Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8302
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. november 7., csütörtök 22:01

A Dressed to kill cuki film, előre látom a bárgyú értékeléseket. :lol: :lol: :lol:

"Gyilkossághoz öltözve
(Dressed to kill, 1980)

Hát ez nagyon tetszett. :mrgreen: Amit a Blow uppal kapcsolatban írtam a 80-as évekről, az itt hatványozottan igaz.

Szabványos hitchcock-i sztori a de Palma-féle látványvilággal (és a végén egy tiszteletadással a legendás direktor előtt), nagyon jól szórakoztam. :-) Bár nem mondom, televan hülyeségekkel, és a rendezőre jellemzően rosszul megoldott dolgokkal, de ezek mellett volt pár olyan beállítás, aminek a kipróbálásán komolyan elgondolkodtam, annyira rabul ejtettek.

A színészvezetés kifejezetten középszerű amúgy, egyedül Michael Caine-n nem röhög az ember, de Ő már akkoriban sem volt kispályás. A sztori elég érdekes, és nem mondom, a csavaron rohadtul meglepődtem, hatalmas pluszpont. :D

Nem egy tökéletes film, de a hangulata nagyon bejött. Azért egy jó hetesnél többet nem ér nálam, viszont jobbnak tartom a Blow upnál, úgyhogy annak az értékelését módosítom 6,5-re.

7/10"

Színtiszta 80-as évek, jó kis ajánlás. Újrázni nincs időm sajna.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. november 7., csütörtök 21:26

THX 1138

Ezután sem fogom jobban kedvelni a sci-fit. Azt kaptam amit vártam, kétszer is sikerült bealudnom rajta, mert egyáltalán nem érdekelt, hidegen hagyott. Pozitívum max annyi, hogy akarták, hogy legyen valami mondanivalója, de ez sajnos nem jött össze.

4/10
Love football, hate antifa.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. november 7., csütörtök 21:24

Szánj egy napot a 4-6 részre. Megéri :coffee: B-) :salute:
"And my heart will leave you never."

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. november 7., csütörtök 21:12

THX 1138
Újat nem tudok mondani. Rosszabbra számítottam, de még így se nagyon jött be. Ahogy haladt előre a film, úgy csökkent a színvonal, kivéve az első fél óra. A hangulata megfogott már az elején, ezért jár a piros pont. Színészekkel nem volt gond szerintem, Duvall amúgy is bírom. Rövid a film, mégis untam sokszor, 6/10-nél nem tudok jobbat adni. Amúgy jó ajánlás volt :agree:
Pótolnom kéne a SW-okat, csak az 1-et láttam normálisan, a többiből 1-2 részletet :coffee: :mrgreen:
Kép

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. november 7., csütörtök 21:01

De Palma? :hmmm: Nem lehet rossz :)
Holnap délelőtt megnézem :coffee:
"And my heart will leave you never."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. november 7., csütörtök 20:55

Bocs a késésért, meg a semmilyen felvezetésért, időm kevés van sajna. De íme:

Dressed to Kill.

Jó szórakozást!

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. november 7., csütörtök 0:57

Már én jövök? Hú. Két filmem van, húzok majd sorsot :mrgreen:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. november 7., csütörtök 0:19

Srácok... ez nagyon durván nagyot ütött! Gecikirályjóvolt.. Holnap jövök az értékeléssel, de hatalmas pacsi jár ezért az ajánlásért!
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. november 6., szerda 21:02

És akkor holnap jön nmate kolléga thrillerrel talán B-) :coffee:
"And my heart will leave you never."

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. november 6., szerda 20:12

Eszterke írta:Srácok, tudom, hogy holnapra kellene már a THX, de lehet, hogy csak péntek délután leszek meg vele, ma kaptam vissza a laptopom a szervizből, és kicsit még el vagyok maradva a sulis dolgaimmal, úgyhogy előbb gyorsan behozom magam. Az oké?

Nem én vagyok a főnök, de szerintem ez az egy nap bőven belefér... úgyis alig jönnek az értékelések... :roll:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. november 6., szerda 19:32

Srácok, tudom, hogy holnapra kellene már a THX, de lehet, hogy csak péntek délután leszek meg vele, ma kaptam vissza a laptopom a szervizből, és kicsit még el vagyok maradva a sulis dolgaimmal, úgyhogy előbb gyorsan behozom magam. Az oké?
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. november 4., hétfő 16:20

THX 1138

Fú, hát az a gond, hogy előttem már mindent elmondtak. Elég rövidke kis film volt (bár azt nem sajnálom) így hamar megvoltam vele, de ez azon kevesek közé tartozott, amit még eltudtam volna tovább is viselni, ugyanis szerintem kicsikét keveset hoztak ki a történetből.
A Sci-fi műfaj ugyan nem a kedvencem, George Lucas neve hallatára mégis pozitív előjelekkel és szemlélettel kezdtem hozzá a filmnek.
Faust tökéletesen leírta azt, amit gondolok a filmről, így nagyon nem is szaporítom a szót, csak pár észrevételt jegyeznék meg:
-az alapsztori tetszett, a megvalósítása már kevésbé
-a film első harmada izgalmas, lekötötte a figyelmemet, aztán utána gyakorlatilag csak egyre lejjebb ment a színvonal és borzalmasan unatkoztam
-túlságosan rövid (pedig nem sokszor mondok ilyet) volt a film, ennyi témához, amit feldobtak, sokkal több idő kellett volna, így kicsit összecsapott feeling.
-mint a legtöbb filmnél, itt is azt éreztem, a végét összecsapták, ezzel az én szememben el is rontották

mivel ez volt az első ajánlás, és minden kezdet nehéz, így hát nem leszek szőrösszívű és adok egy nagyon jó indulatú...

