Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Limaten
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014. február 23., vasárnap 15:52
Kedvenc játékosaid: Gerrard, Henry, Modric, Zidane, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Limaten » 2021. december 5., vasárnap 22:00

Katyn

Amikor elkezdődött, azt hittem valamelyik Harry Pottert raktam be: sötét felsők, nyomasztó dallamok, elmosódó felirat, egyedül a WB logó hiányzott. Aztán az első jelenetnél megszólaltak magyarul, és amikor át akartam váltani eredeti szinkronra, és mivel csak lengyel nyelv volt, akkor tudatosult bennem, hogy mit is fogok most megnézni. Lengyelül amúgy sem láttam még semmit, most már ez is pipa.

Nem igazán tudom mit tudnék írni a filmről az egyértelműeket leszámítva, hogy egy borzasztó, és fontos dologról szól. Tekintve, hogy nem Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!egy klasszikus frontvonalas háborús filmről beszélünk, így sok akciót nem kapunk, és egy olyan megtörtént eseményt dolgoz fel, amit 3 percben el lehet mesélni, ezek ellenére szerintem jól helytállt a film. Nem mondom, hogy végig fent tartotta az érdeklődésemet, vagy hogy odaszögezte volna a tekintetemet a vászonhoz, de határozottan nem volt unalmas. Két szemszöget kapunk, az áldozatokét, illetve az otthon maradtakét. A otthon izgulókból érzésem szerint egy kicsivel többet kaptunk a kelleténél (pl. nem láttam értelmét többször is bemutatni egy új lázadót, aki aztán percek múlva eltűnik), szerintem itt lehetett volna rövidebb a film.
Film közben nekem is sokszor eszembe jutott, hogy értékeljem, hogy nem az a problémám, hogy lesz-e mit ennem holnap, illetve látom-e még valamelyik szerettemet. Ugyanakkor szerintem ez relatív dolog. A mai világnap egy elkényeztetett gyerek mentálisan simán lehet rosszabb állapotban attól, hogy nem azt a játékot kapta, amit akart, hanem a másikat, mint egy háborúban felnőtt alapdolgokat nélkülöző gyerek, aki már annak örült ha nem volt éhes és látta a szüleit. Szóval valahol nem érzem ezt igazságosnak, hogy örüljek annak, hogy nem 1935ben születtem Varsóban, mivel erre esélyem sem volt. Vagy az, hogy ha a mai énem vissza lenne küldve, akkor nem bírnék ki egy napot sem. Egyrészt szerintem nem valid a felvetés, mivel teljesen más világról beszélünk, agyunkkor mégis azt mondom, márpedig nem vallanék szégyent. Ahogy a minden évben a legújabb iphone-t megkapó tinédzser sem. Emberek vagyunk, egy hét alatt hozzá szokunk a legradikálisabb változásokhoz is. Persze nem vagyok pszichológus, vagy nem is tudom, ki tudna ebbe okosat mondani, de erről mondjuk szívesen beszélgetnék vele. Najó, akár veletek is :D .

A pontozással bajban vagyok, fogalmam sincs hova rakjam a skálán, egyelőre kap egy sablon 7/10-et, aztán ha úgy lesz a végén változtatok raja.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. december 4., szombat 9:06

