Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. augusztus 24., szombat 13:26

Sziasztok!

Először is elnézést kérek, amiért eltűntem az elmúlt 2-3 hétben, de rengeteg dolgom volt, plusz nyaralni is voltam, ráadásul netem sem volt. Most viszont vége a szabimnak, netem is van, kérdés, hogy pótolhatom-e a filmeket vagy sem. A Place Beyond The Pines már meg volt a napokban, de nem értékelem addig, amíg nem kapok zöld utat.

És így akkor maradna a Jagten, meg a múltheti ajánlást. Várom válaszod Faust. :)

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. augusztus 23., péntek 23:51

John Carpenter's Cigarette Burns

Épp ebben a pillanatban megy a viasaton a horror mesterei: Haeckel meséje. :mrgreen:

Szóval, az ajánlás merész, és megosztó, egyrészt nagyon rossz ajánlásnak tartom, mert mégis csak egy epizód egy sorozatból, és mindössze 1 órás az egész, de emellett nagyon jó ajánlás is, hiszen kétség kívül egyedi, és különálló epizód, tehát nem gond az sem, hogy egy sorozatból van...

Igazából semmi különlegeset nem adott a film, egy egyszerű, egyszer nézős darab, tényleg, ahogy az ajánlásban is írtad, nem egy olyan film, amiről órákat lehetne elmélkedni. Nekem tetszett, nem volt unalmas, sok mindent belesűrítettek abba az 1 órába, ráadásul, ahogy RR írta, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a misztikumot zseniálisan felépítették a film köré, és tényleg kár, hogy mutattak belőle jeleneteket a végén.

Szóval jó volt ez.

6,5 / 10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27346
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 23., péntek 23:22

John Carpenter's Cigarette Burns

Meg kell hagyni az alaptörténet nekem nagyon bejött, de a kivitelezés brutálisan B szintű. Sorozatban nehezebb jót csinálni, mert több részre kell összpontosítani, nincsenek olyan jó színészek általában, operatőrök is gyengébbek stb. Kevesebb pénz is jut rá. Ez látszódott itt is. Ráadásul itt külön hangsúlyozzák, hogy Carpenter a rendező, aki bár ott van a filmtörténelemben, hála az olyan filmeknek, mint a Halloween, A dolog, A köd, Menekülés New Yorkból, Elpusztíthatalanok (bár utóbbi szerintem iszonyat szar), de akárhogy is nézem, durván 20 éve nem csinált épkézláb filmet. Rettentően leadta az öreg, és ez itt is látszik.

Nem tudott megfelelő légkört teremteni, nulla feszültség, ami óriási hiba egy horrornál. Voltak pedig jó pillanatai a filmnek Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!(a láncos fehér gyerek, a vágott ázsiai, és maga a film, amitől megváltozott az ember) Ebből egy egész pofás kis filmet lehetett volna összehozni, de ahhoz mellőzni kellett volna Carpentert.
Ezenfelül Udo Kier... :lol: ez az ember.... :lol:

Ajánlásnak bátor húzás volt, és ezt értékelem. 5/10

Faust írtad, hogy Romero, Carpenter és Cronenberg a 70-es, 80-as évek..... én ehhez még hozzácsapnám Wes Cravent is. :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. augusztus 23., péntek 18:40

