Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. július 20., vasárnap 22:27

ferni írta:bocs, hogy beleszólok, de most az a Domino megy az RTL Klubon, ami itt lett ajánlva? :D
Igen, kicsivel lejjebb valaki említette is.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8467
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: ferni » 2014. július 20., vasárnap 22:17

bocs, hogy beleszólok, de most az a Domino megy az RTL Klubon, ami itt lett ajánlva? :D

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. július 20., vasárnap 14:58

Domino (2005) - 6/10.
Az éhség (The Hunger, 1983) - 5/10.

A végén a Domino fölmehet még fél ponttal, megpróbálom minél hamarabb hozni a Mestert és Az utolsó skót királyt, és akkor írok majd ezekről is szerintem, most nem jön semmi. :sly:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. július 20., vasárnap 13:18

Én fogok, de mire van a weboldal főnök úr? :)

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2014. július 20., vasárnap 13:00

A szerda necces de remélem csütörtökre meglesz minden. :) Ki is fog ajánlani?

Nem akartam ám belefosni az egészbe, de évek óta ez az első értelmes nyaram, meló is van és alig vagyok itthon.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. július 20., vasárnap 8:23

Az egésznek annyi alapja van, hogy volt egy ilyen nevű fejvadász csaj, de a sztori erősen fel lett "hollywoodiasítva", túlnyomó része nem történt meg.
értem, köszönöm. csak mert volt egy kis poénkodás is vele az elején, no meg megpróbáltam rákeresni, és van, aki azt mondta, hogy truestory, van aki pedig azt, hogy semmi alapja. tehát valahol a kettő közt :mrgreen:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. július 19., szombat 17:50

Victor írta:ui: most van valami alapja a sztorinak vagy nincs? :|
Az egésznek annyi alapja van, hogy volt egy ilyen nevű fejvadász csaj, de a sztori erősen fel lett "hollywoodiasítva", túlnyomó része nem történt meg.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. július 19., szombat 17:44

Domino
Na, ez nem annyira jött át. Igazából az első, és nem elhanyagolható tényező az, hogy szeretem túlságosan az akciófilmeket. A másik, hogy nekem kissé unalmas és vontatott volt. Egyik pozitívum benne Keira, azon kívül, hogy jól néz ki, jól is játszott, kis mocsok :mrgreen: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a másik pozitívum a kinegró feltalálása :lol: nem mondanám nagyon rossz akciófilmnek (noha nem láttam olyan sokat) ugyanis nem ez volt ebből a kategóriából a legrosszabb élményem. A befejezés tetszett, a sztorival annyira nem volt gond Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!(bár hogy őszinte legyek, kicsit zavart, hogy egy óráig mesélte a történteket), a kamerával való idióta forgás kicsit idegesített. A zenék szerintem találóak voltak, nálam ez is számít egy filmnél. Most nem tudom, igazából sokkal többet nem tudok róla elmondani. Sajnos ez nagyon nem az én világom, meglettem volna anélkül is, hogy megnézem, de ez abszolút nem az ajánló hibája, hanem a saját kettyóm. A vámpírosnál mindenképp többre értékelem (sorry :mrgreen: ), mert úgy alapból a film jobban megvolt oldva, jobban tetszett a befejezése és a zenék is, bár hogy őszinte legyek, összességében az én szememben nem jobb, csupán az előbb említett szempontok miatt adok rá:
5,5/10

én ezzel azt hiszem mindent be is pótoltam, a szervezőnek pedig lehet beirkálnia a pontjaimat :vivo: :D

ui: most van valami alapja a sztorinak vagy nincs? :|

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. július 19., szombat 10:51

Meg Scully. X-Akták.
De most nézem 'sszameg a kutya nekem van még ez a förtelem amit Remy hozott.




Szerda éjfélig van ideje mindenkinek a pótlásra!

