Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. november 12., kedd 21:36

Faust írta:Remélem mindenkinek tiszta, hogy az I.D. határideje holnapután éjfél.
Elég sok kieső lesz. :mrgreen: :mrgreen:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. november 12., kedd 21:24

Remélem mindenkinek tiszta, hogy az I.D. határideje holnapután éjfél.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. november 12., kedd 21:09

ID

jó film volt! szeretem ezeket az angol cuccokat, hangulatosak, és a legtöbbjük mentes a sok halivúdi kozmetikától. huligános filmek uszintén bejönnek, uhogy mielőtt elkezdtem nézni már akkor éreztem h jó lesz.
nekem az egészben az tetszett a legjobban, hogy egyszerű volt mint a faék, nem volt tele mindenféle időkitöltő baromsággal és nem bonyolították túl a dolgokat. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!mással ellentétben én abszolút nem hiányoltam az elejéről hogy a játékidő felét azzal töltsék ki, hogy hogyan épülnek be, meg stb., gyorsan lepörgött a dolog és kész.
a karakterek királyak voltak, gumbo srác meg a főszereplő különösen Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a szemüveges csíra azonban engem is idegesített, meg olyan kicsit hiteltelenné tette az egészet :lol: gabi írta, hogy ugye egy könyv alapján készült, tehát még az is dobott az egészen, hogy igaz történet. és persze a könyv biztos jobb, de kit érdekel ez nem egy könyv-film összehasonlító klub. ami negatívum, hogy a végét egy kicsit összecsapottnak, de végül is whatever, tök jó film élmény volt így egyszeri nézésre. arról már nem is beszélve, hogy sok szép emléket, juttatott eszembe, volt egy pár hasonló kaland az életemben :lol: :lol:

7,5/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. november 12., kedd 8:16

lordgabi írta:A táblázathoz: RR77 már értékelte a Személyazonosság c. filmet, 9/10 volt nála. Jövőhéten soadroli fog ajánlani, mert helycsere volt náluk realistahunival.
Köszi, hogy szóltál helyettem, nem is figyeltem!
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. november 12., kedd 2:05

Gyilkossághoz öltözve (Dressed to Kill, 1980)

Köszönöm az ajánlást Máté, nemrég olvastam róla egy blogon, de igazából csak átfutottam rajta, semmi nem ragadt meg belőle, csupán annyira emlékeztem, hogy valamiért nem került fel akkor a közeljövőben megnézendő filmek c. listámra.
Érdekes volt ez a történetvezetés, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ugye egy családdal kezdünk, megtudjuk a nevüket, azt gondoljuk (ha nem olvastuk el előtte miről szól), hogy a milf lesz végig a középpontban (főleg az elnyújtott galériajelenet után), szegény megcsalt férj, elhanyagolt kockagyerek, aztán meghal a nőci, a férj teljesen kikerül a történetből, majd a srác közben, utólag beépül. A szemtanú válik főszereplővé, de valamiért sosem kerül ki a képből a doki...Ütős volt az a jelenet, amikor kiderült, hogy nemi beteg volt a csábító, majd a végén a csavar. Nem tudtam egy pillanatig, hogy ki, kit lőtt le, most mi van akkor, ez abszolút pozitívum. + A cicik. Nem emlékszem pontosan, hogy a kora miatt nem akartam megnézni akkor, vagy féltem, hogy vontatott lesz, esetleg művészfilmre számítottam, sosem derül ki, de most kötelezővé vált. Sajna számomra eléggé elnyújtott volt, ettől féltem a legjobban korábban, de legalább nem tudom felírni a túlságosan harsány zenéket, effekteket, itt számomra rendben volt a cucc. Francois értékelésével tudok a legjobban azonosulni, nálam sem lesz egy világmegváltó darab, újranézni sem fogom, de azért volt benne többször feszült jelenet, meglepő fordulat, ahogyan feljebb jeleztem; a plusz pont ismét jár az eredeti IMDb-s pontozáshoz, nehéz szőrös szívűnek lennem, remek dolog ez a Filmklub. :)

6,5/10.

