Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. szeptember 28., szombat 10:10

És attól rossz ajánlás, hogy neked nem jön be?
nem. nem mondom, hogy rossz ajánlás, mert tulajdonképpen egyik sem volt az, csak nekem nem jött be.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. szeptember 28., szombat 9:41

Scott pilgrim vs the world

Szerintem jo kis vigjatek, vannak benne jo poenok, a karakterek nagyon jok, a kinai lany nagyon durva. :D
A zenek is egesz jok voltak benne, kiveve mikor scott bandaja jatszott :D

Mast nem igazan tudok rola mondani, masodszor is megerte megnezni.

7 / 10


Ui.: bocs az ekezetekert.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27406
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 27., péntek 17:52

realistahuni írta:Scott Pilgrim
3/10
És az a durva, hogy tényleg ilyen a film megítélése. Vagy éltetik, hogy a világ legjobb képregényfilmje, vagy utálják, mint a :cens: -t :D kíváncsi leszek.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7384
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. szeptember 27., péntek 16:17

Bocs már nem tudom szerkeszteni, tehát "szándékában sem állt volna".
Love football, hate antifa.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. szeptember 27., péntek 16:16

Huni, a vízhez és az olajhoz kell egy emulgeálószer, és az biztosítja a stabilitást az olaj/víz vagy víz/olaj emulziók esetében :P :mrgreen: :shutup: szakmai ártalom :lol:
"And my heart will leave you never."

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7384
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. szeptember 27., péntek 16:07

Scott Pilgrim

Inkább beértem volna egy könnyed tiniromantikus filmmel mint egy ilyennel. Az eleje még nem is indult rosszul, aztán amikor jöttek a verekedések, az összesbe bele kellett tekerjek annyira nem érdekelt. Egyenként nincs is akkora bajom a két stílussal ami keveredik a filmben(bár egyik sem tartozik a kedvenceim közé sem), de ez így nekem olyan volt, mint a víz meg az olaj, sehogy nem akart összeállni.
Ja meg ahhoz képest, hogy a vígjáték is, hát még mosolyogni sem tudtam rajta.
Az egész filmből az jött át, hogy a rendezőnek szándékában állt volna normálisan összerakni ezt a filmet, olyan szeleburdi az egész, és mégegyszer kihangsúlyoznám, nem azért mert tiniellenes vagyok.
Ez a film öngól volt számomra, elnézést az ajánlótól.


3/10
Love football, hate antifa.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8356
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. szeptember 27., péntek 14:24

Necces lesz végeznem... :hmmm:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. szeptember 27., péntek 12:46

Victor írta:Insomnia. Nagyon nem jött be, nem az énvilágom, neharagudj isti
És attól rossz ajánlás, hogy neked nem jön be?

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. szeptember 27., péntek 12:26

Legjobb film:
Noha a The Place Beyond the Pines kapta a legtöbb pontot, én mégis a román, Dupa dealurira teszem a voksom.

Legrosszabb film:
Kung fu Hustle: az elemzésemben már leírtam, nem mondom, hogy rossz film, de nem az én stílusom, ez jött be a legkevésbé.

Legjobb ajánlás:
A nyomozó. Magyar filmet ajánlani szerintem alapból merész, mivel általában az anyázástól és a p.na mutogatástól többre nem mennek, de ez egy igen jó film volt, felüdülés számomra.

legrosszabb ajánlás:
Insomnia. Nagyon nem jött be, nem az énvilágom, neharagudj isti :)

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. szeptember 27., péntek 12:18

Dombokon túl

Hát, az elején kicsit jobbra számítottam, azt hittem majd kicsit jobban beindulnak az események. De nekem ez túl lassú volt, jó a témája miatt persze nem is lehetett volna kevesebb idő alatt átadni a dolgokat, de a téma, a folyamatos szürkeség, lassúság, nehézzé tette, hogy egyszerre végignézzem.
Nem is sikerült, két részletben néztem meg, ma délelőtt fejeztem be. A megvalósítással nem volt gond, ahogy a szereplőkkel sem, hiteles volt mindenki.