Kung fu Hustle

5.5|10

Egy fokkal jobb, mint a Shaolin Soccer.
Az effajta vígjátékok nem mindenkinek jönnek be, mert nem bírják elfogadni a látványvilágot/effekteket, amik ezzel járnak. Viszont, ha megtanulnák kezelni, akkor jó pár kellemes, ha nem is a legjobb vígjátékot láthatnának, amiben még a nevetéshez egymásra se kell fingani, vagy hasonló intellektuel cselekvéseket véghezvinni, mint a legtöbb átlagos mai filmben... Kicsit túlzó, meg szürreálisak a megoldásai ezeknek az ázsiai filmeknek, de ez a stílus ismertetőjegye.
Az ajánlás jó volt, bár ismertem a filmet, de most +0.5 pontot kapott a régi értékeléséhez képest. Egy délutáni szórakozásnak elmegy. A poénok is a helyén vannak, bár lehetne több, mondjuk nem csak vígjáték kategóriában fér el. Volt egyfajta romantikus beütése is, meg ugye a csihi-puhi akció.
A színészi játékokra nem térek ki, csak annyi, hogy ide elég. A látványvilágot már leírtam. Történeti szálak nem túl komplikáltak, de pozitívum, hogy van az is egynél több, amik végül összeérnek. :)
Van ezeknek a filmeknek is egy rajongótábora, de én nem hasonlítanám a Jackie Chan-féle művekhez, mert az már az idő előrehaladtával egyre nyugatibb stílusú lett, így könnyebb az átlagnak feldolgozni, és kevésbé böki a szemüket a sok túlzás. Röviden ennyi.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6471
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. augusztus 23., péntek 2:22

A Horror Mesterei: Tébolyító John Carpenter (Masters of Horror: John Carpenter's Cigarette Burns, 2005)

Korábban majdnem sikerült megnéznem egy részt a sorozatból (TV), csak akkor nem tudtam még, hogy ezek nem kapcsolódnak egymásnak, így hamar váltottam is, pedig akkor kezdték csak szinte adni.
Sok újdonságot nem tudok írni róla, 5 napja már lassan, hogy megnéztem, akkor sem tudtam volna többet írni róla.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nekem az járt a fejemben a film közben, hogy a sok valódi kegyetlenség miatt, főleg, hogy megcsonkították az angyalt, csupa ilyesmit tartalmazott, ezzel akarták eladni a filmet - ez Isten büntetése a nézők felé, aki megnézi, az beleőrül... Túl sok minden nem érdekelt a történettel kapcsolatban, csak ismét Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az angyal téma járt a fejemben, hogyan sikerült elfogniuk például?...
Sokat nem vártam amúgy tőle, főleg a játékidőt nézve, de ahogyan nézni kezdtem, egyből lekötött, valahogy volt egy különös hangulata, amely a végére elillant.
Nem egy felejthetetlen darab, de mivel hatost adtam rá először IMDb-n, nem fogom lehúzni utólag, pedig eredetileg én is 5,5 pontot szántam neki, amikor elkezdtem írni róla, legyen:

6/10.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: realfan » 2013. augusztus 23., péntek 0:20

Carpenter's Cigarette Burns

utálom a horror filmeket bármi neműek is legyenek :/ ez sem nyerte le a tetszésemet sajnos,de értékelem,hogy a változatosságra törekedett az ajánló :) ezért nagyon értékelni sem akarom,jobb ez így :D

4/10

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. augusztus 22., csütörtök 22:51

John Carpenter's Cigarette Burns
Hát egynek elment, de semmi extra. Norman Reedus nagy kedvenc, Udo Kier meg egy igazi B-film-arc :D Nagyon nem tudok róla mit írni, többször nem nézném meg, az tuti. 5,5/10
Kép

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. augusztus 22., csütörtök 19:38

Igen, havertól is megkaptam, hogy ezt is úgy kéne néznem, mint a Braindeadet. Én esküszöm úgy próbáltam nézni, és tényleg mindenen képes vagyok röhögni, és egy pillanatig sem vettem komolyan, de ez egyszerűen idegesített.
Amúgy kíváncsi leszek az értékelésekre, főleg összehasonlítva a Hullajós értékelésekkel. Csak abból kiindulva, hogy nekem az mennyire tetszett, és ez mennyire nem, haverom meg pont fordítva van vele, kíváncsi vagyok hogy a többség is így lesz-e vele. :)

A Braindeadet amúgy azóta újranéztük pár haverral, 7-en kezdtük el nézni, de csak 4-en fejeztük be. :lol: Pedig zseniális alkotás. :mrgreen:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. augusztus 22., csütörtök 19:31