A táblázathoz: RR77 már értékelte a Személyazonosság c. filmet, 9/10 volt nála. Jövőhéten soadroli fog ajánlani, mert helycsere volt náluk realistahunival.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. november 11., hétfő 2:46

Személyazonosság (I.D., 1995)

Köszi szépen az ajánlást Ádi, amint elkészül az útlevelem magam veszem meg a könyvet. :)
Utánaolvasgattam a sztorinak, jó lett volna, ha végig a Millwall csapatát imádták volna ezek az emberek, de így is sikerült elérnie azt a bizonyos hatást a filmnek, amit nem csak nálam, az értékeléseket olvasva. Bemennék a Rock bárba, "Shadwell-Millwall, nem egyre megy?!" :mrgreen:
Nagyon jó volt olvasni RR77 ismét a bővebb írásodat, jobban átgondoltam a dolgokat közben, és nem kell jobban belemerülnöm az irományomba így 15 perccel 3 óra előtt, mert nagyon jól megfogalmaztad a dolgokat.
A színészi játék nagyon hiteles volt, a pályán történő események képileg teljesen ki voltak zárva, így nem tudtunk közben elkalandozni, hanem végig a fanatizmusé, a pályán kívüli dolgoké volt a főszerep + a karakterek alakulásáé, nem eltúlzott, megtörtént(?) eseményeké. Teljesen lekötött, és csak kavarogtam bennem az érzések közben.
Erős nyolcast fogok most adni, de a végén nagyon simán feljebb mehet fél ponttal, és lehet addig elolvasom a könyvet is.

8/10.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. november 10., vasárnap 23:31

Dressed to kill

No, hát ha nem is a megelőlegezett 10/10. De....
Hát ez gecijóvolt! Sőt úgy gondolom, hogy a maga nemében, és relatíve még a druszájánál is jóval jobb volt.
Alapból rajongok az idegölő, feszült, lélekmardosó filmekért. És ez bőven olyan volt. És nagyon jól támogatta ebben a történetet a zene, - a fülbaszú magasan csikorgó, nyivákoló, több helyütt disszonáns hangok nagyot dobtak a filmélményen, nagyon bejöttek, - és a képvilág, ami szintén szerette az idegeket erősen borzolni. Ezek így együtt nagyon durván elérték a kellő hatást..
de sajnos csak a film végére állt csak össze ez tökéletesen.
Az elején, hát.. hogy is mondjam.. eléggé hidegen hagyott a film. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Bár a nemi betegséges téma az ütős volt. De sajnos nem hatott meg a nő.. - jó legyen nevezzük akkor Milfnek - a milf sorsa. Sem a Milf, sem a bárcás nem volt igazából szimpatikus. A srácot bírtam, meg a rendőrnek volt jóarc stílusa. Aztán így felvett egy szigorú monoton növő függvényt, és lett egyre jobb, az idő haladtával a film. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Megkedveltem a lotyót, és ez alapfeltétele volt annak, hogy izguljak, hogy most akkor kinyírják-e. És a végére így elérték a fentebb említetteket. És lett belőle egy elég jó film. Aztán erre a hatásra hozzátették még a hozzátenni valót a csavarok is. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Eléggé kedvelem az ilyen skizofréniára visszavezetett megoldásokat. Jekyll&Hyde jutott egyből eszembe, elég hasonló dolog. Csak a szérum helyett merevedés a hatóanyag :lol: Ezen mekkorát röhögtem. Mindenesetre tetszett a végkimenetel. Aztán aa csattanó még, amikor nem értettem már, hogy miért megy a film, az még megint csak hatalmas volt. Nagyon durván bejött ott a "szabadulás" ábrázolása, az a különös környezet, meg ahogy lefestette. Aztán eltöprengeni, hogy mit érezhet a zuhanyzóban a csaj. Tudja, hogy mindjárt kinyírják, és kétségbeesetten keresgéli a kiutat, közben meg próbálja feldolgozni, hogy ő biza meg fog halni. Jesszus, de szar lehet az ilyen. De mekkora volt már, hogy otthagyta a cipőjét, aztán meg még nagyobb, amikor felébredt. Mondjuk reménykedtem egy kevésbé hepiendes, és elvarratlan végben, ami lett volna az ébredés nélkül. De azért így sem volt rossz. Mert ez a két csattanó azért kárpótolt valamennyire.
Szóval a vége az elég bitang lett, kár hogy a többi része ettől elmaradt.