Sok újdonságot nem tudok írni már róla. Nem váltotta meg a világot, de azért örülök, hogy láttam, nem is hallottam, hogy megfilmesítették ezt a sztorit.

Ajánlásnak ötös volt!

6.5/10. Köszi!
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. szeptember 27., péntek 10:34

Messideco, mire gondolsz gyava ajanlas alatt? Melyik filmekre es miert?

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. szeptember 26., csütörtök 19:32

No.

Scott Pilgrim vs. the World

Ami jó:
+karakterek: jól eltalálták, a fiatal színészek is jók benne, nem ismerem a képregényt, amit feldolgoz, de nagyrészt tudtam azonosulni a főszereplővel.

+általános hangulat: ezt azért írom így, mert nem teljesen tetszett. A zenék többnyire jók, a tinédszer életet nagyon jól bemutatja, majdnem minden problémájával együtt, jellemzőivel, videojátékok, képregények stb. együtt. Vagány volt.

+konfliktusok: több apró és nagy konfliktus van jelen a filmben, ezek kellően vannak kibontva, örülök, hogy nem húztak rá fölöslegesen a játékidőre a bontogatásával. Épp annyi volt, amennyi kellett hogy legyen.

+fantasztikus elemek: hívjuk most így. Nagyon bírom, mikor egy filmben valamilyen úton-módon bemutatik a szereplő gondolata, akár egy animáció, akár egy megjelenő tárgy, jelenet stb. formájában, ebben volt példa.

Ami nem, vagy kevésbé:
-a bejátszások, effektek: sok helyen fárasztóak voltak, a verekedős jeleneteket meg egyenesen kihagytam :shutup: szó szerint idegesítő volt.

-nem tudott megfogni ezek miatt sajnos rendesen,darabolva néztem csak meg, pedig az elején azt hittem, hogy elolvadok a cukiságtól.


Pont: 6

-------------------------------

Akkor szerencsésen én is elvégeztem a kört, sajnálom a nyári kényszerszabadságot, higgyétek el, nekem sem volt kellemes majd' két hónapig laptop nélkül vakációzni...

Az ajánlásommal kapcsolatosan: nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem volt szándékos mosténmegmutatom jellege, pusztán egy ritka, és személyes megítélésem szerint kellően jó filmet hoztam. Mindig külön kihívást jelent számomra a megfelelő film kiválasztása, főleg a saját magam által szigorúan vett normarendszer miatt (miket beszélek :lol: ).
Szóval, azt gondoltam, hogy kellően jó film + ismeretlenség homálya eredményezi a tökéletes filmklubos filmet. Hát, a pontszámok alapján, itt csak az egyik sikerült. Örülök, hogy sokan felfedezték benne a jót, és a hibái mellett megtalálták azt, amiről akart volna a film szólni. Annyit tanultam az esetből, hogy ezután jobban meggondolom az ajánlandó filmet, de azért teljesen megalázkodni nem fogok a népakaratnak :mrgreen:

Akkor egy kis értékelő a körről:finom vegyes kör volt, örültem, hogy páran meg merték húzni az ismeretlent, az egyedit és ha itt a pontszám nem is mutatja, de nyugodt lelkiismerettel lehetnek. Amint a múltkor említettem volt pár nem rossz, inkább gyáva ajánlás is.

Akkor ezek függvényében,

legjobb film:
Pontszám alapján a Dupa dealuri, és tényleg az. Jó volt, fiatal barátom :)

legrosszabb film:
Szigorúan véve rossz film nem volt, max. olyan, melyik valamilyen szempontból nem tetszett.

legjobb ajánlás:
John Carpenter - horror alig van, merész, grat :)

legrosszabb ajánlás:
Scorr Pilgrim - efektív nem rossz, csak súrolja a mainstream határát, megjelenése után eléggé ismert volt széles körökben.

Ezennel bevégeztetett. Nem valószínű, hogy változtatok a pontszámokon, de ha igen, azt jelzem időben :)
"And my heart will leave you never."