Így gondolatban összeraktam, hogy ez körülbelül kinek lehet a stílusa majd valamint, hogy kik fogják utálni és hát eléggé megvoltam győződve róla, hogy például neked ez tetszeni fog, de akkor eléggé félreismertem az ízlésedet. :/
Főleg a Braindeadre adott magas pontod után gondoltam egyébként, mert ezt is kb annyira kell komolyan venni, mint azt. :)

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. augusztus 22., csütörtök 19:27

Szolgálati közlemény:

Már jeleztem, hogy késni fogok a filmekkel, talán meg sem tudom őket nézni. Sajnos gyanúm beigazolódott sajnos, és nem volt időm, sem gépem amivel megnézzem az ajánlott filmeket.

Faust, tévedsz a látatlan ajánlással kapcsolatban, a filmet már láttam február-március környékén csak nem írtam róla a filmes topicban, azzal a céllal, hogy esetleges ajánlásként fogom hozni, hetes pontszámmal értékeltem anno, ez viszont kimaradt az ajánló szövegből, az én saram azt elismerem. Az alacsony pontok meg nem szegték kedvemet, így jártam, nem azért tűntem el időközben, mert kedvem szegte a negatív kritika, ami a filmnek szólt és nem az ajánlásnak vagy nekem. Ha megnézed, megnézitek az utóbbi két-három hetes fórumbeli aktivitásomat, rájöhettek, hogy nem teljesen a levegőbe beszélek.

Bocsánat mindenkitől, hogy nem tudtam befejezni a kört, minden igyekezetemmel próbáltam helytállni. Nektek további jó filmezést, a nehezén már túl vagytok :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. augusztus 22., csütörtök 19:11

Kung Fu Hastle
A pofonok földje

Na bmeg, a másik topicban kérdezted az emberek bottom 5 listáját, hát ez tutira benne lenne nekem. Ne haragudjatok, én ezt nem fogom újranézni, az 100. Egyszer kiskoromban láttam, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!akkoriból az a jelenet maradt meg, amikor lehugyozzák a kissrácot, aztán nemrég egy barátom ajánlására újranéztem, 5 perc után rájöttem hogy én ezt a ...-t már láttam, valahogy végigszenvedtem magam rajta, de abszolút nem tudom értékelni ezt sajnos. Illetve a főbérlő nyanya nagy karakter, szinkronnal főleg (bár az eredetit nem láttam) de nagyjából ennyi az össz pozitívum, illetve ő is csak néha vicces, többnyire idegesítő.

imdb-n jószívvel 3/10-et dobtam rá, ezt tartanám itt is.

3/10

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. augusztus 22., csütörtök 18:02

Tehát akkor ahogy ígértem jön a vígjáték, viszont ezúttal a rejtett kincs felfogásomat félretettem, mert nemis igazán vezetett eredményre eddig meg most inkább előtérben a paletta színesítése állt nálam, ahogy francoisnál is, necsak mindig dráma legyen.
Az imdb értékelések számából következtetek arra, hogy lehet valamennyire ismert, úgyhogy előfordulhat, hogy valaki látta már ezt, de remélem azért a többség még nem, mainstream-ek semmiképpen nem mondanám, úgyhogy azért reménykedek, hogy a 90%-nak új lesz.

A pofonok földje (Kung Fu Hustle)
2004


IMDb
port.hu
kritikus tömeg

Nem akarom felszopni a filmemet, úgyhogy csak annyit írnék, hogy aki ismeri a Saolin Soccert, az kb hasonló szintű agymenésre számíthat. Biztos vagyok benne, hogy nem fog mindenkinek tetszeni, mert egyedi humorral bír, akár az előző körös Braindead vagy a Leslie Nielsen féle vígjátékok (valahogy a kettő közé tenném, ha meg kellene határozni a film humorának stílusát, illetve picit még talán a BS&TH és a Jackie Chan filmekre is hajaz) és ezekre nem mindenki vevő, de véleményem szerint látnotok kell! :mrgreen:
Jó szórakozást! :D

