Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2014. július 23., szerda 23:34

RealRaúl77 írta:The Master
Jó néhányan leírták már a véleményüket a filmről, RealRaúl hsz-t plusz egyezem, teljesen egyetértek.

5/10

Hunger

Kicsit vontatott, sokszor unalmas, és túlzónak érzem, az emberi képzelet határát súrolja, mert azért ezek a dolgok, amiket bemutat nagyon durvák... :ozil:
Volt jelenet persze amikor felkeltette az érdeklődésemet és izgatottan néztem... az biztos, hogy másképp fogok lefeküdni aludni ezután a film után. Bele tud rendesen taposni az emberi elmébe ezekkel a dolgokkal és még egy ideig rágni fogom rajta.
És ahogy mondják, amelyik film nyomot hagy a nézőben az már nem tragikusan szar... ez nem az, csak egy picit. :mrgreen:

6,5/10

Köszi mindkét ajánlást, várjuk a holnapit. :)
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. július 23., szerda 21:34

The master : 5 pont. Részletekkel később. Most fesztivál.
"And my heart will leave you never."

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. július 23., szerda 20:14

Az éhség (The Hunger) - 1983

Amikor még kicsi voltam anyukám azt mondta minden MGM (ugye a legendás oroszlános intrós) film előtt, hogy "ez egy oroszlános film, ez biztos jó lesz" :mrgreen: hát ez most nem lett jó. Jól betettetek a klubnak (messidecoval) ezzel a két Tony Scott filmmel, nem csodálom, hogy nehezen emészti a nép (főleg ha még idevesszük a Mastert is). Őszintén szólva, ha én eddig nem láttam volna tőle más filmet csak ezt a kettőt, akkor elintéztétek volna nekem, hogy az életbe nem akarnék több Tony Scott filmet megnézni az biztos. :lol:
Viszont legalább annyi pozitívumot el lehet mondani róla, hogy jó ajánlás, mert magamtól soha nem néztem volna meg, mivel ha nem lett volna kötelező kinyomtam volna kb 10 perc után. :kivagyhe:

3/10

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. július 23., szerda 17:17

Átnéztem a pontokat, rendben van minden.

Ezeket kell még pótolnotok:
1 film: RR77, Santi, Francois - Az éhség; Messideco - The Master; Remy - Szemekbe zárt titkok.
2 film: lordgabi - Az utolsó skót király, The Master; L.Miki - The Master, Az éhség.
3 film: soadroli, Faust - Domino, The Master (saját ajánlása Rolinak, nem írt pontszámot), Az éhség.
5 film: Istimester - az összes filmmel tartozik.

Anyaka, nmate és Victor tiszták! :salute:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. július 23., szerda 16:32

Santi írta:vagy Remy, aki évente megnéz 200+
300-400+ film az. :mrgreen:

Tegnap sajnos teljesen kipukkantam, így csak félig sikerült megnéznem a filmet. Szóval másfél film még hátra van számomra is, egyik körben sem volt hasonló eset, de lehet késni fogok, mert ma az unokatesóm szülinapja lesz, és csak éjfél körül fogom tudni pótolni A mestert és a másik filmet pedig csak holnap este. :(
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. július 23., szerda 8:41

nmate írta:
Santi írta:Engem nem érdekel ha ketten maradunk se, akinek nem lesz meg az első 5 film (még max péntek reggelig várok) az repül! Viszont ha ennyire megfogunk fogyatkozni, akkor jóidőre elfelejthetitek a filmklubot, mert egyhamar nem indítjunk új turnust (sztem Faust nevében is beszélhetek). Ez siralmas.
Jogos. De én mondtam, hogy VB meg nyár meg kutyafasza. Én sírva álltam neki Remy filmjének, ősszel más a leányzó fekvése, lehet adtam volna rá egy 6-ost is :lol:
Igen, de ez itt nem egy kötelező dolog. Sokan azért nem is jöttek, mert tudták, hogy vb aztán nyár és nem fognak ráérni, vagy nem lesz túl sok kedvük hozzá, mert melóznak, nyaralnak stb. stb.
Akik viszont vállalták a turnust azoktól maximálisan elvárom, hogy teljesítse is azt. Nem úgy mint isti is, aki beköszönt 2x, hogy na most jön, na most jön aztán mégis sehol semmi vagy Remy, aki évente megnéz 200+ filmet és most meg 3 hét alatt nem sikerült kettőt. Még1x mondom nem kötelező ez a Filmklub, ha nem jut rá idő, nem kell vállalni, vagy ha meg időközben jött valami akkor meglehet keresni engem, hogy figyi már pont jött ez meg az kérnék némi időt erre való tekintettel, de nekem nem írt az égvilágon senki. Mostmeg már utolsó 2 napba ne is kérjen senki haladékot.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. július 23., szerda 0:19

Na erre majd holnap reggel reagálok, mert most szépen bealudtam az éhségen, most ébredtem. :lol:
Szerintem csak holnap délután tudom megnézni, de akkor meg nem leszek net közelben, csak mobilról tudok majd írni pár sort, a hosszabb értékelőt majd csak hétvégén írnám meg(feltéve ha kell hosszabb értékelő. bár magamat ismerve... :mrgreen: ), ha nem gáz.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. július 23., szerda 0:16

Megpróbálom bepótolni második nekifutásra soadroli filmjét, ha ma is elnyom az álom, akkor necces lesz holnap, illetve ma éjfélig a két film... :sly:
Mátétól kaptam jogot, ébredés után átnézem a turnust, beírom mindenki pontszámát, rend lesz. :Đ
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. július 23., szerda 0:14

Én értem, amit írsz, meg nem is. Mert sokszor ellentétek vannak az írásodban. Legalábbis nekem annak tűnik. Ezért mondtam egyébként a tagoltságot. De most kiemelem mire gondolok, és talán így megértem végre. Mea culpa. :(

A hősiességét arra értettem, amit te pozitívnak neveztél.
A hőst pedig arra, amit most is leírtál. Ezt tisztáztuk. De én ezt így is értettem végig, csak a tagolás miatt elvesztél a részletekben.
--

"És azért pozitív, mert elejétől fogva nyilvánvaló, hogy valamit ő fog tenni, ő lesz a kulcs valamihez. És ez, igaz csak utalás formájában, de így is lett."

Nem tett semmit, kulcs se volt semmihez, egyszerűen csak Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!nem halt meg, ha meghal, akkor már tett valamit, mert nemzetközivé válik az ügye, és miatta valószínűleg megtörik a rezsimet. Nem kellett neki elnököt ölni, ő nem vándám.. De így nem változtatott semmit, se Ugandán belül, se azon kívül. Ő egy mellékszereplő a filmben, itt a főhősöd az Forest W.. Ha azonosulni, akarsz, akkor vele kell. Amit írtál is, hogy sikerült, közben azt is írtad, hogy senkivel se sikerült. (Ez egy ellentét.)

"Igen, persze hogy tehetett valamilyen szinten, de nem róható fel neki. Akaratán kívül volt, ahogy írtad is. A karakterét pedig nem ezért nem kedvelem. Ilyen formában nem húzta tovább lefelé a megítélését. "

De abszolút felróható neki, sőt muszáj is. Ha ittasan elütsz valakit az úton, akkor az alkoholt ítélik el? A karakter egy abszolút buta, nemtörődöm, semmirevaló, jellemmel rendelkezett. Ez miatt eszmélt későn. Ezért megfelelő az alkoholos hasonlat. Ott is lelassul az ember reakcióideje, és a filmben is ez történt, csak itt alkohol helyett butaság, és nemtörődömség volt, ami miatt nem látta be időben, hogy a tűzzel játszik. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nem reagál, amikor eltűnt a másik tanácsadó, pedig el is magyarázták neki, majd erre a pöcse utána megy, és a nő halálát éri el vele.

"Egyszerűen a kezdettől fogva gyűlöltem a karaktert. "

Akkor lényegében tökéleteset alakított a karakter maga, mert elérte a célját. Vagy mert megutáltatta magát, ezért rossz? Azt tegyük félre most, ha nem bírja valaki a színészt, mert elárulom, hogy én se rajongok egyikért se, de elismerem, ha valamit jól csinálnak néha.

"Jó volt, izgalmas, idegtépően feszült. Ez úgy oké, fasza film lenne. A bajom azzal volt egyedül, hogy ha nem építenek az 'igaz történetre', akkor nem hagy bennem nagy nyomot. Így azért utána olvasgattam a témával kapcsolatban, és az volt inkább, ami igazán megrázott."

Most jó volt, vagy felejthető? Ha csak a történelem volt érdekes amit mellé olvastál, akkor írd bátran, hogy rossz volt a film. Attól nem lesz jó egy film sem, ha igaz a történet, mert akkor így minden második világháborús film jó kategóriába tartozna, pedig nem. (Ez is egy ellentét.)

Én értem, amit írsz, el is fogadom a véleményedet, csak ezek, amiket kiemeltem nem világosak.

-------------

Egyébként, ha Tony Scott rendezi ezt a filmet, akkor mindenhol hullahegyek lettek volna, meg vörös képi effektek. :lol: :shutup:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. július 22., kedd 23:15

Santi írta:Engem nem érdekel ha ketten maradunk se, akinek nem lesz meg az első 5 film (még max péntek reggelig várok) az repül! Viszont ha ennyire megfogunk fogyatkozni, akkor jóidőre elfelejthetitek a filmklubot, mert egyhamar nem indítjunk új turnust (sztem Faust nevében is beszélhetek). Ez siralmas.
Jogos. De én mondtam, hogy VB meg nyár meg kutyafasza. Én sírva álltam neki Remy filmjének, ősszel más a leányzó fekvése, lehet adtam volna rá egy 6-ost is :lol:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. július 22., kedd 23:07

Anyaka írta: Ezt a szöveg széttagolást, tagmondat elemzést meg felejtsd el, mert teljesen mást veszel le az egészből. Lényegében a körítésre reagáltál (a válaszom fel, és levezetésére), pedig csak a karakteréről írtam. A tagolással megbontottad a kohéziót a mondandómban.
Megint szét fogom tagolni, de egybe kezelem, főleg, hogy az előzőnek is minden részére válaszoltam.. Az előzőt is egybe kezeltem, csak azért szedem, szedtem szét, hogy jobban tudjam jelezni, hogy épp mire reagálok. Remélem ez nem baj.
Te írtad az elején, sőt még egyszer megismételted, hogy:

"meg ugye kellett egy pozitív hős, akinek a szemszögéből látjuk. Ez utóbbi nálam erősen sántított."
"Kreáltak -mert gondolom valóságban ő nem létezett, nem találtam rá utalást sem- a történetnek egy pozitív hőst, mint fentebb írtam, akinek a szemszögéből látjuk az egészet. Csak számomra nagyon nem jött át ez a pozitív hős dolog. A végére oké, ott talán már valami derengett, de.. kedvelni akkor sem kedveltem."
-------
Én ezekre reagáltam kimondottan, és amit a McAvoy-ról írtál.
Te rányomtad ezt a bélyeget a karakterére, pedig őt nem ennek szánták, nem azért volt, hogy kedvelni kelljen. Egyszerű eszköz volt a filmben, akinek a szemén keresztül láttunk, és gondolkodhattunk a történteken, ami neki nem ment, mert ugye nála nem esett le egyből, hogy mi a helyzet. Tény, hogy lehetett volna hős, ezt jól érzed, de nem lett végül azzá.
Igen ezt írtam, mert az elején ezt vártam tőle. De! Írtam ezt is:

" Valószínűleg ilyenre akarták alkotni őt, hogy ne az igazi tiszta makulátlan hős legyen, de nekem nagyon nem jött át a személye."
Szóval pontosan rájöttem, hogy nem az a dolga, hogy pozitív hős legyen, és azt is írtam, hogy valakinek a szemén keresztül kellett látni az egészet, ez volt ő.. Megint a hős szót használom, de ahogy írtam is, nem konkrét kimondott pozitív hőst jelent. Csak egy jelző, mert csak nagy körülírással tudnám máshogy, pontosan jellemezni, hogy mi is ő. Nem tudom érthető-e, egy hős szerű valami, ami nem hősiességében hős, hanem mert kell egy központi alak, akit követünk, akivel együtt érzünk, akiért, akinek sikeréért szorítunk. És azért pozitív, mert elejétől fogva nyilvánvaló, hogy valamit ő fog tenni, ő lesz a kulcs valamihez. És ez, igaz csak utalás formájában, de így is lett.. Ennél jobban nem tudom meghatározni, leírni, hogy hogyan értettem ezt az ominózus "pozitív hős" kifejezést.
Pontosan tisztában voltam azzal is, amit írtál, legtöbbjéről még én magam is írtam.

És ha már arról beszélünk, hogy ki vesz mást le, kinek a mondandójából, te egész, általam leírt dolgokat hagysz figyelmen kívül. 80-90%-ban olyanokkal vádolsz, amiket én magam is leírtam.

Egyszerűen csak kell nekem valaki, akivel együtt tudok érezni, mert anélkül sokat nem tud elérni nálam egy film, ahogy ez sem. És ő nagyon távol állt ettől, ez ennek az egésznek a lényege, nem az hogy pozitív hős-e, vagy sem. Az ő tökéletlensége is bőven elég lett volna, ha szerethető a karaktere, de rohadtul nem tudtam kedvelni.

És tényleg lehetett volna hős is (igen, már megint ez a szó, már én is unom :mrgreen: )Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!, ha megöli az elnököt, tényleg ő lett volna, de szememben a megítélésén az sem változtat. Sőt végén a doki önfeláldozásában, és jóságában sem részesülök, ami egy üde színfolt volt a műben. Mármint ebben az együtt érzős marhaságom, elvárásom tekintetében.
Anyaka írta:A többiek haláláról pedig tehetett, mivel felelőtlen volt.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amikor a nővel kikezdett tudhatta volna, hogy mi lesz a vége, de amikor feláldozta magát az orvos, azt is tudta, elfogadta, hogy cserébe a haláláért, ő tovább élhet, erre mind akkor kellett volna rájönnie, amikor a másik "tanácsadóval" való kakaskodása után, majd annak valami hülye elszólása miatt eltüntették.
Igen, persze hogy tehetett valamilyen szinten, de nem róható fel neki. Akaratán kívül volt, ahogy írtad is. A karakterét pedig nem ezért nem kedvelem. Ilyen formában nem húzta tovább lefelé a megítélését.

Egyszerűen a kezdettől fogva gyűlöltem a karaktert. A stílusát, a kisugárzását, a gesztusait, a viselkedését.. Ennyi. Ezeken felül rádobtak még néhány lapáttal egyes dolgai, amiről részletesen nem szeretnék írni, mert az is egy hosszabb regény lenne. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!És nem az, hogy megöletett néhány embert, bár ez is csúnya, rossz dolog, de ezt már megbeszéltük.


Remélem érthető, amit ki szeretnék fejezni. :) És tényleg no offense, még ha néha kicsit indulatosabban is írok.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. július 22., kedd 22:47

Remy írta:Az utolsó filmmel sajnos nem tudok végezni, kicsit szarul jöttek össze a dolgok a napokban.
Hát akkor szia Remy! Örültünk, hogy tag voltál ebben a körben is. :D

De most komolyan utóbbi napokban szarul jöttek össze a dolgok ? 3 hetet kapott mindenki... Ha jól emlékszem kettő filmmel voltál adós, 2 film 21 napra (ráadásul egy Remynek), ne vicceljünk már... :roll:

Engem nem érdekel ha ketten maradunk se, akinek nem lesz meg az első 5 film (még max péntek reggelig várok) az repül! Viszont ha ennyire megfogunk fogyatkozni, akkor jóidőre elfelejthetitek a filmklubot, mert egyhamar nem indítjunk új turnust (sztem Faust nevében is beszélhetek). Ez siralmas.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. július 22., kedd 22:38

Domino

Tony Scott-tól többet vártam. Iszonyatosan igénytelen stílusban forgatta le ezt a filmjét, aminek a története ráadásul teljesen rossz irányba ment el, legalábbis számomra. Az első percet egy teljesen más filmet ígértek, aztán jött Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Hollywood.... Walken teljesen nulla volt, pedig rá mindig lehet számítani. Knightley erőltetett, Rourke szimplán király volt.
Hát nem tudom, de csalódtam a filmben, egy pörgős akciófilmet vártam, aztán kaptam egy kupac valamit. 5/10 sry... :-(

Az utolsó filmmel sajnos nem tudok végezni, kicsit szarul jöttek össze a dolgok a napokban. Ezt is csak 3 részletben tudtam megnézni.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. július 22., kedd 21:03

The Hunger

Sajnos egyáltalán nem kötött le. Vontatott,képi- és hangulatvilágra koncentráló film lett Tony első mozis darabja. Ezen kívül nem is tudok pozitívumot. A végére egész jól belendült, de hát addigra már késő volt.

5/10, ebből plusz egy pont film atmoszférája. Jó ajánlás lett volna, csak a nyár közepén az embernek nem egy ilyen filmhez van hangulata.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. július 22., kedd 20:52

Te írtad az elején, sőt még egyszer megismételted, hogy:

"meg ugye kellett egy pozitív hős, akinek a szemszögéből látjuk. Ez utóbbi nálam erősen sántított."
"Kreáltak -mert gondolom valóságban ő nem létezett, nem találtam rá utalást sem- a történetnek egy pozitív hőst, mint fentebb írtam, akinek a szemszögéből látjuk az egészet. Csak számomra nagyon nem jött át ez a pozitív hős dolog. A végére oké, ott talán már valami derengett, de.. kedvelni akkor sem kedveltem."
-------
Én ezekre reagáltam kimondottan, és amit a McAvoy-ról írtál.
Te rányomtad ezt a bélyeget a karakterére, pedig őt nem ennek szánták, nem azért volt, hogy kedvelni kelljen. Egyszerű eszköz volt a filmben, akinek a szemén keresztül láttunk, és gondolkodhattunk a történteken, ami neki nem ment, mert ugye nála nem esett le egyből, hogy mi a helyzet. Tény, hogy lehetett volna hős, ezt jól érzed, de nem lett végül azzá.

A többiek haláláról pedig tehetett, mivel felelőtlen volt. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amikor a nővel kikezdett tudhatta volna, hogy mi lesz a vége, de amikor feláldozta magát az orvos, azt is tudta, elfogadta, hogy cserébe a haláláért, ő tovább élhet, erre mind akkor kellett volna rájönnie, amikor a másik "tanácsadóval" való kakaskodása után, majd annak valami hülye elszólása miatt eltüntették.

Ezt a szöveg széttagolást, tagmondat elemzést meg felejtsd el, mert teljesen mást veszel le az egészből. Lényegében a körítésre reagáltál (a válaszom fel, és levezetésére), pedig csak a karakteréről írtam. A tagolással megbontottad a kohéziót a mondandómban.


Amúgy nem tudom, hogy bárki figyelt is arra, hogy Amin csak a britek báburalkodója volt. Itt, azért tovább lehet gondolkodni, hogy ki is volt, akkor a hibás, és a "rossz". :)

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. július 22., kedd 20:09

Anyaka írta:Ennek a filmnek egy pozitív hős se volt, nem minden filmben vannak hősök, az életben meg pláne. Attól, mert elmenekül valaki, még nem lesz hős. :lol:
Hős, akkor lett volna, ha megment legalább egy embert, de ehelyett megöletett gyakorlatilag párat, akaratán kívül, most így emlékezetből legalább három emberről van szó, akik közvetlenül miatta haltak meg.
Szórakozni ment oda, rémálom lett neki, ha mindenképp hőst keresel az orvos az volt a végén, de ő epizodista volt a filmben, viszont kulcsszereppel rendelkezett.
Nem olvastad, amit írtam? Vagy csak nagyon kis részét.?

Menjünk sorba.

"Ennek a filmnek egy pozitív hős se volt, nem minden filmben vannak hősök, az életben meg pláne. " Ezt szerintem leírtam én is, csak nem így.

"Attól, mert elmenekül valaki, még nem lesz hős." Ezt nem értem, miért mondod, ezzel nem is foglalkoztam, nem is emiatt írtam, amit..

"Hős, akkor lett volna, ha megment legalább egy embert, de ehelyett megöletett gyakorlatilag párat, akaratán kívül, most így emlékezetből legalább három emberről van szó, akik közvetlenül miatta haltak meg." Nem emiatt gyűlölöm őt, ezt nem róttam fel neki, nem számított nekem a megítélésbe. Ahogy írtad, nem tehetett róla. A hős szót sem azért használtam, ahogy te gondolod, csak szemléltetés céljából.

"Szórakozni ment oda, rémálom lett neki," Tisztában vagyok vele, láttam én is.

"ha mindenképp hőst keresel az orvos az volt a végén, de ő epizodista volt a filmben, viszont kulcsszereppel rendelkezett." És erről is írtam.

Olvasd el szerintem jobban, és értelmezd a mondandóm. No offense, de tényleg.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. július 22., kedd 19:54

Ennek a filmnek egy pozitív hős se volt, nem minden filmben vannak hősök, az életben meg pláne. Attól, mert elmenekül valaki, még nem lesz hős. :lol:
Hős, akkor lett volna, ha megment legalább egy embert, de ehelyett megöletett gyakorlatilag párat, akaratán kívül, most így emlékezetből legalább három emberről van szó, akik közvetlenül miatta haltak meg.
Szórakozni ment oda, rémálom lett neki, ha mindenképp hőst keresel az orvos az volt a végén, de ő epizodista volt a filmben, viszont kulcsszereppel rendelkezett.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. július 22., kedd 17:22

Az utolsó skót király

Hú hát nem tudom. Eléggé bejött, de mégis maradt bennem egy igazán nagy tüske, ez eléggé meghatározó.
Nagyon jó volt az a hatása a filmnek, hogy baszki ez nagyjából hasonlóan volt a valóságban is. Az események nagyjából stimmeltek, csak nyilván a film kedvéért összezsúfolták egy rövidebb időre, meg ugye kellett egy pozitív hős, akinek a szemszögéből látjuk. Ez utóbbi nálam erősen sántított.
Jó volt, izgalmas, idegtépően feszült. Ez úgy oké, fasza film lenne. A bajom azzal volt egyedül, hogy ha nem építenek az 'igaz történetre', akkor nem hagy bennem nagy nyomot. Így azért utána olvasgattam a témával kapcsolatban, és az volt inkább, ami igazán megrázott. Úgyhogy nem tudom, hogy ezt írhatom-e a film pozitívumai mellé, valamilyen szinten oda számítom mindenképp. A film alatt fellépő bizsergés ezzel kapcsolatban viszont ott volt. Ez azért jó.
A feszültség, a brutalitás, az elborzasztás is mind-mind adta. Barátnőmet kb sírás és hányás kerülgette, főleg Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az elnök egyik feleségének groteszkül eltorzított holtestének megtalálása után. Tény és való, az hatalmasat ütött, az a képsor.

Megvolt a hangulata, megvolt valamilyen szinten a hatása is, de.... valami hiányzott. Egyrészt a fent említett. Másrészt.

Nézzük a (fő) szereplőket:
Amin: jól volt 'megalkotva', pontosabban filmre víve. A színészi játék nagyon átadta azt, ahogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!megőrül, elmebajos lesz, a hülye mániáit, a paranoia. A zsarnok, diktátor én is tökéletesen volt felvezetve, és eljátszva. Az ember igazán tudja gyűlölni, mint a szart, de az elején vegyes érzelmek miatt, -mert azért ott a nézőnek, és a doktor úrnak is a jó, a képmutató, a nem igazi arcát mutatta- feszültség ébred személyéről gondolt dolgokkal kapcsolatben (én direkt nem olvastam előtte utána, szóval nekem zsákbamacska volt), mely szép lassan gyűrődik le, és csap át tömény utálatba, gyűlöletbe.
Doktor úr: hm. Utáltam, mint a szart. Irritáló kis féreg volt. Nem tudom, hogy a mű megkívánta az idióta stílust, és az ellenszenves kisugárzást, vagy csak balfaszul volt eljátszva, de engem az egész lénye nagyon idegesített. Az idegesítő stílus, a negatív kisugárzásra rátett a jellembeli defekt, illetve az idióta dolgok, amiket művelt. Kreáltak -mert gondolom valóságban ő nem létezett, nem találtam rá utalást sem- a történetnek egy pozitív hőst, mint fentebb írtam, akinek a szemszögéből látjuk az egészet. Csak számomra nagyon nem jött át ez a pozitív hős dolog. A végére oké, ott talán már valami derengett, de.. kedvelni akkor sem kedveltem. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Én komolyan azt kívántam, hogy tragédia legyen a vége, olyan szempontból, hogy áldozatául esik az elnöknek. Nem sajnáltam volna. Vége felé, amikor már kezd úgy viselkedni, ahogy esetleg kéne, akkor már késő, viszont egy nagy hibát ott is elkövet. Valószínűleg ilyenre akarták alkotni őt, hogy ne az igazi tiszta makulátlan hős legyen, de nekem nagyon nem jött át a személye.
Sarah, Kay: ribancok. Előbbiben legalább volt tartás.

A fenti hazavágta az egészet nekem. Nem volt kivel azonosuljak. Nem volt kiért szorítsak. Mindenkit utáltam. Amin iránt érzett gyűlöletem hajtotta az egészet, nem az, hogy valakivel azonosulok. A film szerintem erre törekedett, ezért hozták ezt a közel sem pozitív embert a pozitív hős szerepre. Azt akarták, hogy maga az ugandai történések, az amin rezsim legyen az, ami az érzelmeket, a lelki állapotokat basztassa. Ezt jól elérték, de nekem nem volt elég. Persze ki vagyok én, hogy követelőzzek... Ezt aláírom, de a tökéletes filmélményemet hazavágta.

Aztán a semmiből (igazából előszele volt), jött egy kis fénysugár, akivel tényleg együtt lehetett érezni, akit lehetett úgy igazán kedvelni. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a kórházi doki, aki segített a végén életben tartani, és megszöktetni Nicholast. A neve most nem ugrik be. De már ekkor is mindegy volt a filmnek, sokat nem segített rajta.

Felemás érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Nagyon alacsony pontot sem érdemel, de magasat sem..

6/10

Egyelőre legyen ennyi, de pozitív irányba még változhat 1, de akár 2 ponttal is, annak függvényében, hogy hosszútávon mi a hatása a filmnek.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. július 21., hétfő 20:10

:sziv: :iszunk: :cheers: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :lilasalas: :lilasalas: :lilasalas:
"And my heart will leave you never."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. július 21., hétfő 19:15

Domino

Sok mindent nem tudok róla írni. De nagyon tetszett. Tetszett a sztori, a megvalósítás. Nagyon bejött az ahogy felépítették az egészet. A kacifántos, ide-oda ugrálós történetvezetés. Sokszor meg kellett állni, hogy most mi is van, de tetszett, hogy eléggé gondolkodtatós volt, de mindig megvilágosult az ember. Nagyon bejöttek még az effektek, nem sok ilyen filmet láttam még, fasza volt. Jó volt a maga keménysége is, brutalitása is, megfelelő szintet hozott.
Minden fasza volt, egyetlen negatívum, hogy nem volt meg film alatt ez a "húúúú de faaaassszzaaa, húúú mekkora király film" érzés, 'csak' szimplán jó volt.

Ennek ellenére remek filmélmény volt, csak sokat nem lehet róla beszélni.

8/10


Félig megvan már az utolsó skót király is, eddig az is nagyon bejövős.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 92 regisztrált és 0 vendég