Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 7., szerda 13:09

Kérdés: legyen egy hét szünet az új ajánlás előtt, mire mindenki összeszedi magát?

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. augusztus 7., szerda 13:06

Margaret

Hát ekkora fost nagyon régen láttam. :lol:

Az egész egy nagyobb költségvetéssel elkészített amatőr cucc, a forgatókönyv, a rendezés leginkább, fájdalmasan banális dolgokkal van tele az egész. Mivel már kurvarég meg kellett volna nézni, nem spoilerezek.

Kezdjük a cowboykalappal meg a balesettel, hát azt hittem összeszarom magam. Ezt komolyan gondolták? Jesszusom. Aztán a folyamatos palesztin-zsidó ellentét, ami csak aktualitást akar az egésznek kölcsönözni, ehelyett csak feldob még egy követ, ami nem esik le. Fárasztó...

Kapkodó összevisszaság, mindenbőlegykicsitbeleakarokraknihogyhúdesokrétűkritikalegyen, félbehagyott dolgok, teljesen felesleges történések, agyzsibbasztó, szintén felesleges dialógok tömkelege (irodalomóra pl...), percenként változó jellem (értem én, hogy kamaszlány, de b'zmeg...), egyszerűen annyira nonszensz az egész, hogy az valami felháborító. ÉS MINDEZT KÉT ÉS FÉL ÓRÁN KERESZTÜL!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha a kedves rendező úr a kamaszkor kaotikáját akarta ábrázolni, akkor jól csinálta, ezzel csak két probléma van: a néző, aki volt már kamasz, leszarja, és a néző, aki épp kamasz, úgysem érdekli.

Semmi mondandó, tanulság, mert ami minimális lenne, elmerül a katyvaszban. Fujdeszar, nagyon felbaszott. Minden körben van egy idegőrlő rémség, a miszter ripli után ez ismét messidecotól érkezett. Igazi klubkiller, phejj. Szedd össze magad apám... :coffee:

3/10

The place beyond the pines

Na ez viszont nem volt rossz. Gosling itt is nulla (amikor visít a bankban, mint egy kismalac, mindig felröhögtem :lol: ), de a karakterhez abszolút passzol. A hangulat szerintem elég jó volt, bár az utolsó harmadra nálam kipukkadt a lufi, jött a sablon, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!aztán a hepiend. Nemár. :(

Amúgy teljesen rendben van a film, holott nem sok új dolgot mutat - viszont ügyesen keveri a kártyákat. A zene, és az operatőri munka is nagyon tetszett, utóbbiban az a nagy szó nálam, hogy szinte végig kézből van véve, amit gyűlölök. Főleg az a rész tetszett, amikor a rendőrök üldözik Luke-ot. Autós üldözést ilyen egyszerűen, és mégis baromi hatásosan ritkán látni. :)

Szóval javarészt tetszett, nyolcra kúszott volna, de az utolsó harmad Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a két idegesítő hülyegyerekkel, és a kissé fájdalmasan erőltetett összehozásukkal picit visszahúzta, de így is azt mondom, hogy ez egy jó film.

7,5/10

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. augusztus 7., szerda 1:56

A saját filmemre akkor legyen végleges a 9/10, most nem vonok le fél pontot belőle, Remy filmjével pedig késni fogok valószínűleg, de próbálom besűríteni a szabadidőmbe.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. augusztus 6., kedd 22:26

Én is szeretnék egy kis haladékot kérni Remy meg lordgabi filmjére, időm sincs sok mostanában, meg holnaptól netem sem lesz egészen vasárnapig.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. augusztus 6., kedd 21:05

Margaret - 2011

Magam is meglepődtem, hogy máris ilyen hamar akadt időm befejezni ezt a filmet, azonban sajnos ebben sok köszönet már nem volt.
Normális értékelést ígértem, de a filmmel kapcsolatban Pipita spoilerét nagyon adom (illetve a spoileren kívüli részét is nagyjából :D) és nem is tudnék nagyon mit hozzáfűzni.
Talán annyit, hogy nekem a sokak által megemlített mentőöv, a színészi játék is kevés. Egyedül a szétcsúszott anya játékát tudom értékelni, a többi "sztárocska" igen kevés volt még magához képest is.

Kár érte, mert ti is tudjátok, hogy én kifejezetten örülök a rejtett kincseknek, de ez jobb lett volna, ha inkább továbbra is rejtve marad számomra. Azért adok mégis egy jóindulat fél pontot emiatt, de ez most akkoris nálam sajnos nem kapufa, de mégcsak nem is mellé, hanem kb. stadionbú ki. :mrgreen: :/

3,5/10

A tegnapi idebökött hármasom még úgysincs beírva, szóval akkor inkább ezt írjátok már majd be. Thx! :kacsint:

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. augusztus 6., kedd 17:53

The place beyond the pines

Megmondom őszintén kicsit félve kezdtem el a magas pontok ellenére is. Sokan említették a Drive-ot, az meg nekem valami eszméletlenül NEM tetszett.. így féltem Gosling uraságtól (na nem a tetkói miatt :mrgreen: ).
Az elején kicsit mindez be is jött, mert annyira nem tetszett, kicsit vontatott volt, és lassú számomra. Aztán ahogy történtek az események úgy vált egyre jobbá a film.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Én nem szedném 3 részre a filmet, persze kétségtelenül 3 kis történetből adódik össze, ami összefügg, de én sokkal inkább mint nagy egészre tekintek, így pedig azt tudom mondani, hogy nagyon tetszett. Voltak benne kiszámítható dolgok, mint amikor a két srác találkozott.. de pl. a vége teljesen jó volt így, hogy el motorozott a messzeségbe..

Összességében tehát egy remek film volt, jó ajánlás attól függetlenül, hogy új, ráadásul a játékperc hosszúsága sem tűnt annyinak, amennyi ténylegesen volt. A közepén mintha tényleg lett volna egy kis üresjárat, de nem volt vészes. Valahogy én Bradley Coopert nem kedvelem.. nem hiteles nekem, a Naposoldalban sem volt az.. :hmmm:
Mindent egybe vetve: 8/10. Köszi! :)
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. augusztus 6., kedd 14:12

jagten

csak röviden.

valamivel jobb filmre számítottam, de azért nem volt rossz. klasszikus, nyomasztó hanglatú skandináv film, amit a téma csak még komolyabbá tesz. ami miatt viszont rossz volt nézni, az a sok naiv, buta ember, akik ha "meghallják a startpisztolyt, egyből tömegesen rohanni". Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!azért milyen durva belegondolni, hogy egy 6 éves kislány gondol egyet, hazudik egyet és ennyivel tönkre lehet tenni egy embert egész életre

igazából amíg az embernek nincs gyereke (nekem nincs), addig sztem teljesen máshogy néz egy ilyen filmet.

7.5/10
Kép
Kép
Kép

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. augusztus 6., kedd 9:35

Haladékot szeretnék kérni Remy ajánlására (The place beyond the pines), sajnos laptop-töltő hiány miatt nem tudok huzamosabb ideig gép előtt lenni, plusz dolgom is rengeteg van :(
"And my heart will leave you never."

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. augusztus 5., hétfő 21:31

Írjatok be nekem a Margaretre egy hármast. Háromnegyed óra után kinyomtam, majd később ha több időm és türelmem lesz rá, akkor be fogom fejezni, de most nem megy, pontoznom viszont muszáj, hogy a klubban maradjak.

Később ha megnézem majd végig az elkövetkező napokban, akkor tolok egy teljes normális értékelést és a pontszámot meg a turnus végén megváltoztatom, ha kell. Bocsi. :/

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. augusztus 5., hétfő 18:56

nmate írta:Kicsit most off, de újráztam a Bobby Longot, ez még mindig az egyik legjobb hangulatú film amit valaha láttam. Szóval, nálam eddig ez itt az ultimate legjobb ajánlás a filmklub történetében :mrgreen:
:) Jó ezt olvasni, büszkévé teszel :mrgreen:
RealRaúl77 írta:Én azóta kétszer néztem újra :mrgreen: :mrgreen: Imádom azt a filmet.
A másik az Örökös :lol: Bár azt csak egyszer.
Szintén :D


Amúgy várom már a két filmet amit még nem láttam, mert elég jó pontok röpködnek, főleg, ha azt vesszük, hogy eddig ebben a körben nem "divat" 8 pontot adni... és ez meghozta a kedvem.. csak időm nincs, de szerintem csütörtökig egyet minimum megnézek.. :)
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. augusztus 5., hétfő 8:21

realistahuni írta:Pont mint a Rozsda és Csontnál. Remélem tartod ezt a vonalat Remy és akkor jóba leszünk. :mrgreen:
Figy.. én csak jó filmet ajánlok :D :mrgreen:

Margarettel meg sry kések, mert nem otthon vagyok, és így nehéz megnézni, de rajta vagyok az ügyön.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. augusztus 5., hétfő 0:32

The place beyond the Pines

Grat Remynek, egymás után két jó ajánlást dobott be. Pont tegnapelőtt néztem a Drive-ot, és már ott szimpatikusnak tűnt Gosling stílusa, fapofa ide vagy oda, ez egyszerűen jól áll neki. Ilyen amúgy Christian Bale, én őt viszont nem bírom, Goslingnak jobban áll ez a stílus.

A filmről: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Erős volt az eleje, aztán amikor Luke meghalt, gondoltam ez így szar lesz. Hát mondjuk úgy, hogy a haláltól a 15 éves ugrásig van egy-két fölösleges jelenet, viszont ez a rész sem lóg ki olyan nagyon, érdekes ahogy lebuktatja a korrupt zsarukat, szóval alig van a filmnek gyenge pontja.

Összegezve: egyszerű, letisztult, mégis sokatmondó, nem unalmas, elgondolkodtató és megható is. Pont mint a Rozsda és Csontnál. Remélem tartod ezt a vonalat Remy és akkor jóba leszünk. :mrgreen:


Egyik legjobb film amit láttam eddig a klubban.
Erős 9/10
Love football, hate antifa.

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. augusztus 4., vasárnap 18:16

Margaret

Hogy ez mennyire egy hosszú, unalmas és lassú film volt... Nagyon sajnálom, de abszolút nem tetszett. A főszereplő lányt nem szerettem, antipatikus volt, irritált, de nem alapvető módon egyébként sem kedvelem különösebben Anna Paquint, bár kétségtelenül jól hozta ezt a karaktert, bármennyire is távol állt tőlem.
Hosszú beszélgetések az osztályokban, asztal mellett, telefonon, miközben gyakorlatilag semmi nem történik, csak elmélkedünk a helyes és helytelen dolgokon, ami alapvetően nem volt egy rossz koncepció, ha nem ennyire hosszú az egész.
Az anya karaktere szerintem elég erős volt, de valahogy őt sem különösebben sikerült megkedvelnem, inkább csak sajnáltam.

A végén Lisa kifakadását is valahogy őszintétlennek és erőltetettnek éreztem. Egyáltalán nem olyan volt, mintha tudná, hogy "ő ölte meg", számomra egyszerűen csak önző volt. Dögöljön meg a szomszéd lova is, még akkor is, ha a buszsofőr megérdemelte volna, hogy kirúgják, sőt, hogy lecsukják, azt is. Tényleg drámát csinált az életéből, ami már így sem fenékig tejfel. Persze nyilván, ez hatalmas trauma, és nyilván, ezt nagyon nehéz feldolgozni, de ő belerántja a környezetét is, rajtuk vezeti le minden indulatát. Ezért olyan antipatikus nekem.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!És nem, a végén oda vetett abortusz sem tette elviselhetőbbé.

Mark Ruffalo szinkronja egyébként borzasztó volt...

A zenéje egyébként nagyon tetszett, általában arra mindig külön is figyelek egy filmben, és itt nagyon-nagyon passzolt. Különösen a városi vágóképek alatt.

A a palesztin-zsidó párbeszédek miatt, ami érdekes volt, csak nem egészen értem, hogy miért került bele, ha egyébként a lány igazságérzete volt a fő téma (és senki nem tanította meg neki, hogy attól hogy kiabál nem lesz igaza?), és a zenéért adok rá 4.5-öt.

A Jagtent már láttam pont a múlt hónapban, gondoltam is rá, hogy talán ajánlani fogja valaki. Nagyon erős film lett, nagyon jó színészi munkával, és nagyon érdekes témával.
A hideg szaladgált a hátamon a kislánytól, egyszerűen elképesztő volt az egész, és megint csak rádöbbentett, hogy bár általában a gyerekekről mindenkinek az ártatlanság jut eszébe, de mégis csak a gyerekek azok is, akik nagyon kegyetlenek tudnak lenni.

Nem nagyon akarok mást hozzáfűzni, nagyon tetszettek a szarvasokról bevágott kockák, nagyon jó metaforának tartom.
Tetszett na. Súlyos volt, de nagyon jó film.

8/10

A Place Beyond the Pinest pedig reményeim szerint holnap sikerül értékelnem. Igen nagy elvárásokkal ülök neki.
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. augusztus 4., vasárnap 15:13

Margaret

Végre befejeztem, kellett két nap mire a végére tudtam érni, egyszerre fél óránál többet képtelen voltam megnézni. Összességében nem annyira vészesen rossz a film, viszont a fele legalább így is semmitmondó hülyeség. Anna Paquin nekem tetszett mint szinész, és mint nem szinész is. :mrgreen: Most láttam először, de szerintem korrekt módon lehozza a tinédzser szerepét, ennek ilyennek kellett lennie, igazi minden ellen lázadó, érzelmekkel teli, drogos, piás, kurváskodom csaj, mint a mostaniak 90%-a.
Sajnos egyéb pozitívumot nem nagyon találtam, igaz, hogy akar valami mondanivalót közvetíteni a film, de sehogy sem jön össze.
Jean Reno meg ebben a vén gazdag sznob szerepében nagyon halovány, mint ahogy Matt Damonnál is csak a név van jelen a filmben, nem a teljesítmény.

Összegezve tehát a főszereplő személye egy 5/10-re menti nálam a filmet, de amúgy hatalmas csalódás.


Más: Kiváncsi vagyok lordgabi ajánlására, sokan szeretik itt a skandináv filmeket, viszont nekem személy szerint egy sem tetszett amit láttam, mostanában pedig isti jánlása és a Gengszterek fogadója c. film alaposan elvette a kedvem a skandináv filmektől. :kivagyhe:
Love football, hate antifa.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. augusztus 3., szombat 20:56

Én azóta kétszer néztem újra :mrgreen: :mrgreen: Imádom azt a filmet.
A másik az Örökös :lol: Bár azt csak egyszer.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 3., szombat 20:32

Kicsit most off, de újráztam a Bobby Longot, ez még mindig az egyik legjobb hangulatú film amit valaha láttam. Szóval, nálam eddig ez itt az ultimate legjobb ajánlás a filmklub történetében :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. augusztus 3., szombat 13:32

francois írta:hu, oké. multkor valaki beirt egy menetközbeni modositast azért gondoltam
Ja, de csak szeretett volna módosítani és mondtuk, hogy türelem :mrgreen:

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. augusztus 2., péntek 20:05

Margaret
Hmm. Hát ez nekem nagyon nem jött be sajnos, nem az én filmem volt. Két részletben sikerült csak letolnom mert elég nagy falat volt számomra egyben. Engem nem idegesített egy szereplő sem (Paquin szerintem jó volt, nem idegesítő), viszont valahogy úgy nem érdekeltek a történések. Na ez van, sajnos ez nekem nem volt egy jó élmény. :/
5/10

The Place Beyond the Pines
Na ez viszont már jobb volt. :)
Volt egy pár üresjárat a filmben, de gyorsan túllendül rajta a film és megint történik valami. Talán a 140 perc kicsit sok, de simán jó. Mondjuk az meglepő volt hogy a Ryan barátunkatSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!50 perc után kilőtték, viszont jó volt hogy átpasszolták utána a fonalat Avery-nek majd a gyerekeknek arra jár a pacsesz.
Kicsit lehetett volna jobb, simán dobott volna a filmenSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!hogyha coopert a végén lelövi, az úgy egy ütősebb lezárás lett volna. De egy abszolút korrekt film, talán a kör eddigi legjobbja:
8/10

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. augusztus 2., péntek 16:27

nmate írta:
francois írta:nyomozo

8.5-ről 7.5
Kör végén.
hu, oké. multkor valaki beirt egy menetközbeni modositast azért gondoltam :D
Kép
Kép
Kép

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. augusztus 2., péntek 16:01

francois írta:SANTI!

van kedved cserélni?
Van, ha még tag leszek, mert még mindig nincs időm a Margaretre, pedig úgy volt, hogy ma már lesz, de mindig jön valami fontosabb. Azért lesz rá egy hétvége Faustnak hála, csak találok rá 4 órát az életemből.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 67 regisztrált és 0 vendég