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. augusztus 22., csütörtök 13:50

A horror mesterei.
Na kérem szépen nem fogok nagyon köntörfalazni, nem fogok róla túl sokat írni, mert így mindenkinek jobb (főleg annak, aki ajánlotta, sry)
Nem tetszett, pedig szeretem a horror filmeket, de ez nagyon nem jött be. az első bő félóra gyakorlatilag nézhetetlen volt, aztán a végére egy kicsit feljavult, felpörgött, de nem az igazi valahogy. nem leszek nagy rajongója a továbbiakban sem, de az ajánlást köszönöm, és örülök neki, hogy végre valaki valami váratlant húzott, várom a jó kis szaftos thrillereket és horrorfilmeket továbbra is (lehetőleg ne trancsírozósat, hanem fosatósat) :mrgreen:
az értékeléssel gyakorlatilag semleges maradok:

5/10

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. augusztus 20., kedd 18:20

örülök h legalabb egy embernek tetszett :)

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az angyal szerepén én is gondolkoztam, sztem rohadtul nem illett bele egy mutáns, de sztem vmilyen szempontból a rosszat hivatott ellensúlyozni megjelenésével. a ciginyomról pedig a vetítős dagi csávó elmondja h mi a helyzet, most így nem tudom kapásból beidézni.

amugy az első évadot mindenképpen próbáld be, sokkal jobb mint a második, bár azért ott is vannak nagyon beteg rtészek, mint pl. a family
Kép
Kép
Kép

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. augusztus 20., kedd 17:44

Bocsánat, rossz szokás, hogy először nézek, majd írok, és ezután olvasok csak utána. Semmilyen film előtt nem szeretek róla semmit sem tudni. (Így választani is nehéz, mondhatni lehetetlen :mrgreen: Ezért tökéletes a klub)
francois írta:2x12 részből áll és lényegében mindegyik egy-egy önálló,
Na igen, ez az amit találgattam az elején, és ez az amit tudnom kellett volna előre.
francois írta:Akinek csak egy kicsit is bejött az unalmasabb napjain nyugodtan megnézheti a maradék 23 epizódot, biztos talál közte egy-két ötleteset
Esélyes, hogy adok nekik egy lehetőséget, főleg ahogy írtad még, hogy minden megtalálható. Jónak tűnik, bár nem kezdek bele nagy elvárásokkal.
francois írta: Sőt, sztem a horror történetének egyik legnagyobb jelenete itt látható
Esélyes, hogy az. Hatalmas volt :lol:






ó.. mégvalami:
francois írta:Az értékelésem nagyon rövid lesz, mert igazából nem az a darab amiről órákat lehetne elmélkedni.





Nem? :mrgreen: :mrgreen:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. augusztus 20., kedd 17:24

