pár napot, hogy átgondoljam.

Engem a film alapvetése nagyon megfogott, és teljesen random tegnap megnéztem egy - egyébként kiváló - skandi filmet, a Haevnent, amiben hasonló szituáció kerül ábrázolásra: egy ember, aki életét embertársai feltétel nélküli megmentésére/jobbá tételére tette fel, hirtelen olyan morális dilemma elé állítja, ami megborítja a teljes életét, hitét saját munkájában. Engem ez mindig is érdekelt, hiszen ha nem is mindig ilyen szélsőséges dolgok révén, de alapból nem tudom elképzelni, hogy pl. itthon mi viszi erre rá az embert, és legfőképp: mi tartja ott? Nyilván nem a milliókat kereső magándokikra gondolok, hanem pl. az ápolókra (mint emberünk), aki éhbérért szopik éjjel nappal egy olyan rendszerben, ami kvázi ellene dolgozik. Példátlan emberi nagyságként tekintek erre.

De az ember gyarló, és önző, és ez Marión nagyon kijön, amikor kiderül, ki az új ápoltja. Annyiban "megvédeném" az előző értékelőktől Mariót, hogy attól függetlenül, hogy valóban dőreség a helyi kábítószermaffia fejével azonosítani a problémát, egyrészt nem teljesen parttalan hozzáállás (hiszen oké, hogy MINDIG lesz más helyette, de korántsem mindegy, hogy egy Antonio-féle értelmesebb arc, vagy hogy ne menjünk messze, Kiko, a kivakart ostoba susogós cigánygyerek, akire egy gyufásdobozt nem bíznék rá), másrészt az ember általában így működik: nem a nagyobb képben gondolkodik, hiszen az ellen tenni sem tud. Pl. itthon is mindenért akurvaorbán a hibás egy személyben, és igen kevesek foglalkoznak azzal a problémakörrel, hogy egyáltalán mi szülte ezt a félreértett jótét lelket, és a rendszerét, aki csak felvirágoztatni akarja ezt a hálátlan magyar népet. :mrgreen: Az Antonio elleni gyűlölet egy koncentrálódott, szimbólum elleni gyűlölet, mindazt megtestesíti, ami miatt tönkrement az élete. És tökéletes alany, hiszen védekezni képtelen.

Együtt tudunk vele érezni? Igen, egy ideig. Egyetérteni? Ugyanúgy. Támogatni? Na ebben ügyes nagyon a film, hiszen egy ideig kvázi megyünk Marióval, szurkolunk neki, aztán ahogy egyre borul meg, és arányosan Antonio egyre nyomorultabbul néz ki, szép lassan a szimpátiánk átáll. Holott neki sem kéne szurkolni. :lol: Teljes agyfasz, és ezt az érzelmi hintáztatást nagyon ügyesen csinálja a film, semmi nem fekete, semmi nem fehér, hullámvasút, amin ülünk. És ha filmet nézünk, a hullámvasút jó. Amúgy meg szar. :mrgreen: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Pl. a vége felé már istenesen unszimpatikus Mario, de azért amikor épp születik a gyermeke, és közben Antonionál beszarik az ügyvédtől, akkor azért megint újra szorítunk neki. Utána meg 5 perc múlva bazmeg megy beadni az aranylövést ahelyett, hogy a születendő gyermeke és az anyja mellett lenne, elmészafaszba. :mrgreen:

Aki kicsit levett az életről/filmről, az a két mellékszereplő, két ilyen fasszopó mocskos idióta köpedék sukár gangsztát, mint Kiko és Tono, hát atyaég. :lol: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Engem pont ilyen susogós kopasz ostoba sukár gecik kergettek haza minden második nap haza az általános iskolából, pillangóval a kezükben. Kiko halála számomra a legnagyobb elégtétel a filmben, ezt is nagyon ügyesen csinálják: tökéletesen elégedett lennél, ha párhuzamosan nem épp Mario feleségét lőnék le, aki az egyetlen valóban ártatlan karakter a filmben. De legalább a gyerek meg lett kímélve, ott felsóhajtottam. És ez is egy fura érzelmi vonal: megérdemelte Mario? Ki lehet egyáltalán ilyesmit jelenteni? Elégtétel-e ez egyáltalán?