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. szeptember 26., csütörtök 6:30

Ma megnézem a Scott Pilgrim-t, és ezzel véget ér számomra is a kör :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. szeptember 25., szerda 23:57

Anyaka írta:miket kell írni a kör végén, hogy legjobb/legrosszabb ajánlás, meg valami más is van? Vagy csak ennyi?
Semmit nem kell írni, csak van aki szokott ilyesmit. Én is szoktam, sőt asszem ezt anno én kezdtem el, aztán páran átvették a mintát. :)

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. szeptember 25., szerda 23:17

[quote="Santi"][/quote]

Tényleg kicsit nehezen követhető, de én szeretem, ha ilyen egy film. A spoileres részhez annyit, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!hogy már gyerekkora óta. Nem véletlen volt a visszaemlékezés, meg a testvér jelenet, és a kutyák is megemlítve. Orvosilag pszichopata, nem pénz miatt lett azzá.

Egyébként miket kell írni a kör végén, hogy legjobb/legrosszabb ajánlás, meg valami más is van? Vagy csak ennyi?

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. szeptember 25., szerda 21:02

A jégember (The Iceman) - 2012

Nekem kicsit zavaros volt. Az egészből annyi jött le, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!hogy a csávó sorozatgyilkossá lesz, mindeközben otthon szerető családapa, akit a végén átbasznak és bakaszniznak. Hogy közben ki kivel kit mit miért mikor azt nagyon sokszor nem tudtam kibogozni.
A főszereplő amúgy zseniálisan alakított, viszont a film eléggé szürke és felejthető (így 20 perccel a megtekintés után már nem is emlékszem a felére) és még nagyon idegesített az is amit az előbb említettem, hogy sok helyen nem értettem mivan. Ez alaposan rányomta a bélyegét a filmélményre.
A drámák közül amúgy az életrajzi drámákat kifejezetten szeretem, de ez most nekem kevés volt, persze nem mondom azt, hogy rossz, olyan tipikus közepes inkább. Meglehet nézni, de elég kusza és semmi új sincs a nap alatt.

5/10

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. szeptember 25., szerda 15:44

Scott Pilgrim a világ ellen
Ami tetszett, hogy próbált képregényes lenni és a magához való stílussal operálni, de maga a film témája, a szereplők, a karakterek egyszerűen kurva szarok voltak, nem utolsó sorban még irritálóak is. A poénok pedig lassúak és erőltetettek.
De lehet csak túl "tini" nekem. 4.5/10 Hangyafasznyival jobb Margaretnél, Kungfunál, meg Carpenternél.

No. Végeztem :mrgreen:
Legjobb ajánlás: Seconds - nem találtam volna rá és remek film.
Legrosszabb ajánlás pedig így a végén becsúszott sajnos: Scott Pilgrim, de még elfér a klubban.

Következő kört még meglátom, sok időm nincs így suli mellett, félmunkát meg nem akarok végezni.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. szeptember 25., szerda 12:44

Dupa Dealuri
Dombokon túl

Szóval, a történet igazából semmi újdonságot nem tartalmaz, nekem egy az egyben a száll a kakukk fészkére ugrott be róla (A spoiler mindkét filmre vonatkozik!): Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Élik a megszokott kis faékegyszerű életüket az alárendelt "birkák", ha szabad így fogalmaznom (apácák és bolondok) akiknek megvannak maguk "vezetői" (a főnővér meg a pap). Aztán egyszer csak megjelenik egy idegen (McMurphy - Alina), mindent a feje tetejére állít (Bár Alina annyira azért nem, ő nem változtatja meg az apácák hozzáállását, csak egyét, ugye.) És a befejezés is hasonlít, végül is mindkettőt kicsinálják, csak más - más módszerekkel... Igazából nem tetszett hogy a végsőkig kiállt a pap gyökérsége ellen Alina, szvsz sokkal nagyobbat ütött volna, hogyha "megtérítik" ezekkel az eszközökkel (még az utolsó szavai ellenére is. ugye akkor már teljesen mindegy volt...)
Szóval nekem kicsit olyan volt, mintha a Száll a kakukk fészkére c. filmet nézném megint, csak most nem a bolondok házában játszódna, hanem egy kolostorban, és vallási köntösbe bújtatva. Ez egyébként nem feltétlenül rossz.
Amúgy ha nem euróval fizet benne a csaj, én komolyan azt hittem volna hogy kb 200 évvel korábban játszódik. Durva. Nagyon tetszett az ország bemutatása. Ez egyébként mikor játszódik? Úgy kb. 80-as évekre tippelnék.
Ja, és milyen durva volt, amikor a pap elmondta a csajnak, hogy miért nem mehet el Alinával Németországba, aztán a csaj ugyanazt visszamondta Alinának. Zseniálisan átadták hogy mekkora birka is az ember.
A homoszexualitást örülök hogy nőkkel mutatták be, nem hiányzott még egy Philadelphia a filmklubnak. :mrgreen:

Na még egy kis negatív: Amikor a bűnöket sorolták fel. Megijedtem, hogy mindet végigmondják és annyi lesz a film, de szerencsére nem így történt. De azért a 19-esnél felkaptam a fejemet. Angol felirattal néztem román nyelven, és a felirat ez volt: I can't stand injustice" ami ugye annyit tesz, hogy nem bírom az igazságtalanságot. Ebben mi a bűn? Vagy félrefordították volna?


Ezen kívül kicsit hosszúnak éreztem, elnyújtott, vontatott volt, helyenként unalmas, de azért tetszett, meg hát egy ilyen filmet nem lehet lezavarni másfél órában.

7,5 / 10

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. szeptember 24., kedd 21:11

Dombokon túl (După dealuri) - 2012

Először is hadd kezdjem azzal, hogy elnézést kérek, amiért ezzel még csak most jövök, de a hossza miatt a filmhez való hozzáállásom sem volt a megfelelő, főleg amikor megláttam a műfajt is, mert volt sejtésem mire számíthatok, emiatt eléggé nehézkesen is vettem rá magam, hogy megnézzem.
Persze alapvetően nincs gondom a hosszabb filmekkel mondjuk olyankor, amikor szabadidőtöbblettel rendelkezem és magam választok ki egy ilyet, viszont sajnos kötelező alapon már elég nehéz motiválnom magam és helyet találni is könnyebb az időbeosztásomban mondjuk egy másfél órás filmnek, mint egy 2,5 órásnak.
Mindezt csak azért írom le, hogy ugyan jöhetnek tőlem az 5 órás művészfilmek is, csak rengeteget fogok vele a késni olykor, mert az idő és hogy erőt vegyek magamon a megnézésére eléggé nehez megy. Főleg ha egy turnus vége felé történik az ajánlás. De ez az én hibám, senki ne vegye magára, csak gondoltam kiírom magamról, főleg hogy a filmről sokmindent nemtudok most mondani.

Tulajdonképpen két szóban is kifejezhetném a véleményemet: nem érdekelt. Illetve ez így ebben a formában nem lenne teljesen igaz, mert az elindítás pillanatában már kiváncsi voltam a filmre és kb odáig érdekelt is, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!amíg ki nem derült, hogy nem fognak kimenni németbe. A később történtek már abszolút nem kötöttek le. Sőt inkább felidegesítettem magam rajta, hogy ezt végig kell néznem, miközben régen kinyomtam volna már, ha tehetném.
Itt gyorsan le is szögezném, hogy nem a filmmel (és főleg nem az ajánlóval) van a bajom, egyszerűen csak nem bírt érdekelni, amit láttam.
A Seconds után zsinórban egy újabb film, amikor Remyt tudom adni nagyon, pedig korábban ez nem volt jellemző. A különbség csak annyi, hogy az valamilyen szinten azért tudott érdekelni, ez nem. Éppen ezért a pontszám sem lehet hasonló, viszont nagyon lehúzó sem lesz, mivel mint mondtam nem a filmmel, mint minőséggel van itt a probléma, hanem a téma nem érdekelt.

4/10

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8356
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. szeptember 23., hétfő 21:17

Október 3 éjfél.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 27 regisztrált és 0 vendég