Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Limaten
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014. február 23., vasárnap 15:52
Kedvenc játékosaid: Gerrard, Henry, Modric, Zidane, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Limaten » 2020. július 10., péntek 1:17

Spring

Ismerős volt a cím, szerintem szemeztem én ezzel a filmmel már régebben, de csak a plakátig jutottam :D .

Hát ennyire bajban talán még nem voltam. Hogy tetszett-e a film? Hát, nem tudom, remélem mire a végére érek az írásomnak rájövök. Ami biztos, h tetszett, az a kép és zene volt, mindkettő jó hatásokat váltott ki.
Aztán ott van a koncepció. Érdekes. Egyedi.
A megvalósítás. Hát itt már nálam voltak bajok. Nekem hosszú volt. Sokszor ismételte magát a film, szerintem teljesen fölöslegesen. Az apróságok/részletek hol faszák voltak, hol meg azt éreztem, h nem igazán gondolták át, vagy úgy éreztek "jó ez így" Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!pl Angelo "kis" angoltudása volt érdekes nekem, néha olyan kifejezéseket értett meg, instant, h csak pislogtam, aztán meg néha nem ment az alap. Mintha random döntötték volna el, h éppen mi az amit megért vagy el tud mondani, és mi az amit nem, egy beszélgetésen belül. Szőrszálhasogatás, de engem zavart.
A dialógusokak adtam, nálam azok vitték a hátán a filmet. Nem világmegváltóak, de nem botok írták. Kellemesen igazinak tűnő eszmecserék, egyszerű beszélgetések. Leszámítva persze azt a részt amikor Evan megtudja a dolgot, és Louise megpróbálja elmagyarázni. Az minden, csak nem természetes :D. Nmate fogalmazta meg jól, nem volt nyálas, de néhol közhelyes, és mégis valódinak tűnt az egész
.
Az alakítások is bejöttek, különösen a férfi főszereplőé, a nőkhöz sajna nem értek :mrgreen: :'( .

Egyedi filmélmény volt, bár nem kötött le igazán, és ez szerintem nem csak az én hibám. Nem bántam meg, h megnéztem, nyújtott annyit a film, h ezt elmondhassam róla. Kap tőlem egy 6/10-et.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2020. július 8., szerda 15:06

A Ghost Story

Jo ajanlas volt, orulok hogy lathattam ezt a filmet, viszont nem nyerte el a tetszesemet.

Alapvetoen szeretem a lassu folyasu filmeket, a legkedvencebb filmeim mind egy terben jatszodo alkotasok, viszont nekem szuksegem van arra, hogy legyen ami megfog a hosszu, elnyult jelenetekben. Lenyegeben a film szamomra akkor mukodott, amikor ez meg volt, mint peldaul a pites jelenetnel, amit mar sokan irtak. Egy jelenetet szeretnek meg kiemelni, amit meg senki nem irt, de nekem az volt az egyik kedvencem: a zene hallgatos. Na, az ott 10/10 volt, nem volt feleslegesen hosszu, gyonyoru valtasokkal, baromi jo alakitassal, atjott az egesz.

Viszont rengeteg olyan jelenet volt, amit Pipita is irt, aholugy ereztem, hogy inkabb az operator berogzodese miatt olyan a jelenet, mintsem azert mert a film szuksegesse tenne.

A film kozepso monologja szerintem nem illett az egeszbe, viszont onnantol erdekesebbe valt a film, ha jol emlekszem a zene is 'rakapcsolt' mint egy narrativai eszkoz, es emiatt a vontatott erzes eltunt.

A film vegen azon gondolkoztam, hogy ha ateltem volna egy veszteseget, akkor valoszinuleg ezerszer jobban tetszene, illetve az, hogy ez egy baromi jo film, csak nekem nem tetszik.