Szóval kiváló krimi/thriller ez, néhol sok üresjárattal, és billegő hangsúlyokkal. Nekem pont a végével van a bajom, hogy szinte kötelező módon akciófilmet csináltak belőle az autósüldözéssel Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!de pl. Tono halála is rohadt jó: konkrétan a levegőbe öklöztem, hogy na végre, szép volt, holott Mario itt kárhozik el végleg. De istenem, ez a két büdös gyökér, fuuu de idegesítettek. :mrgreen: Meg nem tudom mondani egyébként, mi hiányzik belőle ahhoz, hogy ne csak "nagyon jóként", hanem "kiválóként" hivatkozzak rá, de lehet, hogy ülepednie kell még kicsit. Mindenesetre köszönöm szépen az ajánlást, újfent nem csalódtam egy Tosar filmben, tetszik a sorminta. Köszönöm az ajánlást, mert egyébként nevezzetek idiótának, de ezt a filmet a címe alapján soha a büdös életben nem néztem volna meg, Netflixen is többször továbbléptem.

7,5/10

Géza: fasza ajánlás, kíváncsi leszek!

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2020. november 13., péntek 13:08

Nos, ma mar nem nagyon leszek gepkozelben, emiatt hoznam az ajanlasomat.

Az elozo korben a a Den Skyldige ertekelesenel mar irtam, hogy szamomra az egy terben jatszodo filmek mindig plusz ponttal indulnak, es nagyon-nagyon keves esetben van olyan, hogy nem tetszene az adott film. Ennek tudataban nem tul meglepo, hogy az altalam hozott film is javareszt egy helyszinen jatszodik.

Ez a helyszin nem mas, mint egy etterem, ahol ket egymastol eltavolodott barat vacsorajanak lehetunk resztvevoi. Es ennyi osszesen a tortenet, de nem is kell tobb. Tobbet egyelore nem is irnek rola, remelem elnyeri a tetszeseteket, szerintem nagyon sok olyan tema felmerul, amirol egyenkent sokat lehet beszelgetni, es nagyjabol ez is volt a celom, hogy egy olyan filmet hozzak, ami beinditja a beszelgeteseket, es erre szerintem fantasztikus ez az alkotas.

Nos, nem huzom tovabb a szot, az en filmem a :

My dinner with Andre

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. november 12., csütörtök 22:14

Quien a hierro mata

Vegre sikerult osszeszedni a gondolataimat, sajnos a jovohetem is kaosz, probalom ezert a hetvegen megnezni a kovetkezo ajanlast es irni rola, ha eljutok addig. Utana mar szerencsere nyugisabb idoszak jon.

Szoval, a filmre raterve. Lassan indul be, de sikerul felepiteni a karaktereket es a motivacioikat. Mindenkit sikerul elhelyezni a tortenetben es latszik, honnan hova szeretnenek eljutni, mit gondolnak magukrol es masok ezt hogyan latjak. Nalam az elozo film itt ment kicsit felre, ezt nem kerult kibontasra igy a karakterekek nem lettek eleg kifejezok. Csinaltak, amit a forgatokonyv irt, ellenben most igazan mely erzelmeket es celokat kapunk.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Tono szeretne apja helyebe lepni. Nem volt eddig sok sikerelmenye, de rangidoskent es tapasztaltabbkent gyakorlatilag ra szall az uzlet. Kike egy idegesito, Tononal is butabb mitugrasz, aki felteszem ket szamot sem tud osszeadni. Antonio igyekszik bekeben meghalni, Mario pedig bosszut allni.

Minden adott egy remek konfliktushoz, ami meg is erkezik. A fiverek besulnek az elso sajat probalkozasukkal, hatalmas faba vagtak a fejszejuket ezzel, raadasul az eddig is szemben allo apjukkal igazi ellenponthoz erkeznek, ahogy az otthon munkatarsaihoz is bekoszonnek, ezzel melyitve a szalakat.


Nem szeretnek a fenti spoilernel tobbet irni a tortenetrol, mert mindenki latta, de szerettem volna osszefoglalni, hogy milyen remek forraspontokat kapunk a vegjatekhoz, ami nem is okoz csalodast a remek felepites utan.

Ami nekem egyedul el tudja rontani egy kicsit az elmenyt, az Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Mario. Hatalmas es teljesen felesleges kockazatot vallal a bosszuert. Az egykori drogbaro elete heteken, honapokon csungott, nem volt ertelme onbiraskodni. (Kis szemelyes adalek, egyebkent sem tudom elviselni az onbiraskodast semmilyen szinten.) Boldog hazassagban el, gyereke lesz es remek munkaja van. Ertem, hogy faj, ami tortent vele, de a testvere nem azert lett drogos es nem azert halt meg, mert Antonio volt a drogdiler. Legyen a drogdiler barki, ugyanigy vegezte volna.