8/10

btw. Újrétit meg majdnem nem vettem észre, kevésbé volt Terence Hilles :mrgreen:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. november 10., vasárnap 9:03

Anyaka írta:Hangsávokból csak egy van?
Na erre nem gondoltam, és ez lett a megoldás. Köszönöm!
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. november 10., vasárnap 2:31

I.D.

6.5|10

Egy egész jó karakterdráma lett belőle a végére, bár a könyv biztosan jobb, mert ezt a műfajt ott jobban át lehet adni. Mivel nem olvastam, így nem is írnék róla sokat, mert érdemben nem tudok. Talán így látatlanban is hosszabbra hagytam volna a filmet, mert az ilyennek általában idő kell, főleg könyv alapján. A karakterek egész jól el lettek találva, bár a legtöbb nem sokat tett hozzá. A néhol kicsit dokumentarista stílus sem volt rossz.
Ami a lényeg, hogy a hangulata átjött, ezért adok rá először ennyi pontot, majd később változtatom valószínű.



Dressed to Kill

5.5|10

Tetszett, néhol viszont hibák voltak, amik kicsit bántották a szemem, illetve kicsit hamar ellőtték a "Ki a Gyilkos?" kérdésre a választ. Sokszor hasonlított pár Hitchcock filmre egy-egy ponton, ami nem is olyan nagy gond. Sőt a múzeumi némafilmekre hajazó megoldás is egész ügyes volt. Viszont nem igazán éreztem azt a nagy feszültséget végig a filmben, amit kellett volna, a legtöbb ilyen "holtteret" valami zenével próbálták kitölteni, de nem igen jött össze. A gyilkos alakja viszont egészen újszerű, ami miatt gondolom kapott, is hideget, meleget, akkoriban a rendező. Úgy összességében tehát nem volt rossz film, de nálam nem váltotta meg a thrillerek világát, pedig csípem a műfajt.


--------

Na megvagyok a 12-dik sorozatommal idén, és a gépem is megjavult, szóval már tudok lenni rendesen, és a filmekre koncentrálni. :)

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. november 10., vasárnap 1:36

RealRaúl77 írta:Onnan húztam, és angol. Vagy én vagyok a hülye. :mrgreen: nem ez egyértelműen angol. Megpróbálom akkor a másikat, bár mindkettőhöz magyart írnak.

Mindegy igazából, cserébe megnéztem azt, amit én tervezek ajánlani. Nekem nagyon bejövős, remélem nem látták sokan, nem akkora híres dolog, és talán még tetszeni is fog néhányaknak, bár talán sokan mondják majd rá, hogy nem egy kiemelkedően filmklubba való rajtett gyémánt, de biztos lettem abban úgy az újranézéssel, hogy ezt akarom ajánlani.

Hangsávokból csak egy van? :mrgreen:
Jobb gomb, és állítsd át magyarra. :) Egyébként a 700 mb körüli az jó.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. november 10., vasárnap 1:11

Onnan húztam, és angol. Vagy én vagyok a hülye. :mrgreen: nem ez egyértelműen angol. Megpróbálom akkor a másikat, bár mindkettőhöz magyart írnak.