John Carpenter's Cigarette Burns

Hm. Nem is tudom.. A végére azért csak belelendült. Mivel a vége jól sikerült, képes vagyok az egészre úgy tekinteni, de aztán eszembe jutott, hogy nem csak abból áll, így nem árt átlagolni kicsit.
Furán indult. Ugye ez egy évad x. (talán 8-9.) része volt, és igazából semmit nem tudtam a sorozattal kapcsolatban. Eléggé zavart. Nem tudtam, hogy most akkor ezek különálló részek (a végére már biztos voltam bent, hogy igen), van-e bármiféle előzmény, bármi összefüggés a részek között, bármi, amit a sorozatról tudni kellene, de innen nem derül ki. Kényelmetlen érzés volt ez végig annak ellenére, hogy az ésszerűség azt diktálja, hogy nem ajánlottad volna, ha bármi más fontos tudni való az előző részekben lennének bent. Az a kényelmetlen érzés pedig logikátlanságával dacolva azért maradt fent bennem, mert nagyjából, amit megtudtunk a főhősről az semmi. Néhány bevillanó flashback, néhány a múltra utaló beszélgetés, aztán ennyi. Nem sok. Egyáltalán nem ismertette meg a főhőst, nem derült ki semmi. A végére, ami kell azért körvonalazódott nagyjából (aztán kitudja igaz-e az elképzelésem, mert az igazából tényleg nem derül ki), de most az elejéről beszélünk, akkor zavart. Én szeretem, ha tudom kedvelni a főszereplőt, együtt tudok vele érezni, beleélni magam a helyzetébe, szorítani érte etc. de gondolom sokan vagyunk ezzel még így. Ez itt nem volt meg, kicsit rontott az élményen. Ami az elejétől fogva megvolt, és iszonyat jó volt, az a hangulata, (a színvilág, a jelenetek, a képek), és a zene is tetszett.
Az pedig egyenesen lenyűgözött, amit a filmmel műveltek. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Felépítettek köré egy misztikumot, egy igen megrázó misztikumot. Kb semmit nem tudunk meg róla a vetítésen történteken kívül, és ezzel rohadt jól játszottak. Húzták, halasztották, egyre csak körülötte forgott minden, és semmit nem tudtunk róla, és ez geci jó volt. Úgy felcsigázta az embert. Én örültem volna, ha a végén sem látunk belőle semmiféle jelenetet. Azzal kicsit elrontották. Mindvégig egyre nagyobb, és nagyobb elvárásunk lett, minél többet folyt róla a szó, egyre jobban kíváncsiak voltunk már, egyre jobban érdekelt, és mindvégig nőtt az érzés, hogy ez aztán valami iszonyat nagy szörnyűség, vagy akármi, de valami hatalmas, felfoghatatlan dolog. Aztán egy óra várakozás után kötelező jelleggel csalódást érez az ember -imádkoztam is, hogy nehogy bármit is mutassanak belőle, bővel elég ha bemutatják a film hazását. King írt egy könyvet a 50-es évektől kezdődően a 80-as évekkel bezárólag a horrorról. Danse Macabre. Ott írt erről is. Hogy lehet bármilyen szörnyűséges dolog az, amit egy filmben, könyvben ábrázolnak, bármilyen rettenetes is. Amíg nem látod, nem tudod mi az, sokkal jobban be vagy szarva, sokkal nagyobb a para, mint mikor kiderül, hogy mi az. Hisz, ha egy ajtót át akar törni a szörny, és rettegsz tőle, és át is töri, és szembe találod magad egy három méter magas szörnyűséggel, lehet hogy összecsinálod magad, de meg is könnyebbülsz, hogy nem 3000 méter, és a bizonytalanság is eltűnik, ami addig körbevesz, és ragyogó táptalaja a rettegésnek. Itt is tök ugyanez játszódik le. El nem tudtam képzelni a filmet, hogy mi lehet az, és habár csak jeleneteket láttam, és elég megrázóak voltak, mégis azt éreztem, hogy "ja, csak ennyi?" Kicsit kár volt az a húzás, meg az is , hogy elment a misztikum irányába. Sokkal jobb lett volna, ha egy pszichológiai hatásról van szó. Részben erősen az is volt, de a fő mozgatórugója sajnos természetfelettivé vált a film során. Ezek ellenére tényleg lenyűgözött, amit a film köré építettek.
Az elejében az is zavart, hogy kicsit lassú volt, egyáltalán nem volt horrorisztikus, egy flasbacket leszámítva, viszont feszültnek feszült volt, és megvolt a különleges hangulata is. Ez a végére megváltozott, és lett bent elég horror, és elég megrázóak teszem hozzá. Ez volt még, ami nagyon tetszett.
Nem titok, horror a kedvenc műfajom. Imádom. Sajnos kevés igazán jó, igazán meggyőző, alkotás születik. Aztán még kevesebb, szinte alig van, amin az ember összeszarja magát. Kevés a léleknyomasztóan feszült, és a megrázó film is. Persze közel sem láttam az összeset, biztos kihagytam sok mindent, ami a fenti kategóriákba tartozna. Én egyébként szeretem a gagyi horrorokat is. Eddig csak röhögni rajtuk. De valaki megmutatta mire jó igazán a gagyi horror :mrgreen: Barátnővel kell nézni, aztán mikor rájöttök, hogy ez szar... a filmet meg hagyni kell lepörögni, aztán elkönyvelni, hogy láttátok ti azt, és milyen igazán jó is volt, és sosem felejtitek el.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nahát a végén a megrázóból kaptam.. Amikor lefejezte a csajt, vagy mikor a saját szemét kezdte el szurkodni, de a legnagyobb a "levetítem neked a belem" téma volt. ejj. Jól megcsinálták horror ügyileg is a végét. Apropó lefejezés. Az elég szar volt, hogy ott villanás, majd azt látjuk, hogy kinyírt mindenkit. Azt megoldhatták volna normálisabban. És ráadásul kétszer is éltek ezzel. Nem tetszett.
A végére belejött, a végére elég jó lett, az eleje kevésbé sikerült jóra. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A főszereplő halála különösen jót tett a filmnek. Bár lassan sablonnak tekinthető, de azért kellett szerintem oda.
Az angyalnak volt valami szerepe egyébként (metafora, szimbólum, akármi), vagy csak ott volt, hogy a végén elvigye a filmetek? Ugyanezen gondolkodtam a cigaretta nyomokkal kapcsolatban is. Mert több helyen is megjelentek, nem csak a flesseléseknél.


