Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2017. március 22., szerda 19:46

soadroli írta:meg az a több helyen bevágott zene is tetszett (aminek megköszönném ha valaki leírná a címét :D )
Vivaldira gondolsz, te műveletlen barbár? :mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2017. március 22., szerda 18:58

tegnap megnéztem a Force Majeure-t. már egy ideje a gépen pihent, szóval jól jött az ajánlás. de sajnos nekem csalódás volt. szerintem nagyon túl van nyújtva a film, ezért sokszor azon kaptam magam hogy eléggé unom. maga az alapszitu tetszett, meg nincs nekem bajom a lassabb tempóval, de itt valahogy nem kapott el. a színészek jók voltak, meg az a több helyen bevágott zene is tetszett (aminek megköszönném ha valaki leírná a címét :D ) történetbe annyira nem mennék bele, azzal egyet értek hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a feleségnek nem kellett volna kiteregetni a dolgokat, ketten kellett volna ezt lerendezni oszt' csókolom.
nálam is 6,5/10.
Kép

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. március 22., szerda 18:16

Éjfél után jöhet a következő ajánlás :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2017. március 22., szerda 1:12

Most egy-két napig kicsit el vagyok havazva, Faust filmjét már megnéztem pár napja, hasonló stílusú filmet fogok hozni, csak még a múlt századból való, régóta kíváncsi vagyok pár ember véleményére a filmről, főképp azért is szeretném megmutatni, úgyis a kör végefelé ajánlok majd, nem hiszem, hogy egy győztes ajánlás lesz, de remélem megosztja majd a nézeteket. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. március 20., hétfő 20:14

Majd ha rá vesz a lélek elolvasom Miklós koma végtelenhosszú értékelését :D
"And my heart will leave you never."

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. március 20., hétfő 19:52

BarçaNorbi írta:
L.Miki írta:...
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Arról sikerült meggyőznöd, hogy az ő kapcsolatukban megtört valami. Viszont arról még mindig nem, hogy egy az egyben Ebba hibája lenne, hogy összekaptak. Abban egyezik a véleményünk, hogy nem volt helyén való sem felhoznia a témát, sem ahogy felhozta, illetve ha nem teszi valószínűleg nem vesznek össze. Ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy akkor összevesztek volna valami máson. Ha elmész egy társaságba, akkor fel fognak kerülni témák, ha bekapcsolod a tévét, vagy felmész az internetre szintúgy, ha ilyen könnyedén össze tudnak ennyire komolyan veszni, akkor ne tegyék egyiket sem? Ebba hibája, hogy ezen a témán vesztek össze, viszont maga a kapcsolat nem volt egészséges.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ez igaz. Alapból nem egészséges egy 40 akárhány és egy tinilány kapcsolata szerintem. És szerintem egy 20 illetve 40 között van 20 év különbség, ami más látásmódot, más szemlélet biztosít a feleknek, így sokkal könnyebb összeveszni dolgokon, mint azzal az emberrel, akivel úgymond majdhogynem egy generációk vagytok. Ha lett volna a filmnek folytatása, ez a kapcsolat biztos, hogy véget ért volna.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. március 20., hétfő 19:20

L.Miki írta:...
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Arról sikerült meggyőznöd, hogy az ő kapcsolatukban megtört valami. Viszont arról még mindig nem, hogy egy az egyben Ebba hibája lenne, hogy összekaptak. Abban egyezik a véleményünk, hogy nem volt helyén való sem felhoznia a témát, sem ahogy felhozta, illetve ha nem teszi valószínűleg nem vesznek össze. Ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy akkor összevesztek volna valami máson. Ha elmész egy társaságba, akkor fel fognak kerülni témák, ha bekapcsolod a tévét, vagy felmész az internetre szintúgy, ha ilyen könnyedén össze tudnak ennyire komolyan veszni, akkor ne tegyék egyiket sem? Ebba hibája, hogy ezen a témán vesztek össze, viszont maga a kapcsolat nem volt egészséges.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. március 20., hétfő 15:35

BarçaNorbi írta:
L.Miki írta:Lavina



Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A csajszi annyira bolond volt, hogy azzal, hogy kiteregette Mats szennyesét, nemhogy a saját családját bomlasztotta, hanem annak a párnak is bomlasztotta az egymással való viszonyát akinek utoljára elmondta... Ugye a rőzseszakállas úriembernek és 20 éves barátnőjének. Kettejük között is ezután az eset után dúlt a feszültség. Duplán önzés!
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szerintem ez nem a csaj hibája, mert már amikor mentek el tőlük akkor kezdtek róla beszélgetni. És szerintem ők egy jó ellenpélda voltak arra, hogy a csávó addig nem hagyta aludni a csajszit, amíg meg nem beszélték a történteket, hiszen valami ilyesmit mondott a lány, hogy már órák óta beszélgetünk. Ők sokkal jobban kommunikáltak, igaz az eset nem történt meg velük, viszont náluk más probléma is volt, mégpedig a korkülönbség.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!De hogyan kezdődött? Úgy, hogy ugye Ebba előadta a történtet, tisztára kínos volt nekik ez az egész, majd amikor már elmentek tőlük mondta a szöszi, hogy szerintem Te is így viselkedtél volna. ÉS erre rágott be a szakállas, hogy ezt miért hiszed? Majd mondta a szöszi ezért és ezért, és most sem vagy a családoddal stb. Na ezen volt felhábordva a csávó, hogy mirét gondolja ezt, és miért hiszi azt hogy a 20 éves nyüzüge kisfiú jobban megtudná a csajszit védeni, mint ő. Ez volt a vita tárgya, a vitát köztük pedig egyértelmű, hogy Ebba robbantotta ki, azzal, hogy belevonta őket ebbe az esetbe. A legvégén tökéletesen látszik, hogy a szakállas és a szöszi között is megtört valami, mert a buszon a csaj a telefont nyomkodta, szerintem a 20 éves nyüzügével beszélt, mert amikor oda- oda pillantott a szakállas (elfelejtettem a nevét na :mrgreen:), a szöszi rögtön maga felé fordította a telefont, és amikor leszálltak a buszról sem egymás mellett jöttek, hanem kicsit lemaradva egymástól. A buszos jelenetnél pedig egyértelmű, hogy megakarta mutatni a rőzseszakállas, hogy igenis megtudja védeni a párjár/ családját, mert Ebba miatt a többi utas is elkezdett bepánikolni, és mint a bikaviadalon egymást akarták leteperni, majd felpattanva, hangját kiengedve nyugalomra intett mindenkit és meg is nyugodtak. Ez egyértelmű annak a történeti szálnak lett szánva, hogy ő feltud állni és megvédeni a másikat. Szerintem.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. március 20., hétfő 14:39

L.Miki írta:Lavina



Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A csajszi annyira bolond volt, hogy azzal, hogy kiteregette Mats szennyesét, nemhogy a saját családját bomlasztotta, hanem annak a párnak is bomlasztotta az egymással való viszonyát akinek utoljára elmondta... Ugye a rőzseszakállas úriembernek és 20 éves barátnőjének. Kettejük között is ezután az eset után dúlt a feszültség. Duplán önzés!
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szerintem ez nem a csaj hibája, mert már amikor mentek el tőlük akkor kezdtek róla beszélgetni. És szerintem ők egy jó ellenpélda voltak arra, hogy a csávó addig nem hagyta aludni a csajszit, amíg meg nem beszélték a történteket, hiszen valami ilyesmit mondott a lány, hogy már órák óta beszélgetünk. Ők sokkal jobban kommunikáltak, igaz az eset nem történt meg velük, viszont náluk más probléma is volt, mégpedig a korkülönbség.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. március 20., hétfő 0:32

Lavina

No. Miután egyszer már sikerült ,,papírra" vetni, és a fórum kicseszett velem, lehiggadásom után ismét neki feszülök az egésznek, de most már Word-ben írom és bemásolom. Kezdjük. :coffee:

Egy érdekes filmet láthattunk, ami egy érdekes témát akart feldolgozni, szerintem kisebb- nagyobb sikerrel. Azért érdekes ez a téma, mert órákig ellehetne beszélni a miértekről és a hogyanokról, meg egyéb elvekről, agyi működésről stb. De inkább nyitok egy spoilert:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szóval. A film azt a történetet mutatja be, ahogyan a családfő megfutamodik, hátrahagyva családját, feleségét, gyerekeit. Ugye ülnek szépen a teraszon, meghallották a hangot, és látják a szép lavinát. Nyugodtság van és a higgadtság, nézik, majd az egyre közelebb és közelebb kerül, a gyerekek pánikba esnek lassan majd a feleség is, de Mats nem. Majd amikor szinte késő, akkor kap sokkot, hogy ez a lavina nem igazán akar megállni, és a túlélő ösztön bekapcsol, ami arra irányítja az embert, hogy mentsd magad. Ilyenkor nincs gondolkodás, feltérképezés, vagy lehetőség felmérése, ilyenkor egy a cél: ne halj meg. Bárki a világon szerintem beleeshet ebbe. Mert igen, van amikor kikapcsol az agyunk és a csak az ösztönök vezérelnek, amik belénk vannak táplálva, a dns-be. Mint az állatoknál. Azoknak is van túlélési ösztönük, a védd magad mert meghalsz. Nos ezt nálunk, a képzett agyunk kitudja olykor kapcsolni és előtérbe helyezni a másik testi épségét, de amikor sokkot kap az ember, márpedig szerintem Mats sokkot kapott, nem is gondolta át, hogy mi történik, hogy ott vannak a gyerekei, a felesége, az agya kapcsolt, és egyértelmű megakart menekülni. Ez egy nagyon balszerencsés helyzet volt szerintem. Majd visszament és elkezdődött leépülni a család... ami szerintem hülyeség. Mert: Egy családban tudni kell egymással kommunikálni, és megbeszélni a dolgokat, lelkitámaszt nyújtani egymásnak. A fő ludas ebben a sztoriban a feleség. A feleség, aki kiteregette a szennyeseket, a család szennyeseit a családtól kívülálló embereknek, ami szerintem gusztustalan. Még az első vacsora nem annyira verte ki a biztosítékot, amikor a feleség felhozta ezt a témát, de a második vacsora, az valami abszurd. ILYET nem teszünk, családon belül, de még barátok között sem. Üljünk le, beszéljük meg, segítsünk egymásnak és támogassuk a másikat! Erről kellett volna szólnia véleményem szerint az egésznek. Ehelyett elkezdte bevágni a durcit, kiteregetni a szennyest és még le is alázni az önbecsülését a férjének! Ez nekem abszurd. Látni lehetett Mats-on, hogy nem volt tisztában azzal, hogy miért futott el. Nekem is volt olyan szitum, hogy az eset megtörténte után, nem tudtam választ adni arra, hogy miért tettem, csak az agyam parancsot adott és megtetette velem. Mats is így volt. ÉS ezzel a hozzáállással, amit a feleség tett kezdte szét rombolni a családot, Mats önbecsülését, és úgy az egészet. Hát, mi az már, hogy megbeszélik, hogy nem beszélnek róla és elfelejtik, nem hánytorgatják fel többet, erre a második ismerőseinek, úgy előadja, és még a videót is megmutatja... ez ha nem hátba szúrás semmi. Mats is hibás volt, mert nem mert róla beszélni, nem kért bocsánatot, hogy bocs nem tudom miért tettem kérlek ne hibáztass, támogass és ne nézz rám megvetve. Egyik sem beszélt róla kettesben, egyik sem volt a másiknak a lelki segítője. A másik: a megmentős sztori. Eleve nem indulok neki síelni ilyen veszélyes helyen amikor hatalmas a köd és hó esik. Józan eszű ember ilyet nem tesz! Én legalábbis nem! Megtették, és akkor tudtam, hogy biztos lesz valami. Lett is. Ez szerintem gyengén lett megoldva, sejteni lehetett az egész végkifejletet. Igazából abban bíztam, hogy nem lesz meg, és meghal vagy valami, de ezt így szinte éreztem. Ezt most vagy a két szülő játszotta meg, hogy a gyerekek szemébe visszakerüljön a hős apuka, családfő, alfahím szerepébe az apa, vagy csak úgy berakta a rendező, hogy márpedig tud ,,hős lenni" az apa... igazából akkor lett volna hős, ha el sem indulnak. A buszos rész: Az tényleg ijesztő volt, ahogyan a buszsofőr a magas hegyek között, a szerpentinen összekeveri a lükvercet a kettes sebességgel és hátramenet helyett neki megy majdhogy a falnak... és lezuhannak. Bár 5 km/h-val nem viszi ki azt az 4 méter széles falat... Ilyen sofőrt egy ilyen környékre busztársaság nem küld, mert emberéleteken múlhat. Ez egyszer biztos. Az ilyen ,,kezdő" sofőröket ilyen veszélyes terepre nem küldik, legalábbis magyarországon. A jelenet: Ugye bénázik a sofőr, ugrál a busz alatta, Ebba meg elkezd be pánikolni. Addig jut, hogy már le is akar szállni, mert megijedt! Szerintem ez nem fair. Oké, megijedt, be pánikolt, a sofőr megállította a buszt, kinyitotta az ajtót és azon nyomban leszállt. Mats hozta le a gyerekeket. De kérem: ha már áll a busz és nyitva az ajtó, akkor már van ideje az embernek, hogy az egy perc tört része alatt fogja a gyerekeket és a kabátját és ,,lemeneküljön" a buszról. Ez az eset nem ugyanaz, mint ami történt a teraszon. Mert azt tudták, hogy csak ,,meg van játszva" az a lavina, és nézték, gyönyörködtek benne, majd egyszer csak elfogyott az idő és hopp PÁNIK, mert mégse áll meg meneküljön mindenki amerre lát. De itt, megállt a busz és kinyitotta az ajtót, lett volna 30 másodperce hogy gyerekek gyertek, leszállunk. Én ezt teljesen elítélem. És ez a nő volt az, aki kiteregette Mats szennyesét. A legvégén nagyon tetszett Mats önelégült mosolya,bár szerintem az a buszos téma túl lett komplikálva, azt egy másik példán keresztül kellett volna eljátszani, szerintem.
Mint írtam egy nagyon érdekes téma, mégpedig, az ösztön legyőzése, és a másik egészségnek előtérbe helyezése. EZ általában a nőknél erősebb, mint a férfiaknál. Bennünk is meg van, de nézzünk csak meg egy anya oroszlánt. Iszonyatosan veszélyes, ha a kölykét bántják. Ugyanígy az édesanyák, rosszabb ellenség, mint az éhezés. És a nők a gyerekükért, ölni lennének képesek. Az apák is, egyértelmű. Van férfi akiben erősebben dúl a családért mindent, a család az első, és van akiben ez az ,,alfahím" szerep nem igazán van, vagy csak részben van jelen. Szegény Mats a körülmények áldozata lett. Mert ő tudta, hogy ez nem igazi, és veszélytelen, de amikor látja, hogy már ott van tőle épphogy, nem jutott más az eszébe, mint túlélni. Szerintem lennének emberek, akik ugyanígy járnának. Én ezért nem hibáztatnám. Le kellett volna ülni a feleségével, beszélgessünk, a lelkére hatni, hogy ne essen csorba az önbecsülésében, és segíteni neki. Mert leesett neki is a tantusz, hogy milyen apa, milyen férj, és milyen családfő, hogy csak úgy elszaladt és ez rettenetesen fájt neki. Kinek nem? Bár ha így tesznek a rendezők, nem írtam volna ennyit. A baj csak az, az ilyen érdekes témákat feldolgozó filmekkel, hogy ezeket amik megtörténtek a film hibájaként vegyem, vagy eleve ezt akarták megmutatni, hogy vannak ilyen ,,rossz családok" és ,,buta emberek".


Összességében tehát nem volt rossz film. Szerintem kicsit vontatott volt, az utolsó 30 perc eseményei azok, amiknél kitágult a pupillám és élvezettel figyeltem az események láncolatát. Jaj apropó még valami:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A csajszi annyira bolond volt, hogy azzal, hogy kiteregette Mats szennyesét, nemhogy a saját családját bomlasztotta, hanem annak a párnak is bomlasztotta az egymással való viszonyát akinek utoljára elmondta... Ugye a rőzseszakállas úriembernek és 20 éves barátnőjének. Kettejük között is ezután az eset után dúlt a feszültség. Duplán önzés!

A táj az valami gyönyörű, a hangulat se rossz. A zenéket kevésnek találom, az drámai jelent aláfestő zenéje az túl sok volt, mert az ezt követő jelent, nem volt annyira drámai, mint ahogyan a zene azt felvezényelte. A színészek profik voltak, nagyon tetszettek, a gyerekek nem sok szerepet kaptak, de jól játszottak. A takarító tetszett a legjobban. Mint írtam szerintem vontatott volt, és csak a legvégén teljesedik ki az egész.
Köszönöm az ajánlást, nagyon király, nem néztem volna meg magamtól, kérem a következőt!

6,5/10 Köszönöm!
De ez még változhat felfelé, a legvégén.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
bbelthazor
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2016. október 2., vasárnap 22:13
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Modric, Kroos, Bale, Casemiro,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: bbelthazor » 2017. március 19., vasárnap 11:30

This is England

Hát szerintem ez sokkal durvább mint a História X ettől konkrétan ki is fakadtam kicsit, lehet talán azért, mert a kamerafelvétel valósághűbbre sikerült. Ez alatt azt értem, hogy jobban bele tudtam magam élni a filmbe. Kicsit emlékeztetett a Romper Stomper filmre.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az hogy a gyerek hogy keveredik bele egy ilyen helyzetbe jó példa arra, ahogy egy kirekesztett ember mennyire úszik az árral legyen az rossz vagy még rosszabb. És sajnos gyakori a még rosszabb társaság.
A feka már az elejétől fura volt nekem ebbe társaságba de hogy megjött a vezír" valahogy éreztem hogy lesz egy püfölés a végén :D


Alakítások teljesen jók ebből többet nem nagyon tudtak volna szvsz kihozni.

Mindenesetre nálam ez egy 10/7

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2017. március 17., péntek 14:43

Hidd el, moziban nagyon durva volt ez a rész, de aláírom hogy kevésbé hatásos kisképernyőn.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2017. március 17., péntek 14:15

This is England

Bocsi, hogy csak most, de százfelé kell figyelnem egyszerre. Később írok értékelőt is, bár túl sok újdonságot már nem tudok elmondani, miután páran részletesen kifejtették a véleményüket, ami megegyezik az enyémmel.

A többi film megnézése után lehet, hogy 8-ra módosítom. Még nem tudom :)

7.5/10

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. március 17., péntek 11:14

Faust írta:BarcaNorbi:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Azért bontakozik ki ilyen "érdekesen" a feszültség az eset miatt, mert Tomas még tagadja is sokszor, és mindenkinek úgy meséli, mint ha mi sem történt volna. Ha volt már nőd - feltételezem, volt - akkor értheted, mi folyik itt. :lol:

A megmentős rész szerintem egyértelműen csak a gyerekeknek szól, hogy lássák, egyben van újra a család - bár ezt lehet, hogy csak belemagyarázom.

A buszos jelenet meg a film csimborasszója: nem feltétlenül ugyanolyan helyzetben, de mégis: Ebba egy számára kissebb sokkot jelentő pánikhelyzetben ugyanúgy szarik a gyerekeire, és párjára, sikítozva követeli hogy álljon meg a busz, és szó nélkül lepattan róla (és azért lássuk be, nem egy lavina érkezik, a környéken lévők reakciója is teljesen más). Az ebből fakadó elégtételt látni Tomas arcán a végén, amikor először habozik, de aztán MÉGIS rágyújt egy cigire. 1-1 az állás. :lol:

Egyébként a buszos jelenet beszarás, így monitoron/TV-n nem jön át, de én anno a moziban szó szerint kapaszkodtam a karfába, pedig nem vagyok tériszonyos. Ilyet még film nem ért el nálam.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Igen Tomas tagadja, ez tény, de - lehet csak belemagyarázom -, amikor meglátja a videót, meglepődik, ott esik le neki, hogy mi is történt valójában, hogy nem neki van igaza. És utána jön a mélypont. Én ezért gondolok a sokkhatásra, és nem pedig arra, hogy csak a büszkesége miatt tagadta.

Na igen, akkor ez lehetett a baj, mert én nem érzékeltem, hogy olyan hú de nagy életveszélyben lennének, hogy így bepánikoljanak, inkább csak azt, hogy nem tudja egyből bevenni a kanyart a sofőr. :D Az leesett, hogy Tomas marad a gyerekekkel, csak mégsem éreztem veszélyesnek a helyzetet.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2017. március 17., péntek 3:02

BarcaNorbi:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Azért bontakozik ki ilyen "érdekesen" a feszültség az eset miatt, mert Tomas még tagadja is sokszor, és mindenkinek úgy meséli, mint ha mi sem történt volna. Ha volt már nőd - feltételezem, volt - akkor értheted, mi folyik itt. :lol:

A megmentős rész szerintem egyértelműen csak a gyerekeknek szól, hogy lássák, egyben van újra a család - bár ezt lehet, hogy csak belemagyarázom.

A buszos jelenet meg a film csimborasszója: nem feltétlenül ugyanolyan helyzetben, de mégis: Ebba egy számára kissebb sokkot jelentő pánikhelyzetben ugyanúgy szarik a gyerekeire, és párjára, sikítozva követeli hogy álljon meg a busz, és szó nélkül lepattan róla (és azért lássuk be, nem egy lavina érkezik, a környéken lévők reakciója is teljesen más). Az ebből fakadó elégtételt látni Tomas arcán a végén, amikor először habozik, de aztán MÉGIS rágyújt egy cigire. 1-1 az állás. :lol:

Egyébként a buszos jelenet beszarás, így monitoron/TV-n nem jön át, de én anno a moziban szó szerint kapaszkodtam a karfába, pedig nem vagyok tériszonyos. Ilyet még film nem ért el nálam.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. március 16., csütörtök 23:46

Sajnos igen :)

Ez most 7.5, kör végén még a többi film tekintetében változhat.
"And my heart will leave you never."

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. március 16., csütörtök 23:40

MessiDeco elfelejtettél pontozni :D

Lavina

Vártam az új ajánlást, most fejeztem be, vegyes érzésekkel. Nagyon szeretem a skandináv filmeket (aki tud még jókat, az ne legyen rest a film értékelésénél is akár ajánlani párat, a leghíresebbeket láttam). Nagyon egyedi hangulatuk van, sok jó színészük van, akiket később gyakran alkalmaznak amerikai filmekben is, és látszik rajtuk, hogy pénzt, energiát nem sajnálnak. Olyan érdekes jelenetek, képek voltak,Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az említett kiborulásnál, a fapofával dohányzó takarító..., az első fogmosós jelenet..., és a napok közti váltásoknál azzal a zenével a háttérben, rendesen játszottak az idegeimmel :D

Mindig eredeti nyelven nézem a filmeket, de az angol filmeknél nem kell minden egyes másodpercben a képernyőre szegeződnöm, mert értem felirat nélkül is amit beszélnek. Itt ez nem volt lehetséges, ami miatt vegyes érzéseim támadtak az az, hogy nem tudott a film teljes terjedelmében lekötni, a nyelvi problémák ellenére akarva akaratlanul nyomkodtam néha a telefonomat, ami azért árulkodik valamiről.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Maga a konfliktust jelentő jelenet, számomra kissé furcsa volt. Elhiszem, hogy valaki úgy reagál, hogy a saját irháját menti, de mégis az egész megvalósítását nem teljesen vette be a gyomrom. Magamnak azzal magyaráztam az egészet, hogy sokkot kapott Tomas, azért viselkedett ilyen furán. Ha el akarok menekülni, hiába tartja fel a másik vendég kicsit az ember, akkor sprintelek, ő meg szépen lassan eltotyogott. Arról ne is beszéljünk, hogy fél perce "papázott" a kisember mellette, legalább őt kapta volna a hóna alá, de én ezt még mindig csak úgy tudom feldolgozni, hogy sokkot kapott.

Az események feldolgozása is érdekes. Elhiszem, hogy pár órával az események után még nem voltak képesek teljesen nyíltan beszélni róla, amikor Tomas mondta, hogy furcsán viselkedik Ebba. De az hogy négyszemközt nem képesek megbeszélni később sem, az kissé érthetetlen. A vacsorás jelenetnél, ha maradunk a sokkos teóriámnál, még teljesen érhető, hogy ilyen helyzetbe kerülnek, és elkezdenek vitatkozni azon, hogy mi is történt pontosan. Az viszont, hogy ebből nem tanulva, pár pohár bor után szakember hiányában, újra ismerőseiket használják arra, hogy beszéljenek az érzéseikről az számomra valószerűtlen. Egyébként nagyon sok párkapcsolatot tesz tönkre az, hogy a párok nem tudnak kommunikálni, de akkor is. Mats játszó színész arcát nagyon bírom egyébként, van neki az az érdekes nézése GoT-ból jól ismerve... :D

A férfi kiborulása borítékolható volt, miután realizálódott benne, hogy tényleg cserben hagyta gyerekeit, feleségét, egy ilyen kritikus helyzetben. Viszont a nagy ölelkezős jelenetet nem tudtam hova tenni, ahogy a nagy "megmentős" sztorit sem. Persze ezzel azt akarták talán ábrázolni, hogy a férfi próbál változni pozitív irányban, habár ilyen viszonyokban az lett volna a legbölcsebb, hogy el sem indulnak. Az egész lényege nem az volt, hogy egy ilyen akcióval jóváteszi a korábbi elfutását, csak azt, hogy elindultak egy úton a békülés felé.

A buszos jelenet viszont teljesen érthetetlen számomra, valaki elmagyarázhatná, hogy azzal mi is volt a rendezők célja. :D


Spoilerben leírtak voltak a gondjaim, kérdéseim a filmmel kapcsolatban, most csak azokra térteim ki, de egyébként tetszett a film. Látványban erős, a két főszereplő játéka megfelelő, volt hangulata a filmnek, és egy olyan főkérdést tett fel, ami egy nagyon érdekes téma.

6/10

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. március 16., csütörtök 20:16

Lavina

Több kritikát is elolvastam a filmről, hogy még jobban álljon össze a fejemben az egész. A legtöbb Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!azt a kemény kérdést teszi fel, hogy te menekülj meg, vagy mentsd a családodat először.. Ez gyakorlatilag visszaköszön az Ötödik pecsét c. nagyszerű magyar filmben, aki még nem látta pótolja! :)

Kissé femininsta cuccnak néz ki a film, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!hiszen diszfunkcióssá válik a család lassan. A férj kiborulása is mindenkivel előfordulhat, a férfiak másképp élik meg a traumákat, a nők reakciója általában heves és gyors, addig a férfiak pókerarccal, ám mély, lassú fájdalommal szembesülnek.

A számomra ismeretlen színészek elég jól hozták a kötelezőt, a gyerkszínészek jelen esetben szerencsére kevésbé voltak idegesítőek. Bírtak a takarító/portás karakterét, mindig ott volt az események sűrűjlben, de ő fapofával, cigire gyújtva lazán szemléli a dolgokat. A mellékszereplők/párok jelenléte szerintem a terápiajelleget szolgáltatja a beszélgetéseknek.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az utolsó nap/előtti események kevésbé világosak számomra: a feleség tehetetlen, valszeg mozdulni sem tud, segítséget kér. Erre másnap simán jár stb. Nem feltétlenül kezelem bakiként, csak számomra érthetetlen volt ez.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A nyílt befejezés érdekes. Rengeteg román újhullámos családráma is ezt alkamazza, pl. Ünnepek után, Érettségi stb. (érdemes megnézni ezeket.) Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szvsz azt hivatott kifejezni, hogy az adott probléma megoldása nem a film 121 percében rejlik, mert ugye az élet megy tovább valamint közösen kell megoldást találni a problémákra

Szép képekkel operál a film, próbálja a kamaradráma titulust elkerülni, többé kevésbé sikerül is neki.Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az a jelenet, amikor a két férfi egyedül sízett, majd itta a jól megérdemelt sört, közben solt a popsláger, a Reloaded, na az adott egy pluszot nekem, nagyon hangulatos volt.

Te mit csinálsz, ha jön a világvége?
https://www.youtube.com/watch?v=-lLUyrbB44g
"And my heart will leave you never."

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. március 16., csütörtök 19:39

:lol: sejthető volt, hogy széttrolkodják páran majd.
"And my heart will leave you never."

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2017. március 16., csütörtök 16:54

13-an vagyunk, két napig ennyien is szavaztunk, megörültem, de nem írtam be, hogy talán végre nem szólt, vagy trollkodott bele senki egyéb, ezek szerint jöttek jó páran, de a lényegen nem változtat. Köszi még egyszer, hogy ki lett írva.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 80 regisztrált és 0 vendég