Szamomra ez 5.5/10 volt, de a film az valoszinuleg a 7.5-8 tartomany kozeleben mozog.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. július 7., kedd 21:56

Szóval:

The Invention of Lying

Frappáns magyar cím :D

Ez is azok tömegét erősíti, amelyeket láttam már. Kell sokszor egy-egy ilyen darab a filmklubba, hogy ne csak a fajsúlyos, nehéz kérdéseket feszegető darabok kerüljenek felszínre.

Jobb filmre emlékeztem, mint ami valójában. Amikor néztem, még nem volt ekkora rálátásom (most sem olyan nagy...) a filmek világára, de pár dolgot már észre veszek.

Egy könnyed délutáni/esti mozi, amelyet társaságban is lehet nézni. Nekem úgy tűnt, hogy Gervais rendezett debütáló filmet, amelyben taglalja a személyes csalódásait, tapasztalatait, stb, bár szerintem sok rendezőnél vagy írónál ez még így van.

Picit szerettem volna, ha jobban kibővíti a főszereplő által taglalt teológiai kérdéseket, de próbálták lebutítva, ezáltal humorosan megoldani az amúgy nehéz kérdéseket. Megnéznék még a rendezőtől komolyabb hangvételű darabokat is. Bár a topic nem teljesen talál, de az After life c. sorozat és az angol Office nézhető?

Sok kiemelni való vagy negatívumot nem véltem felfedezni a filmben, a vége összecsapott kicsit, a női főszereplő ugyanazokat a köröket futja, a végén jön egy tudathasadással felérő jellemfejlődés.

Nem is volt szerintem a filmnek díjesőre aspiráló célja, de pár cselekményszálat másképp is vezethettek volna.

Az ajánlást illeti a dícséret :)

6/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2020. július 6., hétfő 18:39

Bocsi a késésért ismét.

A Ghost Story

Faust már említette korábban, hogy valószínűleg ezt fogja ajánlani, így már megnéztem jóval az ajánlás előtt is.
Nagyon különleges filmnek tartom, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!mert képes nagy hatást gyakorolni a nézőre kb párbeszédek, monológok nélkül csupán a képi világ segítségével. Az operatőri munka nagyszerű.A 4:3-as képarány nagyon passzol ehhez a filmhez. A "szellemjelmez" a maga minimalista módján tökéletes.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nincs bajom a lassan csordogáló filmekkel, viszont számomra néha túl lassú volt és ha egy hosszú nap után nézem meg valószínüleg el is aludtam volna rajta.

Nagyon jó ajánlás a filmklubba, ahogy nézem elég sokszínű idén is.
7/10

Már csak nekem kéne kicsit több energiát fektetnem bele, hogy ne vágjatok ki. Utolsó csúszásom volt a mostani.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. július 5., vasárnap 12:31

Spring

Nekem a legeleje nem tetszett, ahogy felvezettek azt, amirol maga a film szolt. Gondolok itt az USA-ban jatszodo jelenetekre. Nem adtak hozza szerintem sokat es bar lehetne mondani, hogy Evan motivaciojahoz hozzaadtak, de szerintem feluletes volt.

A film uzenete is erdekes, amit Raulito bontogatott lejjebb. Nyilvan elkanyarodva a valo eletbe nem lesz ilyen szelsoseg a kep, de minden kapcsolatban tortennek szerintem olyan pillanatok, amikor elgondolkozhatnal a masikrol, megsem teszed. Vagy megis es megszakitod a kapcsolatot. Esetleg tulleptek rajta. Sok dolog jatszik benne kozre, racionalizalni is lehet, de megis marad benne valami megfoghatatlan, amiert egyik vagy masik mellett dontesz. Nem megyek at csopogosbe, de a vegen a racionalis ervek mellett mindig szerepet jatszik, hogy mennyire szereted a masikat. Ezt pedig ilyenkor ismered fel igazan.

Sajnos a jatekido feletol mar kicsit untam, emellett sokszor ereztem a hatasvadaszatot, hogy a figyelmem fennmaradjon. Tetszettek a zenek, ahogy nagyon erdekesen es eredmenyesen sikerult keverni a kulonbozo mufajokat. En egyebkent a horrort kicsit sem hianyoltam volna belole.