Tekintve az elejét is:
7,5/10
De ez könnyen változhat felfelé, mert a végére tényleg erősen belendült.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 19., hétfő 23:32

http://www.imdb.com/title/tt0274518/?ref_=sr_1

Lehetséges ajánlásom.


:lol: :lol: :lol:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. augusztus 19., hétfő 23:07

A horror mesterei... (Masters of Horror...) - 2007

A sztorifelvezetést leszámítva az első háromnegyed óra egy kalap :cens: , már bocsánat. Egy jó pontja volt, hogy az alapsztori hiába nevetségesen egyszerű plusz lopott ötlet, alapvetően valamiért mégis érdekelt, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!látni akartam, hogy ez milyen film és miért csinálja ezt az emberekkel ésatöbbi, szóval érdeklődve néztem, de az egész kópiakeresős rész bűngyengén volt megcsinálva minden téren. Olyannyira, hogy ezidőalatt végig csak a 2-es járt a fejemben, mint lehetséges végső pontszám.

Az utolsó negyed órára aztán felpörögtek az esémenyek, ott történt sztem minden, amit ebben a filmben pozitívan értékelni lehet, az úgy egészében eléggé bejött, pedig nem vagyok oda a műfajért és akkor ez még finom megfogalmazás. :mrgreen:
Viszont számomra az kevés, ha csak az 1/4-ed része értékelhető egy filmnek.
Mindazonáltal további értékelhető tényező, hogy szokatlant hoztál és meg merted húzni még akkoris, ha utálom a műfajt és még nyilván te magad is tisztában vagy vele, hogy erre aztán fognak még érkezni cifra pontszámok. :lol: Mindezeket figyelembevéve adok egy négyest és akkor ezzel magam részéről úgy érzem nem húztam nagyon le ahhoz képest, hogy miként viszonyulok a horrorfilmekhez.

4/10

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6471
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. augusztus 17., szombat 3:03

RealRaúl77 a Jagtenről írta:...
..
.
Elolvastam A-tól Z-ig a bővebb értékelésedet, ha másoktól csupa alacsony pont jött volna, de ilyen hatást gyakorolt volna egy valakire (jelen esetben rád), már akkor érdemes lett volna bedobni ide. :agree:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 16., péntek 18:29

Faust írta:Épp ez az, nem lenne megszabva, ki mit ajánljon, csak ha már kihasználták a két vígjátékot, te nem tudsz azt.
Igen, közben leesett, hogy több variáció lenne, mint ajánló...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 36 regisztrált és 0 vendég