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. július 19., szombat 10:40

Az utolsó skót király (The Last King of Scotland)
Na este megnéztem, HD-ban, angolul. ahogy azt kell :D
Gyorsan elrepült ez a 2 óra, nagyon tetszett. Whitaker egyik kedvenc, itt is nagyon profi a diktátor szerepében. McAvoy is meglepően jó volt. A szőke csaj valahonnan ismerős volt, aztán beugrott hogy ő volt Hannibal dokija. Fura egy nő :D
Örülök hogy angolul néztem, a szinkron tuti nem adta volt vissza ezt a "feelinget". A zenét is nagyon eltalálták, a rendezés is profi, nálam egy erős 8/10.
Már rég tervben volt, de mindig elmaradt, úgyhogy kösz az ajánlást.
Kép

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. július 18., péntek 22:29

The Master

Őőő hát őő.. Nem tudom..
Legnagyobb bajom, hogy egy kurva jó alapanyagból nagyjából egy nagy nullát hoztak ki. Mert tényleg, egy olyan alapsztori lett volna, hogy akár 8-9/10-ek repkedhetnének rá, de rohadtul nem azzal foglalkozott a sztori, amivel -szerintem- igazán lehengerlő lehetett volna. De hát oké, jó, nem ezzel akartak. Rendben...
A bevezetés borzasztóan elnyúlt. Fogalmam sincs mit akartak azzal. Mindig vártam, hogy valami jelentősége van, hogy majd valamit kihoznak belőle, de nem. Unalmas volt, és vontatott, és nem nagyon kötött le már az eleje sem. De ekkor még nagy volt bennem a lendület és a bizalom, hogy majd csak jól alakul, majd csak el kezd szólni valamiről. Aztán később rá kellett jönnöm, hogy csak bevezető volt, a lényeg ott kezdődött, amikor szektásbácsival elkezdett társulni (pontosabban talán, amikor arra a hajóra tévelygett...) . De ekkor már rohadtul nem is érdekelt mi van.
Egyszer fellobban még bennem a remény, hogy na ez még akár jó is lehet. A kihallgatásos résznén, dehát persze megint nem foglalkoztak az engem érdeklő dologgal. De az a pár perc az tényleg lekötötte ismét a figyelmemet. Ekkor annyira elment tőle a kedvem, hogy 4 napig más filmre sem bírtam nézni, nemhogy erre.
Aztán csak legyűrtem. Egyszer még volt egy érdekesebb 10 perc,Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!mikor visszament a csaj házához.. Akkor éreztem valami együttérzést, valami azonosulást -ami nekem is hiányzott-, de már késő volt..

Nem akarlak megbántani, de nagyon nem jött át nekem (sem).

4,5/10
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. július 18., péntek 19:29

Most nézem, hogy a mozi topicban sem írtam A mesterről, szóval majd holnap írok valamit. De mit lehet arról? :roll:
"And my heart will leave you never."

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. július 18., péntek 19:27

The Master
Na asszondja. Ez már jobban tetszett, mint a tegnapi (sorry :mrgreen: ) jobban lekötött, sőt, remekül szórakoztam olykor főhősünk beszólásain, hülyülésein. Érdeklődéssel tekintettem a filmre végig, bár bevallom őszintén, volt egy jó negyedóra, amikor unatkoztam egy kicsit, olyan semmilyennek nem éreztem a képsorokat. A vicc az, hogy pontosan meg nem tudom most sem mondani, hogy miről szólt ez az egész, nem teljesen értettem, de így is tetszett. Freddie fantasztikusat alakított, ha csíptem azt a fogyatékos személyiségét :mrgreen: egyedül igazából az a jó 15 minutum, ami miatt van egy kis keserű szájízem, különben szerintem minden teljesen korrekt volt. A befejezés annyira nem jött át, bár láttam benne némi rációt. Egy kérdés viszont még megmaradt bennem (lehet, hogy elkerülte a figyelmem, nem tudom). Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jól gondolom, hogy a fotózásról (mikor az arcába tolta a fényeket)ismerték egymást? A pali hogy nem jött rá, mikor ismét fotózta? :hmmm: no mind1, pár pontot le kell vonnom mindenképpen (10/10-et amúgy sem szoktam csak úgy odaadni valakinek :D ) szóval ez nálam egy erős:
7/10

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ön kissé aberrált.
-őőő. nem.
-tudja egyáltalán mit jelent?
-nem.

:mrgreen:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. július 18., péntek 8:56

Üdv!