Nalam ez 6,5 pont, ami talan fel ponttal kevesebb, mint legutobb adtam ra a tuloldalon.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. július 5., vasárnap 10:29

Invention of Lying

Gervaist imádom. Mostanában kicsit rájátszik a saját stílusára, de bírom a humorát és világnézetét.
A filmről önmagában szerintem sokat nem lehet beszélni. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az őszinteség, a dolgok egyenes kimondása talán a legkézenfekvőbb és legegyszerűbb humorként tud szerepelni és nagyon jól. A film vicces, Gervais saját humorával akasztja a karaktert, akit játszik. A legnagyobb baja viszont, hogy a közepe teljesen ellaposodik. Ez a hit "feltalálása" hazugsággal, önmagában persze jó görbe tükör lenne a vallásoknak (Gervais ateista, mondanom sem kell), de túl hosszú és erőtlen. Gyenge közepes lett a befejezés sajnos. Ez most újranézésnél jött le leginkább, nem nagyon rémlett, hogy ennyire untam volna a végére a filmet.
A sok depi meg szerelem után jól jött ez a film. Szerintem szerethető és nézhető darab, egy-két emlékezetesebb jelenetet leszámítva viszont nagyrészt felejthető, a vége pedig teljesen összecsapott.

6

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. július 4., szombat 21:28

Spring

Tetszett végül, bár túl sok eredetiséget nem tud felmutatni.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Sok film hatását éreztem (Before Sunrise zsáner pl.), szerencsére ezeket jól kombinálták. Szeretem az ilyen abszurdnak nevezhető lovestorykat, nem volt nyálas, csöpögős, inkább értelmes gondolatokkal szőtték körbe az egészet. Bár közhelyesek voltak és kb. 50 film kidumálja őket minden évtizedben, csak más körettel, mégis volt egy egyedi hangulata, élvezhető volt, rendben volt.
A munkáról és a borról, pizzáról az a két-három gondolat különösen megmosolyogtatott.
Amikor először kaptunk ízelítőt mi van a csajjal, ott kb. fél órára kicsit leült, bőven lehetett volna faragni a játékidőből.
A vége nem tetszett kifejezetten, bár abszolút sikerült úgy felvezetni a sztorit, hogy mindkét végkifejlet helyt álljon és ne maradjon nagy hiányérzet.


7-es. Én nem láttam még, nekem jó ajánlás volt, magamtól nem találtam volna rá. Egy egyszerű, de korrekten összeollózott film. Nem sok újat adott, de a közhelyeket jól lőtte el. Élveztem végül, de a világot nem váltja meg.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. július 4., szombat 18:36

Koszonom mindenkinek az ertekeleseket, vegigolvasom mindet csak epp pre-naszuton vagyok aztan alig lepek fel. Egyebkent is ahogy latom, nagyon nyogvenyelos lett a dolog, szerintem jovo heten ne legyen ajanlas.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. július 4., szombat 17:18

A Ghost storyról is írok holnap, bocsi a késésért. :|
"And my heart will leave you never."

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. július 4., szombat 10:57

Petr írta: Nem hihetted, hogy a tablazatba nem ugy kerul be. Meg csak le sem kellett irnom, a copy-paste csodai. :mrgreen:
:banplz: :( :-@

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. július 3., péntek 23:37

A tablazatot frissitgetem, de ha valakinek a pontszama kimaradt, javitsa a mulasztasom:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1964865998

A Ghost Story

Vegre gep ele kerultem munkamentesen, szoval be is tudom potyogni a potyognivalot.

Nagyon orulok, hogy a filmnek kicsit sem volt celja, hogy ram hozza a fraszt, amit remekul erzekeltetett azzal, hogy a szellem mivolta egyertelmu volt es nem kellett frusztralnom magam, hogy mikor tudok megijedni. Jol felvezettek.