Suburbicon

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jaj, ez nagyon fura film. Ami egyértelműen rossz itt, az a rendezés. A filmnek nincs ritmusa, csapong, Clooney elkúrta. A Coen feeling kb. megvan, az idióta kapkodós stílus ezt is megöli.
Alapvető koncepció, hogy bemutat valamit, ami fake, ami tisztának látszik közben velejéig bűnös. Jelen esetünkben ez egy kertvárosi amerikai városra van levetítve. Ott kezdünk ugye, hogy egy fekete család beköltözik ebbe tiszta, makulátlan környezetbe, ez a helyiek szerint pedig a bűn ezzel megérkezik, a város koszos lesz és ez nem jó senkinek. Julian Moore karakterét (Rose) már 3 másodperc után utálod, pláne hogy kettő van belőle. Ez amúgy segít abban, hogy elkezdenek jönni a gondolatok, hogy bazmeg, ezek milyen rossz emberek már, az egész kisváros rohad a seggfej 60-as évekbeli amerikai patrióta pöcsöktől. Ami totál így van, ok, de könyörgöm, ez a filmben nem a felütés kéne legyen, hanem valami amit a közepén kapunk az arcunkba. Nincs felvezetve ez a kertvárosi lét, nincs idő beleélni magamat, hogy húú igen, ide akarok költözni, itt akarok élni, mert mennyire jófej és cuki már mindenki. Egyszerűen csak hamar kiderül, hogy mindenki seggfej, nincs ennek egy lecsapódása.
A film közepe egyébként kb. okés, szépen fokozatosan bontja ki, hogy mi a helyzet a középpontban szereplő családban, mindenki egy lelkiismeretlen perverz kretén. Borzalmas és kínosan hamis részvét nyílvánításokat kapnak, ami megint azt mutatja, hogy mennyire cancer az egész kisvárosi közösség. Gardnert pedig már majdnem sajnálod, amikor elkezd kibontakozni a dolog pedig egyszerűen megutálod. Matt Daemon ezt jól hozza.
A fekete szál kicsit még ott van, kis lángokkal marad csak fent, nem igazán érteni a film ezen pontján, hogy mire is szolgál a végkifejletnél ez majd, azon kívül, hogy bemutassa, mindenki rasszista.
A végére valahogy nagyjából rendeződnek a szálak és itt kezdesz el igazán mérges lenni Clooneyra, hogy ennyire szarul van ez komponálva. Itt jön le, hogy mire is jó a fekete szál, csak ez nagyon elbaszott. A lényege az lenne, hogy ártatlan embereket utál egy egész város, miközben az igazi bűnözés, a gyilkolászás, a perverzió, egy gyerek életének tönkretétele folyik egy házzal odébb. A befejezés elég erős lehetne, ha lenne egy jó felvezetés ide. Oscar Isaac 5 percben is nagyon jót tett egyébként a filmnek, egyik fénypontja volt.
A többi dologgal nem igazán volt bajom, a Coen feeling ahogy említettem, nekem csak nyomokban jött át, a képi világ olyan, mintha Clooney kicsit próbálná ezt kihozni, de nem megy. Valahogy nem elég giccses ahhoz.

Sajnálatos a kihagyott ziccer, ebből lehetett volna többet is kihozni. Rossz filmnek azért nem mondanám mégsem, főleg mert mozgatott meg bennem gondolatokat, emiatt mindenképpen jó ajánlás. Érdekes tematikát szolgáltat és vet fel kérdéseket pl. mennyire valós egy békésnek tűnő és tiszta környezet?
Köszi!


6/10

Amit változtatnék:
- A Monster Calls: 7.5 -> 8 (ezt a filmet még elő fogom venni, bármennyire is kényelmetlen a téma, nagyon szép és erős)
- Eyes of My Mother: 6 -> 5 (azt hittem jobban meg fog maradni ez a film, de nem :( rövidtávon voltak hatásos jelenetek, de a bosszantó dolgok maradtak csak meg inkább)

Köszi mindenkinek, én örültem, hogy úgy filmeztünk, hogy egy-két filmről beszélgettünk is sokat. Van még miről, Katynról és a Suburbiconról is lehet azért.
Aki nincs kész, filmezzen.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. december 3., péntek 23:42

Raúlito írta:forgatókönyvükből, ha ők rendezik e filmet
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Hát, nem tudom ehhez ki kellett volna, hogy jó film legyen :mrgreen:

Majd írok, ezt még hagyom érlelődni, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!vannak benne jó momentumok, érdekes az egész, de filmként nagyot bukik szerintem.