Mindegy igazából, cserébe megnéztem azt, amit én tervezek ajánlani. Nekem nagyon bejövős, remélem nem látták sokan, nem akkora híres dolog, és talán még tetszeni is fog néhányaknak, bár talán sokan mondják majd rá, hogy nem egy kiemelkedően filmklubba való rajtett gyémánt, de biztos lettem abban úgy az újranézéssel, hogy ezt akarom ajánlani.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. november 9., szombat 22:50

Enkóron fennvan szinkronnal.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. november 9., szombat 22:36

Akárhogy keresem, nem bírok találni feliratot a Dressed to kill-hez.. ezer nyelven van, de magyarul egyet sem találtam. Tudtok segíteni? Vagy ha más nem a film ha elérhető valahol magyarul, mert azt is csak angolul találtam.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. november 9., szombat 20:04

THX 1138

Először is bocsi a késésért, remélhetőleg holnapra már sikerül mindennel utolérnem magam.

És akkor a film.

Jó ajánlás volt, már csak azért is, mert máskülönben nem, hogy nem nézem meg, de valószínűleg soha nem is hallok róla.

Azt viszont nem merném kijelenteni, hogy tetszett, pedig nekem aztán semmi bajom sci-fivel. Az a rengeteg fehér, nem csak a ruhákon, de mindenhol a környezetben sterillé tette az egészet, és nekem távolivá is, miközben pedig az egyik fő feszültségforrás is volt. Egy idő után nagyon zavart, mintha nem lenne éjszaka filmben, de nincs természetes fény sem. Én beleőrülnék ebbe.

És egy idő után itt is túl sok lett. Főleg, mikor elkezdtem unni. Ami azért volt furcsa, mert átlagosan 2-2 és fél órára vagyok berendezkedve, ez meg csak éppen másfél volt. Nem érezem jó sci-finek, még ha a történet érdekes is (volt egy darabig, utána már nem érdekelt különösebben, mi lesz a vége). Valószínűleg azért, mert elvesztettem a fonalat, zavarossá vált az egész, pedig az alaptörténet nagyon figyelemfelkeltő volt.

Nem tudom, ki írta, ahogy visszanézegettem a véleményeket, de nekem is volt egy kis 1984 érzésem, ami egyáltalán nem baj, nagyon szerettem a regényt (bár egyik filmet sem láttam), ezután a mozi után viszont hatalmas hiányérzetem volt: a megvalósításban leginkább, a történetben pedig még jobban.

Túl lassú és unalmas az első húsz-harminc perc után, a vége pedig leginkább összecsapott, a köztes játékidőben pedig zavaros.

Ez nekem sajnos most csak egy 4.5.
Még egyszer bocsi, hogy késtem, nem így terveztem. Remélhetőleg a technika visszaáll az én oldalamra.
Remynek meg köszi az ajánlást.
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. november 9., szombat 19:50

THX 1138

A film jó, már Lucashoz mérten.

Sokkal inkább a disztópia, mint a szci-fi jellegét kell kiemelni. Már egy viktoriánus kori irodalmár, Samuel Butler is foglalkozott hasonló témával. 1872-ben megjelent, Erewhon cimü regényében egy olyan országot ír, ahol minden gépet betiltottak. Butler szerint a lakosság érzkékelte a veszélyt, ráébredtek, hogy a gépek egyre jobbak és jobbak lesznek, egy pillanatra sem esnek vissza egy tökéletlenebb állapotba, és a tökéletesedés folyamata addig folytatódik, amig a gépeknek önnön reprodukciójáhaz egyáltalán nem lesz szüksége emberekre.

Hatvan évvel késöbb Aldous Huxley kiadta a Szép új világot, egy másik képzeletbeli világ leírását, ahol úgy gyártják az embereket, ahogy a gépeket szokás, elore rogzitett paraméterek szerint. A művészetet régota foglalkoztatja a poszthumán jövő lehetséges leirása. És jöttek az újabb klasszikus disztópiák, mint az 1984 vagy a Fahrenheit 451. Egy közös a filmmel és a felsorolt regényekkel is. Jó képet festenek a totalitárius rendszerek működéséről, a gondolatbűn, a szexbűn, a "perverzió", a duplagondol, mind rámutat arra, hogy az utopizmus(avagy kritikai szemlélet nélküli optimizmus) szükségszerűen anarchiává, majd később könyörtelen diktatúrává alakul. Másképp nem képes fennmaradni.