A kameramunka brillians, jok a szimmetriak, a vagasok is ulnek foleg akkor, amikor egy pontra fokuszalva jon is a kovetkezo jelenet, vagy ahogyan az ido mulasa jelenik meg.

A zene remekul szimbolizalta repetativsagaval a gyaszt es a kilatastalansagot. Amikor Mara karaktere tovabblepett, akkor kapott csak uj tonust a muzsika, ezzel is bemutatva az uj kezdetet. Sajnaltam a hatramaradt eletet a nonek, ekkor volt ram egyedul hatassal a film.

Remekul bemutatasra kerult az elet korforgasa. Ahol korabban tragedia tortent, elet burjanzott, majd ismet a rombolase lett a foszerep, utana pedig az epitkezese. A tortenelem folott elszall az ido, megallas nelkul. Az eletunk is, ha belegondolunk. Ellenben az emlekek megmaradnak, hiaba kerulnek tolunk egyre tavolabb es halvanyul pillanatrol pillanatra.

Ahogy tobben is irtak, en sem eltem meg at ilyen mely gyaszt, igy nem kapott magaval a film, hiaba szippantott be. A piteevest untam, de tokeletesen megertem a jelentetet. A szineszek is jok voltak, mar amennyit szerepeltek.

Szerintem a filmet a ket szellem elso parbeszede mutatja be a legjobban: hatra maradt eletfoszlanyok, fajdalmas emlekek, de elhalvanyulo pillanatok. En igy kepzelem el a gyaszt.

A pontozassal bajban vagyok, egyelore 7.5 pontot kap tolem. Fel pontot kapott az ajanlas, mert hiaba Mara es Affleck, meg csak nem is halottam a filmrol es sokat adott.

Bocsi, hogy megcsusztam, de mar csak ilyen ez a koltozkodes. A hetvegen jovok a Springgel.
Pipita írta: Aki a magyar címet le meri írni az távozzon az internetről örökre.

Nem hihetted, hogy a tablazatba nem ugy kerul be. Meg csak le sem kellett irnom, a copy-paste csodai. :mrgreen:

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. július 3., péntek 22:31

Valamikor ejfel korul jovok a Ghost Storyval, ne bantsatok. :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27354
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. július 3., péntek 22:16

GHOST STORY

Kicsit megcsúsztam vele, mert az Ördögűző 2 akkora törést okozott, hogy kb 1 hétig nem néztem filmet. :mrgreen:

Hogy is mondjam... tetszett is meg nem is. Nem az a film, amit újrázni akarok és nem amiatt, mert rossz lenne, hanem mert annyira keserű volt számomra az egész film. Az atmoszférája elképesztő, lényegében alig történnek benne tényleges dolgok, mégis képes beszippantani. A zenénél sokszor vártam, hogy a Mechanikus narancs témája jöjjön, rengetegszer beugrott.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az elmúlás, az örökség és az élet, illetve célunk beteljesítése témákhoz teljes mértékben jól nyúlt. Rövid a játékidő, lassú, mégis kifejező. Egyedi hangvétel, remek felépítés, pláne az, ahogy az idővel játszottak, hihetetlen.

Lényegében egy remek film, de mégse tudom azt mondani, hogy újra akarom nézni. Érzelmileg számomra nem pozitívan hatott. 7/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. július 3., péntek 18:55

én is láttam tavaly mikor nyomtam Ricky maratont. imádom a palit. :D
Kép

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. július 3., péntek 18:38

Gervais az isten, ez pedig egy jó film. :) Láttam már, de újranézem szerintem.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3864
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: füst » 2020. július 3., péntek 18:12