Szamomra ez csalodas, mert egy eroltetett belso konfliktusra epul a film veleje, ami az indito ero a megoldas fele.

A szineszeket nagyon meg kell dicsernem, kivetel nelkul mindenki remekelt. Az azsiai pompom lanyokat megmosolyogtam, jo poen volt.

6,5 es 7 pont kozott vacilaltam, sajnos nem tudok ra tobbet adni a masodik spoileres resz miatt. 7 pontot adok, mert azt kiveve pazar szorakozas volt.

Koszonom az ajanlast!

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2020. november 12., csütörtök 20:26

Na, akkor en leirom, hatha kedvet kaptok hozza ti is. :)

Quien a hierro mata:


Koszonom az ajanlast, egy jo film volt ez, ami inkabb tetszett, mint nem. Amik nem tetszettek spoiler mentesen az az, hogy nagyon "orrnehez" volt a film, vagyis az utolso 40-45 perc sokkal, de sokkal erdekesebb volt, mint az azt megelozo bo egy ora. Ezzel nem is lett volna igazan baj, hiszen azt az idot az atmoszfera es a karakterek epitesere hasznalta a film, a karaktarekenel eleg jol, de szamomra az atmoszfera, es a feszultseg adagolas egy picit vontatott volt, mig a fordulopont utan mar tul gyors. A karakterek es az alakitasok eleg jok voltak, a film vegefele a hangulat is nagyon rendben volt, ott erosen be voltam mar szippantva.

Reszben reagalva sonic spoilerere, reszben sajat:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!En is ugy latom, hogy Mario maganak koszonheti az egesz sorsat, es hogy velemenyem szerint feleslegesen kezdte el rancigalni az oroszlan bajszat. Vagy ha mar meg is teszi, akkor a legfeleslegesebb dolog volt ezt beismerni szerencsetlennek, mert onnantol kezdve csak az volt a celja Antonionak, hogy visszaaadja Marionak a szeretetcsomagot.

Nagyon tetszett, hogy Marionak nem jott ossze a happy end, en abban remenykedtem hogy lecsukjak ot is, de orulok, hogy vegul lett kovetkezmenye a tetteinek. Ahogy sonic is irta, full feleslegesen vallalt ekkora kockazatot, es nem a drogbaro tehet arrol, hogy fuggo lett a testvere. Szamomra ez sokkal inkabb egy kivetitesnek tunik, egy fel nem dolgozott traumanak, amit magaba szoritott, majd amikor az ajtaja ele toppant a drogbaro, akkor egy kenyelmes celpontot kapott arra, hogy az elfojtott duhot, aggressziot es buntudatot kivetitse egy emberre, akinek nem feltetlenul volt hozza olyan sok koze.

A lezaras nekem baromira tetszett, a legjobban az szopta meg a helyzetet, akinek koze nem volt hozza (a feleseg es a gyerek). Egy ilyen helyzetbol, amikor mindenkit csak az vezerel, hogy visszaadjunk valamit a masiknak, altalaban mindenki szarul jon ki, na, ertitek, tetszett a befejezes. :mrgreen:



A film vege a pontszamomat is felhuzta 7-rol 7.5-re, koszonom meg egyszer az ajanlast, illetve azt kulon, hogy netflixes filmet sikerult bedobni, ez nagy segitseg volt. :D

Remelem hamarosan erkeznek meg ertekelesek a filmrol, mert szivesen beszelgetnek rola, plusz holnap olyan kora delutan jovok az ajanlassal, mielott elkezdek inni. :mrgreen:

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. november 12., csütörtök 19:10

Faust írta: En mar megneztem csak nincs idom/erom leirni. :-(

Detto, halal ez a het. Kesobb vegre raerek, akkor bepotyogom.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. november 12., csütörtök 19:05

En mar megneztem csak nincs idom/erom leirni. :-(

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. november 12., csütörtök 18:41

Nincs nagy porges. :mrgreen:
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. november 10., kedd 17:37

Quien a hierro mata:

Tegnap megneztem es nagyon tetszett. Frankon osszerakott film - Jo tempoju, fordulatos, elgondolkodtato. A fobb karakterek kiegyensulyozottak es hihetok, nincs senki hollywoodosan tulcifrazva ellenben mindegyiknel megvan a kello melyseg es ki vannak dolgozva. Elmeny volt nezni ahogy bonyolodnak a szalak es minden kis mozzanat sodorja a cselekmenyt az elkerulhetetlen tomegkarambol fele. Szerintem nagyon jol koruljarja a bosszu es onbiraskodas temajat, sokkal jobban szerintem nem is lehetett volna lekerekiteni, ugyanakkor enged a nezonek egy kis toprengest a film vegen elsosorban a foszereplo donteseivel kapcsolatban.