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2021. december 3., péntek 22:38

E tekintetben teljes az összhang ahogy látom, a nagy Lebowski nekem se tetszett :agree: Szerintem a Fargo; a No Country for Old Men és a The Man Who Wasn't There remekművek és arra is kíváncsi lettem volna, hogy ők mit hoznak ki a forgatókönyvükből, ha ők rendezik e filmet :hmmm:
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2021. december 3., péntek 20:36

Lebowski nekem se tetszett, nem ertem a hypeot korulotte.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. december 3., péntek 19:49

Faust írta: A Lebowski szerintem egy kalap szar de kb egyedul vagyok ezen a bolygon. Annyira nem csipem egyebkent Coeneket, kivetel a No country, az a film valami csodalatos.
5/10
Nem vagy egyedul :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. december 3., péntek 19:19

Szerintem ha az utolso ertekelest leadtad, modosithatsz ketton.

A Lebowski szerintem egy kalap szar de kb egyedul vagyok ezen a bolygon. Annyira nem csipem egyebkent Coeneket, kivetel a No country, az a film valami csodalatos.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. december 3., péntek 18:56

Régebben volt olyan, hogy lehetett változtatni pontszámon. Nekem most lenne kettő, ami még érett azóta, akarunk ilyet? :D
Raúlito írta:Suburbicon
Ez watchlisten van kb azóta, hogy kijött, szóval köszi :mrgreen: Meg is nézem. Coen tesókhoz kapcsolható film volt már az első körök egyikében, talán Pipita hozta az O brothert.
Fargo nagy kedvenc tőlük természetesen még, de pl. a Nagy Lebowskt nem tudtam átérezni.

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2021. december 3., péntek 18:17

Sziasztok!

Az utolsó kategóriapár (animáció/thriller) az enyém, így most publikálom is az ajánlásom :) A két kategória közül könnyű volt választanom, mert - ahogy észrevettem - vannak itt páran, akik nálam járatosabbak az animáció filmek világában, így úgy gondoltam, hogy nem akarok lebőgni :lol: Úgy voltam vele, hogy a mainstream vonal klasszikusait már láttátok, eredeti alkotást pedig nem sokat ismerek e műfajból.
A thriller világában járatosabb vagyok, de itt meg a mennyiség okozott gondot :x Sok klasszikus már megtekintésre került itt, így olyat kerestem, ami kevésbé ismert.
A választásom a Suburbicon című filmre esett (https://www.imdb.com/title/tt0491175/fu ... _=tt_ql_cl), mert egyrészt nagyon egyedi atmoszférája van a filmnek, másrészt Matt Damon az egyik kedvenc színészem és ebben a filmben is nagyot alakít. Georg Clooney rendezte ezt alkotást, a Coen tesók írták az eredeti szkriptet, amit Clooney megvett tőlük és nem is sokat változtatott szerzőtársával, Grant Heslov-val az eredeti szövegen, így nem meglepő ha a stíluson a fekete humor és a feszültségkeltés eszközeit remekül keverő mesterek hatását érzitek majd. Magáról a filmről nem is akarok sokat elárulni, a Cinegon tudjátok megnézni :) Jó szórakozást! :)
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. december 3., péntek 12:19

Utolsó ajánlás ma.
10 nap és végső határidő.
Szedjétek össze magatokat.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. december 2., csütörtök 8:13

Faust írta: Katyn

Na, de hogy a filmről is beszéljek egy keveset, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!tetszett. Már említettem, mit csíptem benne, furcsamód egy kicsit ez is a hibája, mert bár a döntés maga jó, hogy inkább az otthoni állapotokkal foglalkozik, ezt nagyon csapongva teszi, néhol emiatt kis érdektelenségbe fullasztva. Unalmasnak nem mondanám, néhol inkább kifullad, a vége nagyot ment rajta.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Itt van nekem alapvetően a legnagyobb problémám vele, de én nem azt érzem, hogy csopongó, inkább csak nem elég balanszos. Valahol így a felénél a film elmegy kicsit unalmasba, repetitívbe. Az "otthoni" részek ugyan erősek, értem a kínt, de úgy a film fele után valamivel elkezdtem azt hiányolni, amiről az utolsó 15-20 perc eleje szólt. Valahogy az a része volt kevés, ahol azt próbálják meg átadni, hogy mennyire szar volt a lengyel civileknek, tiszteknek. Mert igazából többen napokon át tudták, hogy ahova viszik őket, onnan nem jönnek vissza élve, de semmit nem mondtak nekik. Az utolsó képsorok így is úgy is nagyot ütöttek volna, ha van egy kicsit több filler "dráma" arról, hogy mit érezhettek. Elképzelni persze el tudom, de képekkel ezt simán át tudta volna adni ez a film.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. december 1., szerda 21:06

Katyn

Fú basszameg, tegnap néztem de még most sem tudom, hol kéne ezt elkezdeni.