5,5/10

a személyazonossággal holnap jövök, arról sokkal többet fogok írni :)

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. november 2., szombat 9:46

nmate írta:Igen, néztem, hogy 3000ft összvissz, szóval asszem karácsonyra meglepem majd magam vele, mert amúgy tényleg érdekes téma, csak a film pont azt nem fejti ki, ami a veleje lenne az egésznek, amitől kicsit átéreznénk, hogy anno Angliában a szurkolás nem csak sörivás meg ordibálás volt és a következmény nem egyszerű másnaposságban fulladt ki...
Bőven lehetne boncolgatni egy két és fél órás filmben a témát, mondjuk Scorsese rendezésében B-)

Persze simán.. épp ezért született meg a könyv, mert Bannon is tudta, hogy a film nem terjedt ki mindenre, ezt amúgy több interjúban, meg a könyvbemutatón is elmondta. Nem tudom anno miért nem akarták kicsit hosszabbra engedni és mélyebben belemenni egy-két dologba.. :roll: Na mindegy, az mondjuk már plusz, ha egy filmmel esetleg valakinek meghozom a kedvét az olvasásra is a mai világban.. :mrgreen:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. november 2., szombat 9:44

Igen, néztem, hogy 3000ft összvissz, szóval asszem karácsonyra meglepem majd magam vele, mert amúgy tényleg érdekes téma, csak a film pont azt nem fejti ki, ami a veleje lenne az egésznek, amitől kicsit átéreznénk, hogy anno Angliában a szurkolás nem csak sörivás meg ordibálás volt és a következmény nem egyszerű másnaposságban fulladt ki...
Bőven lehetne boncolgatni egy két és fél órás filmben a témát, mondjuk Scorsese rendezésében B-)

Az ajánlást meg meg sem köszöntem, természetesen annak remek volt :)

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. november 2., szombat 9:38

nmate:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A könyvben valóban sokkal részletesebben írja le James Bannon a beépülés folyamatát, hónapok munkája volt mire megszerezték a bizalmat, mire tényleg törzshelyükké vált a kocsma. A bunyókban, a meccseken, mindig mindenhol ott kellett lenniük, és ezért a saját életüket áldozták be. Ahogy John szerelmi szála és zátonyra futott kapcsolata is hangsúlyosabb a könyvben nyilván... Ha tetszett a sztori szerintem olvasd el. :)
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. november 2., szombat 5:04

Személyazonosság

Jó volt :)

Tényleg dokumentarista film, a jellemfejlődés volt a fő mozgatója az eseményeknek.
Kapunk erős karakterbemutatást, és egy éles kontrasztot a realitás és a főszereplő által megélt események között. Sok kérdésre választ adott a film számomra, és nem bánom,hogy nálam a szurkolás ennyiben merül ki, amennyiben :D

Remekül reflektálja a film Anglia szociális problémáit a nyolcvanas években (Thatcher-portré a zsaruknál), és elhangzik egy olyan mondat is, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!aki tökös az beáll a neonácik közé.

Fontos volt megnéznem, még egyszer mondom, mert meggyőzött pár dologban, és bár ugye egyoldalú a film, de azért le tudtam vonni pár következtetést.

7,5/10, de nőhet felfelé.
"And my heart will leave you never."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. november 1., péntek 23:42

I.D.

Tetszetős kilencvenes évek beli dokumentarista hangulata van, de nem tud elszakadni az angol átlag alvilági filmektől.
Rögtön az elején kicsit morogtam a bajszom alatt, úgy érzem amit ott kaptunk 20 perc alatt, az egy összecsapott bevezetés, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!10 perc alatt beépülnek kb., ez nem hinném, hogy így működik, ott amikor kérdezgették őket a csapat múltjáról, az elég nagy vicc volt :D Hihetetlen buták voltak ezek a szurkolók, még a vezérek is azok, egyszerűen nem hiszem el, hogy többször nem jöttek rá, ki a patkány és 40 percet kellett várni, mire a Trevor gyerekre gyanú terelődött.
Aztán. A szurkolás stílusa :lol: Néha, mintha csak a fórumot olvasgattam volna. Úgysem lövi be, falábú gyökérsenkiházi, elesik a saját lábában, aztán belövi és ő az isten :mrgreen:
De itt más a lényeg ugye. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Átjön maga a téma, hogy hiába vállal egy ilyen melót, amiért előléptetik, ez tönkreteszi az eddigi életét és elzüllik. Ezzel ugye nincs gond. Viszont nem túl ütősen jön át, a „családi” mellékszál kifejezetten gyenge pl. és a többi három zsaru is totál súlytalan, pedig jobban érzékeltetni kéne az ellentétét annak, amit John csinált.
Lényeg: egynek megtette, jót szórakoztam, érdekes téma, de a felsorolt negatívumaimból arra következtetek, hogy itt biza a forgatókönyvön lett volna még mit csiszolni. Bár a befejezésért jár plusz fél.
6.5/10

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. november 1., péntek 19:48

Eddig egész jó a Személyazonosság, sajnos csak félig tudtam megnézni, de éjjel/holnap végignézem :) B-)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8302
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. november 1., péntek 19:43

Mindig két hét, azaz két ajánlás. Remy filmjére jövő csütörtök a határidő, Tádámé az azt követő csütörtök, stbstbstbstb.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. november 1., péntek 19:35

akkor pedig nem kérek semmit, addig tökéletesen befejezem :) most hogy van a dolog? 1 filmre konkrétan mennyi időnk van?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 78 regisztrált és 0 vendég