A karakterekről:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Mario elkepesztoen felelotlenul nagy kockazatot vallal. Latszik rajta hogy mely nyomot hagyott benne a testvere elvesztese, es az ahogy mindez felszinre tor mikor megtudja hogy ki az uj beteg. Luis Tosar zsenialisan alakit - amikor a mosdoban mered magara a tukorben es tikkel a szeme egyertelmu hogy mi jatszodik le benne. A bosszuvagy felulkerekedik es kapva kap az alkalmon anelkul hogy merlegelne mit kockaztat. Oriasi hiba... De a harag es a bosszuvagy tul eros erzesek ahhoz hogy jozanul gondolkodjon.
Antonio a sokat latott gengszter akit mar cseppet sem erdekel az illegalis uzlete, csak nyugalomban akarja leelni a maradek eletet. A fiait megveti mert latja sosem tudnak majd felnoni hozza. Pechjere a legrosszabb klinikat valasztja. Kicsit mar megtort, de azert ne b*szakodjon vele senki.
Toño egy pojaca, igazi hatalma es tekintelye nincs csak a nevebol el. Semmi nem jon neki ossze. Latszik hogy nem lesz belole Antonio utodja, mert a konkurencia bedaralja. Az occse Kiko igazi agysebesz, meg a batyjanal is remenytelenebb. Az apja eloszeretettel a tudtara is adja hogy egy csod.


Szemet szemert:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Eloszor is Mario rossz helyre iranyitja a haragjat. Nem Antonio egy szemelyben a felelos azert hogy a testvere drogfuggo lett. Ha nem o lett volna a drogbaro a kornyeken akkor mastol vette/kapta volna az anyagot. Az o felelosseguk legalabb akkora. Ha ezt felismerne akkor lehet nem tenne kockara a sajat es csaladja eletet. Masfelol pedig milyen feloldozast vart attol hogy felgyorsitja egy haldoklo venember halalat? Mint ahogy az utolso adag belovesenel o maga is beismeri - nagy ostobasag volt. El kellett volna konyvelnie ugy hogy a karma utolerte a ven szarhazit es elni tovabb az eletet. A bosszu bosszut szul es ezt szegeny Mario a sajat boren tapasztalja meg. A magatehetetlen Antonio meg egy utolso fineszes huzassal odacsap a halalbol. A kor bezarult viszont Mario mar csak sajat magan allhat bosszut. Szerintem perfect lezarasa a filmnek.

Egyelore ennyi. Kivancsiam varom a tobbiek mit szolnak hozza. :)

Koszi az ajanlast!

8/10
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. november 7., szombat 21:31

Quien a hierro mata (Szemet szemért - A múlt árnyai) https://www.imdb.com/title/tt7967412/?ref_=hm_rvi_tt
[/quote]

meg tudsz dobni egy jó kis full HD-s torrent linkkel? :D
[/quote]

Sajnos Roli, én nem vagyok fenn torrent oldalakon, a Netflixről pedig nem lehet kimásolni a linket - ha jól tudom - viszont a Videára felkerült októberben, ott HD minőségben nézhető :)
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. november 7., szombat 13:25

Petr írta:
soadroli írta: meg tudsz dobni egy jó kis full HD-s torrent linkkel? :D

Ne mar, nincs Netflixed? :D
nincs mert totál feleslegesnek tartom, mondjuk ezek szerint most pont jól jönne :mrgreen:
Kép

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. november 7., szombat 13:24

soadroli írta: meg tudsz dobni egy jó kis full HD-s torrent linkkel? :D

Ne mar, nincs Netflixed? :D

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. november 7., szombat 12:03

Raúlito írta: Quien a hierro mata (Szemet szemért - A múlt árnyai) https://www.imdb.com/title/tt7967412/?ref_=hm_rvi_tt
meg tudsz dobni egy jó kis full HD-s torrent linkkel? :D
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. november 7., szombat 10:55

:mrgreen: Nem gaz, majd jovo penteken!

