Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. november 30., hétfő 22:15

Dark City:

Regebben mar lattam de most masodjara jobban bejott mint elsore / jobban tudtam ertekelni. Nagyon jol porognek az esemenyek, nincs uresjarat. A hangulat mint tobben is irtatok azonnal beszippant, jol all neki a noire es ez a klausztrofobikus atmoszfera. Jol otvozi a mufajokat - krimi sci-fi noire misztikus - es egy nagyon korrekt kis egyvelegge all ossze az egesz. A latvany kivalo, a zene tobbnyire jo de nem mindenhol tetszett. Szerintem a nyomozo es a doki karaktere telitalalat, Murdoch is jo, viszont a feleseg eleg semmilyen azon kivul hogy jol nez ki. Mr Hand-ről a film vegeig azt hittem hogy Tim Roth jatssza mert annyira hasonloak voltak az arcvonasok a hangja meg magyar volt. A doki magyar hangja meg az Oscarbol a beszedtanar hangja ha jol gondolom, szoval nem kene szinkronnal neznem semmit... :D Nalam az egyetlen igazi minuszpont a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!vegso leszamolas volt. Lejjebb mar irtam hogy a dragon ball ugrott be, es ezt sajnos nem pozitiv dologkent eltem meg. :) En amugy nem tudom melyik verzoit neztem (mozis vagy rendezoi), de nekem a vege kicsit osszecsapott es szerintem jobban illett volna ehhez a filmhez egy sokkal komorabb vegkifejlet mint az hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!elmennek shell beachre es meghivja a csajt egy fagyira. Ettol fuggetlenul is nagyon jo film. Bonusz hogy kedvet kaptam a Matrix ujranezesehez. Köszi az ajanlast.

7.5/10
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. november 30., hétfő 19:50

Dark City

Nem vagyok egy nagy sci-fi rajongó, vagyis van pár sci-fi - horror amiket imádok, de pl a Mátrixtól se estem hasra, a Blade Runerre még mindig nem tudtam rávenni magam stb... :D
Ezzel nagyjából elvoltam, mint kiderült régen már láttam, de szinte semmire nem emlékeztem. A sztori tetszett, bár volt pár homályos részlet, bár annyira nem zavart. A hangulat gyorsan beszippant, a színészek is jók, (Jennifer Connelly :sziv: ), kivéve Sutherland, szerintem borzalmas casting volt erre a szerepre.
Szinte egyből belecsöppenünk a cselekmény középpontjába, és nincs nagyon megállás, tetszett a tempója a filmnek. Lehet a rendezőivel más lett volna a helyzet.
A végét kicsit elkapkodottnak éreztem, ott volt egy kis hiányérzet, de összességében egy jó kis filmről beszélünk. Köszi az ajánlást.
7/10
Kép

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. november 29., vasárnap 3:22

Persze ertem a logikat. Viszont ha mar a fizika torvenyeit szobahoztad. Ebben is volt egy erdekes resz ahol vakargattam a fejem. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amikor a shell beach poszternel atutik a teglafalat es allnak a nagy semmi szelen akkor nincs vakum ami kirantana oket de ahogy a nyomozo kiugrik az egyik ufoval lebegnek sulytalanul. Aztan mikor Murdoch elkezdi lecsapolni a vizet a varosbol az folyik lefele es szepen szetterul oceankent a varos korul meg hullamzik mintha fujna a szel. En annyira nem ertek hozza de nem tunt tul atgondoltnak. De gondolom hogy egyaltalan nem is torekedtek ra hogy barmilyen szinten hiteles legyen. :)
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: füst » 2020. november 28., szombat 23:53

sonic írta: Füst, erdekes amit irtal. Zavart hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!emlekeket ultetnek at egyik emberbol a masikba, mert ez keptelenseg. De kozben egy fura foldonkivuli faj akik valahogy ember testben elnek es a vilagurben letrehoztak egy korong aluku lebego varost amit a tudatukkal formalnak naprol napra es kozben embereken kiserleteznek... Az ok? :D

Nagyjából igen. :mrgreen:
Nem tudom megmagyarázni, de azt érzékelem, ha egy témában elmélyedek és azzal kapcsolatban látok képtelenséget, akkor az jobban zavar mint egy tőlem tök idegen témával kapcsolatosan történik ugyanez.
Ezért van az, hogy műszaki emberként egy sárkányt simán elnézegetek egy filmben, de ha hangeffektje van egy robbanásnak az űrben akkor elmorgomom hogy aha, meg a tökömet. :D
Emellett törekszem arra hogy ne sablonos dolgokat írjak, akkor is ha amúgy faszság.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. november 28., szombat 23:29

Füst, erdekes amit irtal. Zavart hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!emlekeket ultetnek at egyik emberbol a masikba, mert ez keptelenseg. De kozben egy fura foldonkivuli faj akik valahogy ember testben elnek es a vilagurben letrehoztak egy korong aluku lebego varost amit a tudatukkal formalnak naprol napra es kozben embereken kiserleteznek... Az ok? :D

Egyebkent megneztem en is tegnap, hamarosan irok is rola ertekelest. Eloljaroban annyit hogy parhuzamba allitottatok a Matrix-al meg az inceptionnel, de nekem a film vegerol egy az egyben a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!dragon ball ugrott be. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A harc a vegen Murdoch es mister konyv kozott mint egy SonGoku vs Dermeszto csata. Minden szetrombolodik korulottuk ahogy egymassal szembe lebegnek a talaj felett es a "lovedekeik" feluton talalkoznak es megy a kotelhuzos power harc.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. november 28., szombat 22:05

füst írta: Gondolok a telós olvasókra. :D
Irtó hülyén néz ki ha egy ekkora hsz-t kifehérítek, de amúgy meg bármelyik félmondatra mondhatja azt valaki hogy basszam meg, szóval gondoltam jóvanazúgy. :D
Jó, csak másodszor írod így, gondoltam nem tudod hogy van :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: füst » 2020. november 28., szombat 21:57

Gondolok a telós olvasókra. :D
Irtó hülyén néz ki ha egy ekkora hsz-t kifehérítek, de amúgy meg bármelyik félmondatra mondhatja azt valaki hogy basszam meg, szóval gondoltam jóvanazúgy. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. november 28., szombat 21:54

Füst, spoiler gomb? Esetleg? :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: füst » 2020. november 28., szombat 21:39

Dark City
Spoileres, szóval amíg nem láttad a filmet addig menj innen.

Csak a film megnézése után olvastam el Faust ajánlóját, és áldom érte a sorsot. Merthogy a film nézése közben folyton a Mátrix-ra gondoltam, és örülök hogy ez saját benyomás volt.

Sajnos egyre kevésbé tudom élvezni a sci-fiket, valószínűleg egyre földhözragadtabb vagyok, vagy nem tudom, de mostanra megelégszem szimplán a science-szel, a fiction pedig egyre távolibbnak tűnik. :D
A Matrix viszont non plus ultra nálam, örökbecsű film, szóval ebből kiindulva a Dark City is a kedvemre való volt, leszámítva pár dolgot.

Működött a noir hangulat, bár az én ízlésemnek picit sok volt ez, a sztori, a fenntartott folyamatos feszültség, a zenei világ mint stimmeltek. Összeállt mint a jó bableves, ez egy nagyon jól fogyasztható film volt.
Inkább tudnék arról írni amit nem akart elsikkadni abban a hülye fejemben, ami ott basztatott végig, mint egy kavics a cipőben, ami miatt nem volt önfeledt ez a filmélmény.
És sajnos itt most eltávolodok a filmtől, de ezt hozta ki belőlem a film megnézése, sorry.

A memória cserélgetése. Ez egy nagyon ötletes dolog, de sajnos nem működik nálam, ezen a ponton az agyam nem engedi szárnyalni a fantáziámat.
Az emlék egy információhalmaz, amit raktároz az agyunk. Is. Nem pontosan ismert miként és hogyan, de az ember az emlékeitől nem tud megszabadulni, az bennünk van, belénk íródott, Létezik amnézia, emlékezetkiesés, de ez nem azt jelenti hogy nincs meg az adat az emlékről, azt jelenti hogy nem elérhető az agy számára, valami miatt.
Van egy Sergio Canavero nevű olasz agysebész, aki azzal vált hírhedté, aki kijelentett egy igen meredek dolgot, hogy lehetséges a fejátültetés. (Ezt 2017-ben el is akarta végezni, volt is rá jelentkező, az utolsó pillanatban azonban meghiúsult) Értsd; 'A' személy lebénult, a tudata sértetlen, de nem képes mozogni, ezért fél életet él. 'B' személy agyhalott. Valamilyen trauma okán az agyfunkciói megszűntek, de a teste ép. Canavero azt állította, hogy lehetséges 'A' fejét két nyaki csigolya között levágni és 'B' testére áthelyezni, a megfelelő idegszálakat összekötni (egyenként megfelelőt a megfelelővel) egy marathoni műtét keretén belül, melynek végén kapunk egy személyt, akinek működik az agya, és használni tudja a testét. A felmerülő etikai kérdések sorát kikerülve lenne itt valami. Az új személy 'A' lenne, vagy pedig 'B' ? Az agyunk tartalmazza az emlékeinket, a tanult dolgainkat, mindent... viszont felmerül egy probléma, a gerincvelő tulajdonképpen az agy nyúlványa. Egy gerincvelőt összekötni egy másik aggyal... hát szóval ez az a pont ami feltérképezetlen a tudomány számára, de adódik egy kérdés, 'A' agy tudata maradhat-e változatlanul ugyanaz mint előtte, miután összekötötték 'B' gerincvelőjével? Nem fordulhat-e elő egy tudathasadás, egy bomlott elme, ami nem tudja feldolgozni ezt a természetellenes változást? A filmre visszavetítve; Létezhet-e egy személy egy test több egymástól független emlékezettel, mégha nem is egyszerre?

