Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. június 22., hétfő 20:05

na, Faust megölte a kört :mrgreen:
amúgy ma újranéztem :'( . alszok még rá egyet :D
Kép

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: füst » 2020. június 19., péntek 17:42

Nagyon megnehezítitek a dolgomat, én is nagyon szeretem az Experimentet, és jobbnak tartom a Filthnél. De választáskor fontos szempont volt hogy mit és mennyit lehet beszélni a filmről, én pedig úgy gondolom, hogy ebből a szempontból előnyösebb a Filth.
Az Experiment jó filmélmény, de egyértelmű és lineáris a cselekmény, a nézőnek nincs más dolga mint hátradőlni és élvezni. Biztos vagyok benne hogy kevesen láttátok, mert perifériafilm, és nem is friss, de hiányérzetem volt, ezért gondoltam meg magam.

A Filth szerintem több teret ad a nézőnek, hogy a saját gondolataira támaszkodjon, jobban elengedi a néző kezét, ezáltal a látottakat egyénileg másféleképpen is értelmezhetik a nézők.
Az hogy mennyi pontot kap az ajánlásom, az másodlagos, nem nyerni jöttem, hanem olyan filmet bedobni amiről lehet beszélni. :)

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. június 19., péntek 17:30

Filth

Láttam már, de semmire sem emlékeztem belőle :S

Tényleg nagy görbe tükör a skótokról, sokszor a Trainspotting ugrott be. Most olvasom, hogy mindketőtt alapját szolgáltató regényeket Irwin Welsh írta :D

Egy-egy karakternél tényleg zavaró a sok megnevezés, pl. Amanda nyomozónőnél is.

Sokat nem tudok írni róla, de ami nagyon tetszett, azok a zenék voltak. Állandóan szólt valamilyen pop vagy klasszikus zene, ami fokozta a hangulatot.

Nagyon jól bemutatja a morális züllést, amit a főszereplő végigvisz, mint az előző filmnnél, itt is eggyé válik a valóság és a fikció.

McAvoyt lehet utálni, de korosztálya egyik legjobb színésze személyem szerintem. A zárójelenetben, mikor megszólalt a Creep feldolgozása, hát az libabőr volt.

7.5/10

A Ghost storyt is láttam, pár éve érdeklődtem nem mainstream filmek iránt, Faust a Kosokat és azt ajánlotta, de újranézem szívesen.
"And my heart will leave you never."

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2020. június 19., péntek 16:59

Filth

Jo ajanlas, a filmrol sajnos nem tudom ugyanezt elmondani, ellenben azt sem, hogy rossz lett volna. Ahogy fust irta, nehez bekategorizalni az egeszet, pontozni is eleg nehez. Lenyegeben pipitaval ertek egyet.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nem szorakoztam a film alatt, ami valoban nem is volt a film celja, es ezert nehez pontoznom. Ha azt nezem, hogy mennyire szorakoztatott a film, talan egy eros 4-est tudok adni, ha azt nezem, hogy valojaban ez volt a celja, akkor egy 6 koruli osztalyzatot, mert ahogy korabban irtak, a kenyelmetlen nezoi erzest el lehet ugy erni, hogy kozben szorakozz a filmen is.

Ami nagyon-nagyon tetszett, az McAvoy, baromi jo szinesz, most is jol alakitott. Tetszett meg a zene, illetve az egesz filmben jelen levo kellemetlen erzes, ha ez volt a cel.

Ami nem tetszett, az a tortenetbeli hianyossagok, a karakterek kozul mindenki antipatikus volt a rendornon es az ozvegyen kivul.

Sokszor ereztem ugy, hogy a film toredezett, nem logikusan felepitett, de gondolom ez tudatos volt. Nehez bemutatni mentalis betegseget es leepulest, de a zene es a vagas itt sokat segitett azon, hogy meg ha nem is megertettuk a torteneseket, de ugy ereztuk, hogy egyutt zuhanunk melyebbre.

Nem tudom hova tenni a filmet, szamomra egy 5/10 volt osszessegeben.

Csatlakozom azoknak a taborahoz, akik a Das Experimentet jobbnak talaltak volna, arra en is dobnek egy 9-est. :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 19., péntek 15:46

Elmeletileg atirhatod.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. június 19., péntek 15:09

Faust írta:
sonic írta:

Ugy latszik nem tolonganak a jelentkezok erre a lehetosegre, ugyhogy megnyerted. :)

Faust, lehet sorrendet cserelni?
Persze, nekem teljesen mindegy.
Ezt valaki meg tudja valositani a tablazatban legyszi? Vagy oda barki irhat, vagy ez hogy mukodik?
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2020. június 19., péntek 14:37

Koszi sracok, inda jo vpn-nel. :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27346
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. június 19., péntek 14:17

géza írta: Valaki ki tudna segiteni egy linkkel a perfect bluehoz? Nem elerheto sehol legalis kolcsonzesre nalam, a linkek amiket kerestem azokat blokkolta a virusirto.
online-filmeken fent van. Nálam ott nem jelzett a vírusírtó.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2020. június 19., péntek 13:40

géza írta: Valaki ki tudna segiteni egy linkkel a perfect bluehoz? Nem elerheto sehol legalis kolcsonzesre nalam, a linkek amiket kerestem azokat blokkolta a virusirto.
https://indavideo.hu/video/klasszikusok ... lue1998HUN

Ezt is blokkolta? Nekem csak az Adblokcot kellett kikapcsolnom az oldalon, és működik szépen.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 19., péntek 13:29

sonic írta:
soadroli írta:
nekem is mindegy, de szívesen cserélek ha más nem akar.
Ugy latszik nem tolonganak a jelentkezok erre a lehetosegre, ugyhogy megnyerted. :)

Faust, lehet sorrendet cserelni?
Persze, nekem teljesen mindegy.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2020. június 19., péntek 13:27

Valaki ki tudna segiteni egy linkkel a perfect bluehoz? Nem elerheto sehol legalis kolcsonzesre nalam, a linkek amiket kerestem azokat blokkolta a virusirto.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6471
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. június 19., péntek 12:08

Ajánlások:
Nálam 3 ponttal virít Faust filmje IMDb-n, kíváncsi leszek nagyon a pontszámokra. :x A Dogtooth addig lett emlegetve, hogy muszáj voltam megnézni melóban egy üres másfél óra idején... Hát igen, tipikusan az a film, ami vagy bejön az elvontságával valakinek, belelát valami különlegeset, vagy repül rá egy 2-3 pont mint Pipitánál az animéra. :mrgreen: Nálam hetes, A hetedik kontinens jutott valamiért sokszor eszembe közben.
Egyik anime sem lett nálam kiemelkedő, Remy ajánlása azért jobban tetszett, de nem tudtam egyáltalán bele élni magamat.
A Mocsok pedig kilencen áll, mindenképp újranézem hamarosan, köszi filmklub. B-)


OFF vége.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. június 19., péntek 11:06

soadroli írta:
sonic írta: Ha akarsz cserelhetunk, nekem mindegy mikor ajanlok.
nekem is mindegy, de szívesen cserélek ha más nem akar.
Ugy latszik nem tolonganak a jelentkezok erre a lehetosegre, ugyhogy megnyerted. :)

Faust, lehet sorrendet cserelni?
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. június 19., péntek 10:37

sonic írta: Filth:
Nekem egy valami okozott nemi zavart:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
Lehetseges hogy bizonyos szereploknek tobb neve volt? Pl bruce ha jol hallottam hivjak Frank-nek is, aztan a szemuveges fickot is mintha tobbfele neven szolitanak, de nem birtam rajonni hogy miert.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Bruce azert volt Frank, mert telefonos zaklatokent Frankkent mutatkozott be. :)

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. június 19., péntek 8:02

Fasza. Ezzel ugyis szemezgettem parszor.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 19., péntek 1:35

Na megjöttem. :mrgreen:

Bedodom most a filmet, mert egész nap dolgozok, nem hiszem hogy lesz időm értelmesen bepötyögni. Nem lesz nagy meglepi az ajánlásom, hiszen már elszóltam a Derszunál - őszintén szólva nem gondoltam, hogy lesz még egy turnus.

A ghost story (2017)

Nem hiszem, hogy túlzottan népszerű leszek ezzel a filmmel, de rettentően kíváncsi vagyok a véleményeitekre. Tegnap újráztam, és még mindig odavagyok érte teljesen.

A ghost story az egyik legkülönlegesebb film, amit valaha láttam. Az alaptörténet kő egyszerű: egy autóbalesetben elhunyt férfi szellemként visszatér barátnőjéhez.

Na de hogy. Amikor először láttam az előzetest anno, vakartam a fejem, hogy mi az isten ez, hiszen a szellemünk itt konkrétan egy halloweeni kosztüm, ET reinkarnációja, sokunk általános iskolai emléke: egy hosszú fehér lepellel letakart ember, szemeinek két lyuk kivágva. Mondom mi ez a baromság. És működik.

A Ghost story nem egy horrorfilm, nem bazári ijesztegetés. Egy (helyenként túlzottan) lassú, kimért történet, mely egy százszor elpuffantott kliséből jelenetről jelenetre, képről képre fejlődik egy csodálatos, és egyben végtelenül szomorú érzelmi hullámvasúttá, óriási utazásra térben, időben, számomra elképesztő hangulattal. Sajnos engem nagyon kevés film képes ténylegesen behúzni, még kevesebb nem ereszteni, azonban anno ez az alkotás teljesen a semmiből jött, és a stáblista alatt csak sóhajtoztam, hogy mennyire kurva jó film is volt ez.

Odavagyok a koncepcióért, a hangulatért, a történet ívéért, a vágásért, a váltásokért, és nem mellesleg a vizuálért. A képi világ, és a hangulat olyan, mintha felcsapnád egy számodra ismeretlen család régi, avitt családi fotóival teli albumot. Csodálatos kompozíciók és fények, piszok moody az egész, operatőrként orgasmic, de ez az a fajta hatás, amit már laikusok is éreznek. Talán az egyetlen művészfilm az elmúlt 10-15 évben, ahol indokolt a 4:3-as képarány, és nem csak művészfilmes faszverés, masszívan rásegít a klausztrofób, zárt érzetre, amiben "főhősünk" érezheti magát. Dialóg szinte semmi nincs, és amikor van, egyetlen helyen kívül szinte teljesen mellékes: a vizuális történetmesélés magasiskolája. Bárcsak én csináltam volna.

Viszont masszívan megosztó film, ahogy utánaolvastam, itt is ilyen véleményekre számítok. Engem két dolog zavart először a filmben: az egyik a film kb. közepén lévő, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a buliban történő monológ, ami valamiért igyekszik szavakba önteni és pár percben leírni azt, amiről az egész film szól. Nem teszi ezt egyébként rosszul, és el tudom képzelni, hogy ezzel meg akarták erősíteni a mondanivalót a popcornra szokott nézőkben, és tágítja is a sztori "dimenzióit", de nem feltétlenül érzem szükségét. Egyrészt kicsit megakasztja az addig szikáran tartott tempót és hangulatot, másrészt a popcornos nézők úgyis leléptek a másik problémánál:

A másik, az a bizonyos ominózus pités jelenet. Rengetegen otthagyták emiatt a filmet, és sajnos meg tudom érteni: első megtekintésre én is majdnem megtettem - egyik legcsodásabb filmélményemtől fosztottam volna meg magam. Második megtekintésre nem zavart, sőt, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!jobban át tudtam élni, és úgy gondolom, kevés érzékelhetőbb módon tudták volna bemutatni a hiánynak és a gyásznak azt a mardosó természetét, amelytől mindannyiunkat kiráz a hideg. És úgy érzem, a leányzót érintő további történések sokkal kevésbé lettek volna erősek, érzelemmel telítettek, ha nem vészeljük át ezt a pár percet. De abszolút megértem aki ettől kiakad, igyekezzetek ne így tenni. :)

Órákig tudnék zengeni. Lassan indul, de a fentebb említett jelenet után felveszi a végleges tempóját a film, és nagyon remélem, élvezni fogjátok az utazást. Én nagyon riktán élek meg ilyen rollercoaster élményt, fura a mű természete - ezért sem akartam bedobni a karantén kezdetén, hiszen összeségében, egy rettentő szomorú, de valahol mégis...csodálatos filmről beszélünk. Őszintén szólva szerintem kevesen fogják annyira értékelni, mint én, viszont úgy gondolom, hogy még ha nem is kap el Titeket (pl. messideco négypertíz borítékolható :mrgreen: ), érdekes és egyedülálló élménnyel gazdagodtok.

Egy dolgot kérnék, amennyiben teljesíthető. Úgy gondolom, lévén a film természetes élőhelye a mozi, és ez mindig is így lesz, minden filmet ehhez közelítő módon kell megtekinteni a teljes élményhez. Az audiovizuális élmény miatt kérek mindenkit, aki teheti, sötétben nézze, minnél nagyobb képernyőn, feltekerve a hangerőt (vagy fülessel). Nem ismerem a filmnézési szokásaitokat, de ne ez legyen az a film, amit fáradtan/telefonon néztek. Bár lassú, hömpölygő cucc, viszont csak másfél óra, adjuk meg a módját amennyiben lehetőség van rá. Szerintem meghálálja, rettenetesen sajnálom, hogy nem láthattam moziban (adták itthon egyáltalán?).

A Mocsokkal jövök a hétvégén!

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. június 18., csütörtök 23:05

Filth

Tetszettek a karakterbemutatasok es az, ahogy a film gorbe tukrot tartott egy ici-picit a skotok fele. A cselekmennyel ki voltam bekulve, igazabol beszippantott es nem engedett, igy megengedobb voltam a hibakkal is a nezes alatt. A zenek sokat segitettek a figyelmem fenntartasan. Voltak jo vigjatekelemek is.