Tőlem ennyit a filmhez :mrgreen:

7/10

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. november 8., péntek 16:35

Dressed to kill

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A végén mekkora lett volna, ha a kocka srác öli meg a zuhanyzós jelenetnél, na az lett volna hitchcocki vég :D

Érdekes film, veb. és faust nagyjából leírtak mindent. A színészek nem voltak rosszak, nem is ők kellett vigyék a filmet, jó volt a forgatókönyv.

Hitchcock rajongóként különösen figyeltem az állítólagos utalásokat,egyezéseket, és ha a fenti is úgy lenne, akkor leesett volna az állam.

A galériás jelenet volt a kedvencem, ott lehetett átérezni Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a milf szenvedését
Egyéb most hirtelen nem jut eszembe, ha valami beugrik, kopogtatok

7/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. november 8., péntek 10:39

dressed to kill

klasszik oldszkúl krimi/thriller, ilyen szempontból jó ajánlás volt, amiota én itt vagyok, azóta sztem nem volt ilyesmi jellegű darab a klubban. sokat írni nem lehet róla, nem az a nagyon elemezgetős film :) tipikus egyszer nézős, ami számomra semmi extrát nem nyújtott, ha rossz indulatú akarnék lenni azt mondanám, hogy kb egy felturbozott columbo. annyibol jo volt viszont h én tök hulye vagyok az ilyen filmekhez, nálam soha nincs olyan h 5 perc mulva tudom ki a gyilkos :) a csattanó jó vilt, kicsit megdöbbentem, azt azonban kijelnthetem, hogy sztem mindenkinek egy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!skizofrén pszichiáter az álma :lol: azért nem is gyanakodtam, rá, mert ugye folyamatosan hívogatta magát, pontosabban csak rögzítőre beszélt, és úgy gondoltam h ennyire skizo azért nem lehet :lol: meg az is fura volt mikor a másik pszichiáterrel beszélgetett, ott sem volt semmi gyanus, bár nem tudom h a másik csóka csak játszotta a szerepet, vagy nem tudta h a doki a nő :hmmm:

összességben mint mondtam tipilkus egyszernézős sok extrát nem adott és bár nem hosszu film, azért bőven volt benne töltelék jelenet :lol: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!(pl. mikor a muzeumban keringtek ott fél óráig...)

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a jo kis milfet sajnálom h olyan gyorsan kiírták, elnézegettem volna még egy ideig :-@ :lol:

6.5/10
Kép
Kép
Kép

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. november 8., péntek 7:52

Tádám írta:
RealRaúl77 írta:I. D.

teljesen értem, hogy mit írsz... többek között nekem is azért tetszett ennyire...
NEked is ajánlom a könyvet, hidd el, az még jobban megfog... :) :)
Olvastam, mikor erről beszéltetek. Szerintem a karácsony saját magamnak az nekem is játszani fog legkésőbb :mrgreen:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. november 7., csütörtök 23:15

RealRaúl77 írta:I. D.

teljesen értem, hogy mit írsz... többek között nekem is azért tetszett ennyire...
NEked is ajánlom a könyvet, hidd el, az még jobban megfog... :) :)
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. november 7., csütörtök 22:16