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2020. november 7., szombat 10:19

Faust írta:Geza szavazatokat szamlal vagy mi van? :mrgreen:
:mrgreen: Bocsi sracok, kiment a fejembol, es mire eszembe jutott mar annyira be voltam marva hogy beszelni nem tudtam, nemhogy irni. :mrgreen:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: füst » 2020. november 7., szombat 9:36

The Sisters Brothers

Tegnap éjjel megnéztem, de reggelre hagytam az értékelést.

Az első 40 perc a halálom volt, az utolsó 40 perc viszont beszippantott.
A színészek nagyon jók, a párbeszédek helyenként odaszegezték a figyelmem, és volt pár jelenet amik emlékezetesek maradnak.

Viszont elég üres volt nekem a film, a sztorival nem is lenne bajom, de amíg nem akadt egymásra a két páros, addig vontatottan mentek a dolgok. Szerencsére az utolsó harmadában kárpótlást kaptam. Jó westernhez méltóan aratott a halál a karakterek között, de ezen kívül szerencsére nem voltak a műfajra jellemző klisék amik zavartak volna.

Tetszik a többszörös hangulatváltozás a filmben, felváltva éreztem azt hogy a főhőseink mind ellovagolnak a naplementébe és azt, hogy mind fűbe harapnak a végén. A baleset a folyónál szépen vágta át ezt a gordiuszi csomót, Morrisék halála pedig elég meghökkentő volt.
A végső jelenet szívmelengető, régen epét hánytam az érzelgős jeleneteknél, de úgy tűnik egyre szentimentálisabb vagyok, mert most mélyen átéreztem ahogy a fivérek hazataláltak az édesanyjukhoz. Szép jelenet volt, tetszett, és jól ismert érzés ez. Mert belőlem is rendszerint előtör ez amikor lehetőségem van hazamenni anyuhoz és a jö öreg otthonomban szétnézek, és már akkor jönnek elő a nosztalgikus emlékek amikor rápillantok a régi szobámban a bevetett ágyra.

Emiatt mindenképp inkább azt mondanám hogy tetszett a film. Viszont az első fele akkoris csapnivaló, biztos vagyok benne hogy meg fogom még nézni újra és abban is biztos vagyok, hogy akkor az első fele is jobban le fog kötni a filmnek, ezáltal jobban is fog majd tetszeni.

Ez így most 7/10. Köszönöm az ajánlást!

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. november 7., szombat 9:05

Faust írta: Hu, zsir, Tosar akarhanyszor megjelent a filmklubban, nekem vitte azt a turnust csont nelkul. :mrgreen: :salute: Kivancsi vagyok!
Bár ez nem verseny, hogy kinek az ajánlása aratja a legnagyobb tetszést, de bevallom Faust bízom abban, hogy a film előkelő pozícióban fog végezni :mrgreen: De persze a lényeg, hogy maradandó élménnyel gazdagodjatok és hogy tudjunk róla beszélni :)
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. november 7., szombat 8:55

Hu, zsir, Tosar akarhanyszor megjelent a filmklubban, nekem vitte azt a turnust csont nelkul. :mrgreen: :salute: Kivancsi vagyok!

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. november 7., szombat 8:35

Élve az ölembe hullott lehetőséggel, hozom ajánlásomat, mely a Netflix magas színvonalú spanyol tartalmainak egyik képviselője.
A kiválasztott film rendezője az a Paco Plaza, aki Jaume Balagueró társa volt a hamar sok rajongót kitermelő REC sorozat elkészítésében. Ahogy Balagueró bizonyította a Mientras duermes-szel, hogy nagyobb költségvetés mellett még minőségibb munkára képes, úgy - szerintem - Plaza is igazolta tehetségét. A főszerepben szintén egy a Filmklub tagjai által jól ismert színész remekel. Luís Tosar a legjobb spanyol (sőt továbbmegyek, európai) színészek egyikévé nőtte ki napjainkra magát: mimikája és szakmai eszköztára nagyon szuggesztív és játéka mindig tűpontos.
Magáról a mozgóképes alkotásról: egyszerre működik kitűnő thrillerként, amely a feszültséget egyre nagyobb dózisban adagolja és remekül felépített bosszúfilmként, mely a zsáner legjobb amerikai darabjaival vetekszik. Fontos etikai kérdéseket vet fel főhősünk cselekedete, melyről reményeim szerintem komoly eszmecsere fog itt kibontakozni. Remélem, titeket is annyira beszippant majd e film, mint engem :)

Quien a hierro mata (Szemet szemért - A múlt árnyai) https://www.imdb.com/title/tt7967412/?ref_=hm_rvi_tt
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 141 regisztrált és 0 vendég