A ghost story

Hú... egy hete láttam, most újra megnéztem belepörgetve, mert szorít a határidő, és írnom kell róla.
Elég tanácstalan vagyok. :D
Lesz benne egy kis spoiler, de szerintem már kb. mindenki látta, aki meg még nem, annek semmi keresnivalóa még itt, szóval na.
Hiányérzetem van. Imádom a lassú folyású filmeket, akkor, ha... van benne párbeszéd. Ha beszéltetik a karaktereket, és jól, akkor kényelmesen hátradőlök, mert tudom hogy élvezni fogom.
Konkrétan a képi világ az ami megmarad és azzal kell beérnem, ami egyébként tetszik is, de nem lesz egy maradandó filmélmény sajnos. Volt benne pár snitt, ami tetszett, volt ami még hangulatában is megfogott, de nem foglalta le a jobb napokat megélt agyamat. Az első pár perc után jött az örökkévalóság, aztán... azon a ponton vesztettem el a sztorit, amikor is a szellemünk leugrott a felhőkarcolóról, ami a kis faház helyére épült. És jöttek a telepesek, akiket lenyilaztak, és hirtelen felgyorsult az idő, évtizedek teltek el másodpercek alatt.
Bevallom nem vagyok biztos abban hogy értettem amit látok, de azt hiszem miután öngyilkos lett a szellem, egy időhurokba került, halott halott szellem szellemként ( :mrgreen: ) újraélte a sztoriját annak a helynek, egy külső szemszögből.
Aztán az utolsó 10 percben hirtelen megérkezett minden, ami hiányzott. Végre volt párbeszéd, tetszett zeneileg, és valamiféle értelmet nyert a sztori.
Egy oreoval tudom szemléltetni ezt a filmet, ízlett a keksz az alján és a tetején, de az a gettó fehér krém ami kitölti, alig ehető.
A film is ilyen, az első 5 perc tetszett, az utolsó 10 perc nagyon tetszett, a köztes rész elég szenvedős volt.

Viszont volt is időm gondolkozni miközben néztem, és arra jutottam, hogy mai szemel nézve ugyan nem váltotta meg számomra a világot. De semmi olyat nem tartalmaz ez a film -szerintem- ami miatt ne valósulhatott volna meg mondjuk 60 évvel ezelőtt.
Azért gondolkoztam ezen, mert pár éve végignéztem szinte az összes Hitchcock filmet, és őrjítően lassúak voltam számomra, nem mondom hogy nem jók, de egész egyszerűen olyan lassú folyásúak, hogy már átfordulnak vontatottá. És a kor filmjeinek igen nagy részére igaz ez, legalábbis ha a saját filmes tapasztalataimra gondolok. Sokkal lassabbak voltak, kevesebb eseménnyel, sokkal kevesebb akcióval. Na kérem, ha ez a film akkoriban pattan ki valamelyiknek az agyából, sztem csúcssiker lett volna. Csak ugye nem 1960-at írunk, ez nem akkor született, és egy rég elmúlt kor filmjeihez sem igazán lehet mérni ezt a pár éves alkotást.

Nem bánom hogy megnézhettem ezt a filmet, és köszönöm az ajánlást. 5 és 6 pont között agyalok, nem igazán tudok dönteni, fél pontokat adni meg buzis, szóval 6 pontot adnék rá, de ha jól tévedek lehet majd egynéhány értékelést módosítani utólag, meglátjuk pár hét múlva milyen emlékem marad erről a filmről.

6/10

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2020. július 3., péntek 17:18

A konnyedebb filmnek orulok, szerintem kifejezetten jol jon, a brit humort/filmeket is kifejezetten szeretem, viszont ennel antipatikusabb szereloosztast nem tudom hogy szamomra ossze lehetett volna allitani. :mrgreen:

Ricky Gervaistol eddig semmi nem tetszett, Louis C.K.-nak a humora nagyon nem jon be, Jonah Hillel kinozni lehet. :mrgreen:

Na remeljuk ez lesz a kivetel.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. július 3., péntek 16:36

Jó pár éve láttam már a filmet, amit ma ajánlok nektek. Akkoriban még unokaöcsém tök fiatal volt, tök jó neveltetést kapott, sosem verték, sosem terrorizálták, semmi ilyesmi.