Alapvetően két gondolatfonalat indított el bennem a film, az első ugyanaz, mint Mátéé:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Fingunk nincs valójában, mennyire jó dolgunk van manapság, mennyire semmilyenek és kvázi valótlanok a problémáink többsége, és hogy bár társadalmilag még mindig érezhető a két háború hatása (de inkább a másodikat követő politikai és szellemi berendezkedésé) ez a 80 év békeidő mennyire kilúgozta az embereket. Elképzelem, hogy ez a sok rinyáló, a villanyszámláját a munkaadójával kifizettetni próbáló, a Ben and jerryst is 600 forintos kiszállítással a woltról rendelő hómoffiszos semittevő (nyilvánvalóan tisztelet a nem kevés kivételnek), vagy épp az influenszer köcsöghad, és még sorolhatnánk, mit kezdene magával, ha besoroznák, és az országát nyugatról egy Wehrmacht, keletről egy Vörös hadsereg méretű felfegyverzett, kiképzett embertömeg elkezdené szép lassan bekebelezni. Teljesen elképzelhetetlen, de nem kell csak a végletekben gondolkodni, jómagam is értéktelen ágyútöltelék lennék jó eséllyel, talán nem túlzok, ha azt mondom, mindannyian. És bár nagyon közhely, valahol egyet is tudok érteni, hogy nem ártana ennek a világnak, ennek a hanyatló civilizációnak egy újabb háború, annak ellenére, hogy nyilvánvalóan nem kívánom ezt, és nem is ilyen módon vívnák ezt meg. De egyébként ha félretesszük a háború haditechnikai mivoltát, pusztán mentálisan nem bírnák az emberek.

Szerintem a film kiválóan ragadta meg azt a teljes bizonytalanságban, és passzív fenyegetettségben élést, ami az otthon maradtak életét jellemezte (és szerintem pont ebben más a Katyn, mint a többi háborús film, ami szinte csak a fronton harcolókkal foglalkozik, mivel az akciódúsabb), nem csak a háború alatt, hanem után is. Iszonyatos lehetett, hogy csak cenzúrázott levelekből értesülhettél bármiről, válaszadás lehetősége nélkül, aztán rohantál ki a főtérre minden nap, hogy bemondják-e a párod nevét a hangosbemondóban. Micsoda nők voltak ezek, öregek és fiatalok, hogy ezt kibírták, elképesztő, elképesztő. Nekem sokkal jobban bejött ez a megközelítés, mint egy konkrét csata bemutatása, még ha nyilván a folyamatos foreshadowing miatt (illetve azért, mert tudjuk alapból, miért készült a film) tudjuk is, mi fog történni. Pláne a régiónkban lehetett ez ha lehet erről beszélni, többszörösen megterhelő, hiszen nem "csak" egy megszállóval volt megáldva egész Közép-Kelet Európa, hanem mindjárt kettővel, akik az elején még puszipajtások voltak, aztán egymásnak ugrottak.

A másik gondolatmenetem pont ehhez kapcsolódik: ökölbe szorult a kezem konkrétan a háború utáni idők történéseinél (pedig ott gyengül a film valamelyest, javarészt az idióta festőgyerek vonala miatt), ahogy a szovjetek az egészet a németekre kenték, és kíméletlenül elhallgatattak mindenkit így vagy úgy, aki meg merte pedzegetni az igazságot. A történelmet ugye mindig a győztesek írják, fura belegondolni, mi lett volna egyébként, ha a németek nyernek. Anélkül, hogy állást foglalnánk (minek is), elképesztő, hogy a szovjet vezetés mit el tudott tussolni évtizedekig, pusztán győzelmi poziíciójából kifolyólag. És manapság is sokkal, sokkal kevesebb szó esik a sztálini őrületről, mint Hitlerről (ez is több tényezős, de nem kezdek zsidózni), holott ha pusztán a számokat nézzük, a többszörösének vére tapad a kezéhez, már jóval a háború kezdete előtt: elég a holomodorra gondolni, csoda hogy még élnek ukránok a bolygón. Nemrég olvastam egy könyvet, amiben érintőlegesen szerepelt a téma, bazmeg, az emberek földdel etették egy idő után a gyerekeiket, aztán lefektették őket aludni, és esténként egymás kutyáit, macskáit, majd miután azok elfogytak, egymás hulláit ették az utcán, hogy életben maradjanak. Képzeljétek el azt a világot. Pusztán azért, mert Sztálin úgy döntött, kiéhezteti Ukrajnát. Egy kurva ravaszt nem kellett meghúzni. Te jó isten. És még manapság is megy róla a vita a részükről, hogy ez népírtás lett volna, ember. És még sorolhatnánk napestig. És erről sokkal kevesebben beszélnek, és szinte csak itt, a régióban, miközben Hitlerrel kb Ugandában is rémisztgetik a gyerekeket. Köpedelem.

A lengyelekben ez az egy tisztelendő egyébként - ugyanaz az ostoba berendezkedés alakul náluk is, mint nálunk, csak még erősebb egyházi felhanggal, de ott ha elkezdene a mindenkori hatalom az oroszokhoz dörgölőzni, százezrek mennének az utcára. Itthon is, csak tapsolnak a nagyvezérnek a békemeneten érte. Kurvaország, hogy a deák ferenci géniuszt idézzem.


Na, de hogy a filmről is beszéljek egy keveset, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!tetszett. Már említettem, mit csíptem benne, furcsamód egy kicsit ez is a hibája, mert bár a döntés maga jó, hogy inkább az otthoni állapotokkal foglalkozik, ezt nagyon csapongva teszi, néhol emiatt kis érdektelenségbe fullasztva. Unalmasnak nem mondanám, néhol inkább kifullad, a vége nagyot ment rajta.

A vége. Fu bazmeg, amikor kb 10 éve először láttam, az agyamba égett. Azt a rohadt kurva élet de tényleg. Ilyen szenvtelen emberírtást, így végrehajtva, mintha Máté kanpa egy emailt hogy holnapra le kéne programozni valamit, és elnézést, hogy csak most szólunk, Mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. És itt még "csak" ideológia sem volt mögötte, színtiszta politika. Kurva nyomasztó, kurva nyomasztó basszus. Ehhez képest semmi egyébként, hogy a fronton lőtték egymást az emberek, az is ugyanúgy értelmetlen, de legalább "tiszta": kiküldték őket, és addig lőtték egymást, míg az egyik tábor el nem fogyott. De ez, hogy a fronttól száz kilométerekre, fegyvertelen, megkötözött és lefogott embereket lősz tömegsírba egy cigivel a szádban, ez a legsötétebb pokol. Delegalábbnemvótaknácik.


Egyébként filmileg elég jó, végig érezzük hogy valami hiányzik belőle, de lehet, hogy csak túl sok amerikai háborús filmet láttunk, és más elvárásaink vannak. Ez nem is háborús film igazából, csak ott játszódik: ez lélektani dráma, az utolsó 15 perc meg maga a horror. Még mindig nem ez a legnyomasztóbb háborús film, amit láttam, a Come and see-t még semmi nem múlta felül, de top 5-ös a cucc ebből a szempontból. Amúgy full korrekt a megvalósítás, szépen fényképezett, zeneileg egyhangú de hatásos, a hangsúlyt és az egyensúlyt néha nem megfelelően kezelő, nem találó, emiatt néhol erőtlen és klasszissá válni képtelen, de nagyon, NAGYON fontos alkotás ez.

Elnézést, ha hosszú volt, és a filmmel magával annyit nem foglalkoztam, de elvileg ez a filmklub lényege. Legalábbis nekem. :) Jó ajánlás, talán a legjobbad mióta toljuk, köszönöm szépen, nézzék meg minnél többen.

7,5/10

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. november 30., kedd 16:46

Három oldal? :(

Tombstone

Régen imádtam a western filmeket, jöhetett régi, új, spagetti vagy modern, viszont van már pár éve, hogy egyet sem néztem.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A film elején érdekes volt a bevezető, nem is tudtam, hogy a cowboy mozgalom (?) volt az Újvilág egyik első szervezett bűnözéssel foglalkozó csoportja.

Talán, az hogy nem nézek westerneket újabban, amiatt van, hogy unalmasak sokszor. Ez a film is éppen, hogy csordogál az elején, kihegyezve egy végső konfliktus fele, sokat láttunk már ilyet. Jobban tetszett volna, ha a karaktereket jobban árnyalják, a rosszfiúk hátterére is kíváncsi lettem volna : mi volt nekik a kiváltó ok, milyen környezetből jönnek stb. Üde színfolt volt közöttük a latinul beszélő cowboy, na őt szerintem érdemes lett volna jobban bemutatni.

A színészek szerintem rutinból lehozták ezt (mondjuk az álbajusz zavarta őket sokszor :D ), a forgatókönyv is elég erős volt. A zene és a képi világ általában jó szokott lenni a westernekben, itt sincs másképp


Nem mondanám egyáltalán rossz filmnek,sőt. Többet nem tudok írni róla, vessetek a mókusok elé :D 7/10

Sorozatként nagyon vagány lehetne. Aki nem látta a Deadwood c. remekművet, az pótolja, három évad, hamar lepörög. Szerepel benne a film egyik főgonoszát alakító Powers Boothe is.

Bocsi a késésért, tényleg ötletem sem volt, hogy mit írjak róla.
"And my heart will leave you never."

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. november 30., kedd 15:10

géza írta:
soadroli írta:semmi kiemelkedőt nem éreztem benne
soadroli írta:Val Kilmert emelném ki
:mrgreen: :sziv:
jó kössé' bele. igaz magas labda volt :D
Kép

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2021. november 30., kedd 14:34

Faust írta:Hasonlora szamitok mint Rolie. :mrgreen: :lol:
soadroli írta:semmi kiemelkedőt nem éreztem benne
soadroli írta:Val Kilmert emelném ki
:mrgreen: :sziv:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. november 30., kedd 14:08

géza írta:
Faust írta:Biztos magvas gondolatok szulettek. :mrgreen:
Ezek utan ha nem kapunk egy harom oldalas elemzest gunnertol, akkor merhetetlenul csalodott leszek. :mrgreen:
Hasonlora szamitok mint Rolie. :mrgreen: :lol:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. november 30., kedd 13:52

Tombstone

Szökőévente nézek westernt, és nem ez a film fog ezen változtatni.
A színészek jók voltak, én is Val Kilmert emelném ki. (legutóbb itt láttam, óriási :lol: ) Mellékszerepekben is ilyen arcok vannak hogy Thomas Haden Church, Stephen Lang, Michael Rooker, Terry O'Quinn, szóval nem gyenge a casting.
A szerelmi szál nekem se jött be, valahogy nem illet oda. A végtelen töltényeket nem is említem, vicces de végülis annyira nem zavart :D
Egyszer simán nézhető, de semmi kiemelkedőt nem éreztem benne. Köszi az ajánlást,
6/10
Kép

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2021. november 30., kedd 13:30

Faust írta:Biztos magvas gondolatok szulettek. :mrgreen:
Ezek utan ha nem kapunk egy harom oldalas elemzest gunnertol, akkor merhetetlenul csalodott leszek. :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. november 29., hétfő 20:44

Biztos magvas gondolatok szulettek. :mrgreen:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. november 29., hétfő 20:19

Megnéztem, de szerintem már csak holnap írok.
"And my heart will leave you never."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 85 regisztrált és 0 vendég