Bocs az OFF-ért. Ez az a dilemma ami lelkes dilettánsként foglalkoztat ugyan, de sajnos halvány lila fingom sincs. Viszont annyit azért foglalkoztam ezzel a témával, hogy ne tudja elfogadni az agyam a filmben látott memóriacserés dolgot, ez képtelenség, és zavar. Ez a film fiction része, amit el kéne fogadnom, mint pl. az időutazást más filmekben. Sajnos ez itt most nem ment.

Emiatt 7/10...

...Viszont van a filmben egy visszatérő zene, a Sway. Nagy kedvenc, fülbemászó meg minden. Van azonban egy változata, amit 3 évig megszállottan kerestem, de ezidáig sikertelen volt a keresés. A filmben az éneklős jelenet viszont óriási segítséget nyújtott a megtalálásában. Amikor láttam a jelenetet, egyből vigyorogtam mint egy kisegítős.
https://www.youtube.com/watch?v=BiaMknKu-eQ
Merthogy így ezzel már a teljes verziót is képes voltam megtalálni. Imádom. Bárcsak lenne egy értelmes zeneklub, adnék az uraknak olyan zenét amitől még a dákó is feláll, de sajnos nem akarom betyár rap-pel szemetelni az agyam. :mrgreen:

Szóval +1 emiatt, 8/10.
Ja, és köszi az ajánlást! :mrgreen:

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. november 28., szombat 18:49

Dark City

Értékelésem elején előre kell bocsátanom, hogy a Sci-fi műfaj - pár klasszikust leszámítva - nem tartozik a kedvenceim közé, de e film tegnap este óta be került a top 10-be :)
Nézzük az okokat! Nagyon feszes a forgatókönyv, ami egy jó alaptörténetet és gördülékeny cselekményt eredményezett, így nincsenek unalmas részek és üresjáratok. Az első percektől adott a fojtogató atmoszféra, amit a film képi világ és a zene együttesen teremt meg.
Bár a film 1998-ban készült, de nagy élményt nyújt trükkök szempontjából is, még ha nem is versenyezhet az e téren látványosabb és profibb Mátrixal. Én is igazolva látom egyébként Faust gyanúját, ami a Wachowski testvérek lopkodását illeti :hmmm: Például Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ahogyan Keanu Reeves teste álomban van, amíg saját tudatára nem ébred, úgy Rufus Sewell karaktere is álomból ébred; mindkét filmben gyakori terek változása, átalakulása és itt is mesterséges az emberek által látott város állandó éjszakai képe.
Remek színészi alakításokat láthatunk: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! Sewell lubickol a világmentő hős szerepében, de kiváló Kiefer Sutherland a "két kulacsos" professzor megformálásakor és hiteles William Hurt nyomozó karaktere is. Jennifer Connelly nem olyan jó, mint más filmjeiben - nehéz eldönteni, hogy femme fatale vagy naíva akar lenni, inkább az utóbbi valósult meg, holott egy ilyen hangulatú filmbe az előbbi archetípus jobban passzol - de gyönyörű, mint mindig :sziv:
Érdekesek a filmben felvetett kérdések is. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Vajon tényleg az emlékeink tesznek minket egyedivé és egyben emberivé, ahogyan azt a túlélni akaró támadók hiszik? Én úgy gondolom, hogy az emlékek inkább múltunk építőkövei, de a személyiség ennél jóval összetettebb.
A másik kérdés, amit később a Mátrix is feszegetett, hogy modern, fejlett technológia által teremtett virtuális világ, melybe sokan menekülnek a valóságos gondok és problémák elől, vajon nem tesz-e minket alvajárókká? Itt törlik az áldozatok fejéből múltképeiket és új identitást adnak nekik, ma ezt magunk végezzük a Facebookon közzé tett képeinkkel, az ott saját magunkról leírt információkkal... Jó kérdések ezek és hosszan lehetne róluk vitatkozni...