Mégis, mikor valami rosszaságot csinált, ösztönösen hazudozni kezdett. Szerintem tök érdekes kérdés hogy miért kezdi el ezt az ember. Nem kiabálást akart megúszni, nem verést akart megúszni, egyszerűen csak hazudott mert nem akarta vállalni a felelősséget, meg akarta úszni. Előnyt akart kovácsolni tök irracionálisan, lévén hogy nem kovácsolt magának semmi előnyt ezáltal, és mégis cisnálta. :mrgreen:

Valami ilyesmi témakörbe csöppenünk Ricky Gervais 'The Invention of Lying' című filmjében is. Egy olyan világban vagyunk, ahol még nem fedezték fel a hazugságot. Mindenki kimondja teljesen őszintén amit gondol, mert egyszerűen a hazugság egy nem létező fogalom. Az alapgondolat simán lehetne egy random szín az Ember tragédiájában is akár, viszont Ricky Gervais sokkal viccesebb Madáchnál.

Azt hiszem valami könnyedebb filmnek is van most helye a filmklubban, rövid is, vicces is, remélem tetszeni fog. Én nagyon szeretem és amennyire látom, eléggé alulértékelt film, ezért gondoltam bedobni. Továbbá szerintem érdekes az alapgondolat és érdemes elgondolkodni azon, hogy mit miért csinál az ember néha.

The Invention of Lying

Aki a magyar címet le meri írni az távozzon az internetről örökre.

Avatar
Ewr
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013. július 20., szombat 19:30
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Ewr » 2020. július 3., péntek 10:41

A Ghost Story

Hát ez nagyon művészi volt. :D
Én mindent TV-n nézek, ami nem youtube videó, úgyhogy ez itt is természetes volt. Egyértelműen a hangok és a látvány a film erősségei és azok egy nagyon különleges hangulatot adnak, amit élmény nézni. A vágások szintén zseniálisak Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ahogy a szellem szempontjából pár másodperc telik el, közben pedig éveket ugrunk... az nagyon tetszett.
Nekem a pités résszel nem volt bajomSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!, így lehet igényesen elnyújtani egy jelenetet, a másik véglet a family guyos módszer, amikor percekig hánynak. :shutup:

A film közepén lévő monológ borzasztóan kizökkentett, nagyon idegennek éreztem, pedig a téma érdekes (mondjuk én utálok rajta gondolkodni, volt, hogy pánikrohamhoz vezetett), de nem ebben a filmben kellett volna kibontani szerintem. Anélkül sokkal koherensebbnek érezném. Inkább néztem volna helyette mégegy pités részt. :mrgreen:


Tegnap a megnézés után elég vegyes érzelmeim voltak, de így, hogy aludtam rá egyet, jobban át tudtam értékelni és összességében tetszett.

Remek ajánlás, nem hiszem, hogy magamtól megnéztem volna.
7/10

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. július 2., csütörtök 20:31

Spring

Úgy ahogy van, odaátról:

Spring
Sajnos a magyar címfordítás Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!képes volt lelőni a lényeget nálam, sejtettem hogy a lány vámpír lesz, szóval nem lepődtem meg. Indít drámaként, aztán a horror kezdi átvenni az irányítást, majd a romantika lesz az uralkodó. Ez rendjén is van, ha mindegyiket rendesen kibontják. Utánaolvasva a kritikáknak, sokan úgy vélik, hogy a film hosszú is és rövid is egyben, hosszú ez így, de viszont nincs kibontva rendesen minden, pl. a mellékszereplők stb. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Még hallgattam volna Az őslakó-szerű kérdés-felelek párbeszédeket, lehetett volna benne sok ötlet.. De mindenesetre egyedi az alkotás, és jó is.

A helyszínek, a vágás minden tetszett. A forgatókönyv ha kicsit jobb, illetve Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!nincs a szerintem pár logikai buktató, akkor lehet még jobb film is lehetett volna.

7/10

(decemberben még nyolcas ment rá, de most másképp látom).

A Ghost storyt is felfrissítem, nehogy kizúgjak.
"And my heart will leave you never."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 70 regisztrált és 0 vendég