Elnézést, hogy nem foglalkoztam eddig a klubbal. Nem akarok mentegetőzni, kevés időm volt, de lett volna. Sokat nyomott a latba, hogy egy hete nekiálltam, hogy na elkezdem a 4 filmet, és pont kifogtam az elsőnek kiválasztottal... Egy hétig néztem, annyira elvette a kedvem a filmezéstől, hogy aztán napokig nem volt idegzetem nekiállni. Aztán 4 részletbe csak lenyomtam, és ma reggel végre a végére értem, így jöhet a többi! Délután/este jövök az értékeléssel, csak akartam jelezni, még így a film megnézése után.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. július 17., csütörtök 20:50

Engem se nagyon fogott meg nyugi, nem veled van a baj. :mrgreen: Imdb-n kicsit más értékelést adtam rá, mint itt.
De volt benne pár apró dolog, ami értékelhető, viszont az egész nem állt nagyon össze nálam se. Az elején benyomott rave party-s pengés beütésű jelenet érthetetlen minek volt benne, mivel később semmi nem volt hasonló stílusban.
Nálam az volt plusz pont, hogy nem láttam, és nem ment el horror műfaj irányba. Egyébként így, hogy én galád megnéztem az Alkonyatot még régen, elég hasonló stílusa van, ami a romantikus szálat illeti.
Remy azokat a pontokat lehet eltúloztad, ismerve itt az ízléseket. :D Amúgy a Hellraiser-nek hasonló hangulata van, csak romantika kicsit háttérbe van szorítva.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. július 17., csütörtök 18:18

Victor írta:Hunger (Éhség)
A befejezés sem tetszett, mintahogy gyakorlatilag ez egész lebonyolítás. Ne hari, nem akarlak megbántani, lehet, nekem rossz az ízlésem, de nálam ez egy jószívű:
4/10
5-6-7 pontokat várok/vártam a filmre. Tehát nem gáz. Egyértelmű, hogy nem tökéletes film, de úgy gondolom hogy mégis van egy fasza hangulata, bár ez vagy elkap vagy sem. Hát sry. :-( :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. július 17., csütörtök 18:13

Hunger (Éhség)
Hát, nem ez lett a kedvenc filmem :mrgreen: Utólag elolvastam az előzetes a port.hu -n (általában nem bírom ki, de most sikerült), mivel a címe alapján sok mindent eltudtam képzelni, így hagytam magam sodródni az árral.
Mondd, hogy szalámi. Meg az anyukádnak az édes hátsófele. Az első negyedórát nagyon nehezen bírtam ki, idegesített a zene, a jelenetek, az összevágás, egyszerűen minden. A második 15 perc már jobb volt, ekkor elkezdett úgy igazán érdekelni a film. A hülyegyerek rágózásától továbbra is kikészültem. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Pár perccel később örültem, hogy ennyi volt a szerepe a filmben.A Magdi anyusos jelenet sem volt semmi, de akkor már kicsit a hatása alatt voltam a történteknek, és kíváncsian vártam a folytatást. Hogy őszinte legyek, a hátralévő időben nagyot csalódtam. Kiderült, hogy kikről-mikről szól ez a film, akkor már kezdett nekem nagyon "fingomszappan" lenni (ezt a fantasztikus dolgokra értem) :roll: nekem abszolút nem jön be ez a műfaj, ráadásul ez nem is a legjobb tálalása szerintem. Sok pozitívumot nem tudok mondani azon kívül, hogy láttam ciciket :mrgreen: Igazából szerintem sok képsort elhúztak, feleslegesen tagoltnak, elnyújtottnak éreztem. A befejezés sem tetszett, mintahogy gyakorlatilag ez egész lebonyolítás. Ne hari, nem akarlak megbántani, lehet, nekem rossz az ízlésem, de nálam ez egy jószívű:
4/10

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. július 17., csütörtök 15:58

Akcentusa van végig a filmben, mivel akit alakít, az is így beszélt angolul, meg szuahéli is néha. A magyar szinkronban ez elmarad. Más gond nincs vele.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. július 17., csütörtök 15:10

Én magyarul néztem, nekem rendben volt Gesztesi, mint Forest Whitaker, de teszem hozzá, hogy én nem láttam még tőle sok filmet és amit láttam azt is szinkronosan, szóval nem ismerem az eredeti hangját, úgyhogy lehet, hogy amúgy fullra nem passzol.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. július 17., csütörtök 14:59

Meg ne próbáld magyarul nézni! :lol: :vivo:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 91 regisztrált és 0 vendég