McAvoyrol igazabol mar elmondtatok mindent, igazi ripacs, de szerintem jol all neki es szoktam kedvelni a jatekat. Most is jol hozta a szerepet. Bar Jim Broadbentnek csak apro szerepe volt, jol hozta, ami nem is meglepetes.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Bruce mentalis allapota is nyilvan mar leirasra kerult. Latvanyosan undorodik magatol es egyre lejjebb sullyed. Az onpusztitas magasfokat mutatja be, amivel el is erkeztunk ahhoz, amivel nekem is problemam volt es Pipita is felhozta. Nonszensz, hogy nem bukott le a szarkeveresevel es az egesz rendorsegbol Amanda az egyetlen, akinek ez leesik. Sikerult az egesz rendorseget bohockent bemutatni, ami mar a lo tuloldala. Hogy tud dolgozni ilyen allapotban? Nincsenek felmeresek? Azok utan, ami tortent, hogy engedhettek ismet emberek koze? Nem probalta meg a film komolyan venni magat ezen a teren, de ha valaki komoly szemelyes dramat szeretne letenni az asztalra, szerintem erdemes arra is figyelni, hogy ez mikent tud kialakulni es elburjanzani.

A diszno-hasonlat talalo, de nagyon az arcunkba van tolva minden, nem sokat kellett gondolkodni.


Megmosolyogtam, hogy a The Beast mar itt is szoba kerul a hazkutatasnal, nem csak a Glassban. :)

Oszinten szolva tetszett a film, de nem tudnam ra azt mondani, hogy igazan kivalo. Orulok, hogy lattam, engem eddig elkerult. Koszi az ajanlast! 7/10

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. június 18., csütörtök 22:47

Nyomjad csak. :)

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2020. június 18., csütörtök 22:44

Faust írta: A táblázat szerint géza és gunner péntek éjfélkor befejezi a turnust, gondoltam szólok. :mrgreen:
Holnap terveztem megnezni mindket filmet, please have mercy. :-(

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. június 18., csütörtök 21:46

Filth
Mocsok

Köszönöm az ajánlást, ki tudja hány éve pihen a watchlistemen, nagyon betaláltatok eddig mindketten, magamtól ezt sem valószínű hogy mostanában megnéztem volna, pedig tervben volt ám.

Viszont nem igazán fogott meg a film. Az elején kifejezetten öncélúnak éreztem, aztán mikor már nagyon kellemetlenné kezdett válni a helyzet Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!akkor már nyilvánvalóvá vált hogy van itt valami mentális probléma, de lehet jobb lett volna valami felvezetés hogy ne legyen ennyire mocsok az eleje. Mármint, nem feltétlenül jó értelemben. Komolytalannak tűnt.

Én sem szeretem a pékeket de lehet nem jó ötlet ennyire inkompetens baromként bemutatni egy egész rendőrségi ügyosztályt. Mert itt életképes figura nem volt egy sem. És az sem tűnik túl életszerűnek hogy ilyen komoly problémákkal ilyen súlyos alak ilyen sokáig megmaradhat. Szerintem azért ennél egy fokkal komolyabban veszik az emberek ezt a hivatást és látják ha valakivel probléma van, főleg ha ennyire súlyos és ennyire nyilvánvaló.

A film nem volt szórakoztató, ami jó, mert szerintem nem is próbált az lenni. A címből is arra következtetik hogy ez inkább kellemetlen akart lenni, és az sikerült. Viszont ezt az érzést szerintem egyrészt szórakoztatóan, másrészt elgondolkodtatóan is lehet tálalni (pl Kynodontas!), a Filthben ezek egyike sem valósult meg igazán. A kellemetlenség önmagában pedig… hát, kellemetlen.

A végére pedig így hiába áll össze egy bizonyos sztori, az nem igazán vált ki semmiféle katarzist, nincs megkönnyebbülés, igazából csak az üresség vége van, ami az emberben volt x napon / hónapon keresztül. Aztán annyi.


Nagyon nagy kihagyott ziccernek érzem ezt így, sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle szerintem.

6 / 10

Megnéztem viszont a Das Experimentet is, és nem teljesen értem hogy miért döntöttél a Filth mellett. :mrgreen: Nyilván szubjektív meg minden de vagy három kategóriával jobb film, mindenben. Elgondolkodtatóbb, izgalmasabb, érdekesebb, meghökkentőbb, sokkolóbb, feszültebb, jobb a története, áh, remek film volt. Köszönöm az ajánlást, még ha nem is ezt ajánlottad. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: De eddig a filmklub legjobb filmje nálam, úgy, hogy nem is a filmklub filmje. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Fasza volt!

9 / 10


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 33 regisztrált és 0 vendég