I. D.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Hát ugye, hogy miért is írtam tegnap azt amit. Először is azon gondolkodtam el, hogy ha ezt a filmet mondjuk egy bármilyen más, nem labdarúgással foglalkozó fórumon dobják be, vajon milyen megítélése lenne. Úgy értem, ha én ott lennék, és totál hidegen hagyna a foci. De ugye itt vagyunk, és nem ott, ezért ez mondhatni elég nagy pluszpont.. Legalábbis szerintem ez már emiatt jó ajánlás.
Ugye a fentiek miatt minden adott ahhoz, hogy az ember (legalábbis én) könnyen ráhangolódjon, felvegye a ritmus, ráálljon az agya, bele tudja élni magát, együtt érezzen a központi figurákkal etcetc. Ez nálam megvolt.
Leginkább a fentiek miatt tartom egy nagyon szerethető filmnek. Én szimpatizáltam Johnnal, Trevort már kevésbé bírtam, Gumbo volt még egy nagyon szerethető alak. Szurkoltam az ügyért, szorítottam nekik, totál beleéltem magam, együtt éreztem velük, meg a fentiek. Ezek miatt teljesen bele is feledkeztem. És az ilyen, az király érzés.
Érdekes volt megfigyelnem egyébként, hogy totál úgy reagáltam le a dolgokat, totál úgy idomultam, alakultam, a szemléletem meg minden, ahogy John-é. Nyilván nagyrészt ez azért annak köszönhető, mert az ő szemszögéből láttuk a dolgokat, de úgy gondolom többről van itt azért szó.
És ez az amiért totál tetszett a cím. Az adott szitut.. nem tudom az emberek nagy része egész hasonlóan élné át, totál ugyanígy reagálná le, totál így olvadna be, változna meg. (Nem olvastam róla eddig semmit), de gondolom valami hasonló állt a készítők fókuszában is. Mondanivaló, meg amit be akarnak mutatni. Nem egy pszichológiai tanulmány is foglalkozik a témával, többféle szituációval, rendre ezzel az eredménnyel, gondolom az egyiket ragadták itt ki. És fura, hogy ez már csak úgy nézve is kitűnik.
Vártam, hogy mi lesz a vége. Számítani lehetett rá, ha nem is pont megjósolni ezt, de hasonlót, tragikus végkimenetelt mindenképp. Érdekelt, hogy mennyire fajul el, hova vezet. Hát eléggé elfajult, már-már a John iránt érzett szimpátia, az ellentétébe csapott át. Mert azért csak ő őrült bele ebbe, a társai tudták kezelni a szituációt. Persze ők is megsínylették, ők is megváltoztak valamennyire, csak az a bizonyos sokat emlegetett határt nem lépték át. John tönkretette maga körül az életét, ez aztán vezetett oda, amit az utolsó képkockákon láthattunk.. Teljes őrület. Egy fiktív életet vesztett el, de azért nyilván elég megviselő volt a dolog. Még engem is szíven ütött az egész végkimenetel. Hogy nincs több meccs, nincs több Rock. Itt teszem hozzá. Azért a rendőrség is egy igengecifaszarc volt ebben a kérdésben szerintem. Kicsit tényleg nem csodálom, hogy ez így elég megrázó lehetett, csak ugye hárman egyrészt nem baszták már szét az életük minden más részét, meg hárman ezt fel bírták dolgozni.
Az a baj, hogy nem igazán tudom magam jól kifejezni valamiért, nem igazán tudom jól átadni azt, amit a filmben kapcsolatban érzek.
Az a két jelenet fejezi ki leginkább azt, hogy ezek az emberek mit éltek át, amikor először arról beszéltek, hogy ők bizony rendőrök, és ezt nem szabad elfelejteniük, és meghallották a rádióban Shadwell nevet, és mind a négyen egyszerre kezdtek el őrjöngeni, ugrálni örömükben. Másik meg mikor őszig hosszabbították meg a nyomozást, és annak kezdtek örülni, hogy addigra az első osztályban lehetnek, nem pedig, hogy addig tuti megoldják a rejtélyt. Jó volt látni ezt a fanatizmusukat. Szívmelengető, megmosolyogtató jelenetek voltak.


Nekem tegnap estére egy nagyon jó filmélményt nyújtott, nagyon örülök, hogy láthattam, és emlékezetes marad.

9/10



nmate írta:Bocs a késésért, meg a semmilyen felvezetésért, időm kevés van sajna. De íme:

Dressed to Kill.

Jó szórakozást!
10/10 :mrgreen: :mrgreen:

Az igazi, komoly értékeléssel meg majd valamikor jövő héten jövök igazából.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég