Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. május 10., péntek 1:28

The Best Exotic Marigold Hotel

6.5|10

A nyugdíjas romantikus dráma. Könnyed kis vidám film, de semmi extra. Ettől jó, bár én nem hiszem, hogy elővenném újra.
Nekem Maggie Smith karaktere tetszett a legjobban. Egyrészt, mert az övé ment át a legnagyobb fejlődésen, ami viselkedésben is meglátszott, így értelemszerűen azt volt a legnehezebb eljátszani.
A legirritálóbb Jane (Penelope Wilton) volt, mert megzavarta állandóan a filmbeli nyugalmat, és a sajátomat is. Ezt a vonalat talán ki lehetett volna hagyni, hogy egy tökéletes meghitt nyugalmat sugározzon a film kifelé. Mentségére szóljon, ha meg nem is változott, de felismerte magát, ami már haladás. A való életben ez a felismerés túlságosan utópisztikus elképzelés lenne sok hasonló embernél. :D
Ettől függetlenül a többieké is kellemes volt. Bár ennyi rutinnal, mint nekik már nem lehet gond semmi. :)
A kis játékidővel rendelkező karakterek is találóak voltak. A film humora is átjött, így az is plusz pont.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Annak ellenére, hogy volt egy halálesetünk, nem lehetünk szomorúak. Na, de nem, azért, mert nem számított veszteségnek a karakter, inkább ezt kiválóan oldotta meg, és mutatta be, hogy ez a természet rendje.

Én úgy gondolom, hogy a drámák között, ebben a körben, ez volt eddig a legjobb. De ettől még van feljebb, és remélem lesz is.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. május 9., csütörtök 21:07

Faust írta:Is that you, danomics?
Fárasztó humora van a srácnak :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. május 9., csütörtök 20:58

Natalie Portman viszont egész jó volt, csak kár hogy nem.
Is that you, danomics?

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. május 9., csütörtök 17:39

A régi környék
Érdekes film. Alighanem egy újabb tehetséges fiatal rendező filmjét láttam a dokitól.
Jó hangulata volt a filmnek, a poénok nem voltak túl nagyok, olyan lazítós film ez :coffee: . A dráma is a helyén volt, nem vitték túlzásba nagyon. Natalie Portman viszont egész jó volt, csak kár hogy nem. Idegesített egy kissé.

7/10

----
Már félek az új filmtől...
"And my heart will leave you never."

Pingvin78
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 20:38

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Pingvin78 » 2013. május 9., csütörtök 17:38

In the heat of the night

Kellemes meglepetés. Először kissé meglepett a dátum... de végül inkább pozitívba fordult, a kor hangulata, használati tárgyai, rasszizmusa..:) Inkább pozitívummá, egy bónusz adalékká vált a kor hű bemutatása. Mint film is szerint egy kedvelhető krimi volt, legyen 7/10.

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. május 9., csütörtök 11:49

Sziasztok!

Eszméletlenül sokat agyaltam rajta, hogy mit ajánljak, és valóban minden nemű és fajtájú film megfordult a repertoárban a klasszikus háborústól a lélek mélységeit boncolgató drámán át a vígjátékig. És végül egy olyan filmet választottam, ami valószínűleg igen kevés embernek fog tetszeni :mrgreen:

The Best Exotic Marigold Hotel

A legnyomósabb érv ami emellett a film mellett szólt, az a két első ajánlás drámája, és a könnyedség teljesen hiánya belőlük. Bár a Garden State-et még nem láttam, ma fogom megnézni, de helyén valónak tűnt, hogy egy sokkal vidámabb darabbal rukkoljak elő. Így hát így is tettem.

A mozi maga meglehetősen új, 2011-es, de nálunk csak tavaly ilyentájt mutatták be a mozik. Az alaptörténet rendkívül egyszerű: a rendező összeszedett minden olyan idős angol színészt, akit ismer a világ és elköltöztette Indiába. Nem valami bonyolult, de ennek a filmnek az igazi fegyvere maga a keresetlen egyszerűség, az egyszerű drámák egy idősödő ember életében, és az élet mindennapi örömeinek felfedezése egy teljesen idegen, ám annál gyönyörűbb országban. Pontosan ez az, amiért ez a film igen közel áll az én szívemhez: egy pillanatig sem akar több lenni annál, ami, csak szórakoztat, és egy egészen kicsit talán elgondolkodtat - vagy az én vajszívű helyzetemben - meghat.

Ajánlom - természetesen - eredeti hanggal, felirattal megnézni, és kérem, hogy figyeljetek a vágásra, a képekre, mert elképesztőek.

Az én értékelésemben ez a film legalább 7,5.
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. május 8., szerda 20:59

Santi írta:A régi környék (Garden State) - 2004

5/10

Ezek a nők... Felvitték a pontszámodat neked is. :lol:
Egyébként messze a leggyengébb film ebben "különleges" a műfajban, amit eddig láttam. De hát Natalie, az Natalie... :D Talán majd valakinek nem tetszik ő sem annyira, és akkor kompenzálja a jószívűségünket.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 8., szerda 18:38

A régi környék (Garden State) - 2004

Amikor a film műfajára pillantottam abszolút megörültem, hogy végre megjött az a fasza kis vígjáték, amire már oly régóta vártam, de nem, ezt korántsem nevezném vígjátéknak.
Ugyan megvoltak a film vicces elemei, de inkább egy romantikus drámának mondanám, ami főleg a főszereplő lélektanával és jellemfejlődésével foglalkozik (amiből előbbit ugye annyira nem szeretem).
Azért ez sokkal könnyedebb mint mondjuk a Rundskop vagy Shame mélylélektani drámái, ezen a szinten még fogyasztható számomra is a dolog, viszont mostmeg hiba csúszott forgatókönyvbe, nem is kicsi.
Konkrétan nem igazán értettem hova akar kilyukadni az egész. Lassan haladt a film, ahogy a játékidő fogyott történtek dolgok, de mintha nem szólna az egész semmiről, nem éreztem egy célt ami felé haladna a film, alakulgatnak a dolgok majd egyszercsak véget ér és kész.
Ennek köszönhetően a mondanivalóját sem igazán tudnám megfogalmazni, úgyhogy majd aki kicsivel is okosabb a témában, mint én (nem nehéz :D) az majd homályosítson fel legyen szíves a film után.

Ezen és a történettelenségen kívül még a főszereplő ábrázata is szinte végig kiakasztott, cserébe Natalie Portman üde szinfolt és csak miatta lesznek kellemes emlékeim a filmről.
Portman kisasszony meg is lágyította a szívem annyira, hogy ne legyek túl kemény a pontozással, így adok egy ötöst, de csalódtam.

5/10

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 7., kedd 22:26

Forró éjszakában (In the Heat of the Night) - 1967

Az ennyire régi filmeket mindig nehéz a helyén kezelni, viszont ezúttal nem sokszor éreztem zavarónak film korát.
Sokkal jobban zavart az, hogy a film történeti szála mennyire gyengécske volt, bár azt is fontos megjegyezni, hogy talán a hangsúly nem is ezen volt, hanem inkább a fekete-fehér alapkonfliktuson, legalábbis a film nagyon kereste a "kényes helyzeteket", bár néha már talán túlságosan is erőltette vagy nemtom lehet, hogy ez télleg ennyire erős és nyilvánvaló volt még akkoriban. A legjobb dolog, ami viszont tetszett Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az szorosan kapcsolódik ehhez, mégpedig a rendőrfőnök jellemfejlődése (és játéka amúgy), ahogyan eleinte ellenszenvvel és megvetéssel viseltet Tibbs iránt, mint a többiek, csak azért mert néger, de aztán a film végére folyamatosan fejlődve már egészen barátivá válik a kapcsolatuk.
Ez nagyon jól volt megcsinálva és 1-2 jelenetet is nagyon jól megírtak Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!(amikor az özvegy először találkozik Tibbs-el és nem fogadja a vigasztaló közeledését, az Endicott és Tibbs közötti pofonváltás, a bandás jelenet, aztán amikor kerek-perec kijelentik, hogy őt nem szolgálják ki, vagy amikor kiakad a kislány bátyja, hogy nem küldték ki a szobából a "niggert" így szégyenbe hozta a hugát stb. stb.)
És ezek nagyon kellettek, mert nélkülük igen kevés lett volna a film, így viszont egész jó volt és csak azt a fránya krimi vonalat sajnálom, ami lehetett volna erősebb is és akkor a pontszám is lehetett volna akár 7,5-8 környéke, de ez így most megmaradt egy a korához képest egészen jó, de maximum egyszer nézhető filmnek az emlékeimben.

6,5/10

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 6., hétfő 20:55

Jaa, na én ezen az ajánlás+2hét dolgon szerintem átsiklottam még anno. Így már nem kell. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 6., hétfő 20:54

Kerlon írta:a madridista filmklubos oldalon nem tudnád feltüntetni a határidőt
De feltudnám, csak annyira egyértelmű, hogy szerintem felesleges. Minden filmre az ajánlástól számítva 2 hét van + 1 hétvége.
De ha ezt még mindig bonyolult kiszámolni (bár nemhiszem), akkor nézd úgy, hogy tegnap kértem a Red-et, most vasárnap fogom az In the Heat of the Night-ot kérni mindenkitől, jövő hét vasárnap értelemszerűen a Garden State-t és így tovább szépen sorban.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 6., hétfő 20:43

Ó hát nagyon ráérek. A Forró éjszakábant már a múlthéten megnéztem írtam is értékelést. Amúgy a madridista filmklubos oldalon nem tudnád feltüntetni a határidőt, ha szépen megkérlek? Néha elfelejtek ide benézni. :x :D
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 6., hétfő 20:40

Most vasárnapig kell az In the Heat of the Night, jövő hét vasárnapig a Garden State, szóval még ráérsz Kerlon. :kacsint:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 6., hétfő 20:38

Garden statenek mi a határideje? Ráérek vele pénteken még? ZH és beadandó hetem vvan. :angry:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. május 6., hétfő 20:29

Holnap a Garden stat-et én is hozom.
Remélem nem áll le a harci kedv, és mindenki befejezi a kört. Eddig egész érdekes a felhozatal.
"And my heart will leave you never."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. május 6., hétfő 19:47

Meglesz! :-) Lehet a napokban írok majd pü-ben, ha esetleg be kellene ugranom ajánlóként, nem biztos, hogy mindig elérhető leszek csütörtök délután/esténként.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 6., hétfő 19:19

Oké, nem probléma egyébként, lehet kérni haladékot és adok is ha indokolt a dolog, a gond mindig azokkal van, akik egy szó nélkül csak úgy eltűnnek. Május 26.-ára éjfélre viszont már legyen meg majd az első 4 film neked is. :kacsint:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. május 6., hétfő 19:13

Két hetet kérnék. Most van az egyetemen a 13. hetem, jövőhét 14. Utána lazulás, de addig.... :kivagyhe:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 6., hétfő 19:09

Meddig kéred a haladékot? Amúgy 13. meg 14. hét az nem április elején volt valamikor? :smile:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. május 6., hétfő 18:16

Nekem van ez az egyetem. Most vagyok a sűrűjében, 13. 14. hét, elég sok teendővel. Kérnék egy két hét haladékot addig, ha nem probléma. Aztán póthéten, meg vizsgaidőszakban lesz időm behozni a hátrányt, de ez nagyon húzós két hét lesz. Az alvás is nemkívánatos személy lesz, nem hogy a filmezés. :/ :/
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 31 regisztrált és 0 vendég