Összegezve véleményemet egy remek filmélménnyel lettem gazdagabb, lett egy új kedvencem, ezért nagy köszönet az ajánlásért :) A kalkulusom nem is lehet más, mint 8,5/10
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. november 27., péntek 14:39

Isco y Marcelo, szoval lesz ido Dark Cityt es Napfenyt nezni! :mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. november 27., péntek 8:36

Na ez már régóta tervben van. Este szerintem én is jövök a Dark Cityvel.
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. november 27., péntek 8:29

Tyu, ez meg a suliban megvolt, de szerettem, mindenkepp ujrazom. :)

Andret megneztem, pontszam beirva, csak este lesz idom egy par soros semmisegnel tobbet irnom.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: füst » 2020. november 27., péntek 8:26

A Napfény Íze
https://www.imdb.com/title/tt0145503/?ref_=nv_sr_srsg_0

Rövid leszek, mert a film hosszú. A London c. filmet szántam ajánlásra ebben a körben, de annak legnagyobb értéke (Statham színészkedésén túl) az a benne elhangzó párbeszéd. Az előző kör után viszont úgy éreztem módosítanom kell, a sokszínűség jegyében. Elkezdtem háborús filmeken agyalni, és szerencsére nem kellett sokat gondolkozni, a Full Metal Jacket elég biztonsági választás lett volna, úgy voltam vele ha nem találok megfelelőbbet, akkor azt kapjátok. Sokan látták, de jó filmélmény, lehet róla beszélni, stb. De azért tovább kutakodtam és ráleltem A Napfény Ízére.Tegnap éjjelig a film létezéséről nem tudtam. Megnéztem miattatok, és miután a végére értem, úgy döntöttem, hogy ti is megnézitek miattam. Bár háborús filmet akartam választani, ez valójában inkább történelmi.
Lesz benne nyál, klisé, és 3 órás. Jó szórakozást!

A filmről semmi egyebet nem kívánok írni elöljáróban, elsősorban azért, mert a Dark City-t sem értékelte még senki. Ezért először az járja hogy arról essen szó mindenki által. Ezt ellensúlyozva, Faust ajánlása után, ha ez a film kerül górcső alá, majd én is szeretnék róla egy kis értékelést írni, mert nekem is nagyon friss filmélmény.

A Dark Cityt is tegnap este néztem meg, az értékelését ma estére tervezem.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. november 24., kedd 21:40

My Dinner with Andre:

Bajban vagyok az ertekelessel, mert nem konnyu errol a filmrol irni. Ezert is huztam halasztottam. Szerintem ez egy olyan film amit erdemes lenne tobbszor megnezni es valoszinuleg minden nezesnel kicsit bovul az elmeny, de ilyen rovid idon belul nem tudnam megnezni meg egyszer. Valoszinuleg az sem mindegy milyen eletszakaszban latja az ember. Nekem tetszett - ugylatom a tobbsegnek nem jott be.

Szerintem erdekes es aktualis temat feszeget. En is eszreveszem magamon hogy a monoton mindennapok elterelik a figyelmemet az apro de fontos dolgokrol amiket erdemes lenne eszrevenni. Az emberi kapcsolatok felszinesebbek, egyre inkabb elidegenedunk. Sokszor robot modjara tesszuk a dolgunkat es eljuk az eletunket a megszokott rutin szerint. Daral be minket a mokuskerek. Andre aki kiabrandult lazado modjara kitort ebbol es az elmondasok alapjan orult kalandokba vetette magat valamilyen szinten irigyelheto. En is szivesen csinalnek hasonlot, de kozben eszembe jut hogy azt valahogy finanszirosni is kell. Plusz feladni a kenyelmes unalmast. Nem egyszeru. Viszont kis apro dozisokban erdemes kiszabadulni a jol megszokott monotonitasbol neha-neha. Wally helyzetehez allok kozelebb aki atlagos polgarkent eli az eletet. A tarsadalmi elvarasoknak megfeleloen, elvan mint a befott, Helyenkent az o nezopontjaval is tudtam azonosulni. Ennek is megvan a maga szepsege. Valoszinuleg szamomra a ketto kozott van/lenne valahol a megfelelo - meg kell talalni az egyensulyt.

A film elso fele kevesbe volt elvezetes, kicsit lassan ertunk el a fo gondolatokig. De nekem ennek ellenere sem volt unalmas, mondhatni jol szorakoztam. Egy ideig nehez eldonteni hogy egyaltalan mirol van szo amig Andre a fura szeanszos tortenetait meseli. Ez szerintem jol visszajon Wally testbeszeden es mimikajan. Hunyorit, grimaszol, tatog, feszeng, nem tudja hogy mit mondjon, vagy hogy mondjon-e egyaltalan valamit vagy csak siman felalljon es elsetaljon. Szerintem nem elkepzelhetetlen hogy ilyen mederben haladjon egy beszelgetes ket ennyire kulonbozo ember kozott, akik evek ota nem talalkoztak. Szerintem jok a szineszi jatekok is. Nyilvan a ket foszereplon van a hangsuly de meg az oreg pincer csavo is maradandot alkotott. Nem tudom ki o, de nagyon illett a kozegbe.

A vegkifejlet is tetszett. Wally kicsit lelassitott elgondolkozott a hallottakon, felmerte a kornyezetet maga korul es kicsit a sajat eletet is. Aztan otthon elmeselte az asszonynak miket hallott, es... valoszinuleg masnap ugyanugy elte tovabb az eletet mint elotte. Talan neha eszebe jut meg a beszelgetes a jovoben is, talan nem. Ki tudja.

Ez egy kulonleges ajanlas volt, nagy koszonet erte, soha nem hallottam meg a filmrol es nem hinnem hogy megtalaltam volna mert annyira nem a zsanerem. A jovoben talan nehany ev mulva meg eloveszem es megnezem megegyszer. Kivancsi vagyok mit fog adni masodjara, idosebben, esetleg egy masik elethelyzetben.

7/10


Dark City-t mar lattam egyszer par eve, de ujra kell neznem mielott irok rola. Igyekszem azzal is erkezni a heten.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. november 24., kedd 20:43

Limaten írta: És két zárójeles gondolat:
- 40 éve az volt a divat, hogy pincérnek nem köszönnek meg SEMMIT? A filmben ha jól emlékszem egyedül a vacsora utána kávé felajánlását köszönték meg, teljesen fel voltam háborodva...

Ú ezt én is le akartam írni csak elfelejtettem. Engem is rohadtul idegesített hogy nem köszönték meg soha. Hülye bunkók :mrgreen:

Amúgy tegnap megnézem a Dark City-t, kiderült hogy már láttam nagyon régen, de szinte semmi nem maradt meg. :D
Kép

Avatar
Limaten
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014. február 23., vasárnap 15:52
Kedvenc játékosaid: Gerrard, Henry, Modric, Zidane, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Limaten » 2020. november 24., kedd 20:39

My Dinner with Andre

Imádom az egy helyszínes alkotásokat, úgyhogy sokat vártam tőle és kíváncsi voltam, mennyire fog elütni a már említett Sunset Limitedtől.
De hú g**i. Az az első 1 órát azt valahogy kérem vissza! Talán soha nem akartam ennél jobban, hogy egy filmnek vége legyen. Értem én, hogy az egyik bőbeszédű és a másik meg még csak nem is akarta ezt a beszélgetést és ezért csak beszélteti a másikat, de ez így nagyon el lett túlozva.

Aztán elérünk a második feléhez a filmnek, amikor Wally úgy gondolja, hogy valamit már hozzá is tud adni a "beszélgetéshez". De ez még mindig nem az. Többen leírtátok, hogy nem így néz ki egy diskurzus és egyet is értek. Nincs az a körülmény, ahol úgy beszél egymással két ember, ahogy a vásznon láttuk, hallottuk. Röpködnek a témák, semmi nincs igazból kifejtve, zavaró volt számomra. Voltak érdekes témák, felvetések, de inkább úgy fogalmazok, hogy lehettek volna.
géza írta: Filmen ez tenyleg omlesztettenek erzodik, de en ezt ugy orvosoltam, hogy az erdekesebb temak utan leallitottam, majd hagytam magamnak ket-harom perc gondolkodasi idot, es utana folytattam. Igazabol ez egy jo tanacs lehet mindenkinek aki nezi, hogy nem kell egybe megnezni, ez tipikusan az a film, ahol az elmenyhez hozzaad, ha szaggatottan nezed szerintem.
Ez azért elég hülyén hangzik sry :D, az nálam nem film, amit szaggatottan kell nézni :shutup: .
És ahogy ezt leírtam, rá is jöttem, hogy ez igazból nem lett volna olyan rossz, csak nem film formátumban kellett volna átadni.

Kap egy 5/10-et.

És két zárójeles gondolat:
- 40 éve az volt a divat, hogy pincérnek nem köszönnek meg SEMMIT? A filmben ha jól emlékszem egyedül a vacsora utána kávé felajánlását köszönték meg, teljesen fel voltam háborodva...
- én nem is tudtam, hogy a krumplilevest lehet csámcsogva enni :| . Wally mondjuk kb. mindent nyitott szájjal evett, ki voltam tőle teljesen.

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. november 23., hétfő 22:57

My dinner with Andre

Géza leírása alapján megörültem, hogy egy remek kamaradrámát nézhetünk ajánlásaként, de sajnos be kell vallanom, hogy csalódtam a film megtekintése közben.
Az ilyen minimalista, egy helyszínre és két szereplőre korlátozódó drámák esetében nagyon fontos a színészek szuggesztív játéka és a jól megírt párbeszédek, nos... nos ez a vacsora a két szereplő között számomra teljesen érdektelen volt :-(
Illetve ez nem teljesen igaz, az első 50-56 perc volt unalmas, a második óra jóval ígéretesebb volt, különösen az modern nyugati társadalom elidegenítő hatásáról mondottak hatnak - különösen napjainkban - nagyon pontos válságdiagnózisként. A film e második, jobban megírt szakasza, ha rövidebb valamivel, akkor sokkal jobb élménnyel tudnék visszaemlékezni e filmre.
Azért köszönöm az ajánlást, mert nem hallottam még róla és semmiképp nem mondható átlagosnak. Az osztályzatom 4/10
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. november 23., hétfő 16:34

My dinner with Andre

Ne maradjak le én sem.

Valami olyant vártam, mint a Sunset Limited kapcsán. Tény, amint említettétek, biztosan merített McCarthy ebből a kamaradrámából.

Itt ugye a konfliktus másból fakad, nem az öngyilkossági kísérlet volt a kiindulópont. Néztem a filmet, de valahogy sehogy sem tudom magával ragadni a szereplők párbeszéde, illetve az első felében Andre spirituális hippi mozgalma.

Két részlet tetszett igazán: mikor az erdei táborról beszél Andre, na azt az érzést nagyon jól elmesélte Andy. Másik a Kis herceg témája. Valahogy úgy voltam vele, hogy gyermek fejjel olvasva badarságnak tűnik az ember, de ha kicsit érik, akkor már megérti a könyben levő átvitt értelmet, tanulságokat.

Sajnos úgy voltam a filmmel, hogy egy részben nem tudtam megnézni, és csak vártam a végét. Sejtettem, hogy nehéz film lesz, de kicsit nehézkesen néztem végig.

5/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. november 22., vasárnap 11:05

My dinner with Andre

Füst kolléga szinte leírta amire én is gondolok a filmmel kapcsolatban.
Nálam sajnos egyáltalán nem működött, pedig nincs bajom az ilyen beszélgetős filmekkel, pl The Man from Earth, Sunset Limited...
A szereplők is idegesítettek, meg szerintem 2 ember nem így beszélget egymással, szerintem elég életszerűtlen volt. A film első fele, amíg André rizsál (a semmiről konkrétan), kínszenvedés volt, mondjuk utána is, de már kevésbé :D Nem is bírtam, csak 2 részletben megnézni. Lehet én vagyok a műveletlen paraszt, de ha élőben kellett volna ilyen társalgást végighallgatni, biztos eret vágok.
Illetve kitaláltam egy ivós játékot a filmhez: ahányszor elhangzik az " I mean...", annyi feles vagy akármi. Tuti detox a vége :mrgreen:
Meg néha szerintem olvasták a szöveget, mikor nagyon a fejükre közelítenek, sokszor néznek lefele, az nekem gyanús volt. De érthető is, mert ennyi szöveget észben tartani biztos nem egyszerű.
Hát bocsi ezért az összeszedetlen irományért, de ennyire futotta.
Az ajánlást köszönöm. Nálam is 4/10.
Kép


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 74 regisztrált és 0 vendég